כריסטיאנו רונאלדו :: תם עידן

כמה אירוני שזה קורה ברגע ששני בחברים הכושלים שלו לחוליית ההתקפה בעבר - נפצעים. שחקן העבר שמתמחה בגולף וקארים שבאמת טוב אבל נמאס לי מהכתבות שקר האלה על “הבקיע יותר מרונאלדו”. זה השלושער הראשון של כריס בסרייה א’ ולראשונה הבקיע חמישה משחקי ליגה רצופים שם. כועס על עצמי, המעריץ הכי גדול שלו, שנפלתי מוקדם בפח הזה ומלמלתי שהוא גמור. רק שיוריד את הקוקו-בייל הזה. SSSSUUUIII

רק מזכיר שבין גול גדול לעוד שלושער יש קבוצה שנחלשה מאוד בשנה האחרונה, והוא אחת הסיבות המרכזיות לכך לצד הפציעה של קייליני. כשפעם בכמה חודשים מדברים על סתימת פיות וכמה שאתה לא גמור - אתה דיי גמור. עכשיו אפשר להמשיך בשירי הלל

לא יודע…13 שערים ב-15 משחקים, עוד כמה משחקים והוא חוזר לממוצע שער למשחק הכ"כ זכור מהתקופה שלו אצלנו. והוא בן 84

הוא רגל מסיימת כבר כמה שנים. לא ראיתי שיש תותחים כמו מרסלו שיבשלו לו וכן הלאה. כנ"ל בנזמה ואפילו לעתים בייל. דיבאלה נראה טוב מאוד לעתים ולא יותר. הם סופגים קצת יותר מבדרך כלל וכל הקבוצה עדיין מחפשת את עצמה עם הניסיון של סארי לשנות את הכדורגל של אלגרי. מול אינטר לדוגמא הוא היה מצוין ובעט למשקוף נראה לי כלומר לא כבש אבל היה קליל והשתחרר מהשחקנים. עונות של 50 גולים לא יהיו אבל לקחו כמה משחקים שלו שבחלקם היה פצוע וכמובן הכעס על החילוף שלו ועשו מהם הרבה רעש. וכולם יודעים מי ידפוק שלושער לליון.

מתישהו זה יקרה, אין ספק. אמרו “הוא גמור” גם בעונת הדאבל ואז עשה מה שעשה. וגם שנה אחר כך.

טיפוסי מאוד לרונאלדו של השנים האחרונות לשחק פחות טוב בתחילת העונה ואז להעלות הילוך בינואר. עם ההנחה הזאת אתה מסכים?

בכל שנה אומרים שהוא גמור, ובכל שנה בסביבות ינואר - פברואר הוא ‘חוזר לעצמו’ ומשחק יותר טוב. אז יכול להיות שהפעם הוא באמת גמור, אבל היי אני מוצא את עצמי כבר שנה רביעית אומר את זה ובשלוש הקודמות הוא השתיק אותי. אם הייתי מהמר כסף על מתי הבחור הזה יסיים את הקריירה התחרותית שלו וירד מגדולתו, כבר מזמן הייתי ברחובות.

ובכל מקרה, הוא עשה מספיק שישירו לו שירי הלל גם אם לא יבקיע עוד שער אחד בשארית הקריירה שלו.
Suuuiiii

זאת עובדה שרונאלדו בשנים האחרונות מבקיע יותר החל מדצמבר-ינואר, ובנוקאאוט של ליגת האלופות הוא דופק הופעות הזויות. זאת גם עובדה שהבחור יודע ויידע להבקיע עד הפנסיה. אם מסתפקים בזה אז רונאלדו לא גמור ולא ייגמר כנראה לעולם. בכל דבר אחר - אישי ובמיוחד קבוצתי - הוא כבר מזמן לא שם, ומה שהתחיל בשנתיים-שלוש האחרונות אצלנו רק החמיר ביובה.

תמיד יהיו לו התפוצצויות של שלישיות ורביעיות, אבל למי שלא רואה את המשחקים של יובה השנה ומסתכל רק על מספרים אני מציע להסתכל על הנתון הזה: מתוך 21 משחקי ליגה וצ’מפיונס העונה, רונאלדו לא הבקיע ב9. בעוד שלושה משחקים הוא הבקיע רק פנדלים. למעט הבקעות, רונאלדו כבר מזמן לא שחקן כזה גדול (או שגם על זה אין הסכמה?) כך שאתם יכולים לדמיין לבד מה הייתה התרומה שלו לקבוצה בלפחות חצי מהמשחקים העונה.

סובייקטיבית אני מוסיף שהוא אונס על יובה מערך ושיטה שהמאמן לאור עברו לא מאמין בהם, הוא עדיין עושה בלאגן כשמחליפים אותו כאילו אנחנו ב2012 וכשהוא עצמו אומר שמבחינתו הוא היה מוכן לשחק רק בצ’מפיונס ובמשחקים גדולים - כנראה גם הרעב המפורסם כבר לא כל כך שם.

אגב, זה הפך לקטע מגניב כזה לציין שבכל עונה עד החורף הוא נח ואז מתעורר, כאילו שזה עומד לזכותו. מזכיר את השנים האחרונות של ראול כשבפעם בכמה משחקים היה מבקיע ו"סותם את הפה למי שהספיד אותו". שוב, כשהכל טוב לא צריך לסתום פה לאף אחד.

לדעתי ראול היה מהטובים ביותר שלנו באליפות מספר 31 עם ברנד שוסטר. כבש במשחקים הגדולים ואפילו נגד רומא. גוטי סיים כמלך הבישולים אבל הייתה לו תקופה ארוכה על הספסל. גם העונה האחרונה שלו כשחקן הרכב הייתה בסדר, 23 ו-24 שערים זה בסדר. כמובן שהיה רחוק שנות אור מגדולתו ואיבד מהמהירות וכו’ וכו’. וגם חבריו לקבוצה היו בינוניים בהשוואה לטופ.

לגבי רונאלדו, הגולים הם המדד, התכונה הכי חשובה בכדורגל. היו משחקים שכבש בפנדל והיו לו גם משחקים טובים מאוד בהם לא הצליח לכבוש - נגד אינטר לדוגמא במשחק העונה. הכדורגל של דיבאלה תמיד יהיה יפה יותר וכל מהלך התקפי שלו זה ללקק את האצבעות, אז מה? סארי לא תמיד משחק בשלושה חלוצים, ניסה את זה נגד לאציו לפרקים, וכרגע היגואין קצת בירידה אז מערך היהלום ממשיך, מה גם שדוגלאס קוסטה כמעט לא כשיר אף פעם. רונאלדו עשה דרמה מיותרת כשהוחלף, זה נשכח ועבר. לדעתי הוא צריך להיות פה חצי אלוהים, מדרגה אחת פחות ממסי בברצלונה.
אני אשאל שוב אגב, בקבוצה השנה שהיא לא מספיק טובה אבל טובה מהעונה שעברה - קצת יותר יציבים הגנתיים, פדה ואלוורדה ועוד - רונאלדו לא היה נראה טוב ולא היה עושה את ההבדל? אני חושב שכן. ואם הוא יסיים את העונה עם 35 שערים לדוגמא זה רע? דיבאלה או היגואין היו מבקיעים יותר ממנו?

רונאלדו זה לא שחקן שמוסיפים לקבוצה כאיזה חיזוק ואז נשאלת השאלה כמה גולים הוא יכול להוסיף, לכן אין טעם להתייחס אליו ככה. רונאלדו זה כפתור ריסט לכל מה שעבד או לא עבד. הוא כל כך גדול, שמהרגע שהוא שם כלום לא שווה כל עוד הוא לא נשאר על כס המלכות. לכן השאלה היא שאלת המחיר. האם שווה למועדון לתת לו להיות המלך. יותר נכון, האם עדיין שווה.
מקצועית, ביובה זה לדעתי הגיע למצב שגם אם בטווח הקצר השאלה עוד מוטלת בספק, בטווח הארוך לא נראה שצומח משהו מלהיב.

כריסטיאנו הטוב ביותר מאז 2014 . לא באמת, אבל לפחות במסגרת הליגה. רונאלדו כבש בשישה מחזורים רצופים, הרקורד הכי טוב שלו מאז עונת 2014/15 אז כבש בעשרה משחקי ליגה רצופים במדי ריאל מדריד, והשלישי בקריירה שלו. כבש מול ססואלו, מול לאציו, צמד מול אודינזה, שער מול סמפדוריה, שלושער נגד קליארי ואחד נגד רומא בפנדל במחזור האחרון. בליגה, 14 שערים ב-16 מחזורים - 0.875 שערים למשחק, מתקרב למספרים שהיינו רגילים ממנו. ועדיין הוא בפער גדול מאוד בקרב על מלכות השערים בסרייה א’ מה שלא הצליח לעשות במקום האחרון וגם בקרב על נעל הזהב. מה שעוד הוזכר - כבש נגד כל 18 הקבוצות בסרייה א’ והוא משחק רק עונה וחי בארץ המגף הרי. תשעה שערים בימין, שלושה שערים בשמאל, פעמיים בנגיחות. מאז דצמבר הוא נראה טוב עם תשעה שערים. אמבפה עם שמונה וראשפורד וניימאר אחריו עם שבעה.

סטטוס כריסטיאנו רונאלדו השבועי: הכוכב רשם עונה מספר 14 ברציפות לפחות 15 גולים בליגה. אתמול: צמד קליל נגד פארמה מתוך הרחבה, משחק שביעי ברציפות שהוא כובש (11 שערים מאז). אף שחקן של יובה לא כבש במשך שבעה מחזורי ליגה רצופים מאז דוד טרזגה בדצמבר 2005. “הוא תמיד הגיבור, והוא רוצה ש-2020 תהיה שלו. האיש שאף פעם לא מוותר”. מדד כריסטיאנו העונה: 18 שערים ב-24 משחקים. מתקרב למספרים הרגילים שלו.
סארי אמר עליו: “הוא שחקן ברמה עולמית וכולם יודעים את זה, הוא עלול לגרום לנו אולי לבעיות מדי פעם אבל הוא פותר מאה אחוז מהן. צריך לדעת לעבוד סביב המאפיינים שלו וסביב האישיות שלו, אני לוקח את זה בחשבון”.

כריסטיאנו רונאלדו כעת כובש ב-9 משחקי סרייה A ברציפות, ובכך הוא משווה את שיאו של דויד טרזגה הענק ברצף הגדול ביותר של משחקי הליגה בו שחקן יובנטוס אחד כובש לפחות שער אחד.

הוא פשוט לא נגמר…

פנאלדו!! לא שווה כלום. שחקן גמור. הרי ידוע שכל בועטי הפנדלים בלי יוצא מן הכלל כובשים 50 שערים ב-70 משחקים, וב-9 משחקים רצוף בליגות שונות. יאללה היגוואין.

באת ביום לא טוב כי דווקא במשחק הזה הוא הבקיע שני פנדלים :slight_smile:

ועוד אחרי ששוער היריבה התראיין יום לפני המשחק ואמר למדתי את צורת הבעיטה בפנדלים של רונאלדו ואני מוכן😂

אני יודע, ולכן אמרתי את זה. עכשיו זו כאילו טענה לגיטימית, אבל בקונטקסט היא מאבדת משמעות.

כמעט לקח לו בעיטה אחת

בדיון הזה מדברים רק על שיאים שרונאלדו שבר, לא על “השוואת שיא”. יאללה שיכבוש משחק עשירי ברציפות ויקבע שיא מועדון וגם שיגיע ל-40 גולים העונה, זה לא בשמיים. ברור שיש ירידה בכושרו (והקוקו בלתי נסבל), בואו נראה מה הוא יעשה בליגת האלופות, מהשלב הבא אחרי ליון. ועדיין, 50 גולים ב-70 משחקים זה לא רע. הסתכלתי על יובה כמעט בכל משחק - ממש לא עף עליהם. דוגלאס קוסטה לא ממש בשיאו עדיין וחוץ מפאולו דיבאלה אין שם איזה מאסטר שף. תאמינו לי שהוא מתגעגע למרסלו שמרים כדורים משמאל וההבנה העיוורת, קארים, קרבחאל ואפילו ללוקאס. קבוצה אפורה ומשעממת כמעט כמונו

יובה ממש מזכירים אותו באפרוריות, בוריאציה של היהלום ויש להם אפילו את התאום הפחות מוצלח של פדה, בנטנקור, שכמעט חתם אצלנו בזמנו. אלכס סנדרו בתפקיד מרסלו, פיאניץ’ בתפקיד מרים הנייחים כמו קרוס. דה ליכט ובונוצ’י אפילו מפשלים כמו הבלמים שלנו בימים ההם לפני שהחלטנו להפסיק לספוג. הכל כדי שכריסטיאנו ירגיש בבית.

איך שחכת את הגיוואין בתפקיד בנזמה?

image

כריסטיאנו רונאלדו (יהיה מחר) בן 35. הוא כבר שנה וחצי לא כאן אבל הוא יישאר לעד חלק מההיסטוריה של ריאל מדריד. כעוד אוהד שגדל על ראול, לא האמנתי שאוכל למצוא “יורש” ושחקן שאעריץ בצורה (כמעט) כה עיוורת. מצאתי את עצמי כלא מסוגל אפילו שלא לדרג אלא רק להזכיר את 35 הרגעים הגדולים שלו, לא בקריירה וגם לא בריאל מדריד. ביקשו ממני לעשות כתבת צבע בספורט1 ופשוט ויתרתי. לא המספרת נגד יובנטוס, לא הצמד בגמר שנה לפניכן, לא שערי הניצחון נגד ברצלונה, לא הפיכתו למלך השערים של המועדון בכל הזמנים. לא השלושער נגד באיירן ומייד לאחר מכן נגד אתלטיקו (למרות שהייתי שם בברנבאו ולשמוע 80 אלף שואגים ביחד עם הכרוז…) האיש ושאגת ה-SSUUII, מיסטר שער לכל משחק, האיש שהפך 50 גולים בעונה לדבר שבשגרה.

אז מצאתי את עצמי בוחר ברגע אחר. היום בו הוצג בסנטיאגו ברנבאו לעיני 90 אלף איש, לא היה כדבר הזה. רונאלדו, עם ספרה מספר 9 ועגיל זהב באזניים, לקח את המיקרופון ורעד בעצמו, התקשה להבין את גודל המאורע, לא היה מסוגל לתאר במילים. ומאז, בדיוק כמו שהתחיל זה גם המשיך. אירוע ושחקן של פעם במאה שנה. אלה היו תשע שנים של חלום מתוק, עד שעזב כמעט באותו התאריך-10 ביולי 2018. תודה על הכל, כריסטיאנו

ואיזה כיף שהוא בא כמפלצת כדורגל אבל אצלינו היה עוד אפילו טוב יותר. לא כמו רונאלדו פנומנו שראינו ממנו הבזקים, לא כמו פיגו שאפשר להתווכח אולי בבארסה היה גדול יותר, לא כמו בקהאם.