על דת, אידיאולוגיה, גזענות ומה שביניהם ::

בלי להכיר את החוק נשמע מהכותרת וההתאמה למקרה כמו עוד חוק הזוי שפותח פתח לעוולות נוראיות.

זו תוצאה ראשונה בגוגל שמסבירה.

אני לא חושב שזה חמור כמו אונס ׳אמיתי׳ אבל יכול להבין את הבעיתיות פה.
הוא השיג את ההסכמה ואת קיום היחסים איתם רק בגלל השקר שלו.
אם היה אומר שהוא נשוי + ילדים וחרדי הן לא היו מסכימות להיפגש איתו אפילו, בטח שלא לקיים יחסים.

אז אם גבר משקר לאישה ואז שוכב איתה אז הוא בעצם אונס אותה? ברמה האישית הוא חרא אבל מה קשור החוק לפה?

עשרות נשים ? ממחר אני מתחיל לעבוד על המבטא האמריקאי שלי :rofl:

אני חייב לדחוף את ההקשר של הדת.

בתורה יש שני דברים, אונס ומפתה. הגמרא אומרת שפיתוי קטנה מוגדר כאונס. מדויק לטעמי.

פיתוי גדולה (בגירה בשבילנו) זה לא אונס. הזילות במונח אונס הוא פשוט מרגיז.

על מי מדובר?

אולי אפשר להשתמש בזה גם נגד נשים שמתאפרות בהגזמה ובבוקר אתה קם ומגלה עוגיפלצת שאם היית יודע שכך נראית באמת היית בורח?

זה הכל בעיניי חלק מדת הפרוגרסיבם והסירוב של חלק גדל והולך מהעולם המערבי להכיר באחריות אישית. מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו.

ומקווה מאוד שישחררו את הבחור הזה בהקדם.

רגע של לימוד תנ"ך

רוצה לדעת את המשמעות האמיתית של הפסוק בנבואת ישעיהו?

זו ברכה. הנביא מתנבא שלעתיד לבוא (ביאת משיח) כל עם ישראל ישוב לארץ ישראל, והמהרסים והמחריבים יצאו מארץ ישראל. יעני יתנדפו מפה לחו"ל או לאנערף.

ואם התחלתי עסק עם שותף ואני מספר לו על קשרים שיש לי ושברגע שנפתח חברה אני מזרים כסף לעסק ופותח לנו דלתות בצפון אמריקה, ואז מתברר שאתמול סיימתי בי איי כללי אצל סבתא שלי בסלון - זה לא פלילי?

עזבו רגע את המושג אונס כי ברור שזה לא כמו אונס במובן המקובל של המילה

התחזות יכולה להיחשב לעבירת מרמה והונאה לדעתי.

זה לא אותו דבר בשום צורה. הסיפור שלך גרם לנזק כלכלי “אובייקטיבי” לשותף במנותק מההונאה, בסיפור שלנו אין שום נזק שמנותק מההונאה עצמה.

אז הנזק הוא לא כלכלי אלא יותר נפשי…
לא שאני לא מבין את הבעייתיות (אם כי פחות חושב שהפרוגרס קשור הפעם), אבל מה הגבול? אם הוא היה מתחתן איתה ומנהל חיים כפולים? ומה ההבדל בין לשקר שאני מיליארדר כדי להשיג סקס לבין לשים משהו בדרינק?

מה הבעיה, שיגיד שהוא מגדיר את עצמו רווק חילוני אמריקאי ונסגור עניין…

תסבירו לי מה מיוחד ברווק חרדי, בחיי שאני מת לזוגיות ואולי אני לא מבין את מלוא הפוטנציאל שלי…

אם אתה מתכוון לנשים שהלכו איתו אז הוא הציג עצמו כחילוני ולא כחרדי.

נו, ועל כל נזק נפשי שמישהו עושה למישהו אחר עוצרים אותו? אתה באמת בעד להתחיל לעצור אנשים כי הם שיקרו בדייטים? אתה לא רואה את הבעייתיות בדבר הזה?

לשים משהו בדרינק הופך את האישה לחסרת שליטה על המעשים שלה. במקרה כזה היא ליטרלי ללא אחריות אישית. זה אחרת לחלוטין מהמקרה הנידון בו האישה מודעת לחלוטין למעשיה, ובחרה לשכב עם הבחור ששכבה איתו במודעות מלאה. זה שהוא לא מי שהוא טוען שהוא זה אולי לא יפה, אבל בוא, פלילי?!

אני חושב שאנשים כל-כך התרגלו לעולם החדש הזה שפשוט מדהים כמה ערכים של חופש פשוט כבר לא חלק מהמשחק. זה באמת מאוד מאוד מאוד עצוב בעיניי.

ועזוב את זה שזה מוזיל לחלוטין את מושג האונס.

דוד,
אתה באמת רואה אפס בעייתיות בזה שהוא צייר להם דמות/חיים אחרים לגמרי?

זה לא שהוא אמר שהוא עשיר והתברר שהוא עני, שהוא פרופסור והתברר שהוא לא סיים בית ספר וכדו’ אלא הוא ממש הציג בפניהם דמות אחרת.
אני חושב שהדגש הוא בעיקר על זה שהוא נשוי + 2 והציג את עצמו כאחד שמעוניין בקשר רציני ולכן הם הסכימו להיות איתו והוא מראש ידע שזה שקר.
רוב הנשים לא רוצות ללכת עם גבר נשוי, בטח לא שמה שעל הפרק זה קשר רציני.

אין בזה שום בעייתיות בעינך?

1. בהודעתי הראשונה כתבתי שאני כן מבין את הבעייתיות
  2. אני חושב שאתה מקל ראש במעשה שלו, ומה ש @Dovi כתב

תגדיר בעייתיות. האם זה מוסרי? ברור שלא. האם הוא חתיכת חלאה? ברור שכן. האם זה פלילי? חס וחלילה.

לא כל התנהגות לא תקינה צריכה להיטפל ברמת המדינה. זה פשוט הזוי שבכלל צריך להדגיש את זה. יש דברים (ושומו שמיים, אפילו אגיד שרוב הדברים…) שצריכים להיות מטופלים ברמת החברה. הדבר הזה הוא מדרון חלקלק מסוכן מאוד ואם נתחיל לעצור אנשים על דברים כאלה מצבינו יהיה רע מאוד.

אז עכשיו נתחיל לעצור גברים ששיקרו שהם מעוניינים בקשר רציני למטרות סקס?

אתם באמת לא רואים שאתם בעד מדינה שהיא הכל חוץ מליברלית?