על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

טוויסט בעלילה - השופט השני טוען שוובו קרא לצוות השופטים “צוענים” מהדקה השניה בערך. לא יודע אם זה אמת או ניסיון להתגונן.

חייב לציין שה-pc הופך את זה לאפילו יותר מגוחך בצירוף הקונטקסט - חבורה של מולטי מיליונרים, רבים מהם שחורים או שייכים לקבוצת “קורבנות” כזאת או אחרת, שמזייפים זעם על הבנאדם הכי חלש בסיטואציה.

אפשר להכניס הרבה נושאים תחת הכובע הזה של הצדקנות המוגזמת, מעניין שגם היה לי דיון מעניין על תלונות שווא ומהפכה שלטונית מגדרית עם מטופלת שלא מכירה את אסנת מארק.

כל הנושאים הללו הם כאלו שקשה להיכנס ולשפוט. כמובן שזה נאמר בתור גבר אשכנזי פריוילג. מצד שני הייתה לי מטופלת שהיא פשוט המחשה לקיצוניות האשכנזית הישנה (קראה לחלק מהתלמידים בבית ספרה “הצ’חצ’חים האלה”) כך שהתמלאתי גועל בכל הגוף. אמנם אפשר לצפות שהגזענות והשוביניזם ייעלמו מהעולם, מנגד אנחנו עוד חיים את ההסתכלות הישנה. חבל שמקרה ביזארי ומטופש רוכב על גל קרינג’י מאוד של נושא שלצערי עדיין רלוונטי ואמור להיות מנוהל עם קשב גדול יותר לקונטקסט מאשר לגמור קריירה של שופט רביעי.

הנושא הזה ספציפית מאוד רגיש ולשופט היה אסור לקרוא לו שחור. פשוט לא. ג’ינג’י לא בעיה, שחור כן, כי לשחורים עדיין יש יחס נחות במקומות מסויימים. כן רצה רק לתאר או לא, פשוט אסור היה לו להוציא את המילה הזאת מהפה. כשהוא יושב עם החברים שלו שיגיד מה שבא לו, כשהוא במשחק רשמי של ליגת אלופות - לא.

אם לדוגמה מנור סלומון היה שומע שקוראים לו יהודי והקבוצה שלו היתה שוברת את כללי המשחק, אני די בטוח שהינו שומעים הרבה פחות גינוים , וההשערה שלי שאם הקבוצה שלו היתה מפסיקה את המשחק היא היתה גם חוטפת עונש.

זה הכל עניין של virtue singling אחד גדול. ובשרשרת ה Identity politics השחורים נמצאים בראש הרשימה. כמובן שחורים שמצביעים שמאל וחושבים שהמערב הוא גזעני. אם אתה למשל אתה שחור שמצביע לימין ולא חושב שאתה קורבן אז באופן אוטומטי אתה גרוע יותר מהלבנים…

במקרים קיצונים (כמו ברוסיה למשל) אני מסכים איתך.

השאלה מהי ההגדרה של גזענות. אני לא סומך בלשון המעטה, על השמאל שיגדיר לי או למישהו אחר מה זה גזענות. הפסקתי להאמין בשמאל ובליברליזם הצבוע והמזויף שלו ממזמן.

אם יש התעללות אמיתית בשחקן שחור או כל מגדר וגזע אחר מצד הקהל, הקבוצה יריבה או השופטים וצוות השיפוט בגדול לא עושה כלום, אז שירדו מהמגרש. אבל אני מצטער אמירה לא מוצלחת של איזה עוזר שופט שבודדים רק שמעו אותה זה לא מצדיק בעיני לשבור את הכלים. ובכלל מעניין אם לקבוצה הטורקית היה על מה לשחק אם גם אז היו “מפוצצים” את המשחק.

אני גם מסרב לקבל את זה שמדובר באמירה לא מוצלחת. מדובר במלחמת תרבות ואנחנו מפסידים בה בענק.

אתה היית משתמש באמירה הזו בעבודה שלך שאתה מודע לסיכון התעוסקתי שזה יכרוך?

נ.ב אני מסכים מלחמת תרבות אנחנו מפסידים. במיוחד שהדמוקרטים בבית הלבן עכשיו.

מה שלי הכי מפריע זה הרס השפה.
אני חושב שברגע שהמילה שחור תצא מהלקסיקון אז כהה תתפוס את מקומה והמילה כהה תהפוך לאט לאט לגזענית עקב הקונוטציה השלילית שהיא תקבל מבחינת תיאורים.

אם כל אחד הוא או רזה או מלא אז בעצם מלא זה כל אדם שהצטברו לו טיפה עודפים מהסגר עד לבן אדם ששוקל 500 קילו? איפה השפה שתמצא מילה נוספת? אה יש אחת כזו.
גם פה, אחרי ש״מלא״ תהיה מילה עם קונוטציה ל״שמן״ אתם חושבים שזה לא יעליב אנשים להקרא ״מלאים״?

אם הספקטרום של צבעי גוף הוא:
לבן-שחום———————שחום, אז ישנה בעיה של חוסר מילים בשפה. אני שאני קצת שחום צריך להיות מתואר בדיוק כמו לברון?
צריך להקשיב לאיך המילה נאמרת. אם כגנאי או כתיאור פשוט.

אז נכון, אני אולי אומר זאת בתור אשכנזי פריבילג (אפילו שאני מהפריפריה) אבל אני חושב שמי שנפגע פה זו השפה. לאט לאט לא יהיו לנו מילות תיאור שמתארות משהו שלילי.

אני חושב שעולם שעובד במונחים של לבן ולא לבן הוא עולם דל. לא סתם יש לנו צבעים. לא סתם יש לנו קשת תיאורים רחבה, בואו נשתמש בה.

מעבר לכך, למה שחור היום צריכה להיות אמירה גזענית? עצם הפיכתה לטאבו לטעמי רק מגדילה את הפערים.

אתם בטח תשמחו לדעת שכספי המיסים שלנו הולכים למקומות טובים:

אין שלום עם מדינות ערב - ישראל קולוניאליסטית גזענית פשיסטית.
יש שלום עם מדינות ערב - ישראל קפיטליסטית גזענית פשיסטית.
רק לחשוב מה היה קורה אם נשיא שמאלני וראש ממשלה שמאלני היו חותמים על הסכם כזה.

דעתי בנושא היא שכמו תמיד האמת היא באמצע.
אפשר להשוות הסכם שלום עם מדינה שלא הייתה נגדה מעולם מלחמה להסכם שלום לאחר מספר מלחמות?
מה שיש עם מרוקו ודומותיה הוא כינון יחסים דיפלומטיים וכלכליים.
יש פה טריק שיווקי של ביבי, וסלחו לי, הסכם שלום עם מצריים היה חשוב פי מיליון מכינון יחסים עם כווית.

מצד שני, לא צריך לתקוף את זה. אז מה אם מדובר בעניין פעוט יותר ממה שעשו רבין ובגין? עדיין אפשר לפרגן לו על זה ולא צריך לחפש מה לא בסדר.

אהלן, גב, 25, שמאלני (בפרופיל שלי אפילו יש ״לך״ ), ולדעתי כל הכבוד לביבי על ההסכמים הללו.
האם אני בעד שימשיך להיות ראש ממשלה? לא.
האם הוא 100% רע? גם לא.

נשבר לי מהפוליטיקה בארץ. להוכיח שהשני טועה חשוב יותר מלהיות צודק (כי השיח כרגע בארץ הוא שטעות של צד אחד גוררת בהכרח צדק של השני).

לשני הצדדים. תחשוב מה היה קורה אם גנץ היה עושה את אותו הדבר עם ה-f35. אוכל בשביל ביבי…

זה כבר קרה עם ירדן…

בהסכם עם ירדן וארה"ב סיפקה להם מטוסי קרב מתקדמים. לא זוכר את הליכוד עולה על הבריקדות נגד ההסכם עם ירדן…

ביבי מבחינתי מייצג דילמה מאוד חריפה, מצד אחד בתור שר אוצר לשעבר הוא היה מעולה ,ומדינאי הוא משכמו ומעלה. אבל ניהול מדיניות הפנים שלו ,במיוחד הכניעה המוחלטת שלו מול אלו שאוחזים בגרונה של המדינה , הפרקליטות בית משפט ומשטרה. זה בושה וחרפה.

כמעט 12 שנה בשלטון והוא מסר להם את השלטון על המדינה, שהוא יעזוב הם יתגעגעו אליו.

נ.ב בקשר להסכמי השלום הקרדיט צריך ללכת קודם כל לטראמפ, בלעדי טראמפ, שום דבר לא היה קורה.

אני מקבל את מה שאתה כותב לגבי ההבדל בין מצרים וכוית. אבל אני חושב שאתה מפספס מה שקורה במזרח התיכון.

טראמפ (יחד עם ביבי) עושים סדר חדש במזרח התיכון. הסונים יחד עם ישראל נגד השיעים מחוזקים בפלסטינים. בפעם הראשונה הוא אומר לפלסטינים, יותר אתם לא תחזיקו את כל העולם בביצים. רוצים? וולקאם לא רוצים? לכו לעזאזל.

ואתה רואה ? איך כל הדומינו נופל לאט לאט, אם הדמוקרטים לא היו גונבים את הבחירות בארה"ב סעודיה היתה הבאה בתור.

כתבתי כבר שנבכה על העזיבה של טראמפ? עוד נבכה. גם האירנים מבינים את זה ומחכים עם הנקמה שלהם שהסוס הטרואיני הסיני יכנס לבית הלבן. סליחה ביידן.

אז למה שחורים קוראים לשחורים אחרים במילה שאסור בתכלית האיסור להגיד???
מצחיק שזה הורס קריירה להעליב מסכן שחור אבל ששחקן כדורסל שחור מעליב את דוניצ’יץ’ בגזענות מבחילה אף אחד לא מניד עפעף.

ראית את מקרה קבאני?? העולם השתגע…

תספר מה שסיפרת לי על המקרה באנ בי אי. שקיללו את דוניץ…

תבדוק מי גיבור אצל חלק מהקהילה השחורה בארה"ב אחד בשם פרחאן . אנטישמי מוצהר שפעם אחרי פעם קורא ליהודים שליחי השטן ועכברים.

רק נדמיין לבנים מתחבקים עם מישהו מKKK ונדמיין את התוצאה. אבל עם האנטישמי המגעיל הזה סלבריטאים שלמים מתחבקים…

מזמן, וזה רק הולך ומתדרדר. הבחירה של טראמפ לנשיאות ארה"ב היא דוגמה מצויינת לזה שלאנשים נשבר מזה. ואז הוא לקח את זה לקיצוניות השנייה והראה שהעולם שלנו די אבוד.

בדיחה

אבל, שים לב לממשל החדש של ביידן: שרים שהם להטב, נייטיב אמריקנית, שחומי עור, היספני, נשים ראשונות בתפקיד. זה הצד השני של כל ההגזמה הזו, והוא בסופו של דבר שילד נייטיב אמריקאי שגדל בעוני איפשהו בפריפריה יאמין שכל האפשרויות פתוחות גם בפניו. הפי סי המוגזם הינו לראייתי תופעת לוואי בין השאר של שינויים חיוביים בחלקם.

שנייה, אתה חושב שזה טוב? כאילו, האם האנשים האלה הם הכי טובים לתפקיד שלהם ויצא בטעות שהם טראנס/נשים/הומואים/לטינוס או היה פה עיגול פינות כדי שיהיה אפשר למלא מכסות פיסי?? יש לי חשד מאוד גדול שמדובר באפשרות השנייה, שהיא נוראית לכולנו.

כמו תמיד אף אחת מהאופציות לא נכונה ושניהן נכונות בו זמנית. כן, יהיו בני מיעוטים שיקבלו משרות רק כדי למלא מכסות אבל זה גם יפתח דלת לבני מיעוטים מוכשרים מאוד להכנס לתפקידים שהיו סגורים בפניהם המון זמן.
אגב, זה לא שונה ממה שהולך היום, יש שמקבלים תפקידים בקומבינות ויש מעט מוכשרים שמגיעים לשם על בסיס יכולת.

הממשל של ביידן מראה שמילוי מכסות זה חזות הכל בשבילם. דת הפיסי לוקחת את האנושות למקום ממש אפל.
זה מדהים איך שהאנשים שיוצאים נגד הדתות הגדולות מתנהגים כאחרוני הדתיים הפנאטים ביותר.

ושום מילה על הגזענות המבחילה כלפי לוקה שכולם התעלמו ממנה.