דיון ההעברות :: זירקזי הרכש הראשון בעידן החדש

לא מאמין שפוגבה יעזוב. אם הוא הולך עכשיו, אנחנו לוקחים צעד אחורה ושוב לא מועמדים לאליפות כי התחליפים לא מספיק טובים. סביר שבהנהלה יקחו את הסיכון שבלאבד אותו בחינם בקיץ, ולא יזרקו עונה שלמה לפח עוד לפני שהחלה.

לגבי לינגארד בעמדה 8 - זה לא רציני, אבל אני כן חושב שהוא ישאר וימצא מקום טוב בסגל. אם באמת נתחיל לשחק יותר התקפי, זה מפנה עמדה באמצע, בנוסף לאגפים בהם הוא יכול לחלטר כשצריך, ובוודאי שנצטרך עם הפציעות של ראשפורד והקבועה של מרסיאל.

טאונזבה יחתום על חוזה חדש וילך להשאלה לעונה במדי וילה בה שיחק כבר בעבר.
לא מת על ההשאלה הזו אבל לפחות הוא יקבל דקות משחק .

🔴⚪ Aston Villa are close to signing Axel Tuanzebe on loan for the season. He is due to sign a new contract with #mufc until 2023 with an option for an additional year and then complete the loan move to Villa, which could lead to a permanent move. [@TheAthleticUK]

— Vishy (@vishy_united) August 4, 2021

מה רע בוילה? אמנם יחלשו בלי גריליש, אבל סביר מאוד שיהיו קבוצת אמצע טבלה העונה, אחרי העונה המצוינת שעברו והכסף שיכנס מגריליש. טואנזבה חייב לשחק, כי כמעט בכל פעם ששיחק אצלנו עשה שטויות של חוסר נסיון / בטחון. פוטנציאל קיים והוצג מול פריז, רק שיתרגל קצת לשחק ברמות הגבוהות.

דאלוט ככל הנראה ישאר כמחליף לביסאקה, מילאן לא מוכנה לשלם את מה שיונייטד דורשת ועברה לאופציות אחרות.
מה שאומר שטריפייר ישאר באתלטיקו , לא אבידה גדולה - שחקן סביר בסה"כ עם תג מחיר מופרז.

השאלה הגדולה היא האם ילכו במועדון את הצעד הנוסף ויספקו לסולשיאר את הקשר האחורי שהוא צריך , אם כן זה ממש קיץ מהחלומות לאוהדים.

🔴⚪️Dalot has received positive feedback from Solskjaer and his coaching staff and is believed to be pleased with the opportunities he has had in pre-season and is confident of providing worthy competition for Aaron Wan-Bissaka. [MEN]

— Vishy (@vishy_united) August 9, 2021

🔴⚪️ #mufc are open to keeping Diogo Dalot. Milan approached United about re-signing Dalot on loan in June, United rejected the approach as their preference would be to recruit a midfielder ahead of a full-back. [Samuel Luckhurst, MEN]

🔴⚪ AC Milan have started 'contacts' for Alessandro Florenzi, after the negotiations to bring back Diogo Dalot have not been unlocked. [@DiMarzio]

טריפייה כמובן 3 דרגות מעל דאלוט, אבל אין סיבה לשלם עליו 40 מיליון בסיטואציה הזו (גיל, קורונה, רק שחקן מחליף). בהתחשב בכך שהמחליף של ואן ביסאקה לאורך כל העונה שעברה היה ויליאמס, דאלוט יהיה בסדר. ישחק נגד קבוצות קטנות או כשצריך קצת יותר התקפה. עכשיו כשיש את וראן, מגווייר ישחק בצד ימין ויאפשר לחיות מדי פעם עם היכולות ההגנתיות של דאלוט.
בהחלט עדיף להשקיע את ה-40 מיליון האלו בקשר אחורי. אני לא יודע כמה רובן נבס מתאים לתפקיד, אבל אם רוצים אותו בצוות המקצועי - הצעה של 40 יכולה להספיק. זה בערך מה שליברפול שילמה לוולבס על ז’וטה.

במשך כמעט עשור וראן שיחק כבלם הימני וראמוס השמאלי שמחפה על העליות של מרסלו.

לא קשור מרסלו, וראן פשוט גרוע מאוד כבלם בצד שמאל, בגלל זה כל פעם שראמוס לא שיחק בעבר ווראן החליף אותו בצד שמאל זה מאוד השפיע, גם ביונייטד ימשיך לשחק בצד ימין ומגווייר בצד שמאל, למרות שגם מגווייר יותר טוב בצד ימין, זאת תהיה נקודת התורפה בהגנה של יונייטד העונה.

מעניין. למה הוא גרוע בצד שמאל? הייתי בטוח שזה הצד המועדף עליו.

ראמוס היה השמאלי, כל פעם שראמוס היה פצוע ווראן שיחק בצד שמאל הוא היה מאוד מאוד מאוד רע, יש כאלה שחושבים שבגלל שהוא לא מנהיג וראמוס כן, אני מאמין שזה קשור למיקום, אם היה לריאל בלם מחליף טוב מצד שמאל אז גם בלי ראמוס וראן היה מסתדר מצויין.

המשחק הכי גרוע של וראן בריאל היה כשהוא שיחק בלם ימני כשמיליטאו היה לצידו נגד מנצסטר סיטי בשמינית גמר לפני שנה,זה נגמר בזה שהוא בישל שני שערים לסיטי.
הבעיה זה חוסר מנהיגות ומן רכרוכיות כזו לא מוסברת כאשר הוא היה בלי ראמוס.

זה היה משחק עם הגנה שלא יכולה להניע כדור גם מול קונוסים שלא לדבר על קבוצה של פפ שלוחצת גבוה וטוב.
קורטואה, קרבחאל, וראן, מיליטאו, מנדי ותוסיף את קסמירו, בעיה להניע כדור עם הרכב כזה מול כל קבוצה.
וראן לא רכרוכי ולא כלום, בלם מצויין.

חברים אנחנו כבר 4 עונות עם ויקטור לינדלוף בהרכב, אל תדברו איתנו על רכרוכיות.

ויליאמס בדרך להשאלה אצל נוריץ’ , טלס אמור לחזור עד סוף החודש מהפציעה ודאלוט מכסה את אגף ימין אז שיהיה לו בהצלחה שם.

🚨 Norwich are in advanced talks to sign Brandon Williams on loan from Manchester United. The Canaries are hopeful of winning the race for the full-back over other interested clubs – but a move is unlikely to be concluded this week #mufc #mujournal

[@SkySportsLyall]

— United Journal (@theutdjournal) August 17, 2021

🗣️ — @honigstein :

“I think Manchester United will push for Haaland next season. They’ll really try to make it happen. They’ll be encouraged by the connection that exists between Haaland and Solskjaer." #mufc #mujournal

[Sky Sports Transfer Talk]

המירוץ האמיתי יהיה בין 3 קבוצות : יונייטד, ריאל וסיטי ( אם לא תחתים את קיין מה שנראה ריאלי ).
הלאנד זה שחקן שלא אומרים לו להחתמה שלו , החיסרון היחידי בהבאה שלו זה פגיעה די רצינית בגרינווד - ראשפורד יתפוס את אגף שמאל ברוב המשחקים וסאנצ’ו את ימין וחלוץ כמו הלאנד ישחק לפחות 70 אחוז מהמשחקים .
יש פציעות וצריך עומק בשביל כל המסגרות אבל עדיין זה ישאיר את היהלום שלנו עם סימן שאלה לגבי מספר המשחקים שישחק.
לפי דעתי הקשר בין הלאנד לסולשיאר לא יהווה פקטור בטח כשראיולה מעורב בקלחת.

מבחינת דורטמונד , שווה לה לחשוב על טרייד עם מרסיאל וכסף ( הוא יפציץ בליגה הגרמנית ) , מתאים לה לסגנון המשחק ואין היצע גדול של חלוצים בשוק שהם יכולים להביא.

📝 — Erling Haaland's release clause is valid from 2022. The release clause fee is at least €75m, which could go up to €90m if certain conditions are fulfilled this season #mufc #mujournal

[@berger_pj / @SPORT1]

הלאנד יילך לריאל ואנחנו נהיה בסדר. אם גרינווד היה משחק בדורטמונד הוא היה מסיים עם 30 גולים בעונה בגיל 17, מקבל תג מחיר של 200 מיליון יורו ויח"צ של מסי בשיאו. אני לא אומר שהוא יותר טוב מהלאנד, אבל יש לו פוטנציאל אינסופי בעיניי, ולא הייתי מביא אף אחד אם זה אומר לפגוע בסיכוייו להצליח.

גם אני חושב שהוא יסיים בריאל למרות שהיו כבר דיווחים שהוא רוצה לעבור לפריימרליג.
אין לי ספק שהקבוצה תנסה ללכת עליו ( הרבה זמן כבר שהוא מסומן אצל סולשיאר כ- top priority ) וככל הנראה אולה מעריך שהוא ימצא פיתרון לשילוב של גרינווד בחוליית ההתקפה .
מייסון השחקן האהוב עליי בקבוצה אבל לא הייתי מסרב להלאנד - שילוב נדיר של מהירות, פיזיות , משחק ראש , גובה וטכניקה - לא זוכר מתי ראיתי חלוץ כמוהו .

לפי מה שסולשיאר אמר במסיבת העיתונאים אחרי המשחק מול לידס, הוא לא מתכנן שיהיו לנו שחקני התקפה שמקובעים לעמדה. כרגע רק קבאני כזה. ראשפורד ומרסיאל יכולים לשחק בחוד ובשמאל, סאנצ’ו וג’יימס בימין ובשמאל וגרינווד בכל העמדות. גם אם הלאנד יגיע, הוא יתפוס את המקום של קבאני וקצת מרסיאל, וגרינווד יהיה גיבוי בכל העמדות עם קייס חזק להרכב כקיצוני ימני. לא חושב שהגעה שלו תתקע את גרינווד, רק אומר שאם יש מחשבה כזו - שלא יבוא. בכל מקרה, אם הוא לא יגיע (וכאמור, לדעתי הולך לריאל קל) - מרסיאל וגרינווד יהיו מספרי 9 שלנו ואנחנו נסתדר.

אתה באמת מעדיף את גרינווד על האלאנד?

זה כמו שאוהד ריאל יחשוש שאמבפה יפריע להתפתחות של רודריגו…

אגב, אם כבר מישהו פגע בגרינווד אז זה היה סאנצ׳ו. למה סאנצ׳ו כן והאלאנד לא? באמת מישהו פה מעדיף את סאנצ׳ו על האלאנד?

חח.

אמרתי, לא חושב שהלאנד יפגע בגרינווד. אם היית אומר לי ששם כלשהו מגיע וזה אומר שגרינווד לא משחק יותר - אני הולך על גרינווד, לא משנה מי זה. זה לא המצב במציאות.

אני חושב שבאופן כללי גרינווד מוערך בחסר ברמה העולמית. אולי כי יונייטד די אוסרת עליו להתראיין ושומרת עליו בכפפות של משי, או כי אנחנו לוזרים בליגת האלופות, אבל הבחור פוטנציאל היסטרי. השוואה לרודריגואים יכולה להגיע רק ממי שלא ראה את גרינווד משחק. מבחינתנו זה טוב, מתפתח לנו כאן אמבפה 2 ואף אחד לא שם לב.

לגבי סאנצ’ו, כשהיו דיבורים עליו בקיץ שעבר אכן כתבתי שאני חושש מההשפעה על גרינווד. אבל הקבוצה התפתחה בצורה בה אף אחד למעט קבאני לא קבוע בעמדה שלו. לא במהלך המשחק וגם לא על הנייר. גרינווד השחקן הכי ורסטילי שלנו והוא ימצא דקות גם אם מסי היה מגיע.

גרינווד בעמדה הטבעית הוא חלוץ מרכזי , כך היה בנוער ולשם מייעדים אותו לקבוצה הבוגרת. אמנם הוא קיבל הרצה כקיצוני ימני בעונה הקודמת אבל הוא הרבה יותר שלם כחלוץ מרכזי - גולת הכותרת שלו היא הסיומת ובאגף הוא נוטה להיכנס לאמצע ולא לחפש את הדריבל.
הוא שחקן ורסטילי אבל אני מקווה שנראה אותו כמה שפחות באגף , פשוט בזבוז לשחקן כל כך מוכשר

פריירה הולך להשאלה בפלמנגו , אופציית רכישה של 15 מיליון יורו בסיום ההשאלה.

Flamengo have an agreement in place with Manchester United to sign Andreas Pereira on loan. The final details are set to be sorted in order to complete the deal. #MUFC [@FabrizioRomano]

— mufcmpb (@mufcMPB) August 18, 2021

Flamengo have the option to buy Andreas Pereira for just over €15m at the end of his loan. #MUFC [@venecasagrande]

— mufcmpb (@mufcMPB) August 18, 2021

עדיף מאשר שיבלה ביציע או רחמנא ליצלן על הספסל.
עם ג’ונס השלמנו שישאר , לינגארד היחידי עם סיכוי להכניס קצת כסף למועדון.