דיון ההעברות :: זירקזי הרכש הראשון בעידן החדש

אני מסכים עם טל. חייב לציין שאני עדיין לא מבין למה יש חלק שחושבים שרונאלדו לא משפיע לא לטובה על המועדון שהוא נמצא בו. אפשר לזרוק עד מחר משחקים שבהם הוא לא שיחק ויונייטד גם ככה חירבנה במכנסיים או את זה שהוא לא כופה את עצמו על הקבוצה.

בקשר ליונייטד הנוכחית, אני לא יכול להגיד שכל האשמה היא עליו, אבל משהו נתקע כשהגיע. ליונייטד היה מומנטום דיי טוב עונה לפני והיה נראה שדברים ילכו בדרך הנכונה ואז הוא הגיע. פתאום כולם שכחו לשחק כדורגל? לא בכושר? מזל רע? קצת תמוה…

כנראה שזה עניין של מחנות: אלה שתומכים ברונאלדו או לפחות לא מאשימים אותו ואלה שחושבים שהוא חלק מהבעיה.

עם כל הכבוד העצום אליו וההערכה אל ספורטאי מקצועני ברמות הכי גבוהות שידע המשחק, אני חושב שהקרקס סביבו וההתנהלות שלו הכי לא מקצועית בעולם — כן, קצת פרדוקסיאלי אבל למעשה מסביר מי זה רונאלדו. הוא מקצוען ברמה הכי הכי גבוהה אבל סוג של נטו לעצמו, לא לקבוצה שלו. כשזה מגיע לקבוצה שלו ודברים שאולי לא מסתדרים עם מה שהוא רוצה אז ההתנהלות היא שנות אור מאיך שהוא מתנהל עם עצמו (שוב, ברמה מקצוענית הכי גבוהה שיש).

כל כך קשה לעשות מסיבת עיתונאים ולהגיד שהכל שטויות? הרי ברור שיש דברים בגו. גם כשעזב את יובנטוס אני זוכר משהו דומה. בכלל, יכול להיות שזה רק אני, אבל לא הייתי מתפלא אם היו אומרים לי שרונאלדו תיזמן את העזיבה שלו ישר אחרי שמסי חתם בפסז׳. זה כאילו הרגיש שהוא ניסה לגנוב את ההצגה ולהיות ההעברה של הקיץ. *כמובן שאני לא יכול לגבות את זה ולא טוען שזו דעתי אלא רק שלא הייתי מתפלא. אבל לא מאשים את עצמי שזו התחושה שהבנאדם הזה נותן.

הטענה שמאז ההצטרפות של רונאלדו הדרדרנו תקפה אמפירית כמו הטענה שמאז שמרסיאל נפצע הדרדרנו. למען האמת מרסיאל היה השחקן הכי טוב בהכנה אז הטענה הזו גם קצת יותר מגובה בממצאים.

בכל אופן נראה שנקבל שחקן קצת יותר טוב מנטע לביא. לקנות את קאסמירו כי לא הסתדר עם ראביו זה כמו לקנות פרארי במקום שניצל תירס.

מסתמן שהבלתי יאומן קורה וקאסמירו באמת יגיע. ממה שראיתי רוב אוהדי ריאל פה בפורום אומרים אמנם שזה לא קאסמירו של לפני שנתיים שלוש אבל עדיין שחקן חשוב לקישור של ריאל, קישור שלידו הקישור של יונייטד נראה כמו מגדלי התאומים לפני ואחרי.
ביחס לגל רכישות הפאניקה זה דווקא בסדר גמור, ואם זה מה שדרוש כדי שיביאו לשם שינוי שחקנים לעמדות שבאמת צריך אז אולי להשפלה הצפויה נגד ליברפול יהיה איזשהו צד חיובי.
מצד שני, זאת רכישה שמאוד מזכירה את הרכישה של מאטיץ’, מביאים קשר מעולה אבל שלקראת הסוף ושיכול לתת ככל הנראה עוד עונה שתיים ברמות הגבוהות וזהו. בזמן שהוא מייצב קצת את הקישור מנסים לסתום חורים במקומות אחרים וכשזה קורה אז הוא כבר מעבר לשיא וחזרנו לנקודת ההתחלה.

קאסמירו מזכיר את מאטיץ׳ רק בגיל ובעמדה. מדובר בשחקן טוב פי כמה וכמה ממאטיץ׳.
מדובר בשחקן שייתן לכם את הפיזיות והאגרסיביות שחסרה לקבוצה הרכה שלכם ויכניס קצת רוע ורעל למשחק.
בנוסף, מדובר בשחקן שנכנס לעמדה הכי לחוצה שלכם, לחור הכי גדול שצריך למלא. בסוף יש לכם חלוץ סביר, קיצוניים טובים מאוד ובלמים לא רעים (וראן ומרטינז, לא מגוואייר).
אם בנוסף לקאסמירו תצליחו איכשהו להנחית את דה יונג אז תקבלו את אחד הקישורים הטובים בליגה. גם בלי דה יונג, בזכות קאסמירו פתאום כל הציוותים הרכים שלכם יצליחו לעבוד כי מאחורה יהיה גרזן אמיתי ולא פרד.

העברה נהדרת מצידכם שלדעתי תעשה לכם רק טוב. בטח כשעד לפני שניה דיברתם על ראביו, ולפני כן פנטזתם על רובן נבס.

אם אתה כבר בקטע של לרכוש מאיתנו שחקנים שיכולים לעזור לכם לשפר את הקבוצה, אז ואייחו ואסנסיו הם גם למכירה.
ואייחו טוב יותר רוב מהבלמים שלכם, אולי פחות טוב ממגוויר ווראן, אבל בטוח מתעלה על אריק ביילי ולינדוף. אני לא אופתע אם הוא גם יותר טוב מהבלם היקר בהיסטוריה או לפחות שווה לו ברמה. הוא גם לא צריך שכר מפוצץ של חצי מיליון בשבוע, הוא יסתפק ב3מ בשנה.
אסנסיו-אני לא צריך להרחיב על מדוע אתם צריכים שחקן התקפה שיכול להבקיע יותר מ5 שערים בעונה בכל המסגרות.

ואייחו שחקן שריאל ניסתה להפטר ממנו בגרושים למרות שמחזיק בחוזה סופר נמוך ועדיין לא היה לו ביקוש.
הוא לא יגיע להרכב וגם לא יהיה מחליף ראשון או שני ביונייטד.

לגבי אסנסיו, הוא לא טוב מראשפורד או סאנצ׳ו ככה שלהרכב הוא לא ייכנס.
לא ברור לי מה יהיה עם גרינווד (הבנתי שהוא יכול לחזור) ואלנגה, אבל הוא גם לא בטוח שטוב מהם.

כלומר, אולי אסנסיו יועיל לעיבוי הסגל, אבל להגיד שזה מה שחסר ליונייטד זה ממש לא נכון בעיניי. וואייחו בוודאות לא יחזק אותם.

בשיאם מאטיץ’ עולה על קאסמירו, שניהם הגיעו ליונייטד כששיאם כבר מאחוריהם, ההבדל שמאטיץ’ הגיע כשחקן כמעט גמור, קאסמירו למרות העונה החלשה עדיין מצפים שייתן שנתיים שלוש ברמה הכי גבוהה.
אבל שוב, בשיאם אני לוקח את מאטיץ’ בלי לחשוב פעמיים.

קודם כל, כל מה שכתבתי נכתב בציניות.

ואייחו היה מבוקש אבל סירב לעבור

https://www.barcelonadc.com/jesus-vallejo-keen-on-real-madrid-staying-amid-espanyol-interest/

גרינווד-הוא לא יחזור.
אלנגה-צוחק, נכון?
ראשפורד

סאנצ’ו

אסנסיו

וואלה, לא יודע אבל לאסנסיו לבד יש יותר שערים משערים+בישולים של ראשפורד וסאנצ’ו.
פחות מוכשר מסאנצ’ו וראשפורד זה כן, אבל ראשפורד כבר מזמן בצניחה חופשית וסאנצ’ו איני שופט על בסיס עונה אחת עם המורה לספורט.

אם אתה מעוניין אני יכול להביא גם את המספרים של אלנגה+מרסיאל ותראה שכל ההתקפה של יונייטד[לא כולל רונאלדו] הבקיעה פחות מאסנסיו.

לא הוגן להשוות שחקן שמשחק עם פרד ומקטומיניי לשחקן שמשחק עם הקישור הכי טוב בעולם.
שים את אסנסיו ביונייטד והגולים היחידים שהוא ישים יהיו גולים עצמיים.

אני אשמח לשים אותו ביונייטד תמורת 30מ ולבדוק את העניין.

לא בטוח, דווקא אסנסיו לא שחקן שזקוק לשחקנים מסביבו להיות טובים בשביל לתרום. יש לו את החסרונות שלו (ולכן הוא כנראה יעזוב את מדריד), אבל שחקן תלותי הוא לא והוא יכול לנצח לך משחק גדול בתדירויות יחסית גבוהות. הרגל השמאלית שלו זה דבר די מפחיד והוא הבועט אולי הכי טוב שראיתי בריאל מדריד מאז שאני צופה בקבוצה.

לגבי קאסמירו - אני לא חושב שהוא כזה שחקן גמור. כן, הוא בירידה, אבל גם בשנה שעברה הוא לא היה כזה חלש, והוא נתן גמר מהסרטים והיה השחקן הכי טוב על המגרש למעט קורטואה. לדעתי החולשה שלו נובעת באמת יותר מהמיצוי והשובע, מה שלא יהיה נכון כבר ביונייטד. הוא רק בן 30, אני לא אתפלא אם הוא ייתן כמה שנים טובות מאוד. 60 מליון זה מחיר מציאה ואני לא מבין למה פלורנטינו מסכים לבית זונות הזה.

טוב בדקתי כמו שצריך, בלי לקחת רק את העונה הגרועה בקריירה, וראשפורד טוב מאסנסיו בכל פרמטר.
ראשפורד עם 305 הופעות ביונייטד, 93 שערים, 57 בישולים.
אסנסיו עם 235 הופעות בריאל, 49 שערים, 24 בישולים.

בחלוקה לדקות:
ראשפורד שיחק 19,906 דקות, שער בכל 214 דקות, בישול בכל 349, מעורבות בשער בכל 132 דקות.
אסנסיו שיחק 12,240 דקות, שער בכל 249 דקות, בישול בכל 510, מעורבות בשער בכל 167 דקות.

לאסנסיו יש עונה אחת עם 10 שערי ליגה ומעלה (21/22, 10 בדיוק) לראשפורד יש 3 כאלו (18/19 עם 10, 19/20 עם 17, 20/21 עם 11).

אני לא נכנס לראביט-הול עם סאנצ’ו והדיון הפילוסופי בנוגע לטיב הליגה הגרמנית שגם אני מזלזל בה, אבל ראשפורד שחקן יותר טוב מאסנסיו על פי הממצאים, וגם לדעתי. וכל זה כשהוא מבלה את זמנו בקבוצה בינונית מינוס שמתקשה מול כל יריבה.

אני כל כך סומך על פלורנטינו שלמרות כל מה שאני קורא מכמעט כל אוהדי מדריד, ולמרות מה שההגיון שלי אומר לי (קאריק בן 34 היה יותר טוב מכל קשר שהיה לנו מאז קין וסקולס וקאסמירו רק בן 30 ולא פחות טוב מקאריק), אני חושב שקסאמירו יהיה כישלון מוחלט אצלנו כמו די מאריה ואתם תמשיכו לזכות בצ’מפיונס.

ראשפורד שחקן יותר טוב, לא אמרתי אחרת. אבל תשים לב שראשפוד מעונת 2019/2020 בצניחה חופשית.
אתה באמת חושב שראשפורד הולך לתת עונה יותר טובה מזאת מהקודמת אם לא באותה רמה?

ועפ"י הנתונים שהשוות, אסנסיו שיחק כ7000דקות פחות!אז אם הם היו משחקים אותה כמות דקות אני מאמין שהם היו בערך באותה כמות.

יונייטד בצניחה חופשית וראשפורד סובל ממנה. מאז שחזרנו מהקורונה (כלומר משחקים כדורגל עם אוהדים) אין אפילו שחקן אחד במנצ’סטר יונייטד שאני יכול לומר שהוא שחקן כדורגל ראוי. לא ייתכן שכולם שכחו לשחק כדורגל. יש בעיה שורשית במועדון הזה ולכן אין מה להיתפס לאינדיבידואלים. כמובן שיש אינדיבידואלים שהיו גרועים גם לפני כן, אבל חלק מהגדול מהסגל היה סביר ועכשיו נורא ואיום.

אני מקווה שטן האח יצליח לשפר את המצב המנטלי הרעוע של הקבוצה הזו (אף אחד לא ישכנע אותי שהפסד 4-0 לברנטפורד נובע מסיבות מקצועיות נטו), ולאחר מכן אני בהחלט מאמין שראשפורד יחזור למספרים שהציג ואף ישפר אותם.

גם אני בדרך כלל חושב ככה ואף לא התנגדתי לעזיבה של ראמוס למשל כיוון שאני סומך על פרז. אבל קאסמירו מקצוען ואיש רציני. נוסף על כך, ליונייטד יש סוג של חור בעמדה מאז עזיבתו של הררה ככה שאני לא כל כך רואה איך זו לא הופכת לרכישה סבירה לכל הפחות.

קאסמירו הוא שחקן עם תכונות מאוד בולטות,כח פיזי,קריאת משחק,מתקל אדיר,אבל גם יש לו כמה מינוסים שאני בספק אם הקישור הנוכחי של יונייטד יכול לעזור לו לחפות עליהם.
למשל:
קאסמירו קצת מוגבל טכנית,לפעמים מאבד כדורים באזורים מאוד מסוכנים כי הוא לא מספיק זריז/טכני להוציא מסירה מדוייקת בנגיעה תחת לחץ,לנו יש את טוני קרוס ומודריץ שעוזרים להחביא את המינוס הזה בנוסף לאלאבה שמנהל משחק מאחור במקומו,מי יעשה את זה ביונייטד? (הסיבה שטן האח התעקש על דה יונג-קשר אחורי מנהל משחק).

המעלה הכי גדולה שלו זה קריאת משחק וסגירת שטחים,כמה זמן ייקח לו להתאקלם לקבוצה(מפורקת טקטית כרגע) חדשה ולליגה חדשה לגמרי בגילו?

מאחל לו בהצלחה כי אני מת עליו אבל קשה לי לראות את השילוב הזה בין קאסמירו ליונייטד מביא הצלחות.

ברונו ואריקסן חוגגים כרגע, ההגעה של הטנק יאפשר להם לשחק כדורגל בידיעה שיש חומה מאחוריהם ואיבוד כדור תוך ניסיון לכדורגל יצירתי כבר לא אסון וכמעט מצב בטוח מול דה חאה.

האם קאסמירו יצליח או לא ביונייטד זאת לא שאלה רלוונטית בכלל להאם זאת הייתה עסקה כדאית עבור ריאל. גם אם קאסמירו יהיה כישלון מוחלט ביונייטד, זה ממש לא אומר שהיה קורה אותו דבר אם היה נשאר בריאל. כל הסיכויים נגדו ביונייטד - קבוצה ומועדון מפורקים, בפרט הקישור, מעבר לליגה חדשה, התאמה לשיטה (לא קיימת) וכו וכו, כמו שגם טל פירט בהודעה שלו בהרחבה. דווקא אם יצליח שם זה יהיה התרחיש הפחות סביר.

אם היה נשאר בריאל, התרחיש הסביר הוא דווקא שהיה ממשיך להפיק תועלת גבוהה עבורנו, כפי שעשה בשנה האחרונה (גם אם נחלש). ועבור התועלת הזאת, לשנתיים-שלוש הקרובות, לא היה שווה לנו לשחרר אותו תמורת 60-70 מיליון כפי שמסתמן. וזה כל הסיפור (מהצד שלנו).

אגב, זאת בדיוק הסיבה לנטייה האנושית הלגיטימית לפחד משינויים. הצלחה ושגשוג במקום אחד ובנסיבות מסויימות, ממש לא מבטיח לך שחזור שלהם בנסיבות אחרות.

הזוי שקאסמירו נוחת פה , שחקן נהדר ובדיוק מה שהיינו צריכים ( הרבה יותר מדה יונג שאני לא מסוגל לשמוע עליו יותר ) .
לפני שבוע ראביו היה אמור להיות פה במקום פרד ומקטומיניי וגם את זה העדפתי , אז זה שדרוג רציני.

מבחינתי הקשר האחורי הטוב בעולם בכמה שנים האחרונות , גם אם נקבל חצי מזה אני מאושר.

פבריציו נותן לנו את האישור הסופי , מחכה כבר לראות אותו בהרכב.

Casemiro to Man United, here we go! Real Madrid accepted all details of the bid, clubs preparing contracts right now. €60m fixed fee, €10m add-ons 🚨🔴🇧🇷 #MUFC

Casemiro has full agreement on four year deal, option until 2027.

Medical and then visa to be sorted during weekend. pic.twitter.com/tiuAdkCR81

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 19, 2022