זינדין זידאן :: שוב עוזב אותנו :(

לא יודע כמה לזידאן יש להפסיד. הוא לקח את הקבוצה כרגע מהקאנטים, גם אם לא יצליח אף אחד לא יאשים אותו. מנגד הוא עכשיו מצטייר כגיבור הגדול, כסופר הירו שבא להציל את אהובתו.

אנחנו לא יודעים מה היו המניעים של העזיבה שלו ולכן גם קשה להחליט למה הוא כן החליט לחזור. הוא בכל מקרה חוזר ככוכב האמיתי של הקבוצה ועליו אף שחקן לא יוכל לעשות שרירים.

אף אחד לא מצפה ממנו לשחזר את ההישג והוא לא יכול גם לפרוש מאימון רק כי הוא לא יוכל לשחזר שוב את ההישגים הקודמים שלו.

מבחינתי זה פחות חודשיים עם המאמן הגרוע בעולם ועוד מי שמחליף אותו זה זידאן !! כבר חשבתי שריאל לא תצליח לשמח אותי יותר העונה, ואז זה קרה.
כל הניתוחים לא מעניינים אותי כרגע, סולארי כבר לא כאן וזה הכי חשוב !!!

מעבר לרומנטיקה, יש לי תחושה שלכל הפחות ישנו סיכום בעל פה עם הזארד/מבאפה/דובר צרפתית כלשהו. זידאן הרי לא מטומטם.

הזאר כמעט בוודאות יגיע. הצירוף של שנה אחרונה לחוזה, גילו המתקדם, הרצון שלו לעבור למדריד והעובדה שזידאן יהיה מאמנו לא תתן להעברתו להתמסמס הפעם.
השאלה היא מי יהיו השחקנים הנוספים.
אמבפה נראה כמו משימת בלתי אפשרית, אפילו במונחים של פלורנטינו. אנחנו נצטרך את עזרת הפיירפליי שתאלץ את הצרפתים לוותר עליו. וגם אז - הם יעדיפו לוותר על ניימאר לדעתי.

על פניו נראה שריאל תהיה רוויה בשחקני התקפה בקדם העונה.
בנוסף לאיסקו, בנזמה, ואסקז, אסנסיו וויניסיוס צריך להוסיף את המושאלים ואת שחקני הרכש. אנחנו נהיה כבר עם משהו כמו תשעה או עשרה שחקנים שזה המון. זידאן יאלץ לחתוך בצורה רצינית.

לפי הדיווחים יגיעו שלושה סופרסטארים כשהתקציב הוא 300 מליון פאונד לא כולל כסף שייכנס ממכירת שחקנים.
מעניין אם זידאן ישתמש בו גם כדי לחזק את ההגנה והקישור.

חזרה למקורות מעניינת ביותר.
אגב, אתם חושבים שסולארי היה נכשל גם עם אמבפה וניימאר בהרכב שלו? או לחילופין שזיזו היה מוציא משהו אחר מהעונה הזו ללא הכוכבים מחד ועם 10 טון לחצים שיש תמיד במדריד? אה כן, אי אפשר לדעת, הוא פרש בשיא…

אני לא רוצה לדבר על מה היה קורה אם, זה לא רציני.
אבל אני כן חושב שההדחה מול אייאקס רשומה קודם כל על סולארי. העקשנות שלו שהייתה טובה בהתחלה, עלתה לנו ביוקר.

אני מודה שממזמן לא שמחתי על הודעת רכש של ריאל כפי ששמחתי על חזרתו של זיזו. ברגע שהשמועות יצאו לאור, פיצצתי את חבריי בוואטס-אפ על כך.

החיסרון הבולט הוא שאנחנו ניתקע עם בנזמה לנצח, היתרון שכפי שזידאן הוכיח בעצמו, לריאל צריך מאמן שהוא פוליטיקאי ופיגורה, ואין יותר מתאים ממנו לכך.

300 מיליון פאונד בשוק של היום יביאו בערך 2 שחקנים, שלא כולם כוכבי על. שחקן כמו אמבפה או ניימאר לבד יעלו מעל 200, יותר בכיוון 300. לא הייתי מביא את ניימאר בשום צורה, והייתי מתאבד בכל הכוח על אמבפה.
לא יודע מה איתכם, אבל השמועות אומרות שבארסה רוצה להיפטר מקוטיניו; ברור שמעבר ישיר בין הקבוצות הוא לא עניין פשוט, אבל לאור הכישרון של השחקן, ואולי הרצון שלו לעבור קבוצה, הייתי מחתים אותו ב100 מיליון יורו.

אשרף חכימי צריך לחזור, כמו גם קובאצי׳ץ (אני מודה שלא ממש עקבתי אחרי הקרואטי השנה). אדן הזארד נראה כמו אחד השחקנים בעלי הסבירות הגבוהה ביותר להצטרף, אם כי היו שמועות שצ׳לסי לא יכולה לרכוש שחקנים. בעיקרון צריך שחקן בכל חלקי המגרש: חלוץ, קשר ושחקן הגנה.

קרוס, מודריץ׳, בייל הם הראשונים שצריך להעיף, הראשון והשלישי כי הם מסריחים את הדשא, והשני כי הוא פשוט לא הולך ונהיה צעיר יותר.

דבר אחד בטוח, החיוך חזר למדריד.

זידאן לא היה מצליח עם הסגל הזה ובלי רכש,זו בדיוק הסיבה שהוא עזב ובדיוק הסיבה שהוא חזר.
לזכותו (ולזכות סולארי השעיר לעזאזל) ייאמר שגם פפ עם קלופ כעוזר לא היה מוציא כלום מהסגל הזה.

צריך להיות ממש מיוחד (זיזו, מוריניו בשעתו, קאפלו) בשביל להיות יותר מבובה על חוט במדריד (וגם בברצלונה, אבל לכם יש קוסם שמאריך את אורך החיים על המדף של כל הבובות באופן קסום).
להביא בובה לסגל שהנמצא באמצע מחזור החיים שלו זה בסדר, אבל בשביל לנהל מהפכה צריך קראק רציני עם מספיק ביצים לדרוש ולקבל מה שהוא רוצה.

לזידאן לא היה את זה לגמרי בסוף השנה שעברה. גם פפ לא היה מצליח עם הסגל הזה, אף אחד לא היה מצליח איתו, החבר’ה פשוט לא מסוגלים לשים גול. מקסימום התרסקות סולידית יותר. בכנות, סולארי עשה טובה ענקית וגרם לפרז לרדת על הברכיים אל מול זיזו, ולפתוח את הארנק- מה שהיה צריך לקרות כבר לפני שנתיים, אבל הזכיות בצ’מפיונס דחו זאת.

זהו מצב מאוד נדיר אצלנו- מאמן שהנשיא והאוהדים מאוהבים בו, ומקבל אשראי חופשי וסמכות על הסגל.

כל התיקווה שלכם לגבי זיזו היא מושתתת על ‘מה היה קורה אם’. בנתיים יש סיטואציה מאד מעניינת, לא בטוח שהליגה סגורה, אני חושב שזיזו מאמן נפלא ובהחלט יכול לרתום את העגלה על גבו ולסחוב קדימה. הוא עשה מהלך מבריק לדעתי שנכנס כעת, די בטוח ששנה הבאה ינחתו אצלכם כמה ‘נפילים’, זיזו כבר יהיה עם קילומטר’ז בשביל לעשות להם מקום בטוח.

טור נחמד של מיכאל יוכין בוואלה על חזרתו של זידאן:

אגב, אותו מיכאל יוכין לפני 7 שנים.
מעניין מה דעתו כעת.

הוא מעולם לא היה השחקן הטוב בעולם ברגע נתון כלשהו במהלך הקריירה. מבחינתי, אין לו מקום ברשימת 30 השחקנים הטובים בכל הזמנים. מה לעשות - הוא לא ראוי להיות אפילו בנבחרת צרפת של כל הזמנים, שם שמור מקומו של מישל פלאטיני בפער עצום לפניו, וגם ז’אן טיגאנה ואלן ז’ירס צריכים להיות לצדו. ועוד לא דיברנו על ריימון קופה. אותו, לצערי, לא יצא לי לראות בפעולה.

אנשים באמת לוקחים את הפלספן הזה ברצינות?

גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום, גם תרנגול עיוור לפעמים מוצא גרגר.
לא קורא את יוכין בקביעות, אבל הטור לעיל מציג רציונל מסויים בחזרה (ובהתפטרות) של זידאן, אם כי אני עדיין חושב שעדיף היה לו להמתין לקיץ.

לא חושב שזה כזה תלוש ההגעה שלו עכשיו. מקבל כמות נכבדת של משחקים רשמיים (ולא אימון) לבחינת הסגל עם יותר זמן להכין את הקבוצה.
החזרה של כמה שחקנים חשובים למסלול גם חשובה. איסקו העבריין הקטן ומרסלו…

משעשע לקרוא ידיעות של עיתונאים בספרד על רשימת הדרישות של זידאן לקיץ הקרוב. אותם עיתונאים שלא היה להם מושג שזידאן חוזר בטוח יודעים את רשימת הקניות שלו…

האמת אני קצת חושש מהיכולת של זידאן לחתוך שחקנים ששיאם מאחוריהם. מרסלו ובנזמה למשל מתים על זידאן ויש לו יחס חם אליהם. הוא באמת יראה להם את הדרך החוצה? או קרוס שהיה אצלו באנקר בהרכב, לפעמים אפילו בתור קשר אחורי כשמרקוס יורנטה מתייבש ביציע?

לפני רכש הייתי רוצה לראות שחקנים שבעים ועצלנים מחוץ לקבוצה הקיץ. קיוויתי שקרוס, בנזמה, בייל, מרסלו ואיסקו ישלמו את המחיר הקיץ. אצל זידאן רק בייל יעזוב מהרשימה הזאת. אם לא יהיו שינויים מהותיים בסגל גם זידאן לא יעזור לנו.

• התיזמון של המינוי כל כך זניח בעיניי. הסטיגמה על המועדון לעולם לא תשתנה ואין יותר מטרות לעונה (אלא אם כן נדרדר למאבק על מקום 4).
  • מסוג הרגעים בכדורגל שהרגש חזק יותר מהכל ואת החשיבה הרציונלית והניתוחים שומרים לאחר כך. מדאון מוחלט לתקווה גדולה.
  • הייתה לי ביקורת עליו בקדנציה הקודמת שהוא לא באמת הנחיל לקבוצה שיטת משחק שמחזיקה לאורך זמן. ניהול הסגל והווינריות תמיד היו שם ועכשיו הוא גם בא לבנות באמת.
  • לדעתי, השם הגדול היחיד שיחתך הוא בייל. קשה לי לראות את זידאן נוגע בשועלים הותיקים שהוא יצא איתם לקרבות הגדולים וניצח.
  • חגיגות בבית משפחת בנזמה.
  • הזארד זה באמת מה שאנחנו צריכים?
  • מי מהצעירים ישרוד את המפכה?
  • לכמה כבר 300 מיליון מספיקים בימינו?
  • יום מרגש אחושרמוטה.

הזארד הוא מה שאנחנו צריכים. בעיקר אם יגיע ביחד עם עוד שחקן גדול.
הוא לא רונאלדו, אבל הוא שחקן גדול עם המון איכויות.
עד כה לא היו סביבו שחקנים גדולים. מתאר לעצמי שהוא יהיה עוד יותר טוב כחלק מחוליה התקפית מגוונת יותר.

לא הבנתי את המשפט הראשון שלך. התקווה שלנו לגבי זיזו מושתתת על “מה היה קורה אם”?
התקווה שלנו לגבי זיזו מושתתת לגבי העובדה שהוא אימן פה בהצלחה. אין פה אם.

לא בטוח שהליגה סגורה? הליגה הייתה סגורה עוד לפני שהיא התחילה.
ברצלונה לוקחת אליפות בהילוך שני, והיא יכולה גם לקחת אליפות ברוורס אחרי כמה בירות.

כרוניקה של מועדון…