על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

שמע אני חושב כמוך בכל התחומים, למעט משטור השפה.
אני חושב שמי שעושה דווקא ומסרב לקבל את הטרנס הוא אדם פחות טוב. אני לא חושב שמגיע לו עונש, אבל הוא בן אדם שבחר לפגוע בסביבה שלו למרות שלעשות לה טוב לא היה עולה לו שום דבר (לא כסף ולא זמן).

אני סופר מסכים לגבי הספורט (הבאתי לפה גם מתישהו את הסצנה המפורסמת מסאות’פארק).
לגבי הלהתקרב, אני מאמין שדיברת בנושא של הכנסת תכנים מיניים לבתי ספר, אז גם פה אני לגמרי איתך.
מסכים גם עם השירותים.

אני פשוט חושב שאיפה שאפשר ללכת לקראתם, צריך לעשות זאת. אני בהחלט חושב שסך הכל הם מסכנים ומאוד מבאס להרגיש כל כך לא שייך בכל מקום. אני לא חושב שמישהו לכיף שלו אומר שהוא ישנה מין, ואם כן אז אני מרחם עליו אפילו יותר.
אני חושב שאנחנו צריכים להיות יותר מכילים ויותר נחמדים, בוא נשמור את הריבים למתי שזה כן קריטי, כמו נושא הספורט למשל.

אני מצטער, אבל ההתייחסות פה לילדים היא חסרת מושג במקרה הטוב או ילדותית במקרה הרע. ילדים מבינים הרבה יותר ממה שאתם חושבים שהם מבינים, והעובדה שלא לוקחים אותם ברצינות רק מזיקה כי היא גורמת להם לעשות דברים על דעת עצמם.

אם הטענה של טרנסים היא שמגיל שנתיים הם מרגישים שהם כלואים בגוף לא נכון אני לא רואה שום סיבה שאחרי עשור שלם שהם מרגישים ככה, לא לתת להם לעבור טיפולים שיגרמו להם להרגיש טוב עם עצמם ועם הגוף שלהם. בכלל, אני לא מבין למה כל כך אכפת לאנשים מה אנשים אחרים עושים עם הגוף שלהם. זה שלהם, שיעשו מה שהם מרגישים לנכון.

אני מצטער, אבל הרף הדמיוני הזה של גיל 18 לאוטונומיה על הגוף היא בדיחה. האם אני בעד לתת לילדים לעשן, לשתות או לעשות סמים? כמובן שלא, כי זה לא בריא ופוגע בהתפתחות שלהם. ומה זה עוזר שאני נגד? הם שמים זין והם מעשנים, שותים ועושים סמים. אז אם על הדברים המינוריים האלה אין לנו שליטה אז מה גורם לכם לחשוב שאנחנו צריכים להתערב לילד שכעשור מרגיש שאלוהים דפק אותו ונתן לו את הגוף הלא נכון?

אני מבין את העמדה של גב שחושב שצריך להגביל טיפולים להחל מגיל 18, אבל אחרי גיל ההתגברות הטיפולים האלה הרבה פחות אפקטיביים, וזו הסיבה שהם רוצים לעבור אותם לפני גיל ההתגברות או לפחות בתחילתו. לא הייתי נותן לכל אחד לעבור טיפולים כאלה, אבל ילדים שמרגישים שהם טרנסים הייתי מכניס לליווי פסיכולוגי צמוד, ולאחר מספר שנים של מעקב הייתי דורש אישור פסיכולוגי להתחלת הטיפולים. וגם זה רק כי מדובר בתהליך שהוא בלתי הפיך. בניגוד לקעקוע לדוגמה, שזה בושה שלמישהו אחר יש אוטונומיה על הגוף של ילד אם הוא יכול לעשות או לא.

אגב, זו טענה ממש טיפשית שילדים קטנים לא מבינים במיניות. אני זוכר אצלי שכבר בגן הייתה ילדה שתמיד רציתי לשחק איתה ולשבת לידה. ברור שלא ידעתי לבוא להגיד שאני נמשיך אליה, אבל כשהתבגרתי זה היה לי נורא ברור (בתיכון היא הייתה כוסית, לא יודע מה קורה איתה כיום).

אין בכל האמור לעיל להוות תמיכה בלקחת ילדים למועדוני חשפנות וכל השיט הזה שקורה בארהב. גם ככה פורנו דופק להם את המוח, ואפשר לראות נזקים התפתחותיים כבר מגילאים מאוד צעירים היום. לא צריך להקדים את זה. מה שכן צריך, זה לדבר איתם על מיניות בריאה ונכונה כבר מגילאים קטנים.

בסדר גב. כל עוד זו הדעה שלך ושל הטרנסים אני אחיה עם זה בכיף.
אם ארצה להתייחס לגבר טראנס כגבר זו זכותי, אם כאישה גם זו זכותי.
אתה והיא תחשבו שאני בן אדם רע? אני אחיה מצוין עם זה.

מישטור השפה זה התערבות הממשלה והחוק. את זה בחיים לא אקבל ועל זה יש להילחם. אסור לאף אחד לקבוע לנו איך לדבר.

אגב, נעשה thought experiment:
נגיד מישהו הטרו הכיר אישה טרנסית שנראית ממש אישה אמתית. השיחה זרמה וזה. עדיין לא היו נגיעות אבל זה מתקרב. האם הטרנסית צריכה להודיע לבחור שעדיין יש לה זין ושהוא עומד לנשק גבר?

מסכים עם זה, אבל לא מסכים עם המסקנה.

מרוב שאנחנו מכילים הגענו לנקודה שיש ילדים דראגס שרוקדים בפני גרומרס כמעט בעירום ואנשי להקת הABS ששרים
“We are queers, we are here, we are coming for your children”
וזה אשכרה מקובל על ידי אנשים.

גב, כנראה אתה ילד טוב ויש לך לב זהב, אבל תבין שהאקטיביסטים שמשתמשים בקהילה הזו ממשיכים לבקש ולבקש ולבקש דברים. זה לא “סך הכל תתייחס אליי כאישה למרות שיש לי זין ארוך משלך”, זה יותר מזה.

תראה, עקרונית אני איתך. אני חושב שהחלוקה הקיימת כיום של גיל 18 היא שרירותית ביותר, והיא מייצרת גלגל שמזין את עצמו, כך שהיא גורמת לאנשים לייחס לה הרבה יותר משמעות ממה שיש לה באמת.

אבל:

א. נאהב את זה או לא - זה החוק כיום. וכל עוד זה החוק על 1001 דברים אחרים, אין שום סיבה בעולם להחריג ניתוחים לשינוי מין.
חשוב גם לסייג ולומר שיש היגיון מסויים בחוק, ולו מהבחינה שכל חלוקה שהיא תהיה שרירותית באשר היא, ולכן גם אם הגיל היה 17, 16 או 15 ו-7 חודשים - היינו באים בטענות לשרירותיות. צריך לשים את הגבול איפשהו (אני מניח שעל הנקודה הזאת אנחנו מסכימים).

ב. למרות הגישה הליבראלית/ליברטיאנית שאתה מציג כאן, שברמה העקרונית-אידיאלית אני לגמרי תומך בה - לצערנו הדברים לא עובדים ככה בחיים. אנשים עושים שטויות, ואז באים אל המדינה/החברה בטענות שיתקנו את השטויות שהם עשו.
לא חסכו לפנסיה? תיתנו לי קצבת זקנה מוגדלת.
לא עשו ביטוחים? שמהדינה תכסה לי עלויות “לא צפויות”.
עישנו סיגריות? תביאו לי בתי חולים וטיפולים.
בחרו ללמוד תואר מיותר? תסבסדו לי, תוזילו מחירים, תעלו משכורות למקצועות לא מבוקשים.
לא חינכו את הילדים שלהם? מערכת החינוך הממלכתית אשמה.
אתה יכול לומר, בצדק, שמדובר באנשים בוגרים ושיישאו בתוצאות של המעשים שלהם, אבל לצערי יש יותר מידיי אנשים במדינה שנוקטים בגישה שונה, ולכן, מכיוון שאנחנו חיים בדמוקרטיה - הם נותנים את הטון. וככה בדיוק יהיה אם ניתן יד חופשית לחלוטין לאנשים לעשות שטויות עם הגוף שלהם (בייחוד בגילאים צעירים), ועל זה (חלק מ)המאבק פה.

ג. לא צריך להיתמם. כל הסיפור עם טרנסים רחוק מאוד מלהסתכם בלפנות אליהם בשפה שונה ובלתת להם אוטונומיה על הגוף שלהם. כפי שרביע מביא כאן פעם אחר פעם דוגמאות בת’רד - זה לא האנד-גיים של זה, ובחיים לא יוכל להיות האנד-גיים.
קודם כל, עם כל הכבוד ל’זה לא נחמד לא לפנות לאדם כפי שהוא רוצה שיפנו אליו’ - אם מחר בבוקר אני אחליט שאני מרגיש שאני מלך שבדיה, ואבקש מכולם לפנות אליי כאל מלך שבדיה - אף-אחד לא ייכנס לצרות/יסכן את מקום העבודה שלו אם לא יפנה אליי ככה.
שנית, וחשוב מכך - אם הם אכן משוכנעים שהם בני המין השני, ואנחנו כחברה מוכנים לתת לשיגעון הזה לגיטימציה, אין מנוס מלאפשר להם בסופו של דבר להתחרות בענפי ספורט בתור בני המין שהם תופסים את עצמם, ללכת לשירותים/מלתחות/בתי-כלא/וואטאבר של בני המין שהם תופסים את עצמם, או לתפוס תקנים שמיועדים לייצר העדפה מתקנת (וצודקת, איפה שמיושם כהלכה) לנשים - בדיוק כמו שקורה כרגע במרבית המערב.

זכותך בהחלט.
גם זכותם להפגע מזה.
אני אישית מעדיף לעשות לאחרים טוב, במיוחד כשזה לא עולה לי כסף או זמן. מאותה סיבה אני גם אומר תודה לכל אדם “שקוף” שאני רואה. זו הדרך שאני מאמין בה.

מבחינה חוקית או אתית?
אתית לדעתי כן, אבל כמובן שאין מקום להפוך את זה לחוק.

קודם כל תודה (בן 27, אבל אקח את המחמאה).
כמו בכל נושא יש קיצוניים שלוקחים את זה לקיצון.
כמו שאפשר לקרוא פה, אני לא תומך בעיגון שום חוק בנושא הזה שיאפשר לטרנסים לקבל כוח מבחינת החוק.
אני כן חושב שיש מקום שלנו כבני אדם לבוא אחד לקראת השני כמה שאפשר.
השימוש בשם הפניה הוא בדיוק הדרך שלנו להגיד להם “אני מקבל אותך”. עבורך זה כלום, אך עבורו זה הבדל של שמיים וארץ.

אם נסתכל על ההשפעות, אני בטוח שכל התופעות הקיצוניות יפחתו בהרבה בשניה שהם ירגישו יותר מקובלים בחברה. הרי לא יצטרכו לדחוף טרנסים לבתי ספר אם הטרנסים יבינו שהם חיים בעולם שמתייחס אליהם בכבוד.
כמובן שעדיין יהיו קיצוניים שידרשו יותר ויותר, אבל נכון לכל חברה.

לצורך העניין, אני בטוח שהטרנסית מהסיפור עם הרוקח חזרה הביתה קיצונית בהרבה משהייתה לפני, וסיכוי טוב שחלק מאותה קיצוניות תעבור לסביבה שלה.

תלוי אצל מי, אני מאמין שהרוב הגדול פשוט רוצה לחיות את חייו.
בכל מקרה, אני חושב שלקבל את כינוי הגוף בו הם מעוניינים זה ממש לא לתת להם שום אצבע שאחריה הם ידרשו עוד אחת, זה פשוט להפיץ טוב בעולם. זה לא סותר עמידה עיקשת מול הכנסת חומרים מיניים לבית ספר או הגדרת קוד לבוש מסוים במקומות מסוימים.
אגב, אני חושב שאפילו להפך, קבלה שלהם תוציא המון מהכעס שלהם כלפי החברה ובכך יוריד את הכוח של הקיצוניים שדוחפים לאותם מקומות קיצוניים.

לא נכון, מתוך מקום של הוגנות. מאותה סיבה שמפרידים בין מתאבקים במשקלים שונים.
יפתחו אולי מקצה חדש ויצטרכו להשקיע בו כספים, אבל כשאני רואה כמה משקיעים בספורט הנשי זה לא מטריד אותי במיוחד…

זו תמיד הדוגמה הזו.
קודם כל, לעבור צד ולהמציא צד אלה שני דברים שונים.
שנית, זה לא משהו שבאמת קורה, בוא נגיד שבשביל ה1 מיליון הזה לא צריך לדפוק את כל הקהילה.
לבסוף, מה לא חסר משוגעים בעולם? אומרים אחלה, וממשיכים בחיים.

בסוף, הרוב המוחלט מהם פשוט רוצים להשתלב בחברה. הם לא רוצים להיות אאוטסיידרים והם בטוח רוצים להשתלב בשוק העבודה. בן אדם קיצוני לרוב לא יתקבל, אז בסוף אין להם אינטרס להיות מעצבנים, ככלל.

קודם כל, אם טרנסים סובלים מיחס מפלה בעבודה, למה לא מגיעה להם אפליה מתקנת כמו לנשים או לגייז?
אני אבל לא חושב שזו תהיה בעיה. לא מדובר בכמות מספיק גדולה באוכלוסיה כדי שיהיה אפשר לדרוש את זה. בניגוד לגברים מול נשים איך מתייחסים לטרנסים שאחוזם עומד על איזה 1 מ1000?
בקיצור, אני באמת לא חושב שתהיה פה בעיה בנושא.

בלי קשר, אני ממש לא תומך בהעדפה מתקנת באופן כללי, אני חושב שלרוב מדובר בפופוליזם ובמשחק עם המספרים.

ביל מאר שאי אפשר לחשוד בו בתור ימני , לפני כמה חודשים הביא מחקרים שהראו שבארה"ב כלל שהמדינה יותר “ליברלית” כך אחוז הטראנס יותר גבוה.

ילד מושפע מהרבה דברים כולל מהסביבה. אם הוא רוצה ללכת עם בגדי נשים וההורים שלו בסדר עם זה, אני באופן אישי לא אוהב את זה אבל אוקי בסדר זה לא עסק שלי זה זכותו. אבל משהו כמו להסיר איברי מין או טיפולים כיימים שמשפעים לטווח ארוך זה לא ואין שום פשרה מבחינתי. אז פה שאותו ילד ימתין עד לגיל שהוא יהיה בוגר מספיק בשביל לקבל את ההחלטה שלו בעצמו. זה לא שאני דורש ממנו שיגיע לגיל 70… 18 או 16 תלוי לפי מה החוק השרירותי באותה מדינה קובע שזה בגיר אז זה יותר מלגטימי זה צריך להיות חוק בכל מדינה. גם אצלנו.

אני גם מזמין את הצד השני להראות לי מחקרים שמוכיחים שנגרם נזק חסר תקדים לילד אם הוא רק ידחה את הסיפוקים שלו לגיל 18 . אני יעשה לכם ספוילר אין כאלו מחקרים. לדעתי הם מסתירים מחקרים שמוכיחים בדיוק ההפך.

בכלל אני ליברלי על גבול הליברטאני , אתה רוצה להתחתן עם גבר? פאקינד דו איט אף אחד לא יכול להגיד לך עם מי מותר לך להתחתן אתה רוצה לאמץ ילד ? כל עוד זה מותר להטרו זה גם מותר לך כל עוד זה לא פוגע באחרים או עובר על החוק אין זכות לא למדינה ולא לפרט להתערב בזה. אפילו ניתוח עלאק לשינוי מין לבגירים אני לא מוכן שהמדינה תתערב נגד .

אבל לכל דבר יש גבול, גידול ילדים זה לא דמוקרטיה וחופש בחירה בשבילם טאפ לאק, ולא כל מה שבא לו או לה הוא
צריך לקבל או לעשות. ולא יודע מה איתכם אבל ההורים שלי לא נכנעו לכל גחמה שלי שהייתי קטן… כמו שאסור לקטין או קטינה לנהל מערכת יחסי מין בהסכמה עם בגיר או בגירה כך גם אסור להוריד לו איברי מין גם אם מאוד בא לו ודוקא בגיל 13 או משהו כזה לעשות ניתוח כזה.

זה לא קשה , זה מוסרי וגם היגיוני.

גם לליברליזם ליבטראני יש גבול.

קהילת הטראנס רוצה ניתוחים וסירוס בזמן שהילדים עדיין קטנים כי הם מנסים להילחם בטבע.
הם באו וראו שוואלה, גבר ואישה שונים, במיוחד אם הילד גדל בצורה נורמלית ובלי סירוס. והם ראו שההורמון הגברי מחזק לו את העצמות, את הגידים ואת השרירים. וכך גם אם הם מנסים לסרס אותו כשהוא גדול ונותנים לו קוקטיל סויה עם הורמון נשי, הוא נשאר גבר חזק יותר מרובן המוחלט של הנשים האמתיות.

אאאאז הם יצאו עם הטירוף הזה של לנסות ולשנות את הטבע לפני שההורמונים מתחילים לעבוד.
אבל זה לא יעבוד. פשוט לא. ההבדל בין XX ל XY הוא עצום ורואים אותו בכל תא ותא. המלחמה החולנית הזו בטבע לא תצליח.

בגלל זה הם דורשים את הילדים. לא סתם יש פרופגנדה אדירה גם בבתי הספר ופתאום יש עלייה חדה בילדים ש"מזדהים" כטרנסים. הכי עלוב זה שלשחקני הוליווירד יש 100% ילדים שהם טרנסים, לא בינרים ועוד כל מיני דברים מוזרים.
What are the fucking odds??

והכי מצחיק? מדובר על אנשים שלא יכולים להגיד מה זה אישה אאאאבל הם דורשים נשים ב50% מהתפקידים (הנחשבים כמובן, אף אישה לא רוצה לעבוד בזבל או בבניין).
אבל שנייה, אם אזדהה כאישה תהיה לי זכות לדרוש חלק מה50% האלה? איך זה עובד בדיוק? ה50% האלה זה רק לנשים אמתיות? נקבות? מי שמזדהה כאישה?
אפילו הם לא סגורים על עצמם.

תבדילו בין העובדה שפרוגרסיבים לפעמים לוקחים דברים לקצה לבין העובדה שקהילת הטראנסים היא עדיין אחת המוחלשות שיש בחברה. החברה פוגעת בה הרבה יותר מאשר התופעה של ילדים בני 5 שרוצים להתחיל בשינוי מין כי הם חשים אי זהות מגדרית כלשהי. צריך לשים דברים בפרופורציה ולהבדיל בין אנקדוטות לבעיות חברתיות אמיתיות. אין כמעט טראנס שלא עבר התעללות.

אם ילד שלי בין 9 היה רוצה בשינוי מין כמובן שהייתי מסרב שיעשה זאת באותו רגע. מצד שני, יש ילדים שכבר בגיל מאד צעיר ברור שהם לא סטרייטים, ואז צריך להתחיל לעבד איתם את החוויה ולהכווין אותם להחלטה מה הם רוצים לעשות (ישנם גם סיפורים על אנשים שהתחילו בתהליך שינוי מין ואז גילו שהם סבבה בתור ‘סתם’ הומואים רגילים). החברה שלנו נמצאת בשלב שהיא עדיין מנסה להבין את האירוע ולכן לא הייתי קופץ למסקנות חותכות מימין או משמאל.

אותו דבר לגבי ‘כיצד אני מגדיר את עצמי’. ניתן לקחת כל חוק לקיצון, ואז אני יכול לכעוס שלא מכבדים את העובדה שאני מגדיר את עצמי כנפגע לאו מסי שאמור לקבל פיצויים מהמדינה על נזק רגשי שנגרם לו (ב 24 למאי 2014 הרופא רשם לי אתלטי וזה ממש עזר, אולי אספר על כך בפוסט נפרד). הכל עניין של מוסכמות. זהו בדיוק העניין עם כמה אנחנו מכבדים דת, שאם מסתכלים עליה בצורה קרה אפשר הרי להגיד שהחבר הדימיוני הזה הוא טירוף מוחלט (לא מזלזל באף אחד, רק מוסיף זווית הסתכלות). המוסכמות הן מה שמגדיר לחברה את גבולות הגזרה. עוד דוגמה: אם אני אבקש ממקום העבודה לכבד את העובדה שכל שנה בחמישי לאוגוסט יש לי יום פסטה שאני לא יכול לעבוד בו בשום אופן, אז כנראה שיחשבו שאני קצת לא אפוי אבל היות ואני סך הכל עובד בסדר, אולי יכבדו את זה. אם אתחיל לצעוק על כולם שזה פוגעני שאוכלים לידי אורז כי זה פוגע לי ברגשות הפסטה, אז זה יהיה כבר מוגזם.

אחת המוחלשות? הם שרים שהם באים בשביל הילדים ושורדים את זה.
התקשורת והממסד מגונן עליהם ומניף את הדגל עם הצבעים שלהם בכל מקום.
מילה אחת נגדם וזה הורס קריירה.
משרדי הממשלה כותבים עם נקודה באמצע המילה למרות מה שאמרה האקדמיה. רק תחשבו כמה כוח עצום יש לאנשים האלה שמישהו ממציא שנקודה זה מייצג את ‘רצף הג’נדרים הבלתי נגמר’ ואנשים בעמדות כוח זורמים.

ילדים עוברים התעוללות לא כי הם מהמין השני אלא כי הם שונים. זה היה תמיד כך מאז בריאת העולם אבל רק משהו קשור לזהות המינית הוא בעיה ‘חשובה’, כאילו אחרים לא עוברים התעוללות.

נמשיך מזה ששינוי “מין” אסור שיהיה על הכוונת למי שהוא לא בוגר.

אם בא חייזר לארץ הוא היה חושב שעם כל האובסיסיה של המערב איתם, יותר מחצי מהאונושות הם טרנסים מבולבלים וזו הבעיה הכי חשובה שיש לטפל בה כאילו הייתה מינימום קורונה. המספר שלהם זניח ביותר אבל הכוח שלהם אדיר.

אפשר במקרה פרטי ‘לכבד’ את הצורה שאדם מבקש שיפנו אליו אבל סורי, לא כולם מסכימים להשתתף בהזייה.
במערב מזמן אף אחד לא מכבד את הנצרות והיהודות. דתות אחרות אף אחד לא מעז לבקר מסיבות מובנות.

מדוייק ביותר. תגובה למופת.

יש דברים שאני יכול להסכים איתך. אבל המציאות היא כרגע שמה שאתה כותב במשפט הזה, ’ זה פשוט לא נכון. המוסכמות של החברה פעם וזה משהו שהימין והשמאל הסכימו לחלוטין שילדים קטנים לא צריכים לעבור ניתוחים שכורתים להם איברי מין נכון? ושילדים קטנים לא צריכים להיות חשופים בתכנים של בתי ספר למין וסקס ומופעי חשפנות?

זה פעם אני ואתה היינו באותה סירה. היום בארה"ב במיוחד, הדמוקרטים בצורה מטורללת הולכים יותר לכיון הפרוגרסיבי של הקיצון וכל מה שכתבתי למעלה הופך להיות ואני מדגיש לפחות בצד היותר מפורסם ללגטימי.

אז אין לשמרנים את הלוקסוס להיות בעמדה של “היה בסדר זה יחלוף” מי שיקבור את הראש בחול בלילה יקום בבוקר ויגלה שבבית ספר שהילד או הילדה הגיע אתמול מופע טראנס ולימדו את הילדים לתת טיפים לחשפנים שם (ארוע שבאמת קרה)

הניסיון לומר לנו “שבו בשקט זה רק שלב בחיים וזה יגמר” ניסנו את זה וזה בדיוק מה שהביא אותנו לשלב הנוכחי. יותר מזה, שאני שומע את המשפט הזה אני נהיה יותר חשדן במניעים של מי שאומר לי אותו.

ולגבי מי מוחלש ומי לא, give me a fuckin brack . שלח מכתב לגי קי רולינג ותשאל אותה מי ה"מוחלשים" ששולחים לה כל יום איומי מוות והגיעו לבית שלה בשביל לאיים עליה. ותשאל את הגיבורה למטה כמה התעלליוית היא עוברת כל יום מפאקינג אוכלסיה מוחלשת שלך רק בגלל שהיא רוצה להתחרות בספורט ולקבל הזדמנות הוגנת ולא להתחרות מול “גברים” שאין לה סיכוי מולם… היא הצד המוחלש פה לא הביריון שרודף אחריה ומונע ממנה את זה. קלאסי סיפטום הקוזאק הנגזל.

הם רוצים להפסיק לחטוף בקלאש (שאני צופה שרק יגבר ככל שהחוצפה שלהם תגבר והטרור שהם מבצעים נגד אנשים כמוני ימשך)

הנה הצעדים מאוד פשוטים שהם צריכים לעשות בשביל להרגיע את השטח:

1. leave the kids alone

2. להפסיק “למשטר” את השפה.

3. לקבל שיש גם דעות שונות משלהם ולחיות את החיים שלהם לצד הדעות האלו.

יעשו את שלושת הדברים האלו אני מבטיח לך שהם יפסיקו להיות עלאק מוחלשים.

נ.ב לגבי גי קי רולינג שהיא היתה “גיבורת השמאל” אף טרמפיסט או איש ימין לא הגיע לבית שלה ואיים עליה במוות בגלל שהיא שמאלנית. מתי האיומים התחילו? שהיא פאקינג אמרה שאישה זה אישה. שהיא נשארה נאמנה לאידיאולגיה הפמינסיטית שלה ואז כל שערי הגהנום של השמאל נפתחו עליה.

זה לא עניין של ניחוש או ניבוי, זה עניין של קו לוגי-משפטי רצוף ובלתי-נמנע.
אם אתה קובע שהטענה שלהם שהם בעצם נשים בגוף של גברים (או הפוך) היא אכן טענה לגיטימית - אין לך שום לגיטימציה אח"כ למנוע מהם את כל מה שהחברה מעניקה לנשים. והם כמובן ידרשו את זה (וכבר דורשים את זה) - ובצדק, מבחינתם. שוב, הם טוענים שהם נשים ממש, ולכן כמובן לעולם לא יוכלו להסתפק בכך שיפנו אליהם ביחסות הנכונות של השפה. הם רוצים יחס מלא מהחברה כאל נשים, על כל המשתמע מכך.

א. לא המצאתי צד. מלך שבדיה / שושלות אצולה הן מושג ממשי בחברה.
ב. בדיוק! בוא נגיד שבשביל האחד ל-10,000 טרנסיות, לא צריך לדפוק את כל ה-4 מיליארד נשים בעולם.
ג. בדיוק! 2x - לא חסר משוגעים בעולם? אומרים אחלה, מטפלים בהם, דואגים להם לסביבה בטוחה ומוגנת, וממשיכים בחיים. לא מאפשרים להם לקבוע את סדר היום עבור כל יתר האוכלוסיה.

התכוונתי לכך שהטרנסיות יתפסו תקנים של העדפה מתקנת של נשים ממש, לא שימציאו קטגוריה חדשה של העדפה מתקנת עבור טרנסים וטרנסיות.

בדיוק. הכול עניין של מוסכמות, וטירוף מוגדר כפועל יוצא ישיר של חריגה חריפה מהמוסכמות ומהנורמה.

ההבדל בין טרנסים לבין הדת הוא בדיוק זה - יש מיליארדי אנשים ברחבי העולם שמאמינים בקיומה של יישות עליונה, שמכתיבה להם סגנון חיים כזה או אחר. ולמעשה, מרבית העולם כיום, ועד כמה שידוע לנו - גם מרבית האנושות עוד מראשיתה - מאמינים והאמינו בכך.
לעומת זאת, אמונה בכך ש’נפש’ של אישה (מה זה אומר בכלל?) עשויה להיוולד בגוף של גבר (או הפוך) - היא נחלת מעטים, גם כיום, גם במערב, ועוד יותר מעטים הם אלו שמיישמים את ה’חוקים’ שמכתיבה האמונה הזאת. ומההבדל במספרים הללו, בין שתי האמונות - נובעת ההגדרה של מה ‘טירוף מוחלט’ ומה לא.
(כמובן שאפשר גם להתווכח על הטענה שאמונה בכך שעולם פונקציונאלי שלם והרמוני נוצר באופן תבוני כזה או אחר ולא באופן מקרי היא ‘טירוף מוחלט’, כדבריך, אבל נעזוב את זה כרגע).

והמאבק כיום הוא בדיוק על זה - על הניסיון לנרמל ולהכניס לגבולות הלגיטימציה והשפיות, משהו שעבור מרבית האנושות הוא בפירוש לא.

כן, אבל זה לא מין, זה טייטל.

מסכים, אני פשוט לא חושב שלקרוא לטרנסית ״את״ דופק את הנשים.
מה שידפוק את הנשים יהיה דברים שאתה חושב שהם נגזרים מיידיים של הסכמה לכך, אבל פה אני לא מסכים איתך שמדובר בתוצאה של הסכמה חברתית לקרוא להם במין אחיו הם שינו.
לא קראתי לתת להם את ההגדרה ״אישה״ בחוק, קראתי לנו לתת להם את היחס הזה. זה לא שכל כך שווה להיות אישה שאנשים יהפכו להיות נשים כדי לדפוק את המערכת.

איפה אפשרתי לקיצוניים לקבוע משהו?

לדעתי זה מתקזז עם הטרנסים. כלומר בסוף מספר הנשים נשאר יחסית זהה.
מלכתחילה מדובר בכמויות מאוד קטנות, בטח אם ניקח רק גברים שהפכו לנשים, ובטח אם נקזז מזה את הנשים שהפכו לגברים. לא חושב שזה צריך להדאיג אותנו.

בכל מקרה, אני לא חושב שמגיע להם פחות העדפה מתקנת מלנשים (אני גם חושב שהיום ברוב המקצועות כבר לא צריך העדפה מתקנת לנשים, אבל זה דיון אחר).

מדהים איך הטרנס רומס את הפמינזים המודרני.

גברים שמתחזים לנשים יקבלו העדפה מתקנת שנועדה במקור לנשים. מדהים , ואני עוד לכאורה שייך למחנה שמואשם בדיכוי זכויות של נשים. אין דברים כאלו באמת. אין לי מילים. במשך שנים אבל שנים כל השלי יחמיבוציות של העולם התחפשו ללביאות עצבניות מול הגברים של העולם ואז מגיע הטרנס וכולן הופכות להיות חתלתלות מפוחדות. כמעט כולם גי קיי רולינג עדיין לא מרימה דגל לבן…

אם הייתי חייזר שעכשיו הגיע מכוכב אחר וחוקר את זה הייתי מוצא בזה ממצא מרתק שראוי למחקר של שנים אבל בתור תושב כדור הארץ זה פשוט עצוב. באמת עצוב.

אבל רק אם נשב בשקט וניתן להם מרחב פעולה אז הכל יגמר וזה רק שלב בחיים. יאללה תקברו את הראש בחול זה לא כאילו שהם ימשטרו לכם את השפה עד הקטע שתיכנסו לכלא … לא?.

בנתיים במישיגן

https://twitter.com/greg_price11/status/1674497096370597888

@mos56 כאמור, המחלוקת שלי איתך היא כי לדעתי ישנו הבדל בין אנקדוטות לתופעות רחבות היקף. לא חי בארהב. במדינות שאני מכיר אין טרלול רחב היקף לנערים מתבגרים ואין טעם להציג את המצב ככזה. לעומת זאת, אין כמעט טראנס שלא עבר התעללות וזו תופעה שבוודאות כן קיימת.

אני מנסה להבין אם אתה מכיר בכך שיש אנשים שנולדו בגוף שלא מתאים למגדר שלהם, כן או לא. ממה שכתבת יש לי רושם שלא.
(עזוב רגע אנשים שבא להם לשנות מגדר ואם צריך להכיר בזה או לא, למרות שלדעתי כל אחד צריך לעשות מה שבא לו).

ונשים שיהפכו לגברים לא יקבלו העדפה מתקנת של נשים. כחומר הכל מתקזז והנשים מקבלות את אותה העדפה מתקנת. יותר מזה, לגעתי טרנסיות מקופחות הרבה יותר מנשים, כך שפחות נשים אפילו מתחרות לפתע על יותר משרות.

חוץ מזה, נראה לך שמישהו יעשה ניתוח שינוי מין כדי לקבל סיכוי מעט טוב יוצר כדי להתקבל לעבודה? הרבה יותר קל ללמוד ולרכוש עוד כלים מקצועיים.

גם להיות אישה לא אומר שיש לך מקום עבודה מובטח בלי להיות טוב. גם נשים מתקבלות לעבודה רק אם הן מקצועיות.

כמובן שזה חרא. אבל אני חושב שאם ללא חוק אנשים היו נחמדים יותר, אז לא היה צורך בחוק הזה.
לשם מתנקזת הטענה שלי. שהצורך של הטרנסים בדרישות הוא חלק ממלחמה שלא הייתה מתקיימת אם הם היו זוכים לכבוד בסיסי וקבלה מצד החברה.
משטור הוא פתרון של בעיית ״פשיעה״, ברגע שתהיה פחות ממנה, יהיה פחות צורך במשטור.

למען הסר ספק, אני מתנגד לעונש על דבר כזה. אני פשוט חושב שמי שאשם בזה הם דווקא אותם אלה הנאבקים בטראנסים.

@Gev אם אחרי שאתה רואה בעיניים שאשכרה הופכים את זה ללא חוקי ומשיתים על זה קנס, אלו עדיין התגובות שלך, אין מה לדבר בכלל.

האמת, אני לא חשבתי עד עכשיו שזה עד כדי כך חמור. אשכרה מעבירים חוק שלקרוא למישהו בפרונאונס הלא נכון זו עבירה חוקית שגוררת אחריה קנס? זה נורא ואיום וזה לחלוטין תחילת התפוררות התרבות המערבית הליברלית. לא מדובר באנשים שרק רוצים שיתייחסו אליהם נחמד, מדובר באנשים שמתחילים להתקרב בעיניי לעולמות הפאשיזם המסוכן ביותר.

מדובר פה על דיון ימין שמאל קלאסי.
אתה טוען שצריך להוריד להם את הראש על המחשבה הזו. אני טוען שצריך לשים אותם במקום בו המחשבה הזאת לא תעלה להם לראש בכלל.
אבל כרגיל, הימין יסתכל על השמאל ויחשוב שהם מעדיפים פלסטינאים על ישראלים…

אני באמת חושב שמה שנותן לתנועה הזו את הכוח היא ההתנגדות לה ביום יום. אני באמת שחושב שהאנשים שבכוונה לא מקבלים את שינוי המין של הטרנס הם אלה שמביאים אותנו למצב הזה.
הרי, לאיזה מצב מעבירים חוק, למצב בו יש בעיה או למצב בו אין?

אני לא תומך בחוק הזה בשום צורה ולא חושב שזה מגיע להם, באמת שלא ברור לי איפה הסקת את זה.
מה שטענתי הוא שיחס טוב יותר של בין אדם לחברו היה מונע את הבעיה ויכול למנוע בעיות עתידיות.
אני טוען שיש קורלציה חיובית (וגם סיבתיות) בין מידת הקיפוח אותו אדם מרגיש למידת ההתגייסות שלו למציאת פתרון לאותה בעיה.
בגלל זה אני טוען שאותם אנשים שבכוונה הולכים להגיד לטראנסים כמה שדרך החיים שלהם לא מקובלת עליהם, הם אלה שנותנים את הדלק לכל הדברים האבסורדיים שקורים בנוגע להם.

אני בשום מקום לא טענתי שצריך לאפשר להם להתחרות עם נשים.
אני בשום מקום לא טענתי שצריך להעניש אנשים שטועים בכינויי הגוף של טרנסים, וגם לא כאלה שעושים זאת בכוונה.

יודע מה, בוא נעשה משחק מחשבתי, תאר לך מצב בו יותר ויותר אנשים יפסיקו לקום בפני מבוגרים באוטובוסים. מה נראה לך שיקרה? לדעתי זה יגרור שבעתיד יהיה פה חוק הקובע על מקומות שמורים למבוגרים (כמו חניות נכים) וזה יגיע לרמה של קנס למי שיישב בהם.
זה גם מה שאני חושב שקורה כאן. הטרנסים מעוניינים בקבלה והם יעשו מה שצריך כדי לקבל אותה. אני חושב שברגע שירגישו שמקבלים אותם, אז תופסק המלחמה מצידם. כמובן שיהיו אנשים שימשיכו, אבל ללא התגייסות הרוב השפוי בקהילה, לא יהיה להם כוח להמשך המאבק.

אין פה שום קשר לימין ושמאל, ובטח שזה קלאסי. זה דיון של תומכי ליברליזם ומתנגדי ליברליזם, ואתה ידידי אמנם טוען שאתה מתנגד לחוקים האלו אבל משום מה מנסה להגן ולהסביר את מתנגדי הליברליזם.

והקטע הוא, שגם אחרי שאתה מתעקש ש"כל מה שהם רוצים זה שיתייחסו אליהם יפה", ומוכיחים לך שזה לא נעצר שם והם רוצים ללכת הרבה יותר רחוק מזה, אתה עדיין באיזשהו מקום מנסה להאשים את מי שמתנגד לזה.

אתה מגן פה על אנשים שהאידיאולוגיה שלהם מאוד מאוד מאוד מסוכנת וחותרת תחת כל ערכי המערב.

אז מה הפתרון שלך?
להתנגח בהם לא עובד.
להתייחס אליהם יפה זו טעות לדבריך.
אז מה נשאר? להוציא אותם מחוץ לחוק?

אין שום סתירה בין לצייר גבול ברור בחוק לבין להתנהג יפה לאדם שמבקש שיקראו לו “את”. כמו שאין שום סתירה בין מדיניות שמאל לבין 0 סובלנות כלפי טרור.

אדם שמרגיש מקובל, יהיה פחות קיצוני, זה באמת משהו שכל כך זר לאנשים פה? זה בסיסי לגמרי.