על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

יש מדינה מוסלמית שיש בה מצעד גאווה? :dizzy_face: זה באמת מפתיע אותי

צרפת

גם אין הפגנות של מוסלמים נגד הרפורמה במערכת המשפט, או נגד יוקר המחייה ונגד מחירי הדירות הגבוהים (בכללי הם כמעט לא מפגינים, או לא מפגינים על דברים שלא נוגעים אליהם) כמובן למעט אותם מוסלמים שציינת שהיו במצעד או לא. הדברים היחידים שהם מפגנים זה תמיכה בטרור וזריקת אבנים על חיילים (האלה שכן מפגינים, שוב לא כולם).
תנסה לעשות את המצעד בנצרת ואז תגיד לי איך היה…

היה בחור ערבי הומו באח הגדול, שחכתי את השם שלו. תשאל אותו איך קיבלו אותו במשפחה ובכפר, או אצל סתם ערבים/מוסלמים או כל ערבי הומו אחר.

אני ערס (לפחות ככה כמה מחברי וחברותי מגדירים אותי) ואין לי בעיה עם הומואים, יש לי מכרים וחברים מהקהילה (הייתי אצלם בישיבות היו אצלי בישיבות), הספר שלי הומו. ועוד המון …
אני ימשיך לנקודה שלי אתה לא רוצה להכליל את כל הערבים לכיוון אחד (שזה נכון) אבל אתה כן מכליל את כל הדתיים ואת החרדים או ערסים , אותם כן מותר להכליל ערבים אסור להכליל לפי דבריך , זה צביעות . מה גם שאחוזי הקבלה של ערבים המקבלים הומואים זה כנראה פחות מאחוז וגם אלה שמקבלים מפחדים להגיד את זה מכל מיני סיבות. ואחוזי הקבלה של הומואים אצל דתיים או ערסים הם כנראה יותר גבוהים.
גם לא ראיתי חבר כנסת אחד ערבי מהפלגות שלהם שכן מקבל הומואים.
אבל על מי תתלוננו תמיד ואת מי תאשימו תמיד רק את חרדים או הערסים רק לא הערבים רק לא מוסלמים וזאת צביעות.

אני יכול לטעון פה עוד הרבה דברים אבל אתה מתייחס רק למה שאתה רוצה, למרות שאתה יודע אתה האמת אתה מנסה לסלף דברים שיהיו לטובתך.

שיהיה מצעד גאווה ברשות או בכל מדינה אחרת במזרח התיכון פרט לישראל תוכל לטעון את המשפט המנותק מהמציאות הזה שלך.

עוד טיעון בשקל, גם בתורכיה וגם במצרים שמו אותם במחנות פליטים ולא משלבים אותם בחברה, הם יותר מ 10 שנים חיים במדינות האלה כמה מהם קיבלו אזרחות? כמה מהם מרוצים? כמה מהם באמת חיים טוב יותר? 30 אלף חוזרים כי מתייחסים אליהם כמו לכלבים. כמה מאלה שהגיעו לאירופה רוצים לחזור ??

אני את השיחה שלי איתך סיימתי, עם טיעונים כמו שלך לא שווה להגיב. אתה לוקח מיליארדרית מכל סיפור או מכל מקרה ורק את החלק שהוא לטובתך מבלי לספר את הסיפור המלא.

אם הכוונה במצעד זה הדרך שההומו שנתפס עושה למטה מהגג, אז כן.

זה לא קשור לשום טענה שהעליתי.
אני דיברתי על הפגנות של מוסלמים בבריסל כנגד המצעד בבריסל.

לא הכללתי אף אחד. לא ערבים לא ערסים ולא חרדים או דתיים.

כתבתי שראיתי איך המוסלמים בבריסל הגיבו למצעד בבריסל ושלא הייתה יותר מידי דרמה.
זה לא מנותק מהמציאות זה בדיוק המציאות.
התגובה שלך למשפט הזה מנותקת מהדיון.

יהודים בבריסל מחו נגד המצעד בבריסל?

לא כל כך הצלחתי להבין מה אתה רוצה להגיד פה? שהאיסלם מקבל באהבה הומואים?

גם ביפו לא היו הפגנות של מוסלמים נגד המצעד, זה לא אומר שאם המצעד היה עובר בשכונה שלהם, הצועדים לא היו מקבלים סלעים לראש.

שאתה כביכול אורח במדינה מסויימת, או שזה לא מדינת הלאום שלך אתה לא כל כך יכול למחות על דברים או להפגין נגדם אם אתה לא רוב שם. אז כל עוד זה לא מפריע להם אישית או עושים להם את זה מול הפנים או בתוך הבית הם לא ימחו או יעשו הפגנות נגד זה.

אתה לא תראה יהודים באירופה מפגינים נגד תחבורה ציבורית בשבת, או על מכירת חזיר וכל מיני דברים כאלה.
משהו שבארץ אתה כן תראה את זה קורה

באמת? לא הייתי מנחש לפי התמונה :grimacing:

אתה מבלבל בין יהודים לבין קומץ מטורפים. רוב מוחלט של היהודים בארץ בעד תחבורה ציבורית בשבת וגם אצל המתנגדים הרוב לא יעשו בלגן.

אז הרייטיז באמריקה לא אוהבים הפלות, גם לא כשמדובר בתוצאת אונס של ילדה בת עשר. תסלחו לי אבל זה טרלול מטורף פי שבעים מהשטויות של הג’נדר פלואיד. למזלכם אני ישר ולא טוען שזה כל האמריקאים ומדובר באיום על החופש של תרבות המערב :stuck_out_tongue:

מה שכן, תזכורת נחמדה למה קורה כשמכניסים יותר מדי פוליטיקה למשפט

https://twitter.com/BokerIris/status/1677380316049317888?t=d9iGoZ6XAkC_GpeAJU_nZQ&s=09

הכל עניין של פוזיציה פוליטית. כמה מקרים כאלו יש לעומת הפלות בגילאים מבוגרים יותר?

עכשיו אני שם לב שאתה גם הבאת לינק של איריס בוקר חחחחח.

אם הדמוקרטים לא היו מחפשים להקצין (כמו בכל סוגיה היום) אפשר היה לחפש פשרה. מי שהקצין זה הדמוקרטים לא ההפך… אנחנו רואים כמו במקרה של הלהט"ב , שהצד השני נדחף לכיון של הגדר יש הקצנה גם מצידו.

לטעמי הפלה צריכה להיות חוקית בשלושה סעייפים:

1. מקרי אונס

2. קטינות (כמו במקרה שהבאת)

3. אך ורק בגיל מאוד מוקדם של העובר.

בדקת את הסטטיסטיקה של ההפלות?

תגדיר מה זה בדיוק “מסכן את האם” כל היריון ובכל גיל יש סיכון מסוים לאם. אם זה יוצא דופן אז כן.

בעיקרון, הפלה זה משהו שצריך לעשות במקרים של אין ברירה. לא “יצאתי לבלות לא התחשק לי לשים אמצעי מניעה ואז אין לי שום אחריות ותינוק הוא סתם איזה משהו זר שאין לי שום אחריות לגביו”.

תשאל את עצמך למה הדמגוגית שלמעלה (איריס בוקר) הולכת למקרה הנוראי הזה של הילדה שנאסה? היא יודעת ש"קשה" להגן על זה והיא יודעת דבר נוסף. המקרים האלו מהוים מיעוט מהמקרים של ההפלות שמאושרות. אבל אם היא תביא דוגמה של איזה בת 30 שעשתה הפלה זה פחות יראה “טוב” מבחינתה .

בארה"ב מאז אותה פסיקה של בית המשפט העליון בקשר להפלות, הדמוקרטים ניצלו ועדיין מנצלים את זה למתוח את החבל יותר ויותר יותר כלפי מעלה ולנסות להגדיל את מספר השבועות שמותר להפיל את התינוק ועכשיו יש גל נגדי במדינות “אדומות”. אותו דבר אני אומר לגבי זכויות להט"ב אם לא היה גבול לטירולול שמה שאנחנו עוברים בשנים האחרונות יהיה גל נגדי נגדם וגם דברים שאני לא יוכל להגן על זה.

המתונים בשתי הצדדים צריכים להיזהר מהקיצונים.

מי שלא מבין, שיבדוק את העמדה של הילארי קלינטון להפלות בזמן שהבעל שלה היה הנשיא והעמדה שלה שהיא רצה לנשיאות ארה"ב , בזמנו, הדעה שלה בנשוא הפלות (גם בנושא של הגירה דרך אגב) היה הרבה יותר קרוב לדעה שלי אבל שהיא רצה לנשיאות היא הקצינה לצד השני. אני נשארתי בערך באותו מקום.

עם כל ויכוחי הדת-מדינה אצלנו בארץ, בנוסף לחיבה הלא מוסברת לייבא אופנות ונושאים ‘אידיאולוגיים’ אמריקאים אלינו למזרח התיכון - אני מודה לאלוהים כל יום שאת הויכוח הזה החליטו שלא לייבא אלינו. למרות שליהדות האורתודוכסית יש דווקא הרבה מאוד מה להגיד בנושא.
בשקט-בשקט, כל משפחה ואישה עושה מה שמתאים לה - בין אם אלה ‘רוצחי תינוקות’, ובין אם אלה ‘אני בטוחה שהעובר יהיה בסדר, בעזרת השם’. בלי כפיה של חוקי המדינה לכאן או לכאן. ממש חזון אחרית הימים.

אם לפי חולצה לבנה מכופתרת אתה מקטלג אנשים ערסים, עצוב לי עליך, באמת! וגם על החברה שלנו כי אתה לא היחיד ששופט ככה. דרך אגב אני בתואר שני מסלול מצטיינים והח’ברה התל אביבים מהתואר קוראים לי ככה, כי אני מהקריות ואני משתמש במילים כוסעמק, כוסאחתק… רק להמחיש את הנקודה.

ובמשפט השני שלך אתה אומר קומץ אנשים מטורפים, לדעתי בנאדם ששופט אנשים לפי מראה או חולצה הוא לא פחות מטורף , אבל אפשר לקרוא תגובה שלך כמה הודעות למעלה בשביל להבין שאתה בנאדם גזען וחשוך שחושב שכל מי שמזרחי ישר דוקר, אפסר לך סוד יש גם עבריינים אשכנזים וגם ערסים אשכנזים וגם כאלה אשכנזים שדקרו, הסביבה שגדלת בה והחברים שאיתם אתה מסתובב הרבה יותר משפיעים מכל השטויות שאמרת, בסופו של דבר ילד לא מסתובב או במלה עם ההורים אלה עם החברים לכיתה/לשכבה/לשכונה.

אני מאמין שהדברים שלך נובעים מילדות “לא קלה” שעברת מצד מזרחיים וזאת הדרך שלך “להתקנם” בהם כביכול.
יש דוגמא להמון אנשים כאלה במשטרה בצבא ובעוד הרבה גופים ממשלתיים שמוצאים תסכול של שנים אצלם על מזרחי שיראו…

ועכשיו לעניין עצמו,

לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד פה? ראשית לא תראה שום קומץ כזה באירופה… ושנית זה לא קומץ, יש בארץ סטאטוס קוו הסכמים שסוכמו בעניין ואנו חיים על פיהם, תראה שכל פעם שרצו לשנות את הסטאטוס קוו לא משנה לאיזה צד היו הפגנות ומהמות ענק בנושא.

תוסיף גם -

1. ההריון מסכן את האם.

לא הסיכונים הרגילים, מדבר על סכנה ברורה ומיידית, משהו שבסיכויים גדולים יגרום למוות או לנכות קשה.

האם אתה בדקת את הסטטיסטיקה הזו?

תומכי ההפלות לא מקצינים פה את השיח, אין אף מקרה של הפלה אחרי 30 שבועות, ויש פחות מ0.1% אחרי 24 שבועות, ופחות מ0.5% לאחר 20 שבועות.
כשמתחשבים בכך שבקלות אפשר שלא לדעת על ההיריון בחודשים הראשונים, זה בהחלט נתון שאומר הרבה.

העניין בחוק שנוגד הפלות הוא שהוא נותן תקדים מסוכן לחוק קיצוני יותר ועד כדי איסור הפלות.
ברגע שמחליטים שהרחם של אישה הוא כבר לא בבעלותה אז גבול הבעלות עצמו גמיש ועוד יזוז. בגלל זה חשוב שלא ייתח שום קו גבול על הרחם של אף אחת ושההחלטה תשאר שלה.

כשאתה מאפשר מתיחת גבול אתה מתחיל תחרות של משוך בחבל. כל צד מושך לכיוון שלו.
ברגע שצד מסוים יפסיק למשוך, הוא יפסיד. זה נכון לשני הצדדים.
במקרה הזה דעתי ידועה, ידוע לגמרי מי “הטובים” ומי ה"רעים" מבחינתי פה ולכן אני מתנגד לכל קו בנושא הזה. אבל בכל מקרה אני ממש לא מאשים אף צד בכך שהוא מושך בקצה החבל שלו, הרי זה בדיוק מה שקורה כשמניחים חבל על נושא כזה.
זו הסיבה שאני מתנגד לחוק נגד הפלות, אפילו אם יחליטו שזה 30 שבועות (שלא ישפיע על אף הפלה כי אין הפלות בזמן הזה).

גב אני טיפה עוקב אחרי השיח בארה"ב, כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, היה סטטוס קוו מסוים. השמרנים “קיטרו” אבל המרכז לא נלחם יותר מידי נגד ההפלות, אבל בשנים האחרונות השיח סביב ההפלות הקצין לצד מסוים. הילארי קלינטון בקמפיין שלה ניסתה להקפיץ את הגיל למעלה, מדינות דמוקרטיות מנסות את אותו אותו טריק והכי חמור סליברטאים בשנים האחרונות “מוציאים” עינים לשמרנים ומתרברבים לשמרנים על מספר ההפלות שהם עשו (צלסי הנדלר או משהו כזה אני חושב שזה השם שלה) בולטת בזה.התוצאה ? פוש בק נגדי . לא סתם מדינות “אדומות” מחוקקים חוקים יותר נוקשים נגד הפלות.

כמו שכתבתי למעלה, סביב הגבלות שלי, לדעתי אפשר למצוא קונסנזוס במרכז , אני לא חושב שאני קיצוני מידי או שונא נשים בצורה קשה מידי והסיבה היחידה שאני נגד הפלות ללא הגבלה זו אך רק מסיבה מוסרית.

רחם של אישה זה אכן הגוף שלה, אבל העובר עצמו הוא לא. מה לעשות, לפחות אל תשקר לעצמך. העובר הוא יצור חי עצמאי ( יש דיון אחרי כמה שבועות @Aragones יכול לעזור לי פה בזה) אבל תפסיקו לשקר לעצמכם בזה ותקראו לזה בכל מיני שמות אחרים.

אני אומר שגם ילד של אשה (שפאקינג סחבה אותו 9 חודשים + הגידול התלותי שלו בתחילת חייו בפלנטה) שייך לאשה, ואם בא לה - שתהרוג אותו כשלא רואים.

איפה עובר הגבול? ולמה הטענה הזו של עצמאות האשה נעצרת בגוף האשה רק, כלומר ילד חי בגוף האשה ראוי למוות אם לא בא לה עליו וילד מחוץ לגוף שלה לא ראוי למוות וההורגו - ייקרא רוצח.

אני לא חושב שהוא הקצין רק לצד מסוים. זה בא בגלים לשני הצדדים, הם מקצינים כתגובה אחד לשני. לא חושב שיש סיבה לדבר על ״מי התחיל״.

מפורסמים…. אין לי מושג מי זו.
לא צריך להתרגש מכל קיצוני. אין לי מושג מי זו ומה הסיפור שלה, אבל באמת שחבל שאתה מקבל את הדעה שלך על פי הקיצון. ראית בעצמך את המספרים של הפלות בשליש השלישי וכמה שזה לא קיים.
באמת שממליץ לך להבין שיש קיצוניים ולהתעלם מהם, הרבה יותר קל לחיות ככה.
גם זה סתם מכניס אותנו למעגל שנאה.
לצורך העניין משני הצדדים יש המון אנשים ששונאים את צהל וזורקים עליו אבנים, במקום להצביע על השמאלנים שפוגעים בחיים ועל הימנים שפוגעים בחיילים, בו נצביע אחד על השני, שמשני הצדדים אנשים עושים צבא ואוהבים את הצבא. (במקרה שלנו גם אפילו שירתנו באותו חיל כקרביים אם אני זוכר נכון)

ואמרתי לך למה אני מפחד לשים גבול על נושא כזה. ברגע שנסכים על מספר שבועות כלשהו אז בקלות אפשר יהיה לשנות את המספר.

1. כן תינוק או לא תינוק, ברור שזה לא שחור ולבן. אחרי שלושה ימים זה תינוק? איפה עובר הגבול? גם גלולת היום שאחרי זו הפלה?
  2. השיח על ההפלות יצא מפרופורציות גם כי אף אחד לא מתחשב בגרף הברור מאליו ש @Gev צרף פה. בחיאת, איזו אישה תפיל בשבוע 34 סתם כי בא לה?
  3. קשה מאד לשים קריטריון קשיח שלא עושה עוול פעמים רבות. זה כמו ביטוח לאומי, מי מקבל ומי לא. מציבים איזה קריטריון שהוא נכון במקרה מסויים ואבסורדי במקרה אחר. אותו דבר כאן. לכן ההצעה הכי סבירה לדעתי היא להשאיר את שיקול הדעת אצל האשה
  4. ברור לכם שמי שבאמת תרצה להפיל - תצליח להפיל, ומי שידפק כרגיל יהיו העניים וחסרי האמצעים, כן?
  5. אתם ליברלים, לא? מה פתאום פה התערבות של המדינה היא הדבר הנכון? זה לא נוגד את העקרונות שלכם?

כמו כן @Aragones זה בשבילך
https://twitter.com/lahav_adam/status/1678328651002134528

מסכים עם כל מילה בהודעה עד כאן, ועמדותי קרובות מאד לשלך, אבל זו הנחת המבוקש. ליברל לא מגן על רצח בשם חירותו של אף אחד, ומצדיק שימוש בכוח מצד המדינה כדי למנוע אותו. ליברל שחושב שעובר הוא בן אנוש ושחייו מקודשים - לא מגן על לקיחתם בכוח בשם חירותו של אף אחד, ומצדיק הפעלת כוח מצד המדינה כדי למנוע אותם. זה קונסיסטנטי לחלוטין.

זה דיון קשה והסיבה שהוא הקצין כל כך בארה״ב היא שאין תחום אפור - או שזה הרג בן אנוש או שזה לא, ואז איסורו הוא שיעבוד האישה ופגיעה בזכותה על גופה. מודה שקשה מאד לישב אותו פילוסופית. בסוף כל המקרים הפרטיקולריים שמשה הזכיר, כמו גם נוספים כגון מום משמעותי מאד בעובר, שיגרום לחיים אומללים לו ולהורים, אינם נימוק להרג של קטין או של בגיר ללא הסכמתו - ולכן לא משכנעים את המתנגדים. זה כמובן פחות נכון בהקשר של הקריטריון שטיטי נתן, למרות שגם כאן יש היפוך מוחלט ממקרים ״רגילים״ בהם כמעט מצופה מאמא להקריב את חייה למען הילד. וזה מחזיר אותנו ל-ground zero, ולסיבה שבגללה זה דיון שלא עוברים בו צד כמעט.

אבל המחשבה שזה רצח 0 או 1 היא היחידה שאני לא מוכן לקבל פה. לכן ליברל צריך להסכים לעובדה שהמדינה, במיוחד בסוגיה הזו, היא איננה מי שהשכל חונה אצלה.

אם בשבוע 35 מגלים שזה תינוק שלא רק שהוא בעל מוגבלות קשה ונידון לכסא גלגלים, גם הכאבים שלו יהיו כרונים ובלתי נסבלים עד סוף ימיו - גם זה רצח? ואולי בכלל בגיל 40 המדע יפתור את הבעיה ויימצא מזור ואז זה בדיעבד בעצם כן רצח? בסוף הדבר היחיד שבטוח פה הוא שיש קורלציה בין מידת הדתיות לבין התנגדות להפלות

מה קשור ליברלים לדיון פה? כל השאלה אם עובר הוא יצור חי כן או לא.

אם אני חושב שעובר אחרי גיל מסוים הוא יצור חי אז למדינה יש בטח לא רק יש זכות להגן עליו אלא גם חובה (לפי האמונה שלי) זכותו של גבר בוגר לעשות ניתוח ועלאק לשנות את מינו אני חושב שזה טעות אבל זה זכותו ואין לי או למדינה זכות להתערב בזה. עובר הוא כבר לא תחת אחריות הבלעדית של האישה. ולכן אני תומך בצורה מוחלטת בחוק שיגביל בצורה קשוחה את האישורים להפלות. כמו שכתבתי למעלה יש מקרים קיצונים שאין ברירה. אבל לתת חופש מלא בעיני זה הפקרות.

עובר (אחרי מספר שבועות), לפחות לטעמי, הוא יצור חי נוסף שחי בגופה של אישה. זה לא רכוש רק שלה.

אני חושב שיש הגדרה מדויקת מתי זה הוא הופך לתינוק ואחרי כמה זמן ואתה סתם מיתמם פה. יש גיל מסוים שמחקרים מראים שעובר מתחיל לחלום, שכואב לו, שהוא רגוע שהוא שמח וכל הדברים שמבדילים בין סתם אוסף של תאים לבין יצור חי.

מכיון שאני לא סתם לא מאמין יותר למינסטרים בחדשות, אני עוקב אחרי מספיק אמצעי חדשות עצמאים שכן מדברים על זה ויש ניסיון ברור לשנות את חוקי המשחק ולהגדיל את זה כלפי מעלה. שוב הילארי קלינטון ואני יחזור על זה בפעם השלישית בקמפיין נשיאות האחרון שלה רצה על הטיקט הזה. זה לא סתם התפוצץ עכשיו כי משעמם לשמרנים בארה"ב

בדומה לטירלול של הטראנס, הדמוקרטים מנסים או לפחות ניסו לתפוס את השמרנים שהם לא שמים לב ולשנות את חוקי המשחק, בניגוד לטירלול של הטראנס, הם נכשלו בזה, והשמרנים מחזירים מלחמה בנושא של ההפלות.

זה לא שאני מסכים איתם במאה אחוז, הרי הם נגד כל הפלות. אבל אני לא חושב שצריך לאפשר לכל מישהי שזילזלה במגע המיני שלה עם גבר (ויש אחריות על הגבר כמובן) את האופציה להחליט על גורל העובר, אולי במקום לאפשר את הזילזול והחוסר אחריות של הגבר והאישה, נחשוב על לחייב אותם על להיות יותר אחראים לפני המגע המיני ולקחת אחריות בחיים שלהם? רעיון משוגע נכון?

זה גם תקף לחוקים שמגבילים רצח גניבה אונס וכל דברים אחרים. אז בוא נבטל גם אותם.

חוק קודם כל נועד לכון מה מותר ומה אסור וכן אמצי הענשה לאותם גורמים שמפירים אותו.

ברגע שהחוק מתיר הפלה ללא הגבלה. הכל נפרץ.