זינדין זידאן :: שוב עוזב אותנו :(

כולם פה אומרים שבנזמה היה הבייבי של זידאן אבל הצרפתי שרד בהרכב של פלגריני, מוריניו, אנצ׳לוטי, בניטז וזידאן…
תאוריית קונספירציה שלי- זידאן קיבל הודעה שהBBC ממשיכים עוד עונה ונמאס לו :wink:

ובנימה רצינית, מבאס. קוויתי מאוד לראות את זידאן בונה פרוייקט.
מתוך 2 עונות ושליש הקבוצה שיחקה איתו כדורגל לא רק מצויין אלא מדהים, רונאלדו ומסי קצת השכיחו מאיתנו את העובדה שלנצח את באיירן או יובה בחוץ זה היה נחשב למשימה כמעט בלתי אפשרית. השיטה שלו היתה מצויינת ועבדה ברוב הזמן.
2 חצאי העונות הראשונים שהקבוצה הייתה אפורה בעליל, היו לגמרי באשמת השחקנים והכושר שלהם… אתה לא יכול לקחת אליפות כ80 אחוז מהשחקנים שלך בכושר ירוד בצורה דרמטית, גם אם תחליף אלף שיטות מה שזידאן עשה וניסה.

לפני כל הניתוחים הקרים- בפועל, זידאן היה בעמדה להחזיק אצלנו מעבר לשלוש עונות, לראשונה מזה עשרות שנים. זה כמה הוא היה מיוחד. יש סיבה שכל שאר המאמנים המצויינים שעברו אצלנו פוטרו במהרה, והוא לא. זה ממש ממש ממש חבל.

מה שכן, בכל תקופתו הוא עדיין לא נבחן בדבר אחד- בנייה ושינוי בצלמו. הוא סחט כל טיפה מהקיים, ועכשיו עזב לפני השינויים הדרושים.

הפסדנו מאמן לשנים, ואולי לא נגיע שנה הבאה לגמר ליגת האלופות. לפחות אקווה שהמאמן החדש יביא שינוי ורענון בסגל, תוך שמירה על השלד המצויין. שלא ישעמם שנה הבאה חלילה.

מרגיש קצת כמו מטראצי בגמר מונדיאל 2006.:slightly_frowning_face:

אבל כן, זה היה באוויר. זידאן הוציא המון מים מהסלע והגיע לשיא היסטורי. כדי לא לרדת מכאן, זידאן יודע שצריך שינוי רציני ויש לחתוך בבשר החי (בראש ובראשונה בנזמה), וכפי הנראה זה לא מתאים לו.

תודה זיזו!

בפן החיובי, וקצת קשה לגרד אחד כזה כרגע, מטאטא חדש יכול להיות נטול סנטימנטים ולעשות את הצעדים המתבקשים כדי להתאזן ולהפוך לתחרותיים יותר בליגה.

• מעבר לפתרון המיידי, הדבר החשוב ביותר כרגע הוא להתחיל לסלול את דרכו של צ’אבי אלונסו לתפקיד.

וואו! עצוב! המאמן הכי גדול בהיסטוריה של ריאל. אולי לא הטקטיקן הכי גדול אבל המאמן שהכי הרבה מתאים לריאל. כמו שהיה שחקן ככה גם מאמן - קלאסה שפורשת בשיא.

סוף עידן רבותיי. הולכים הקיץ ככל הנראה למהפכה הכי גדולה של ריאל מאז 2009.

האמת שאני קצת מאוכזב מזידאן. הוא הוכיח עד כה שהוא מעולה בלסחוט את המיץ של הקיים, אבל הקיץ הזה היה אמור להיות הפעם הראשונה שבה הוא נבחן בבנייה של קבוצה, והוא פשוט בחר אפילו לא לנסות.

בכל אופן, זה הזמן לקאפלו, לא?

זה בידיוק מה שעבר לי בראש. שבתכלס יש אלמנט אחד שזידאן מעולם לא נבחן בו וזה בניית סגל ורכשים. אז נכון שאצלנו ההחלטות לא 100% של המאמן בהיבט הזה ועדיין היה מעניין אותי להוסיף את העניין הזה לפאזל שנקרא “זיזו המאמן”.

מאוכזב, אך מנסה להסתכל חצי הכוס המלאה.
יש מאמנים לא פחות טובים מזידאן בחוץ. הבחור עשה היסטוריה מבחינה הישגית, אך כולנו יודעים שהוא לא יצר קבוצה אימתנית. כדורגל הוא לא רק מה התוצאה הסופית, אלא גם מה ראית בדרך. מהבחינה הזאת, לריאל יש המון מה להשתפר.

יש כרגע שלושה שמות טובים שעולים לי.
סארי, פוצ’טינו ולב.
מקווה שסארי.

הולך להיות סופר מעניין.

מזל זו מילה אחרת לווינריות.
זה ההסבר של אנשים ללמה ריאל זכתה 3 פעמים ברצף. ללמה רונאלדו מבקיע כל כך הרבה גולים קלים ולעוד המון סיבות.

אם אלך לניתוח מקתועי של זידאן מעבר להיותו ווינר אז אני חושב שאחת הסיבות שזידאן כל כך הצליח היא הגמישות שלו וחוסר האגו.
כל קבוצה היום בעולם היא קבוצה של סגנון מסוים, שיטה. אותה שיטה שאנשים פה התלוננו שאין לאנצלוטי והייתה למוריניו.
לזידאן לא הייתה שיטה קבועה, היו לו כמה הרכבים שלכל הרכב שיטה משלו, והוא שיחק ביניהם בהתאם למצב.
זו הסיבה שריאל הייתה תמיד יציבה והיה לה תשובה לכל קבוצה שנתקלנו בה. יכולנו להאט את הקצב ולתקוף מהמרכז ודרך המגנים ביהלום, יכולנו לשחק ב433 הדי רגיל, ויכולנו עם ה442 הקלאסי והמשחק לחץ וההתקפות המהירות והתכליתיות שהוא מביא איתו.

סיטי, ליברפול, יונייטד, צלסי, ברסה, אתלטיקו, יובה, פסז, כל אלה משחקות בסגנון מאוד מסוים, זה נראה יפה אך יש משהו חשוב בעניין הגמישות וזה לדעתי מה שניצח לנו את המשחקים נגד רובן.

יש לי הרגשה שלא משנה מי יגיע, הוא גם ככה יפוטר בעונה הקרובה

אני חושב שכל הדברים על זידאן וההחלטה שלו כבר נכתבו פה בינואר, ממש במעלה העמוד הזה. כפי שכתב @LUKA זה היה באוויר.

העתיד: לפי מארקה לפוצ’טינו יש בחוזה החדש סעיף שחרור לריאל מדריד. הוא מסומן כפייבוריט לתפקיד בכל מקרה. נראה לי כמו האופציה הטובה הכי טובה שלנו, אם זאת אכן אופציה (בשבוע שעבר הוא חתם על חוזה חדש לחמש שנים).

בדיוק בזמן, פורש בשיא. מאוד מתחבר לרעיון הזה במקום להאחז בקרנות המזבח ולחרב את כל הבנייה שלך.

לואיס אנריקה ולפני כן פפ גוארדיולה דיברו רבות על סחיטת סגל בקבוצות תחרותיות ברמה של ריאל ובארסה ועוד, היכולת לשבת ולדרבן את אותם השחקנים ולחזור עליהם כל כך הרבה פעמים, אותם מנטרות, מוציאות אדם נורמטיבי מדעתו כמו גם שמשפטי ופעולות המוטיבציה מאבדות את ערכן ככל שהזמן עובר. העבודה הזו קשה מנטלית בטירוף.

שלוש זכיות רצופות בליגת האלופות ו-4 מתוך 5 האחרונות הן לא מזל. הזכיות הכמעט שגרתיות של בארסה בליגה אינן מזל, והרצפים של פרגי ביונייטד במשך 27 שנים לא היו מזל.

אני בשוק. לא חשבתי שזה יקרה. מה יש בריאל מדריד ובארסה שאפילו מאמנים שהצליחו עם הקבוצות לא יכולים לשרוד יותר משלוש שנים? קודם כל לוצ’ו (שתי אליפויות ספרד וליגת האלופות ב-3 שנים) ועשיו זידאן (אליפות ו-3 ליגת האלופות). אני יודע שיש לחץ וכו’, אבל אם ממשיכים להצליח אז מה הבעיה? תעשה את השינויים המתבקשים ועבור הלאה! אני גם לא חושב שזידאן התפטר כי רצה לעזוב על high note.

מאמן כזה היה צריך להישאר בריאל מדריד לעוד מספר שנים!

שאלה. כאן בישראל יש סוג של קונצנזוס בנוגע לארסן ונגר. האם זה כך גם בעולם? כאילו יש מצב שפלורנטינו לא מודע לכך שהוא המאמן האחרון שאנחנו צריכים?

לא יודע איך להתווכח אפילו על כן מזל או לא מזל. הנקודה מבחינתי היא שברוב הזמן הכדורגל לא היה טוב. עכשיו, אני לא אחד שיגידו לך שהוא מעדיף כדורגל יפה על תארים אבל אני כן מאמין שכדורגל יפה וטוב יביא בסוף לתארים בהכרח.

אז זידאן הביא תארים בכמויות ולכן לא הייתי באיזה קמפיין מטורף נגדו או משהו בסגנון אבל אני לא חושב בכלל שזאת אבידה גדולה. סארי או פוצ’טינו עדיפים לדעתי.

sport-preview-wenger14

אחרי הפיטורין של רניירי מלסטר כבר הכל נראה הגיוני.

נכנסתי לעמוד הנוכחי ולא שמתי לב לכך שההודעות של גיא בנוגע לזידאן הן מינואר, למעשה הן רלוונטיות אפילו עוד יותר היום. היינקס עף אחרי זכייה בליגת האלופות, כך גם אנצ’לוטי, בניטז עף כי הוא לא היה מספיק סקסי או איזשהו שקר בסגנון. מה הפלא שלא נותר עוד את מי להחתים?

זידאן בצדק גמור החליט לעזוב כגיבור.

לא מדויק. הכריזו על פפ בשנת השבתון בינואר, שהוא יהיה המאמן הבא. בסוף העונה היינקס לקח צ’מפיונס…

התכוונתי לקדנציה בריאל מדריד

לבנות את ריאל מדריד בעידן שאחרי כריסטיאנו ובייל זה חתיכת אתגר וגם לנסות ליצור שושלת של אליפויות. אשכרה מאז שנות ה-70, אף מאמן לא החזיק בריאל מדריד יותר מדל-בוסקה שהיה שלוש וחצי שנים. אני מאוכזב ומתוסכל, לא צריך להיות אובר-דרמטיים, המועדון לא נסגר וריאל מדריד גדולה מכל דבר, אבל החיבור בין ריאל מדריד וזידאן היה מושלם. רק אתמול נפגשתי עם חבר טוב וחלמנו על הגביע ה-14, צחקנו על המפגש צפייה נגד רומא בשמינית הגמר ב-2016 - שם החלה השושלת של זיזו.
קאפלו בא כל עשור, מנקה את כל החרא ולוקח אליפות. האם בתפקיד בקהאם-רוברטו קרלוס-רונאלדו יהיו הפעם בייל-בנזמה ואחרים? חבל שלא.
ריאל מדריד לא בונה מאמנים, זידאן זה מקרה נדיר וכך גם דל-בוסקה שהיה סותם חורים נפלא. ריאל מדריד גדולה על פוצ’טינו, ריאל מדריד גדולה על סארי ועל רוב המאמנים. ונגר לא רלוונטי כמובן. דווקא טוכל או קלופ שהם לא יגיעו היו יכולים להיות מעניינים. אני מקווה שזה יהיה אלגרי. צריך לעכל.

יהיה ניסוי מעניין לראות את קבוצת הגמרים הגדולה בעולם עם מאמן הגמרים הגרוע ביותר :wink:

קצת כמו העזיבה של אלונסו , קשה לי לא להיות קצת מאוכזב מזידאן שמשאיר את המועדון במצב לא נעים, ושלא קל לפתור.

לכולנו ברור שהעזיבה קשורה לבנייה מחדש שהכרחית. השאלה היא אם זה פשוט בריחה מאתגר ורצון להשאיר את המוניטין שלו כמאמן לא פגום, או שכמו שרשמו כאן הוא מרגיש קרוב מידי לשחקנים בשביל לחתוך. אתה לא יכול לפמפם לרונאלדו 3 שנים אתה השחקן הכי טוב בעולם ולהתחיל לחתוך אותו בדקה ה60 במשחקים חשובים. אם זה השני אני טיפה יותר סלחני…

בכל מקרה כמו במקרה אלונסו אני יותר אסיר תודה מכועס. אלו היו 3 שנים מדהימות שאוהדי ריאל בעוד 30 שנה יקנאו בנו שראינו, לא פחות.