דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

מעבר לשחקן ענק, אישיות מדהימה ומקצוען אמיתי. כבש את ליבי כאוהד, למרות החותם השולי שהותיר פה. געגועים.

היי חדש פה בפורום.
להלן סיכום ביצועיהם של המושאלים שלנו בחודשיים האחרונים (רוב הקרדיט הוא לקבוצת Managing Madrid הנהדרת בפייסבוק):

מרטין אודגרד (ויטסה, ליגה הולנדית ראשונה)- 6 הופעות, 3 שערים ובישול.
הבקיע ב-3 משחקים ברציפות, נראה מצוין והוא ללא ספק השחקן המוביל בויטסה היום, השתפר השנה מאוד בכל מה שקשור בחלק ההתקפי ומעז הרבה יותר, כבר לא מסתפק במסירות הקצרות והבטוחות שאפיינו אותו, באופן אישי משתדל לעקוב אחריו, הוא שחקן מאוד חכם, קורא את המשחק בצורה נהדרת ומאוד בוגר לגילו בצורת המשחק שלו. נקווה שההתקדמות שלו תמשיך ובשנה הבאה נוכל להשאיל אותו לקבוצה בכירה יותר בלה ליגה/אייאקס/ קבוצת דרג ב’ כלשהי.

בורחה מיוראל (לבנטה, לה ליגה)- 6 הופעות, שער אחד.
הבקיע את שער הבכורה שלו במדי לבנטה בליגה, אך עם זאת לא נותן את מה שמצופה ממנו ולא מראה את יכולות ההבקעה שלו מהנבחרת הצעירה. באופן אישי אני לא מאמין שנחזור לראות את מיוראל במדי ריאל, הוא לא מצליח לעשות את הסוויץ’ מכוכב נוער לחלוץ לגיטימי בקבוצת בוגרים.

ראול דה תומאס (ראיו ויאקנו, לה ליגה)- 6 הופעות, שער אחד.
דה תומאס הוא המוציא לפועל העיקרי בראיו ויאקנו, 4 שערי ליגה לשחקן שהיה מלך השערים בליגה השניה בשנה השעברה, סה"כ מדובר בשחקן טוב שיש לו מקום ברמות האלו, אבל לא ברור אם אי פעם יהיה לו מקום בריאל והאם בונים עליו לחלוץ מחליף בשנה הבאה.

אוסקר רודריגז (לגאנס, לה ליגה)- 5 הופעות, שער אחד ובישול.
שער ליגה שני לקשר ההתקפי שהוא בלי ספק אחד השחקנים הטובים של לגאנס, שחקן עם פוטנציאל ששווה לעקוב אחריו.

אנדריי לונין (לגאנס, לה ליגה)- 2 הופעות, שמר על שער נקי פעמיים.
השוער האוקראיני הצעיר לא מצליח למצוא את המקום שלו בהרכב אך שיחק פעמיים ובפעמיים האלו הציג יכולת טובה כולל עצירת פנדל בגביע. נראה כי המקום שלו בלגאנס לא יציב ויתכן ויבקש לעבור קבוצה בינואר (אולי יחזור כשוער שני לריאל במקום נבאס שצפוי לעזוב).

אשרף חכימי (דורטמונד, בונדסליגה)- 7 הופעות.
ממשיך את פתיחת העונה הנפלאה שלו כמגן השמאלי הבכיר בקבוצה שעושה עונה נהדרת בליגה, המקום שלו שם מובטח ומדובר באחד מתגליות השנה בבונדסליגה, אמור להמשיך בדורטמונד גם בשנה הבאה ונקווה שימשיך בהתקדמות האדירה שהוא עושה.

לא הרחבתי על המושאלים הנוספים (טרחו, פבאס וכו…) אם מעניין מישהו אכתוב גם עליהם.

כל הכבוד, אם זו לא טרחה אשמח שתרחיב על שאר המושאלים ובכללי אם תוכל לעשות את זה על בסיס קבוע זה יהיה נפלא. אני בטוח שאני מדבר בשם רוב הפורום שזה מעניין מאוד, במיוחד בעונה עגומה כזו

לבקשתך.

אלכס פבאס (אלבטסה, לה ליגה 2)- 6 הופעות, בישול אחד.
אלבטסה הם ההפתעה הגדולה של הליגה השניה בספרד, נמצאים במקום השני במרחק נקודה מהמקום הראשון. פבאס הוא שחקן הרכב חשוב במערך של לואיס מיגל ראמיז (מאמן של הקאסטייה בעבר).
פבאס משחק בקישור האחורי, מרבה לקחת אחריות והוא זה שמתחיל את רוב ההתקפות בקבוצה כאשר הוא מרבה לרדת לקבל כדורים מהבלמים ולהוציא את הקבוצה קדימה. יש מה לצפות.

אלברו טרחו (אלבסטה, לה ליגה 2)- 5 הופעות, בישול אחד.
את טרחו כבר זכינו להכיר בזכות כמה הופעות בקבוצה הבוגרת, הוא משחק ביחד עם פבאס באלבסטה בעמדת המגן הימני, וגם הוא עושה התקדמות גדולה בקבוצה הנהדרת. שיפר מאוד את יכולתיו ההתקפיות ונראה נהדר בצד ההגנתי כמו כל הקבוצה. מה נעשה עם כל המגנים הימניים בסגל? עוד לא ברור

סרחיו דיאז (קורניתיאנס, הליגה הראשונה בברזיל)- 0 הופעות.
סרחיו דיאז זוכרים? החלוץ בן ה20 מפרגוואי הגיע לפני שנתיים לקאסטייה והיה אמור להיות חלוץ מוביל של הקבוצה וסומן כשחקן שמיועד לקבוצה הבוגרת.
דברים לא הולכים כל כך לסרחיו, אחרי עונה פושרת בקאסטייה ועונת השאלה לא מוצלחת בליגה השניה בספרד השחקן הושאל לקורנתיאנס הגדולה מברזיל ואינו מצליח לקבל הזדמנויות. בנוסף סובל מפציעות ונראה שהעתיד שלו לא מזהיר כל כך.

אלו השמות המוכרים יותר בנוסף למושאלים נוספים עליהם אשתדל להרחיב בשבועות הבאים. אשתדל לכתוב בכל שבוע או שבועיים על מצב המושאלים שלנו.

האיחוד המרגש של פפה ואיקר

‘זה רשמי. זה מהלב. זה תמיד היה ויהיה הרצון שלי - להתחרות בכל הכוח ולנצח. אני תמיד הייתי חלק מפורטו’. כך, על רקע התמונה הזו, במעט מילים אבל עם כל-כך הרבה רגש, וכמובן תמונה עדכנית - פפה בישר על חזרתו לפורטו, הקבוצה ממנה הגיע לריאל מדריד בקיץ 2007. השמועות הלכו והתחזקו בימים האחרונים, וכל התקשורת בספרד חיכתה לאיחוד המרגש בין איקר קסיאס ופפה, ששיחקו יחד בריאל מדריד בין 2007 ל-2015. השניים עברו הרבה מאוד ביחד וכמובן שאין תמונה מרגשת כמו זו מהדסימה. בהחלט אפשר לומר: רגע מרגש עבור אוהד ריאל מדריד בעונה חשוכה.

אני תמיד עקבתי אחריהם, אחרי ההרפתקאות שלהם, האחד בפורטו, ונהגתי לעדכן מחזור אחרי מחזור בליגת האלופות, והשני בבשיקטאש, בתורכיה. ולא מדובר בשחקני התקפה - כי את חאמס ומוראטה אנחנו רואים בתקצירים כל הזמן ואפילו בשידור ישיר, שלא נדבר על כריסטיאנו רונאלדו, שבשל המעבר שלו ליובה, היא הפכה עבור אוהדים לא מעטים שאני מכיר - למעין קבוצה שנייה, והם אפילו התחדשו בחולצה של כריסטיאנו במדי הגברת הזקנה. איקר קסיאס ופפה הם אגדות בריאל מדריד. כמובן שזה לא אותו הלבל, אבל בהחלט אפשר לציין מכנה משותף - הם תמיד נתנו הכל למען הסמל, גם במשחקים המחורבנים, ואנחנו גדלנו עליהם, על העשור שלהם ביחד.

וחמור מכך - שניהם סיימו את הפרק בריאל מדריד באופן צורם. את מסיבת העיתונאים של איקר והפרידה מריאל מדריד בשני חלקים - הפרמיירה העלובה, כשהוא מקריא מהדף לעיני העיתונאים ומהצלמות ומבקש שאף אחד מאנשי המועדון לא יהיה, ועד ל-‘תיקון’ כעבור 24 שעות, בברנבאו לצד כל גביעי אירופה - אי-אפשר לשכוח, והיו שם הרבה דמעות, לא רק שלו - אלא גם שלנו. בעיקר בגלל האוהדים כפויי הטובה שהעזו לשרוק לו בוז בשלהי עונת 2014/15, ואפילו במשחק הפרידה - ה-7:3 על חטאפה בברנבאו. גם פפה נפרד בעצב, אפילו בלי מסיבת עיתונאים. ‘אחכה לריאל מדריד עד לשנייה האחרונה’, אמר לא פעם בראיונות, אבל המועדון לא הציע חוזה חדש, אולי גג לשנה אחת. פפה מתח ביקורת קשה על זידאן שנידה אותו. משחקו האחרון היה באפריל, בברנבאו, כשהוא כובש נגד אתלטיקו בדרבי במצב נייח ומנשק את החולצה, אפילו דומע. ריאל מדריד הובילה בביטחה, עד שהוחלף.

שניהם היו שק חבטות לא מעט זמן. איקר קסיאס ספג השפלות אפילו מנשיא פורטו, אחרי עונת בכורה עלובה. הרפלקסים דעכו, בכל כדורי גובה הייתה פאניקה, שכרו הגבוה הכביד על המערכת; ופפה? המקרה עם קאסקרו לא יעזוב אותו לעולם, כנראה. אנשים שכחו שמיתן את האגרסיביות והאימפולסיביות ולא פירגנו לו אפילו על הטורניר הנפלא עם פורטוגל, הוא פשוט היה שחקן שנוא בכל מקום שהוא לא ריאל מדריד או פורטוגל. האתלטיות, התשוקה, הניסיון, המלחמה, כל אלה? לא שווים דבר. קשה להגיד שהמדרידיסימו התגעגע אליהם. איקר החמיץ את שלושת גביעי אירופה וקיילור הוא זה שיירשום בספרי ההיסטוריה - אלא שלאיקר יש את ‘השלישייה’ שלו, עם דגש על הדמעות בשנת 2000 בגיל 19, וסדרת ההצלות נגד לברקוזן כשנתיים אחר-כך. ופפה? מוריניו בזמנו התעלל בו ואמר שהבעיה הגדולה של פפה היא ואראן. אז ואראן נשאר ואראן, בלם נפלא, מהיר, חכם ושקט, שכל עתידו לפניו.

אבל שניהם ניצחו. איקר זכה באליפות היסטורית עם פורטו והמשיך את החלום והוא ממשיך לשבור שיאים בליגת האלופות, חוזהו כמובן הוארך. פפה הצליח להתגבר, לפחות חלקית, על מכת הפציעות, ורשם עונה טובה בבשיקטאש, בתקופתו במועדון אפילו כבש שערים רבים. וכמובן אי-אפשר בלי הסיפור היפה - כשהבין שהמועדון לא מסוגל לשלם את שכרו - לא רק שהותיר חוזה במטרה להקל על הקבוצה - אלא שילם משכורת חודשית של כל העובדים שלא קיבלו שכר.

קסיאס חשב בשנה שעברה שסיים את הפרק בכדורגל האירופי ואמר - “אם אני נפרד מליגת האלופות באנפילד - זו במה ראויה”, אבל הוא עוד כאן בגיל 37 וחצי. העונה שמר בעשרה משחקים בכל המסגרות על שער נקי(ושיאן הנצחונות וההופעות בליגת האלופות) והוא בדרך לעוד אליפות. ואולי פורטו תוכל להסתדר עם רומא, לכו תדעו. ופפה? בגיל 36 לאור הפציעות הבלתי-נגמרות של ואייחו לדוגמא - כן היה לו מקום בריאל מדריד. גם הוא יודע אגב מה זה לקחת אליפות בפורטוגל, והיו לו כבר שתיים כאלה, ואז - בום: ריאל מדריד שמה 30 מיליון יורו בקיץ 2007 ומחתימה בלם פורטוגלי שלימים יהפוך לאגדה במדריד…

אז קצת על מה שעבר הסופ"ש על המושאלים שלנו (ויסלח לי תיאו הרננדז שלא חיכיתי למשחק שלו היום).
הסופ"ש היה קצת רגוע מכיוון שכמה מהליגות נמצאות בפגרה, לכן אודגרד וחכימי נחו השבוע ויחכו לשבוע הבא.

בורחה מיוראל (לבאנטה, לה ליגה)- 2 משחקים, שער אחד.

לבאנטה נתקלו ב-2 יריבות קשות השבוע, בארסה בגביע ואתלטיקו מדריד בליגה, ובורחה הצדיק את הקרדיט אותו קיבל במשחק הגביע הראשון מול ברצלונה והבקיע שער נהדר בדקה ה-18 שהיה השני של קבוצתו, מלבד השער בורחה היה טוב ומעורב וסיים 90 דקות עם שער וכרטיס צהוב, בסופו של דבר המשחק הסתיים ב2-1 לטובת לבאנטה שהשאיר אותם עם אופטימיות מסוימת לקראת הגומלין בו הם ככל הנראה יעופו לצערי…
במשחק השני של השבוע לבאנטה הפסידו 1-0 משער של גריזמן בפנדל, לבאנטה נתנו פייט שלא הספיק בשביל להוציא נקודות מול אתלטיקו, בורחה נכנס בדקה ה-68 ולא הצליח להשפיע יותר מדי על המשחק. לבאנטה ובורחה ממוקמים כרגע במקום ה-11 במרכז הטבלה הצפוף של הלה ליגה.

ראול דה תומאס (ראיו ויאקנו, לה ליגה)- שלושער מול סלטה ויגו.

במשחק המוקדם של המחזור ביום שישי המושאל שלנו כיכב עם שלושער מדהים מול סלטה ויגו שנתן 3 נקודות חשובות מאוד לראיו במאבק נגד הירידה. הוא פתח בדקה השלישית עם כדור חופשי מושלם לחיבורים, המשיך בדקה ה-36 עם סיומת בנגיעה לאחר כדור רחוב (שער שאושר לאחר הצפייה ב-VAR), והשלים שלושער עם פצצה אדירה לחיבורים שלא השאירה לשוער סיכוי.
דה תומאס ממשיך להיות השחקן המרכזי של ראיו ויש לו כבר 8 שערי ליגה, הוא בעט 3 פעמים לשער ובכולן הבקיע, מדובר בשחקן חזק, עם בעיטה נהדרת ומיקום נהדר וללא ספק היה יכול לעזור לסגל הדליל שלנו בימים אלו… לא מן הנמנע שיחזור בשנה הבאה אם ימשיך בקצב הזה ומריאנו ימשיך בשלו מנגד…

מתאו קובאצ’יץ’ (צ’לסי, פריימיר ליג)- 2 הופעות בליגה ובגביע.

קובאצ’יץ’ ממשיך בשלו בצ’לסי, תחת הרוטציות של סארי הוא משחק לרוב בהרכב בעמדה השמאלית של הקישור כאשר לפעמים רוס בארקלי פותח במקומו, מתאו נכנס כמחליף בהפסד נגד טוטנהאם ושיחק 15 דקות בהן לא השפיע יותר מדי.
במשחק השני השבוע מתאו פתח בניצחון 2-1 מול ניוקאסל, שיחק 63 דקות והוחלף ע"י בארקלי, משחק בינוני נוסף משהו של מתאו בו הוא לא תרם את חלקו, ניסה מדי פעם עם הפריצות המפורסמות שלו אך לא משהו שתרם לצ’לסי בצורה גדולה.
בסה"כ העונה של קובא בצ’לסי היא סבירה, הוא מקבל את הדקות שהוא צריך אך לא הייתי אומר שעשה קפיצת מדרגה גדולה, אני לא אופתע אם לא נראה אותו חוזר למדריד בשנה הבאה לאור ריבוי הקשרים והרצון של מתאו לקרדיט.

אוסקר רודריגז (לגאנס, לה ליגה)- הופעה אחת מול הואסקה

אוסקר שיחק 73 דקות בניצחון 1-0 בליגה של לגאנס על הואסקה והוחלף ע"י נאביל אל זהאר, אוסקר שיחק טוב, בעט 3 פעמים לשער וחילק כמה מסירות טובות, הוא ממשיך לבסס את עצמו כשחקן הרכב ברור בלגאנס שהניצחון הקפיץ אותה למקום ה-16 מעל הקו האדום.

אלברו טרחו (אלבסטה, לה ליגה 2)- הופעה אחת מול חיחון.

אלברו סיים 90 דקות מול ספורטינג חיחון, שיחק טוב וקבוצתו נמצאת במקום השני בעמדה טובה לעלייה ללה ליגה בשנה הבאה.

אלכס פבאס (אלבטסה, לה ליגה 2)- הופעה אחת מול חיחון.

79 דקות מול חיחון בקישור האחורי.

לא שיחקו הסופ"ש: מרטין אודגרד, חאמס רודריגז, אנדריי לונין (ממשיך לשבת על הספסל של לגאנס), אשרף חכימי

15239567742751

2 בישולים ב - 1068 דקות. בינתיים נראה שזידאן לא טעה לגביו.

מסכים, יש לו את כל התנאים להצליח בצ’לסי, אבל לא נראה שום שיפור בצורת המשחק שלו… אני תמיד חשבתי שלא נקבל ממנו הרבה יותר ממה שאנחנו רואים לעומת כאלו שראו בו פוטנציאל להיות קראק בעתיד.
אם ימשיך ככה את העונה מאמין שימכר לצ’לסי או קבוצה אחרת שתחפוץ בשירותיו

שער ה-AS בניחוח שלכם: הפיצ’יצ’י של ריאל מדריד בכלל משחק ב…ראיו וייקאנו. יותר גולים בליגה מבנזמה או גארת’ בייל כמובן. האמת שאחרי השלושער הפסיכי נגד סלטה, דה-תומאס התראיין ואמר שלופטגי ממש ביקש ממנו להישאר אבל זה לא היה לרוחו לשבת על הספסל. בגדול, זה היה ככה: דה-תומאס או בורחה מאיורל או להביא את מריאנו.
אני מודע לפערים הגדולים בין הליגה השנייה לבין הליגה הבכירה, ועדיין הוא היה שווה צ’אנס והיה יכול לעזור. לדעתי אגב הוא עזב בשלב מוקדם יחסית של הקיץ.

לגבי שאר האקסים: אני תמיד מעדיף לעדכן על קסיאס ופפה או משהו עם ניחוח מהעבר מאשר לדון בבינוניים שלנו שנמצאים בחוץ, ואשרף הוא יוצא הדופן. אני לא מבין למה ריאל מדריד משאילה שחקנים בנדיבות כזו, אם צ’לסי רצתה את קובא - שתשלם. ונניח שזה בסדר שעזב, מה שעצוב זה שלא הביאו כלום, ועצם זה שיורנטה משחק ככה זו הפתעה - אף אחד לא באמת בנה עליו. לגבי עוד כחול - עצוב לראות את הקריירה של מוראטה הולכת לאיבוד. אחרי עונת התאקלמות כבר אין מחילה.
אני מאוד מקווה שבהמשך נצרף לדיון הזה את חסוס ואייחו הפצוע הכרוני, כנראה שלא כל אחד מתאים להיות כדורגלן. הוא אף פעם לא בריא. גם מריאנו פצוע בלי סוף.

חייב להגיד שמעולם לא הבנתי מה מישהו בכלל מצליח לראות במוראטה. כל-כך שבלוני, כל-כך בינוני גם במה שהוא טוב בו. הרגשתי שמצאנו פרייארים כשהוא נמכר לצ’לסי בסכום כזה. לדעתי התיוג שלו בתור אקס ריאל מדריד ויובה זאת הסיבה היחידה שהוא עוד מסתובב בכלל במועדונים בסדר הגודל הזה.

הוא מהיר ועם טכניקה לא רעה ובעונה עם זיזו הבקיע יפה, ואף היה מסוגל יותר. קשה לשחק כשברור לך שבנזמה יחזור ל-11 בכל מקרה. ובעיקר עומדת לזכותו העונה ביובה. זה לאו דווקא הרקורד כיבושים שם שהיה לא רע - גולים פר דקות משחק, אלא בעיקר הגולים עצמם - נגד מי. יש חלוצים שלוקח להם כמה שנים לכבוש בגמר גביע או בשלבי ההכרעה בצ’מפיונס. וכחלוץ מחליף? עבורינו היה מושלם. אגב: המחירים היו הזויים, בכל העברה.

ממש לא בינוני. אחד השחקנים היותר מוכשרים שיצאו מהקאנטרה בשנים האחרונות. מה שכן מעולם לא היה יציב, גם ביובנטוס שם ראו את הפוטנציאל עם הברקות במשחקים חשובים לא הצליח לתפוס מקום בהרכב.
לדעתי יכול להוביל בקבוצה מדרג שני, איזו מילאן/סביליה.

לשם הבהרה: הכוונה למשחק פעיל כחלוץ פותח. כמחליף הוא היה יכול להיות אחלה. גם לוקאס ואסקז אחלה כמחליף אבל הוא לא שחקן ברמה של הרכב בשום קבוצה גדולה. כנ"ל מוראטה.

לגבי התזמון של הגולים - זה מדד נחמד ותו לא. הטכניקה שלו לדעתי באמת בינונית כמו כל הטיפול שלו בכדור, הוא לא קילר, בינוני מאוד בדריבלים שלו ויחסית לגודלו הרב גם לא מספיק פיזי כחלוץ מרכזי. מבחינת מהירות - אז הוא מהיר. גם בלבואה ורויסטון דרנטה היו מהירים, ולמיטב זכרוני אף יותר ממנו. אז מה?

לגבי העונה ביובה - חייב להודות שלא עקבתי אחריו שם אך ממה שידוע לי גם שם רוב הזמן חימם את הספסל. אם זה הטיעון המרכזי לזכותו, I rest my case

לא כי פשוט שאר כוכבי הקאנטרה שלנו שולטים באירופה ביד רמה…

שחקנים לגיטימיים בקבוצות לא רעות במקסימום, כמו מאטה (לא שמנצ’סטר בינונית, פשוט זה גם לא שהוא אי פעם היה סטאר גדול שם) ופארחו, ואלו עוד שחקנים יותר מוכשרים ממנו.
ומה עם אסטבן גראנרו, הקאייחונים, חסה, מריאנו דיאס מיודעינו?
סורי, להיות כוכב בקסטיליה זה לא שטאמפה לכוכבות בטופ העולמי בשום צורה. אולי מובטח לך לשחק בליגות הבכירות במרכז טבלה ומעלה, לא מעבר.

אני חושב שמבין שחקני הקאנטרה בשנים האחרונות, חסה היה יכול להגיע הכי רחוק שיש. היו לו ‘חתיכת וואבוס’, הוא היה קילר, שקט מול השער, מאוד-מאוד מהיר עם יציאה מדהימה מהמקום. באמת שניבאתי לו גדולות.

לגבי מוראטה - ייתכן שהגולים במשחקים הגדולים הם סטיית תקן. הוא גם כבש אגב בקלאסיקו ההרכב השני(עם מוריניו) ב-2012/13. זה לא נתן שהייתי מזלזל בו. אם הדיון הוא על היכולת שלו ביחס לחלוצים גדולים בעולם - הוא לחלוטין לא שם, אבל סתם שם שאני אזרוק - לדעתי ללוקאקו גם יש המון-המון חסרונות. האם הוא היה שווה את ההימור של צ’לסי ביחס למצוקת החלוצים שיש - בהחלט כן. ושחקנים שמגיעים בסכומים גבוהים לא נבעטים אחרי עונה אחת. אגב, הוא בתחרות עם ז’ירו, כן, ועברנו את המונדיאל וכמה אפשר להגן על חלוץ שפשוט לא נותן גולים…

דור, הדיון מבחינתי הוא בדיוק על השתייכותו לטופ. איני מתווכח שהוא שחקן לא רע, אבל בדיוק בגלל זה שימח אותי לקבל עליו 80M.

אגב לוקאקו - ממה שיצא לי לצפות בו - גם הוא לדעתי באיזשהו שלב יירד ברמה לקבוצה פחות גדולה. הוא לא עשה עלי רושם של טופ וזוכה מההפקר לנוכח נראותה של מנצ’סטר. בקבוצה שיש לה מעט להציע מעבר להברקות של פלאיני (ואתעלם לשם הדיון ממה שקורה שם מאז שסולשאר הגיע) - זה פשוט פחות בולט.

לגבי חסה - מסכים. כואב כמעט כמו מקרה דה לה רד.

בשעתו כשמוראטה נמכר לצ’לסי ולמרות שהיה לי ברור שלא נמצא עוד חלוץ מחליף ברמה הזו - כתבתי שריאל מדריד חייבת לקפוץ על ההצעה הזו בשתי ידיים. הוא לא שייך לטופ, והקריירה שלו נראתה הרבה יותר מבטיחה אחרי השנתיים ביובה, ואפילו אחרי המספרים היפים כשחקן ספסל אצלינו. הוא לא שיחק באף משחק גדול באותה שנה כך שאני לא יכול להכריז בוודאות שזה לא היה מצליח. הוא נפצע באוקטובר בתזמון רע מאוד עבורו, כשהיה מועמד לקבל צ’אנס במקום בנזמה שנפצע גם הוא. ככה יצא שעלינו בדרבי בקאלדרון ובקאמפ-נואו בלי חלוץ ועם בייל ולוקאס בכנפיים ואיסקו כמספר 10. מריאנו עוד נכנס נגד ברצלונה כדי לעשות בלאגן כשזידאן זרק את כל מה שיש לו.
צ’לסי רצתה להימנע מהעברה סנסציונית גדולה מאוד כנראה והעדיפה ללכת על משהו קל ונוח יותר. באותו קיץ לאקאזט ולוקאקו גם עברו למועדונים גדולים באנגליה.

חסה קיבל הזדמנות בלאס-פלמאס ונהנה מאוד לשחק נגדינו בברנבאו בעשרה שחקנים כשקשה גם לקחת לו כדור באחד על אחד כשהוא עם הפנים, יותר מהיר מקרבחאל ובוודאי שמראמוס לדוגמא, אבל לא היה חד בסיומת וגם חצי העונה הזו בה היה שחקן הרכב בלתי-מעורער - לא עזרה. יאללה, שייצא כבר מפאריס, שיחזור לקבוצה קטנה בספרד שיישחק בכל משחק.

עריכה: טעות שלי לגבי מוראטה - הוא אכן בישל. לא כבש באותו משחק, החמיץ. אני עוד בטירוף מהדרבי(סתם, לא באמת, אסור לשמוח בתיקו:)

מתי הוא כבש נגדם במדי ריאל?
אני זוכר רק בישול לבנזמה.

לא אמרתי שהוא כוכב בטופ העולמי(או שהוא יהיה כזה), אבל את הפוטנציאל ראו כבר בקאנטרה, ביובנטוס ובריאל כמחליף. כמו שאמרתי יכול להוביל קבוצה בסדר גודל קטן יותר מהגדולות באמת.
הזלזול בקאנטרה לא מובן לי(במיוחד שיצא משם המגן הימני הטוב בעולם :slight_smile: ). לא כל שחקן שיוצא משם אמור להיות ראול הבא. ובהחלט יצאו משם שחקנים טובים מאוד לדרגים נמוכים יותר. בורחה ואלרו עושה קריירה נהדרת באיטליה, מאטה היה אחד השחקנים הטובים בליגה האנגלית במדי צ’לסי. חבי גרסיה שלא מימש עצמו בסיטי שחקן נהדר גם כן ובכללי הרבה שחקנים יוצאי קסטילייה משחקים בליגה הראשונה.

מלבד אותם משחקי נוקאאוט, דווקא ביובה הוא היה בינוני ולא ממש הצליח להשתחל להרכב (כשהעמיד מספרים ממוצעים בלבד - כמו 7 שערי ליגה). העונה הטובה ביותר שלו הייתה כשחזר למדריד.

פוטנציאל למה? ללהיות שחקן נהדר בויאריאל?
לא מדובר בזלזול בקאנטרה, מדובר בעניין של הגדרה של המושג “בינוניות”. ציידנו את רוב החטאפות בליגה בשחקנים מעולים בשבילן עם מיטב שחקני הקאנטרה שלנו. מה לעשות שמפרספקטיבה של סגל בריאל מדריד זו בינוניות גרידא. רובם המוחלט של השחקנים שיוצאים משם לא קרובים להיות ראול ולכן טענה שהוא מהכישרוניים שיצאו משם אומרת מעט מאוד. אם זו הצלחה מקצועית בעיניך - תפאדל. זה מכובד ברמה האובייקטיבית. ברמת ריאל מדריד זו בינוניות.

אם ההישגים של בורחה ואלרו וחאבי גרסיה בקריירה זה הפרמטר למוראטה - אתה רק מוכיח את הנקודה שלי. הוא בינוני בשביל ריאל מדריד, בדיוק כמו שהוא בינוני לצ’לסי ובדיוק כמו שהיה בינוני בשביל יובנטוס.