על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

וואו זה היה סרטון מתיש…

זה קצת מצחיק להחיל חשיבה ביקורתית על התוצרים התרבותיים של המאה העשרים ואחת תוך כדי היעדר חשיבה ביקורתית על התוצרים התרבותיים של המאה העשרים. במאה העשרים כל הגיבורים היו לבנים וכל הרעים היו כהים\שחורים (או מלוכסנים או רוסים). הייתה הטיה תרבותית לטובת האיש הלבן.

בסקוטלנד אין הרבה שחורים אז טינקר בל הייתה לבנה (לא נראה לי שבלונדינית במקור אבל נו שויין). כשקונים זכויות עושים התאמות למקום בו הסרט מתקיים. בארה"ב יש שחורים. מתבקש שיהיו דמויות שחורות בסרט אמריקאי. אלא אם הסרט מתרחש במקום לבן. ארץ לעולם לא היא ארץ דמיונית. יכולים להיות בה כל דבר. לבנים ושחורים. הפחד של האיש הלבן שיהיה איש שחור בטלוויזיה הוא מוזר. כשזה פוגע באמינות הסיפור או כשהמניע הוא מניע מתחנף ודוחה אני נגד אבל את הסרט הזה לא ראיתי אז אין לי התנגדות (מניח שזה חרא סרט כמו כל הסרטים המצוירים).

image
חייב להודות שהייתי ממש בסדר כילד עם טינקרבל לא בלונדינית…

הדמגוגיה של הפרוגרס העאלק ליברל היא זו שמוזרה. מי מפחד מדמויות עם עור כהה בטלוויזיה? הגזענות האמיתית היא שאתם קוראים להם שחורים כשצבע העור שלהם הוא בכלל חום.

ליאור תחזיק חזק, אולי זה יפתיע אותך. אבל דיסני לא המציאה את הדמויות השחורות. היו גם לפניה.

שדיסני מפרסמת את סטאר וורס בסין לדוגמה היא מסתירה את הדמויות השחורות. לא מעניין אותם פרוגרס.

באמת שלא אכפת לי טינקרבל בלונדינית או שחורה. הם עושים את זה קודם כל , בשביל הvirtue signaling והסיבה השניה כי נותן להם (לפחות לפי קו המחשבה שלהם) אפוד מגן מהביקורת. כי עכשיו אסור לבקר את הסרט כי זה גזעני.

לא יודע מה מתיש בדרינקר הוא בדיוק מדגים לפי הטרילר את הבעיה. הם עכשיו יהפכו את פיטר פן לחלש וטיפש שוונדי מגיעה בשביל להציל אותו.

טרנטינו למשל כבר שנים עושה diversty אבל אף אחד לא מתלונן כי בד"כ הוא עושה את זה מצוין.

באמת התלבטתי אם להוסיף שהשחורים של דיסני הם השחורים הכי לבנים שיש. קצת כמו אובמה. (צ’נדלר בינג: קן יו גט אני ווייטר?)

משה, זה שדיסני מייצרת זבל ועושה את זה כדי למכור זה ברור. זה שהבינו שיש עוד שוק זה לא בהכרח רע. ביום שאראה פרסומות בערבית בערוץ 12 אני אהיה מאושר. ביום שיהיו ספרים בערבית בצומת ספרים אני אנשק את המוכרת.

אין עליו

https://twitter.com/i/status/1631877626313711619

יש תקווה?

בוא נראה אם זה יחזיק מעמד… הם עכשיו יצעקו בטויטר … בד"כ מתקפלים מולם.

פשוט הזיה שבכלל נתנו למתחרים שעברו את גיל ההתבגרות כגברים להתחרות בנשים בתחרויות פיזיות.

עוד יותר מצחיק אותי זה שיש חלוקה לגברים ונשים אפילו בשח מט או זריקת חיצים למטרה, אז ספורט פיזי לא להפריד?

איפה רביע שיזרוק פה אימוג’י של ליצן?

מחבק עץ חדש שהכרתי השבוע, פאולו.

בקשר לחברים הווק שלנו, אני מתאר לעצמי שגם הם מתחילים לשים לב שיש הבדל ביולוגי בין נשים לגברים.
נשים שמתאמנות כל החיים שלהן מפסידות בקלות נגד גברים עם כרס שאפילו לא מצליחים לזכות באליפות הפאבים השכונתית.

הן גם שמו לב שגברים זוכים בתחרויות יופי של נשים, באישת השנה, בכל ספורט נשי… בקיצור, אני תודות לפימינזם, גברים טובים מנשים אפילו בלהיות נשים. אוי האירוניה.

וכיאה לווק, בסופו של דבר הם יאכלו אחד את השני, כי פה אין אידאולוגיה אמתית חוץ מלהיות חסרי חיים ששונאים את כל מה שהוא טוב ויפה, אז עכשיו אני רואה חברי הדת הזו שמתחילים לצאת נגדה.
למשל יש נשים שהן Strong and independent שלא רוצות שייחסו אליהן כbirthing people או people with uterus.
ואז הנשים האלה מותקפות על ידי חברי הכת שלהן שהן מהסוג הStunning And brave ומתחילות להבין שהדברים יצאו משליטה.

אז מה נעשה? נקנה המון פופקורן ונראה אותם רבים בינם לבין עצמם.

עוד נקודה, תקראו את זה:

בהתחלה התבלבלתי, מי זה הם??
מה שמצחיק זה שבכתבה מנסים להגיד הם כמה פעמים שהם יכולים אבל אז נפלט להם her… אפילו הדתיים ביותר לא מסוגלים לשחק את המשחק הזה בלי להכריח את עצמם להתנתק מהמציאות.

זה קטע כזה שמתקשים לזכור מי הם. פעם קראו לאנשים כאלה משוגעים. היום בגלל הנרקיסיזם שלהם כוחם אמורים להתיישר לפי הגחמות שלהם. אגב, איך דבר כזה מצאה גבר שיתחתן איתה?? אנחנו באמת סימפים עלובים.

אין דברים כאלה. טירוף עולמי.

אין ת׳רד על זה בפורום אז חשבתי שיהיה הכי נכון לפרסם פה:

אז התחלתי לשחק שחמט לאחרונה. בקיצור מפה לשם שאלתי חבר אם הוא רוצה לשחק אונליין ושאם כן שיוריד אפליקציה ונשחק. טוב… היום שלחתי לו הודעה אם הוא זורם למשחק יותר מאוחר ומה הוא עונה לי?

שאיזה חבר שהוא לא דיבר איתו כמה חודשים ושמעולם הוא והחבר לא דיברו על שחמט במקרה שלח לו הודעה ממש בהפרש של כמה דקות ושאל אם הוא רוצה לשחק איתו שחמט :exploding_head:. אגב, החבר ההוא נולד באותו תאריך לידה כמו שלי.

עכשיו, יש דברים שהם נטו צירופי מקרים: חשבת על אמא שלך והיא התקשרה אלייך, חשבת על משהו ואז אמרו את זה ברדיו, וכו (סורי, אין לי דוגמאות מעולות). אבל מה זה לעזעזאל מה שקרה בסיפור ששיתפתי? קשה לי לקבל שזה נטו רק צירוף מקרים.

אז אשמח לפתוח פה דיון. מה אתם חושבים על דברים מהסוג הזה? האם אתם מאמינים בצירופי מקרים, האם אתם חושבים שיש סיבה לכל דבר גם אם אתם לא יודעים מהי? היקום מנסה להגיד לנו משהו?

מוזמנים לשתף גם איזה סיפור הזוי שקרה לכם.

אני בעד. נקרא לו “פורום הזיה”.
זה מזכיר לי שפעם כשהייתי בטירונות חלמתי על מישהי שלא ראיתי כמה שנים. ואז אחרי יום מצ"ח לקחו אותי לחקירה והיא הייתה החוקרת. בדיעבד, אני חושב ששמעתי איפשהו ששמעתי לפני שהיא חוקרת במצ"ח. פשוט לא קלטתי קודם. לפחות זה התירוץ הכי הגיוני שתירצתי לעצמי.

לגבי שחמט ספציפית זה לא כזה מטורף, הפופולאריות של המשחק הזה גודלת בצורה אקספוננציאלית בשנתיים שלוש האחרונות.

אני חושב שזה בהחלט צירופי מקרים. קורים לנו מאות מקרים במהלך היום שאנחנו לא שמים לב אליהם, אבל ברגע ששני מקרים שיש ביניהם איזשהו קשר מתחברים לנו לוגית זה נראה הזוי. עם זאת קורים לנו גם הרבה דברים שאין ביניהם שום קשר.

לי קרה ממש השבוע שקפץ לי שיר לראש שגם כשיצא לפני 20 שנה לא ממש היה להיט מוכר, ואחרי רבע שעה שמעתי ממש את אותו השיר מרכב חולף. לרגע חשבתי שאני הוזה אבל הוא עמד ברמזור וניתן היה לשמוע את השיר בבירור (מגדלור של מיקה קרני אם מעניין מישהו).

האמת שמגדלור דווקא היה שיר דיי מוכר :sweat_smile:

לא יודע, בכללי הנושא של צירופי מקרים מעניין אותי. כן, אני מסכים אפשר להסביר את זה בכך שהפופולאריות של המשחק גדלה, ולכן לא הייתי מופתע אם חבר שבקשר עם החבר שלי שולח לו הודעה על זה - מה הביג דיל פה? לגיטימי. פה זה פשוט היה משום מקום כאשר כמה רגעים אח’'כ אני שולח הודעה (אני וחבר שלי בקשר יומיומי, ההוא וחבר שלי לא ממש בקשר, ההוא ואני בכלל לא בקשר).

נתי, האם ידעת מראש שאתה הולך לחקירה? יכול להיות שבגלל זה באמת חלמת עליה - במיוחד אם שמעת לפני שהיא חוקרת. זה דווקא מסביר.

אבל אני זורם על ‘‘פורום הזיה’’.

אין דרך פשוטה ובטוחה יותר להכניס את “ליברלים” לבלבול חריף וshutdown מוחלט של כל חשיבה הגיונית
מאשר לשאול אותם את השאלה הפשוטה “what is a woman”?

https://twitter.com/piersmorgan/status/1642843170940788737

:joy: :joy: :joy:

זה מזכיר לי שיחה שעלתה לי עם חברה בימים האחרונים.
יש איזה קטע שרולינג (המחברת של הארי פוטר) נמצאת בריב עם הקהילה הטרנסית בבריטניה.
אני לא מכיר שם את כל הפרטים עד הסוף (אם מישהו כן ורוצה להרחיב - אשמח לקרוא), אבל הבנתי שחלק מהזעם עליה היה על התגובה השערורייתית (מסתבר) הבאה:
באיזשהו מאמר נכתב הביטוי “אנשים עם מחזור”, ורולינג הציעה את השימוש המהפכני במילה “נשים” בשביל זה, רק כדי לקבל מטר קללות טרנסיות.

https://twitter.com/jk_rowling/status/1269382518362509313

זה כל כך רע בכל כך הרבה רמות שאני לא יודע איפה להתחיל.

זה לא רק הקהילה הטרנסית (הזעומה, מטבע הדברים), אלא חובבי טרנסים באופן כללי ; וזה לא רק אלו בבריטניה, אלא בכל בעולם.

אחרי ההערה הזאת על נשים כהגדרה ל’בני אדם שמקבלים מחזור’, היא המשיכה והתווכחה איתם, וגם יצאה נגד שילוב של טרנסיות בכל מיני מקומות המיועדים באופן ייחודי לנשים - משירותים ועד ספורט וכדו’. מעבר לקללות ולנאצות ברשת, היא ספגה מכל הסיפור הזה גם פגיעה כלכלית - החרימו וביטלו פסטיבלים שלה, השקות, אירועים וכו’, ואפילו כוכבי סרטי הארי פוטר עצמם התנערו ממנה.
(אגב, דווח לאחרונה שהיא חוותה פגיעה כלכלית קשה, אבל זאת לא קשורה לחרם ולתהליך ה’ביטול’ שעברה, אלא נובע בעיקר מהקורונה. זה לא מפריע למתנגדים שלה לקחת קרדיט ולשמוח לאידה, כמובן).

וזה הסיפור המרכזי פה, בעצם. גם של הבחור הנחמד מניו-זילנד שמשה הביא פה קודם, שאפתח ואומר שאני לא יודע עליו כלום. אבל גם בלי להכיר אותו בכלל, אני לא יכול להאשים אותו בשום-דבר - זו לא אשמתו שהוא נאלץ לענות בצורה כזו על שאלה פשוטה לכאורה, ובמקומו רובנו המוחלט היו נוהגים בדיוק אותו דבר. זה כבר לא משנה מה הוא עצמו חושב ומאמין - מה שמשנה זה מה שההמון המטורלל יגיד ויעשה, אם יעיז לומר אחרת. קל וחומר כאשר מדובר בפוליטיקאי.

יוצא לי לראות לא מעט סטנדאיפסטים אמריקאיים (או סתם דוברי אנגלית), וזה פשוט עצוב. מעבר לזה שנראה שהם לא מסוגלים לדבר על שום דבר אחר מלבד פוליטיקת זהויות (ברמה שסטנדאפיסט אחד “התנצל” על זה שהבדיחות שלו הם “סתם” על חיי היומיום), כולם פשוט כ"כ משותקים. כל בדיחה חייבת להגיע עם מעטפת של צידוק מראש שמותר לו לצחוק על נושא מסויים כי ברור לכולם שהוא מחזיק בדעות הנכונות, והתנצלות מזורזת לאחריה של it’s all joke, שגם לאחריה נראה שהסטנדיפסט נותר עם חרדות מכך שיבוטל על בדיחה אחת לא במקום.

זה מזכיר לי סרט שראיתי בזמנו, על שני בני אדם ‘רגילים’ שמוצאים את עצמם בעולם אפוקליפטי בו כל בני האדם מטומטמים באופן יוצא דופן (כן, יותר מאשר במציאות). למרות שהיה אפשר לחשוב שהאינטילגנציה שלהם תסייע להם לטפס מהר בסולם הדרגות, הם מוצאים שההיגיון הפשוט שלהם משמש בסופו של דבר נגדם, והם דחויים על-ידי החברה ואף נכלאים.
והנמשל ברור.

הכול מטומטם.

היום כולם רוצים להיות אינקלוזב. שזה להכריח את כולם לחבק את ה0.1% השונה. אין שום דבר רע בזה כמובן כל עוד לא מתחילים לשנות מושגים נורמלים וטבעיים כדי לשמח את המיעוט הזה.

הקטע הוא שהם מתעקשים שגבר שרוצה להפוך לאישה הוא אישה אמתית. זה כמובן שטות מוחלטת. אישה זה לא פרח וציצי מפלסטיק וזהו. זה XX בכל תא, זה הורמונים נשיים וזה גוף נשי אמיתי, זה מוח נשי ועוד.

אז הם החליטו שלהגיד שרק נשים מקבלות מחזור זה טרנספובי. כי כמובן גם גברים שעד אתמול היו נשים מקבלים מחזור.
להגיד נשים בהיריון זה טרנספובי כי… נכון, יש גברים שנכנסים להיריון.

עכשיו יש להגיד birthing people (הצואה האנושית בWHO משתמשים בביטוי ההזוי הזה והם עוד רוצים לקבל שליטה על חיינו… ) ואפילו למחזור יש שפה אינקלוזיבית כמובן:

זה גם feature אצל הווק: אתה חייב להסכים איתם על 100000% מהדברים. אם אתה בסדר רק עם 99.99999% מהנושאים, זו בגידה ואתה ליטרלי גרוע יותר מסטאלין.
אז רולינג העיזה להגן על נשים. זהו. על זה הדרמה.

@EJB בטוח ראית את האהבלים האלה. זה אנשים מבוגרים על מטאטא. הם בטח הראו לרולינג!!!

ודיברת על Idiocracy? פעם חשבו שזה סרט מוגזם, היום זו האמת המוחלטת.