דיון ההעברות :: זירקזי הרכש הראשון בעידן החדש

לפי espn , הפסדנו במירוץ על בלינגהאם ודורטמונד תזכה בו תמורת 20 מיליון פאונד.
חבל מאוד מבחינתנו - כישרון אנגלי לא רגיל מבחינה טכנית שיש לו גם יכולות הגנתיות מצוינות ובפעם הבאה שנוכל לקנות אותו הוא כבר יעלה באיזור ה- 80 מיליון.
הפעם אין כל כך מה לבוא בטענות לקבוצה , הוא הגיע למתחם האימונים ופגש את פרגוסון ואפילו הובטח לו מקום בסגל הראשון .
אין ספק שדורטמונד הופכת להיות קבוצה ששנואה עליי אחרי סיטי וליברפול , אחרי שלקחו גם את האלנד.

להבנתי הוא אכן בחר בעצמו (או הסוכן בחר לו) ללכת לדורטמונד, ואפשר להבין. הם מבטיחים לו הרכב, ולא פחות חשוב מכך - להפוך אותו לשחקן של 150 מיליון יורו אחרי שינצוץ בליגה פח אשפה שלהם, מה שיתן לו חוזה עתק כשיימכר. אצלנו היה מרוויח סבבה עכשיו אבל עוד 3 שנים לא בטוח שיקבל 200 אלף בשבוע. אחרי 3 שנים בדורטמונד הוא יקבל את זה ויותר, סטייל טמבלה וסנצ’ו.

אני חושב שלא צריך לקנא בדורטמונד, כי השחקנים והמועדון עצמו רואים אותו כתחנת מעבר בדרך לקבוצה גדולה. המנטליות ביונייטד שונה, ולמרות שאנחנו פחות טובים מדורטמונד, אנחנו נתפסים ותופסים את עצמנו כמועדון להישאר בו לטווח ארוך. אני שמח שזה ככה, למרות שאנחנו מפספסים שחקנים בהחלט טובים, אנחנו מרוויחים שחקנים צעירים קצת יותר אמיצים, ושחקנים שרוצים להיות אצלנו להרבה זמן.

מסכים עם זה שלא צריך לקנא בדורטמונד , חבל לי רק על העובדה שבעתיד כשיהיה שחקן הרבה יותר שלם ועם ניסיון יהיה הרבה יותר קשה להביא אותו ( כל קבוצות הטופ יעמדו בתור כדי להחתים אותו ).
לגבי השכר אני לא מסכים , אני די בטוח שעוד כמה שנים הוא היה מגיע ל -200 אלף אצלנו בקלות בטח עם הקלות שאנחנו מעניקים חוזים שמנים לשחקנים שלא שווים את זה ( שואו,לינגארד, אלכסיס… ) אז שחקן ברמת הכישרון שלו היה מגיע להרכב הראשון ולחוזה שמן.

אנחל גומז יעזוב היום את הקבוצה אחרי שחוזהו נגמר , צ’לסי וברצלונה מעוניינות .
אין ספק שהייתה פה התנהלות בזיונית של המועדון : בשנה כל כך גרועה כשחצי עונה מספר 10 שלנו הוא לינגארד / פריירה ( מתבייש לכתוב את זה ) לא עלה בדעתו של סולשיאר לתת כמה משחקים לגומז . גם אם הוא לא נראה בדרגת הפיזיות של הליגה היה היגיון בלתת לו לשחק כדי לראות מה הוא שווה בטח בליגה האירופית החלשה.

שחקנים בגודל של אנחל גומז צריכים להיות עילויים כדי להצליח. אלכסיס סאנצ’ז לדוגמא, שהיה לדעתי השחקן הכי נמוך בקבוצה, גבוה מגומז ב-9 סנטימטרים. הוא כבר עבר את הגיל בו ייתכן ויצמח, ובאמת קשה לי לראות אותו מצליח באנגליה, אלא אם כן יהיה ברמה של מסי (שגבוה מגומז ב-10 סנטימטרים). הוא לא ברמה של מסי, זה כבר ברור, ולכן כנראה שהמועדון לא שש להיענות לדרישות שלו. מבין אותם, מבין אותו, הכל בסדר. שיהיה לו בהצלחה.

אם גריזמן זמין, ללכת עליו? אני בעד, אך אשמח לדעת מה אתם חושבים.

אני כאוהד ליברפול וריאל מתנגד לרעיון…
יעזור לברצלונה ובעיקר לכם. הוא לא מתאים לברצלונה ובמיוחד ליד מסי, אצלכם יחנה ליד 20 שערי ליגה.

אני אוותר על עוד כוכב מזדקן, שההבדל בינו לבין אלכסיס סאנצ’ז לא ברור לי, מלבד העובדה שלאגף ימין, בו גריזמן יכול לשחק, אנחנו כביכול צריכים מישהו. כביכול כי יש את גרינווד, ואני מעדיף שיקבל דקות בהרכב הפותח כשג’יימס מחליף.

אתחיל ואומר שלדעתי זה בכלל לא עומד על הפרק, גריזמן רק הגיע לברצלונה תמורת סכום עתק, הוא יושב על משכורת כבדה ואף קבוצה לא תשים עליו יותר מ-50 מיליון בשוק הקורונה.
אישית, אני חושב שזה כיוון ממש לא נכון - את ההופעות הטובות שלו באתלטיקו וצרפת גריזמן נתן כחלוץ שני . אני לא חושב שכקיצוני ימני הוא יממש את היכולות שלו , הוא לא מספיק מהיר ואם היינו חושבים עליו כפליימייקר יש כבר את ברונו .
בנוסף , כבר ראינו שהכיוון של אולה הוא לצעירים ( במיוחד אנגלים ) .

אני מבין את העמדות של אנשים כאן, אבל לדעתי לפעמים צריכים כוכב גדול בשביל לעלות על דרך המלך. אם יתן לנו עונה כמו ואן פרסי ב-2013 אז זו יכולה להיות החזרה של יונייטד לדרך הנכונה.

כבר ראינו כוכבים גדולים נכשלים ביונייטד ולא עומדים בלחץ, אפילו לא דיברנו על העובדה שגריזמן לא שיחק מעולם בפריימרליג והוא שחקן חלש פיזית - עוד אספקט שצריך לשקול בהבאה היפוטתטית שלו.
ואן פרסי היה סקורר מוכח בפריימרליג שהשלים את החתיכה החסרה בפאזל של פרגוסון.

שוב ג’יידון סאנצ’ו על הפרק:
אחרי הדיווחים על כך שהושגה הסכמה על שכרו ביונייטד בחוזה לחמש שנים , בגרמניה מדווחים היום שדורטמונד לא מוכנה לרדת מ -120 מיליון יורו ושהיא רוצה שהעניין יסגר עד תחילת אוגוסט אחרת הוא ישאר במועדון.

אני לא חושב שהם יקבלו 120 בטח לא אחרי המגפה ובשנה הבאה כבר תישאר לו עונה אחת בחוזה, לדעתי זה יסגר בין 90-100 מיליון. אם יונייטד רוצה להוריד את המחיר הייתי משאיל את הנדרסון לדורטמונד - השוער שלהם גם ככה לא להיט והאנגלי ישמח לשחק בליגת האלופות.
מה שטוב זה שיש אולטימטום כי גם ככה יש לנו נטייה לסחבת במשא ומתן.

כריס סמולינג נראה סגור ברומא , השאלה עם חובת רכישה.
הייתה לו עונה מצוינת ואם לא הקורונה הסכום היה צריך להיות לכיוון ה-30 אבל עסקה טובה בכל אופן- מרגיש מוזר שרק עכשיו הוא עוזב את המועדון.
מצד שני , ג’ונס ורוחו עדיין פה…

Chris #Smalling is getting closer to #ASRoma on a permanent deal. Baldini is in talks with #ManchesterUnited to reach an agreement for a loan (€3M) with obligation to buy (€15M) in 2021. #Roma have agreed personal terms with him until 2024 (€3M/year). #transfers #MUFC #mutd

— Nicolò Schira (@NicoSchira) July 11, 2020

בלינגהאם חותם בדורטמונד תמורת 25 מיליון פאונד עם משתנים , חוזה ל-5 שנים ונקווה שעוד 3 שנים יגיע לפה.

פבריציו רומנו מדווח שיונייטד במגעים עם פוגבה על הארכת חוזה.

mufc are going to try to extend Paul Pogba’s contract. Raiola is waiting

והמירוץ החל לו :slight_smile:
דורטמונד דוחה הצעה של 98 מיליון יורו ומתעקשת על 120 .
אין ספק שזה גרידי מצדם של הגרמנים אחרי ששילמו עליו פרוטות, הלוואי ויכולנו לדחוף להם שחקן בנוסף לכסף ( אני די בטוח שהם היו לוקחים את סמולינג אם הוא היה מעוניין ).
כבר דווח שסאנצ’ו רוצה ללכת ליונייטד אז נראה שזה רק עניין של זמן.

Sancho- offer of 98 mill Euro rejected!

Manchester United have offered Dortmund 98 mill Euro for Sancho.
Dortmund have said NO!!!

(Source Bild)

I do expect this to go through

— Jan Aage Fjortoft 🏳️‍🌈 🇳🇴 (@JanAageFjortoft) July 27, 2020

שיהיה להם בהצלחה. אף מועדון לא ישלם עליו 120 במצב הנוכחי. הנהלת ברצלונה היחידה שמספיק מפגרת בשביל זה, אבל היא במוד מכירת חיסול. לא ברור לי למה סיטי מביאה את מאחרז ב-70 מיליון בשוק רגיל, ואנחנו מציעים 100 מיליון על שחקן עם מספרים דומים בליגה פח בשוק קורונה.

גם לי קשה להאמין שנשים סכום כזה אבל מצד שני גם הבאנו את פאקינג מגוויר ב- 80 מיליון פאונד :flushed:
לגבי מאחרז, לא בטוח שרמת השחקן משחקת פה אלא הפוטנציאל לעתיד וכמובן תעודת הזהות שתמיד תקפיץ את המחיר בעשרות מונים.
עכשיו צריך לראות כמה הקבוצה תסכים להתקפל.

את מגווייר הבאנו במחיר הזה כי הוא היה הבלם הזמין הכי טוב בעולם (זה לא בהכרח לזכותו אלא כי וראן, קוליבאלי וואן דייק untouchables), והאופציה האחרת שלנו הייתה פיל ג’ונס. סאנצ’ו ישדרג לנו את הסגל, אבל יש שחקנים אחרים בעמדה שלו שאפשר להביא במחיר הזה ואף נמוך יותר, גם אם אינם פרוספקטים כה נוצצים. כמו שאמרת, אני באמת מאמין שעיקר ההייפ סביבו נובע מהיותו אנגלי, וכמובן שחקן דורטמונד שם כולם נוצצים למרות שלא כל הנוצץ זהב. בנוסף, אם לא נביא את סאנצ’ו, ‘ניתקע’ בהרכב עם מייסון גרינווד ומרכוס ראשפורד. שני שחקני בית שכבשו העונה כ-20 שערים כל אחד, וגרינווד בן 18.
בקיצור, אין לדורטמונד מנוף כמו שללסטר היה. אני לא פוסל אפשרות שניכנע ללחץ שלהם, אבל זה יהיה מאוד מאוד תמוה בעיניי, הרבה יותר ממגווייר.

אני בהחלט מבין ומקבל את הטענה שלך לגבי מגוויר, הטענה היחידה שלי היא לגבי המחיר השערוריתי ששילמנו עליו - עם כל הכבוד לזה שהוא בלם נבחרת אנגליה ב-80 מיליון פאונד אתה צריך לקבל יותר ( באותו קיץ לא היו אופציות נורמליות אז הייתי מסתפק בהנמכת המחיר ).
יש שחקנים אחרים שאפשר להביא כמו טראורה ופראן טורס אבל לאף אחד מהם אין את המספרים של סאנצ’ו ( גם לליגה הגרמנית אלו מספרים הזויים) ולפי דעתי רמת הכישרון של סאנצ’ו גבוהה בהרבה מהשניים האלו.
אני מבין את הטענה שהבאה של סאנצ’ו יכולה לבוא על חשבון גרינווד וראשפורד אבל לפי דעתי אנחנו לא צריכים להסתכל על זה ככה - יש מספיק משחקים וכולם יקבלו דקות והרבה מהם.
מה שכן לא דיברנו בכלל על הקטע הפרסומי: קבוצה כמו יונייטד שמתה על כוכבים שהיא יכולה למתג לא יכולה להפסיד שחקן נבחרת צעיר אנגלי עם אפסייד כזה גבוה.
דורטמונד קשוחים מאוד במשא ומתן , הם מכרו מספיק שחקנים בשנים האחרונות בהרבה כסף כדי להגיע למצב שהם לא בלחץ למכור - אני מקווה שמתישהו המחנה של סאנצ’ו יתחיל לעשות בעיות ואז נראה את העסקה מתקדמת.

מסקיי:
GREALISH UNDECIDED ON FUTURE

Jack Grealish is undecided about his future.

Aston Villa want to keep him and would not sell him for less than £80m.

Arsenal are one of the clubs who registered an interest in signing him, but the interest was not followed up.

Several clubs would be willing to pay between £50m and £60m for Grealish, but he would not be sold at that level.

He has three years left on his Villa contract.

אסטון וילה שרדה לבסוף ונראה שגריליש ירד מהפרק בהקשרנו, אלא אם הוא יתחיל שביתה איטלקית ( לא יקרה , הוא משחק שם מגיל קטן ).
שחקן שאני מאוד אוהב - טכני , עובד קשה ועם מספרים טובים בקבוצה חלשה מאוד אבל אף אחד לא ישים עליו אפילו 60 לדעתי ואין סיבה שישימו על שחקן מחליף.
אני מקווה שיעברו אצלנו לאופציית ואן דר ביק שפנוי ב-40 ויש לו כבר ניסיון באלופות ,יכול להתברר כהברקה רצינית.
העיקר שיתחילו לעבוד שם , סיטי ( פראן טורס ) וצ’לסי ( האברץ ) כבר עובדות חזק.