דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

יש פה הרבה מסקנות חד משמעיות וחותכות בעקבות 30 דקות טובות מול קבוצה מבולגנת, לא מאוזנת, לא מאומנת הסובלת מטראומות עבר.
לדעתי הצנועה ההרכב שנתן דקות מצויינות אתמול יתקשה מול קבוצה מאורגנת ומאומנת בשלב הבא.
כן קמאבינגה ופדה, אבל לצד קרוס ומודריץ’.

כרגע כן, אבל מה יהיה בעונה הבאה או זו שאחריה זה כבר סיפור אחר. לגבי זה שההרכב שניצח את פריז יתקשה מול קבוצות טובות יותר, אני יכול להסכים, אבל זה לא אומר שאין שום בעיות עם קרוס וקסמירו.

במשחק השני עד לגול של בנזמה לא היה שום דבר עדיף על המשחק הראשון. אם בפריז זה היה נראה לכיוון של 1-0 או 1-1 בברנבאו עד לשטות של דונארומה הייתה תחושה של התפרקות, אתה לא רציני. פרשנות תוצאה ברמה הגבוהה ביותר.

מודריץ’ נפצע הרבה אחרי שהקבוצה התחילה להראות לא טוב. אם רצף ה20 ומשהו נצחונות היה עד סוף השנה, איפשהו בנובמבר- דצמבר הקבוצה קרטעה והלך הרוח כאן בפורום(טוב, בגרסה הקדומה שלו) היה שזה עניין של זמן עד שילכו נקודות.

חאמס שיחק בעמדה הזו כל העונה. זה לא היה כתוצאה מהפציעה של מודריץ’. אגב, לא פלא שאת המשחקים הבאמת גדולים בעונה הזו(ולא BBC מפרקים קבוצה עם התקציב של מכבי תל אביב) עשינו ב442 ולא ב433 עם קרוס מאחורה.

אגב נוח לשכוח את 15-16, שם המומנטום היה פחות חיובי וקרוס היה הנקודת תורפה הכי גדולה בטופ של אירופה כנראה. כזו גדולה שחאמס שהיה השם הכי חם אצלנו בעונה לפני ירד לספסל בשביל קאסמירו האפור.

נכון, אני מסתמך עליו ועל עוד איזה… 20-30 משחקים.

כל הדיון כאן מיותר לחלוטין, גם אם קרוס לא היה חור הגנתי מוחלט שנוסה בעמדה הזו עשרות(!!) פעמים והוא למעשה היה חותם היום בקבוצה, הוא לא היה רלוונטי לעמדה הזו. אי אפשר לשחק עם קשר אחורי שבקושי מסוגל לתקל ולסגור, לא זז, לא מהווה נוכחות ופיסית ולא דינמי מספיק לכסות על הבלמים. אולי בדאבל פיבוט יש לזה סיכוי, ב433 אין מצב.

שוב, אני מעדיף את קאמבינגה כקשר אחורי.
אני פשוט חושב שקרוס כקשר אחורי לא גרוע כמו שעושים ממנו.

קאסמירו לא היה אופציה, וכשמריך להחליט בין קרוס שכבר החזיק קישור אחורי אל מול ילד בן 18 שעוד לא הצליח לעשות זאת ונכשל בזה מול גרנאדה אני לא בטוח בכלל שההחלטה הייתה לא הגיונית מלכתחילה.
קאמבינגה שפותח וקאמבינגה שעולה מהספסל הם 2 שחקנים שונים. גם קרוס עלה מהספסל מצוין מול אותה גרנאדה לקישור האחורי כשהחליף את הקשר האחורי הדגול קאמבינגה.

ושוב, קרוס לא צריך לשחק קשר אחורי. הוא לא צריך לשחק כשמודריץ על המגרש, הם צריכים לעשות ראש בראש עד סוף הקריירה. פשוט הרגשתי צורך להגן עליו שהוא לא כזה גרוע שם כמו שעשו ממנו

ברור שיש בעיות, יש בעיות גם עם מודריץ’ שלמרות שהוא משחק נהדר הוא כבר בן 78.
הפיתרון זה לא לזרוק ילדים במקומם כאן ועכשיו, יש לעשות חפיפה, שיקבלו הרבה יותר דקות יחד עם הוותיקים ואז לאט לאט שישתלטו על העמדות.
אפשר גם להחליף את קרוס/קסמירו עם קשרים אחרים שכבר יש להם ניסיון.
אבל לא לתת עכשיו את המושכות לילד בן 18 ושחקן בן 23 שעדיין אין לו מספיק דקות משחק בגלל שהיה בלגן מול פסז’ וזה הצליח.

בעקבות העונה המחרידה של קסמירו לדעתי זה חכם לנסות 4 בקישור הכולל את קמאבינגה ופדה. בעיקר מול קבוצות עם עליונות אתלטית עלינו.

זה לא נכון עובדתית. היו כמה מצבים, גם אם לא כאלה טובים. לפחות בעטנו לשער קצת.

גם זה לא נכון.
היו למודריץ’ 2 פציעות רציניות בעונה הזו.
אחת הייתה כשריאל הייתה אחרי 14 ניצחונות רצופים מתוך 22. כשהוא נפצע התחלנו להראות קצת פחות טוב, ומשכנו עוד כמה נצחונות. אח"כ הוא חזר ואז נפצע שוב, ופספס את חצי הגמר.

כשריאל נראו טוב (מעולה), ריאל שיחקו עם 3.5 קשרים. קרוס, מודריץ’, איסקו, וחאמס שהיה קשר התקפי בצד ימין. המערך היה לא סימטרי.

רונאלדו כרגיל עונה על המגרש, עוד שלושער לאוסף.

היה צריך לעשות את זה משחק קודם מול סיטי, לא ככה טיטי? רק חבל שלא שיחק.

מעניין איפה הוא היה מדצמבר.

חיכה שמישהו יזכיר אותו כאן :joy:

לצערי ובעיקר לצערם של אוהדי היונייטד זה לא היה עוזר, הבדלי הרמות כל כך גדולים

הוא לא עשה את ההבדל מול הקבוצות הגדולות. זה המשחק הראשון “הגדול” שהוא מופיע.

כריסטיאנו בעונה לא טובה מלבד זה שבזכותו יונייטד בשמינית הגמר עם השערים המכריעים שלו, ואולי הוא מסוגל ‘להתעורר’ שוב ולמרר את סימאונה בפעם המי יודע כמה. בגדול, הוא מאוד-מאוד-מאוד לא נייד, לא לוחץ את הבלמים אפילו בכאילו, בקושי רץ, ברמה ממש מוקצנת, כאילו איבד עניין אחרי החודשיים הטובים. לא כופה את עצמו על המשחק אבל בהחלט היה מסוגל לעשות קצת יותר. היו גם מקרים בהם הוא היה מאוד שלומיאלי עם הכדור. מצד שני יונייטד קבוצה שהיא פשוט…לא קבוצה, מאוד חלשה. לא מסוגלת להניע את הכדור כמה שניות ברצף, בלי בלמים (מגווייר), כל מתפרצת היא חצי גול.

כריסטיאנו עשה את שלו. מה שעכשיו הוא עושה זה לסחוט את הלימון עוד קצת. מצד שני זה מה שאני אומר מ2015…

לא יודע אם יש שחקן התקפה שהיה משפר את יונייטד יותר. הבעיות הן לפני חוליית ההתקפה.

אוקיי, איפה דובר כאן על קמבינגה? מה הקשר?

גם במשחק הראשון בעטנו קצת. מצד שני פריז(אמבפה) הגיעו למצבים 10 מטר מהשער איזה 4 פעמים. אם אמבפה הולך צעד אחורה בשני השערים שנפסלו לו אין כאן תגובה אחת שלא מדברת על קרוס. אבל להגיד שנראינו איתו הרבה יותר טוב כקשר אחורי(למרות שהבליץ התחיל כשיצא)… פרשנות תוצאה.

בדיוק כשהקבוצה התחילה להראות לא טוב. אתה מחזק את דבריי. אמנם ניצחנו אבל היה ברור שזה עניין של זמן עד שהרצף נקטע, והפלא ופלא כשהוא נקטע הקבוצה התרסקה לגמרי.

שורה אחכ:

תסלחו לי על השגיא כהנ-יות אבל להגיד שקרוס יכול לבצע את התפקיד(לא העמדה) של קאסמירו זו חוסר הבנה מוחלטת מהות הקשר האחורי\הגנתי. קשר אחורי יכול להיות מנהל משחק נטו, כמו פירלו וג’ור’גיניו. ההבדל שהם היו מוקפים בסוסי עבודה כמו גאטוסו, קאנטה, מרקיזיו, וידאל ושיחקו בשיטות שונות לגמרי מה433 הספרדי.

הייתי אומר שעם קמבאינגה ופדה זה אולי יכול לעבוד אבל במקרה כזה קרוס יתמסר עם הבלמים כשבכל החולייה האמצעית-קדמית אין מנהל משחק אחד ויש רק שחקנים סופר ישירים. זה לקחת את היתרון שקרוס מעניק למשחק שלנו ולזרוק אותו מהחלון. בשביל להניע כדור מאחור יש את אלאבה.

אולי פספסתי שיש לדעתך קשר אחורי שהוא לא קאסמירו קרוס וקאמבינגה….
כלומר יצאת על קרוס כקשר אחורי במשחק בו קאסמירו מושעה. אם אתה לא רוצה את קאמבינגה את מי כן? פדה? איסקו? אלאבה (ולשחק עם מרסלו בשמאל כי גם מנדי מושעה)?

האמת שלא.
את המשחק סיימנו עם 3 בעיטות לשער ו0 למסגרת.
אני בכלל לא זוכר את הבעיטות אז כנראה שלא היה מדובר על מצב לגול אלא איזו בעיטה מרחוק או נגיחה עקומה מקרן.
לשם השוואה פריז הייתה עם 21, ו8 למסגרת.

במשחק השני במחצית לא היינו במשחק כזה גרוע.

אני חושב שזה חוסר יצירתיות שלך.
אתה חושב על המשחק בצורה מקובעת, בסוף לא מסתכלים שחקן שחקן אלא על קבוצה.
קרוס כקשר אחורי זה חור הגנתי, אבל זה נותן לנו יכולות שלא היו לנו עם גרזן.
עם קרוס כקשר אחורי אנחנו בלתי לחיצים. הוא הרבה יותר טוב עם הכדור ומדויק מקאסמירו בשיא, בטח ובטח כשקאסמירו העונה מאבד כל משחק כדור אחד לפחות במצב מסוכן בגלל לחץ שעושים עליו.

אז נכון שלא הייתי מרכיב את קרוס אחורי לצד איסקו וחאמס. אבל יש משחקים בהם זה עדיף. משחקים בהם למשל נצטרך להתמודד עם לחץ כבד של היריבה וההגנה הכי טובה היא לא לאבד כדור. למשל משחקים בהם נהיה חייבים שער ונצטרך קישור התקפי יותר. משחקים בהם נרצה להניע כדור זמן ונעריף שחקן שלא מאבד כדור מאשר שחקן שחוטף יותר כדורים.

עם קרוס שלא מסוגל לשחק אחורי הגנו יותר טוב מאשר עם קאסמירו מול פריז, אולי אתה מזלזל בו קצת יותר מידי?
בנתיים לקרוס כקשר אחורי היו 2 משחקים.
הראשון מול גרנאדה, בו כניסה שלו שיפרה את הקבוצה שלפני זה שיחקה עם קאמבינגה.
השני מול פריז, בו היה פחות טוב מקאמבינגה אך יותר טוב מקאסמירו משחק קודם.

בסוף לדעתי שחקן נמדד גם בזכות הערך המוסף שהוא נותן. לפעמים זה מיותר כשהוא לא מבצע את התאכלס, אבל קרוס לא כזה גרוע כקשר אחורי.
זה כמובן לא הבחירה מספר 1 שלי, אבל הוא לא גרוע כמו שעושים ממנו.
אני אישית מעדיף אותו כקשר אחורי לצד מודריץ מקשר 50-50 לצד מודריץ. לפחות כאחורי אני נהנה לראות את המשחק.

פחות. היו לנו כמה מצבים נחמדים במחצית הראשונה במשחק השני.
אני לא טוען שקרוס טוב כקשר אחורי. רק רוצה לדייק בעובדות.

לא הבנתי, אתה כתבת את זה:

הוא לא יכול להיות גרזן. אני מסכים איתך.
נראה לי שהטענה של @Gev היא בכלל על סוג של שינוי שיטת משחק.

ברור, אי אפשר ולא צריך לשחק עם קרוס כקשר אחורי באותה שיטה של משחק עם גרזן.
את השיטה צריך להתאים לשחקנים ולראות מה יגרום לנו לשחק הכי טוב שאפשר.
לצורך העניין, מול הקבוצות הקטנות בספרד קרוס כקשר אחורי זה אחלה של שינוי התקפי שמריך לשקול כשצריך גול

אני יודע שמירב העיניים הערב היו על המשחק של סביליה-ברצלונה, אבל בינתיים התקיים גם משחק של פסז’ מיודעתנו. מעבר לתצוגת הענק של אמבפה, שמוכיח שוב שמדובר בקבוצה קודם כל שלו (ואין לי מושג מה הם יעשו אם וכאשר יעזוב, במהרה וימינו אמן) - מעבר לזה, ראמוס עלה לשחק אחרי שכמעט ולא ראה דשא השנה, וספג שריקות בוז צורמות עם כל נגיעה בכדור. בניגוד לשדרים האמריקאים שחשבו שזה קשור לקבוצתו הקודמת שבדיוק הדיחה את פריז, אני מניח שהקהל הפריזאי הלא סבלן מלכתחילה, לא כ"כ אוהב את החצי שנה שראמוס בילה על חשבונו בעיר הבירה הצרפתית, בלי תמורה…
פשוט עצוב מה שהשחקן הזה עשה לעצמו בגלל איזו חמדנות/היבריס כזה או אחר, במקום לפרוש כאן במקומו הטבעי, בכבוד של מלכים.

ראיתי דיווח שמונצ’י ינסה להביא אותו לסביליה, אבל מוקדם לדעת כמה רציני זה.