דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

בסוף השנה הזו גונסאלו היגואין יפרוש. כך לפחות משוכנע אביו חורחה וכך אמר בריאיון ל-TNT: “הוא הבהיר לי שלא יחזור לארגנטינה”. “אני אשמח מאוד אם היגואין ימשיך להיות חלק מהכדורגל אחרי ששיחק. הוא עבר בהרבה מקומות ומבין כדורגל. בשבילי זה יהיה חבל אם הוא יעסוק במשהו אחר. מכבדים אותו באירופה. המציאות היא לא הרשתות החברתיות והסברתי לו את זה. אמרתי לו שאסור לו להתעצבן מביקורת ברשתות החברתיות”. פיפיטה, שנולד באותו חודש ובאותה השנה של קארים בנזמה, כמה זה מצחיק (דצמבר 1987) - כבר בן 34. מאז 19/20 למעשה הוא נעלם מהראדר אחרי העונה האחרונה ביובנטוס (קודם לכן היה פרק קצר ולא מוצלח הן בצ’לסי והן במילאן). לאחר מכן הוא עבר ל-MLS לאינטר מיאמי קבוצתו הנוכחית.

מישהו זוכר שהיה שחקן כזה פעם בשם רפאל וראן?
עשיתי בדיקה קטנה ומסתבר שהוא שיחק בסך הכל 18 משחקים העונה במנצ’סטר האומללה. למכור אותו ב50 מיליון בעונת חוזה זאת אחת העסקאות הטובות של השנים האחרונות.

ואם כבר יונייטד, הסיכוי שלהם להגיע לאלופות קטן, ואני לא רואה את רונאלדו נשאר שם במצב כזה. מעבר לזה שעצוב לי מאוד עליו, לא ברור לאיפה הוא יכול לעבור. בספרד, איטליה, ואנגליה הוא ‘שרוף’ ואין קבוצה שיכולה או רוצה לקחת אותו (היחידה שאולי הוא יכול להתאים לה זאת סיטי אבל אין סיכוי שהוא יעבור אליהם מיונייטד). לדעתי 2 האופציות היחידות שלו זה או לחזור לפורטוגל שזה אומר שחוץ מכמה משחקי צמפיונס (בהנחה שספורטינג ישחקו באלופות בשנה הבאה) הוא מוותר על כדורגל ברמות הגבוהות, או לעבור לפריז.
האמת? עם כמה שזה יהיה מגעיל, פריז תפורה עליו. קבוצה שנואשת לשחקן הכרעה בליגת האלופות ואפשר להתבטל בה רוב העונה ולקבל משכורת עצומה. אני בטוח שגם ג’ורג’ינה תעדיף את פריז פי כמה על מנצ’סטר.

לא שיש לי בעיה עם ביקורת על רפאל ואראן, לדעתי אגב את הכדורגל הכי טוב שלו בקבוצה הוא הציג איי שם ב-12/13 כשנזרק למים העמוקים בצמד משחקי הגביע נגד ברצלונה בחצי הגמר (באחד מהם סרחיו ראמוס לא שיחק) ובהמשך נגד מנצ’סטר יונייטד ובורוסיה דורטמונד בצ’מפיונס, הכל היה נראה לו קל. אבל אי אפשר היה לדעת שהוא ייפצע בתדירות כזו, בניגוד לראמוס למשל. 44 הופעות בעונת 17/18 ו-43 משחקים בכל עונה בשנתיים הקודמות. מעבר לכך לשחק ליד הארי מגווייר זה מאוד קשה. אני מאמין שבעונה הבאה הוא יהיה קצת יותר טוב.

לגבי כריסטיאנו - עצוב מאוד, וכמו שכתבתי על סרחיו ראמוס בעבר - זה חטא ההיבריס. העונה הזו היא בזבוז זמן והוא לא טוב (פחות נייד, וזה לא שלפני שנתיים הוא היה נייד מאוד). גם התקופה ביובנטוס הייתה מיותרת. ריאל מדריד וכריסטיאנו היו שידוך משמיים.

וראן היה פצוע חלק ניכר מהעונה. כשהוא כשיר הוא משחק. עם זאת היכולת לא אותה יכולת שאפיינה אותו והוא ממשיך את הנסיגה ביכולת שחווה בשנותיו האחרונות אצלינו. במקרה שלו וגם של ראמוס, בדיעבד, המועדון לקח החלטות נכונות.

לדעתי יישאר במנצ’סטר אפילו אם לא תגיעה לאלופות, בדיוק מהסיבה שציינת. אין לו לאן לעבור. ספורטינג קטנה עליו, PSG בעיתית מדי, ושם יש כבר את מסי וניימאר ואולי גם דמבלה או גריזמן במקום מבאפה.
גם אם לא יהיה לו צ’מפיונס, יהיה לו הסופרליג של אנגליה.

במה? מה יהיה לו רע שם? רונלדו אוהב יחס מכבד, שילקקו לו (בכסף, בראיונות, בפוסטים ברשת, you name it), וקבוצה תחרותית שתשחק עליו. הוא יכול לקבל את זה בפריז. הוא גם מקצוען אז לא ישרקו לו בוז בחיים (בצדק).

הוא לא יהיה הכוכב הבלעדי שם, והם לוזרים בצ’מפיונס ואין שם באמת ליגה. אני חושב שהוא יעדיף להישאר ביונייטד.

האמת? אפילו בגיל 50 ובגרסה דהויה של שניהם לקבל לעונה אחת את מסי ורונאלדו באותה קבוצה יהיה חוויה.

מסכים לחלוטין, עם זאת, קשה לי לראות את רונאלדו עובר לפ.ס.ז כשמסי שם, מהסיבה הפשוטה שיהיה לשניהם בעיקר מה להפסיד. כן, רונאלדו לא עושה כרגע חייל גם ביונייטד, אבל ההייפ שיהיה מעוד הדחה בצ׳מפיונס בפאריז יהיה גדול יותר מכל כישלון אישי או קבוצתי שהוא יחווה ביונייטד.

מה יש להם להפסיד? הם ניצחו בהכל. הם טרפו את עולם הכדורגל במשך עשור. גם יעשו קופות, גם ישפרו מספרים, וגם אולי סוף סוף יהיו חברים טובים.

עקרונית אני מסכים אבל נוטה לחשוב שזה מה שאתה ואני חושבים ולעולם הכדורגל ובמיוחד לתקשורת יש זיכרון קצר. אני משוכנע שבמידה והם יודחו בצ׳מפיונס נשמע אך ורק על כישלון פרויקט הענק, עם שניים מהגדולים אי פעם על כר הדשא וחוסר היכולת שלהם לאחד כוחות ולהתחבר.

אולי אני טועה, אולי אני צודק וכמו שאתה אומר זה לא מעניין אף אחד מהם בשלב הזה של הקריירה, אבל בכל מקרה אישית הייתי שמח אם דבר כזה יקרה לנו כאוהדים משני צדדי המתרס כל כך הרבה שנים.

רק חבל שאם זה יקרה זה יקרה בפ.ס.ז, עוד במעבר שלו בשנה שעברה קיוויתי שמסי יהיה בקבוצה שתהיה לי קצת סימפטיה אליה. :sweat_smile:

מסי נראה לך כמו מישהו שכיף להיות חבר שלו? יזמין אותו אליו להקפיץ כדור מעל הכלב עד שרונאלדו ימצא מראה וילך להסתכל על הקוביות של עצמו

https://twitter.com/VillarrealCF/status/1514002345385988098

תרשמו כבר עכשיו - ב2030 ואייחו ואודריוסולה יובילו את ספרד לזכייה במונדיאל.

רונלדו עלול להיות מאויים מהמראה…ידרוש ממנה יותר כבוד.

למי שרוצה להתרשם- רינייר פותח במדי דורטמונד מול באיירן.
מעניין.

תודה על ההתראה, אצפה במשחק.
יהיה גם מעניין לשים לב לבלינגהאם שקושר אלינו לקיץ 23.

כל הכבוד למוריניו, הכי מגיע לו.
היה מאוד מרגש לראות אותו בוכה אחרי שזכה עם רומא.

בהקשר של מוריניו שווה לציין שכשסולארי עזב החזרנו את זידאן וכשזידאן עזב החזרנו את אנצ’לוטי.

יש למישהו ספק מי יהיה המאמן הבא שלנו?

זה משהו שגם אנחנו וגם אתם מתפללים אליו. רק שיחזור אליכם.

אני לא חושב שמוריניו עצמו חושב שהוא ברמה של ריאל מדריד כרגע.

בכל מקרה, לעניין עצמו - בהחלט מרגש מאוד. עם כמה שזה מצחיק להגיד את זה על בן-אדם שהתחיל את הקריירה המקצוענית שלו כאדם בוגר/מבוגר, מוריניו ללא ספק התבגר המון בשנים האחרונות. הכישלונות המקצועיים, חוסר היכולת למצוא “בית” - כל אלו לימדו אותו גם ענווה, גם להעריך את הדברים הקטנים, וגם להעריך יותר את ההצלחות המקצועיות כשאלו מגיעות, אפילו אם קטנות בהרבה ממה שהורגל אליו בעבר.

אני חושב שברור לכולנו שההתנהלות שלו בעבר נוסח “I’m the special one” הייתה בעיקר הצגה, כסוג של מנגנון להורדת הפוקוס והלחץ מהשחקנים שלו, אבל הייתה בה גם גרעין של אמת. בכל זאת, אדם שהשיג כ"כ הרבה כ"כ מהר, סביר שיחדור משהו. אבל מוריניו עבר תהליך בשנים האחרונות - החל מנאום ה"I’m the happy one" בצ’לסי, דרך ההערכה האותנטית שלו לכך שנבחר להמשיך את המורשת של פרגוסון, ועד השיא עם הרגע הסופר-אנושי השבוע בגמר הקונפרנס.