זינדין זידאן :: שוב עוזב אותנו :(

איזה אושר. ההצלחה אולי לא תהיה אותה הצלחה אבל כמה גבר אפשר להיות כדי לקחת על עצמך אתגר כזה אחרי הצלחה כל כך גדולה. לגווארדיולה לא היה אומץ והוא עדיין חי על התהילה מלפני עשור למרות ההצלחה באנגליה (לא מתייחס לגרמניה בכלל).

בדיוק כשהמועדון באמת צריך אותך אתה חושב קודם כל על הבית.
שמח שהמועדון שומר על הקלאס ולא ירד לזנות בדמות מוריניו.

אם יש מישהו שהייתי רוצה שייבנה את הקבוצה מחדש זה זיזו,סוג של הגשמת חלום החזרה שלו.
גם התזמון מצוין,מעכשיו ועד סוף העונה יהיה לו זמן לבחון את הסגל הקיים ולהחליט עם מי להמשיך ועם מי לא ובקיץ להנחית פה 2-3 כוכבים ועוד כמה שחקנים משלימים שיסגרו את הסגל.
אני חושב שבעצם החזרתו של זיזו כבר החתמנו את הזאר ובעטנו לבייל בישבן,כנראה גם חמאס לא יחזור ובנזמה יישאר בסגל,בתקווה שלא בהרכב,השאר חידה מאוד מעניינת.

אפשר להביא סימוכין לכאן ולכאן בדבר כל מיני מאמנים שיכלו לבוא ועדיין, עם יד על הלב, הטוב ביותר קרה. איזה פאקינג כיף. סחה על הקוהונוס הגדולות לחזור לקבוצה אחרי המעמד בו עזב רק לא מזמן וכשכל-כך הרבה סימני שאלה באוויר. חת’כת איש ואיזה כיף שהוא שלנו שוב :hugs:

לא ממש ברור לי מדוע:

1. מפטרים את סולארי כבר עכשיו. מה הערך? סתם מחמירים את השם שלנו עם מאמנים.
  2. זידאן מסכים לחזור, ובמיוחד מדוע הוא מסכים לחזור כבר מעכשיו. יש לו רק מה להפסיד, הרי הוא יכל לחכות לקיץ ואז להחליט.

זה רשמי.

מהניסוח אגב אני מבין שייתכן וסולארי ימשיך במועדון.

יש שתי סיבות לדעתי:

1. הוא רצה לנוח אחרי שלוש עונות מטורפות.
  2. רצה לעשות ‘שרירים’ מול ההנהלה שכר/רכש/ספסול /שחרור כוכבים.

אם השני נכון אחד משני הדברים יקרו:
שחקנים יוציאו את המיץ וישתפרו או שיעופו קיבינימט ומהכסף אפשר להביא את אמבאפה ב 300m אפילו.

האמת כמו תמיד באמצע.

אם פריז מכל סיבה שהיא שמים תג מחיר לאמבפה, לא משנה מה הוא צריך להביא אותו.
נכון להיום אם יש שחקן שעושה רושם בעל סיכוי בכלל לשמור על ממוצע שערים/בישולים פר דקה
של מסי ורונאלדו זה רק הוא והוא עדיין ילד.

בתור זה שצפה מראש את הנפילה, לא נראה לי שהוא הסכים לחזור בלי הבטחה לרכש מאסיבי. בעונה הזו הוא יכול רק להרוויח, יותר גרוע מזה לא יהיה.

למה? לא היה יותר הגיוני שזידאן יתחיל את ההכנות לעונה הבאה מאחורי הקלעים, כאשר סולארי ממשיך להיות המאמן?

לפני כמה ימים פורסם שזידאן מוכן לשקול לחזור בקיץ, בתנאי שיקבל סמכויות רכש נרחבות, ושהוא מסרב לחזור עכשיו. זה היה דיווח שהיה מאוד הגיוני, המינוי הזה כרגע פשוט לא עושה לי שכל.

קח בחשבון שהישארות של סולארי עלולה היתה להביא לעזיבתם של שחקנים שזידאן לא בהכרח חפץ בעזיבתם, גם אם לא בונה עליהם כשחקני מפתח. העיקריים הם איסקו ומרסלו.

אני מאמין שהמצב היה בלתי נסבל בקבוצה, כזה שלא סובל דיחוי. סולארי מקבל ציון אפס בניהול אנשים.

היינו מילימטר מלחטוף בראש בויאדוליד. עכשיו השחקנים יודעים שזו תקופה שהם צריכים להוכיח את עצמם לקראת העונה הבאה ולא לזרוק. ז"א, לא בריא להישאר עם מאמן מת מהלך כשהעונה כבר גמורה (חוץ מהבטחת המקום בצ’מפיונס), גם מבחינת השחקנים המנודים של סולארי שלא בהכרח יהיו כך עם זיזו, חבל עוד חודשיים של ברוגז.

פה אני עם פלורנטינו- לשנות כיוון ואווירה באופן מיידי.

בדיוק, המצב כל כך רע והשחקנים נראים מאוד לא מחוייבים, לזידאן יש הרבה מה להפסיד בטווח הארוך אבל לנו אין שום דבר להפסיד בטווח הקצר.
שחקנים יצטרכו להיות מחויבים יותר בשביל להוכיח שמקומם בריאל, גם הערפל לקראת שנה הבאה מתחיל להתפזר שברור הוא שהכיוון הוא רכש משמעותי בקיץ.

בתחילת השנה עם עזיבת כריסטיאנו וזידאן הרגשתי כאילו לקחו את הכתר מהסמל של המועדון, היום הרגשתי שהוא הוחזר למקומו הטבעי :grin:
החזרה של זידאן היא אמירה מבחינתי. שריאל לא תיפול קורבן לבינוניות שאפפה אותה העונה, שחלילה לא נשקע כמו מועדונים אירופאים גדולים ששקעו (מילאן, אינטר) אלא תהיה השקעה בפרוייקט חדש ומסקרן כשהאדריכל הראשי הוא אחד השחקנים והמאמנים המצליחים בתולדות המועדון.
השמועות אומרות שזידאן יקבל אשראי בכל הנוגע לרכש והתקציב ינוע באיזור ה300 מיליון יורו. בייל מבחינתי כבר רגל וחצי מחוץ למועדון ובנזמה יקבל בקרוב חוזה עד 2030, מעבר לכך, אין לדעת אילו שינויים העתיד צופן לנו. מה שבטוח - יהיה מעניין.

זה כי אתה מסתכל על זה כמו כלכלן.

מבחינת רווח, לזידאן יש רק להפסיד מהמהלך וזה מה שעושה אותו כזה גדול.

אלא אם כן אנחנו לא יודעים משהו שזה תמיד נכון כמובן.

למה להפסיד? העונה ראו שריאח מתרסקת בלעדיו (אם כי לא רק בלעדיו אבל זו השורה הסטטיסטית). ריאל ממש לא רחוקה מלהיות בטופ, שים 2 סופרסטארים למעלה ואנחנו לדעתי פייבוריטים לזכיה נוספת (עם רענון נכון בקישור).

זידאן חוזר כמושיע כשיש לו סיכוי טוב מאוד להצליח.

האמת שהוא ריגש בהצגה שלו.
דבר ראשון, לפי שפת הגוף שלו הוא לא רצה לחזור השנה. שנית, ציין המון פעמים כמה הוא פשוט אוהב את המועדון, ושחזר כי פרז ביקש. זה באמת בא לו מהלב, מעריך אותו על זה.

בדיוק, ולכן המינוי הזה לא עושה לי ממש שכל. נדמה לי שזידאן יכל להתעקש על הגעה בקיץ בלבד (ולראות לאן נושבות הרוחות), שגם בה יש לו בעיקר מה להפסיד. גם אם המועדון היה מאיים שבינתיים יביאו את מוריניו, מבחינת זידאן זה מה בכך, שהרי ברור שהוא לא ממש רצה לחזור. גם מבחינת המועדון, תנו לסולארי לגמור את העונה ואל תחמירו את השם שיש לכם על מחליפי מאמנים כמו גרביים.

מה שכן, החזרה של זידאן בהחלט מרגשת, שכן הוא גם אמר את זה בעצמו: הוא בא כי ביקשו ממנו והוא פשוט אוהב את המועדון. ברור שפרז הפעם הבטיח לו שיקבל בערך כל מה שהוא רוצה, ועדיין מכאן זידאן יכול רק לקלקל לעצמו את המורשת. והוא בא מתוך תחושת מחויבות, כאשר בערך כל העולם רדף אחריו. אנחנו צריכים להעריץ את האיש הזה על האומץ.

כשאתה מגיע עם תווית של 3 זכיות רצופות בליגת אלופות,זה לא משנה איפה חתמת ומה המצב של המועדון,יש לך רק מה להפסיד כי יותר טוב מזה כבר לא יהיה,אז אם זידאן רצה לחזור לאמן מתישהו,הוא היה חייב לקחת את הסיכון מתישהו,ואם כבר לקחת סיכון אז במקום שאתה מכיר ועם צ׳ק פתוח.
מה שאני אומר בעצם זה שהסיטואציה הנוכחית היא הכי טובה שזידאן יכל להגיע אליה,כי אך אחד לא יצפה ממנו לזכות באלופות כבר בעונה הבאה,זה ברור שהוא בא לטווח ארוך,ויש לו אשראי לעשות מה שהוא רוצה.
ביובנטוס היו מצפים ממנו לאליפות אירופה באופן מיידי וכל דבר אחר היה נחשב לכישלון חרוץ,כי יש שם קבוצה בנויה עם רונאלדו בשפיץ,סיטואציה הרבה פחות נוחה לדעתי.