דיון המושאלים ואקס המדרידיסטאס :: אנדריק מככב בברזיל

אז בנזמה הצרפתי-אלג’יראי-מוסלמי הבור והמטומטם, מתנגד ל’הפצצות הלא צודקות בעזה’. וואלה לא הופתעתי ככה מאז שהסתבר שאף מועדון באירופה לא מעוניין בשירותיו של אדן-שווארמה-הזאר, שנאלץ לפרוש.

נראה לי שזה כבר היה ברור לכולם מה בנזמה חשב על ישראל והפלסטינים עוד כשהיה אצלנו (בפעמים הבודדות בהן הוא הצליח לבצע את הפעולה הלא טריוויאלית הזאת - לחשוב). בדיוק כמו שזה ברור מה חאכימי, סלאח, מאחרז, ופול פוגבה חושבים על ישראל, גם אם לא היו אומרים מילה אחת בכל רם (ולמרות שכולם מגיעים ממדינות עם הסכמי שלום ויחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל).

למרות העצבים המובנים מאליהם לאור חוסר הצדק וההגינות, לא שם ה’אכזבה’ המרכזית שלי. בסופו של דבר, כמו בכל מקום אחר - כדורגלנים לרוב הם חבורת דפ"רים, שבמקרה זכו ויש להם כישרון מיוחד ברגליים. לא בראש.

לא. ה’אכזבה’ שלי (עד כמה שאפשר לדבר על אכזבה במקום שאין בו ציפיות) - הוא מהארגונים הרשמיים הגדולים. מהמועדונים הגדולים, דרך הליגות הגדולות, ועד אופ"א, פיפ"א ושאר הארגונים המושחתים.
כבר שנה שמבלבלים לנו את המוח והרסו לנו את אחת מנקודות האסקפיזם האחרונות, בגלל המלחמה באוקראינה - שעם כל הסבל, הצער, ואפילו הפשעים שמבוצעים שם - בסופו של דבר מדובר במלחמה, בין שתי מדינות.
ועכשיו, מתקפת הטרור הגדולה ביותר מאז 11/9, אחת המזוויעות ביותר אי פעם, 1300 נרצחים - ודממה מוחלטת. כסף ערבי או לא כסף ערבי, פוליטיקה או לא - אין שום תירוץ לחרפה הזאת.

אני רק אוסיף על כל הדברים שנכתבו פה:
מהיום הראשון שלו אצלינו שנאתי את השחקן הזה.
אני יכול לגלות שאפילו בעונת השיא שלו (כמו בכל עונה אחרת), קיללתי בכל פעם שכבש.

והנה הקארמה מכה מהר משציפיתי:בנזמה כובש שער עצמי ראשון בקריירה:joy::joy:

מיגל גוטיירז עם עוד משחק מצוין ב 1-0 של חירונה המובילה הגאה על סלטה.
מיגל רושם עונה נהדרת כמגן הפותח של המפתיעה.
אמנם שונה סגנונית מפראן, אבל מה דעתכם? לא עדיף?

אנדריק התפוצץ הלילה בניצחון הגדול של פלמייראס שחזרה מפיגור 3-0 לניצחון 4-3,הילד הבקיע צמד,הראשון אחרי דריבל מרשים.

גם בשער השני מפגין טכניקה גבוהה וחשיבה מהירה.

*היה מעורב גם בשער השלישי עם ההרמה המעולה הזו.

*יש לציין שהוא הבקיע את שני השערים הראשונים של הקבוצה שלו כשהם היו בפיגור 3-0 ובעצם התחיל את הרמונטדה הגדולה הזו,עושה רושם שהוא קורץ מהחומר הנכון.

כישרון מטורף, עושה דברים נדירים לגמרי לגילו.
נראה קצת כמו ילד מניאק, מקבל לא מעט צהובים, קיבל אדום מהספסל לא מזמן.
נקווה שמישהו יצליח לסדר לו את הראש יכול לצאת פה שחקן היסטורי.

האמת שאותי הוא קצת מדאיג. שולם עליו המון המון כסף, הוא כבר מתחיל להתקרב לגיל 18, וממה שאני מבין הוא עדיין לא משחק יותר מדי, וזה בברזיל. שחקנים “היסטוריים” בגיל הזה ככל הנראה יהיו השחקן הכי טוב בליגה שם. זה לא נראה שזה המצב.

אני כמובן לא מתיימר לנבא מה ייצא ממנו, אבל כמדומני שנכון לעכשיו הוא מצליח הרבה פחות ממה שהצליחו בגילאים האלה שחקנים כמו ויניסיוס ורודריגו אפילו, ושניהם רחוקים מלהיות שחקנים היסטוריים.

הוא בקושי בן 17,רק ביולי 24 יהיה בן 18.
לפי טרנספר מרקט הוא משחק 37% מהזמן,יש לו 7 שערים העונה,שער כל 147 דקות בליגה (עדיין ללא בישולים).

ויניסיוס בעונה האחרונה בברזיל כבש גם 7 שערים,אבל ממוצע של שער ל 240 דקות,אם מוסיפים בישולים-מעורבות בשער כל 145 דקות.

רודריגו בעונה האחרונה בברזיל כבש 9 שערים,אבל שיחק יחסית הרבה,ממוצע של שער ל 333 דקות,אם סופרים יחד עם בישולים,היה מעורב בשער כל 214 דקות.

ויטור רוקה שנרכש על ידי ברצלונה מעורב בשער כל 142 דקות(עוד חודשיים יהיה בן 19).

לא מצאתי סטטיסטיקה מדוייקת לגבי העונה האחרונה של ניימאר בברזיל,אבל בסנכ בכל התקופה שלו בליגה הראשונה בברזיל הוא כבש שער כל 143 דקות בממוצע.

מבחינת מספרים הוא נראה לפחות בלבל של הברזלאים הבכירים שיצאו מברזיל בשנים האחרונות.

אם נשים מספרים בצד,השילוב הזה שיש לו של מהירות-טכניקה-פיזיות זה משהו די נדיר,אם הוא ימשיך להתפתח בכיוון הנכון הוא יהיה מפלצת.

אני מדבר בעיקר על דקות המשחק. 37% מהזמן בליגה בברזיל לילד בן 17 וחצי זה די מעט אם הוא מתיימר להיות שחקן היסטורי. אגב, גם כמות השערים לא בשמיים בשביל שחקן היסטורי… ההשוואה לויניסיוס ורודריגו לא מלמדת כלום. הם רחוקים בעצמם מלהיות שחקנים כאלה, ושניהם נכון לעכשיו נמצאים אצלי עם תגית של אוברייטד.

אני אומר שוב: אין לי מושג מה ייצא ממנו, וזה בפני עצמו כמובן לא אומר כלום. ייתכן שסתם המאמן שם לא אוהב אותו, גם זו אופציה. אני לא עוקב אחריו ולא ראיתי אותו מעולם בשידור חי. כל מה שאני אומר זה שהוא כבר לא ילד בן 16 ושחקנים באמת באמת אבל באמת טובים, משחקים הרבה יותר בברזיל. ואפילו רודריגו וויניסיוס כאמור שיחקו יותר.

אוהבים אותו שם מאד והוא ממש לא איזה טראבל מייקר.
כמו שכבר ציינתי פה פעם לקחו אותו על אש קטנה ובכוונה שילבו אותו לאט לאט ולקח לו זמן להיכנס לעניינים, ככל שהזמן עובר המספרים שלו משתפרים והוא נראה יותר ויותר טוב, יש לזכור שהוא בן 17 ורק העונה עלה לבוגרים באופן רשמי.
באופן כללי הוא הרבה הרבה יותר מרשים מויני ורודריגו כשהיו בליגה הברזילאית והוא עושה את זה גם בטופ, באלופת ברזיל.
ימים יגידו מה יצא ממנו אבל כרגע אין בברזיל שחקן אחד שמתקרב לפוטנציאל שלו.

עוד שער של אנדריק, 11 בסה"כ עד כה העונה.
לילד יש טאץ’.

לפי הקליפ הוא מאבד לא מעט אבל גם מכסחים אותו ממש הרבה.

אכן, כמו שאמרנו צריך לסדר את הראש שם, אין בפק שהא מאוד בוסרי, נוטה לאבד ולעשות שטויות.
ועדיין… הנתונים הבסיסיים כולל יכולת הסיומת זה משהו שקשה ללמד.

אני חושב שהאיבודים הללו וההחלטות השגויות ילכו ויתמעטו ככל שהוא יצבור ניסיון. הוא רואים שזה עניין של עוד קצת השתפשפות ברמות האלו.
צריך גם לקחת בחשבון שהוא נמצא בחלקים לא מבוטלים מהמשחק רחוק מהשער. כשהוא קרוב יותר הוא מסוכן ותכליתי יותר.

לתחושתי, יש לנו כאן מפלצת כדורגל בהתהוות.

לפני כמה חודשים כתבו כאן על זה שהוא לא פוגע (כשרק עלה לבוגרים) עכשיו מדברים על פעולות לא טובות או מנטליות.
חברים, מדובר על ילד בן 17 שכובש כמעט בכל משחק שהוא עולה בהרכב.
אין לו שום בעיה בראש ושום בעיית מנטליות, הוא צריך זמן משחק והוא משחק בליגה הכי פיזית בעולם ובכל משחק הוא נראה יותר ויותר טוב.
אין לכדורגל הברזילאי שחקן צעיר טוב יותר להציע ושוב- הוא הרבה אבל הרבה יותר מרשים מויני או רודריגו כשהיו בגילו ובליגה הברזילאית, טרנספרמרקט ממש לא מספר את כל הסיפור.
הדבר היחיד שקצת יכול להגביל אותו הוא הגובה שלו (1.73) אם עד גיל 19 יצליח לגבוה בעוד כמה סנטימטרים יש כאן פוטנציאל לחלוץ על, לא פחות.

למי שבטעות לא שם לב -

האקס האהוב מרסלו, אחרי כמה שנים קצת אבודות במספר קבוצות מאז שעזב אותנו, הגיע בסופו של דבר אל קבוצת נעוריו פלומיננזה, ועזר לה הלילה לזכות בגביע הליברטדורס היוקרתי, לראשונה בתולדותיה.

גם בימים כאלה, קשה להישאר אדיש לנוכח ההתרגשות הברורה של האקס האהוב הזה, שאף אמר בסיום המשחק: “זוהי הזכייה החשובה ביותר בקריירה שלי, אני בטוח שריאל מדריד תבין אותי”.

באופן אישי אני לא חושב שיש שחקן אחד בהיסטוריה של ריאל, שעברתי מהפך יותר גדול ביחס שלי אליו - מאחד השחקנים שהכי הרגיזו אותי בכל דקה שלו על המגרש, לאחד השחקנים האהובים עליי, שאני מתענג על כל נגיעה שלו בכדור, לאורך מספר רב של שנים. ואני די בטוח שאני לא לבד בתחושות האלה.

סיום (?) מרגש ביותר לקריירה המפוארת של מרסלו, סיום שכל-כך מגיע לו.

אין בכלל שאלה, אם הוא מאמין שזה התואר הכי חשוב בקריירה- אני איתו, ולדעתי לפחות הרוב של אוהדי ריאל איתו

https://x.com/madridxtra/status/1721578093410681342?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

אנדריק מקבל זימון ראשון לנבחרת ברזיל.

אריבאס מבקיע את השער החמישי שלו העונה במחזור ה13 בלבד. הוא עושה את זה במדי הקבוצה הגרועה בליגה, זו שנמצאת במקום האחרון, והוא זה שאחראי ל33 אחוזים מסך הכיבושים שלה.

עדיין לא חושב שיש לו מה לעשות את אצלינו והוא לא קרוב למה שהפרויקט שלנו דורש, אבל בהחלט שחקן מעניין

הוא לא משחק הרבה, הוא עדיין לא מוכן פיזית לשחק יותר. מצד שני, בעונה הבאה כנראה הוא ישחק בקבוצה טובה יותר, או כי אלמריה תרד ליגה או כי אלמריה תיבנה מחדש אם תצליח לשרוד. ואז הוא יראה עוד יותר ממה שיש לו ברגליים.