דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

בהמשך להודעת הפרידה שזעזעה את אמות הסיפים, חסה ובת זוגתו יפגשו בבית המשפט. הטענה הינה שהסיטואציה הכלכלית שלו השתנתה, ו-4,000 יורו לחודש זה קצת יותר מדי. חסה רוצה שהסכום יופחת ל 2,500.

ראול דה-תומאס, שכבר שמעתם לא פעם שכבש יותר שערי ליגה מבנזמה או בייל, מתחיל לקבל את ההכרה הראויה לו. אחרי השלושער הנהדר נגד סלטה לפני שבוע, הראשון שלו בליגה הבכירה והרביעי במדי ראיו בסה"כ. והיום הוא התראיין ל-AS וסיפר מדוע לא נשאר בריאל מדריד, ניתח את המצב של האקסית ומדבר גם על ראיו ועל ה-VAR. הכותרת של הראיון - “הייתי לחוץ מדי לצד זידאן, הוא היה האליל שלי”.

ראיו וייקאנו במיטבה - שלושה נצחונות, 19 נק’ ובדרך לברוח מהקו האדום.

• “תמיד הגענו במטרה לשחק כדורגל טוב והצלחנו אבל התוצאות לא הראו זאת. עכשיו אולי המזל מעט השתנה עבורינו. טבעי שהטילו בנו ספק גם כעולה חדשה אך מעולם לא היינו הולכים עם הראש באדמה ובטח שלא נרים ידיים בינואר. שינינו את הדינמיקה ואנשים התגייסו מחדש”.

המערך גם כן השתנה.

• “זה נכון אבל זה לא משפיע עליי הרבה, אני מרגיש בנוח גם במערך של שני חלוצים וגם כחלוץ בודד. אני צריך להבקיע והקבוצה צריכה לנצח”.

למי אתה מתכוון?

• “האוהדים תמכו בנו תמיד, גם כשטעינו. בקבוצות אחרות זה לא קרה, ויש לי ניסיון בעוד קבוצות. אנחנו מודים לקהל הגדול שלנו שלא נטש אותנו ולו לרגע”.

מה המטרות שלך?

• “אני מאושר ואני נמצא היכן שאני רוצה להיות. אני רוצה להבקיע 15 שערים ושראיו וייקאנו תסיים כמה שיותר גבוה בטבלה, ברור שאנחנו רוצים להישאר בליגה ולא נסתפק בזה. בתחילת העונה אמרתי שנסיים בעשירייה הראשונה ואני לא פוסל את זה לחלוטין. גם לסטר זכתה באליפות אנגליה”. החלוץ נשאל - ‘זה שאפתני מדי’, ואמר - “אם אתה מסתפק במה שיש אתה לעולם לא תוכל לגדול. לא רק בכדורגל אלא גם בחיים”.

אתה מתכונן היטב לכל משחק.

• “יש לי את כל התנאים להצליח, אני שחקן כדורגל מקצועי ומחויב למערכת. אני לא אוותר על זה באף יום. כל החיים אהיה מקצועי”.

מי היה האליל שלך?

• “זידאן היה האליל שלי למרות שלא היה בתפקיד שלי. אהבתי את הכדורגל המושלם שלו, וכמובן שאהדתי ריאל מדריד. כמוכן הסתכלתי הרבה באימונים על כריסטיאנו רונאלדו”.

תמיד היו לך יחסים מיוחדים עם זידאן.

• “דיברנו הרבה, כמעט כל שבוע, לא רק על כדורגל אלא גם על החיים. רציתי מאוד להראות לאליל שלי מה אני שווה ואיזה שחקן כדורגל טוב אני. אבל הייתי מאוד לחוץ ומתוח והדברים לא הצליחו כפי שרציתי אני שמח על כל ההצלחות שלו כמאמן וגם בתחנה הבאה שלו זה יקרה”.

לופטגי רצה אותך בקבוצה, למה לקחת צעד אחורה לראיו?

• “זה עניין של תחושה. נסעתי עם ריאל מדריד לפאריס, מצאתי את עצמי משחק טוב באימונים ומבקיע, יצרתי לעצמי אשליות, דמיינתי את עצמי שם, זה חלום גדול ואי-אפשר לוותר על ריאל מדריד, אבל עם חלוף הימים הבחנתי בדברים אחרים. אולי המאמן רצה שאהיה שם אבל זה לא מספיק. יש שחקנים שהיו מקבלים את התפקיד הזניח שהציעו לי, אבל אני לא רציתי. אני צריך להתפתח ככדורגלן ואני חייב לשחק יותר ולא להיות מחליף אחרון”.

ריאל מדריד בקושי כובשת שערים העונה. יכולת עכשיו להיות בהרכב.

• “זה קרה מכל מיני נסיבות. היום כבשתי יותר שערים משחקני ההתקפה שם אבל זה ישתנה. ריאל מדריד יוצרת שש או שבע הזדמנויות ברורות למשחק ואין לה מזל. השחקנים שלה בחלק הקדמי יבקיעו יותר והמספרים יתאזנו”.

כאב לך לא לשחק נגד ריאל מדריד בגלל סעיף ההשאלה?

• “כמובן שהייתי רוצה לשחק אבל זו החלטה שאני מכבד אותה, אני חיי עם זה בשלום, זה נבע ממקרי העבר. אפשר להבין את ריאל מדריד בקטע הזה”.

האם אתה עדיין חולם על ריאל מדריד?

• “כמובן. הראש שלי אך ורק מתעסק בראיו וייקאנו ביום יום ואני מנסה לא לחשוב יותר מזה. אבל החלום שלי מאז שהייתי ילד קטן הוא לשחק בריאל מדריד ולהיות חלק מקבוצה. העתיד? מי יודע”.

יש לך שמונה שערים אבל יכולת להיות עם עשרה, אם ה-VAR לא היה הורס לך.

• “הוא ביטל לי שערים אבל גם אישר לי אחרים. מצד שני זה נורא, כי כשאתה כובש שער אתה חוגג את הגול עם פחד, אתה עצור. לדעתי זה לא עוזר לאף אחד. זה לא טוב לכדורגל. השופטים טועים בכל-מקרה, גם עכשיו, עם התמיכה הטכנית כביכול”.

ראול דה-תומאס, RDT, הוא אופנתי.

• “אני חייב עם זה בכיף, אני בוגר, טוב לי כרגע. אני מנוסה כבר, לא שוכח את הימים הקשים שעברו עליי ויודע שיהיו תקופות לא קלות. לפני כמה ימים הביאו לי את העיתון והייתי נרגש לראות את התמונות מההעפלה של ראיו חזרה לליגה הבכירה, אבל אני צריך להמשיך לעבוד”.

מוראטה בדרך לאתלטיקו, יסתום חור עד שדייגו קוסטה יחזור ואז כנראה יחזור להיות שחקן רוטציה כמו שהוא רגיל. לא כיף לראות שחקן בית כמוהו באתלטיקו אבל האמת היא שהוא תפור על סימאונה.

אז עדכון המושאלים השבועי התחלנו!

מרטין אודגארד (וויטסה ארנהיים, הליגה ההולנדית)- ה2 בישולים

צפיתי במשחק של אודגארד ואני חייב להגיד לכם, הילד הזה פשוט תענוג! אני עוקב המון אחריו מאז שחתם אצלנו והקפיצת מדרגה שהוא עשה השנה היא ענקית, הוא ללא ספק השחקן המרכזי של וויטסה, הוא בישל פעמיים בניצחון 3-2 על אקסלקסיור, פעם אחת בקרן מדויקת ופעם אחת בכדור חופשי מדויק. הוא לוקח את כל המצבים הנייחים של הקקבוצה וכמו שאתם רואים הוא עושה עבודה מצוינת. מה שהיה מדהים לראות במשחק הזה זו התרומה ההגנתית, מרטין התחזק פיזית ולא מפחד לשים גוף וספרתי לפחות 5 חטיפות ותקאלים שלו שהובילו להתקפות מסוכנות של קבוצתו. וויטסה נמצאת במקום הרביעי בליגה ההולנדית, הרבה בזכותו של מרטין.
נדמה לי כי מכיוון שמרטין נמצא כבר המון שנים בתודעה, פיתחנו כלפיו הרגשה של פוטנציאל לא ממומש ודי וויתרנו על המחשבה של מרטין כשחקן ריאל מדריד אבל הילד חגג 20 בסה"כ לפני חודש! אני חושב שהנסיון שהוא צבר בהולנד יתרמו רבות להתפתחות שלו כשחקן בעתיד, אני מאמין ששנה הבאה נראה אותו בקבוצה טובה עוד יותר בליגה הספרדית או בקבוצת דרג ב’-ג’ אחרת (אייאקס?) ולא מן הנמנע שיגיע היום ובו נראה את מרטין לובש את מדי הלוס בלאנקוס.

ראול דה תומאס (ראיו ויאקנו, לה ליגה)- 90 דקות מול סוסיאדד

אחרי המשחקים הנהדרים האחרונים והשלושער המדהים מול סלטה, ראול רשם משחק יחסית רגוע בתיקו 2-2 מול ריאל סוסיאדד, הוא לא היה מעורב מדי בהתקפה אך מצד שני רשם 100% במסירות כולל מסירת מפתח שהתחילה את אחד השערים.

מתאו קובאצ’יץ’ (צ’לסי, פריימיר ליג)- 63 דקות בהפסד מול ארסנל.

קובא ממשיך עם הבינוניות, 63 דקות בהפסד מול ארסנל לאחריהן הוחלף ברוס בארקלי במה שנראה כמו שידור חוזר לשאר המשחקים של קובא (חילוף קבוע בדקות האלו). קובא אומנם השלים 98% מהמסירות שלו, מתוכן 2 מסירות מפתח שלא עזרו לצ’לסי.

אשרף חכימי (דורטמונד, בונדסליגה)- 90 דקות בניצחון מול לייפציג.

המרוקאי בן ה-20 המצטיין שלנו חזר לכר הדשא ושיחק 90 דקות בעמדת המגן השמאלי של דורטמונד בניצחון החשוב 1-0 מול לייפציג המצוינת. אשרף שיחק טוב מאוד בעמדה השמאלית (כרגיל), עזר להתקפה עם 3 דריבלים מוצלחים וממשיך לקבע את מעמדו כמגן השמאלי אולי הטוב ביותר בליגה השנה ולבטח אחד הצעירים המבטיחים בעולם היום, גם לי מוזר לרשום את המשפט הנ"ל. באופן אישי לא חשבתי שאשרף יצליח לעשות את קפיצת המדרגה הזו, הוא היה נראה לי קצת פרווה אבל מסתבר שטעיתי בגדול, יש הרבה למה לצפות מאשרף וטוב לדעת שהוא שחקן מגוון שיכול לעשות את העבודה ב-2 צידי ההגנה.

אוסקר רודריגז (לגאנס, לה ליגה)- 86 דקות מול ברצלונה

אוסקר שיחק 86 דקות בהפסד 3-1 לברצלונה, היה מהשחקנים היותר טובים בקבוצתו שנתנה פייט לא רע בכלל לאויבת המושבעת שלנו, אוסקר בעט פעמיים לשער, פעם אחת בבעיטה חופשית שהייתה לא רחוקה מהמסגרת. בנוסף לכך עשה עבודה הגנתית לא רעה שכללה 4 תאקלים מוצלחים.

בורחה מיוראל (לבאנטה, לה ליגה)- פתח פעמיים בהרכב.

בורחה פתח פעמיים בהרכב השבוע, 61 דקות בהפסד 3-0 מול ברצלונה בגומלין של גביע המלך, ו-81 דקות בניצחון 2-0 על ויאדוליד. מול ברצלונה לא הועיל יותר מדי ללבאנטה שמההתחלה היה ברור שלא תצליח להחזיק ביתרון הדליל מהמשחק הראשון. מול ויאדוליל רשם משחק לא רע, אומנם לא היה מעורב ב-2 השערים אבל המשיך לקבע לעצמו את המעמד של שחקן הרכב בקבוצה שהצליחה לברוח מהתחתית עד למקום העשירי והמכובד.

תיאו הרננדז (ריאל סוסיאדד, לה ליגה)- 2 משחקים בהרכב

עוד מושאל שממשיך לשחק בהרכב אבל לטעמי לא עושה התקדמות גדולה (בדומה לקובא) הוא תיאו, פתח פעמיים בהרכב ב-2 תוצאות 2-2 של סוסיאדד, פעם אחת מול בטיס בגביע ופעם אחת מול ראיו ויאקנו בליגה.

צפיתי גם בנורבגי שלנו. בהחלט עשה השנה קפיצה משמעותית. מדברים על כל מיני שחקנים שיחליפו את מודריץ’. לדעתי הוא יכול להיות מחליף מעולה. אולי עוד עונה בקבוצה טובה יותר, אולי כבר ישר אלינו לשנת חפיפה.
מעבר לכישרון הגדול שלו, יש לו ראיית משחק ברמה גבוהה מאוד.
אני מאמין בו.

רודריגו כבש אתמול צמד במדי ברזיל עד גיל 20 נגד ונצואלה.

https://youtu.be/_3A5hQz8sbc

רודריגו מלהטט מול בוליביה

השופט מכין אותו טוב לליגה הספרדית… היה יכול לקבל 3 פנדלים במשחק הזה, קיבל אחד.

שחקן

והבישול של הגול השני, לחץ בסגנון קרבחאל:

אנחנו מסודרים מבחינת מגינים לשנים הקרובות.

אוקיי, אז מוראטה באתלטי. לא יודע איך להרגיש עם זה. לא יודע איך לקבל את זה, בהבנה והאם לא. ויותר מעניין מכך, איך הקהל בברנבאו יקבל את פני הילד שהוא כל כך אהב, כאשר זה יגיע לביקור?

אחרי קיץ כריסטיאנו רונאלדו עוזב ליובנטוס ולא מגיע אף אחד…בואו נגיד שאני חסין נפשית מבחינת שוק ההעברות. קצת ביאס לראות את מוראטה עובר לאתלטיקו מדריד, אין ספק, והוא נותן גול בכורה במטרופוליטאנו נגדינו עיין-ערך סמואל אטו - קל. ועדיין, בגדול, לאחר שנת התאקלמות לא טובה בצ’לסי הוא קיבל עוד הזדמנות ופישל, הוא לא יכול להתחבא יותר מאחורי התירוץ הזה, הקריירה לא הלכה במסלול בו ציפו, חבל. ואם דייגו קוסטה יבריא מתישהו אז מוראטה בבעייה…

אני רוצה להתייחס דווקא למעבר של גונזלו היגואין לצ’לסי. אני מאוד שמח בשבילו שייצא לו לחוות את החוויה הזו של הליגה האנגלית(האמת שיצא לי דיבור תומר חמד, כאילו אני שיחקתי שם) למרות שהוא לא צעיר. המעבר למילאן היה צעד ענק אחורה מבחינתו אך לא הייתה לו ברירה. היגואין סובל מביקורת לא צודקת וסטיגמה של המשחקים הגדולים, ואני לא מדבר רק על הנבחרת. בליגה האיטלקית הוא היה חצי אלוהים בנאפולי ועשה גול כמעט מכל מצב, בעיקר בעונה הפסיכית ההיא. למרות הכרס הקטנה הוא עדיין זריז ופינישר נהדר, הוא יודע שזה צ’אנס אולי אחרון והאזרד מבסוט שיהיה לו עם מי לשחק. קצת אתגר עבורו בגלל הפיזיות והקצב באנגליה אבל אני משוכנע שפיפטה לא יאכזב. הלוואי היה חוזר אלינו. יש צורך לקרב המספרים של היגואיןVSבנזמה מאז 2013?

מסכים לגמרי עם האמירה לגבי פיפיטה. אני זוכר שזמן קצר לאחר שעזב אותנו לנאפולי, אביו נשאל בריאיון על היבקורת המתמדת שהארגנטינאי סבל ממנה במדריד. הוא אמר ש"רק הגולים שלו הגנו עליו". מדויק לחלוטין. למרות הכל, אחד החלוצים הפורים ביותר ב15 השנים האחרונות באירופה. שיהיה לו בהצלחה, בהחלט צאנס אחרון עבורו, אין ספק שהוא טוב מז’ירו וגם ממוראטה בכושרו הנוכחי.

אז עדכון המושאלים השבועי התחלנו!

אשרף חכימי (דורטמונד, בונדסליגה)- 90 דקות שער ובישול.

מצטיין השבוע מבין המושאלים שלנו הוא ללא ספק אשרף שממשיך לעשות פלאים בבונדסליגה מעמדה שלא ידענו שהוא יודע לשחק בה בכלל (מגן שמאלי).
אשרף הבקיע את הראשון של קבוצותו עם שער נהדר בבעיטה יפה לפינה ובישל לרויס את השני אחרי לחץ גבוה מאוד על היריב, חוץ מכך תרם התקפית עם 4 תאקלים מוצלחים, 88 אחוז של מסירות מדויקות. ברוב האתרים סאנצ’ו המבריק נבחר למצטיין המשחק אך אשרף היה השחקן הנוסף שקיבל ציונים גבוהים מאוד בשאר המקורות שסיקרו את המשחק.
אשרף עם שער שני בבונדסליגה ו-4 בישולים ממשיך בעונה הנהנדרת ביחד עם קבוצתו, בקצב הזה לא מן הנמנע שאשרף יסומן כיורש למרסלו דווקא באגף שמאל (לאור היכולת הלא מעודדת במיוחד של תיאו).

מרטין אודגארד (וויטסה ארנהיים, הליגה ההולנדית)- 2 משחקים בהרכב, 2 הפסדים.

במשחק הגביע הראשון בין וויטסה לאלקמאר אודגארד שיחק 90 דקות ולא בלט לשם שינוי, קבוצתו הפסידה 2-0 ותתקשה למחוק את הפיגור. אחרי כמה משחקים מדהימים לילד הוא קצת נרגע הפעם ולא השפיע על המשחק יותר מדי.
במשחק השני פתח אודגארד מול פורטונה סיטארד (מה זה?) ושיחק 72 דקות, האמת שלמרטין היה משחק טוב מאוד, הוא פתח באגף ימין של ההתקפה (טוב לראות שהוא יכול לשחק בלפחות 3 עמדות על המגרש), לקח לא פחות מ9 מהקרנות של הקבוצה וקבוצתו עוד הובילה 1-0 ברגע שיצא בדקה ה-72, אולי בהפשעתו קבוצתו נחלשה לאחר מכן וחטפה 2 שערים כולל שער הפסד בדקה ה92 שהוריד אותה למקום החמישי.

ראול דה תומאס (ראיו ויאקנו, לה ליגה)

משחק היום בערב מול אלאבס (נתעדכן בעדכון הבא).

מתאו קובאצ’יץ’ (צ’לסי, פריימיר ליג)- 9 דקות בגביע ו-90 דקות בליגה.

9 דקות חסרות תועלת בהפסד מול טוטנהאם בגביע (החליף את בארקלי).
במשחק השני פתח בהרכב לשם שינוי לצד רוס בארקלי (וגם לצד היגוואין) ב3-0 מול שפילד, קובאצ’יץ’ נתן את אחד ממשחקיו הטובים במדי צ’לסי, כולל 5 דריבלים מוצלחים, 97% אחוז דיוק במסירות ומשחק הגנתי טוב מאוד.

אוסקר רודריגז (לגאנס, לה ליגה)- 89 דקות מול אייבר

אוסקר שיחק 89 דקות בתיקו 2-2 מול אייבר, שיחק בעמדה קדמית יותר מהרגיל כקיצוני שמאלי והיה בה פחות דומיננטי מבמשחקים קודמים.

בורחה מיוראל (לבאנטה, לה ליגה)- 90 דקות כואבות מול סביליה.

לא יודע אם מיוראל שמח מכך ששיחק 90 דקות אחרי המון זמן, כי קבוצתו הובסה 5-0 מול סביליה שבאה כנראה עצבנית אחרי ההפסד מולנו, מיוראל לא עזר לקבוצתו, לא הגיע למצבים ולא בעט לשער אף לא פעם אחת.

תיאו הרננדז (ריאל סוסיאדד, לה ליגה)- 90 דקות מול הואסקה.

90 דקות בתיקו 0-0 החלש של סוסיאדד מול הואסקה החלשה, משחק הגנתי יציב אך לא תרם הרבה בפן ההתקפי וקבוצתו נותרה תקועה מול הואסקה החלשה מהתחתית.

רודריגו (סנטוס, ליגה ברזילאית)- צמד וסחיטת פנדל במדי נבחרת U20 של ברזיל.

תגידו שלום לרודריגו שמצטרף לפינה, אומנם הליגה הברזילאית לא משוחקת כרגע אבל רודריגו מככב במדי הנבחרת הצעירה של ברזיל באליפות דרום אמריקה עד גיל 20.
רודריגו כבש צמד נהדר מול ונצואלה (נגמר 2-0) וסחט פנדל ב1-0 של נבחרתו מול נבחרת בוליביה. במשחק נוסף רודריגו שיחק 90 דקות מול הנבחרת הצעירה של צ’ילה בהפסד 1-0.
רודריגו הוא אחד מכוכבי נבחרתו ואחד מכוכבי הטורניר, מציג עד עתה יכולת שכנראה תזכה אותו בתואר המצטיין אם ברזיל יגיעו רחוק.

ממשיך לשבת על הספסל בלגאנס: אנדריי לונין.
עוד שיחקו: חאמס רודריגז נכנס ל-11 דקות בבאיירן.

ההשאלה של אשרף לדורטמונד זה בינגו עצום,גם שחקן הרכב קבוע בקבוצה חזקה בליגה חזקה,גם נראה מצוין וגם משתפשף בעמדה שאנחנו יותר זקוקים לה מאשר עמדתו המקורית,רק שימשיך ככה!

כשיהיה לי ילד אני אצלם אותו עם חולצות של כל הקבוצות בארץ. אין לדעת מתי זה יהיה שימושי.

מוראטה שיחק באתלטי בגיל 12-14.

ונישק את הסמל של ריאל בגיל 21. סתם הצחיק אותי שהוא הוציא את התמונה מהבוידעם והעלה אותה עם כיתוב רומנטי.

no hard feelings, מאחל לו באמת בהצלחה חוץ משני משחקים בשנה.

האמת שלא ממש הזיז לי המעבר הזה(להוציא את הבאסה - היגואין בצ’לסי, מוראטה שם, לנו יש את מריאנו הפצוע ובנזמה שמציג משחק כמו אתמול פעם בעונה), ואז התגלגלתי לוידאו הזה ששמו באינסטגרם של המארקה, הדמעות של מוראטה כשהוצג במדי ריאל מדריד שוב בקיץ 2016:

https://www.instagram.com/p/BtJHEPHHtkw/

אני כמובן לא שופט אותו, אולי אם הייתה הצעה אטרקטיבית לא פחות בקבוצה אחרת אז הוא היה עושה שיקולים אחרים. מבחינתו עם מאמן מטורף כמו צ’ולו, מדובר החבל הצלה גדול לקריירה שלו.

מעניין האם יש עוד קבוצה שבה מוראטה חלם לשחק בתור ילד :thinking:

לא מרגש אותי יותר מדי, למען האמת בכל הקנדציה השניה הרגיש כאילו זה חיבור זמני שלא יחזיק יותר משנה, לא הרגשתי שהוא מחובר יותר מדי למועדון.
אני חושב שהוא שחקן לא רע בכלל ואם היה נשאר פה כחלוץ שני אולי עוד היה מגיע למונדיאל, עשה טעות…

הם שחקנים מקצועיים ש(אני מאוד מקווה בשבילם) רואים בקבוצה מקום עבודה. אני חייב להודות שאני הרבה יותר מבסוט בשבילו על המעבר. זה לא איזה סמואל אטו שיתחיל עכשיו לקלל את הקבוצה. וואלה חלוץ סוג ב’ שלא מצליח להנסיק את הקריירה. הלוואי וצ’ולו יצליח איפה שאחרים כשלו.