דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

אני חושב שאודגארד צריך קצת זמן ואמון.
קיבל הזדמנות בקאסטייה התחיל די צולע ולאט לאט השתפר.
עבר להולנד נתן עונה ראשונה בינונית, עונה שניה טובה ועונה שלישית מצוינת.
בסוסיאדד התחיל מצוין נפצע וקצת נעצר, לאחר מכן חזר לריאל פתח במחזור הראשון ואז יובש לחלוטין.
הוא נתן חצי עונה לא רעה בארסנל והשנה מתפוצץ.

מ.ש.ל- לא קל להצליח בריאל מדריד, צריך לתת הזדמויות וזמן.
אני נוטה לא להסכים שהוא נתן רק 2 עונות טובות בקריירה. בגדול למעט עונה אחת לא היו לו עונות רעות מאז גיל 16.

לא היה ברמה במשך ה233 דקות היחידות שלו בקבוצה…

מצד אחד אתה לא סופר את העונות בליגה הולנדית או בנוער (בצדק) ומצד שני סופר אותן במרחב המדגם.
אתה צודק שלא צריך להחשיב אותן, אז לפחות בו תהיה פייר ותתחיל לספור את העונות של המדגם שלנו החל מהמעבר שלו לסוסיאדד.
אז בוא נראה מה עשה בעונות שיש מה לדבר עליהן:
19/20 - עונה נהדרת בסוסיאדד שבסופה נבחר לנבחרת העונה, כל זה בגיל 21.
20/21 - נמחק בריאל אחרי שחזר לא טוב מפציעה ועשה מעבר בינואר לארסנל. לא היה משהו מיוחד אך זה הגיוני בהנתן המצב שבחצי עונה הוא לא קיבל הזדמנויות ושהוא עבר ללא הכנה לקבוצה די מפורקת.
21/22 - היה סביר פלוס וגם סיפק מספרים לא רעים לקשר (תזכיר לי מתי קרוס או מודריץ’ הגיעו ל12 שערים ובישולים). לא משהו מיוחד מידי, אבל בהחלט משהו.
22/23 - עונה בה הוא הקשר הטוב בעולם.

כלומר מתוך 4 עונות הוא נתן 2 נהדרות לכל קנה מידה, ו2 סבירות (שב1 מהן יש נסיבות מאוד מקלות).
מזכיר שהעונות הסבירות היו בארסנל. קבוצה שנחשבה לבית קברות לשחקנים.
עוד אוסיף שהן גם קרו בגילאי 22-23 שלו. בהחלט סביר שהוא לא יהיה טוב מיד כשהוא עובר לקבוצה לא בריאה בגיל צעיר כל כך.

את זה הזמן יגיד. כל שחקן גדול מתחיל מעונה טובה כלשהי.
חוץ מזה שכפי שהראיתי היא בהחלט עונת השיא, אך הוא כבר הראה בעבר יכולת מצוינת במדי סוסיאדד כשבעונה בה נפצע לפרק זמן ממושך ולא הצליח לחזור כמו שצריך לאותה עונה מאז, ועדיין הגיע ל16 שערים ובישולים.

אולי, קשה לדעת. גם אצלינו הוא היה מצוין והעובדה שהוא לא הצליח להוציא את קאסמירו, קרוס או מודריץ’ מההרכב לא אומרת הרבה. כשמבינים שהיה לו ריב בנוער עם זידאן ובגלל זה זידאן שנא אותו אז בכלל ברור גם למה הוא לא הצליח להראות יותר מניצוצות.
כל פעם כששיחק הוא נראה נהדר ובהחלט היה על מי לסמוך ליום שקאסמירו פצוע או שאחד הקשרים האחרים נעדר.

השאלה בסוסיאד, השאלה לליגה ההולנדית ואימונים.
מניח שזה מדגם מספיק.

זה בהחלט לא נכון.

כל זה רק מציין שהוא התחיל לממש את הפונציאל שלו העונה.

מודריץ’

קרוס

גם לא הכי טוב בפריימריליג, אבל בטופ 5 בכושר הנוכחי.

לא הייתי קורא להלן נהדרות ובהחלט לא בכל קנה מידה. 3 עונות סבירות בליגה שההגנות שם פחות צפופות ובקבוצה נורא התקפית.
בית קברות לשחקנים זה היה יונייטד, לא ארסנל. ארסנל זה היה נחשב כקרש קפיצה לבארסה/סיטי/יונייטד.
אז אתה מסכים איתי שאין שום סיבה להשוות אותו לחכימי שכבר מהרגע הראשון ראו שהוא מגן התקפי נהדר.

איני יודע מה יקרה בעתיד. אני מגדיר זאת כעונה יוצאת ביחס לעונות הקודמות שהיו לו בקריירה.

יש מצב, הייתה לו תחרות רבה בקישור מתי שהוא היה אצלינו הייתה לו תחרות קשה עם איסקו וקואביציץ’ בעונת הבוגרים הראשונה[17/18] עונה אח"כ [18/19] התחיל לקבל יותר קרדיט אבל זה כנראה לא התאים.
אני אישית לא רואה בחסרונו כאבידה גדולה.

בוא רגע נדבר תכלס. מה הנקודה שלך?
אני טוען שהיחס שקיבל בריאל היה לא הוגן והוא לא קיבל צ’אנס אמיתי להצלחה.
אני מגבה את הדעה שלי בכך שהוא קיבל מזידאן רק 233 דקות.
אני מוסיף לכך את ההצלחה הרבה שהשיג בריאל סוסיאדד (בגיל 21!) וגם לפני כן בהשאלה בליגה ההולנדית (בגילאי 18-20).
לכן אני אומר שהוא סיפק מספיק קבלות לכך שמגיע לו צ’אנס אמיתי וקצת יותר אמון.
הוא לא קיבל את זה, והבין שמזידאן הוא גם לא יקבל את זה את הוא הלך להיות הקשר הכי טוב בפרמיירליג.
בעונה הראשונה בארסנל הוא היה טוב אך לא מצוין, ובעונה המלאה השניה שלו הוא עוקף את דה בריינה וברונו פרננדש בתחרות על הקשר הטוב בפרמיירליג.
אז כן, זידאן עשה איתו חתיכת טעות. לא מדובר בדעה בדיעבד שאני טוען, אמרתי גם אז שהוא לא קיבל צ’אנס אמיתי.

עכשיו אענה לנקודות שלך:

אבל במדגם הזה הוא היה נהדר. היה מצוין גם בליגה ההולנדית וגם בסוסיאדד.
אז תחליט, הליגה ההולנדית נחשבת או שלא? אי אפשר לרקוד על 2 חתונות.

משום היה זכור לי שאמרו שהוא הגיע ל11 המצטיינים. בכל מקרה זה לא קריטי כי זה לא משנה את השורה התחתונה, שהיא שבגיל 21 הוא נתן עונה מטורפת בריאל סוסיאדד ומהקישור סיפק 16 שערים ובישולים.

הוא לא התחיל שום דבר העונה. הוא במגמת שיפור מטורפת מגיל מאוד צעיר.
בהולנד בעונתו הראשונה (בגיל 17) הוא לא מצא את עצמו, ובעונתו השניה כבר הפציץ שם 24 שערים ובישולים.
משם עבר לסוסיאדד ונתן עונה מטורפת עם 16 שערים ובישולים.
אותה התקדמות פשוט נעצרה תחת זידאן והוא עשה שם כמה צעדים לאחר, וחזרה כשעזב את זידאן.

אשווה לקרוס ומודריץ’. לשם ההוגנות אספור רק את הליגה והגביע, משום שסוסיאדד לא התחרתה במפעלים נוספים באותה עונה:
(עונה - מודריץ - קרוס)
21-22: 10 - 4
20-21: 8 - 13
19-20: 11 - 11
18-19: 9 - 4
17-18: 7 - 12
16-17: 4 - 16
15-16: 6 - 12
14-15: 5 - 11
13-14: 7 - /
12-13: 8 - /
כלומר מתוך 18 עונות של קרוס ומודריץ (יחד) רק בעונה 1 בלבד אחד מהם (קרוס) הגיע ל16 שערים ובישולים (הגיע, לא עקף).
את כל זה הם גם עשו כשהם משחקים בריאל מדריד ולא בסוסיאדד.

אז סלח לי אבל זו עונה מעולה, נקודה.

דעתי האישית שאודגארד גם עכשיו לא שחקן כזה טוב, בתקופתו בריאל לא הגיע לו יותר דקות ממה שקיבל וגם אם עכשיו יגיע לא יצליח להיכנס להרכב.
הוא מתאים לקבוצה בסדר גודל של ארסנל במקסימום, ארסנל מפתיעים העונה ולכן מדברים עליו הרבה, גם הוא וגם ארסנל זה לא ריאל מדריד.

אני ממש לא מסכים איתך, אודגארד שחקן נהדר ויש עוד פוטנציאל לגדול ולהתפתח עוד
אני כן מסכים איתך שהוא לא מתאים לריאל(לפחות עכשיו), אבל לא בגלל שהוא לא לרמה כי הוא לגמרי כן אלא בגלל שגם שיטת המשחק שלנו וגם חומר השחקנים שלנו לא מתאימים לסגנון שלו - אז אם לדוגמא יגיע עכשיו הוא שוב יחזור להיות צל של עצמו

אודגור, למרות שלפעמים נדמה שהוא איתנו כבר די הרבה זמן, עדיין שחקן מאוד מאוד צעיר. בסה"כ לאורך הקריירה שלו היו לו לא מעט רגעים יפים ועונות יפות וזה למרות שהוא היה תינוק מוצץ פיטמה רוב הזמן. אני דווקא בדעה שאם בגיל כזה הוא השחקן הכי טוב בקבוצה המובילה בפרימייר ליג (וכרגע נראה שהולך להיות השחקן הטוב ביותר של האלופה הנכנסת) אזי כנראה שדווקא כן יש בו משהו.

ממה שאני זוכר, גם כשהיה בריאל ומכרנו אותו, הייתה הבנה שייתכן שאנחנו מפספסים אחלה שחקן, אבל הסכום שהוצע לנו היה לא רע בכלל וזה היה סוג של הימור של לקבל את הכסף עכשיו ואולי לפספס פרוספקט עתידי. החליטו ללכת על זה, וייתכן שבדיעבד זה יתברר כטעות. הימור לגיטימי, ודווקא די דומה בסיטואציה למה שהיה בזמנו עם חכימי.

אגב, רגילון לא עזב את טוטנהאם כי היה גרוע. ככה זה כשאתה עובר לקבוצה שמחליפה מאמן לעיתים קרובות, גם סגנון המשחק של המאמן משתנה והוא בא עם השמות והשחקנים שהוא רוצה ומכיר. יש פה הרבה פוליטיקה, אז יצא טוב לכולם והוא עבר לקבל דקות בקבוצה אחרת (מה שלא קרה בגלל פציעה באתלטיקו).

רגילון היה נהדר בסביליה, אשרף נהדר בדורטמונד, אבל לא היה להם סיכוי לקבל הזדמנות והם הלכו, בצדק, לחפש אותה במקום אחר. בסוף שחקנים ברמות האלה ימצאו את המקום שלהם, אין להם סיבה להתעקש על ריאל מדריד אם כל הצדדים יוצאים מרוצים כלכלית ומקצועית (גם אם בדיעבד זו טעות).

בכל מקרה, נראה לי שכבר הוסכם פה שזידאן קצת פחות טוב בניהול סגל מתחלף, הלך עם מה שעבד ופחות עשה שינויים תכופים. וכן, אפשר היה לתת לאודגור יותר דקות ולשלישיית הקישור האגדית יותר מנוחה, לא היה קורה כלום.

מסיבה בקלרה: “התחלנו”

גארת’ בייל מודיע רשמית על השתתפותו בטורניר טניס ראשון ב-30 בינואר, “הקריירה החדשה” והאמיתית כשבועיים לאחר שהודיע על פרישה מכדורגל. תבואו לעודד?

לגבי מרטין אודגור - הוא היה קצת חסר סבלנות לדעתי, אף אחד לא חשב שהוא יתחיל לשחק כבר בגיל 16-17, וכמובן שגם למועדון יש חלק במה שקרה. לדעתי טבעי שזה תהליך שלוקח זמן אבל רק השנה הוא ‘מתפוצץ’ באמת. לא נפלתי ממנו מהכיסא מהיכולת במדי ריאל סוסיאדד. ולא אכפת לי שהוא איננו כי הוא היה משחק פחות ואני שמח שפדה ואלוורדה אצלנו. הם לא שחקנים עם אותו סט היכולות אבל לדעתי זה היה מתנגש.

“ההבדל” מעסקת אשרף חכימי - ריאל מכרה את הנורבגי בסכום לא רע כביכול, בעוד אשרף נמכר בזיל-הזול אחרי שנתיים מעולות בבורוסיה דורטמונד, לאינטר, בתחילת חודש אוגוסט משום מה, כשהיה ברור שאפשר להרוויח עליו יותר וכצפוי פריז סן ז’רמן שילמה עליו יותר אחרי עונה אחת.

מתנצל שאני מתעכב שוב על הנקודה הזאת, אבל אף-פעם לא ‘הוסכם’ דבר כזה.
עלתה טענה, שגם היא לא גובתה/הוכחה בשום שלב, שצעירים ‘נראים פחות טוב’ תחת זידאן.
לגבי ניהול סגל (גם אם מתחלף) - כבר הוכח, יותר מפעם אחת, שזידאן היה ‘אלוף הרוטציות’ - וכתוצאה מכך כולם זכו להזדמנות שווה וראויה. להזכירכם, זידאן הוא זה שהמציא את הרעיון ה"מהפכני" של לתת דקות מנוחה לכריסטיאנו, וככה להרוויח אותו רענן וחד יותר לקראת הישורת האחרונה של העונה.
גם בשלישיית הקישור מטבע הדברים בוצעו רוטציות נרחבות, וככה קיבלו דקות משמעותיות שחקנים כמו פדה, יורנטה ועוד.

מה שזידאן לא טוב בו (או לכל הפחות - עוד לא הראה שהוא יודע לעשות) - זה לבנות סגל מאפס, בצלמו ובדמותו. את הקדנציה הראשונה הוא סיים לכאורה על הרקע הזה (לא רצה להיות זה שחותך את רונאלדו ואחרים ובונה מחדש), ובקדנציה השניה, כשהיו לו את כל התנאים והנימוקים המוצדקים לבצע מהפכה כזאת בסגל - גם-כן לא ניכרה מעורבות משמעותית שלו וטביעת אצבע במדיניות הרכש של המועדון.
אבל בניית סגל מחדש וניהול סגל (שוב, גם מתחלף) - אלה שני דברים שונים לחלוטין.

לגבי אודגור - טענתי פה בדיון הקודם בנושא שהקריירה של אודגור עד כה לא הוכיחה שעשינו טעות איתו, אבל לא לקחתי בחשבון את גילו הצעיר. בהתחשב בגיל (הנוכחי) של אודגור, אני אכן חושב שעשינו טעות בהתנהלות מולו. לא שהיינו צריכים לתת לו ים דקות בתור ילד בן 18 (לא כל אחד זוכה לנסיבות של גאבי לדוגמה), אבל כן לבנות לו תוכנית השאלה מסודרת בקבוצות משמעותיות, ויחס ראוי ומכבד.
אחרי הכול - בשביל מה אנחנו רוכשים בכלל שחקנים בגילאי 16, אם אנחנו לא מתכוונים לתת להם מסלול התפתחות נורמלי (בתוך הקבוצה, או במסגרת של השאלות)? בשביל למכור אותם אחרי זה בגיל 20 עם רווח של כמה גרושים (באופן יחסי), בלי לגלות האם הפכו להבטחה שהם היו בגיל צעיר יותר? מה אנחנו, זלצבורג?
באופן כללי אני לא מת על המדיניות הזאת של הקבוצה לקנות ילדים בני 16 במחירים מופקעים, במקום לקנות תוצר בוגר ושלם אחרי ש’התגלח’ על איזו דורטמונד/ארסנל. אבל אם כבר עושים את זה - צריך לעשות את זה נכון.

לא דומה מקרה אודגור למקרה חכימי, שכפי שציינתי לא פעם - אצלו אכן נתנו לו הזדמנות שווה, ואף השאלה מכובדת בדורטמונד, ומאוד בנינו עליו להמשך. אצל חכימי מבחינתי זה מקרה קלאסי של חשש מתחרות מצידו, ואני לא רואה איך יכולנו להתנהל מולו טוב יותר, בלי “לפספס” אותו.
גם כשקרבחאל לדוגמה חזר לקבוצה מהשאלה מוצלחת בלברקוזן, עוד היה כאן ארבלואה כמגן פותח. אבל דני הגיבור לא חשש להיאבק על מקומו, ובסוף זכה בכל הקופה ונכנס לפנתיאון של המועדון. זאת הציפיה שלי משחקן של ריאל מדריד, ומי שלא מתאים לו - שיילך מבחינתי לנוחות של ליגת הדייגים הצרפתית.

אני נותן לזינדין זידאן המון מניות בצמיחה של פדה ואלוורדה למשל, הוא לא חשש לספסל את טוני קרוס (נגד מנצ’סטר סיטי) וגם את לוקה מודריץ’ (קלאסיקו ראשון ב-2020/21) לטובת האורוגוואי. כנ"ל לגבי שיתופו של רודריגו בתחילת הדרך רגע לפני משחק חוץ קשה מאוד ו’מאיים’ בגלאטאסראיי אחרי פתיחת עונה איומה באירופה, ואפילו מרקו אסנסיו כסופר-סאב, אבל כאן אולי השפעתו הייתה פחותה. שחקן כמו לוקה יוביץ’ שכבר לא עולה בת’רד הזה מוכיח שהוא פשוט בינוני, ואחוזי ‘ההחמצה’ של זידאן הם סבירים.

דני קרבחאל שיחק הרבה יותר מאלבארו ארבלואה כבר בעונה הראשונה - 3,367 דקות לעומת 2,352. אבל השחקנים של פעם היו יותר ‘נאבקים’ ופחות ממהרים להרים ידיים ולוותר על ריאל מדריד.

אף אחד לא ציפה שבגיל 17 הוא יקבל אצלינו דקות. ציפיתי שבגיל 22, אחרי עונה מצוינת בריאל סוסיאדד שהוא יקבל דקות. או שאם הוא עוד לא מתאים שישאירו אותו בסוסיאדד לעונה נוספת.

הטענה הזו גובתה בהחלט.
איך הטענה גובתה? שבאופן מאוד מקרי המון שחקנים צעירים עשו קפיצת מדרגה תחת אנצ’לוטי ובניגוד אליהם אף שחקן צעיר לא הצליח להשתלב תחת זידאן וכולם רק ברחו.

כמובן שאי אפשר להוכיח מעל כל צל של ספק, אבל גם אי אפשר להוכיח שאנצ’לוטי לא היה זוכה ב3 ליגת אלופות רצופות אם היה ממשיך אחרי 2015, ועדיין אני נותן לזידאן את מלוא הקרדיט על שלושת הזכיות.
ככה זה בכדורגל, אנחנו מבססים דעות על סמך רצף של אירועים שניתן להגדיר כמקריים.
אפשר להסתמך על “חוק המספרים הגדולים” מהסתברות, זה קצת בעייתי כי 10-20 זה לא באמת מספר גדול מספיק, אבל גם במספרים כאלה ניתן להניח בביטחון יחסי שהתוצאות יהיו קרובות לתוחלת.

בין ניהול סגל ופיתוח שחקנים יש הבדל ואפילו התנגשויות. הוא עשה עבודה מצוינת לטווח הקצר, ועבודה רעה מאוד לטווח הארוך.
מעולם לא טענתי שזידאן רע, רק שיש מצבים בהם שווה לקחת אותו כמאמן ומצבים בהם לא.

אבל זה בדיוק העניין. הייתה תכנית כזו.

• הוא הגיע בגיל 16 לנוער שלנו, שם שיחק עונה.
  • הוא הושאל לויטסה ההולנדית לשנתיים, בה הוא התפתח בצורה יפה מאוד.
  • הוא הושאל לסוסיאדד לשנתיים, ואחרי העונה הראשונה הנהדרת שלו שם הוא הוחזר לקבוצה בבקשת זידאן רק כדי להתייבש על הספסל.

אז הייתה תכנית מאוד ברורה שכללה השאלות. זידאן עצר אותה. בהתחלה קיוויתי שהוא עצר אותה כי היו לזידאן תכניות כלפיו אבל זה ממש לא היה העניין.

אני הרבה יותר מתעניין בTrue Positives מאשר בTrue Negative. בטח ובטח כאשר את הTrue Negative הוא זיהה רק אחרי שכבר שילמנו עליו 63 מיליון.
אז לא, יוביץ’ הוא ממש לא הצלחה של זידאן. הוא פשוט כשלון בכך שזידאן הצליח שנבזבז עליו “רק” 63 מיליון ולא דקות משחק.

הנקודה שלי היא מאוד פשוטה, בעייני אודוגר לא ברמה של ריאל. העונה זאת הינה עונה אחת יוצאת דופן שאינה מעידה על העבר.
אני לא מצטער על המכירה שלו, יש מצב אם הוא היה נשאר זה היה מונע את הפריצה של פדה או אי הבאה של קבא.
דבר נוסף חשוב לציין שאף אחד לא יכול לדעת אם הוא היה מצליח לספק את הסחורה אצלינו כמו שהוא מספק אותה כיום בארסנל.

נדבר בסוף העונה אם המספרים שלו הצליחו לעזור או שבסוף ארסנל תשאר עם כלום ושום דבר.
בשישי יש להם משחק חשוב מול סיטי בחוץ בגביע, לא מבחינת התואר אלא מבחינת המורל של ניצחון על סיטי ועוד בחוץ!
הפסד פה יכול להוביל לקריסה מנטלית של המשך העונה.

לא ככה שופטים שחקן.
גם עונת השיא של רונאלדו (14/15) הסתיימה בלי שנזכה בשום תואר משמעותי.
זה לא אומר משהו רע על רונאלדו וזה גם לא יגיד משהו רע על אודגור.

תמיד עונת שיא היא יוצאת דופן.
חשוב לזכור שבתחילת העונה הוא היה בן 23, הגיוני מאוד בעיני שבגיל 19 הוא לא יראה את היכולות של גיל 23. על אחת כמה וכמה כשהוא קשר ולא שחקן התקפה. רוב קשרי העל לא נתנו עונות בסדר גודל של אודגור לפני גיל 23.
אתה גם מדבר כאילו מדובר בפריצה של שחקן שלא שמענו עליו מעולם. מדובר בשחקן שאנחנו שומעים על הכשרון שלו מאז שהוא בן 16, ושהצליח ברמה גבוהה כבר בגילאים מאוד צעירים בליגה ההולנדית ובליגה הספרדית. זה שתוך עונה וחצי הוא הפך לקשר הטוב בפרמיירליג אמור להחמיא לו, לא להוריד לו.

מצחיק להגיד שהקשר הטוב בפרמיירליג שמוביל את ארסנל למקום הראשון לא מתאים ברמה כדי לשחק בריאל מדריד בעמדה בה אנחנו משחקים עם מודריץ’ בן ה37 ודני סבאיוס.

אודגור הוא פליימייקר. פדה וקאמבינגה הם לא פליימייקרים. לכן אני לא מאמין שהשארות שלו הייתה מונעת את הפריצה של פדה או את הקניה של קאמבינגה. מי שהיו מושפעים מהישארות שלו היו קרוס, מודריץ’ וסבאיוס.

גם אי אפשר לדעת אם אמבפה והאלאנד היו מצליחים לספק את הסחורה אצלינו כמו שהם מספקים אותה בפריז וסיטי. עדיין אנחנו מניחים שכן.

רונאלדו לעומת אודגור נתן עונה אחר עונה מספרים מפוצצים וסחב קבוצה לתארים.
קודם כל שאודגור יזכה בתואר כלשהו ואז נדבר.

בעייניך הוא הטוב בפריימריליג, בעייני הוא בטופ 5 בכושר הנוכחי. יפה שאנחנו שומעים על הכישרון שלו מגיל קטן, חסר שחקנים כאלה?
אולי עונה הבאה הוא יתן עונה יותר טובה ואולי עונה פחות טובה, התכוונתי שזאת עונת שיא עד לעונה הנוכחית.

הוא בטופ ב5 בפריימריליג בגלל שהוא נמצא בקבוצה שגורמת לו לפרוח, לעומת זאת מי אמר שבריאל הוא יכל להציג את אותה היכולת כמו בארסנל?
זה שהוא המלך של הלוזרים[סלח לי על הביטוי הקיצוני, אבל ארסנל הראו חירבונים מופלאים במהלך השנים]לא אומר שהוא יכול להגיע למלכה של אירופה ולהיות באותה רמה.
מדוע?לחץ, קבוצה שונה, טקטיקה שונה, שחקנים שונה והכי חשוב-ליגה שונה.

זה שהם לא אותם שחקנים לא אומר שזה לא היה משפיע עלהיים. זה יכל היה לשנות לגמרי את כל סגנון המשחק שלנו וזה היה משפיע בהתאם.
אם כבר ציינת את סאביוס, גם אותו השאלנו לארסנל שם הוא קיבל כמות דקות מכובדת והיה נחשב שחקן רוטציה משמעותי, כאשר חזר לריאל הוא בקושי קיבל דקות.

מובן שדבר זה אינו יכול להעיד כלום על אם אודוגר יחזור עלינו וכיצד ישתלב, רק להראות שהצלחה בקבוצה אחת לא מעידה על הצלחה בקבוצה אחרת.

צר לי, אבל אני חולק בכל תוקף על הדעה הזאת.
האלנד, אמפבה, רונאלדו ומסי הם שחקנים ברמה אחרת משאר השחקנים, ‘חייזרים’ לצורך העניין. הם מסגנון השחקנים שיצליחו בכל קבוצה לא משנה עם מי הם משחקים.
זה שחקנים שהקבוצה נבנית על מנת להתאים להם ולא להפך.

אני סותר את נושא התואר בסוף עונה, כמובן שלהמשכיות יש משקל חשוב, פשוט על ההמשכיות אני מדבר בחלקים נוספים.
אני אומר שלכך שהוא ייקח את התואר בסוף העונה או לא אין שום השפעה לאיך צריך לשפוט את השחקן מבחינת יכולת.
התואר עצמו משפיע על דיוני גדולה, לא על דיוני רמה, לא הפכתי את אודגור לשחקן היסטורי, רק לשחקן טוב.

אשמח שתגיד לי כמה צעירים שעוקבים אחריהם מגיל 16 עשו מה שאודגור עושה היום בליגה האנגלית לפני גיל 24. זאת לאחר שלפני כן היו מעולים בקבוצות נוספות.

בדרך כלל כשאנחנו מדברים ככה על שחקנים אנחנו מתכוונים לשחקנים שמצליחים בקבוצות קטנות באופן יחסי, או שמצליחים ממש בליגות חלשות. לא על שחקנים שמצליחים באופן אבסולוטי בליגה הטובה בעולם.
במקרה כזה דווקא בגלל שהוא משחק בארסנל ולא בסיטי זה מרשים בעיניי הרבה יותר.

אני מאתגר אותך להגיד לי מי טוב ממנו העונה. היחיד שמוביל עליו במספרים זה דה בריינה, אבל זה גם כי הוא משחק בקבוצה החזקה ביותר באירופה.
הוא מספק מספרים טובים מברונו, ובטח שמכל קשר אחר שלא תעלה פה.
לגיטימי ביותר שתגיד שדה בריינה טוב ממנו העונה, לא אתווכח על כך. אבל רק טופ 5?

סבאיוס לא חזר אלינו כי הוא הצליח בארסנל. בניגוד לאודגור שמצליח בארסנל. לא מבין איך הוא דוגמה למשהו.

אתה לא חולק עליי בעניין הזה, גם אני בטוח שהם יצליחו בריאל.
הבאתי אותם כדוגמה לשחקנים שלא הצליחו עדיין בריאל (כי לא שיחקו בריאל) ועדיין נתייחס אליהם כשחקנים שישדרגו אותנו.
אז אולי באמת לקחתי דוגמאות קיצונית מידי, אבל הנקודה שלי היא שאנחנו כן מסיקים מסקנות מאיך ששחקן משחק בקבוצה שאינה ריאל ומקבילים אותה לריאל.
ככה הסקנו שאנחנו רוצים כל שחקן רכש שאי פעם הגיע אלינו.

אם היו מציעים לארסנל בתחילת העונה מקום שני הם היו קונים את זה במחיר שקונים היום שחקן, עכשיו הם עם סיכוי של 8 נק׳ הפרש מסיטי ואודגארד השחקן הכי טוב שלהם

גם אם הוא טופ 5 בפריימרליג ולא הקשר הכי טוב - ממתי זה אומר שהוא לא לרמה של ריאל?
בשנה האחרונה הוא משחק בדיוק כמו שציפינו ורצינו שישחק ובאמת ברמה גבוהה, ועוד מעבר לזה בדיוק כמו שהתפללו כאן הרבה בפורום הוא שיפר את הבעיטה שלו (בכל אספקט - כמות איומים, דיוק ועוצמה בבעיטה) וגם נותן מספרים מאוד יפים

מן הסתם, הקבוצה לא הייתה בליגת האלופות משנת 2017.
אבל אם בסופו של דבר הם מצליחים לאבד את זה לסיטי זה יהיה חירבון מפואר.

בשנה האחרונה, אחרי שהוא נרכש בידיניו בגיל 16!
כל הכבוד לו שהוא ביצע את הפריצה שלו בגיל 24 ומאחל לו לזכות באליפות על חשבון פפ וסיטי.
זה שהוא נתן עד כה חצי עונה מעולה, לא אומר שהוא ברמה-בעייני כרגע. יתן עוד עונה וחצי כזאת דעתי תשתנה.

בודק וחוזר אלייך (:slight_smile:
אני אציין כמה שמות בשלוף:
ראחים סטרלינג-ליברפול
האלנד- :wink:
רונאלדו-הוא נתן עונה אחת בפורטוגל ואז הגיע ישירות ליונייטד[לא בטוח אם זה תואם למה שביקשת].
ווין רוני-פרץ באברטון בגיל 17, השאר ידוע.
אם אתה מתכוון מליגות אחרות, אז בשלוף עולה רק האלנד ורונאלדו.

כתבתי באחת מההודעות הקודמות שהוא טופ 3/5, אבל בעייני זה יותר תואם לטופ 5.
1.דה בריינה
2.ברננדו סילבה
3.ברונו פרננדס/ברונו
4.אודוגר/ברונו
5.גיימריש

המספרים של אודגור בהחלט נהדרים העונה ביחס לשאר השמות שציינו פה גם. אבל תזכור שברונו משחק בקבוצה יחסית חדשה עם מאמן חדש, לעומת ארסנל שרצה עם אותו שלד ואותו מאמן כבר מספרים שנים.

פדה ברמה של ריאל? ו-ויני? גם הם נתנו באמת עלייה ברמה רק בשנה האחרונה (אצל פדה גם קצת לפני אבל היו הפסקות שגם היו אצל אודגארד)
בסוף לא חשבנו שיפתח כבר בגיל 19 בריאל ויהיה ברמה, בסוסיאדד הוא הראה יכולת טובה, ואם ימשיך ככה עד סוף העונה הנה לך 2 עונות מתוך 3 שבאמת שיחק בליגה חזקה והוא נותן יכולת גבוהה (שמתוך העונה שלא - חצי עונה זה בגלל פציעה)
הוא הרבה זמן ברמה להיות לפחות בסגל ובשנה האחרונה(שנה, לא עונה) עשה קפיצת מדריגה משמעותית מאוד ומוכיח שהוא יכול להוביל, להיות וורלד קלאס ולהופיע בעקביות, לתת מספרים וגם להנהיג.

אני עדיין לא הייתי מביא אותו, שוב בגלל מה שכבר אמרתי אתמול, אבל זה ממש לא בגלל שהוא לא ברמה

שמע אנחנו קצת חוזרים אחד על השני.
הטענה המרכזית שלי הייתה שאודגור לא קיבל צ’אנס הוגן בריאל על אף שהגיע לו. גיביתי את זה בהצלחה הרבה שלו בריאל סוסיאדד עונה לפני כן, ובכמות הדקות המאוד מעטה שקיבל בריאל.
לאחר מכן טענתי שהיום אנחנו מתחרטים על זה כי בעוד אנחנו נואשים לפליימייקר אמיתי, האחד שנתנו לו ללכת כרגע בדרך להובלת קבוצה בינונית מאוד לאליפות מטורפת בליגה החזקה בעולם.

האם אודגור מגיל 17 מראה יכולות של מסי? ברור שלא.
האם אודגור הקשר הטוב בהיסטוריה? ברור שלא.
אבל מדובר בשחקן מספיק טוב כדי להיות בהרכב הפותח שלנו, ושאם זידאן לא היה מוחק אותו אחרי 233 דקות אז התרומה שלו הייתה יכולה לקרות אצלינו.
לטעון שאנחנו לא צריכים להצטער שעזב מזכיר לי מאוד את האמירה של פרז בקיץ 18 על שאנחנו לא זקוקים לרכש כי יש לנו 8 מתמודדי כדור זהב…

אני טוען שהדרך בה פעלנו איתו הייתה שגויה. במקום לתת לו עוד עונה בסוסיאדד לאחר ההצלחה האדירה שלו, זידאן התעקש להחזיר אותו רק כדי לייבש אותו על הספסל.
אני טוען שה233 דקות שהוא קיבל לא מוכיחות כשלון בריאל. לא כל שחקן יכול להצליח מכאלה פירורים בגיל 21.
הייתה גם פציעה שפגעה בו ולקח לו זמן להתאושש ממנה.

אם היית צריך לבחור, מי פותח בהרכב שלך, אודגור או מודריץ’ של העונה?

אני טוען שסבאיוס הוא לא דוגמה שתומכת בטענה שלך מכיוון שהוא לא הצליח בארסנל.
לפי חוקי לוגיקה, אם אתה מנסה להפריך טיעון של אם-אז, אתה צריך להביא מקרה שמקיים את ה"אם" אך לא את ה"אז".
טיעון של “אם שחקן הצליח בארסנל אז הוא יצליח בריאל” אתה יכול לסתור בכך שתביא שחקן שהצליח בארסנל ותראה שהוא נכשל בריאל.
לכן הדוגמה של שחקן שנכשל בארסנל לא מחזקת את הטיעון שלך בשום צורה שהיא (גם לא מחזקת את הטיעון שלי, היא סתם רעש).