דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

בפורום פה מדברים על כל קובו כמו מסי. ברור שמדי פעם יפגעו. רומנטיזציה בשקל. ב- 99 אחוז מהפעמים שחקן שעוזב את ריאל מדריד פשוט לא מתאים לרמה. אפשר להתווכח על סכומי המכירה ולהתפלפל על קטנות, אבל בגדול גם אם מנדי לא מתאים זה לא אומר שתיאו מתאים.

מזכיר לי את הכלכלנים שחזו עשרה מתוך שני המשברים האחרונים.

אין לי מושג לגבי כלל הפורום אני מדבר בשם עצמי, בסופו של דבר מדובר פה על אוסף של אינדיווידואלים ולכל אחד יש דעה.
מעולם לא חשבתי על קובו כאיזה עילוי הוא תמיד היה נראה חלש מידי ובלי יכולת פיזית כדי לעשות את קפיצת המדרגה, לצורך העניין אם נדבר על כאן ועכשיו ולא “בדיעבד” גם בראהים לדעתי לא מספיק טוב בסופו של דבר ואין לי שום בעיה שימכרו אותו.
אודאגור וחכימי לעומת זאת שונים, היה אפשר לראות את זה מהיום הראשון, גם תיאו אבל כאן אין לי חצי טענה אל הקבוצה כי זה חלק מסטיית תקן שיש בכל מועדון.
ושוב, לא מדובר כאן על חכמה בדיעבד על חכימי היה די ברור לכל אוהד נורמלי שאנחנו עושים טעות קשה ששיחררנו אותו ועוד במחיר הזה, על אודאגור ספציפית ניהלתי כאן אינספור דיונים עם משתמשים אחרים שאמרו כל הזמן כמה הוא חלש ולא מתאים.

אגב, אתה אומר שזה שמנדי לא מתאים לא אומר שתיאו כן, כמה מגנים שמאליים אתה מכיר היום שטובים מתיאו? נניח שאלפונסו דיוויס, ז’ינצ’נקו או רוברטסון טובים יותר, כמה יש בעולם היום שהיית מביא לפניו?
כנל לגבי חכימי (ששוב ממש לא מגן מושלם)- הייתי לוקח לפניו את קאנסלו, ריס ג’יימס או אלכסנדר ארנולד, מי חוץ מזה טוב ממנו? שניהם רחוקים מלהיות שחקנים מושלמים אבל ביי פאר יותר טובים ממה שיש לנו היום וכל אחד מהם לפחות בטופ 10 בתפקיד שלו.

התערבבו פה 2 דיונים. לא יודע אם זו תגובה גם כלפיי שכן דיברתי על חוסר ההצלחה של זידאן עם הצעירים שבעקיפין אפשר לחשוב שטענתי שזידאן פספס את תאו (זה לא מה שהתכוונתי)
אני לא טוען שכל שחקן שזידאן מחק הוא עילוי, רחוק מכך. אני מסתכל על נתון מאוד מסוים, כמה שחקנים פרצו תחתיו.
לא נכנס לנקודה המקבילה לגבי הצלחה של ניבוי שחקנים גרועים משום שקשה הרבה יותר להעריך זאת. הרי אין לדעת אם הפריצה של תאו הייתה קורית בריאל ולחלופין אין לדעת אם בראהים היה מתפתח טוב יותר אם לא היה מיובש על הספסל במשך כמה שנים טובות אלא מקבל את הדקות והאמון להן הוא זקוק.

לכן אני בחנתי את זידאן בהשוואה מול אנצ’לוטי על פי מספר השחקנים הצעירים שפרחו תחתיו.
ראיתי איך ויניסיוס שהתקשה במשך שנתיים וחצי תחת זידאן פרח תחת אנצ’לוטי.
גם רודריגו שיפר מספרים בצורה משמעותית (מ10 שערים ובישולים ב20-21, ל19 בשנה שלאחר מכן, והשנה הוא כבר עם 12 ואנחנו עוד לא באמצע העונה.)
אני יכול להמשיך ולדבר על נוספים.
זהו טיעון שטענתי כשזידאן עוד היה פה רק שאז היה מדובר ברושם בלבד. טיעון שהתחזק פלאים כשראיתי את השינוי שקרלו עשה פה. אני מזכיר שמדובר באנצ’לוטי, לא במאמן ידוע בטיפוח צעירים, מה שאפילו מחזק את יותר את הכשלון של זידאן בתחום.
לכל זה אפשר להוסיף גם את כל השחקנים שברחו מפה כי לא האמינו בדרך של זידאן בהתנהלות מולם, שחקנים כמו חאכימי, אודגארד ותאו.

אז נכון, שום דבר שכתבתי פה הוא לא הוכחה. הרי לא ניתן להוכיח דבר כזה, אבל בהחלט ניתן להעריך שההבדל ביכולות של השחקנים הצעירים הוא השינוי שמגיע מעמדת המאמן

ההוכחה היחידה בדיון מסוג כזה היא הוכחה אמפירית - כמה שחקנים שעזבו את ריאל בגיל צעיר הגיעו לרמה של טופ עולמי. מוזמנים לחפש.

האמת באמצע.
א. הנושא הוא לא בהכרח טופ עולמי אלא מתאים לסגל של ריאל מדריד
ב. יש דוגמאות מובהקות כמו ויני ויורנטה שקיבלו צ’אנס אצל סולרי וחוו נסיגה אצל זידאן

בסך הכל ריאל מדריד של השנים האחרונות נחשבת לדוגמה לאיך כן מנהלים סגל. מאז שמסי כבר לא מה שהיה גם האליפויות החלו להגיע בתדירות יותר הגיונית. נכון, יש דברים ש’צועקים’ פה ושם, כמו חלוץ יציב מדרג שני לספסל או מגן. מצד שני, ברור לכם שכל אוהד אחר באירופה שואל למה הבני ***** האלה מביאים בכלום כסף את ויני ורודריגו שמביאים להם ליגת אלופות ועוד עכשיו שמו יד על הכישרון הברזילאי שכל העולם רודף אחריו.

התשובה פה היא פשוטה- מרבית השחקנים שעזבו את ריאל מדריד מעולם לא התעלו מעבר לציפיות, קצת שחקנים נחמדים כמו פביאנו או מרכוס אלונסו, חלוצים וקשרים חמודים כמו סולדאדו או פארחו וכו, לא עליהם דיברתי.
על מי כן דיברתי? על חכימי, תיאו ואודאגור שהם לחלוטין מבחינתי טופ קלאס היום ועליהם היה הדיון (שוב במידה שהם לא שחקני טופ אשמח לדעת מי לדעתך טוב מהם, לפחות מה2 הראשונים).
לא טענתי לרגע שהמדיניות של ריאל לא מוצדקת או בעייתי ומעולם לא טענתי שכל שחקן שעוזב אותנו הוא יהלום אלא רק על ה3 הנל שלדעתי הם פספוס גדול, קורה גם בקבוצות אחרות.

חכימי ותיאו - עדיין - המגנים שלנו (מרסלו וקרבחאל) בפריים שלהם עדיפים עליהם לדעתי. זה שוב העניין שמאד קשה להשאיר בסגל שחקן שיכול לשחק בטופ אירופי אבל לבקש ממנו להיות מספר 2 רק כדי לשחק בריאל מדריד. לרוב יסכים לשחק כמספר 2 שחקן שלא יכול לקבל הרכב בטופ פרמייר ליג. קובצ’יץ’ למשל - לא קיבל פה הרכב אבל משחק הרבה יותר בצ’לסי. אחד כמו לוקאס, עדיף לו לזכות בתארים עם ריאל מאשר איזה הרכב באסטון וילה.

לגבי תיאו וחאכימי - אין לי דוגמאות קונקרטיות, אני פשוט לא חושב שמישהו מהם יוצא דופן. אלה לא שחקנים שריאל “חייבת” לשמור אצלה. כפי ש-whykds ציין מעלי, כאשר הם עזבו אז כמובן שהמגינים הפותחים שלנו היו עדיפים עליהם.

לגבי אודגור - גם אני מאוד אוהב אותו, אבל אי אפשר עדיין לדעת אם הוא פיספוס או לא. גם אם הבעיה שלו היא באופי, זו עדיין בעיה שמונעת ממנו לשחק בריאל מדריד. לככב בארסנל זה עדיין להיות ראש לשועלים, ואין עדיין אינדיקציה שהוא יכול להיות ראש לאריות או אפילו סתם אריה. בהזדמנויות אצלינו הוא לא הבריק.
אם הוא ימשיך בקצב הזה אני אהיה הראשון להתבאס, הוא בול מסוג השחקנים שאני רוצה בריאל.

אני חושב שתיאו הרננדס לא קיבל מספיק הזדמנויות במדי ריאל מדריד, הוא גם שיחק פה ושם כקשר שמאלי וכשאין לך כל כך הרבה שטחים כמו מגן - זה עניין אחר. הטעות לגבי אשרף חכימי היא המחיר בה הוא נמכר. 40 מיליון יורו בערך בתקופה שלאינטר כביכול כן היה כסף (חבל שלא נמכר ישירות לפריז סן ז’רמן) וכשאנחנו כאילו רוצים למזער נזקים בגלל הקורונה ובשלב מוקדם מאוד בקיץ כפי שזכור לי - חבל. אשרף השתפר במשחק ההגנה אני חושב.

ארסנל פנטסטית, אני לא רואה את כל המשחקים במלואם, מבסוט בשביל מרטין אודגור אבל זה יישמע שחצני - מעבר לטיעון ‘פדה ואלוורדה’ וחוסר הסבלנות של השחקן עצמו - אני עדיין קצת מתקשה לקחת את ארסנל ברצינות. כלומר מד הלחץ שם וכן הלאה והאפשרות לתת לו לפתוח בהרכב כמה וכמה משחקים עד שהכל יתחבר גם אם זה קרה מהר - בריאל מדריד זה קצת שונה.

זה רק צד אחד של מה שאני טוען. גם כאן זה לא מדויק כי הוא מזניח את ההשפעה שיש לשנתיים במעטפת רעה על שחקן צעיר בשנים הכי קריטיות בקריירה שלו.

בכל אופן, הטיעון המרכזי יותר שלי הוא דווקא פריצות של שחקנים תחת מאמן שאינו זידאן בריאל מדריד.
אני טוען שזה לא מקרי שדווקא תחת קרלו הצעירים שלנו פורחים יותר וחא תחת זידאן.

יש לי תלונות על קרלו, לא הפכתי אותו למאמן הטוב בעולם, רק לעדיף על זידאן בקטגוריה הזו.
אולי שחקן צעיר זקוק יותר ל״אבא״ מאשר לגנרל.

קיליאן, זה אתה?

או, יותר נכון - העיתונאי של ‘ספורט’ שהמציא את הידיעה המקורית, זה אתה?

לדיון עצמו - צריך קצת לדייק בעובדות.
כפי שכבר כתבתי, על חכימי בנינו ביג-טיים, ליום שאחרי קרבחאל. ואם לחכימי הייתה קצת יותר סבלנות, הוא גם היה מגלה שהיום הזה הגיע הרבה יותר מהר מהצפוי. אבל לא הייתה לו את הסבלנות הזאת. הוא קיבל 750 דקות בעונה הראשונה שלו בבוגרים בתור ילד אלמוני בן 19, כשיש לפניו לפחות 2 מגנים בהיררכיה. ועונה אחרי זה גם שלחנו אותו להשאלה בדורטמונד, לא פחות (ולא איזו חטאפה בינונית או משהו). אבל גם זה לא הספיק לו. אני לא רואה מה ריאל יכלה לעשות יותר במקרה שלו. להבטיח לו הרכב פותח כשחזר מדורטמונד? הדברים לא עובדים ככה.
לגבי הרננדס - גם הוא קיבל הזדמנות ראויה לשעתה, אבל הוא קצת סבל מחוסר היציבות שהייתה אצלנו אז - 4 מאמנים ב-3 שנים - ולכן נפל קצת בין הכיסאות. ואגב, במקרה שלו עוד יותר מאשר אצל חכימי - הוא נראה נוצץ כ"כ היום, רק על רקע המחסור המשוגע של מגנים שיש בשוק. מה היינו אמורים לעשות, להבטיח לו הרים וגבעות כשיש לנו את מרסלו בשיאו, רק כי אולי השוק יידרדר משמעותית אחרי זה?

בשורה התחתונה, בניגוד לכל מיני דברים אחרים שקשורים להנהלה של ריאל - בהתנהלות שלה לגבי צעירים אני לגמרי איתה. נדיר מאוד (מאוד!) שיש שחקן שאני מתחרט שריאל “נפטרה” ממנו מוקדם מידיי, ואני מעדיף את המצב הנוכחי עשרות מונים על פני המצב של קבוצות-על שתקועות עם שחקני ‘בית’ בינוניים בהרכב/בסגל במשך שנים, בשם איזו רומנטיקה מזוייפת ומיותרת.

עדיף לוקאס ואסקז מגן שמאלי מאשר תיאו הרננדס, כבר אחרי 2 נגיעות שלו במדי ריאל קיוויתי שימכרו אותו כמה שיותר מהר, זה מנדי עם דיוק בהרמה ופחות העבודה ההגנתית.

גם חכימי לא אבידה גדולה, מעדיף את ואסקז גם עליו.

בקיצור לוקאס בימין וואסקז בשמאל, אחלה מגינים.

בחיי טיטי, לפעמים אני חושב שאתה בתוך התערבות שבה כל הודעה שלך חייבת להכיל משהו קיצוני.

אני אוהב את ואסקז, באמת שמעדיף אותו על חכימי כמגן ימני.

בסוג הכדורגל שאני מעדיף לראות ואסקז משתלב יותר מחכימי, לתאו אין בכלל מקום בסגל.

מנדי ותיאו זה שני הפכים אחד לשני, מנדי עושה הגנה ברמה גבוהה[יחסית לתיאו]אבל הוא פשוט נזק מבחינת התקפה, תיאו לעומת זאת ההפך הגמור.נכס התקפי אבל חור בהגנה, בדיוק כמו מרסלו. אבל יכולת הגנתיות ניתן לשפר אבל להיות נכה התקפתית כמו מנדי לא לא ניתן להבראה.

לשניהם נגיעה ראשונה של איש הפח ולא הייתי בונה עליהם למשחק של הנעת כדור מאחורה וצירופי מסירות.

אם כבר הפכים גמורים אז זה מרסלו ותאו.

לא צריך לא את תאו ולא את מנדי, וגם לא את חכימי.

כפי ששמתם לב, זינדין זידאן לא ייאמן את נבחרת צרפת כאשר סגנית אלופת העולם הודיעה רשמית על כך שדידייה דשאן מאריך את חוזהו עד 2026.

צר לי מאוד עבור זיזו שכבר שנה וחצי לא מאמן וההמתנה הארוכה הזו לסגירת המעגל הייתה לשווא, מעבר לכך שזה קצת מוקדם עבורו לאמן נבחרת, הוא צעיר. לא חושב שכדאי לו ללכת לאיזה צ’לסי לצורך העניין, עושה רושם שיובנטוס אופציה טובה. לא חושב שיש באיטליה קבוצה שפתחה ממנה פער גדול ברמת הסגל (צריך להיזהר עם מכתירי נאפולי), הוא מחובר רגשית לגברת הזקנה והציפיות לא יהיו לזכות שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות. זידאן מאמן גדול והוא הוכיח זאת דווקא בעונה האחרונה בריאל לדעתי עם סגל בינוני. לגבי צרפת - עשור שלם עם אותו מאמן זה יותר מדי, מבלי לנתח אם דשאן הצליח או לא. לדעתי עם הסגל המדהים שיש שם הנבחרת הייתה צריכה לעשות אפילו יותר, שלא נדבר על סגנון המשחק (אם כי גם זיזו לא ממש דוגל בטיקי-טאקה או בליזום).

אגב, בדף הפייסבוק שלנו, בארבעה בינואר כשציינו שבע שנים למינויו של זיזו בפעם הראשונה - כתבתי שהוא ‘שבר את הכלים’ פעמיים, ובפעם השנייה יותר צורם אפילו. הוא לא אמר מילה על בחירתו לעזוב, הכל במעורפל דרך מכתב הזוי ב-AS.

תשמע, טוב לדעת שהבחור גם מבין כדורגל :laughing:.

חכימי אגב כבר יותר מפעם רמז שהסיפור בכלל לא נכון ולא מה שמסופר בתקשורת ושממש לא הייתה לו בעיה לחכות להזדמנות שלו, זה יפה שהשופרות של פלורנטינו מנסים להציג את חכימי או אודאגור כשחקנים מפונקים שלא הייתה להם סבלנות אבל לא יודע, לא קונה את זה שחכימי פחד מההתמודדות מול קרבאחל האימתני שכבר אז היה בירידה, בטח ובטח שגם אז אגף ימין ההתקפי היה יתום כמו היום והוא יכל למצוא דקות גם שם בנוסף לדני.

אני גם מסכים שבאופן כללי המדיניות שלנו טובה ואין יותר שחקנים מפוספסים אצלנו בשנים האחרונות שפרחו במקום אחר אבל תיאו, חכימי ואודאגור? בהחלט כן.

אגב לא שהייתי צריך את המשחק של היום כדי להבין את זה אבל ריאל מדריד משחקת כרגע בלי מגנים ואגפים בכלל (יסלח לי המגן הטוב בעולם לוקאס ואסקז), הדיון הזה הזוי בעיני כשמדברים על תיאו כאילו מדובר על אופיר דווידזאדה כשהוא שחקן ב20 דרגות עדיף על מנדי או על 99% מהמגנים האחרים בעולם. ושוב בפעם ה9- אשמח מאד לשמוע מי עדיף עליו חוץ מה3 שהזכרתי, משום מה עד כה לא ראיתי אף שם מה שאומר שגם אם לא מדובר על תואם מרסלו זה כנראה כמעט הכי טוב שאפשר להשיג היום, אם הוא נוצץ כל כך רק בגלל המחסור שיש היום זו על אחת כמה וכמה טעות שלא נלחמנו עליו או על חכימי גם אז.

לפני כמה חודשים דיברתי בפודקאסט ריאל מדריד בוואן על שני נושאים: התכניות של פלורנטינו לגבי שחקנים צעירים ועל אנטוניו פינטוס.

אז בהמשך לדיון שהתפתח פה ולנתון הספרדים… אני חושב שלא נכון לשפוט לרעה שחקנים על פי היכולת שלהם במדי קבוצות אחרות. מישהו באמת מאמין שעם פינטוס שחקנים כמו יורנטה, אודגור, אשרף, תאו, אריבאס, לא היו מקבלים בוסט ביכולת שלהם?

ריאל מדריד ‘עונה’ ותוקפת את נשיא ההתאחדות הצרפתית| לא ברור מהיכן החוצפה של נשיא ההתאחדות הצרפתית, נואל לה גרט. מילא שהעדיפו להאריך את חוזהו של דידייה דשאן בטריקולור - זה בסדר גמור, אבל בשביל מה הוא היה צריך לזלזל ככה בזינדין זידאן וגם בקארים בנזמה? (“לא דיברתי מעולם עם זידאן ואם הוא היה מתקשר אליי - אפילו לא הייתי עונה לו”). במקרים האלה ריאל מדריד חדה מאוד, והגיבה מייד בהודעה רשמית באתר האינטרנט שלה:

“ריאל מדריד מתחרטת על ההצהרות המצערות של נשיא התאחדות הכדורגל הצרפתית, נואל לה גרט, על זינדין זידאן, אחת האגדות הגדולות של הספורט העולמי. מילים אלו מרמזות על חוסר כבוד כלפי אחת הדמויות הנערצות ביותר על ידי אוהדי כדורגל ברחבי העולם והמועדון שלנו מצפה לתיקון מיידי. זינדין זידאן, אלוף העולם ואלוף אירופה המגן על החולצה של ארצו, בין תארים רבים אחרים, מייצג את ערכי הספורט והוכיח זאת לאורך הקריירה המקצועית שלו כשחקן וכמאמן. ההצהרות של נשיא התאחדות הכדורגל הצרפתית אינן מתאימות למי שמחזיק בתפקיד הזה, כמו אלו שאמר גם לגבי הקפטן שלנו קארים בנזמה, מחזיק כדור הזהב הנוכחי, אלוף ליגת האומות עם צרפת ב-2021 וזוכה בחמישה גביעי ליגת האלופות, בין תארים רבים אחרים”.

בהמשך לזה, מרגש לראות איך בצרפת מיהרו “לכאוב” את האמירות המגוחכות של נשיא ההתאחדות על האגדה זינדין זידאן. קיליאן אמבפה כתב: “זידאן הוא צרפת. אנחנו ממש לא מזלזלים באגדה, מה פתאום”, עם סמיילי כמו ‘גול עצמי’. גם פראנק ריברי ויורי דז’ורקוף מיהרו להגיב.

בינתיים פורסם שנואל לה גרט, נשיא ההתאחדות, התנצל אבל אנחנו עדיין כועסים. הוא טוען שדבריו גרמו לאי-הבנה: “הדברים השגויים שאמרתי גרמו לאי הבנה. ברצוני להביע את התנצולתי האישית על האמירות שאינן משקפות כלל את דעתי והערכתי לשחקן שהיה ולמאמן שהפך להיות”