ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

ספורט אומר שכרגע הלה ליגה לא מאפשרת להחתים את השחקנים החדשים. (די צפוי הייתי אומר) בשביל זה צריך להוריד את השכר או להפעיל את המנוף הרביעי.

https://twitter.com/barcacentre/status/1555572422564347905

יש זמן עד 31 באוגוסט

לא מכרו את כל המנופים. ה BLM לא נמכר.
לא יודע מה הם חשבו, לי היה ברור שיימכרו את הכל או את הרוב. סגרנו שנה שעברה לבד עם מינוס 480 מיליון, אז אני לא יודע למה היה אפשר לצפות.

לא יודע מה הם ידעו, אני לא ידעתי. אבל אני לא רואה בזה משהו רע. זה לא שזרקו לפח 100 מיליון, זה אומר שהקטינו את החובות ב 100 מיליון.

יש לנו את הנתונים. 45-50 מיליון לבאיירן. 18 מיליון משכורת ברוטו לשנה. עמלת סוכן 5 מיליון לשנת חוזה. אם הוא ישחק אצלינו 3 שנים, זה יעלה 120 מיליון. אם ישחק 4 שנים, זה יעלה 140 מיליון.
יחסר לנו 40 מיליון בשנה מזכויות השידור שמשכנו. אתה יכול לעשות את החשבון.
אני הייתי נגד הבאת לבנדובסקי כי קשה לי להאמין שהוא יהיה כזה טוב בגיל 36 ו 37. אבל אם כן, אז שיחקנו אותה. בינתיים הוא מוכר חולצות, ומי יודע, אולי יחזיר אותנו לגדולה ויביא ספונסרים.

כשהסוסיוס הצביעו בעד מכירת זכויות שידור הם עשו זאת כדי להציל את בארסה ממשבר, או כפי שהוצג להם מ’כמעט פשיטת רגל’. לא כדי לקנות את לבנדובסקי. אם יכלו למכור ‘רק’ 20% ולוותר על לבנדובסקי או למכור ‘רק’ 15% ולוותר גם על קונדה אז זה הופך את השימוש במנופים לבית זונות. שנה הבאה ירצו פתאום להביא איזה כוכב אז ימכרו עוד רבע? או אולי ישכירו איזה מגרש אימונים. אם יש חוב ויש תקרת שכר ויש מגבלות אז הפעלת מנופי מימון זה סבבה. בשביל רכש לשנתיים זה טמטום מוחלט.

המשבר הוא בכמה מישורים שהחמור מביניהם הוא הכלכלי מהיותו קיומי עבור הקבוצה, יש גם משבר מקצועי ותודעתי. לאפורטה ואלאמאן תקפו בכל החזיתות. נשאר רק לקוות שהכל יתחבר.

כשהסוסיוס הצביעו על 25% של מכירת זכויות שידור, כבר לא הייתה סכנה קיומית למועדון ולא סכנה של פשיטת רגל, תודות להלוואות ענק מגולדמן זקס. להיפך, לבארסה פתאום יש 1500 מיליון לשפץ את הקאמפ.
המינופים ניתנו כדי לשפר את הקבוצה, להוציא אותנו מאפרוריות. זה היה ברור מלהלחילה. הבעיה העיקרית היא מגבלת השכר, לא תשלום השכר.
הדרך שלפורטה בחר היא לא הדרך שאני הייתי בוחר, אבל אני לא רואה פה שקר או עבודה בעיניים . הוא לקח פה סיכון עצום, זה יכול להצליח בגדול או ךהתפוצץ לו בפרצוף.

בשביל למכור עוד משהו, מלבד BLM, הם יצטרכו שוב את אסיפת הסוסיוס. הוציאו הקיץ כמעט 200 מיליון, יש סגל של 30 שחקנים, אני לא חושב שייתנו לו עוד.
אני כמוך נגד הבאת לבנדובסקי, נגד 5 בלמים, נגד 7-8 קשרים , נגד דמבלה+ראפיניה אלא רק אחד מהם. אבל כשהם כולם כבר פה, אני הולך לעודד אותם. מקווה שאף אחד לא יהפוך לגריזמן\קוטיניו\אומטיטי.

@dmitrys לפני שכל העולם ואחותו יוצאים מהחורים על הפשעים החדשים של לאפורטה נגד האנושות, תסביר לי אם בכלל יש ביסוס לכתבה

ספורט 5 מתבססים על זה

אהוד הכניס אותי ללחץ אז נכנסתי לבארסה מניה בפעם השניה אני חושב בחודשיים האחרונים אז זה ההסבר שלהם אין לי מושג אם זה נכון או לא.

“עבודה חובבנית של הכתב האלמוני בערוץ הספורט וכותרת שכולה היא קליק בייט אחד גדול.
בדיווח של הכתב פדרו מוראטה ברדיו קופה (שגם לא נחשב לאורים ותומים בספרד) לא מדברים על ׳פלילים׳ כמו שהכתב האלמוני דוחף בכתבה.
מדברים שם (שוב) על האובר אבלאוציה של חברת רואי החשבון גראנט תורטון, שהחשיבה את ה 517 מיליון יורו שבארסה קיבלה מ Sixth Street כ 667 מיליון יורו, מתוך הנחה (נכונה בכלליות) שערך זכויות השידור יעלה ב-25 השנים הקרובות.
בהנהלת הלה ליגה של טבאס לא התחשבו באקסטרה 150 מיליון יורו והם מתייחסים רק ל 517 מיליון יורו, בגלל זה בארסה צריכה למכור גם 49.9% מ Barca Studios ב-200 מיליון יורו.
ומדברים שם על יצירת החברה ׳לוגסלי השקעות׳ בין בארסה ו Sixth Street, שתחזיק בזכויות השידור, היות והקרן לא יכולה להחזיק זכויות שידור סתם ככה.”

אני רק השליח…

נ.ב הלינק עובד? משום מה זה כותב לי גיבריש

אני הסיבה שבמאניה נתנו לך הסבר
הצקתי לשי :wink:

זה מוזר כי אני כמעט לא שומע לזה איזכור בטויטר בחשבונות שאני עוקב, חוץ מערוץ חמש. בד"כ הטויטר שלי היה אמור לקפוץ בגלל הסיפור הזה.

מה שמטריד זה שכשלאפורטה הוסיף לעצמו 150 מיליון אף עיתונאי (חוץ מדימה) לא בחן את התזה המוזרה הזו… היה צריך את טבאס שיגיד ש-517 זה לא 667.

לא הבנתי אף פעם למה מקבלים סכום X ומדווחים על Y. הפער אכן 150 מיליון.
לפורטה אמר משהו על שווי עתידי שלא הבנתי מה הכוונה.
בשביל זה רואי חשבון ועורכי דין של בארסה ושל הליגה למדו 5-7 שנים באוניברסיטה ומקבלים משכורת. אני לא.

מצרף הסבר שראיתי בעמוד אחר :

"הסכם ראשון: 207 מיליון יורו עבור 10% מזכויות השידור, נרשם בספרים כ-267 מיליון יורו.

הסכם שני: 330 מיליון יורו עבור 15% מזכויות השידור, נרשם בספרים כבערך 400 מיליון יורו.

הסכם שלישי: 100 מיליון עבור 24.5% מבארסה סטודיוס, נרשמו כבערך 120 מיליון.

את ההסבר לסיטואציה הזאת אפשר להשיג ע’'י עבודה עיתונאית פשוטה או ידע בסיסי בכלכלה, והתשובה היא: אינפלציה.

אינפלציה, או במילים אחרות ‘קצב עליית מחירים’, היא מדד לשיעור העלייה במחיר של חבילת מוצרים בתקופה מסוימת – חודש, שנה, 25 שנה – לעומת תקופה קודמת או מקבילה בשנה שלפני כן. בכלכלות בוגרות, שיעור האינפלציה השנתי נע סביב 2%, כלומר המחיר הממוצע של מוצרים עולה בסביבות 2% בשנה.

האינפלציה בספרד ובאירופה בעליה כרגע, אז בעתיד המוצרים שם יהיו יקרים יותר, כלומר גם זכויות השידור של בארסה יהיו שוות יותר כסף.

בהנהלה החשיבו את אחוזי העלייה הצפויים, רשמו אותם כבר עכשיו בספרים של המועדון, והציגו את זה באופן שקוף לחלוטין להנהלת הלה ליגה. טבאס ושותפיו לא הסכימו לקבל את הנסיון הזה של בארסה, לכן אמרו לבארסה שכדי לרשום את ההחתמות החדשות היא צריכה לחתום על מנוף כלכלי נוסף.

בבארסה לא הופתעו מהסירוב, ולכן ההסכם הרביעי היה בסטנד ביי עוד לפני שבכלל פנו ללה ליגה, החתימה עליו קרובה מאוד ולכן גם רישום השחקנים."

גיא אתה מנסה לגנוב מדימה את העבודה שלו :wink:

גם אם הייתי ממש מנסה לא הייתי מצליח, מקסימום אני עוזר בנטל ההוכחה :slight_smile:

מה שאני לא מצליח עדיין להבין -
מה אכפת לבארסה שיש אינפלצייה וערך זכויות השידור עולה?
אנחנו מקבלים X כסף. לחברה ה״קונה״ זה יהיה שווה X כסף + אינפלציה. כלומר מה ש sixth whatever שקנו מאיתנו, להם זה יהיה שווה 400 מיליון, אבל אנחנו עדיין נקבל רק את ה 330.
אילו השקענו את אותם 330 אזי שהייתה לנו הצדקה חלקית לרשום אותם כ 400, אבל אנחנו הולכים להשתמש בהם מייד לצורך תשלום עבור רכש, שכר וכו׳ לא?

אלא אם הנהלת בארסה אומרת:
רגע, רגע. אנחנו קיבלנו עכשיו X כסף, אבל אנחנו לא צריכים להוציא את כולו תיכף ומייד. הרי עיסקאות הרכש הן בתשלומים וגם המשכורות נפרסות לחוזים של כמה שנים. יש לנו עכשיו את כל הכסף הנדרש, אבל אנחנו לא הולכים להשאיר אותו בעו״ש עד שנתמש בו. אנחנו נשים אותו בקרן שתתן לנו מדד (ובאירופה המדד הזה כבר נושק ל 8% אם אני מבין נכון) ונמשוך כל פעם את הסכום הנחוץ לנו לאותו זמן. כך הקרן שקנינו תצבור ריבית ותהיה שווה מציאותית יותר ממה שלקחנו.

גיא, דימה, עושה לכם שכל?
יכול להיות שהצלחנו להבין סופסוף מה היה התמרון הזה?

לי זה לא עושה שכל.
קיבלנו סכום X ולא נקבל יותר גם אם אינפלציה תעלה , תירד או תישאר 0 במשך 25 שנה.
בחברה טכנולוגית בה אני עובד, כשמוכרים מוצר רושמים אותו כהכנסה באותו רבעון. לא את הערך ההיפוטתי שלו בעוד 25 שנה בגלל האינפלציה. זאת חברה בורסאית, נבדקת בדקדקנות, אז אני מניח שככה צריך לחשב את זה.
האינפלציה משפיעה על ההכנסות של sixth street, אבל לא על בארסה. מה שנמכר , נמכר.

אין מצב שזה יותר מ 2% , כי זאת הריבית שמשלמים על ההלוואה מגולדמן זקס. אם זה היה 8% בטוח, הם פשוט היו שמים את כל הכסף בבנק אירופאי.
גם אני הייתי לוקח משכנתא ב 4% בארץ ושם את כל הכסף בריבית של 8% באירופה , אם זה היה כך.
גם לא הגיוני שאם שמים את הכסף בבנק, מחשבים את הריבית ל 25 שנה קדימה. הרי בעוד שנה יכולים להשתמש בו, הוא לא נעול ל 25 שנה. אם שמים כסף בבנק, צריכים להחשיב את הריבית שנצברה כהכנסה, אבל לא מראש ול 25 שנה קדימה.

בקיצור, אני עדיין לא מבין מה ההגיון של בארסה.

מבין אותך, הרי אין שום השקעה מובטחת שאני מכיר למעט אג״ח.
אגב, סתם זרקתי מספר 8%, לא חושב שמישהו השתמש במספר הזה.

על כל פנים…
מאז שההנהלה החדשה תהחילה לפעול אנחנו שומעים שאין כסף להחתמות ולמשכורות, ועדיין בשני חלונות ההעברה הקודמים כל השחקנים שההנהלה הביאה היא הצליחה לרשום.

אז גם הפעם אנחנו שומעים את אותן זמירות בתשקורת, אבל אני מאמין ללאפורטה שאומר שלא תהיה בעיה לרשום שחקנים חדשים מצד אחד, ומהצד השני מפמפם לעיתונים שיש בעיה בשביל ללחוץ על השחקנים.

בקיצור, כמו שאמרתי כל הקיץ, בואו נחכה לסיום החלון ונראה מה קורה.

מילא היה בוכה לעיתונים, אבל זה בושה להגיש שטויות לטבאס ולקבל סירוב. זה לא נראה טוב, זה אומר שמנסים את שיטת המצליח על אנשים שמבינים קצת עניין.
אני בטוח שכולם יירשמו בסוף, לא מאמין שרכשו שחקנים בלי שבטוחים ב 100% שהם יכולים להירשם.
אולי ימכרו עוד מינופים, אבל כולם יירשמו.

שנינו יודעים שעיסקת cvc, עם ההגבלה שרק 30% יכולים להיות מופנים לרכש, לא הייתה מספיקה בשביל לרשום את מסי. אבל טבאס הציע את האפשרות ואנחנו סירבנו כי הבנו שלכבות מוקד שריפה אחד לא יציל לנו את התחת כשהמשך השריפה יגיע אח״כ.

אני חושב שעד עכשיו כבר הבנו ש״חוק״ הפייר-פליי הוא לא חוק טבע. זה לא כמו תפוח שייפול לך על הראש אם תשב מתחת לעץ עם פאה מצחיקה ותהרהר על כוח הכבידה. במקרה הזה התפוח יכול ליפול או שלא ליפול לפי החשק של המנוול בראש האירגון.

אז אם לו מותר לעשות מה שבא לו, אז לנו מותר לעשות שיטת מצליח.

לדעתי ה CVC היה מספיק כדי לרשום את מסי. סירבנו מסיבות אחרות.

אני לא יודע מה איתך, אותי מעצבן כשמנסים למכור לי לוקשים כאילו אני אידיוט מוחלט. מעצבן במיוחד כשיודעים מראש שאני מבין בנושא מסוים, ומנסים בכל זאת.
לטבאס יש רואי חשבון גם. הם לא אידיוטים, והוא לא מחליט על דעת עצמו. אם הם ייתנו כאלה הקלות לבארסה, אז כל הליגה תבוא באותה דרישה. בדיוק החתמנו ילד בן 3 עכשיו, הערך שלו בעוד 25 שנה יהיה 400 מיליון.