על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

הפיתרון בגדול הוא חינוך ושכנוע, כי הסיבה היחידה שהם בכלל מצליחים זה שהם עושים עבודה יותר טובה מאיתנו בנושא הזה. צריכה להיות הבנה רחבה שהאידיאולוגיה הזו חותרת תחת ערכי המערב כי איכשהו הם הצליחו למצב את עצמם כשייכים למחנה הליברלי הנאור למרות שתחת כל הגדרה אפשרית זה בדיוק הפוך.

ובטח, בטח, בטח שלא להעצים אותם. מי מבקש שיקראו לו ב-pronounce מסוים, ברמה האישית אני כנראה אכבד את בקשתו. ברגע שהוא ידרוש את זה זה הרגע שבו הוא עבר את הגבול והפך לא לגיטימי, וצריך להתייחס אליו בהתאם. הגיע הזמן לשים להם תג מחיר.

באופן מפתיע, מי שהצליח לתאר הכי טוב את דעתי על הנושא פה בדיון (עד כמה שהצלחתי לראות) הוא דווקא ליאור, בזמנו.

בכל מקרה, אם אנסה לנסח את דעתי בנושא בעצמי, אז כך:

אני סבור שתיאוריית המגדר כולה היא בעייתית ביותר, ומלאה בסתירות פנימיות. והיא מעידה בעיקר על-כך שהוגיה ומנסחיה בנו אותה כך שקודם סימנו לעצמם כמטרה את המסקנות שהם מבקשים להסיק ממנה, ורק אח"כ בנו מסביב את התיאוריה כך שתתאים למסקנות.

במשך שנים הפמיניזם המערבי הסביר לנו וחינך אותנו שאין שום הבדל מהותי בין גברים לנשים, ופתאום מגיעה התיאוריה החדשה והאופנתית וטוענת שלא רק שיש הבדלים מהותיים, אלא שהם עד כדי משמעותיים עד שהם מחייבים אנשים מסויימים לכרות לעצמם איברים ולהזריק לעצמם חומרים זרים, כדי לגשר על הפער.

התיאוריה החדשה מסבירה לנו שיש שני דברים שונים - מין, ומגדר - ושאלו שני דברים שונים לחלוטין, ובכל זאת ה’פיתרון’ עבור מי שנולד עם מין מסויים אבל עם מגדר שלא תואם לו (אבל רגע, חשבתי שאין קשר בין המין למגדר?) - זה לעשות ניתוחים כדי ‘לשנות’ את המין של אותו אדם.

אישית, מה שידעתי עד היום (או שחשבתי שאני יודע עד היום) - זה שיש דבר אחד: מין. זכר ונקבה. במקרה הפרטי של בני האדם, קוראים לזה גבר ואישה.
ההבדל הזה בין שני סוגי האדם הוא קודם כל ביולוגי-פיזיולוגי, כמו כל יצור אחר על כדור הארץ.
וההבדלים הפיזיולוגיים הללו, משפיעים על החברה ועל המרחב, לפעמים בצדק ולפעמים שלא בצדק.
גברים אתלטיים יותר מנשים, ולכן למען הספורטיביות עדיף שיתחרו בנפרד - בוודאי.
ורוד זה לבנות וכחול זה לבנים - אולי.
גברים אנליטיים יותר ולכן יכולים להיות מהנדסים, ונשים לא - זה לא.

כמובן שהחלוקה הזו היא דיכוטומית וכוללנית, וייתכן בהחלט מקרים פרטניים של נשים מסויימות שאתלטיות יותר מגברים מסויימים, וכן הלאה.

ולכן, בתוך כל הדבר הזה, ייתכן בהחלט שיוולד גבר, זכר, שיזדהה הרבה יותר עם דברים שנתפסים בצדק או שלא בצדק כ’נשיים’ (וקצרה היריעה ולא זה המקום לקבוע על כל דבר האם הוא אכן ‘גברי’ או ‘נשי’). ואנחנו כחברה צריכים לקבל ולהכיל את זה - במסגרת כללי המוסר והנימוס הבסיסיים כמובן, לא במסגרת החוק (מלבד אפליה והתעללות ממשיים כמובן).
אבל כל זה לא הופך את הגבר הזה לאישה, ושום דבר אחר לא יהפוך אותו לכזה. ואת הטענה שאפשר לשנות מין של אדם - אותה אנחנו כבר לא צריכים לקבל כחברה.

אתה מבין אבל שזה כל מה שאמרתי?
אני פשוט חושב שברגע שברמה האישית נעשה את זה, המצב ישתפר.

לא קראתי לאפשר להם להתחרות בספורט נשי, ולא קראתי לתת קנסות למי שאומר “אתה” במקום “את”.

נתתי הסבר למה לדעתי להתנהג נכון כבני אדם יועיל גם למצב הגלובלי יותר. זה הכל.

או שאפשר פשוט לסרב לדרישה מבלי שום ענישה קולקטיבית…
אפשר להמשיך להגיד כינוי גוף נכון למרות התנגדות נחרצת לענישה למי שאומר אחרת. לא צריך להכנס לקרב של למי יש גדול יותר על כל שטות. אני חושב שסירוב פשוט יספיק כדי להוכיח שיש לנו יותר גדול ממי שליטרלי הורידו את שלהם.

כתבת מאוד יפה, ובאמת שאני מסכים עם הרבה.
אשמח אז לשמוע מה הדעה שלך לגבי מה עושים עכשיו, כי זו השאלה המעניינת.

מה?
זה לקחת קבוצות קיצוניות של כמה סהרוריים ולהפוך את זה לעיקר. אל תנתק את זה מהקונטקסט: לפני כמה עשרות שנים נשים היו במקום שהסליל אותם להיות בבית בלי זכות הצבעה. אתה לוקח מאבק שבאמת חולל שינוי חיובי בחברה והופך את הצד הקיצוני שלו לחזות הכל. הגרסה המודרנית של זה אגב היא לקחת את הדוגמה של לוחמות בסיירת (סטטיסטית נשים בנויות לזה הרבה פחות, ואגב פה יש לי חדשות - סטטיסטית גם יהודים בנויים לזה פחות ממקביליהם באירופה) ולהפוך את זה לכל העניין כולו, בזמן שעדיין יש לך המון המון נשים שלא יעשו קריירה גם אם הן רוצות. ובכלל לא התחלתי עם הגבר שמוסלל לבלות את יומו מול מחשב במקום לחוות את הגידול של הילדים שלו, ואז הוא עוד מואשם שהוא מתחמק מחיי משפחה… מכיר את הבעיות של הפמיניזם המודרני אבל מאד מאד קשה להתכחש לעובדה שהפאטרן הוא פעמים רבות מאבק שממוסגר בתור קפריזה של כמה שונאות גברים עם קוצים של ברק בכר, אחרי כמה שנים הופך ל- ‘איך חשבנו אחרת’.

התיאוריה החדשה מסבירה בעיקר שכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה.

מקווה שהבנת שאני לא בעד טרלול ואין בי גרם של התכחשות למהו מין ביולוגי. עוד יותר מגעילה אותי העובדה שיכולים לגמור לבנאדם קריירה על איזה ביטוי לא נכון שאמר. אמריקה במובן הזה מקצינה לכיוון לא נכון. אבירי חופש הביטוי עושים הפוך הרבה פעמים וסותמים פיות. הכל נכון. מצד שני, בהחלט ישנם אנשים שנולדו למגדר הלא נכון וזה חזק מהם. בחברות שמרניות יותר הדבר פשוט יתבטא בחיי סבל נוראיים. כמו שיש ילדים שאתה מבין בגיל 10 שהם הומואים ויש כאלה שסתם בא להם להתנסות. בוא, באיזה אחוז מהמשפחות בארץ, לדעתך, אתה מספר בגיל 20 להורים שלך שאתה טראנס וזה עובר חלק? כמה טראנסים לא סופגים התעללות בבית ספר או סתם מוצאים את עצמם ברחוב? המטרה שלי היא לשים את זה בפרופורציות: בסוף כמעט בכל כיתה בישראל יהיה ילד או ילדה להט"ב שיחוו קשיים גדולים בגלל הסיפור הזה, אם זה חוסר קבלה של המשפחה, חברה ועוד שלל בעיות. לעומת זאת העובדה שאני מחר עושה ניתוח שינוי מין ומבקש לייצג את נחברת ישראל בכדורגל היא קצת אנקדוטלית.

בקומה הראשונה תרנגולת שמנה. כל היום בביתה על משכבה מתהפכת. היא כל כך שמנה, שקשה לה ללכת
איך אשב אני חזיר, לבן בן לבנים מימי בראשית, בכפיפה אחת עם חתולה כושית! לא נאה לי ולא יאה לי.

פעם היה בכל בית, היום צורם עד לא עובר

זה הבעיה שלנו שאנחנו מתעוררים לזה מאוחר מידי ובחסות אנשים שבזמן שכבר גונבים לנו את הסוסים אומרים לנו שאין מה לדאוג והכל היה בסדר… וזה בדיוק מה שמנסים עכשיו “לייבא” לארץ. מה שקורה במישיגן קורה בקנדה ויקרא גם בארץ אם המינסטרים ימשיך לשתוק ולקבור את הראש שלו בחול ולא להתעמת בצורה ישירה וקשה עם התופעה כולל חקיקה נגדית ראה החקיקה שדוס סנטיס מחוקק עכשיו בפלורידה .

בזמנו, הגנתי מאוד על הצורך של להכניס תכני גאווה לבית ספר בשביל לגדל סובלנות וסבלנות לקהילה. @Aragones יכול להעיד על זה לטובתי בשיחות שלנו. לצערי הקהילה הגאה “רימתה” אותי ואנשים כמוני ועשתה בדיוק את מה שהיא היא הבטיחה שהיא לא תעשה ומנצלת את זה לרעה לקידום אגנדות קיצוניות ומסכונות במערכת החינוך שאף מאיתנו לא היה מסכים לזה בהתחלה. הקהילה הגאה רימתה וממשיכה לרמות אנשים כמוני ואני כותב את זה בכאב.

אני באמת מרגיש נבגד על ידם. הם יכולים לשים לזה סוף אם בעצמם יכולים לעשות לזה סוף אם הם יעמדו מול החלק הקיצוני של הקהילה שלהם ויגידו להם את הדבר הבא:

enough is enough

זהירות: מידע רגיש.
אני חושף את עצמי במידע אישי - אולי אישי מדיי - בעקבות הזעזוע שחוויתי מהמאמר של הרב יוני לביא. יכול להיות שבעקבות הפוסט הזה כאן חלקכם תרימו עליי גבה או תחשבו עליי דברים, אבל בעיניי זה עניין של חיים ומוות, אז לא אכפת לי, אני חייב לשתף.

במשך שנים חייתי עם התחושה שנולדתי במגדר הלא-נכון.

בזמן שאחים שלי שיחקו כדורגל על כל ילדי השכונה - אני שיחקתי בבובות של בנות-דודות שלי.

בזמן שהם קישטו את החדרים שלהם בפוסטרים של מנצ’סטר יונייטד - אני תליתי פוסטרים של בנות הפאוור-פאף ליד המיטה שלי.

בזמן שהם שיחקו משחקי מחשב של אסטרטגיה לוחמנית (HEROES וכדומה) או FIFA - אני העדפתי דיסני.

ליום הולדת 7 שלי רציתי יותר מכל דבר אחר בובת ברבי משלי, אבל התביישתי להגיד את זה, אז קיבלתי כדורסל.

כשהייתי לבד בבית, הייתי מודד על עצמי שלמות, חצאיות וחזיות.

היו זמנים שחלמתי להיות בת.

לפעמים זה גרם לי להרגיש בודד או מוזר.

ומנגד, כן, היו גם זמנים אחרים בחיי שהתגנבו לי הרהורים על משיכה לבני-מיני.

מה עשיתי עם כל זה?

כלום.

המזל שלי - שגדלתי אז ולא היום.
אם הייתי גדל היום - היו עטים עליי אינספור ארגונים, פרסומים והצעות ישירות ווירטואליות “לעשות עם זה משהו”.
הייתי המקרה הקלאסי של אי-נוחות מגדרית, טרף קל לכל ההצעות האלו, ומן הסתם באיזשהו שלב בנערות שלי - הייתי פונה לארגונים האלה מעצמי, מתוך תחושה ש"סוף סוף מישהו מבין אותי ואני לא צריך להסתיר את זה"…

כנראה שהייתי מתעורר בוקר אחד עם גוף עקר, מסורס ומושחת במקרה הרע, או במקרה ה"טוב" - כבול להגדרה מגדרית/ מינית שהכרזתי עליה בראש חוצות, ומתקשה לצאת ממנה או להשיל אותה מעליי.

בפועל מה קרה?

כלום… הכול עבר לי.

שטויות של נערות.

היום, ברוך ה’ אני נשוי באושר לאשת-חלומותיי (בתחילת הנישואין צחקנו על זה שהיא “הגבר בבית”, אבל עם הזמן זה עבר…), אבא לילדים, הכול תקין, ולא נשאר זכר מכל התחושות והבלבולים האלה.

פשוט כי שמרתי אותם לעצמי, עד שהם התפוגגו מאליהם.

לא היו אז מצעדים,
לא זוכר שבכלל היו דגלים כאלה,
לא היה מה שיחזק בכוונה (כן, גם בכוונת-זדון, מתוך אינטרסים מרושעים) את מה שאני רציתי שייעלם,
לא היה מי שינפח לי בעיה קטנטנה פנימית לממדים של אסון כלל-אישיותי שמצריך כירורגיה או מאבקים ציבוריים.

פשוט לא “יצאתי מהארון”… עד שהארון נעלם, החיים המשיכו ונבנו מאליהם, באופן הכי טוב שיכול להיות.

אז אם אתם קוראים את זה, ואתם או ילדיכם או אחיכם הקטן או הגדול מרגישים אי-נוחות עם המאפיינים המגדריים שלכם - תזכרו שמאוד ייתכן שזה טירוף רגעי (גם אם זה כמה שנים),
ובניגוד לכל התרבות העולמית שמהללת את כל מי ש"עושה עם זה משהו" - תנו לזה לעבור.

בשום אופן אל תסבו לעצמכם נזק בלתי הפיך.

החיים עוד לפניכם, בכל יופיים, רק אל תתייאשו מהם או מעצמכם.

והורים - תקראו את המאמר של הרב יוני לביא (משתף בפוסט הבא).
זה באמת קריטי.
תודה.

(חלילה, לא באתי לזלזל או להמעיט בכאב או בבלבול שאנשים חווים בעניין הזה, וגם לא לשפוט אף אחד. רק לתת לזה את הפרופורציות הנכונות בעיניי, בניגוד למה שמשודר כל יום כל היום בכל מקום… ובתקווה להציל ככה עוד כמה נפשות.)

בונוס: יש לה סרטן אשכים. Soon In Real life.
רופאים יהיו חייבים לשקול אם לאישה יש סרטן אשכים כי הבחור אמר שהוא she/her והם חייבים לכבד את הבחירה שלו כשהם מדברים עליו.
יהיה מצחיק היום בו ישנו את ספרי הרפואה יגידו שגם לגברים יש מחזור ולנשים סרטן אשכים.

1. רביע, בחיאת, מי קופץ על ילדים ומשכנע אותם לשנות את מינם? כמה באמת רחבת היקף התופעה הזו? יש תמיכה וליווי שצריכים לקרות בסיטואציה של להט"בים אם הם ניגשים לקבל עזרה, ויש לשכנע בנאדם צעיר שלא לצורך. ובכל מקרה, מי שאחראי בגילאים האלה הם ההורים
  2. אין ספק שזה משעשע, אבל גם אם החברה תאמץ לעצמה שיח שבמרפאות הפוליטיקלי קורקט הוא לשאול ‘מה מינך לפי ההגדרה המסורתית של הרפואה’ או משהו כזה - זה לא יוביל לסיטואציה שרופא יסיר את הרחם לזכר בן 15. נראה לי שעוד לא נולד הרופא שיצליח לעשות זאת. אולי יתאימו את השפה, אבל איפה פה האיום על הרפואה או משהו באזור הזה?

אורי, יש קפיצה במספר הילדים ה"מבולבלים" פתאום. הפרופגנדה של הממסד עובדת בכל הכוח ומשפיעה על יותר מדי ילדים.

אני מבין בדיוק על מה מדבר הבחור הזה. כל מיני ארגונים ינצלו בלבול של אנשים חלשים כדי להשיג כוח או מימון. כך זה היה מאז ומתמיד.

ובקשר לרופאים, תקופת הקורונה לא לימדה אותך שלמרות הידע שלהם הם יכולים להיות טיפשים וחסרי עמוד שדרה?
רופאים מחויבים לאמץ כל טרנד רגרסיבי כי הם אמורים להיות אוהבי אדם או משהו כזה.
לא זוכר שהאהבלים האלה היו בעד ההסגרים אבל נגד למנוע מblm להפגין?
עכשיו אני מבטיח לך שמישטור השפה יתחיל עם הקהילה הנאורה של הרופאים.
אפילו פה באיטליה התחילו לעשות לנו קורסים (בנתיים קורסי בחירה) על הג’נדר והטרנסים. כמה רחוק היום שרופא יהיה מחויב להגיד בפרצוף רציני לאבא של פציינט “אדוני, חייבים להסיר את סרטן האשכים מבתך!”?

וכשאתה רואה שהם מבקשים להעניש מי שלא משתתף בטרלול הזה בקנדה וכמה מקומות באמריקה, אז אתה באמת לא מאמין שזה לא יזלוג לפה?
ומה אתה מצפה ממני לעשות כשזה יקרה?

והרופאים היום:

מאז טירלול הקורונה הם שחכו את המקום שלהם בעולם. רופאים הם לא יודעי כל והם האמינו לשטויות הממסד שהם גיבורים או משהו. אז עכשיו הם ממלאים את המקום שלהם ככלבי ההמסד שחוזרים על כל הדעות ה"נכונות" שבאות מלמעלה.

שמח עם התגובה של דויד פה. אבל זה כל כך מייאש לראות שלמרות שאני ורביע מביאים לפורום הוכחות חד משמעיות שמצדיקות לגמרי את העמדה שלנו כל מה שאנחנו מקבלים בתגובה זה את הדבר הבא:

“אתם סתם מגזימים, תמשיכו לקבור את הראש בחול וזה בכלל אשמתכם שרוצים להכניס לכלא אנשים שלא מדברים בפרונאנס הנכון”

אנחנו במצב הנוראי הזה בדיוק בגלל הגישה הזו. וזה מה שהכי מעצבן אותי.

נקודה אופטימית: אנחנו עדיין לא במצב של ארה"ב

נקודה פסימית: אנחנו בדרך לשם.

עדיין אפשר לעצור את זה.

אני ליברל וחזרתי על זה כמה פעמים פה. אבל צריך להתחיל בחקיקה נגד ניתוחים לילדים ולקבוע גיל מינמום לזה.

צריך להתחיל לבדוק איזה תכנים נכנסים לבתי הספר ולמה לחשוף ילדים בבתי ספר ולמה. אפשר ורצוי לעשות את זה בשיתוף פעולה עם הקהילה, אבל להמשיך לתת יד חופשית ללא שום בקרה על מה שילדים לומדים בבתי ספר וזה התאבדות מצידנו.

אני גם יחזור על תוכנית שלושת השלבים שלי לעזרה לקהילה אם הם רוצים לחיות בדו קיום ובשלום איתנו:

מבטיח שאם הם יפעלו לפי זה, לי באופן אישי לא יהיה אכפת לדבר איתם באיזה פרונאנס שהם רוצים… לא דרישות קשות מידי לטעמי.

‘מה עושים עכשיו?’ זו שאלה רחבה ומורכבת, כי היא למעשה מופנית כלפי החברה כולה. ומכיוון שאין לי השפעה על החברה כולה וגם אין לי כוח ‘להילחם’ בה, אני כנראה לא אעשה עם זה יותר מידיי.
אם אתה שואל אותי מה הייתי עושה אם כן הייתי מנהל את העניינית מלמעלה, אז כצעד ראשון הייתי מבטל את התיאוריות המגוחכות האלה, שלא מבוססות על מדע, מנוגדות למדע, וגם בעיקר מייצרות אנטיגוניזם ועוינות.
אח"כ, כצעד שני, הייתי מחנך אנשים להיות נחמדים אחד לשני ולא לצחוק על השונה - כפי שרובינו מחנכים את ילדינו ממילא. זהו, ככה פשוט.
(אני ארחיב עוד קצת בהמשך, בתשובתי לאורי).

ממש לא הייתה לי כוונה לפתוח חזית כנגד הפמיניזם, ואני בהחלט מכיר בתרומותיו הרבות לחברה ולאנושות.

העניין הוא שהפמיניזם התקדם והשתנה הרבה מאז, ולצד מאבקים צודקים שעדיין מתקיימים כיום, כמו לדוגמה כנגד הסללה של נשים לתפקידים מסויימים בקרב ציבורים נרחבים (כולל בציבור החילוני-מערבי), או שבירה של קטגוריות שנחשבות כ’נשיות’ או ‘גבריות’ בלי שום הצדקה ממשית - לצד זאת, הפמיניזם היום לגמרי הולך לכיוונים שהזכרתי.

שמעתי לדוגמה את אילנה דיין מתבטאת לאחרונה באופן הבא: “אני יודעת שעובדת היותי אמא פוגעת בפמיניזם שלי, אבל זה מחיר שהייתי מוכנה לשלם”. זה לא בשוליים. היחס לאישה כאדם עם רחם ותו לא (שבעיקר מפריע ומעכב את הנשים), ושאין שום הבדל מהותי שראוי להתייחסות בין גברים לנשים - זו לגמרי מגמה נרחבת.
מה שמצחיק, שהתיאוריות ה’קיצוניות’ הללו, הן בדיוק מאותו בית היוצר של התיאוריות הקיצוניות החדשות שאני הזכרתי, על מגדר ועל מיניות, וקל לזהות את נקודות הדימיון והממשק ביניהן, לצד הסתירות המובנות שבהן.

ואם הדברים הללו נראים לך קיצוניים או סהרוריים, אז זה רק עניין של זמן עד שכבר לא ייראו ככה (בדיוק כפי שציינת בעצמך). ככה הדברים עובדים - תיאוריות שנראות בשעתן קיצוניות על גבול ההזויות, נוצרות בחממה של האקדמיה/אליטה מסויימת, ולאט-לאט הן הולכות וצוברות תאוצה ואחיזה בקרב הציבור הרחב. אלה לא ניסיונות הפחדה מפני חזונות אפוקליפטיים, זו פשוט המציאות והצורה בה הדברים עובדים. וזה כלל לא משנה האם מדובר בתיאוריות חיוביות או שליליות בדיעבד. תורת הגזע, השחרור מעבדות והפמיניזם (כל בני האדם שווים), פוסט-מודרניזם (אין אמת אחת), קומוניזם - כולן התחילו כתיאוריות קצה הזויות ולא מזיקות בקרקב כמה הוגים, וכולן סיימו בתור תיאוריות שהשפיעו או משפיעות על חיים של המוני אנשים.
(ואחרי השנה האחרונה, אני לא חושב שאני צריך להרחיב יותר מידיי על הכוח הרב שיש לחלקים קטנים מסויימים בחברה על קביעת סדר היום…)

אבל זה בדיוק העניין! מה זה טראנס? למה מישהו צריך בכלל לספר למישהו אחר שהוא ‘טראנס’?
הוא אוהב ורוד? הוא רוצה לעשות שרשראות מחרוזים במקום לשחק כדורגל בחוץ? הוא רוצה אפילו להתלבש ב’בגדי נשים’ (קטגוריה חברתית לחלוטין - עקבים לדוגמה היו במקור נעלי גברים, אצילים)? תפדאל. שיעשה את זה. ואנחנו כחברה נחנך את השאר שלא לצחוק עליו (אגב, כן אומר שבעיניי יש חשיבות גם לחינוך לדעת להיטמע בחברה ולא להיות שונה מכולם כל הזמן, גם במחיר של ‘ויתור’ מסויים על ה’עצמיות’ שלך. אבל זה ליום אחר). אני לא אומר שזאת משימה פשוטה, אבל חינוך מעולם לא היה משימה פשוטה.

למה צריך להגדיר אותו כמשהו שונה, כ’טראנס’? ואיך לעזאזל זה הופך אותו לאישה?
זה עוד משהו שמצחיק - דווקא הדור שמתלונן כל הזמן על קטלוגים וקטגוריות, ממציא יותר קטלוגים וקטגוריות מכל דור אחר בהיסטוריה, בקצב מסחרר שאי-אפשר אפילו לעמוד בו.

להיות נחמד, לקבל את האחר ואת השונה ולא לצחוק עליו וללעוג עליו אלה מסרים שאנחנו מנסים להטמיע בחברה כבר שנים, ואף-אחד לא התווכח איתם ברמה העקרונית (לפחות לא מאז מלחמת העולם השניה).
אם תגיד לאנשים “אל תצחקו על אדם עם גיבנת” - אף-אחד לא יתווכח איתך ברמה העקרונית (גם אם לא כולם יישמו - בסוף יש אנשים חארות, וגם לא תמיד קל ליישם כל מה שמחנכים אותך אליו).
אבל אם תגיד לאנשים “יא חבורה של פרימיטיבים מטומטמים, איך לא התקדמתם עדיין להבין שיש בני-אדם שנולדים בגוף של גמל, ולכן אסור לכם לצחוק עליו, וגם תפנו אליו מעכשיו בלשון גמל” - אנשים יעמדו על הרגליים האחוריות כנגד הטענות שמנוגדות לכל כללי המדע, ההגדרות והקטגוריות, לכללי השפה, ובעצם לכל מה שהם מכירים.

משה, מצד שני התגובות שלכם נראות ככה:

“לא צריך ניתוחים, הם סיפרו לנו שמגדר זה רצף”

“אהעאהעאה לגבר לא יכול להיות מחזור”

לא הבנתי מה אתה מנסה להביע, אני יחזור שוב, אין שום ניתוח או טיפול תרופתי שמשנה מין ביולוגי. זה לא דעה שלי זה עובדה. אבל לא על זה אני ילחם או יאבק בהם. כמו שכתבתי ואני לא יחזור שוב על זה יש צעדים ברורים ומאוד פשוטים שאם הם יבצעו אותם אז מצידי שיגידרו את עצמם בתור “ליאו מסי” יש לי צרות יותר גדולות מהם בחיים שלי.

התגובות שלנו בסדר גמור טל. גבר באמת לא יכול לקבל מחזור… תתבע את אלוהים. אני לא קובע את החוקים.

איפה יריב לוין שצריכים אותו :joy:

ברוך השם, לצערי אני מאמין שזה טיפה בים ודווקא יכול להגביר את המלחמה של הצד השני. הלוואי שנראה שזה יותר מזה.

רק לא מובן לי הצורך להשתמש בחופש הביטוי פה. מה עם החופש “לעשות מה שבזין שלי עם העסק שלי ושמי שלא טוב לו יום טוב לו”? גם זו זכות בסיסית גדולה בהרבה מאשר הזכות שלא יפלו נגדך (שזו זכות מאוד מאוד מאוד בעייתית שצריך להגדיר היטב מה נכנס שם ומה לא).

כרגע התופעה עוד לא רחבה, אבל היא בהחלט מתרחבת ויש ארגונים שלמים בארה"ב שעל זה בדיוק הם נלחמים. הארגונים הללו קוראים לעודד ילדים לחקור את המיניות שלהם ולבצע ניתוחים בהתאם, זה נוראי. הומוסקסואליות והטרוסקסואליות אלו לא תופעות בינאריות וברור שישנה סקאלה שבין 0 ל-1 שכנראה כל האנושות נמצאת בתוכה, לא ב-0 ולא ב-1. ומעבר לכך , יש חלק בסקלאה שהוא מולד ויש חלק שהוא עניין יותר גמיש ואדם יכול לנוע בה. יש לדבר הזה השלכות מהותיות מאוד על ההשלכות של עידוד ילדים להתעסק בדברים הללו, במקום שיתעסקו בדברים שילדים אמורים להתעסק בהם.

המצב הוא היום שלרופא מותר לעתור לבקשתו של ילד שמבקש ממנו לחתוך לו את הזין, אבל אסור לו לעתור לבקשתו של ילד שמבקש ממנו למצוץ לו את הזין. אתה מבין את האבסורד? מה נראה לך יותר מזיק לילד?

ולמרות הכל יש משהו מעודד בכך שקוראים תיגר על נורמות מגדריות. כשאני רואה ילד מגיע לגן בשמלה אני מבסוט עליו.

הנקודה היא שזו לא הגישה שלנו אבל. לא רואה איפה מישהו כתב הודעה כזו. יתרה על כך, כתבנו שחור על גבי לבן שאנחנו מתנגדים לזה. קצת מתסכל להצטרך לחזור על זה כל הזמן בלי שזה משפיע.

בדיוק מה ששאלתי את המורה לאזרחות בכיתה י"א (!)
התשובה שלה הייתה שזה בניגוד לחוק, ושאני הומופוב ושובניסט :ok_hand:

אני בעד שיתנו לכל אחד לשרת את מי שהוא רוצה אבל בתנאי שיחייבו אותם לשים שלט שמודיע על זה.

אז הוא יגיד, ביג דיל. פה הבעיה? לדעתי לא. הבעיה היא כאמור שרצון לחופש, ביטוי עצמי וכו’ הופכים לכפייה על אחרים.

בוא נתעכב על זה רגע. כשאני (ואתה, מניח שגילך דומה) גדלתי אז ברגע שהבנת שאתה נמשך לבנות זה הפך אותך, קודם כל בעיני עצמך, ל’לא הומו’ משמע סטרייט באופן אוטומטי. זהו, פשוט. מי שהיה הומו, כנראה אחרי שווידא עם עצמו אלף פעם שזה סופי, לא היה יוצא מהארון מאד בקלות ואם לומר את האמת - גם נהגו לצחוק עליו לא מעט. היום, כפי שציינת, כל אחד על הרצף. לך לבתי ספר תיכונים ותראה שבסבבה אפשר להתנסות עם איזה חבר מהשכבה וזה לא הופך אותך לכלום. ככה הם. אנחנו אמנם לא כאלה זקנים, אבל יש פה פער דורות ברור. אני לא אהיה ככה לעולם כנראה, אבל הגעלה נוסעת אין עצור… מה אתה מציע? לחנך אותם שזה לא תקין? שזה סבבה? ומה זה אומר על שיעורים לחינוך מיני?

דווקא האבא כן מבקש ברוב המקרים.

Screenshot 2023-07-01 at 12.17.29