דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

חבל, אם הוא רוצה לקבל יותר שריקות בוז מהקהל הביתי שלו מאשר עכשיו, הוא לא צריך להתפשר על המקום השלישי בספרד. שמעתי שמקום 2 מתקשה לסגור חוזה עם הבלם שלה…

לא רואה שום סיבה שראמוס יעזוב את פאריז.
מבחינת תרומה הוא כבר לא שייך לרמות הגבוהות, גם לא לרמה אליה סביליה רוצה להגיע. מבחינת שכר בשום מצב הוא לא יקבל אפילו חצי ממה שהוא מקבל עכשיו בשום מקום.
הוא את שלו עשה. האגשה שלו לא תגדל בשום מקום. אולי אם הוא יבוא לעשות ״דני אלבס״ בסביליה, אבל זה לוותר על כל כך הרבה מיליונים בשביל כל כך מעט תהילה, הוא לא הסכים מוכן לוותר על הרבה פחות מזה בשביל הרבה יותר בקיץ.
אני בטוח שהוא אוכל את עצמו על כך.
מקווה שעוד שנתיים כשיפרוש הוא יגיע להיות בתפקיד מנהלי כלשהו בריאל, בכל זאת מהשחקנים הגדולים שלבשו לבן

ראמוס עזב את ריאל מדריד לא בגלל כסף, הוא עזב בגלל כבוד ואגו. הוא רצה שיכבדו אותו מההתחלה ולא ימצמצו ויתנו לו חוזה לשנתיים על סמך כל מה שנתן. הוא הרגיש שזה מגיע לו. פרז פגע בו שהציע חוזה לשנה ועוד שנה תנאי, לראמוס זה הייתה פגיעה בכבוד-אתה לא מאמין בי? אתה נותן לי על תנאי אחרי כל השערים שנתתי והרגעים שהבאתי? לדעתי יש משהו בדבריו. אפילו שפרז חזר בו זה היה מאוחר מדי, ראמוס כבר איבד את הטעם. הוא הרגיש כמו בגד משומש והעדיף ללכת להיות בגד ראווה במקום אחר. עם כסף בלי פרצופים ופקפוקים.

אם ראמוס יחזור לסביליה לא ישרקו לו בוז ולא נעליים. הם יתרגלו להריע לו מאוד מהר.

נכון שפרז היה יכול וצריך כנראה לפעול בצורה ראויה יותר עם ראמוס, וגם אולי להחריג אותו אפילו מחוק החוזה לשנה אחרי גיל 30. זה ממשיך את המסורת שלו של סיומים בטעם רע עם אגדות המועדון - מהיירו ועד היום. אבל גם כשהבוס חרא, יש דברים שמאוד קשה למצוא במקום העבודה החדש. המעמד במועדון ובחדר ההלבשה, אהבת הקהל - כל אלה דברים שאין להם תחליף. אצלנו, אחרי חצי שנה בחוץ בגלל פציעות, הוא היה מתקבל בתשואות, לא בשריקות בוז. מילא זה היה לאיזה אתגר מקצועי חדש נוסח רונאלדו, אבל בשביל מה? בסוף הוא אפילו לא הגיע ככוכב הגדול של הקיץ כי מסי גנב לו את ההצגה, ושניהם עכשיו מתחרים ביניהם מי כישלון יותר גדול, כשגם ניימאר לא נשאר חייב, ופסז’ כולה עושה תחרות דומה עם הגרסה של השנים הקודמות של עצמה.

וראמוס לא יוכל לחזור כבר לסביליה, יותר מידיי דם רע עבר שם. זה כמו שזהבי יחזור עכשיו להפועל.

זה הנרטיב של ראמוס, אבל אין שום סיבה לעשות את זה עם שחקן מבוגר וסופר פציע. בדיעבד מהלך מבריק של פלורנטינו, וגם ראמוס מבין בדיעבד (אני מקווה) שהוא טעה או במינימום קפץ מעל הפופיק. אין דבר כזה לפרוש במועדון בכל תנאי, צריך גמישות שלסרחיו אין עוד מימיי הפלרטוטים הציניים עם יונייטד. בכל דבר חוץ מכסף הוא יצא מופסד, ואנחנו חד משמעית הרווחנו מקצועית וכספית.

למה?
אני לא רואה סיבה שאיזשהו שחקן יהיה מעל המועדון.
הייתה צריכה להיות שם הדדיות שלא קרתה, והיא נפלה דווקא מהצד של ראמוס. לטעמי ראמוס קיבל הצעה מאוד יפה בהתחשב בגיל שלו (לקצץ ב10% וחוזה לשנתיים, או לא לקצץ וחוזה לשנה).

לא כדאי לשבור את היררכיית החוזים. אחרת מה יגידו מודריץ וקרוס כשלהם יציעו הארכה של שנה אחת בלבד או שנתיים עם קיצוץ קל? הם לא נתנו לנו הרבה?
ומה יגיד קאסמירו?
ככה קובעים גבולות בשטח. כשאפילו עם ראמוס פרז לא התפשר, שחקנים מבוגרים יבינו שזה לא משהו אישי נגדם ושזה מה יש ויעשו את השיקולים שלהם. ככה גם מבחינת אגו הם לא יפגעו (אחרת תהיה פה גם פגיעה באגו אם ראמוס כן והם לא)

דווקא ראמוס היה צריך להבין שהמועדון עושה לו יותר טוב משהוא עושה למועדון. להיות הסמל של המועדון הכי גדול בעולם זה כבוד שגם אם היה משחק טוב ממארקיניוס הוא לא היה מקבל.

פרז פעל נכון לגמרי וכוכבים צריכים ללמוד מכך. לפרוש בריאל זו זכות. ראמוס היה צריך להתאמץ כדי שזה יקרה ולא ההפך, למועדון כדורגל אין וחא צריכה להיות שום שאיפה כזו. בסוף אותו סמל עולה יותר ותורם פחות.

גם משום מה הופכים את ראמוס לאיזה אחד שרק נתן. הוא קיבל שכר הוגן ביחס למה שנתן לנו במשך לכל הקריירה.
הוא שיחק טוב? זו העבודה שלו ובגלל שעשה אותה טוב הוא כנראה שחקן ההגנה שהרוויח הכי הרבה בעשור האחרון.

פה נכנס עניין הכבוד. מהלך מבריק של פרז? לא בטוח. שחקנים מסביב יראו את זה ויחליטו בהתאם לזה החלטות בעתיד. יותר מזה, שחקנים רואים את ההתנהגות הזו בשנים האלה וזה למה הם נכנסים למלחמת חורמה עם פרז-בייל, מריאנו, איסקו. על יורו הם לא מוכנים לוותר ומעדיפים לשחק גולף. כאשר בעל הבית לא נותן כבוד אפילו לאחד כמו ראמוס ומוכן לבוא לקראתו כלכלית, ואנחנו יודעים שמבחינה כספית זה ממש זוטות בשביל ריאל מדריד החוזה של ראמוס אם יהיה לשנה או שנתיים, שחקנים אחרים יתנהגו בהתאם וידעו עם מי יש להם עסק.

הערך המוסף של אחד כמו ראמוס הוא מעבר למקצועי.

שיעיפו מבט קליל, לצידם לוקה מודריץ’ לו יש כימיה נהדרת עם בעל הבית המשוגע, שלא חורג ממנהגיו גם אם מדובר בסרחיו ראמוס (או כריסטיאנו רונאלדו).

מבין כל השחקנים שחלקו על המסורת של פלורנטינו, דווקא זה שזרם איתו על שלל גחמותיו יסיים את הפרק שלו במועדון בטעם הטוב מכולם, בכלל, בטעם הטוב ביותר שניתן.

אפרופו, קארים בנזמה מתנהל כמו מודריץ’, פשוט נפלא. גם קרוס מתכוון לעשות אותו דבר וזה מבורך.

ראמוס לא מעל השחקנים שציינת? מבחינה בימתית. עזוב רגע בצד מקצועית.

קצת קשה לי להתחבר להבחנה, ‘מבחינה בימתית’ - מה זה אומר בעצם? שיש משקל למוניטין? פפה היה הבלם הכי איכותי בריאל מדריד של המאה ה21 והתייחסו אליו כאל רוצח שכיר, לרוב, משני צדדי המתרס.

כמה שנים לפני פרשיית סרחיו, פפה עבר את אותו תהליך. ההבדל ביניהם שהפגישה הסתיימה בלחיצת ידיים כי פפה ידע מה הוא שווה ולמה מגיע לו להמשיך לשחק בהרכב במועדון צמרת אחר. ראמוס ניסה לסחוט מעצם היותו אלוף בתדמית חיובית והתנהג כאילו לא ידע שהמועדון מתנהל בצורה מאוד מסוימת וקבועה. מאכזב

מחילה, מבחינה *סימלית. תיקון אוטומטי מחורבן.

נ.ב
פה באמת היה הבלם המושלם. היה לו הכל. הוא עדיין היה רוצח שכיר ואלים שמדקה 10 אמור להיות בחוץ. ב10 דקות על המגרש הוא היה הבלם הכי טוב :rofl:

אתה מפרש את זה כסחיטה, ראמוס מפרש את זה כהבעת אמון וכבוד לשחקן שמשחק כבר 15 שנה במועדון ואחראי על רגעים היסטוריים יותר מכל השחקנים שציינת. זה לא הכסף הריי, ברור לכם?

זה היחוד של ריאל. מועדון שהוא גדול מכל שחקן שלא ישחק פה. זה גם היופי והיוקרה שגורמת להם להגיע.

עזוב, אם מחר פיקה מבקש חוזה לשנתיים בשכר של ראמוס, אתה נותן לו?

לצערי בברסה לשחקנים היה יותר טאקט והבינו בלי שיגידו להם שהם כבר לא לרמה של הקבוצה. ואלדז, פויול, צ׳אבי ואינייסטה ידעו מתי נגמר להם הסוס ועזבו. בריאל הם רצו למשוך כמה שרק אפשר, ולמועדון ששואף להשאר תחרותי זה לא נכון להשאיר שחקנים חלשים יותר בשכר גבוה יותר.

חוץ מזה, שראמוס נהנה יפה יפה מההילה שהייתה סביבו במשך רוב התקופה שלו פה וידע טוב טוב לקבל את החוזה היקר ביותר אי פעם לשחקן הגנה. ככה שזה לא שהוא לא קיבל כלום על התרומה שלו, הוא קיבל שכר כאילו הוא שחקן ההגנה הטוב בעולם.

אם המצב הכלכלי שלי מאפשר זאת, וכל הסיפור זה שפיקה מבקש חוזה לשנתיים ולא שנה+שנה תנאי שאני מציע לו, חד משמעית כן. יותר מזה, לא הייתי מציע לו שנה תנאי. או נותן לו שנתיים או לא נותן לו כלום. השנה תנאי מבחינת ראמוס הייתה השפלה, שגם אחרי שפרז חזר בו לא עזר. אתם ממשיכים לדבר על הכסף שחסכתם, בשביל ראמוס זה לא היה הכסף לדעתי, אחרת הוא מראש היה הולך למקום אחר. זה היה הבעת אמון לשנתיים האחרונות שהוא האמין שהוא יכול לתת.

אני יכול להבין את זה בשורה התחתונה. אם אני במצב של ריאל, ופיקה רוצה לקבל חוזה לשנתיים שהוא מאמין שהוא יכול לתרום ואז לפרוש, אני נותן לו.

ברור לי שראמוס לא מסכן והוא הרוויח המון כסף. אני פשוט חושב שהשנה תנאי הזאת הייתה מיותרת.

לא אומר שבהכרח פרז פעל בדרך יפה. אבל יש סיבה טובה מאוד שהוא פעל כפי שפעל, אנחנו רואים אותה נהדר כרגע.

כתבת אם המצב הכלכלי מאפשר… לא יודע כמה שמת לב אבל לא רק ברסה נקלעה לקשיים כלכליים. גם על ריאל נפלה קורונה וזה קרה בזמן שיפוץ האצטדיון מה שגרר הוצאות נוספות. גם ריאל ביקשה קיצוצי שכר וגם ריאל נקלעה למצוקת משכורות.

יש סיבה טובה שבגללה פרז לא רוצה להציע לשחקן חוזה למספר שנים קדימה בגיל 35, אתה פשוט לא יודע איזה שחקן תקבל.

אגב, פרז הציע לראמוס גם חוזה לשנתיים עם קיצוץ של 10% שבהחלט תאם את הרמה ואת הסיכון המקצועי שנלקח פה. קיצוץ שעדיין היה משאיר את ראמוס מבכירי המשתכרים בעולם ודי בטוח ששחקן ההגנה הבכיר מבחינת שכר.

כרגע כשברסה כבר לא במצוקת שכר כזו גדולה, האם אתה נותן לפיקה שכר כמו שראמוס ביקש לשנתיים קדימה? (הרי לטענתך פיקה טוב מראמוס, והוא גם יעזור להתוות את הדרך שלכם). מזכיר שראמוס קיבל הרבה יותר מפיקה

ברסה עדיין במצוקת שכר מאוד גדולה. אם הייתי במצב של ריאל, כן הייתי חושב שהוא שווה את זה ולא בגלל מבחינה מקצועית נטו-בגלל כל המסביב. התדמית, החיבור למועדון, הרוח והצד החברתי מנטלי שהוא מביא לחדר ההלבשה. אלה דברים לא פחות חשובים.

בוודאי שאתה צודק ולא מדובר בכסף, אך האם לא מדובר בסחיטה על מנת לקבל הארכת חוזה שלא מקובלת במועדון כבר שנים רבות? בהחלט כן. ראמוס ניסה להשיג מטרה נכזבת, הוא יצא למערכה ביודעין שפלורנטינו אינו אדם שחוזר בו ממילתו (לפחות לא הפומבית).

אגב מודריץ’ כל הזמן מקפיד לציין שהוא שומר על קשר הדוק עם סרחיו והם פשוט חברים טובים. משעשע לשער איך מתנהלות ארוחות הערב בין השניים אם דון פרז עולה לנושא אאוט אוף דה בלו

נסכים שלא להסכים.
אני חושב שאם כבר היה פה ניסיון של ראמוס להראות שהוא מעל המדיניות של המועדון והאגו שלו לא הסכים לו להתפשר על חוזה דומה לשל מודריץ׳.

לטעמי פלורנטינו הבין שזו לא רק שאלת ראמוס שנידונה פה אלא מדיניות החוזים שלו וההיררכיה של המועדון.
ברגע ששחקנים ידעו שיש מקרים בהם פרז מתגמש אז כל אחד יצפה שזה יקרה עבורו.
פרז היה מוכן להתגמש אבל רצה להראות שעדיין המדיניות מתקיימת, ראמוס רצה את ההפך, להראות שהוא מעל המדיניות. בקרב הזה אני שמח שפרז ניצח עם כל העצב.

הלוואי שהיה נגמר אחרת, אבל סיום יפה חייב להיות הדדי. לטעמי פרז הציע להתגמש יותר מראמוס שנשאר מקובע על שנתיים ללא קיצוץ בשכר, שכפי שזה נראה כנראה שהיה מבלה את כל השנתיים האלה פצוע.

זה בדיוק העניין, ריאל נמצאת במצב טוב ולא במצב כמו של ברצלונה בדיוק בגלל שאף פעם לא שוברים את מסגרת השכר ויהי מה, אין החרגות ואין יוצאים מן הכלל, זו בדיוק הסיבה למה פיננסית שרדנו את הקורונה ואת כל המשבר הזה כמו שצריך.
לפעמים זה חישוב קר מידי אני מסכים אבל בתמונה הגדולה אני מאמין שזה מה שמועדון גדול צריך לעשות.

אבל הוא לא נתן כלום לריאל בעונה שעברה ולא נותן כלום לפאריס השנה. זה יפה מה שראמוס חושב, אבל הוא טועה. הוא קיבל יחס של אל במועדון במשך עשור, אם הוא לא מבין שלשבור את ההתנהלות של המועדון בשביל שחקן בפאקינג גיל 36 ואחרי פציעה משמעותית (בדיעבד אפילו יותר ממה שנראה בקיץ) זה לא סביר, אז הבעיה אצלו ולא ביחס של ריאל מדריד לסמלים. תשווה להתנהלות של פויול אצלכם ושם כל ההבדל.

לגבי כל המסביב: אם ראול ובטח איקר שרדו את הפרידות הבאמת קשות מהם (ובמקרה של איקר גם פרידה מבישה חד משמעית) וחזרו לחיק המועדון, אין סיבה שזה לא יקרה עם ראמוס. באסה, הייתי שמח מאד אם היה פורש בלבן, אבל צריך שניים לטאנגו ואחד הצדדים הגיע עם נעליי סטפס.

פפה לא יכול להיות הבלם הכי טוב של ריאל מדריד במאה ה-21 אם סרחיו ראמוס שיחק הרבה-הרבה-הרבה יותר משחקים ממנו. מה לעשות שפציעות משנות דברים, ופפה היה שחקן פציע. ואני חולה על פפה.

בכל מקרה, לדיון: ראמוס לא רק התעקש כמו חמדן על החוזה (בראייה מפוכחת יותר ואחרי שניגבתי את הדמעות ממסיבת העיתונאים, הבנתי זאת) - הוא פשוט עשה את כל הטעויות האפשריות בעונה שעברה. הוא משך אותנו עד הדקה ה-90, כשהוא בכלל פצוע. ולמה הוא נפצע שוב, במאני טיים? כי הוא הלך למשחק מחורבן בנבחרת ולא תגיד שזה קרב על החיים ועל המוות - מונדיאל או הביתה - אלא כדי לשבור את שיא ההופעות, בזמן שלקבוצה שלו מחכה רצף של ליברפול-ברצלונה-ליברפול. השתן עלה לו.
מצד אחד הוא רצה ‘הכרה’ על כל מה שנתן ועל כן ב-2015 הוא הרוויח שכר יפה מאוד כשתפס אותנו בביצים ואיים לעשות ‘וייברח’ ליונייטד. מצד שני הוא כל כך מאמין בעצמו אז למה לא לחתום לעונה עם אופציה? ואם הוא היה כשיר העונה ומשחק טוב בהכרח היו זורקים אותו לכלבים?