כריסטיאנו רונאלדו :: תם עידן

מתחבר מאוד למה שרשמת, יוני.

כריסטיאנו רונאלדו - 700 גולים בקריירה. ריספקט, אגדה. 450 במדי ריאל מדריד, 94 בנבחרת. 118 במדי מנצ’סטר יונייטד, 32 במדי יובנטוס, 5 בספורטינג ליסבון.441 שערים ברגל ימין, 129 ברגל שמאל, 127 שערים בנגיחה. ציון הדרך הזה מגיע דווקא בפנדל במשחק בו פורטוגל מפסידה לאוקראינה במוקדמות היורו. הוא עשה זאת ב-973 משחקים כשהוא כובש לפחות שער ב-458 מהם.

על רקע סרטון של 2:45 עם מיטב שעריו מכל התחנות אותן עבר בקריירה, כתב רונאלדו לאוהדים ברשתות החברתיות: “גאה להבקיע את השער ה-700 בקריירה שלי, אני רוצה לחלוק את הכבוד הזה עם כל מי שעזר לי להגיע לציון הדרך. היום (אתמול) לא השגנו את התוצאה שרצינו אבל יחד נעלה ליורו 2020”. בדף הרשמי של הנבחרת בטוויטר בירכו גם כן: “הטוב ביותר בעולם עשה היסטוריה והוא חושב רק על השער הבא. מכיוון שאגדה אמיתית לא עוצרת לעולם”.

ברחבי העולם כמובן פירגנו כמובן. בגאזטה דלה ספורט האיטלקי נכתב": “רונאלדו השלים את חובתו - השער ה-700, והוסיף עוד שיא לאוסף. ברור לכם שהוא עוד חולם להגיע ליוזף ביקאן האוסטרי שכבש 885 שערים”. ב-BBC נכתב: “אתה קורא על שיא והוא בטח שבר אותו”, וציינו את השיאים שהוא עוד רוצה לשבור - להפוך לשחקן שכבש הכי הרבה שערים בחמש הליגות הבכירות באירופה, לטפס למקום הראשון בטבלת כובשי השערים בנבחרות ועוד ארבעה שערים במעמד גמר ליגת האלופות כדי לשפץ את השיא של אלפרדו די סטפאנו ופרנץ פושקאש. ב"אס" הספרדי נכתב: “כריסטיאנו נגע בהיסטוריה מבלי להזדקק לאלף משחקים. מעתה אמרו: CR700. שמו כבר חרוט אצל הדורות הבאים”.

האמת? אני כבר “חגגתי” במשחק הקודם יחד עם הספירה של המארקה והגול ההוא מ-2010/11. שלא יגמר לעולם. מתגעגע. ביום שהוא יפרוש יהיה לי עצוב. והיום הזה לא כל כך רחוק. זה הולך ומתקרב. אם לא אנחנו אז כן - הלוואי שייקח עוד צ’מפיונס.

CR700

מחכה ל- CR777.

עשה את זה כמו שהוא יודע הכי טוב בפנדל.
את ה 800 הוא יעשה בדחיקה

עדיין יש אנשים כמוך? מעייף.

איך ייגמרו אנשים מהסוג הזה אם יש בית חרושת שמייצר אותם?
סגור את בארסה מניה ותראה איך איכות תרבות הדיון בספורט בארץ עולה פלאים,שוטפים להם שם את המח 24/7.

יחס בעיטות פנדלים פר משחק בקריירה:
רונאלדו - 0.138 למשחק.
מסי - 0.133 למשחק.

וכל הזמן שומעים על ה’שנתיים וחצי הפרש גיל’, מסי עוד ישלים את הפער…

האמת, אני הייתי מאוהדי ריאל שה"דחיקות" האלו עברו לידם. לא כל כך התרשמתי, קיבלתי כמובן מאליו את אינספור הנגיחות והשערים ה"קלים".
אבל עכשיו, שנה וחצי בלעדיו, אני מבין את הגדולה של אותם שערים. לדעת לרוץ בלי כדור בדיוק למקום הנכון, פעם אחרי פעם, לעלות לנגיחות בין 3 שחקני הגנה ו"לדחוק" בקלילות צמדים ושלושערים מדי שבוע - זו פשוט גאונות. כל כדור בעונה שעברה והעונה של קרבחאל/מרסלו/קרוס שכביכול לא פוגש אף אחד במרכז הרחבה מזכיר לי איך כריסטיאנו פשוט היה מופיע במקום הנכון, בזמן הנכון.

(כמובן שיש לו גם מספיק שערים בעוד הרבה סגנונות…)

פאקינג 450 שערים ב-438 משחקים בריאל. ממוצע של 50 שערים לעונה. וואו. מזל טוב על ה-700, מאחל לו להגיע ל-800 לפני הפרישה.

באירופה ממשיכים לעסוק בשיא של כריסטיאנו רונאלדו שהגיע ל-700 גולים בקריירה. סוכנו, ז’ורז’ה מנדש, שהתראיין ל"טוטוספורט" האיטלקי וסיפק אמירה ברורה: רונאלדו הוא הטוב בכל הזמנים, יותר מפלה.

מנדש אמר: “כריסטאינו רונאלדו טוב מפלה, הוא הגדול בכל הזמנים. אני חושב שהטוב ביותר עוד לפניו וזה יגיע עם החולצה של יובנטוס. המספרים שלו מוכיחים זאת, הוא הצליח בגדול באנגליה, בספרד ובאיטליה, בנבחרת פורטוגל הגיע לשלושה גמרים וניצח בשניים. הוא מסוגל לגבור על שיא השערים של פלה ויעשה זאת במדי הביאנקונרי”. את גרד מולר יוכל רונאלדו לעבור כבר במשחק הקרוב אם יכבוש פעמיים, הבא בתור יהיה פרנץ פושקאש שכבש 709 שערים, ולפלה הבקיע 779 שערים בקריירה.

בינתיים, לצלו בולוני, הוא אמנם לא שם מוכר מדי בין המאמנים בכדורגל האירופי, אך הוא האיש שהעניק לכריסטיאנו רונאלדו את ההזדמנות בקבוצה הבוגרת של ספורטינג ליסבון, התראיין גם הוא. זה היה במשחק נגד אינטר בסיבוב השלישי במוקדמות ליגת האלופות ב-2002/03. בולוני אמר: “בשבילי הוא תמיד היה בין הטובים בעולם. חלק יגידו פלה, חלק יגידו מראדונה, הכי חשוב שנמשיך ליהנות מהכשרונות הגדולים”.

על רונאלדו הצעיר : “כשראיתי אותו באימונים הוא נראה מוכן. למרות שהיה צעיר הוא הבין מה נדרש ממנו כדי להיות אחד הטובים בעולם. לעתים הוא כדרר אפילו יותר מדי וחשב רק על עצמו. אמרתי לו שהוא יהיה שחקן חופשי אבל בלי להגזים ושהוא חייב לשתף פעולה עם חבריו כי עבודת צוות היא המפתח”.

עוד יורו, כריסטיאנו… ועוד ליגת אלופות ואז לסיים את הקריירה באולד טראפורד. חלום!

מהדי בנעטיה על כריסטיאנו רונאלדו:
[תורגם על ידי ‘וואלה ספורט’, גם אני ראיתי את זה אבל בספורט1 עשינו משהו אחר]

"זה היה בדרך חזרה ממשחק בברגמו. שנינו לא שיחקנו ונשארנו על הספסל כי שלושה ימים אחרי זה היה לנו עוד משחק. באוטובוס, בדרך חזרה, כריסטיאנו אמר לי, ‘מה אתה הולך לעשות עכשיו, מיד אחרי שנחזור?’. אמרתי לו, ‘עכשיו 11 בלילה, אני הולך הביתה. למה?’.

"ואז הוא אמר - ‘אתה לא רוצה לעשות איתי עכשיו סשן קצר של אימון? לא הזעתי במשחק, אני חייב להתאמן. אתה לא רוצה לארח לי חברה?’. ואז שוב, הייתי צריך להסביר לו שזה בלתי אפשרי, רק רציתי ללכת הביתה, לשבת בשקט לבד, לראות טלוויזיה.

“ואז כשהגענו, כולם כבר היו לבושים בבגדים הרגילים שלהם, אבל הוא לבש את המכנסיים הקצרים שלו, שם סווטשירט, אוזניות, והלך לחדר הכושר. ואני חשבתי לעצמי, ‘הבנאדם הזה לא נורמלי!’. כשאתה בקשר איתו ביום יום, אתה מכבד את הבנאדם לפני השחקן. הוא מקריב את כל חייו עבור הכדורגל. הופתעתי לגלות את הנחישות והמאמץ שהוא משקיע בכל אימון, ומעל הכל - הוא חוזר על זה בכל יום!”.

תודה רבה.

למי שפספס:

מזכיר קצת את השער שלו מול יונייטד ב2013, גם עלה לגובה מטורף אחרי הרמה משמאל.

לא חושב שראיתי שחקן שמנתר ככה בחיים. השהייה שלו באוויר מטורפת.

הניתור ההוא היה 37 ס״מ יותר. נחלש

הדבר הנוסף שלא השתנה, פרט לניתור של רונאלדו כאמור, זה שכל השחקנים בתמונה כבר במקומות אחרים בחיים, רק בנזמה עדיין בריאל :slight_smile:

ויש שיגידו שבזכות זה שרונאלדו כבר לא בריאל, גם בנזמה במקום אחר בחיים.

שני רק לשער של מסי בראש בגמר ההוא נגד יונייטד.
סתם, זה היה אמש שער מושלם ושומט לסתות.

זה היה פחות או יותר אותו הגובה, ממש לא 37 ס"מ יותר
ניתור השיא של רונאלדו הוא בסביבות ה80 סנטימטר, מצויין אבל לא באמת וואו (בטח לא ביחס לספורט האמריקאי)
זה שהוא ממשיך להגיע לפחות או יותר אותם הגבהים גם בגיל 35 מראה כמה הוא ספורטאי גדול.
התזמון והאמביציה שלו בכל נגיחה זה הדבר הבאמת מרשים, כמובן גם שזה מצטלם יפה

רצף של 12 ניצחונות רצופים בגמרים הגיע אמש לסיומו!

2014: ליגת האלופות
2014: סופר קאפ אירופאי
2014: גביע העולם למועדונים
2016: ליגת האלופות
2016: יורו
2016: גביע העולם למועדונים
2017: לידת האלופות
2017: סופר קאפ אירופאי
2017: גביע העולם למועדונים
2018: ליגת האלופות
2019: סופר קאפ איטלקי
2019: ליגת האומות
:x:2019: סופר קאפ איטלקי

שלושער ובישול בינתיים מול קליארי.
כרגיל ינואר מגיע וכריסטיאנו מעלה הילוך ועוד יסתום לכולם את הפה. שוב.
מדהים הבחור הזה.