על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

תקרא מה כתבתי מתחת… זה באמת הסוגיה היחידה שלך שיש פה אני מודה סוג של דילמה מוסרית.

בסופו של דבר, הכל נגמר בשיקול דעת .

אולי בפעם הבאה אם הוא יהיה רוקח דתי נחייב אותו להגיד משהו בניגוד לאמונה הדתית שלו?

הוא קרא לו בלשון זכר. הוא לא הטיף לו מוסר. הוא חמש פעמים ביקש מהרוקח “לשקר לו” והרוקח לא היה מוכן בפעם הראושונה ולכן גם בפעם החמישים לא יהיה מוכן לשקר לו.

הוא לא אמר לו “לך תזדיין טראנס מסריח” שאז באמת היה מגיע לו לחטוף.

כל עוד הוא קיבל שרות כמו שצריך והרוקח לא ניסה לרמות אותו. הרוקח לא עשה שום דבר רע. לא משנה כמה תנסה להפוך אותו לאדם רע רק בגלל שהוא לא היה מוכן לשקר ללקוח שלו.

ובוא נפסיק לדבר “גבוה גבוה” הטראנס לא באמת נעלב, אלא כמו רבים מאיתנו פשוט מחפש להוציא כסף מסופר פארם.

הוא מריח הזדמנות לתבוע את סופרפארם ולתפוס אותה בביצים. זה כל התביעה שלו. זה התנהגות טיפוסית של ישראלי ממוצע.

איפה במשפט ״לקחת 3 פעמים ביום״ עומדת סתירה עם ערכי הדת? הוא לא חייב להגיד שום דבר מעבר.
יש לקוחות מעצבנים, תן חיוך ותמשיך הלאה, ככה זה להיות נותן שירות. אם אתה רוצה לריב עם כל אדם שלא בא לך בטוב, אל תלך להיות נותן שירות.

לקרוא לטרנסג׳דר בלשון נקבה לא פוגע באמונה של אף אחד, לא קונה את הטענה הזו. בכל מקרה, תראה מה שכתבתי קודם.

אולי, אני ממש לא מרחם עליה אם זה במקרה נשמע ככה, היא יכולה להתמודד עם כינוי גוף שגוי כמו שאדם שמן יכול להתמודד עם מישהו שקרא לו שמן.
כל הטיעון שלי הוא לגבי ה״כל הכבוד״ שאמרת לרוקח. אדם רע בעיני.

אני יגיד כל הכבוד לכל בנאדם שנלחם על האמת שלו ומוכן לשלם מחיר אישי על זה. אני לא סובל את אלו שלא מוכנים לשרת בצהל ויושבים על זה בכלא. אבל יש בי משהו שמכבד אותם כי הם מוכנים לשלם מחיר אישי בשביל זה בניגוד למשל לחבורה של המפונקים היום שקוראים לסרב פקודה אבל אם חס חלילה מישהו ינסה בצדק להעניש אותם אז הם יצעקו על זה סוף הדמוקרטיה.

ושוב אתה ממשיך בשלך וזה לא יפסק. אין קשר למישהו שקורא למישהו אחר “שמן” למקרה הזה. זה לא משנה כמה פעמים תחזור על זה זה לא יהפך לאמת.

אם הרוקח היה מקלל אותו הוא בצדק היה צריך להיות מפוטר. הרוקח לא הסכים לשתף איתו פעולה ולשקר לו. זה ההבדל.

צריך להבדיל בין האם הרוקח יצא חכם לבין האם הרוקח יצא צודק.

כן? גם למחבל שהלך עם האמת שלו והיה מוכן למות למענה?
עזוב, קל מידי למצוא חורים בגישה הזו שלך (מחבלים, נאצים, כל פושע בעולם הזה).
בוא נקשר את זה לנושא, אתה לא חושב שטרנסג’נדרים הולכים עם האמת שלהם וסובלים בשבילה? למה להם לא מגיע כל הכבוד? תשבוחות זה רק למי שפוגע באחרים?

אצלי ההערכה תלוי באמת שהאדם מאמין בה. גם מלאך וגם שטן הולכים אחרי האמת שלהם. אני אתייחס אל שניהם בצורה שונה לחלוטין.

אשכרה כל כך לא אכפת לך מהצד השני פה בסיטואציה? כל הנושא מתנקז רק לשאלה האם זה משתלם לרוקח לפגוע באחר או לא? האחר לא חלק מהמשוואה שלך?

כמו שכתבתי למעלה, שיטה קבועה שלך לקחת להקצין דעה של מי שדן איתך ועוד לחשוב שזה עושה אותך יותר צודק.

אין לי בעיה שיחיה עם האמת שלו כמה שהוא רוצה, שלא יכפה אותה על אחרים, אתה לא מבין את ההבדל? הרוקח לא מונע ממנו את זה. לא רודף אחריו לביתו ואומר לו לחיות אחרת. אדם נורמלי לא היה עושה מזה סיפור היה לוקח כדורים ומחפש סניף אחר אם הוא לא מרוצה ממנו.

הוא נצמד לאמת המדעית הם נצמדים למשהו שהוא לא נכון ומצפים מכולם להתישר לפי זה.

הרוקח לא מוכן להתפשר על האמת . האחר צריך להבין את זה ולהמשיך הלאה בחיים שלו.

אבל בסופו של דבר, זה עוד ישראלי שמנסה להוציא כמה שקלים בתביעה. לא יותר ולא פחות.

בסדר כבר אמרתי שאני לא שולל, אבל מה אתה אומר בעצם? יש לך איזו המלצה איך אני יכול לבדוק מה ההשלכות של זה אמפירית בעצמי או אם זה נסיבתי או סיבתי? קח בחשבון שזה לא מעניין אותי מספיק כדי ללכת לעשות דוקטורט על זה או אפילו לקרוא יותר ממה שקראתי עד היום).
מאיפה אתה גיבשת את הדעה שלך בנושא? אתה מכיר חומר שסותר את מה שאני אומר בצורה אבסולוטית?

על סמך מה? אם אפשר לשאול.

נו אז אנחנו מסכימים בנושא הזה. שאלה קשה… זה תהליך שאנחנו עוברים כחברה המון שנים, לפעמים זה מתקדם ולפעמים גם יותר מידי וצריך לקחת צעד אחורה.

בהחלט לא.
אבל-

1. *“להאמין” לה שהיא מאמינה שהיא שמנה ולנסות לטפל בה ככל האפשר.
  2. לא לקחת כל ילדה שטוענת שהיא שמנה לאישפוז יום לאנורקסיה.

*בלהאמין אני מתכוון כמובן ללעבור איתה תהליך פסיכולוגי כדי לאבחן את מצבה כראוי.

התשובה היא שנטל ההוכחה הוא עליך (או על הצד שטוען לאפקטיביות בכל דיון שהוא), עם ובלי קשר לעובדה שחוסמי הורמונים יכולים להזיק. זכותך כמובן להאמין במה שאתה רוצה, אבל אם אנחנו מדברים על מה צריך לקדם ברמה הטיפולית/רפואית - שום דבר חוץ ממחקרים כמותיים לא רלוונטי.

לוגיקה פשוטה בעיקר…

באופן אישי אני מכיר בסך הכל נערה אחת שמבקשת שיפנו אליה כאל נער ומחכה להגיע לגיל הניתוח ובינתיים מקבל/ת טיפול הורמונלי כלשהו. מעבר לעובדה שבעברית זה כל כך מסובך ומבלבל (ברמה שכל האינטראקציות איתו/ה פשוט קשות מידיי ואין לי ספק שזה מונע/מפחית אינטראקציות) אין לי שמץ של ספק שגיל ההתבגרות משחק פה תפקיד קריטי. מי ש"יעזור" לה יעשה לה עוול (וההורים שמקבלים בעיניי עושים לה עוול כי הם מאפשרים לכדור השלג הזה לגדול).

השניקל שלי לגבי כל העניין הזה של הפגיעה באחר ומה צריך להיות “לא חוקי” (ענישה סוציאלית זה סיפור אחר ופחות מעניין לדעתי בהקשר הזה).

1. ראשית, חייבים להוציא סובייקטיביות מהמשוואה. לא ייתכן שהחוק יתייחס לאיזשהו קריטריון סובייקטיבי של פגיעה כי אין לזה סוף ואם אני מאפשר דבר שכזה, הכל הופך לאסור בהגדרה וזה בדיוק ההפך מחברה ליברלית וחופשית. אני לא רוצה לחיות בחברה שכזו, זה בטוח.
  2. מכיוון שכך, פגיעה חייבת להיות אך ורק פגיעה אובייקטיבית ב: (א) גוף, (ב) ממון או (ג) הפרת חוזה. אלו הפגיעות האובייקטיביות היחידות וכל פגיעה ב"נפש" (העלבת אותי, קראת לי במגדר הלא נכון, וכו’) איננה אובייקטיבית בהגדרה.
  3. פגיעה, כפי שאני חושב שראוי להגדיר אותה, צריכה להיות תמיד בהשוואה לנקודת ייחוס של מה היה קורה אילו האדם הפוגע לא היה קיים. כלומר, הפוגע לא באמת פגע בנפגע אם הוא לא שלל ממנו שום דבר שהוא לא נתן לו מלכתחילה. וזו הבחנה מאוד מאוד חשובה.

תחת ההגדרות הללו, פגיעה שצריכה להיות אסורה על פי חוק היא אך ורק פגיעה בגוף, ממון או הפרת חוזה, ואך ורק פגיעה שכזו בה הנפגע באמת נפגע בהשוואה לנקודת ייחוס בה הפוגע לא היה קיים מלכתחילה.

דוגמאות לאי פגיעה על פי חוק:

• בעל חנות פרטית שמסרב לשרת אדם ממניעים אידיאולוגיים, ולא משנה מה המניעים, איננו עובר על החוק. מדוע? כי בהינתן האדם לא היה קיים, החנות לא הייתה קיימת, והנפגע לכאורה לא היה יכול לקנות בה בכל מקרה.
  • אין שום מניעה חוקית לאף אדם להעליב אדם אחר בכל דרך שהיא (וזה לא משנה אם זה לקרוא לו שמן, הומו או סתם “אתה” במקום “את”)
  • אין שום חובה חוקית לעובר אורח רנדומלי להציל אדם שבמקרה נמצא לידו ונמצא בצרה (נניח אדם שטובע).
  • בעל מסעדה שלא דואג להנגשה לנכים.

לתפיסתי, החוק לא יכול לאסור על התנהגויות אלו ואיסורים שכאלו הם לא מוסריים לכשעצמם, פשוט כי הם כוללים אינהרנטית כפייה ואלימות כלפי ה"פוגע" לכאורה למרות שהוא לא מנע מאף אחד משהו שהיה לו אילולא היה קיים, וכל זה בשם ערכים סובייקטיביים שיכולים להיות שונים מאדם לאדם או מזמן לזמן. חקיקה שכזו היא, לתפיסתי, אנטי ליברלית בהווייתה.

כל זה כמובן לא אומר שמי שמתנהג ככה איננו אדם לא מוסרי בעיניי, ברור שכן! והחברה, כחברה, ראוי לה להעניש אותו (למשל, חרם צרכני על בעל מסעדה מפלה). אם היא איננה עושה זאת, זה פשוט אומר שהמוסר הסובייקטיבי שלה איננו פוסל כאלו התנהגויות, וזה עניין חברתי של אותה חברה וזהו זה.

דוגמאות לפגיעה על פי חוק:

• פגיעה פיזית באדם אחר (שהיא לא הגנה עצמית).
  • הפרת חוזים
  • גזל/גניבה
  • אי מתן עזרה לאדם אחר אשר נכנס לצרה בגללי (למשל, אם אני פגעתי בטעות באדם אחר עם הרכב, מחובתי לעזור לו. אם סתם עברתי שם ליד והוא נפגע בלי קשר אלי, לא מחובתי החוקית לעזור לו. זוהי חובה חברתית/מוסרית בלבד).

שמע משה, אני באמת שלא יודע מה עוד להגיד, אם בעיניך נכון לפגוע בבן אדם שאתה לא מסכים עם הדרך בה בחר לחיות את חייו (שלא משפיעים עליך בשום צורה), חבל מאוד, באמת.
העולם יהיה מקום הרבה יותר טוב אם לאנשים יהיה אכפת אחד מהשני, גם כשהם לא מחויבים על פי חוק.

אתה מחפש פה סיבות להצדיק ולהכתיר אדם שפשוט עושה דווקא כדי לפגוע באחר. באמת שלא מעניין אותי מי זה אותו אחר, זה לא משנה אם מדובר בטרנס, גיי, שחור או גמד.
לא רק זה, הרוקח אשכרה התאמץ יותר כדי לפגוע באותה אישה.

באמת שאני לא מבין למה אתה מנסה להצדיק פעולה כזו, זו הדרך הנכונה בעיניך להתנהג? ככה היית רוצה שהילדים שלך יתנהגו? ככה היית רוצה שיתנהגו לילדים שלך?

מדובר בבריון קלאסי לא לוחם צדק. אדם שלא אכפת לו בשום צורה מהאחר. אין פה שום עמידה על עקרונות, רק רצון לפגוע.
גם למה העקרונות של מישהו צריכים לסבוב סביב איבר המין של אדם אחר? זה נראה לך תקין?

לא משנה כמה פעמים תנסה להיות יפה נפש יותר מכולנו אני תמיד יהיה פה לתקן אותך

תלוי למה הייתי מכוון אותם, יש כאלו שאומרים לא צריך לתקן את העולם חשוב יותר להתרכז בעצמנו. אם לזה אני מכון אותם אז הייתי מקוה שהוא יהיה יותר חכם מצודק בשביל לשמור על מקום העבודה שלו.

אם אני היתי מחנך אותם לתקן את העולם. הייתי גאה בהם שהם עומדים על העקרונות שלו גם שהם יודעים שהם ישלמו על זה בעבודה שלהם ולא מוכנים לשקר בשביל לשמור על מקום העבודה.

קודם כל הוא לא ביריון וזה ממש מטומטם שאתה מציג אותו בצורה כזו. לא יעזור לך . מה רצון לפגוע? שהוא אומר לו את האמת?

זה חלק מהבעיה איתם שהם מנסים לסובב הכל שהיה סביב העלעק איבר מין שאין להם… מדהים איך שאתה מנסה לסובב את האמת.

באמת לא משפיע עלינו? אני כבר כמה שנים (אני ורביע למעשה) שמים פה אינספור מקרים בתחומים שונים שהם כן משפיעים מאוד לרעה על החיים שלנו. זה דוגמה טובה לאיך זה משפיע עלינו מאוד לרעה. אף אחד לא צריך להיות מפוטר מעבודתו כי מכריחים אותו למשטר את השפה שלו.

העולם היה מקום רע יותר אם ימשיכו לתת “למישטור השפה” הזו לגטימציה יותר ויותר. דוגמה

זה הדבר הבא. יש כבר מקומות שצעדים כאלו נשקלים. קנדה מתקרבת לשם בצעדים מהירים. יש כבר כאלו שם שחושבים שצריך להוציא מחוץ לחוק אנשים שעושים misgender"

אם הילד התיאורטי שלי יחליט בגיל בוגר שהוא רוצה להיות “אישה” אני יקבל אותו, אבל אני ישטוף לו את הצורה אם הוא יחייב את הסביבה הרחוקה לקרוא לו אישה. ואם הוא יבוא והוא יגיד לי שהוא גרם לפיטורים של רוקח רק בגלל שהוא לא הסכים לשנות את הפרונאס שלו חבל לו על הזמן. מבחינתי הוא יצטרך לשלם לאותו רוקח את הפיצוים על זה.

וזו רק ההתחלה

והגענו לנקודה שהמשפט “leave the kids alone”
נחשב לפשע נתעב נגד ה’קהילה’ שאוטומטית הורס קריירות.

וכן, מישהו צריך להגן על הילדים המסכנים האלה:

ואתה גב עדיין לא מבין שיש פה מלחמה.

איך זה קשור לאותה אחת? אתמול הלוויתי לאדם סטרייט כסף, תחזיר לי בבקשה בביט, תודה.
כמו שאתה לא תחזיר לי את הכסף שלא אתה לקחת ממני, למה היא צריכה להתנצל על משהו שמישהו אחר עשה?

אני שואל איך הבקשה השקטה שלה לפנות אליה ב"את" (בשיחה של משפט יחיד שלא צריך להשתמש בכינויי גוף כלל) משפיעה לרעה על החיים שלך?

הבטחתי לעצור, אבל רציתי להגיב על הנקודה הזו. חבל לי שאתה ממשיך להצדיק את הביריון ושאתה ממשיך לעודד לשנאה וחוסר קבלה.

קודם כל הוא לא קורא בפורום הזה, אתה לא חייב לעשות את עצמך שאתה מאמן שהוא באמת הפך לאישה.

אתה ממשיך לא לקרוא מה שאני כותב ולקרוא לי מעודד ביריונים ושנאה (כן קראתי את ההודעה המקורית שלך) זה לא ירתיע אותי. להגיד את האמת זה לא ביריונות ולא מעודד שום שנאה.

הודעה אחרי הודעה אני מדגים לך איך זה כן משפיע לרעה עלי חיינו אבל אתה במתכון מתעלם מזה. רביע רק למעלה הדגים לך.

הוא לא מבקש בצורה מנומסת שיתחסו אליו בתור אישה הוא דורש את זה. ואם הוא לא מקבל את מה שהוא רוצה הוא תובע ופוגע בעבודה של אותו הרוקח. זה לא בקשה, זה סחיטה באיומים. הזוי שאתה מתעקש לא להבין את זה.

אני מכיר ביריונים אמיתים . סבלתי מהם כל כך הרבה בחיים הפרטים שלי, במיוחד בבית ספר וגם בעבודה שלי. שאתה קורא לרוקח הזה ביריון אתה “מוזיל” בצורה כל כך עלובה ומקוממת {ואני מאוד מתאפק עכשיו לא לכתוב מה אני באמת חושב,) את המושג “ביריון” אצלך אין שום ערך למילה ביריון כמו אלו שצועקים גזענות על כל דבר, אתה תצעק ביריון הכל דבר. כאילו שזה יהפוך לאמת. הרוקח לא ביריון ואני לא מעודד בירינות. הרוקח פשוט בחר ללכת עם האמת שלו על חשבון (ככל הנראה ) מקום העבודה שלו. אני למשל , לצערי לא כמוהו ורק בשביל שהוא יעזוב אותי במנוחה הייתי פונה אליו בלשון נקבה … אני לא יכול להרשות לעצמי לא לעבוד…

אתה יכול לקרוא לי כמה שאתה רוצה ביריון מעודד ביריונים ושנאה. זה לא ירתיע אותי מלכתוב את האמת הפשוטה:

יש שתי מגדרים.זכר ונקבה גבר לא יכול להיכנס להיריון ואי אפשר לשנות מגדר או מין כאילו אנחנו ביקום של הארי פוטר . שום ניתוח או טיפול הרמונלי לא יכול לשנות את זה. טוב או רע זה דיון אחר אבל זה המציאות.

ועוד נקודה, אם הוא היה כל בטוח בעצמו שהוא שינה את המגדר שלו כי הוא פאקינג לקח כמה כדורים, לא היה אכפת לו מה דעתו של הרוקח עליו. אני למשל אם אני יכנס לחנות והמוכר יתחיל להתיחס אלי בלשון נקבה כי הוא יחשוב שאני אישה. אני רק יצחק ויגיד לו : wtf גבר , אני גבר אתה מוזר… אני לא יתבע את מקום העבודה שלו ולא יתעצבן כי אני יודע שאני גבר לטוב ולרע. אותו בחור מבין בליבו שהוא לא אישה וזה רק העמדת פנים, אז הוא דורש שכל החברה תשתף איתו פעולה ותעמיד פנים יחד איתו. ואם היא לא מסכימה הוא שובר את הכלים. זה כל הסיפור… הוא דורש, לא מבקש שהרוקח ישתתף יחד איתו בטקס העמדת הפנים שלו. זה לא עובד עם כולם. חלקנו זה כן עובד אבל לא כולנו

הוא הוכיח איך יש אנשים אחרים שמשפיעים לרעה על חיינו.
באותה בחינה אפשר להוכיח איך ערבים/יהודים/דתיים/גברים/נשים/סטרייטים/גייז/מזרחים/אשכנזים/שחורים משפיעים לרעה על חיינו.

לצורך העניין, במקרה וזה באמת לא ברור. להביא לבתי ספר אנשים שישטפו לאנשים את המוח כן משפיע על החיים שלי. אדם שמתקן אותי בנימוס כשקראתי לו “אתה” באינטרקציה של 10 שניות, לא.

לא קראתי לך ביריון, רק שאתה מעודד ביריונים.
הרי עודדת אדם שמבחינתי הוא ביריון.

והרוקח לא חייב לו כלום, אני רק אומר שהוא חרא של בן אדם שהוא מתנהל כך.

מקווה שהתביעה תסתיים ללא הצלחה. לא חושב שזה נכון לתבוע על דבר כזה.

מי יעלב יותר אם תקרא לו שמן, אדם שמן או אדם רזה?

לא הבנתי כל כך את הקשר .

אבל אם אדם שמן יכנס לחנות וידרוש מהמוכר האומלל להתיחס אליו בתור אדם רזה וחתיך כי כך הוא רוצה להגדיר את עצמו ואם המוכר יסרב להתיחס אליו בתור “האיש הכי רזה בעולם” ואז הוא יעלב וידרוש פיצוים ולפטר את המוכר בחנות אני פאקינג היה בצד של המוכר. אתה בטח תקרא למוכר האומלל ביריון ואני יקרא לו אחד עם עמוד שידרה.

גילוי נאות, לא מתבייש להודות שאני סובל מבעייה של השמנה כל חיי אבל אני עדיין יהיה בצד של המוכר. אותו דבר זה הרוקח.

משום מה המקרה הזה מזכיר לי את הפרק שבו פורץ פרץ לבית של אל באנדי ואז שאל תפס אותו וגירש אותו ואז הוא
ביים פציעה ותבע את באנדי בבית משפט וזכה בסוף …

https://twitter.com/ThePublicaNow/status/1672034659847241728

אני לא מבין למה הם לא מכבדים את הזהות שלו.

זה לא ישן ??

אין לי שום מושג. רק עכשיו ראיתי את זה וממש צחקתי. איזה עולם סתום