דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

רונאלדו, מסי ולבנדובסקי כבשו במשך מספיק עונות, מספיק שערים, כדי לא להטיל בהם דופי.

אל תקפוץ בראש, תקרא ותחשוב על זה. עונה אחת מוצלחת. זה כל מה שהשחקן הזה עשה בקריירה. ובתוכה סטייה סטטיסטית מאוד משמעותית.

הוא צעיר. בדיוק פרץ, עבר לקבוצה גדולה ולא קיבל דקות.
לא מנסה להפוך אותו לרונאלדו.

אתה אומר לי לא לקפוץ בראש כשאתה מנסה לנכס לי משפטים הזויים. אני לא עומד מאחורי הטענה שיוביץ שחקן ענק ושווה ערך לרונאלדו, מהסיבה הזו לא כתבתי את זה ובגלל זה מוזר לי שאני מנסה להגן על הדעות שלי בצורה הזו.

מה כן טענתי? שאני חושב שזה לא מקרי שכל שחקן שמגיע נכשל פה בתקופת זידאן.
יוביץ הוא עוד שחקן כזה.
אז נכון יוביץ הוא לא שחקן של 100 אחוז הצלחה.
אך מבין השחקנים הרבים שהגיעו או ניסו לפרוץ תחת זידאן כמה הצליחו?
אסנסיו במגמת ירידה מאז עונתו הראשונה,
ויניסיוס גם כן,
רודריגו הגיע בתור כישרון ענק שבנתיים לא מוצא את עצמו,
אודגארד הפך מאולי הקשר הטוב בליגה לצל של עצמו,
הזאר פצוע, וכשלא פצוע הוא גרוע,
ליוביץ לקח 20 דקות כדי לכבוש יותר מבעונה וחצי פה.
חאמס לפני זידאן היה אחד מהמצטיינים שלנו, תחת זידאן כמעט כלום, אחריו שוב שחקן טוב.
יורנטה מלך הבישולים בלה ליגה
רגילון נראה נהדר בטוטנהאם, בטח שטוב ממרסלו וכלל לא בטוח שפחות ממנדי.
מריאנו בצרפת היה בין החלוצים הבולטים,
בייל בקושי משחק ובלי קדם עונה וכבש כמו כל שחקני האגפים שלנו יחד.
מיליטאו בקושי רואה דקות ונראה מפוחד. רק להסתכל על המקביל שלו שהגיע מפורטוגל ומה הוא עושה בסיטי.

לדעתי זה לא ביש מזל.
יש משהו מקולקל במערכת אליה הם נכנסים.

חלק נפצעו, חלק היו גרועים מנטלית. אבל אלה בעיקר המון תירוצים טובים ללמה זידאן נכשל.
משפט של המרצה שלי ללוגיקה:
״יש אנשים שמצליחים, ויש אנשים עם סיבות נהדרות ללמה לא הצליחו״.
זידאן בקדנציה השניה הוא השני.
אני כבר לא קונה את התירוצים האלה. כולם נכשלים דווקא תחתיו.

אולי במקום להאשים את כל הצמחים שלא מצליחים לצמוח בגינה בכך שהם חלשים, אפשר להבין שאולי משהו לא בסדר בגינה?
גם השחקנים הם ממגוון כל כך רחב! לא מאותו סוג.
חלקם שחקני הגנה, חלקם קשרים וחלקם שחקני התקפה.
חלקם ספרדים, חלקם דרום אמריקאים, וחלקם ממדינות אחרות באירופה.
חלקם הגיעו מליגה קטנה, חלקם מליגה חזקה (כולל מהספרדית).
חלקם זכו לעונות התחשלות בהשאלה, חלקם הגיעו מהנוער, וחלקם ישר לבוגרת.
חלקם הגיעו בתקווה שיפרצו, חלקם אחרי עונת פריצה, וחלקם היו כבר כוכבים.

אשמח לתגובה בקשר לתוכן ולא ציטוט שמוצא מהקשרו.

אגב, שם שנוטים לשכוח ממנו הוא מריו הרמוסו, שלריאל היה סעיף החזרה נמוך. זידאן העדיף את מיליטאו על פניו, ואתלטיקו רכשה אותו מאספניול ב-25 מיליון (12.5 הלכו לריאל).

וגם הרמוסו, כמו יורנטה, גילו את עצמם מחדש תחת סימאונה. מה שכן בולט אצל שניהם, הוא שלקח להם זמן תחת צ’ולו למצוא את עצמם, אבל זה בסוף קרה. הרמוסו הפך לשחקן הכי חשוב בהגנה (יכול לשמש כבלם שלישי וגם כמגן שמאלי), ויורנטה הפך לכלבויניק.

אחרי הרמוסו לא מספיק עקבתי בכנות, אבל לפי מה שאתה אומר מדובר על שם נוסף לרשימת השחקנים שנבלו אצל זידאן או לא נספרו אצלו ופורחים אצל מאמן אחר.
ממש כמו בשיר של אביב גפן: ״ואם את רוצה לפרוח תברחי, כי הכל נובל אצלי״.
אבל אנשים ימשיכו לספר לעצמם שזה מקרי וכמובן אך ורק אשמת השחקן.

אני מפחד שמתקרב היום שנהפוך לבית קברות לקריירות של שחקנים. איזה שחקן ירצה להגיע כשהוא יראה מה קורה לשחקנים שמגיעים?

אותי לימדו לזהו מגמות וכללים.
כשלרוב שחקנים מצליחים בקבוצה מסוימת ופתאום אחד לא אז כנראה שהבעיה היא בו.
כשאף שחקן (טענה יותר חזקה מרוב) לא מצליח, אז כנראה שהבעיה היא לא ב20 שחקנים אלא במערכת עצמה.
מערכת = מאמן ושיטה (שנקבעת על ידי המאמן).

אם זידאן מכשיל סדרתי של שחקנים, אין לו שיטה ובנוסף לזה הוא גם לא מקדם את הצעירים, אז איך הוא מביא כל כך הרבה תארים?
האם יש בכלל מאמן שזכה ביותר תארים ממנו מאז שהוא הגיע לריאל מדריד? (2016 אם אני זוכר נכון). שווה לבדוק את זה.

כבודו במקומו מונח, אני מדבר פה על הקדנציה השניה, בה לטעמי הוא כישלון.
בגלל הקדנציה הראשונה אני לא מקלל אותו למרות שהוא הרס את הקבוצה בקדנציה השניה.
מזכיה בליגת האלופות ב2018 אנחנו רק בהידרדרות.
גם רונאלדו הברזילאי היה חלוץ מטורף, מישהו רוצה אותו היום בחוד ההתקפה? מוריניו מחזיק בהכי הרבה תארים בערך, ועדיין כמעט ולא מצא לעצמו קבוצה.
אנשים לא תמיד משמרים את הקסם שלהם, וזידאן איבד את שלו.

ואשמח אם תגיב עניינית למה שטענתי. כי מה שזידאן עשה ב2016-18 לא קשור לשום חלק ממה שטענתי כרגע

אוקיי, אז בקדנציה הראשונה שנינו מסכימים שהוא היה הצלחה.

הקדנציה השנייה של זידאן התחילה במרץ 2019. מאז הוא הספיק לזכות באליפות ככה שלהגיד שהקדנציה שלו היא כישלון זה לא נכון. בוא נניח שהשנה לא נזכה באליפות ולא בצ’מפיונס. זה אומר שהוא לקח אליפות אחת בשנתיים. כישלון זה לא.

מה טענת? שאין לו שיטה? שהוא לא משפר את הצעירים? (בקדנציה השנייה).

לא כל כך הבנתי את הפואנטה ברשימת השחקנים שנתת. אתה רוצה רשימה של שחקנים שהיו טובים בקדנציה השנייה של זידאן? מה עם מודריץ’, ראמוס, קורטואה, ואראן, קרבאחל, קסאמירו, בנזמה וואלוורדה?

אני חושב שזידאן הוא אחת הבעיות האחרונות בריאל מדריד ושהוא צריך להישאר לפחות עד סוף החוזה שלו.

ועוד דבר, צריך לקרות משהו ממש דרסטי כדי ששחקנים לא ירצו לבוא לריאל מדריד.
זה גם קצת מצחיק לחשוב שזידאן יגרום לדבר כזה כי אם כבר הוא דווקא גורם משיכה לשחקנים (למשל- לריאל מדריד עם זידאן יש יותר סיכוי להביא את אמבפה מריאל מדריד בלי זידאן).
גם בתקופה שנראנו נורא בליגה ולא עברנו את השמינית של הצ’מפיונס- עדיין ריאל מדריד הצליחה למשוך את הכוכבים הגדולים בעולם. אני ממש לא דואג בגזרה הזאת.

נ.ב: לגבי מוריניו- ההשוואה לא מתאימה. זידאן לקח אליפות בעונה האחרונה. מוזמן לבדוק מתי היה התואר האחרון של מוריניו.

בוא נשים קלפים על השולחן. אליפות מול ברסה ששווה 8-2 מול באיירן כן? כל הכבוד והכל אבל זה בדרגת קושי של להתרשם מאם פפ לקח אליפות בבאיירן.
חוץ מזה מה עם החצי עונה הראשונה שלו? אז נכון שהוא לא האשם היחידי באותה עונה, אבל הוא באחוזים הרוויח פחות נקודות מלופטגי וסולארי.

חבל לי שאתה לא מבדיל בין אליפות כמו של מוריניו לאליפות כמו של זידאן שנה שעברה. ביכולת ובהכל.
אני רואה מגמה, והמגמה היא רעה מאוד. מקבוצה שלפני 3 שנים הייתה אימת אירופה השנה היא בדיחה, ולא רק בדיחה אלא שגם אין עתיד.

שחקנים ששיחקו טוב תחת זידאן או שחקנים שהיו כוכבים בריאל לפני?

הרשימה שאני רשמתי? כל שחקן שדעך תחת זידאן. בין אם רק הגיע או כבר היה.
איזה שחקן עשה קפיצת מדרגה תגיד לי?

שמע, אני רואה מגמה שכל שחקן נובל תחת זידאן. כל כך הרבה כוכבים הגיעו ואף אחד לא הצליח

נתחיל מזה שהתשובה היא כן. ובנוסף תרצה או לא אתה השוואת פה בין חלוצי על ליוביץ ואז התחלת להתגונן על השוואה הזאת עוד לפני שמישהו ענה לך… אם אתה לא מבין את זה יש לך בעיה בתפיסה הלוגית.

בתור אחד שמתלונן על תירוצים אתה מלא בהם (או שכזה אתה אוצר זה סיבות ולא תירוצים בניגוד למי שלא בדעתך)

כדי שאני לא " אוציא את הציטוטים שלך מהקשרם" (מה שלא באמת קרה בדיון הזה) אני לא אצטט.
ברור מרוח הדברים שלך שאתה חושב שזידאן הרס כל שחקן שהגיע לקבוצה וכל הסבר שניתן לך הוא תירוץ. אסנסיו וויניסיוס היו טובים חלקית עד הפצעיה שלהם, זידאן נותן להם קרדיט מעל ומעבר והם נראים כמו כלום ושם דבר, מה הטענה שלך? שזידאן מבקש מהם לשחק חרא? מתחנן מויניסיוס למסור גרוע? שלוח הודעות לאסנסיו כדי שלא יבעט לשער או חס וחלילה ידרבל?

רודריגו עוד ילד שלא יכול לשים כתף לאחותי הצעירה ואף על פי כן הוא משותף בצורה מאוד יפה בקבוצה כשהןא לא פצוע

יוביץ הגדול שהיה מוביל אותנו לדאבל לו רק היה נשאר (למרות שלא כבש בשום הזדמנות שקיבל) אפילו לא פותח בקבוצה שעבר אליה אתה מבין את האבסורד??

אודגרד היה מצויין חצי מהשנה שעברה (אבל לא, במחינתך כל מי שלא משחק היה הקשר הטוב בלילה עונה שעברה. ולך אין תירוצים אה?) וקיבל הזמנויות. הוא לא הראה שהוא עדיף ךא על קרוס ולא על מודריץ בדקות שקיבל (עזוב את זה שזידאן רצה שישאר ובסוף אמר שלא יעמוד בדרכו של השחקן) אגב, מדהים לראות את הקשר הטוב בליגה הספרדית מוביל את ארסנל בגאון למקום ה10 :slight_smile:

הזארד? עוד תגיד לי שזידאן פוצע אותו בתחילת כל אימון? או שבכלל השיטה של זידאן גורמת לו לסובב קרסוליים באימונים? חוץ מזה שהזארד נראה טוב מאוד כשהיה כשיר.

יורנטה הוא טעות גדולה של זידאן (למרות שאף אחד לא ציפה שיתפתח ככה) אבל שם היה משהו אישי, זה קורה וגם זידאן עושה טעויות. אבל לטעון שכל שחקן שעובר תחתיו נכשל זה אבסורד.

כל שאר ה"מושאלים" החביבים שעברו לאנגליה כדי להרוויח לקבוצות שלהם פחות נקודות ממה שיש לריאל העלובה של זידאן, שישארו שם… רגילון אולי יעשה מעבר מתוקשר לרומא או מנצ’סטר וזה יפה אבל כשבאיירן יציעו עליו 60 מיל תוכל לספר לי כמה פספנו כוכב על.

לגבי מריאנו, נו באמת אני לא אגיב על השטות הזאת.

אני מפחד לצטט אותך כדי שלא תגיד שהוצא מהקשרו אבל להגיד שכל השחקנים נכשלו תחת זידאן זה פשוט הזיה אחת גדולה ( גם אם אתה מדבר על הקדנציה השניה… כי זידאן פעם היה פפ ואחרי שנתיים הפך להיות וולדמורט הממ סליחה ואלוורדה)

תחת זידאן, גם בקדנציה השניה (כבר הגיבו לך את זה פה, והפלא ופתא מצאת “תירוצים”) יש שחקנים שהצליחו תחתיו… מודריץ בכושר הטוב בקריירה כנל קרוס, קאסי התפתח תחת זידאן לטוב בעולם בתפקידו, עזוב את פדה, אפילו נאצו ולוקאס התפתחו והרויחו מלא מהנוכחות של זידאן בקבוצה.

מעבר לכל מקרה ספציפית. כמה שחקנים מצליחים בקבוצות על וכמה “נכשלים” ועוברים לקבוצות דרג נמוך יותר? באחוזים? כמה שחקנים שהפציצו בשטוטגרט באו והדיחו את לבנדובסקי מהרכב בבאיירן?

בקיצור יש לך איזה מניפסט בראש שאתה חייב להקיא לפה כל פעם שהקבוצה לא מנצחת. מהצד שלי זה נראה פשוט כמו כפיות טובה.

השוואה שכל אחד בעל הבנה קלה בכדורגל או ניסיון לפתח דיון ולא לנצח בויכוח היה מבין לאן אני מכוון את הדברים.
אני לא פוליטיקאי, אם תנסה להקצין כל מילה שלי אתה תצליח ואין בכוונתי לנצח בדיון שכזה כי הוא רדוד.
אם הבנת מההשוואה שלי שאני חושב שיוביץ ולבנדובסקי הם אותו סדר גודל של שחקן אז כנראה שהתעלמת מכל מיני מקומות בהם כתבתי בברור שלבנדובסקי טוב מיוביץ וחיפשת לנצח בויכוח יותר מלנסות להבין את טענותיי.

כן ולא.
כל שחקן שהגיע נכשל. זו עובדה. (כלומר זה משהו שלא צריך להוכיח לטעמי כי כולנו נסכים שאודגארד או כל אחד מהרשימה שכתבתי לא הצליח כמו שציפו ממנו, היחיד שאפשר לדון עליו הוא בייל, אבל אני מדבר על הקדנציה השניה של זידאן).
לכולם יש הסברים וסיבות לכישלון וזידאן לא האשם היחידי, אבל קשה להתעלם מהעובדה שבסופו של דבר תחתיו כולם נכשלים.
אופציה 1: 10 שחקנים(אל תתפוס אותי במספר) שכולנו תפסנו מהם והצליחו בכל מיני מקומות שונים במקרה נכשלו בריאל (כל אחד מסיבותיו).
אופציה 2: המאמן אחראי במידה מסוימת לאותם כשלונות.

כל מקרה בנפרד לא אומר כלום, ביחד הם כבר מגמה. וכשמדובר במגמה כזו ברורה (100% שחקני שדה נכשלו מאז קאסמירו), אז אני אסיק ממנה מסקנות.

קלופ הוא הסיבה להצלחה של ליברפול? כמובן שכן. אבל זה לא שקודמיו אמרו לשחקנים למסור ליריבה ושמותר לחטוף גולים. אבל אי אפשר להתעלם מההצלחה של ליברפול תחתיו, לא רק בתארים עצמם אלא פשוט ביכולת ובשיפור מקבוצה בינונית לקבוצה מדהימה.

לא יודע כמה בדיוק אבל בכל קבוצה גדולה יש שחקן או שניים מוצלחים לפחות שהגיעו בשנים האחרונות.
לא מצפה ל100% הצלחה ברכש, רק ליותר מה0 הקיים.
אגב, אם כבר מדברים על השוואות, למצוא מחליף ללבנדובסקי בבאיירן ולבייל בריאל אלה משימות שונות.
אני יכול למצוא המון שחקנים שיהיו יותר טובים מבייל באגף ימין, מלבנדובסקי אני בספק אם תצליח למצוא רבע מהכמות הזו. (לא רוצה ליצור דיון כזה כי זו לא הנקודה).

למה כפיות טובה?
מאוד מעריך את זידאן בדברים מסוימים.
הדעה שלי היא שהוא מאמן נהדר לקבוצה בנויה ומאמן בינוני לבניה של קבוצה.
אני לא חושב שזו כפיות טובה לבקר דמויות חשובות במועדון.

כן, כרגע לטעמי יש בעיה במועדון. שחקנים מכל הרמות, הגילאים, המוצאים, התפקידים ומכל סוגי דרכי ההגעה הגיעו לכאן וכולם נכשלו. אז אני לא מאמין שזה רק באשמתם, לטעמי יש פה משהו לא בריא במועדון, וניסיון לצייר את הדעה שלי כ״אתה חושב שזידאן פוצע את הזאר?״ הוא פאתטי וירוד (לא מעליב אותי חלילה)

זה באמת המודריץ הכי טוב שאתה זוכר? מודריץ של 2015 לא רואה אף גרסה מאוחרת יותר שלו.

הסגל מאז 2017 בדעיכה מטורפת ורק עיוור מפספס זאת. זידאן מסתבר שמפספס זאת. אם מישהו חושב שהמועדון פעל נכון מאז השיא אז אני כבר לא יודע איך להמשיך את הדיון.

רק לשם השוואה אנחנו במקום מאוד דומה לברסה וזה כשאצלם בתקופה הזו היה הנשיא הכי גרוע בהיסטוריית הכדורגל ומאמנים נוראיים.
טוב פה אני קצת הקצנתי, אבל מנשיא אגדי ומאמן אגדי אני אצפה להצליח הרבה יותר מהנשיא הכיי גרוע ומאמנים נוראיים

שחקן שיובש במשך חצי שנה ומגיע ללא כושר משחק וללא קדם עונה לקבוצה חדשה בליגה חדשה.
מדבריך גם אפשר לחשוב שלפני שהגיע הם הובילו את הליגה, אם אתה רוצה לקחת את החודש הזה כדוגמה אז בחודש שהוא שם הם שיפרו את מיקומם בטבלה וזאת למרות שפגשו את יונייטד, סיטי, לסטר ואסטון וילה. (כלומר כמעט ורק קבוצות צמרת).

1. תראה לי איפה כתבתי שהוא יוביל אותנו לאליפות.
  2. אחרי ייבוש של שנה וחצי אני חושב שהגיוני שהוא לא יהיה בכושר משחק. ועדיין נראה שם טוב מבריאל ובליגה שאני כלל לא בטוח כבר שחלשה יותר מהספרדית.

המשך ישיר לכך שאני תמיד טוען שהרבה יותר קל לנצח ויכוח אם אני אחליט בשבילך מה אמרת ולפי זה אענה לך.
הרי איזה אמירה יותר קל לסתור:
״יוביץ החלוץ הטוב בעולם״ או ״לזידאן יש חלק בכך שכל רכש לא מצךיח למצוא את עצמו בריאל״?
אבל כתבת הודעה מאוד יפה שסותרת את האמירה הראשונה (שלא אמרתי).

הזאר הוא השחקן עם הכי הרבה תירוצים,
ועדיין:
העונה: 3 שערים ו0 בישולים ב631 דקות.
עונה שעברה: שער ו7 בישולים ב1545 דקות.
שער או בישול כל 198 דקות! ממש סופרסטאר.

אז לא בא להגיד שום דבר ספציפי על הזאר כי הוא באמת עם כל התירוצים שבעולם.
להגיד שאסור לשפוט אותו? - לגיטימי.
להגיד שהיה טוב? - סליחה אבל זה לא נכון בשום קנה מידה. לצורך העניין אלה המספרים של ויניסיוס, וממנו קיים קונצנזוס של אכזבה.

להגיד שכל שחקן שהגיע נכשל זה קצת עיוות המציאות.
קודם כול- יש גם שחקנים שהיו בקבוצה והצליחו. למה הצלחה של שחקן רכש יותר חשובה מהצלחה של שחקן שכבר היה בקבוצה?

עכשיו בוא נסתכל רגע על הרכש. בקדנציה השנייה של זידאן היה חלון העברות אחד בלבד בו הגיעו שחקנים משמעותיים (זאת אומרת שהוא מתנהל כמעט בלי רכש) ועוד חלון אחד שבו ה"רכש" היחיד היה אודאגרד שחזר מהשאלה.

באותו חלון הגיעו הזארד, יוביץ’, מיליטאו, מנדי ורודריגו.
מנדי הוא לא כישלון. אתה ממהר לכתוב שכל שחקן שהגיע נכשל וזאת עובדה. אז לא, זאת לא עובדה.
הזארד הוא מכת פציעות בלתי נגמרת. בזה זידאן לא אשם. הוא בהחלט כישלון, מסכים איתך.
יוביץ’ גם כן נכשל.
מיליטאו בעייני לא כישלון, כנ"ל לגבי רודריגו.
כלומר- ההכרזה שלך היא הרבה פחות וודאית ממה שכתבת פה.

ועוד משהו לגבי אודאגרד, אני גם מסכים איתך שהוא נכשל. אני חושב שזה גם לגיטימי, בהתחשב בזה שהוא משחק בעמדה הכי חזקה בסגל (קרוס, מודריץ’ וואלוורדה לפניו).

אף אחד לא כתב שהמועדון פועל נכון. הדלות ברכש שהצגתי פה בהודעה מכריזה שהמועדון לא פועל נכון. אבל עניין הרכש הוא לא אשמת זידאן.

גם על זידאן יש לי ביקורת, על העבודה שלו עצמה. יחד עם זאת אני אכתוב שוב- הוא אחת הבעיות האחרונות של ריאל מדריד והייתי מחליף הרבה דברים לפני שהיייתי מפטר אותו.

קודם כל, הטענה העיקרית שלי היא שבניית קבוצה היא לא תכונה חזקה אצל זידאן.
בקדנציה הראשונה זידאן קיבל קבוצה בנויה, חזקה מאוד ולדעת כולנו הטובה באירופה מבחינת חומר השחקנים. במצב כזה זידאן הוא אלוהים לפי מה שהוכיח לנו וזה מה שאני מאמין עד שיוכיח לי אחרת.
בקדנציה השניה לזידאן היו אתגרים אחרים. הוא היה צריך לבנות מחדש. פה זידאן נכשל בעיני. הקבוצה תחתיו לא מתקדמת בקצב שהייתי מצפה ממנה ורחוק מכך.

מאמן מסוים יכול להיות מטורף במצב מסוים ובינוני באחר, בדיוק כמו שמסי עם כמה שהוא מדהים הוא בלם בינוני ככל הנראה.

1. שנתיים וחצי. גם בעונתו הראשונה נראינו נורא והוא הביא באחוזים פחות נקודות מקודמיו. אם היינו נראים טוב יותר או לפחות לא פחות טוב ועדיין לא זוכים אז הייתי מוריד את העונה. כלומר ב2019 הוא היה המאמן הכי חלש, ככה שהוא הפסיד את האליפות יותר מ2 קודמיו.
    ב2016 לצורך העניין אני מאוד מפרגן לו על מה שעשה בליגה וזאת למרות שלא זכינו (שלא באשמתו) שכן הוא הראה שאם זה היה תלוי בו כנראה שהיינו זוכים.

2. צריך לדבר בכנות על גודל האתגר.
    להתמודד עם ברסה של סטיין, קומאן והבלאגנים שם זה לא כמו להתמודד נגד הmsn או ברסה של פפ. תוריד את ברסה מהמשוואה וכל עונה ללא אליפות היא כישלון מהדהד. אנחנו כבר שנתיים נופלים בשמינית גמר אלופות (השנה בקושי עלינו), ועפים בגביע מוקדם.

קח את עונה שעברה. שים את אותה קבוצה בכל אחת מהסיטואציות בין 2010-2018. היא תיקח אליפות באחת מהעונות? אולי אפילו בחלק מהמקרים היא לא הייתה מגיעה לאלופות (או עולה מהמוקדמות).

בהחלט לא הגיע מספיק רכש, יחד עם זאת זה לא אומר שלא הגיעו שחקנים או שלא היה אפשר להוציא יותר מאלה שכאן.

בכל אופן אני כבר חוזר על עצמי, אגיב יותר לדברים נקודתיים שיכתבו לי מעכשיו.
אז אסכם:
אני חושב שהשחקנים נראים רע גם באשמת המאמן. זו דעה שלקח לי זמן לגבש כי גם אני כמוך הסתכלתי על כל מקרה בנפרד ותמיד היה תירוץ.
אבל לפתע הסתכלתי במבט מלמעלה והבנתי שממאמן טוב אני מצפה שהשחקנים יוציאו תחתיו יותר משהוציאו או מוציאים במקומות אחרים. אני מצפה שמאמן טוב יגרום לשלם להיות גדול מסך חלקיו.
בריאל מדריד כל שחקן ושחקן כמעט הם סופרסטארים (מלבד 2 עמדות) ועדיין אנחנו נראים נורא.
כמו שכתבתי: ״יש כאלה שמצליחים ויש כאלה עם סיבות מצוינות ללמה לא הצליחו״.

נעשה רגע סדר לגבי העונה שעברה. עד הקורונה העונה של זידאן וריאל לא היתה טובה. אחרי הקורונה הוא והקבוצה התעלו על עצמם, ולזכותם השינוי והיכולת אחרי הקורונה שהביאה לאליפות.
לכן אני חושב שבמצב הנוכחי, אם היתה פגרת קורונה שוב, ריאל של זידאן שוב היתה חוזרת בכושר שיא.

אבל אין עוד פגרה, וריאל של זידאן נראית כמו לפני הפגרה הקודמת. משמע יש פה בעיתיות מבחינת ההצלחה לטווח ארוך. הרי ככה ריאל זכתה גם בליגת האלופות - מיקוד הכושר והריכוז באותם משחקים ספציפיים בנוקאאוט. לזכותו של זידאן, האיש יודע להגיע למאני טיים.

דבר נוסף, העונה הראשונה ועונת האליפות (2016,2017) היו בשיא היכולת של הקבוצה שנבנתה לפני שהגיע, בלי צורך לקדם צעירים. זה מצד אחד, אבל מצד שני הוא ידע למצות את הפוטנציאל של הסגל החזק הזה בגדול. גם כשהיתה עונת 2017-18 הלא טובה, היא נראיתה בדיוק כמו העונה שעברה: הריצה בליגה היתה צולעת, אבל כשהגיע המאני טיים הקבוצה נראיתה בשיאה.

לסיכום, זידאן עדיין לא מומחה בבניית סגלים, זה ברור. מצד שני, אם המועדון בונה עליו שיביא עוד הצלחות, כנראה שצריך מישהו שיבנה את הקבוצה ביחד איתו, ואני לא רואה שזה קורה מבחינת מדיניות הרכש.

קצת על הפארטידזו של פפה אתמול: 18 הרחקות - יותר מכל אחד אחר, 12 הרחקות בנגיחה, 100% ניצחונות בקרבות האוויר, וכל זה בגיל 38.
קצת על הפארטידזו של פפה אתמול: 18 הרחקות - יותר מכל אחד אחר, 12 הרחקות בנגיחה, 100% ניצחונות בקרבות האוויר, וכל זה בגיל 38. “הוא אחד הבלמים הטובים בעשרים השנים האחרונות, תאהבו אותו או לא. בגיל 38 ועם ‘פצע מלחמה’ בגבה, הוא הוכיח שוב למה הוא מסוגל ולא נתן צ’אנס ליובנטוס כשהשאיר את חברו הטוב רונאלדו מאחור”, פרגנו במארקה. נכתב גם על הצלת השער שלו. ג’ו קול, שחקן צ’לסי בעבר, אמר: “הוא כיסה את כל המגרש והיה ללא דופי עם הכדור, הוא עדיין אחד מחמשת הבלמים הטובים באירופה”. ריו פרדיננד, בלם גדול בפני עצמו, אמר: “אם הייתי מאמן הייתי לוקח ת הווידאו מהמשחק הזה ומראה אותו לכל הבלמים שלי כדי שייראו - המיקום שלו, הרצון שלו, תשומת הלב שלו, הנחישות, היכולת להבין היכן הסכנה, איך הוא משתמש בכל הגוף. היום הבלמים הצעירים יוצאים עם הכדור קדימה היטב אבל בכל הנוגע להגנה על הרחבה - זו הייתה תצוגה כמעט מושלמת”. פפה עצמו היה צנוע כהרגלו ואמר לאחר המשחק: “יש לנו אחריות גדולה מאוד בכל פעם שאנחנו לובשים את החולצה הזו. לא רק ההופעה שלי הייתה חשובה אלא גם העבודה הקולקטיבית. הגיע לנו לעבור”.

@Raulito-7 כמה עצירת הפנדל הזו ריגשה אותך מאחד עד ראול מניף את הגביע עם האוזניים הגדולות אחרי רמונטדה בעונת הקאפלו?

הלכתי קניתי אותו בפיפא ישירות להרכב מרוב נוסטלגיה שהבנאדם הביא לי אתמול. חבל שעזב אותנו גם בגילו היה יכול לתרום תרומה אדירה בריאל.

פעם ראשונה שאני רואה את אודגארד בועט כדור שעולה לאוויר ולא מתגלגל על הדשא, מי לימד אותו לבעוט שם?
משחק מושלם שלו ושער גדול אתמול בניצחון של ארסנל על אולימפיאקוס.

גם מיוראל בעניינים והוא בישל ב 3-0 של רומא על מנור סולומון ושחטאר.
בייל נכנס כמחליף בהצגה של קיין על דינמו זאגרב.
ברהים פתחו במדי מילאן מול יונייטד, היה די חלש והוחלף.
חסוס ואייחו נכנס לכמה דקות כדי לבזבז זמן בניצחון של גראנדה.

כל המושאלים נראים בדרך לשלב הבא.

השוער חייב היה לקחת את זה.
אבל משחק מצוין שלו.
כואב לי עליו. פוטנציאל עצום שלא מצליח לממש את עצמו.

מזכיר את אסנסיו. מוכשר ועם זאת “אשכנזי”, בלי סכין בין השיניים, שחקן ארסנל. יו ניים איט.

עוד עניין הוא האיטיות שלו. אם היה משחק בקבוצה של סילונים אולי הדברים היו נראים אחרת, אבל בקבוצה הנוכחית שלנו כרגע זה צורם.

יופי של משחק וזה רק מחזק אצלי את הרושם שהוא צריך להיות יותר כמו טוני קרוס ופחות עשר שנותן מסירות עם עין עקומה