דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

גם עבור גונזלו היגואין היה משחק מרגש אתמול. שער בכורה במדי מילאן, שער שיוויון יפה כבר בדקה הרביעית, הכתובת העיקרית בהתקפה ותשואות מהברנבאו כשהוחלף(כמובן שלא חגג את השער) .החלוץ כבר שיחק נגד ריאל מדריד, זה קרה שלוש פעמים במדי יובנטוס, וברבע גמר הצ’מפיונס אשתקד הוא גם חזר לברנבאו, אבל הערב הנינוח והשקט אתמול ללא לחץ - היה אחר.
והיגואין לא לוקח את זה כמובן מאליו. הוא הודה לברנבאו בפוסט נפרד עם וידאו ממחיאות הכאפיים(בתרגום חופשי - תודה על כל האהבה ושזכרתם את הדרך שעברנו יחד) ווכאן כתב על רקע תמונה עם מודריץ וראמוס - “איזה כיף לפגוש שוב חברים טובים מהכדורגל”. מודריץ’ גם הגיב לו כפי שראיתם.

מתן תורה

image

במשחק של ברצלונה היינו נועדים לראשונה לתיקון טעות מצד ה-VAR בספרד והנה במשחק בין אספניול לולנסיה אמש הגיע הגול הראשון שמאושר בזכותו: כדור חופשי מושלם של האקס הפיראט אסטבן גראנרו לחיבור של ולנסיה. בסופו של דבר זה נגמר ב-2:0 לאספניול וגראנרו המאושר שהצטרף לפני שנה מסוסיאדד אמר - “אפשר לעשות עונה יפה גם בלי סופר-קבוצה”. נהוג לומר שכל שחקן שעוזב את ריאל מדריד דועך אבל בניגוד לקאייחון לדוגמא שעושה חיים בנאפולי - הקריירה של גראנרו דעכה. שנה מיותרת בפריימרליג ב-QPR וארבע שנים בעיקר על הספסל של ריאל סוסיאדד. אתמול זה היה שער הליגה הראשון שלו מאז…עונת 2010/11, כשגראנרו הציל נקודה במשחק החוץ באוססונה כשהשווה ל-1:1 בדקה ה-77 במשחק שנעל את הסיבוב הראשון.

יש אנשים שתהיה להם צמרמורת: צ’אבי אלונסו חוזר הצהריים לולדבבאס, יתחיל לקחת פיקוד על קבוצות הגיל הנמוכות של ריאל מדריד, בדומה לראול, אלבארו בניטו ועוד. מאז שפרש דיבר המאסטרו על רצונו לאמן והוא סיים את הקורס. הלינק מהמארקה - כאן. מצד שני אני מודה שיש לי קצת ‘סלט’ מכל קבוצות הגיל האלה, מי נגד מי, ולא הצלחתי להבין על איזה קבוצה\קבוצת גיל יהיה אחראי בדיוק.

אגב, מדברים על זה שרונאלדו-נאזאריו הולך להשתלט על ויאדוליד ולהיות האיש החזק במועדון בתמורה ל-30 מיליון יורו.

מעניין אם בתור עובד של המועדון אפשר לרשום אותו בסגל למשחקים.

רק שימשיך להצביע

FILE-Xabi-Alonso-Looks-Likely-For-A-Move-To-Bayern-Munich-Despite-Premier-league-Rumours

פפה עם צמד (!) בניצחון של בשיקטש על פרטיזן בלגרד והוא יבלה את העונה הקרובה בנסיעות לערבות קזחסטן אזרבייג’ן ושות’.

אז בורחה מאיורל הושאל ללבאנטה. דעתי, בכל הנוגע להשאלות, היא שצריך תמיד לשאוף להשאיל שחקנים שלנו לקבוצות טובות שאפשר להתפתח בהן ולשחק (סביליה, ויאריאל…) ופחות לבאנטה ומינהן. כן, זה לא תמיד המצב בשוק ויכול להיות שאני טועה, אבל זה נראה שלא התאמצו לחפש לבורחה ‘‘סידור’’ ופשוט ניפטרו ממנו לבנתיים. קצת לא מקצועי בעיניי.

בכל אופן, שיהיה לו המון בהצלחה, אני אישית מחזיק ממנו המון ולא סתם, אבל אני חושב שיהיה לו קשה לעשות משהו בלבאנטה. הלוואי שאני טועה.

אין לו מה לחפש בקבוצות ברמה של סביליה (בן ידר, אנדרה סילבה, מוריאל) או ויאריאל (באקה, ג’רארד מורנו). בקבוצה שאפשר להתפתח בה - וולפסבורג - הוא חימם את הספסל. נקווה שיקבל דקות בלבאנטה כדי שלפחות נוכל לעשות עליו כמה לירות בעתיד.

כמובן שעדיף שיפתח בקבוצה גדולה כמה שיותר, אבל יותר חשוב שיפתח וישחק בליגה הראשונה וברמה הכי גבוהה.
זה עבד עם אסנסיו וקרבאחל שלא הלכו לקבוצות כאלה גדולות, לכן אני חושב שזה יותר תלוי בשחקן עצמו1 שחקן באמת טוב יוכיח את עצמו גם בלבאנטה

צ’אבי אלונסו המאמן יהיה אחד מכוכבי הת’רד בשנה הקרובה. אתמול המאסטרו פתח ברגל ימין את הבכורה הלא-רשמית שלו כמאמן עם הילדודס: ריאל מדרידA ניצחה 3:0 את קבוצת מורטאלאז במשחק ידידות(אלונסו אחראי על הקבוצה של גילאי 13 לפי מה שהבנתי). במחצית הראשונה ריאל הובילה 2:0 ואחר-כך אלונסו החליף את כל אלה שהיו על כר הדשא. שמות הכובשים: חוסה מאריה, איקר ובאבה. גם אליאז פרננדז בלט. אלונסו היה שקט על הקווים והקרין שקט, שלח הוראות בעיקר לאלה שמשחקים בעמדה שלו - הקשרים המרכזיים, דרש לחץ גבוה ודירבן על כל חטיפת כדור או לחץ. אתמול היו מס’ הפסקות מים בגלל הטמפרטורה. היו כ-70 אוהדים בסה"כ במגרש, רובם הורים של הילדודס, אבל גם אלונסו קיבל מחיאות כאפיים. על היום הראשון של צ’אבי אלונסו כמאמן תוכלו לקרוא כאן(מארקה, לפני חמישה ימים)

עוד תמונות - זה נראה טבעי:

החיים הקשים של חסה. בחודש שעבר החלוץ התראיין והיה אופטימי על כך שחזר לו החשק לכדורגל ואולי ימצא איכשהו את מקומו בפאריס, בנה בין היתר על תחילת העונה בה הכוכבים עדיין בהאנג-אובר מהמונדיאל - אז זהו, שלא. מעברו לנאנט הצרפתית נכשל די ברגע האחרון(רק חתימה הייתה חסרה) משום שהם היו צריכים למכור את אחד משחקני ההתקפה. חסה היה מבוקש בעוד קבוצות קטנות אבל הן נרתעו מהשכר שלו ופאריס לא הסכימה להשתתף בשכרו. ואם כל זה לא מספיק, חסה, שאפשר לקרוא לו ‘מנודה’ בשפת הכדורגל הישראלית - לא נכלל בסגל הקבוצה למשחקי ליגת האלופות. האמת, חסה אפילו לא מופיע באתר הרישמי של פאריס בסגל קבוצה. מאז שעזב את ריאל מדריד בקיץ 2016, חסה מיעט לשחק וגם בסטוק סיטי הוא לא הצליח. חסה במבוך…

רונאלדו השלים את רכישת ויאדוליד כשקיבל 51% ממניות המועדון בתמורה ל-30 מיליון יורו. הקבוצה חזרה לליגה הבכירה השנה אך זמן רב לא היה כזה באז סביבה. “אני מקווה שהמועדון ימשיך לגדול כמה שניתן”. רונאלדו סימן יעדים קרובים - להיות שקופים ולהתנהל נכון כלכלית, יציבות בקבוצה הראשונה והישארות בליגה, השקעה בצעירים וניסיון לגייס עוד כסף. רגע מצחיק היה במסיבת העיתונאים כשרונאלדו השיב לעיתונאי - “אתה חושב שאני קונה קבוצה ויוצא לחופשה?”. רונאלדו ביקש מהאוהדים להיות מעורבים כמה שניתן ולמרות שהוא ראה הכל בכדורגל הוא חדש בעסק בתור מנהל - “תחוו דעות, תעבירו ביקורת, תיהיו חלק מאיתנו כמה שאפשר”.

שני שחקנים עם פציעות דומות שחירבו להם את המשך הקריירה. חסה היה בדרך להיות קראק, רונאלדו, למרות שהמשיך לחורר רשתות ולדרוס נבחרות במונדיאל למרות שהיה חצי מהשחקן שהיה, היה בדרך להיות אלוהים עלי אדמות. חבל.

מקווה שגם לרונאלדו יש סעיף שאוסר עליו לשחק נגדנו.

רוביניו מספר על תקופתו בריאל מדריד

רוביניו , זוכרים אותו? ‘היורש של פלה’ הגדירו אותו פעם בברזיל, ילד הפלא שהגיע מסאנטוס בקיץ 2005 בתמורה ל-30 מיליון יורו והיה התקווה הגדולה של ריאל מדריד באותו הזמן. הופעת הבכורה שלו הייתה מחשמלת כשעלה מהספסל נגד קאדיס והיה בלתי-ניתן לעצירה. הוא גם היה אחד השחקנים הכי טובים בקבוצה במשך שלוש השנים שלו בלבן, אבל קשה להגיד שעמד בציפיות. לא בריאל מדריד וגם לא במנצ’סטר סיטי, מילאן ועוד. הוא עזב עם שתי אליפויות(אך גם עם 'נאחס שמינית הגמר), 35 שערים ב-135 משחקים ותחושה שהפריצה האמיתית בדרך אחרי עונה טובה עם שוסטר, אך זה לא קרה. לא בריאל מדריד וגם לא במנצ’סטר סיטי אליה נמכר ברגע האחרון בחלון ההעברות בקיץ 2008 והיה אז השחקן שריאל מדריד מכרה בהכי הרבה כסף, וגם לא במילאן… “ריאל מכרה אותי לסיטי כשצ’לסי כבר מכרה חולצות עם השם שלי”, מספר רוביניו, שהיה המתראיין הנוכחי של מגזין Four-Four-Two וענה לשאלות הגולשים. הוא מדבר על תקופתו בריאל מדריד.

למה עבר לסיטי ולא לצ’לסי?- “המטרה שלי הייתה לשחק בצ’לסי תחת הנהגתו של סקולארי שהבטיח שאני אהיה שחקן מרכזי ואעשה את ההבדל עבורו, אך זה נגמר רע במו"מ בין המועדונים ובריאל לא אהבו שצ’לסי מכרה חולצות שלי עוד לפני שהעסקה נחתמה במאה אחוז, אני משוכנע שזה מה שגרם לעסקה להיכשל. זה היה עניין של גאווה. ברור שרציתי לשחק בצ’לסי שהייתה קבוצה גדולה שמשתתפת בכל שנה בליגת האלופות וסיטי עדיין לא”.

מתחרט על עזיבת ריאל מדריד? - “אני לא מתחרט שעזבתי את ריאל מדריד אבל צר לי שהפרק שלי שם נגמר ברע. אני תמיד אזכור את ריאל מדריד לטובה, זה המועדון שפתח עבורי את הדלת לכדורגל האירופי ואני לא צריך לספר עד כמה הקבוצה הזו גדולה. נאבקתי כמה שאפשר כדי שהזכרונות היפים שלי יישמרו גם כלפי הקהל, עשיתי הרבה דברים טובים עבור הקבוצה. זכיתי עם ריאל בשתי אליפויות ואני חושב ששיחקתי טוב כמעט בכל הזמן והשפעתי אבל הייתי צריך לעזוב”.

הבחירה בריאל ולא בבארסה. “זה אולי נראה קשה, אבל זו בחירה קלה. ריאל מדריד הייתה הכי רצינית. היו הצעות מקבוצות אחרות אבל כשהבנתי שריאל מדריד רלוונטית אז כמובן שזה היה החלום שלי והשיא עבורי. הקבוצה הייתה מלאה בברזילאים וזה הקל עליי, בעיקר רונאלדו ורוברטו קרלוס וגם את המאמן לושמבורגו חיבבתי”.

היחסים עם קאפלו. “הסתדרתי עם כל המאמנים לאורך הקריירה וכמובן שלכל מאמן דרישה אחרת. כשקאפלו הגיע, משום מה, אולי בגלל הגיל שלי - הוא שם אותי על הספסל. הוא היה המאמן וזו ההחלטה שלו, לא יכולתי להתווכח אלא רציתי רק להוכיח את עצמי. לא אהבתי לעלות מהספסל במחצית השנייה ורציתי תפקיד אחר אבל בסופו של דבר הסתדרנו”.

בקהאם. “הוא היה תמיד נהנה עם הברזילאים, הספרדים היו מקנאים(צוחק) שהוא חלק מהקליקה שלנו. ביליתי איתו זמו רב, הוא אדם מאוד צנוע וחבר אמיתי, למרות כל הבאז סביבו הוא היה עם רגליים על הקרקע”.

אז איך תזכרו אותו?

פפה וציון מאה. הבלם הפורטוגלי רשם ציון דרך ענק לפני חמישה ימים עם משחקו ה-100 במדי הנבחרת. פפה גם כבש את שער השיוויון נגד קרואטיה במשחק הידידות כשנגח מכל הלב לרשת בדקה ה-32(תיקו 1:1 בסיום). אמש, כשפורטוגל ניצחה את איטליה במשחק בבית האומות, הוא ענד את סרט הקפטן וקיבל גביע הוקרה מיוחד לפני המשחק. אחרי המשחק נגד קרואטיה פפה כתב על משחקו המאה על רקע תמונה מחגיגות הזכייה ביורו וכתב ‘אני מתרגש כמו באותו הערב’. היום הוא העלה תמונה וכתב בפשטות, מילה אחת מוכרת בפורטוגזית: Obrigado - תודה.
כשהגיע לריאל מדריד פפה עדיין לא היה אפילו שחקן נבחרת והוא נכלל בסגל לראשונה רק בכינוס הנבחרות אחר-כך. הוא ייצג את הנבחרת בכל הטורנירים הגדולים מאז 2008 וב-2013 השנה הקאלנדרית רשם 13 הופעות - הכי הרבה שלו. הוא שיחק גם במונדיאל האחרון וכבש שער שיוויון זמני נגד אורוגוואי שלא הספיק. פפה הוא השחקן השישי שחוצה את רף מאה ההופעות בפורטוגל - כמובן שכריסטיאנו רונאלדו ראשון(154), לואיס פיגו שני(127), מאוטיניו שלישי עם 113 משחקים, נאני עם 114. הבא בתור עבור פפה הוא פרננדו קאוטו הבלם לשעבר, לו 110 משחקים.

אני הגבתי לו על הפוסט בספרדית הבינונית שלי וכתבתי - הוא הבלם הכי טוב שאני ראיתי במו עיניי בריאל מדריד, ורק ואראן יכול להאפיל עליו. כתבתי את זה גם אחרי שהוא עזב. הוא פתיח את העונה שעברה בבשיקטאש מעולה ואז נפצע לדעתי ומס’ המשחקים שלו פחת אבל בנבחרת הוא עדיין סלע. הזוי שרק בסוף 2007 שיחק לראשונה, למרות שהיו ריקרדו קרבאליו ואחרים.

כריסטיאנו עם השני שלו במדי יובנטוס כשהראשון הובקע לפני כן באותו משחק.
אז קהל אחר גנב לנו את ה- SIIIIIIIIIIIUUUUUU

אז איקר קסיאס כבר לא ילד כמו בתמונה, מעונת 1997/98, אז בגיל 16 הוצא מבית הספר כדי להיכלל לראשונה בקריירה שלו בסגל של ריאל מדריד הבוגרת, במשחק חוץ בצ’מפיונס. אמש הוא רשם את הופעתו ה-172 במפעל, יותר מכל שחקן אחר, וזוהי גם העונה ה-20 שלו בליגת האלופות - יותר מכל שחקן אחר, לחלוטין, כשהוא חולף על פני ראיין גיגס. איקר לא הצליח לשמור על שער נקי אתמול אבל כן עשה זאת 56 פעמים בעבר, יותר מכל שוער אחר. במארקה העלו גלריית תמונות עם 20 הרגעים של קסיאס בצ’מפיונס, כולל הגמרים המרגשים בשנת 2000, הבכי ב-2002 וגם הדסימה, ואפילו הספסול נגד דורטמונד בחצי הגמר ב-2013. בריאל מדריד ב-152 הופעות רשם 90 נצחונות, 29 תוצאות תיקו ו-33 הפסדים.

קצת פרטים על המושאלים שלנו:

קובאצ’יץ’ שחקן הרכב קבוע בצ’לסי, לפי הראיונות שלו הוא לא מעוניין לחזור בעונה הבאה.

אחרי הבכורה המוצלחת של אשרף בהרכב הוא ממשיך לקבל קרדיט ופותח משחק שני ברציפות בדורטמונד.

מיוראל פתח בשני המשחקים האחרונים של לבאנטה ועדיין לא כבש.

ראול דה תומאס כבר עם שני שערי ליגה במדי ראיו.

אוסקר כבש שער ניצחון מול ברצלונה.

תיאו הורחק מארבעה משחקים אחרי שנתן סטירה לשחקן יריב. הרכישה שלו מסתמנת כמו בזבוז של 30 מיליון יורו. אתלטיקו צריכה להגיד לנו תודה.

אודגור פותח אצל ויטסה, כרגיל משחק לא רע אבל בלי לתת מספרים.

לונין לא רואה דשא ולא ספסל בלגאנס. שנה מבוזבזת עבורו, חבל.

אשרף פותח משחק שלישי ברציפות בדורטמונד בליגה - שלושה נצחונות. בכל אחד מהמשחקים יש לו שער או בישול. מצד שני דורטמונד גם סופגת הרבה. בליגת האלופות הוא לא שותף.

הבישול שלו היום היה בכדור עומק, משהו שמאוד חסר לנו בקבוצה.
https://streamja.com/Qk4V