על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

ראיתי בסוף המונולוג של אראל סגל את אותו נציג פולני שאמר בלי להסתתר מאחורי אף קלישאה שהם הכניסו אפס מהגרים, מבחינתו שיקראו להם גזענים, אבל האינטרס שלהם הוא העם הפולני ולכן הרחובות שלהם נקיים ושמחים, זה מאוד מרענן לשמוע אנשים כאלה.
מעניין מתי, אם בכלל, מדינות רמו צרפת, גרמניה או שוויץ יודו בטעות שלהם ואיך יתקנו אותה, אחרת כבר הבנתי שאין מנוס מחורבן היבשת.

התכוונת אפס פליטים לא מהגרים. ומבחינתו עדיף להיות גזען ולא שיקראו לו גזען.
פליטים מ(איך אמר סגל?) מדינות מסריחות של ערבים? לא אין סיכוי. פליטים לבנים עם עיניים כחולות מאוקראינה? יאללה תביאו מליון וחצי…

אכן מאוד מרענן לשמוע ממשלה ארופאית קטולית לבנה שרוצה הומוגניות מוחלטת במדינה שלה של דת וגזע. לא שמענו את זה כבר כמה? 90 שנה?

הימין (ורביע :wink: ) כל הזמן בוכה שהשמאל צועק גזענות על כל דבר עד שהוא כבר לא מזהה גזענות אמיתית.
להביא את המונולוג המגעיל הזה של סגל כמייצג לדעות שלכם זה מביך קצת, אין שם טיפת אינפורמציה רצינית, אין שום טענות על מדיניות הגירה או הצעות לשיפור או שילוב של מהגרים בחברה.
רק אדון סגל שטוען שערבים הם לא מתורבתים בבסיס שלהם כי הם מגיעים ממדינות מסריחות כמו מרוקו ואלג’יר. ממש כאילו הוא גר שם ומכיר את המדינות האלה ככף ידו.
אותו אדון סגל שחי במדינה שאם הוא היה מעיף ממנה את כל האנשים שהוא רוצה וחי בה כמו שהוא חולם, הייתה מדינת עולם שלישית ענייה ובורה.

בכלל כל המישמש הזה שעושים בתקשורת בין פליטי מלחמה, למהגרי עבודה, למהגרים שקיבלו אזרחות כי פאקינג שלטו להם במדינה במשך שנים ועשו להם טרור רק כי הם כולם “ערבים” זה גזעני בבסיס.

*אגב, מי רוצה לבוא לבקר אותי בבריסל לשבוע ולהכיר עשרות/מאות/אלפי מהגרים מוסלמים שהשתלבו בצורה מצויינת בחברה ועל הדרך לחוות קצת פליטים אוקראיניים שיכורים ברחובות שעושים בלאגן? כי גם זה קיים.

שהתחילה המלחמה באוקראינה אני הייתי נגד הפליטים משם באותו צורה שאני נגד הפליטים מסודאן.

הקלף הרגיל של לברוח לטענה המגוחכת של גזענות לא תעבוד יותר הפעם .

יש הבדל עצום בין הגירה ממדינות בעלי ערכים משותפים כמו דת לאום לבין הגירה ממדינות שמלמדות לשנוא את ערכים של המערב מהילדות. ומי שלא מבין על מה אני מדבר, מוזמן לראות את השיח על זכויות להטבים למשל בסוריה או באפריקה, למשל בקניה הוציאו חוק להוציא להורג הומאים.

הפולנים וההונגרים סגרו את השערים שלהם בזמנו, למסתננים מסוריה ואפריקה בזמנו ולכן היום לא תראה מראות כמו בפאריז קורים שם. אני בטוח שהאזרחים שם מרוצים. ולא מתגעגעים לרב תרבותיות הכושלת שהמדינות שאתה שייך אליהם כולל בלגיה מובילים את את אירופה המערבית לאינתפאדה מודרנית . לך עם כיפה בבריסל ליד השכונות של המוסלמים ותגיד לי איך זה נגמר מבחינתך. זה לא המלצה ממש לא מומלץ…

אני לא חושב שלצעוק גזענות גזענות עכשיו שצרפת בלהבות זה בדיוק הטיעון המנצח . אבל תצעק עלינו כמה שתרצה, זה לא עושה יותר רושם עלינו או מפחיד יותר אותנו. ובטח לא עושה אותך “צודק” בטח שאתה מקצין ובכוונה את מה שסגל אמר.

ורק שהיה ברור, אני נגד מסתננים מכל מדינה ולשים הגבלות ללא קשר לעור צבע ולאום. אבל אני תמיד יעדיף למשל בארץ את המסתננים מהפליפינים שקנו לי למשל פלאפל חינם בצו שמונה לבין אלו שניסו לפרוץ לדירה של אימא שלי ורק במזל הכלבים שלנו מנעו מהם לפגוע בה.

לא אכפת לי שתקרא לי גזען , תבין זה לא עובד יותר עלינו. השיטה הזו של לקרוא לצד שמתריע שהוא גזען בשביל לא להקשיב לו זה אחת הסיבות שפאריז בוערת עכשיו. ואתה יכול לקבור את הראש בחול בבלגיה כמה שאתה רוצה. זה כבר מעבר לצרפת.

בקצרה

אתה אפילו לא שם לב כמה השיח הזה מקצין אותך. יפה לך שאתה לא מתרגש כשקוראים לך גזען (גם אני אגב) הבעיה היא שזה מונע ממך להגיד “רגע, אולי משהו פה לא בסדר” גם כשיש גזענות.

אתה כל כך ניזון מצד אחד של התקשורת שמנסה לשטוף לך את המח שאתה נדחף יותר ויותר לקיצוניות ימינה.

אני לא צועק גזענות בשום מצב שאני לא חושב שקיימת בו גזענות ולא משתמש בביטוי הזה בצורה קלילה.
במיוחד לא על צרפת שם רוב המהגרים (לא מסתננים כי הם לא הסתננו ולא פליטים כי הם לא ברחו) הם דור שלישי ורביעי בצרפת. יש לי המון טענות על מדיניות ההגירה והשילוב בחברה של מדינות מערב, חלקם באשמת המהגרים וחלקם באשמת המדינה. העניין הוא שאני לא מאחד קבוצות שלמות של בני אדם ועושה להן דה לגיטימציה.

מי שלא מכיר ויקרא פה בתרד עוד יחשוב שהשמאל שולט בעולם ועושה שואה לכל מי שחושב ימינה ממנו. הפורום הזה הוא כמו בית בשבילי ומידי פעם מציק לי לראות את מעגל האוננות שהולך פה ואז אני מגיב (ומושך אפילו טיפה אקסטרה שמאלה בשביל הייצוג).
אז אין לי את הסבלנות כמוך וכמו רביע להעלות פה כל יום כתבה אחרת על איזה טרנס סתום שדורש שיקראו לו maam או איזה אמריקאי שמפרסם בטיקטוק שהוא הולך לצוד הומואים כי הם חלק מרשת הפדופיליה אבל זה לא אומר שזה לא קיים.

הנה דוגמה קטנה לזה שאתה יורה מה שמוכרים לך בתקשורת ואין לך מושג מה באמת קורה בפועל. אני פעם בחודש יושב בבית חבד לארוחת ערב עם חרדים. לא אנשים עם כיפה. ומדברים גם על הנושאים האלה… אותם חרדים מרגישים יותר בטוח בבריסל מאשר בניו יורק.
פחות מסוכן פה ליהודים מאשר מסוכן לנוצרים בירושלים בשנה האחרונה.
אתה יודע מה קורה שמוסלמים שואלים אותי פה מאיפה אני? אני אומר שמישראל והם מספרים לי שהם מתים לבקר בתל אביב.
אתה יודע כמה הפגות של מוסלמים היו פה לפני חודש לקראת מצעד הגאווה? אפס אחד גדול. כמה ערבים באו לחגוג במצעד? לא יודע גם אבל אישית פגשתי לפחות כמה עשרות.

אגב, אני לא קורא לך גזען. מעבר לזה אני בטוח (מההכרות המועטה שלנו) שאתה ממש ממש לא. אני כן אומר לך שהשיח והתקשורת מקצינים את הדעות שלך וגורמים לך להכליל דברים שעדיף שלא, ומייעץ לך (ולכולנו) לקחת עמדה קצת עניינית אובייקטיבית ופרודקטיבית מאשר מה שמוכרים לנו בחדשות… בטח ובטח שאנשים בחדשות כמו סגל.

לא מאמין שהייתי צריך לצפות בשטויות שלו שוב כדי לוודא והוא אכן קורא לתרבויות המוסלמיות מחורבנות ועוד מוסיף שבארץ יש עוד כל מיני מהגרים ממדינות עותר מחורבנות. עוד הוא מוסיף שהקיהלת המהגרים בצרפת הם פרונקל ואקנה. אז איפה פה אני מקצין בדיוק?

וברוסיה בפולין באוקראינה, בארהב וגם איזה יופי בבני ברק או מאה שערים.

אגב שיח על זכויות להטבים זה הזכיר לי סרט מעניין מאוד למי שרוצה לראות כמה מהר השיח משתנה מכיוון אחד של המטוטלת לשני.
למי שרוצה לראות זה בנטפליקס (גם אני הייתי מאוד סקפטי בהתחלה ותייחסתי בחשדנות אבל זה מספיק מדוייק היסטורית כדי שיהיה שווה) ונקרא el dorado: everything the nazis hated.

מה שסגל בגדול אומר זה מה שאני אומר , אי אפשר לצפות שמהגרים או מסתננים ממדינות כושלות שחיים במערכת חינוך ותרבות שמחנכחת ומרגילה אותם לשנוא את המערב 24 על 24 שעות , הרי הם לא סתם מחפשים להגר מהמדינות האלו נכון? או שאני טועה ובלי כוונה הם מהגרים משם, , שיגעו למשל לצרפת ויהפכו לצרפתים נאמנים .

בקיצור דגלאס מרי בסרטון למעלה זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר רק בצורה יותר רגועה.

כן כי בבני ברק או מאה שערים זורקים הומאים מהגגות או מחוקקים חוקים שמוציאים להורג הומאים.

אני לא ניזון. אני פשוט חווה את זה על בשרי. ניסו לשדוד אותי אחרי העבודה , מה שקרה לאימא שלי סיפרתי פה כמה פעמים. אני חווה את זה על בשרי. וכמה שאני חווה לרעה את הכישלון של מדיניות ההגירה של מדינת ישראל אני יודע שאני בר מזל. אלו שחיים בדרום ת"א סובלים פי מאה יותר ממני.

אין לי בעיה שתגיב ותציג דעה נגדית. אפילו אמרתי לרביע שאני רוצה דעה נגדית בפורום. שיש מגון של דעות זה תמיד יותר מעניין. אבל “אתה גזען” לא עושה עליי יותר מידי רושם.

אני יודע שכתבת את זה למשה אבל בגלל שהכנסת את השם שלי לפחות פעמיים אז סביר להניח שזה מופנה, לפחות קצת, גם אליי.

בן אתה בחור חכם ורגיש וזה כיף לשמוע את הדעה שלך במיוחד שהיא כל כך שונה משלי אבל אם שביב מזה מופנה אליי אז אתה מאוד מאוד טועה.

באופן אישי חצי מהמשפחה שלי נמחקה על ידי אוהבי האדם לא מזמן, כך שאני עדיין שומע סיפורים מהדודה הכי מבוגרת.
אני בעצמי כמעט נרצחתי ושרדתי בנס וזה בלי להזכיר אינספור הפעמים שסתם יכולתי להיפגע כי טעיתי בדרך.
שני בני דודים (חוץ מאלה שנפלו בזמן השירות) נרצחו בשם אללה.

אתה גם שוכח שאני יודע ערבית ומספיק זמן שמעתי וראיתי אנשים מסביבי אומרים דברים מסוימים ועושים דברים אחרים.

אז לא, אני לא זקוק לפרופגנדה כדי לחשוב את מה שאני חושב. אני מכיר את התרבות ואת המנטליות ואני רואה מה שקורה מסביבי.

יש לך נטייה לעשות את זה כשהחלטת שאני לומד על דברים מסוימים ממאט וולש במקום להתמקד בטענות עצמן.
רק הסיפור על האפלייה המתקנת שדפקה אסייתים צריכה להראות לך כמה אלה הם דברים רציניים שיש להתייחס אליהם בכבוד הראוי ולא סיפורים על טרנסים שרוצים שיקראו להם ma’am.

ההגיון שלך מעט שבור פה… אם הם מחפשים לצאת מהתרבות הזאת (בגלל התרבות) אז למה שהם יביאו אותה איתם לצרפת?
מה זה אומר להפוך לצרפתים בדיוק? אם אתה היית עובר לצרפת היית רוצה שימנעו ממך ללכת עם כיפה? לחגוג את חנוכה? להניח תפילין בבוקר?

אני לא טוען שהמוסלמים כולם הם יפי נפש ואזרחים למופת אני רק טוען שהם לא כולם חיות אדם שרוצים להפיל אותך ואת המערב…

ברור שלא כולם ירצו (וזאת די הנקודה שלי) אבל מבחינת תרבות והדת שלהם? רק תן להם את ההזדמנות…

אני נורא מצטער לשמוע שזה קרה לך ובמיוחד לאמא שלך, בשיא הכנות, אבל זה אנקדוטלי בלבד. אחרת אם אני פגשתי מוסלמים (או אפריקאים שאני מניח שלהם התכוונת) והם לא ניסו לשדוד אותי אז כל הטענה שלך נופלת.

היא לא נגדית, רק קצת יותר לכיוון המרכז מכם לשם אני מנסה למשוך את השיח כי קיצוניות מפחידה אותי משני הצדדים.

היי :slight_smile:
הגישה המתקרבנת הזאת טובה לטוויטר לא לדיונים שלנו פה.

באמת שזה רק כי אני אוהב אותך מאוד.

היי גם לך רביע… אני יכול לחלוק פה גם מה קרה באופן אישי לחצי מהמשפחה שלי שבא (95% ממנו לא הצליח לבוא האמת) מהונגריה וצ’כיה. לא זכור לי שאלה היו המוסלמים חיות האדם האלה שבאו ממרוקו שעשו להם את זה. אלה היו אנשים יותר כמו הפולנים שלא אכפת להם שיקראו להם גזענים ורק רוצים הומוגניה במדינה שלהם.
(ושוב ובאמת באמת מצטער לשמוע זה עולם הזוי וזה מבאס שזה ככה).

אני לא יודע אם אתה זוכר אבל כבר שיתפתי את זה בעבר… גם כל הצד של אבא שלי (שנולד בתוניסיה ועלה לארץ בגיל 4) דובר ערבית ואני גדלתי סביב ערבים מוסלמים כל חיי (אבא קבלן אז איך לא) ויש גם כאלה שאומרים דברים מסויימים ועושים אותו דבר.

אני טוען שהשיח נהיה קיצוני משני הצדדים וזה מסוכן, אני מנסה תמיד לתת צד טיפה יותר מאוזן בדיונים האלה ואני בטוח שחלק מהסיבה לשיח הקיצוני היא הפרופוגנדה שעוברת בתקשורת. קשה לי להאמין שאם אתה כל היום עסוק בכלי תקשורת ימנים ובאירועים קיצוניים שלא תקצין את הדעות שלך לכיוון מסויים ביחד איתם. (לא אישית אתה… מה שמוביל אותי לאנקדוטה קטנה בהמשך)
*הלוואי והיה אפשר אבל כשהשיח כל כך קיצוני אין אפשרות לדון בצורה רצינית בנושאים הרציניים.

האנקדוטה שלי-
הבן זוג שלי הוא שמאלני שמקצין בדיוק כמוכם רק לכיוון השני עם הזמן. כשאני דן איתו אני מנסה להעביר את אותה הנקודה שעלינו למשוך למרכז ביחד ולפתור את הבעיות בצורה עניינית (וכמו שאני עושה פה רק ההפך אני טיפה יותר לכיוון שלכם) אבל הוא מגיב בדיוק כמוכם… מבחינו הצד שלו צודק בהכל והצד השני מביא את זה על עצמו.
עד שלא תפסיקו לדבר על הכל בשחור ולבן ותבינו שאנחנו חיים בעולם ציבעוני לא יהיה שיח רציני, ובסוף יוצא שאני הבחור הזה שבא להפריד בין 2 שהולכים מכות וחוטף אגרוף לפרצוף בעצמו.
חבל לכולנו.

וואי חפרתי של החיים ורק אתמול כתבתי שאני שונא לכתוב פה מגילות :nauseated_face::face_vomiting: מתנצל חח

הם לא רוצים לצאת מהתרבות , הם רוצים לצאת מהעוני ומהמצב הכלכלי

זה הבעיה, הם מביאים את התרבות איתם.

דרך אגב וזה צבי יחזקאלי הראה בצורה מצוינת בדוקו שלו, הבעיה שיש את הדור של המבוגרים שנמלטו מהמדינות האיסלמיות ויש את הדור השני והשלישי. הדור הראשון והבוגר, הרבה יותר מתון ופחות אלים. אבל “הדור השני” שלא חווה את המדינות הכושלות של ההורים שלו, הוא “שכח” ויותר קיצוני מההורים שלו. נקודה למחשבה.

הבעיה וזה שוב הפולטי קורקט, המהגרים או איך שתקרא לזה, לא רוצים “להקלט” בתרבות המערבית, לפחות חלקם הם רוצים שהתרבות המערבית תשתנה לכיון שלהם לא ההפך…

זה לא זה ולא זה.

אין גישור בין תרבויות בצורה מאולצת. מדינה צריכה לשמור על מינמום של מהגרים מבחוץ. ובטח לא “לייבא” תרבות שמנוגדת לערכים שלה ולצפות שהם ישתנו בשביל להיקלט בה.

למה יותר קל למדינות, לקלוט נגיד יהודים מישראל או אוקראינים ? שיש בסיס דומה יש ערכים משותפים. שיש מדינות שבהם נחקקים למשל חוקים שמתירים לפגוע במיעוטים בצורה בוטה או שמערכת החינוך מחנכת חינוך אנטי דמוקרטי לאותם אנשים גם שהם עוברים לצרפת למשל עדיין רגשות אנטי מערבים ואנטי דמוקרטים. זה לא ישתנה כי צרפת נתנה להם “תעודת זהות”

דבר נוסף זה גם היכולת של אותה מדינה מערבית לקלוט אותם. מה לעשות, אין לצרפת יכולת לקלוט בצורה טובה את המהגרים לכן הם נזרקים לגטאות (גם מרצון שלהם דרך אגב) ואז יש אובדן שליטה על החינוך והתרבות שלהם. והופה מהומות כמו שראינו בפאריז.

אפרופו צביקה יחזקאלי

https://fb.watch/lCxSlMbrcn/

למה מה שנכון על יהודים חרדים לא נכון על מוסלמים?

זה כן נכון אצל המוסלמים “החרדים”.
רק לא לכולם, כמו שכתבתי גם על היהודים החרדים.
ואצלם זה מבחינת אחוזים יש הרבה יותר דתיים אדוקים מאצל היהודים אני מודע לזה.
(הבעיה שלי היא שמלחתחילה “האלוהים שלהם” אומר להם לרצוח הומואים אבל זה כבר דיון אחר)

הבעיה הכי גדולה היא שכדי להגיע לפתרונות צריך לשים את הדברים על השולחן ולהסתכל על המציאות כמו שהיא, ובכל פעם שמנסים לדבר על זה נתקלים בצרחות הרגילות של “גזענות”. עזבו את צרפת, ישראל היא מדינה סופר שמרנית, ורחוקה שנות אור מהפרוגרסיביזם המערבי. פעם שמעתם פה בארץ על מישהו ממוצא אשכנזי דוקר מישהו אחר למוות? אנשים שגדלו במדינות ערב (ובמדינות עולם שלישי בכלל) בין אם הם מוסלמים, נוצרים או יהודים נולדו לתוך תרבות של אלימות, כבוד וכוח.

אתמול, בזמן ההפגנה בתל אביב, ברהנו טגניה עלה לשידור. בשנייה שהוא שמע שמדברים על זה שהמשטרה לא אלימה כי המחאה לא אלימה קפץ לו האתיופי והוא התחיל לצרוח בשידור על כמה המשטרה אשמה במה שהיה בהפגנות של האתיופים, והיא זו שליבתה את האלימות. כל טיעון לוגי של גיא פלג על ונדליזם, שריפת מכוניות של אנשים פרטיים ואלימות כלפי כל העולם נתקל בצרחות מביכות של אדם שאי אפשר לומר עליו שהוא מטומטם ולכן הוא לא מבין.

אבל אם אני אעלה את זה שהאלימות בחברה הישראלית קיים אצל קבוצות מסוימות ישר יקראו לי גזען, יגידו שאני עושה הכללות וש"לא כולם ככה" ויצביעו על מקרים בודדים אצל אוכלוסיות אחרות. בלתי אפשרי לנהל דיון נורמלי ככה.

קראתי את התגובה שלך עד למשפט הזה, מפה אני לא מתכוון לקרוא.
כי או שאתה רושם דברים בשביל לעצבן ולהטריל, או שאתה באמת לא מחובר למציאות.

אני אשמח שתראה לי אחרי כמה נוצרים רדפו עם סכין ברחובות ירושלים, או לכמה כנסיות נכנסו עם אקדח והתחילו לירות באנשים או חיכו להם מחוץ לבית להתפילה ואז ירו בהם.
או שלירות ולדקור יהודי זה בסדר מבחינתך, כי הם חיים הרי תחת “כיבוש” ולהם מותר וזה לא נחשב.
כמו שלשמאל מותר לסגור כבישים ולמחות ולעשות מדורות באמצע איילון, אבל אם ימנים היו סוגרים כבישים (אפשר לראות בהתנתקות) או כמו שאמרו מנהיגיך ובתקשורת בארץ , אני מצטט “זה לא אותם אנשים, וזה לא אותה סיבה” .

ואז גם הצד השמאלי טוען שאי אפשר לנהל דיון ענייני ופרקטי… כי אתם לא מדברים לעניין…

אני חושב שהוא מתכון לסרטונים שחרדים תקפו נוצרים בירושלים השנה.

הוא עדיין מקצין ומגזים, ולדעתי זה נובע מהרצון לעושת ואטביזם אבל זה לא שהוא ממציא דברים או מטריל.

בכל מקרה להיות נוצרי בירושלים זה פי מיליון יותר בטוח מאשר להיות נוצרי במדינה מוסלמית. מי שלא מבין שיברר מה קורה עם הנוצרים בבית לחם או במצרים או יותר פשוט שישאל את @Aragones מה קרה למשפחה של אבא שלו בלבנון… .

או שיעשה גוגל לשם gad saad וישמע על הסיפור חיים של היהודי החכם הזה.

משהו מכל אלה קורה בבריסל, או שאני גם לא מחובר למציאות?

הינה עוד דמגוגייה בשקל שלך, אם אתה באמת רוצה לבדוק את הדבר הזה, תארגן מצעד גאווה בעיר ערבית/מוסלמית.
עזוב אני מרחם עליך, אני לא רוצה שיהרגו אותך ישר. תדאג שהמצעד יעבור בשכונה ערבית או מוסלמית בעיר מעורבת, רק יעבור. אני אספר לך סוד, אני גר בתל אביב יפו, ביפו ד’. תל אביב הערי במעודדת הומואים דגל אחד לא היה בכל השכונה שלי.

אז די תפסיק לרשום דברים שכנראה אתה בעצמך לא מאמין להם, כי גם אחרים לא מאמינים לך, וחבל שיפסלו את כל התגובה שלך בגלל עיוולות כאלה שאתה רושם. והמשכתי לקרוא רק בגלל כמות התגובות שקיבלת רצית לראות על מה הטרלת הפעם.

לא יודע איך התגלגלתי לפה, אבל קראתי כמה הודעות וכמו בכדורגל אני מוצא את עצמי מסכים עם @Bblanko או לפחות עם רוב מה שהוא כותב.
פעם היה אכפת לי מהעולם, לצערי בניגוד לבלאנקו כבר נמאס לי לדאוג, החלטתי מזמן לחיות הכי טוב שאני יכול והשאר שיסתדרו בעצמם, או שימשיכו לשנוא ולהאשים אחד את השני, כבר לא אכפת לי.

ראשית לא מצדיק את התקיפות של הנוצרים בירושלים. ע"י יהודים או כל אדם אחר.
דבר שני הוא רשם שתקפו יותר נוצרים מאשר יהודים בירושלים, זה חד משמעית לא נכון. לא בכמות ולא בכוח התקיפה אז זה כן הטרלה.
גם יהודים שתוקפים נוצרים לא עושים זאת עם נשק חם או במטרה להרוג, זה עדין לא מוצדק אבל אי אפשר להשוות בין שני הדברים.
עוד סוד שאני אספר לך הערבים שעושים את המהומות או זורקים אבנים או אלו ביפו שרבו עם יהודים לא כולם מוסלמים, ערביי ישראל כן , לא האלה מהשטחים שבאים לעשות פיגועים.

לא יודע מה קורה בבריסל, לכן לא דיברתי על זה ולא הזכרתי את זה. אני בדברים שאני לא יודע עליהם ולא בטוח בהם לא אומר בשביל להטריל. רוצה לדבר על היחס ליהודים באזרביגאן או ברוסיה בוא נדבר בכייף. אני גם אוכל לספר לך מה האזרים בעצמם אומרים על האסלם , ועל הערבים הקיצוניים באיסלאם.

אני מבין את הבלבול כי כתבתי “פה”. אבל אני גר בבריסל…
הכוונה הייתה שיותר בטוח ליהודים בבריסל מאשר לנוצרים בירושלים. וכן זה היה מוקצן כדי להעביר נקודה וכן משה זה היה רפרנס לסרטונים של חרדים שתוקפים אנשי דת נוצרים לאחרונה.

גם פה אם לא היית מדליק את עצמך סתם היית שם לב שהתגובה שלך לא קשורה כל כך למה שטענתי שם.

ראשית לא ידעתי שאתה גר בבריסל ואתה משווה בין ירושלים לבירסל, אז התגובה לא בהתאם.

לא יודע מה ניסית לטעון, ראיתי מה כתבת. וזה סילוף של המציאות, כי אתה יודע טוב מאוד מה מוסלמים חושבים על הומואים ואיך הם היו מגיבים למצעד הזה.

גם ההשוואה שלך בין הפליטים מאוקראינה לבין מהגרי עבודה ופליטים ממיליון ואחד מקומות היא לא השוואה נכונה.
הפליטים מאוקרינה ברחו ממלחמה רובם למדינות שכנות עם חינוך ותרבות דומים, שפות דומות. התנהגות דומה, אותה דת ועוד המון המכנה משותף ורצון מאוד ברור לחזור למולדתם. לעומת מהגרים ממדינות אפריקה או מאסיה שברחו בשביל לשפר את רמת החיים שלהם ובלי כוונה לחזור ( גם פליטים מסוריה, תשאל כמה מהם רוצים לחזור?) שאין להם שפות דומות , תרבות, חינוך ועוד המון דברים. לחלק גם אין רצון להשתלב ומנסים רק לפגוע .
תראה למשל את התורכים שהיגרו בכמויות אדירות לפני שני עשורים ויותר לאירופה, כן מצליחים להשתלב (גם מוסלמים) מכיוון שהם עם תרבות וחינוך יותר דומים.

לא סילפתי כלום, כתבתי שלא היו הפגנות של מוסלמים כנגד המצעד ולא היו הוספתי שהיו מוסלמים (כמובן שלא דתיים או שמרנים) שחגגו את המצעד את חלקם אני מכיר.
מעבר לזה לא כתבתי לרגע שצריך להעביר את המצעד בשכונות שלהם וגם לא במאה שערים אני לא מבין מאיפה הבאת את זה.
שוב, הטענה שהיא שכן אני יודע מה מוסלמים דתיים שמרנים וגם אם חלקם או רובם זה בטוח לא כולם חושבים על הומואים, אבל יש גם המון מוסלמים פה שהם מוסלמים כמו שאני יהודי וחיים אחרת. וגם בתוכם יש ערסים ואנשים חארות אני לא טוען שלא.
ואיך הם הגיבו למצעד ראיתי כבר, לא ביותר מידי דרמה.

אני השוואתי בין הקבלה של הפולנים לפליטים אוקראינים לעומת פליטים סורים, מהגרי העבודה שאתה מדבר עליהם הם אותם טורקים שלטענתך השתלבו טוב בחברה ובני המהגרים ששורפים את צרפת זה בכלל נושא אחר. אני לא השוואתי בניהם.

מעניין אותי מאיפה אתה מגיע למסקנות האלה?
מבדיקה בגוגל אני רואה שרוב הפליטים הסורים נמצאים בטורקיה ומצרים שזה שפות תרבות וחינוך די דומים.
עוד אני רואה שחוזרים בממצוע בשנה כ 25-30 אלף איש (למרות שהמקום עדיין במלחמה)