דיון ההעברות :: זירקזי הרכש הראשון בעידן החדש

אלכסיס בדרך החוצה לאינטר בהשאלה, אחרי שאולה שיבח ביום שישי את המקצוענות של הצ’יליאני, וטען שהוא עשוי לשחק יותר מהמצופה.

בהנחה שכך יקרה, אנחנו נשארים עם ארבעה קיצוניים/חלוצים בלבד: ראשפורד, מרסיאל ומייסון גרינווד ודניאל ג’יימס, כשרק השלושה הראשונים יכולים לשחק כחלוצים. בעונה עם ליגה אירופית, סביר מאוד שנזדקק ליותר מ-2 חלוצים וילד, כך שאחרי מכירת לוקאקו אולי כדאי להשאיר את אלכסיס. מה גם שלאור הדברים של סולשיאר, ולאור הכרותנו עם אלכסיס שבאמת משתדל, אולי נצליח להוציא ממנו משהו העונה, עם כדורגל שקצת יותר הולם את כישוריו. לדעתי חבל לוותר בשביל עסקת השאלה שכוללת השתתפות בשכר. מילא היו מציעים 50 מיליון לרכישה.

We can confirm that Alexis Sanchez joins Inter Milan on loan until 30 June 2020. We wish @Alexis_Sanchez the best of luck in Italy. pic.twitter.com/DdcRQRoEMk

— Manchester United (@ManUtd) August 29, 2019
זה רשמי

אז סאנצ’ז הושאל לאינטר, סמולינג בדרך להשאלה ברומא ודרמיאן עומד לעבור לפארמה.
זה לקח עד הדקה האחרונה אבל בהחלט רואים תחילת תהליך של ניקוי אורוות. נכון, יש עוד כמה חבר’ה בסגל שצריכים לומר שלום (כן מרקוס אני מסתכל עליך) אבל זה לפחות קורה.
אולה הולך אול(ה) אין על לדחוף צעירים במקום אלה שתם זמנם, והמחיר הוא קיצור מסיבי של הסגל אבל יש מצב שזה שווה את זה. מהעונה הזו גם ככה לא היה טעם לצפות יותר מדי, לפחות זו תהיה הזדמנות לתרגל שיטת משחק ולבדוק מי מבין הצעירים באמת מבטיח ומי יאנוזאי.
אם לעונה הבאה נגיע כבר בלי יאנג שיסיים חוזה, ג’ונס, רוחו ומאטיץ’ לצורך העניין ונחזק את ההתקפה והקישור בכמה שחקנים אז יהיה אפשר להתחיל לדבר ציפיות.

מרוב שהסאגה נמשכה כל כך הרבה זמן אף אחד לא פירסם כשזה קרה, סוף סוף דה חאה עד 2023.

למרות הירידה ביכולת, עדיין נחשב לאחד הטובים בעולם ופתרנו עמדה אחת לא ברורה לקיץ הבא. כרגיל בקיץ הבא יהיו לנו עמדות קריטיות לחזק ושוער טוב היה עולה לנו המון בשוק של היום.
לגבי השכר , אנחנו ממשיכים עם השיגעון והטיימס מדברים על 375 לשבוע.

הלוואי שיתחיל לצאת לכדורי גובה. אני באמת לא מבקש ממנו יותר. קיבל כמה שהוא רוצה כפי שמגיע לו. אמנם כרגע אין עליו יותר מדי קופצות בשוק, אבל החתמה מצויינת.

זלאטן עוזב את גלאקסי (ומתיר לאוהדים לחזור לצפות בבייסבול). מה דעתכם על להביא אותו עד סוף העונה סטייל בקהאם במילאן?

עכשיו זה נראה מיותר, כי מרסיאל, ראשפורד וג’יימס כשירים יחד. אבל ההבדל בין מקום 7 לקו האדום עבורנו הוא פציעה של מרסיאל, שדי אוהב להיפצע. זלאטן איטי ולא מתאים למשחק המתפרצות שלנו, אבל כשמרסיאל היה פצוע לא שיחקנו מהר, לא שיחקנו מתפרצות ולמעשה לא שיחקנו בכלל. במקרים כאלו, ובאופן כללי, זלאטן שחקן שתמיד ייתן את הגול, גם בגיל 40 עם רגל אחת ובלי שחקני קישור.

הבעיה היא שהוא כנראה לא יסכים למעמד של שחקן ספסל, ובצדק מבחינתו. אם מרסיאל פצוע אני שם את זלאטן באנקר בהרכב לפני דה חאה, אבל כשכל הילדים כשירים, תהיה בעיה להציב אותו.

מה עמדתכם?

אם זלאטן יגיע זה להרכב. אתה באמת רוצה אותו להרכב הפותח?
לא מדובר בשחקן שבא בשביל הכסף את זה יש לו בארצות הברית , הוא בא בשביל התהילה ובשביל לשחק. ליונייטד יש רק דרך אחת למשוך אותו וזה לתת לו דקות מרובות, שיבואו על חשבון הצעירים ההחלט טובים שלכם. בנוסף זה יסיט את ראשפורד לאגף.
לא מזלאטן תבוא הישועה שלכם

אחלה הטרלה של סקיי. איך שהקבוצה נראית בשוק גם הצמד הזה שלא הייתי שם בפורטסמות’ פתאום נראה משהו שהם ברצינות חושבים עליו.

פתאום זלאטן ומנדז’וקיץ’ נראים כמו פספוס רציני.
התנהלות מאוד מביכה בחלון ההעברות הזה.

במיוחד מנדז׳וקיץ׳.

נראה שהגלייזרים זורקים עצם לאוהדים כדי לעצור קצת את המחאה ( וודוורד כבר הרגיש אותה קצת עם האבוקה לבית ).
פרננדס סגר תמורת 55 מיליון יורו ,10 במשתנים קלים להשגה ועוד 15 במשתנים שלא יקרו ( זכייה בליגת האלופות ,כדור הזהב ) .
יש לו נתונים טובים אבל זו הליגה הפורטוגלית אז אי אפשר לדעת, יותר טוב מלינגארד זה בטוח.

נחמד מאוד אבל זה מעט מדי ומאוחר מדי לעונה הנוכחית ככל הנראה. ואיך שוודוורד מתפקד לא נראה שהוא יצליח להביא עוד ארבעה שחקנים בקיץ שזה המינימום כדי להציב סגל סביר לעונה הבאה.
בינתיים השחקנים שסולשיאר הביא היו לכל הפחות סביר פלוס, נקווה שגם פרננדש יהיה סיפור הצלחה, ואם נצליח להוציא משהו מהעונה בזכותו מה טוב.

אני די סקפטי לגבי ההחתמה הזו. לא מכיר את השחקן אז אני לא יוצא בהצהרות, אבל כל פעם שמגיע איזה ‘עילוי’ בהרבה כסף מליגה פח, אני חושש. מה שמנחם כאן זה שנראה שלבחור יש אופי חזק. קפטן ספורטינג מגיל צעיר, והיה קפטן גם בנבחרת הצעירה של פורטוגל.

אבל, אופי יש גם לרוחו, וגם הוא הגיע מספורטינג…

ברונו פרננדש ליונייטד, המספרים שלו מאז תחילת עונת 17/18 בליגה הפורטוגלית:

מעורבת ישירה בשערים (67) - ראשון
שערים מחוץ לרחבה (9) - ראשון
יצירת מצבים (239) - ראשון
בעיטות (271) - ראשון
בעיטות למסגרת(114) - ראשון

זה אשכרה קרה.יונייטד מביאה את אודיון איגהלו בהשאלה עד סוף העונה. הזיה.

חבל שלא הבאנו את זהבי.

מעניין באיזה שלב נתקע המשא ומתן על ירדן שועה…

ימי הקורונה המשעממים כבר השכיחו לנו את העונה הזו, אני אישית חושב שהעונה הזו לא תחודש בסופו של דבר אז מה שנותר הוא חלון הקיץ המעניין שיגיע .
הדיבור במנצ’סטר איבנינג ניוז הוא על 3 שחקנים שיגיעו , כשהעדיפות היא לקשר דפנסיבי, פליימקר וקיצוני ימני.
זה כמובן לא כולל את איגאלו שכנראה יצורף תמורת סכום של 10-15 מיליון פאונד.

מבחינת עמדת הקשר האחורי - לא נראה שיש כמעט שחקנים ברמה גבוהה שריאלי לצרף אז רוב השמועות קושרות אותנו לשחקנים צעירים בעלי פוטנציאל גדול כמו סנדרו טונאלי מברשיה ( שמכונה פירלו הבא ) , קאמבינגווה מראן שבערך כל קבוצה גדולה מקושרת אליו ובוקארי סומארה מליל שמוגדר יותר כקשר 50-50 .
מעל כל אלה עומד המועמד המוביל שהוא כמובן היהלום של בירמינגהאם , ג’וד בלינגהאם בן ה-16 שיש לו כבר מספר הופעות דו ספרתי בקבוצה הבוגרת והספיק כבר לבקר במתחם האימונים של יונייטד ולפגוש את פרגי.
יש בו כל מה שסולשיאר מחפש מבחינת רכש- צעיר אנגלי עם תקרת זכוכית מאוד גבוהה.

מבחינת פליימייקר- יש שני מועמדים בראש הרשימה : ג’יימס מאדיסון וג’ק גריליש, שניהם מאוד מוערכים ע"י סולשיאר כאשר האחרון ככל הנראה יגיע בשל תג מחיר היותר נוח שלו ( 60 מיליון פאונד לעומת 80 של מאדיסון ) וההופעה הנהדרת שלו באולד טראפורד העונה.

מבחינת קיצוני ימני- יש רק מועמד אחד שמקושר אלינו והוא כמובן ג’יידון סאנצ’ו שהוא המטרה הכי חשובה של הקבוצה לחלון ההעברות. לפי סקיי סכום ההעברה והמשכורת לא אמורות להוות בעיה למרות הקורונה ויש הרגשה שהקבוצה תעשה מה שצריך כדי להביא אותו. אני חושב שהקיץ הזה הוא ההזדמנות הכי טובה להביא אותו כשריאל ובארסה לא ממש בעניין שלו והקבוצות האנגליות לא ששות להוציא את הסכומים שדורטמונד דורשת ( 120 מיליון פאונד ).

יש גם שמועות על חלוצים ( וורנר ודמבלה ) ובלמים ( קוליבאלי ודיוט אופקמנו ) אבל לא נראה שזו העדיפות המרכזית לקיץ וכבר למדנו מסולשיאר שהוא מעדיף רכש מועט ואיכותי .
כמובן שיכול להיות שיגיע עוד רכש במידה ונמכור את הממורמר הצרפתי לאנשהו אבל אחרי שבקושי שיחק העונה לא ברור מי יסכים לשים עליו 100 מיליון ובפחות יונייטד לא תסכים למכור.

אני מקווה שהדיווחים של פוגבה ליובה נכונים. לא נשאר לי שום רצון לראות אותו ביונייטד.

קצת עדכונים בגזרת ההעברות:

• עיתונאי גרמני שמקורב לדורטמונד צייץ שסאנצ’ו נותר על הספסל במשחק הליגה האחרון שלהם בגלל שהראש שלו כבר נמצא במעבר ליונייטד.

https://twitter.com/UnitedsUpdate/status/1274379485572485122

בנוסף , עיתונאי אמין נוסף מגרמניה מדווח שדורטמונד לא תרצה למכור אלא אם תקבל הצעה של מעל 100 מיליון יורו.
https://twitter.com/cfbayern/status/1274599474296426497

דעתי היא כמובן להביא אותו בכל מחיר, אמנם הקורונה יכולה טיפה להוריד את המחיר לסביבות 80 מיליון פאונד ( בשנה הבאה תישאר לו שנה לסוף החוזה ) אבל גם בקצת יותר העסקה כדאית מאוד בשביל גיים צ’יינג’ר כזה שיהפוך את ההתקפה שלנו להרבה יותר קטלנית.

• ריצ’ליסון חלוצה של אברטון התראיין לעיתון בברזיל ואמר שדחה הצעות מיונייטד וברצלונה בינואר האחרון.

"(There were lots of offers during the season, from Barcelona, from Manchester (United.

"But the club opted to keep me in the group and I didn’t want to leave in the middle of the season. It’s bad to leave team-mates like this.

"Of course you feel impacted - Barcelona is one of the greatest clubs in the world.

“But I think happiness plays its part as well.”