על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

איזה צעדים עשה אובמה שהצילו את הכלכלה האמריקאית?

תודה על הפירוט.
בעודי חושב לכתוב תגובה מפורטת, הבנתי שאני לא מעורה מספיק בנושא. שני דברים:

1. יש להפריד בין מניעת התרחשות הדברים בעתיד לבין שאר הצעדיים שננקטו. למניעה הזו (גם אם תתרחש), אין קשר להצלת המשק.
  2. כאמור, אני לא מבין מספיק בנושא. הדבר היחיד שאני בטוח בו הוא שצריך להיזהר כשמכריזים על קשר סיבתי בין צעדים שננקטים במקרים כאלה לבין החלמת המשק. זה משהו שמאד קשה למדוד ולבודד. בנוסף, ברור שאין מה להשוות את המצב למה שג׳ורג׳ בוש השאיר לו, כיוון שג׳ורג׳ בוש עזב בשיא המשבר. ההשוואה היא לאידאולוגיה מקבילה שבה היה נוקט נשיא רפובליקני.

@Smer2017, למיטב זכרוני כלכלן וחי בארה״ב, מעניין לשמוע את דעתך.

בהמשך לזה, נתניהו חושף היום בהישג מודיעני יוצא דופן . את תוכנית הגרעין האמיתית של איראן. ופעם נוספת מראה את מורשת צ’מברליין סליחה אובמה . איראן שיקרה לגבי תוכנית הגרעין שלה וממשיכה לשאוף לנשק גרעיני.

העיקר, עיתונאי החצר של אובמה, שיווקו את ההסכם שלו בתור הסכם שיציל את המזרח התיכון ממלחמה.
image

האמת שהברווז צולע. נתניהו הראה ראיות למשהו שאני לא חושב שמישהו אי פעם חלק עליו, גם לא בקהילה הבינלאומית. להבנתי אין שום ראיון שאיראן הפרה בחשאי את הסכם הגרעין ולכן אין כאן שום ביג דיל.

ממה שהבנתי נתניהו החשוד בשחיתות לא חידש שום דבר בפריים טיים ישראל. סתם ניצל את התקשורת הטפשה ביום בו אישר לעצמו בלעדיות בהכרזה על מלחמה. כשהישראלים יתעוררו ויבינו מה עושה כאן הדיקטטור המושחת יהיה מאוחר מידיי.

למיטב ידיעתי כמעט בכל מדינה מערבית דמוקרטית לראש המדינה (ולא משנה כרגע אם זה נשיא או ראש ממשלה) יש סמכות ליציאה למלחמה. לא זכור לי שקראת לכל המדינות הללו דיקטטוריות.

נתניהו עושה את מה שהוא יכול כדי לעזור לטראמפ לצאת מהסכם הגרעין, פשוט נדמה שמעבר למחמאות על הישג מודעיני אין כאן באמת חדש. לעובדה שהוא חשוד בשחיתות אין שום קשר לשום דבר, הוא אפילו לא היה אמור להיות בחקירות היום או משהו בסגנון. זה כבר סתם תקיפה אישית שלך את הבנאדם שהיא פשוט לא עניינית.

דוד להודיע שבשמונה הוא הולך לנאום ולתת לתקשורת לנחש במשך שעות מה יאמר זה בטוח לא נובע ממניעים ענייניים. לדבר בפריים טיים לישראלים באנגלית זו פוליטיקת בחירות. ביטחון ישראל מעניין את הסבתא שלו. שאל את שימרון ומולכו.

על כל חוק נקודתי אפשר לטעון שהוא מתקיים במודל דמוקרטי כלשהו אבל כשראש ממשלה מפקיע בסיטונאות סמכויות ממוסדות השלטון תוך שהוא מבטל לחלוטין את הפרדת הרשויות אז יש סיבה אמתית לדאגה. דיקטטורה היא איום ממשי על דמוקרטיה והיא הרבה יותר מסוכנת למדינת ישראל מאיראן.

זה בהחלט היה סוג של יחץ, אבל לא בהכרח כלפי אזרחי ישראל. לפי מה שמסתמן נשיא הדיקטטורה האמריקאית עומד לבטל את עסקת הגרעין עם איראן, למורת רוחם של מקרון, מרקל ושות’. הקיסר של ישראל לא היה נואם כך בפני נתיניו אם לא היו הבנות מאוד ברורות עם ממשל טראמפ בעניין.

ובמקרה או שלא במקרה מלחמה באה טוב למנהיגנו הדגול ודובר האנגלית. אבל בישראל הס מלהזכיר את האפשרות שהמושחת ינהג כמושחת. גם על חשבון ביטחון המדינה. בישראל רוב מוחלט של הציבור יתמוך בכל מלחמה על אוטומט וייתן גיבוי מלא לכל גילוי של תוקפנות.

מתן פרס נובל לאובמה היה בדיחה גרועה.

אם אכן הדברים יתקדמו בצורה הנכונה בין צפון ודרום קוריאה, וצפון קוריאה תפתח למערב, אזי טראמפ זכאי לפרס נובל.

אשמח להתייחס בהרחבה בהמשך.

שמשבר הקורונה פרץ , השלטונות באירן שיקרו לעם שלהם ואמרו הכל היה בסדר, שכל העולם סגר את הטיסות לסין, באירן, המולות, בגלל השותפות שלהם עם סין החליטו שהם חכמים מכולם, אמרו לסין , שהם עומדים לצידם. מנעו מהתושבים מסיכות כי הם פחדו שהם ישתמשו בזה להפגנות. והשיקיעו את מיטב כספם בחיזבאללה חמאס ובגיאהד…

התוצאה, התפרצות מגיפה שכרגע משתוללת ללא שליטה באירן, שר הבריאות וסגנו כבר נדבקו. שמועות ששר בממשלה האירנית נפטר ובעיקר אלפי אנשים שנדבקו והמספר עולה כל יום. אין שום אישור רישמי למספר המתים, בגלל שהשלטון שם מסתיר את המספרים. אבל מדברים על משבר קיומי.

עצוב על העם האירני, שמצוי תחת שלטון מוסלמי קיצוני . הם משלמים את המחיר הכי כבד על זה.
https://twitter.com/HeshmatAlavi/status/1234479407668088833

לא כותבים בה הרבה על השיגעון שקורה עכשיו בארה"ב.

אבל זה פורום של ספורט. אז יש קשר. קוטרבק הזה אומר שארה"ב מדינה שנוסדה על ערכים גזענים. נראה יותר כמו סרטון של החטופים של דעאש. שמכריחים את ה"חטוף" לדבר טוב בשמם. הזוי מקומם ומפחיד.

https://twitter.com/thejcoop/status/1299133451380183042

איפה הוא טועה הוא אבל

אולי הדיוק היחיד זה שהיא לא נוסדה רק עם ערכים גזענים. אבל במבט הכללי - לא רואה איפה הוא טועה

נאום מאוד חשוב של נשיא מצרים:

https://twitter.com/i/status/1323607959990054912

מה דעתכם על מה שקרה אתמול?

בכוונה לא מפרסם את זה בשום דיון ספורט כי זה לא קשור לספורט. אני עצוב, עצוב על זה שהגענו ליום שבו לקרוא לאדם שחור, ובכן, “שחור”, כדי לתאר למי אתה מתכוון בפני אדם אחר, נחשב לגזענות.

המשחק לא היה צריך להיות מפוצץ וההתרפסות של כל עולם הכדורגל כלפי האלימות של השחקנים כלפי השופט (כן כן, גם אם לא פיזית) וההצדקה שלהם רק מחזקת את הקונספציה הנוכחית שבה אסור לתאר אף אדם בשום צורה אף פעם. אנחנו נמצאים כבר במקום נמוך מאוד על מדרון מאוד חלקלק.

בהחלט. כולם עושים פה גנג בנג על חשבון שופט כדי להראות את נאורותם. די ברור שהשופט פשוט תיאר את השחקן, באותה צורה שהיה קורא לשחקן אדמוני “ג’ינג’י” או משהו בסגנון. מחפשים בכוח להיעלב.

אז למה לעזאזל אני לא שומע אף קול שאומר את הדברים כהווייתם? לא בתקשורת, לא בעולם הספורט, לא בשום מקום. כולם מצדיקים את הבדיחה הזו ונדמה אפילו שאנשים רק מחכים לזה כדי לצעוק “גזענות” תוך כדי אוננות צדקנית.

פחדנות. תראה מה עושים היום לגי קי רולינג . אם לשמאלנית ליברלית עושים טרור שבסהכ אמרה שאישה היא אישה (או משהו כזה). אז מה יעשו לאיזה שחקן או מאמן שיצא נגד ה"בדיחה" הזאת?

רוצים להבין מה זה שילוב של virtue singling וצביעות ואיך זה הולך ביחד? תשימו לב לניימאר

https://twitter.com/neymarjr/status/1336451974531870721

רק להזכיר לפני כמה שבועות הוא קרא לשחקן שחור “קוף”

מבחינתי יש פה ניתוק בין המקרה לקונטקסט.

העובדה היא שהמילה ‘שחור’ לא צריכה להיאמר לפי מוסכמות חברתיות. מקווה מאד שנגיע ליום שבו זה יהיה רק תיאור עובדתי, אבל כיוון שלעולם לא הייתי אדם שחור במרחב לבן (מי שהיה בדרך כלל אומר שקל זה לא) אז בינתיים אני מכבד את כללי הזהירות.

הבעיה החמורה היא לטעמי אבדן הקונטקסט:
א. מדובר במערכת קשר פנימית של השופטים
ב. ישנו הבדל תרבותי. בדיוק כפי שבאמריקה אתה גומר קריירה על אמירות שבארץ מספיק שתתנצל (וטוב שכך, הם הגזימו לגמרי), כך יש מצב שבתרבות הרומנית התיאור הזה יחסית מקובל. אגב, זה יכול להיות גם מסיבות טובות - בחברה פחותת מתח גזעי נעלבים פחות מהדברים האלה. מקרה אמיתי שקרה לי לא מזמן - אדם לבן הנשוי לאשה שחומת עור (מקווה שזה בסדר) תאר אותה כ’שחורה’ בפני. הלוואי זה היה המצב, אבל זה עדיין לא שם לצערי ולכן אי אפשר להתעלם לגמרי מהפי סי, בטח לא על במה עם מיליוני צופים.
ג. שחור ברומנית אומרים negru, מה שכנראה הזכיר לעוזר המאמן את המילה שאסור בתכלית האיסור להגיד. משם כנראה שהעניין יצא לגמרי משליטה

במאקרו, לטעמי הכדורגל ירוויח כי מכאן ירדו מהמגרש אם יהיו קריאות גזעניות, שבדרך כלל מגיעות מהקהל. הטריגר עקום, אבל עדיין טריגר למשהו שהיה צריך לקרות.