כריסטיאנו רונאלדו :: תם עידן

מדהים, אחד מהמשחקים היותר טובים של רונאלדו “המבוגר”. כמה סמלי זה שהמשחק הזה יגיע מול יריבה סופר עיקשת, כשיובנטוס עם הגב אל הקיר, וכל העיניים נשואות אליו. אני לא האמנתי, ובעצם מי כן? מי כן חוץ מכריסטיאנו. מעבר לשערים הוא היה כל כך אפקטיבי והוביל את משחק ההתקפה. כמות הפעמים שהוא הניף את ידו ודרבן את חבריו לקבוצה היתה מדהימה. מנהיג. ווינר. איזה שחקן. לא אותו ילד סילון אבל כל כך הרבה יותר חכם. כמה זכינו שהוא שיחק אצלינו כל כך הרבה שנים.

שחקן הנוק אאוט הגדול בתולדות המשחק

הכדורגל שלו לא משהו, למרות שיכולת הנגיחה שלו מאריכה לו את הקריירה משמעותית ואם כבר מגביהים ללא הפסקה לרחבה אז הוא השחקן מספר אחת שאתה רוצה שיהיה שם.

בכל מקרה, מעבר לכדורגל, קור הרוח בלקחת את הפנדל הזה הוא כמעט בלתי אפשרי. שילמו עליך 100 מיליון יורו בגיל 33, זה שם עליך הר בלתי אפשרי של ציפיות. האיש נראה כאילו זה לא משנה לו בכלל, לפני הבעיטה הוא חושב על איך לחגוג ואיך העיתונים יראו מחר.

רונאלדו הוא היחיד שהדיח את אתלטיקו ב6 השנים האחרונות בנוקאאוט (בחמשת הפעמים שהם עברו את שלב הבתים)

דוחק כדורים לא רע!

בשנה שעברה הדיח את יובה עם פנדל לקראת סוף המשחק. השנה, העלה את יובה עם פנדל לקראת סיום המשחק. אין שני לתופעה הזו הנקראת כריסטיאנו רונאלדו!

בשום ענף ספורט לא ראיתי כזאת ווינריות, שנה אחרי שנה אחרי שנה.

זה המפעל שלו.

אני תוהה אם לכוח הרצון שלו יש יכולת אמיתית לשנות מציאות ולהזיז דברים פיזית. אחרת אין הסבר הגיוני.

גראנדה כריס. חשבתי שלא אכפת לי מה יקרה עם יובה ואולי קיוויתי שיודחו בשביל הכבוד של ריאל, אבל אני לא מסוגל לראות אותו מבקיע ושואג ולא לחגוג כמו ילד בן 10.

מה שמדהים הוא שבזמן שרונאלדו איבד כל יכולת שהייתה לו בעבר פרט לנגיחה (בעיטה מסוכנת מרחוק, מהירות שיא במתפרצות ודריבל על הקו), הוא באלמנט אחד של המשחק (ההסתננות לרחבה והסיומת בנגיעה, אם זה בראש או ברגל) מצליח לפרק כמעט כל הגנה בליגת האלופות בשנים האחרונות. זה מטורף והוא ראוי לכל המחמאות.

על פניו הכדורגל של יובה איתו וגם של ריאל של זידאן בחלק ניכר מהזמן נראה לי מיושן וגם די משעמם- הגבהות בלתי פוסקות לרחבה, לפי התפיסה שלי זה לא אמור לעבוד, בטח לא באופן עקבי מדי, אבל איתו זה איכשהו עובד, לפחות בנוק אאוט, ושובר כל היגיון מינימלי שיש לי בכדורגל.

תופעה מיוחדת ביותר.

אני חושב שהאלמנט הכי משפיע של רונאלדו, שמשפיע ישירות על מה שציינת (ההסתננות לרחבה וכו’) זה כוח רצון פסיכי. מהירות שירדה, בעיטה שנחלשה - הכל מתפוגג ונזרק לאחור כאשר הבחור רואה מולו “אתלטיקו מובילה 2:0 בשמינית גמר ליגת האלופות”, בעיקר בגלל 2 המילים האחרונות. מעבר לאתלטיות העילאית, מעבר למקצוענות הלא הגיונית - כוח רצון. זה מה שמביא אותו כל פעם מחדש לשפר את הסטטיסטיקות הבלתי נתפסות שהוא מחזיק בהן.

דייגו סימואנה: ״רונאלדו השחקן הטוב בעולם!״

וזה מחלחל לכל המערכת סביבו.

סימאונה חושב שמסי הטוב בעולם וזה לא השתנה.

הציטוט האמיתי: “Cristiano es uno de los mejores del mundo, es normal que pueda aparecer como apareció”.
(אחד הטובים בעולם).

לא יודע מי הטוב בעולם אבל מבחינת גדולה לדעתי הוא הגדול ביותר, אחרי back to back זכיות באלופות כשהוא היה הכוכב הגדול, ואליפות אירופה עם פורטוגל. מאז מה שרונאלדו עושה זה רק בונוס מבחינתי. ומה שמדהים שמאז הוא לא עצר והמשיך לספק רגעים גדולים במשחקים גדולים.
הוא מותיר אחריו מורשת מטורפת!

שמח מאד לאכול את מילותיי בתיאבון. לראות את רונאלדו מזמבר את אתלטי עוד פעם מחמם את הלב הרבה יותר.

גאה להציג בפניכם את מה שכתבתי באתר ספורט1, אליו הצטרפתי לפני עשרה ימים. [אלה שנכנסים - יכולים לזהות האמת את הכתבות שלי גם בלי השם, זה סגנון הכתיבה]. קשה היה להם שלא לשים לב לטירוף שלי לכדורגל, לריאל מדריד וגם לכריסטיאנו רונאלדו. כל האתר שלנו היה מפוצץ רונאלדו אחרי אתמול, ובלי קשר לא הייתי מציע, אבל העורך הראשי פנה ואמר לי לכתוב על כריסטיאנו רונאלדו.

אז ניסיתי גם לחדש קצת ולהגיע לתחום האפור ההוא בין אוהד מתלהב (כמובן שזה לא האתר כאן וזה לא המגרש הפרטי שלי) לבין פרשן\עיתונאי בוגר וכביכול אובייקטיבי. אגדות לעולם לא מתות: כריסטיאנו רונאלדו - זה מה שיצא. [לפניכם חלקים מהטקסט]

ריאל מדריד הייתה המלכה הבלתי מעורערת של אירופה במשך אלף ימים. פחות משבוע אחרי שראה כיצד המורשת שלו יורדת לטמיון, זינדין זידאן חזר הביתה. הבלאנקוס נאלצו לוותר על הגביע בעל האוזניים הגדולות אך החצי השני של אותה השושלת, כריסטיאנו רונאלדו - ממש לא, והוא שוב גנב את הכותרות. מהרגע שהדהים את אירופה כשחתם ביובנטוס הקיץ בעסקת ענק, המטרה הייתה ברורה: לעזור ליובה לזכות בתואר שהכי חסר לה מאז 1996…

שלושה שבועות רונאלדו חיכה למשחק הזה. הוא זוכר היטב מה קרה לפני שנתיים, כשהגיע למשחקי הנוקאאוט עם שני שערים בלבד במפעל ואז רשם כנראה את הפיניש הטוב ביותר של שחקן כדורגל במפעל היוקרתי: שני צמדים ופעמיים שלושער. אחד מהם היה בדיוק נגד אותה היריבה - אתלטיקו מדריד. רונאלדו ידע: זה יהיה הערב שלו. גם באתלטיקו מדריד ידעו. מאז עונת 2013/14, כריסטיאנו הדיח את אתלטיקו מדריד מהמפעל בכל עונה ועונה (להוציא את העונה שעברה). אמנם הגמר ייערך השנה בוונדה מטרופוליטנו, מגרשה הביתי של אתלטיקו מדריד, אך ליגת האלופות היא עדיין המגרש הביתי של כריסטיאנו רונאלדו.

גם בגיל 34, כשבניגוד לתוכנית המנצחת עם זידאן הוא משחק השנה בלי הפסקה (נעדר משני משחקים בלבד בליגה ובאירופה), על אף שתואר האליפות היה בכיס של יובה עוד מזמן - רונאלדו הוביל קבוצה לערב אירופי גדול שכתוב על בעיקר שמו, וזה עוד לא הסוף. ביובנטוס יודעים: זכינו. מאה מיליון יורו הם כסף קטן.

רונאלדו, שמחזיק בחמישה גביעי אירופה, רחוק חמישה משחקים בלבד מזכייה בגביע השישי. רק שחקן אחד בתולדות המפעל זכה בשישה גביעים - פאקו חנטו מריאל מדריד. תהיו בטוחים שהאיש שאמר: “אני רוצה שבעה ילדים ושבעה כדורי זהב”, לא ינוח עד שהמטרה הזו תושג. אל תספידו אותו. אתם יודעים: “Legends Never Die”.

לאחר המהפך המדהים של יובנטוס נגד אתלטיקו מדריד, בהובלת כריסטיאנו רונאלדו, המגן פטריס אברה שהיה חבר טוב של הכוכב מימיהם במנצ’סטר יונייטד, חושף שיחה קצרה בוואטספ ביניהם . המגן איחל ל כריסטיאנו בהצלחה לפני הגומלין סטייל ‘תוכיח להם’ וכריסטיאנו אמר - ’ אל תדאג אחי, אני רגוע, בבית נפרק אותם '.

https://www.instagram.com/p/Bu_QCBahMaI/?utm_source=ig_embed

אברה כתב: “מאחורי הקלעים……אלו הן הודעות ביני לבין כריסטיאנו 5 ימים לפני הקאמבק האדיר!!! זה רק מראה לכם את הביטחון, את הכעס ואת הנחישות של השחקן הטוב ביותר בעולם. אנחנו צריכים להודות לאמא ואבא שלו וכמובן לאלוהים עבור זה שנתן לנו את האיש הנחמד הזה שהוא שחקן שלא יאומן”.

“בכל אירוע גדול, עם לחץ גדול, האח שלי תמיד מוכיח שהוא האיש! אז נא לא לקנא, אני רק רוצה לחלוק ואם אתם לא מסכימים אני לא יכול לעשות שום דבר בשבילכם. תיהנו מהחיים שלכם, אבל אתם צריכים להכיר בעובדה שהוא פשוט הכי טוב ולא לנסות כדי להקיש על מספר הטלפון שלו”.

השיחה ביניהם נפתחה בהודעה של אברה שכתב לו: “אחי, אני סומך עלייך שתעשו קאמבק בליגת האלופות! אף פעם לא פיקפקתי בך, אנשים הורגים אותי כל הזמן כשהם מספידים את יובנטוס”. רונאלדו ענה לו מיד: “אני יודע, אנחנו נעבור אחי, בבית אנחנו נמחץ אותם”. הצרפתי הגיב: “בדיוק, ויוה רונאלדו”, CR7 הגיב עם חיוך ושלח תמונה שלו מהרכבת בדרך למשחק. אברה סיכם: “אח שלי, תרגיש את הביטחון#תתפללו עבור אתלטיקו”.

image

היום לפני שנה: כריסטיאנו רונאלדו שולח מספרת מדהימה לרשת של יובנטוס, שערו השני באותו ערב. ריאל מדריד תביס את אלופת איטליה 0:3 ותרשום את אחד מניצחונות החוץ הגדולים שלה במפעל. רונאלדו חיפש הרבה זמן שער במספרת אבל הרבה מעבר לכך הוא היה צמא להערכה והפרגון הזה גם מקהל יריב שיודע להעריך שהיה חלק מרגע גדול. אין מילים. “מעל המשחק”, זו הייתה הכותרת באתר שלנו. במארקה כתבו: “כריסטיאנו מעטר את האגדה שלו” וב-AS סיכמו: ‘מאיזה כוכב לכת הגעת?’.

מסוג הגולים שאתה רואה שוב ושוב ושוב וגורמים לך לחייך. זה היה ניצחון פסיכי, אחד הגדולים שראיתי מריאל מדריד, מה גם שהחמצנו שם עוד הזדמנויות. אשכרה קבוצה שניצחה שוב ושוב ושוב במגרשים הכי קשים באירופה. איזה זיכרון נפלא. ממש אחרכך נולד מכתב הסליחה לכריסטיאנו רונאלדו.

CR9: כריסטיאנו רונאלדו מחפש חצי גמר תשיעי ברציפות

לפני הגומלין נגד אייאקס, הגברת הזקנה יודעת מי האיש למשימות מיוחדות. מלך שערי ליגת האלופות בכל הזמנים הבקיע יותר מכל אחד אחר בשלב רבע הגמר (21 שערים) חצי הגמר (13 שערים) והגמר (4). מספרים של אלוף

יובנטוס תארח הערב את אייאקס בגומלין רבע גמר ליגת האלופות לאחר תיקו 1:1 במשחק הראשון. ‘הגברת הזקנה’ שחולמת על הגביע עם האזניים הגדולות מאז ניצחה את ההולנדים בגמר ב-1996, מאמינה בכריסטיאנו רונאלדו ורוצה שהערב CR7 יהפוך ל-CR9. הפורטוגלי, מלך שערי המפעל עם 125 שערים עד היום, שכבש את השער לזכות יובה במשחק הראשון, מחפש חצי גמר תשיעי ברציפות. בעונת הבכורה שלו בריאל מדריד, 2009/10, רונאלדו הודח בשלב שמינית הגמר ע"י ליון. מאז, בכל עונה, הוא הגיע לפחות לחצי הגמר.

אם ניקח בחשבון גם את התקופה במנצ’סטר יונייטד, בה זכה בגביע האלופות ב-2008 לאחר ניצחון על צ’לסי בפנדלים, הפסיד בגמר שנה לאחר מכן נגד ברצלונה, הודח בחצי הגמר ב-2007 מול מילאן, הרי שכריסטיאנו רונאלדו יוכל לחצי גמר ה-12 שלו. במבט קדימה, החלוץ מחפש את הגביע השישי שלו, בדיוק כמו פאקו חנטו מריאל מדריד, שיאן הזכיות.

כאשר ליגת האלופות נכנסת לשלב המכריע, כריסטיאנו רונאלדו תמיד שם. הוא הבקיע 64 שערים בשלבי הנוק אאוט, יותר מכל אחד אחר. הוא כבש הכי הרבה שערים במשחקי הגמר - ארבעה, הכי הרבה שערים בחצי הגמר - 13 שערים (סגנו: רוברט לבנדובסקי עם שישה), והכי הרבה שערים בשלב רבע הגמר - 21 שערים (ב-24 משחקים), כשליאו מסי הוא השני אחריו עם עשרה שערים. בשלב שמינית הגמר כריסטיאנו הצליח פחות מליאו מסי שכבש 26 שערים ב-28 משחקים, לעומת הפורטוגלי שהבקיע 23 שערים ב-30 משחקים, אך אסור לשכוח את השלושער שלו מול אתלטיקו מדריד העונה.

במשחק ביוהאן קרויף ארינה כבש רונאלדו את שערו ה-23 בנגיחה במפעל, יותר מכל אחד אחר. “הוא שחקן ברמה אחרת, הוא מצליח תמיד יותר מכולם ויודע איך לפגוע ביריב”, אמר המאמן מאסימיליאנו אלגרי לאחר המשחק. אפילו המגן הימני של אייאקס, נוסייר מזראווי, שלא שיחק, הודה: “הוא חייזר”. אייאקס מציגה עונת יוצאת דופן בליגת האלופות, אבל כריסטיאנו רונאלדו הוא זה שרוצה לקלקל לה את החלום להעפיל לחצי גמר ראשון מאז 1997. רונאלדו הבקיע נגד אייאקס שמונה שערים בשישה משחקים, ובליגת האלופות הוא כבש יותר רק נגד יובנטוס (עשרה שערים) ובאיירן מינכן (תשעה שערים).

image

כריסטיאנו רונאלדו כבש גם הערב (שערו השישי והאחרון העונה בליגת האלופות, חמישה מהם בנוק אאוט) אבל שער היתרון שלו לא עזר ליובנטוס שלא ממש הופיעה, הובילה והפסידה 2:1 מול אייקס בטורינו, והפורטוגלי מסיים את דרכו בשלב רבע הגמר.

אחרי שריאל מדריד הודחה מליגת האלופות מן הסתם הפייבוריט שלי היה כריסטיאנו רונאלדו שרוצה להביא את הגביע ליובה אחרי 23 שנה. מיותר להוסיף על כך שאני מעריץ אותו בצורה עיוורת. אבל הסיפור של אייקס העונה גדול מהסיפור שלו. אני רואה כדורגל כבר 20 שנה ולא זוכר קבוצה כזו כמו אייקס. אי אפשר שלא להתלהב מהילדים האלה, שירה בתנועה על המגרש, מול קבוצה גדולה אחרי קבוצה גדולה: באיירן מינכן-ריאל מדריד-יובנטוס. בשנה הבאה חצי מהם לא יישארו שם, אין מה לעשות, אריות אירופה יסתערו.

אני רואה בזה משהו סמלי, לפחות עבורי, כשאייקס מדיחה גם את יובנטוס של כריסטיאנו רונאלדו, אחרי שהדיחה את ריאל מדריד. לאחר התבוסה בברנבאו הרגשתי איום ונורא ושנגמר לי מהכדורגל, חשבתי שעדיף היה לגרד את רבע הגמר ולהיות מודח מול אחת מאריות היבשת שהייתה קורבן שלנו בתקופת שלטון אלף הימים, מה גם שהודחנו אחרי תוצאה איומה ותצוגת נפל, לא כך היינו צריכים להיפרד מהשושלת. אבל טעיתי, טוב שזה קרה נגד אייקס, זה מרגיש שלם שדווקא היא הדיחה אותנו.

הופתעתי מהיכולת ומהוצאה שאייקס הצגה. אייקס הצליחה להיות במשך דקות רבות בצד של יובה ומנעה מתפרצות והעברה של כדורים לרונלדו