דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

https://twitter.com/IkerCasillas/status/1074409178557485057

איקר קסיאס ממשיך לעשות חיים בפורטו ולהוביל את הליגה בציפייה לאליפות שנייה. בצהריים הוא ימתין גם כן, יחד עם קבוצתו אלופת הבית, להגרלת שלב 1/8 גמר ליגת האלופות. בינתיים הוא מצא זמן לעקוץ את ז’וזה מוריניו כשכתב בטוויטר - " על פי עיתון פורטוגלי, מישהו אמר כי שחקן כמוני (בן 37) הוא בסוף הקריירה שלו. אני מסכים לחלוטין עם זה, אבל יש לי שאלה נוספת לגבי העיתונאי הזה - שאלתי היא, במקרה של מאמנים, מתי ובאיזו נקודה אתה רואה שהם כבר לא מסוגלים לפקד, לאמן, להילחם עם הקבוצה שלהם?".

במארקה כתבו קצת על החיים הקשים או יותר נכון הגיהנום של גוטי בבשיקטאש. תיאורטית, הספרדי היה יכול להיות היום על הקווים של ריאל מדריד במקומו של סולארי, אך הוא היה חייב להיענות בחיוב לאתגר והגיע להיות עוזר המאמן בבשיקטאש. אלא שהקבוצה התורכית סובלת מעונה איומה, המון פציעות ובלאגן בחדר ההלבשה וגם בעיות כלכליות, מה שהביא את פפה להותיר את חוזהו. חלק מהשחקנים שוקלים לשבות וגוטי מנסה לקשר בינם לבין הנשיא שזורק הבטחות סרק. ביום ראשון הקבוצה משחקת בבית מול טרבזוספור ונוכל לראות את תגובת הקהל, שזועם ומאוכזב גם על ההדחה מהליגה האירופית(הקבוצה סיימה במקום השני בבית). נגרדו יימכר בינואר, בוודאות, ואולי גם קווארסמה.

זה היה השער השלישי שלו אם אינני טועה.

שני בליגה, יש לו אחד גם בגביע.

לחבר רודריגו יש מאמן חדש בסאנטוס:

סאמפאולי אמר שלדעתו רודריגו צריך להשאר עוד לפחות שנתיים בקבוצה לפני שעובר לאירופה, כי לשחקן צעיר דרושה מסגרת תחרותית ביום-יום. מסכים איתו.

אחד השינויים שעשה סולארי הוא להחזיר אנטוניו פינטוס לתפקיד מאמן הכושר. מוריינטס שהתאמן תחתיו במונאקו סיפר עליו קצת:

“הוא בחור סימפטי אבל קצת cabron. המשקל שלי היה 83 ופינטוס גרם לי לרדת ל79 תוך 3 שבועות. מעולם לא הרגשתי רעב כל כך כמו באותה תקופה”. :smile:

מורו אומר שזה מאמן הכושר הכי טוב שהיה לו, ובמקום השלישי - פאקו אייסטרין שעבד איתו בליברפול ולימים לקח טריפל כמאמן מכבי תל אביב.

פינטוס כנראה איש מקצוע מעולה. החוכמה זה להביא את כוחותינו לשיא הכושר השלבים החשובים, ובזה הוא בהחלט הצליח.

ועוד אחד בגביע שלשום…גולאסו ניצחון בתוספת הזמן

יש באמת ממה לצפות ממנו? או שהוא מתאים לליגה שבה הוא משחק?
השאלה אם בנוסף לשערים שמתחילים להגיע לו העונה, הוא גם מצליח ליצור איזה שינוי משמעותי ביצירת וניהול המשחק/ההתקפות?

טרי טרי… היינו כחולמים

image

עריכה: גול יפה מאוד

לא ראיתי אף משחק של ויטסה, יש גבול לכל סטייה, אבל להבנתי מתקצירים ומקריאה התרומה שלו למשחק אף פעם לא הוטלה בספק (מסירות מפתח וכו’). ההתפחות שלו אולי איטית מכפי שצפו, אבל יכול להיות שיש למה לצפות. אני חושב שהוא צריך לחזור אלינו רק כשחקן בוגרים בשל שראוי לפתוח ב20+ משחקים בעונה. בינתיים, השלב הבא בקריירה שלו יכול להיות קבוצה חביבה בספרד בסגנון אספניול או יותר מעניין - קבוצה כמו אייאקס (קראתי שמועות בעניין).

אני בטוח שיש למה לצפות, מחכה ליום שיתרוצץ בברנבאו. אייאקס בהחלט נשמעת רעיון מלהיב עבורו אבל לא פוסל מעבר שלו אלינו כבר בעונה הבאה בשביל להילחם על פירורים יחד עם ויניסיוס עד שישתחלו להרכב לצמיתות.

קשה לשחקן צעיר להגיע להרכב שלנו דרך הספסל.
זה נשמע אבסורדי אבל בהרבה תפקידים וארגונים לעיתים קל יותר להגיע מבחוץ מאשר לצמוח מתוך הארגון.

מסכים איתך כמובן, אבל אני אומר את הדברים כשאני סומך על ההבנה שלי בכדורגל ועל מה שראיתי מהם כמו גם על האופוריה המוגזמת שלי כשאני רואה כישרון גדול אצלנו ביד. תכונה שירשתי מפלורנטינו לפני שאיבד את התשוקה או בגלל איזה ברזילאי שעשה שמות בקאדיז וגרם לי לתלות תקוות חסרות בסיס. לא למדתי את הלקח.

חבל לעצור את ההתקדמות שלו בשביל שישב אצלינו על הספסל.
את הקפיצה הוא יעשה על המגרש, לא מחוצה לו, ואם תולים בו תקוות אמיתיות ולא רק לסתום חורים אז עדיף לתת לו עוד שנה לפני שיגיע

אודגור שחקן סופר מוכשר ובנוסף לכך מאוד חכם ובוגר בהבנת המשחק שלו. להבנתי, הדבר שהגביל את ההתקדמות שלו בשנים האחרונות הוא היותו רך מדי. גם במובן הפיזי, אבל בעיקר במובן של קילריות בשליש האחרון של המגרש.

נראה שהשנה הוא עובד המון על כך. בועט הרבה ומשחק הרבה יותר לעומק. ולראיה, המספרים היפים ביחס לעונות הקודמות.
תמיד טוב לעבור עוד שלב בין ויטסה לריאל, ואייאקס בהחלט מתאימה לתהליך הזה, אולם הגעה שלו אלינו בקיץ היא גם אפשרות טובה בעיני.
עצם ההגעה לקבוצה טובה יותר תהפוך אותו לטוב יותר. בעיקר שחקן מהסוג הזה.

הוא כבר בן 20 ואם לא מנחיתים סטארים בקרוב אפשר לעשות איתו מה שעושים עם ויניסיוס ובינתיים הולך טוב.
יש כשרונות ויש כשרונות ענקיים. אני חושב שהמועדון עדיין רואה באודגארד שחקן עם פוטנציאל ענק.

וכרגע הוא גם שחקן הרבה יותר בשל מויניסיוס.
לברזילאי יש עוד זמן ללמוד את הכדורגל האירופי ואני ממש חושב שיעשה לו טוב לעבור בהשאלה לקבוצה שבה הוא ישחק באופן קבוע.

מעשיות פאביו קואנטראו בריו אבה :sparkles:

חזונו של מוריניו מ2011 מתגשם השנה וקואנטראו הפך ממגן שמאלי לווינגר ימני. יש לו 9 הופעות ו3 בישולים בליגה. במחזור האחרון פגש את פורטו של איקר, הפסיד 2-1 והחמיץ את ההחמצה הזאת:

אחר כך הוא חטף קריזה והורחק:

חסה רודריגס ממתין בכיליון עיניים לחלון ההעברות בינואר כדי למצוא הרפתקאה חדשה ולעזוב את פאריס. הנה עיקר דבריו בראיון ל-AS.

• כותרת הראיון היא “היו לי חברים בריאל מדריד שנטשו אותי”, ועוד הוא מספר “במדריד הייתי מוקף אנשים אבל הרגשתי לבד”.
  • מה קורה? חסה טוען שהוא במצב הפיזי הטוב ביותר שלו מאז לפני היום הארור ההוא בו נפצע נגד שאלקה במרץ 2014, הוא נראה טוב באימונים והשיל 7 קילו - חזר לאותו המשקל.
  • החרטה: “אני מצטער שלא ניצלתי את הרגעים בריאל מדריד אחרי הפציעה. אם הייתי עובד קשה כמו בשלושת החודשים האלה בפאריס - הייתי מצליח יותר”. הוא מספר שהוא השתנה, התגבר והבין עד כמה הכדורגל חשוב. הוא נטש חברים שלא עשו לו טוב אבל עדיין אוהב מוזיקה, ומספר על הצד החיובי - הוא בילה זמן רב עם המשפחה.
  • בניגוד לשחקנים צעירים אחרים הוא לא בורח מאחריות וכשנשאל האם הציפיות היו מוגזמות, אמר - “אתם העיתונאים כותבים הרבה ומפתחים ציפיות אבל זה מבוסס על משהו, הייתי טוב והרגשתי ככה”.
  • הוא צופה בכדורגל, לא רק בריאל מדריד וברצלונה אלא גם בליגת האלופות ובליגה השנייה בלאס-פלמאס אצלה שיחק חצי שנה.
  • “אני רוצה להרגיש שוב את הריח של הדשא, אני לא חושב שאהיה בררן מדיי לגבי הקבוצה הבאה בה אשחק. טוכל אמר לי שאני משקיע באימונים ואני מהווה דוגמא”.

מה דעתכם על הטרייד ההולך ומתגבש בין מילאן וצ’לסי(וכמובן באישורה של יובה) - היגואין שנכנס לבצורת הכי גרועה שלו מאז עונת הבכורה בריאל מדריד[8 משחקים בלי שער] בדרך לפריימרליג בעוד אלבארו מוראטה עושה את הדרך ההפוכה?

בהקשר לטרייד המתבשל - נשמע כמו בול פגיעה מארץ הבינגואים. מוראטה לא וורלד קלאס וקבוצה כמו מילאן, ברמתה הנוכחית, תפורה למידותיו. בהקשר של פיפיטה וצ’לסי - כל עוד לבלוז אין חלוץ טופ אמיתי באופק, בחירה בהיגוואין כחלוץ ברמה אחת מתחת לטופ נשמעת לי נכונה. מה גם שבכנות כל-כך בא לי לראות את גונזלו מצליח הכי שאפשר, כמה אהבה יש לי אליו עוד מחלון העברות ינואר 2007 וימי אמרסון את דיארה העליזים.

בהקשר לחסה - אני תמיד תוהה לגבי הנאמר כאן ע"י חלק מהמשתמשים אודות חשיבות המאמן שעומד בראש הקבוצה. אני אסביר.
פעמים רבות נשמעות טענות על חוסר החשיבות של הדמות העומדת בראש הקבוצה, או במינימום טענות שאומרות כי החשיבות המיוחסת למאמן היא מופרזת (תשאלו את גיא או את סרחיו ראמוס). מצד שני אני נזכר בראיון שזלאטן נתן על ימיו הראשונים. הוא היה שחקן כשרוני וטכני בצורה חריגה למימדיו וכשפגש בפאביו קאפלו - האחרון קרע אותו באימוני בעיטות עד שהן הפכו אצלו לטופ קלאס ואינסטינקט בסיסי.
בחזרה לחסה (ודמויות לא מספיק משקיעות אחרות, איסקו למשל) - אני מתקשה להבין איך כל הזמן הזה, בתור שחקן צעיר ולא כוכב עם קבלות, הוא היה צריך להבין את מידת ההשקעה הדרושה באימונים בעצמו (וכאן חשוב לסייג - דרושה לא לקבוצה אלא דרושה להצלחתו). איך מאמנים לא לוקחים שחקנים כאלה כפרוייקטים לצורך העניין, קורעים אותם במה שבעיניהם חשוב להצלחה של השחקן ובמינימום מראים לו איך הוא צריך לעבוד כדי לממש את הפוטנציאל.

כשלאחרונה נשמע קולו של סולארי אודות השקעה לא מספקת של איסקו באימונים, זה לא הפתיע אותי לשמוע. מה שמפתיע אותי זה איך סולארי הוא הראשון שאמר משהו בנושא? הרי כדי לראות את הפער בין הפוטנציאל שלו לקבלות שהוא מספק בפועל לא צריך אפילו זוג עיניים, אחת תספיק. הרי בבירור הוא עושה משהו לא נכון. אשמח לשמוע דעות בנושא.

קאקא מספר על תקופתו בריאל מדריד:

האיש שפתח את עידן הגלאקטיקוס2 היה קאקא , כמה קל לשכוח. בחודשים הראשונים במדריד הוא שיחק נפלא והשתלב אפילו טוב יותר מכריסטיאנו רונאלדו. בין היתר - גולאסו אדיר בקאלדרון בדרבי מול אתלטיקו וגם משחק ענק בקאמפ-נואו שרק במזל רע לא הסתיים לפחות בבישול אחד. אבל אחרי ארבע שנים די בינוניות, עם כדורגל טוב רק לפרקים, והרבה פציעות ותסכולים - הפרק של קאקא בריאל מדריד הסתיים. הוא התראיין לתוכניות ‘Grande Círculo de SporTV’ ודיבר על תקופתו בריאל מדריד.

“הנחתי שזה יהיה טוב מאוד, רציתי לשחק יותר, השקעתי הרבה. בקיץ 2013 דווקא עם מינויו של אנצ’לוטי, אני הרגשתי שהנשיא רוצה לרענן את סגל השחקנים עם בסיס חדש, ואנצ’לוטי היה מאוד ברור איתי, הוא אמר לי שיש דרך שהמועדון מתווה. אמרתי לו שאני צריך לעזוב כי חלמתי לשחק בגביע העולם ב-2014 וזו הייתה האפשרות הטובה ביותר עבורי - לעזוב”.

למה זה לא הצליח. “לא הייתה לי המשכיות. בגלל הפציעות בעיקר, לדעתי. בשנה הראשונה הייתה לי בעייה נגררת, בירך ואז בשרירים הפנימיים, לאחר גביע העולם סבלתי מפציעה לא נעימה של חצי שנה, וכשחזרתי לא קיבלתי את הבמה. שלוש שנים ניסיתי לשכנע את מוריניו שאני ראוי ליותר הזדמנויות, אך זו הייתה הבחירה שלו, מחוץ לשליטתי. היום אני בשמחה גדולה יכול לומר שאני יכול להגיע לריאל מדריד בתפקיד אחר בהמשך, שהדלתות בפניי פתוחות ואהבו אותי למרות שלא הצלחתי כמצופה. הנשיא פרס אמר לי שהייתי אחד הספורטאים הכי מקצועיים שחלפו על פניו”.

היחסים עם מוריניו. “הוא בדיוק מה שאנשים רואים במצלמות, הוא חומר נפץ מצד אחד אך הוא מאוד אינטיליגנטי, מוכן ויודע הכל, הוא מחושב בראיונות ושום דבר לא במקרה. הייתי במנצ’סטר באירוע של נותן חסות, נשארתי במלון וגם הוא היה קרוב, שוחחנו במשך שעתיים. לא היו לנו הסכמות מקצועיות אבל גם לא היו ויכוחים. באותו זמן הקבוצה הייתה כל-כך טובה, ניצחה וניצחה, כך שהיה קשה לי להדיח שחקנים אחרים מההרכב, לא היה לי קייס”.

כריסטיאנו רונאלדו. “הוא הרבה יותר טוב ממה שחושבים, גם בהתנהלות מחוץ למגרש. הוא מתלהב כמו בן 10 אך מצד שני קשוב לכולם גם אם הוא לא מדבר הרבה. בחדר ההלבשה כולם יודעים מי הוא. כשהיינו בלוס-אנג’לס במחנה אימונים עם הקבוצה הוא ביקש ממנות לקנות בשבילו 15 טלפונים חדשים וחילק אותם לכל צוות אנשי המועדון, אלה דברים יומיומיים שהיה עושה. הוא דיבר איתי, תמך בי. מעולם לא הייתי לי בעיה עם מישהו במהלך הקריירה, וגם לו לא”.

אמנם, אין ספק שקאקא הוא פספוס והציפיות ממנו היו אדירות. גם זכורה הביקורת שאשתו מתחה על המאמן פלגריני אחרי שהוחלף בגומלין נגד ליון. ועדיין, היו רגעי קסם. בעונת הבכורה קאקא כבש תשעה שערים וכבש 12 ובעונת האליפות רשם כמה תצוגות כמו מול אספניול בברנבאו, עוד גולאסוס, וזה היה לוקסוס גדול עבור הקבוצה שהוא היה שחקן ספסל, ותרם 8 שערים ו-16 בישולים ב-40 הופעות. משחקו הטוב ביותר היה דווקא בעונה בה היה בעיקר פצוע, ב-2010/11, כשכבש צמד ובישל עוד שניים נגד ולנסיה במאסטייה, וריאל מדריד ניצחה 6:3.