ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

עלה פה השם של יובנטוס, שנמצאה אשמה.
ככל שמישהו ראה ליגה איטלקית באותם ימים וזוכר - האם במקרה שלה היתה תחושה בזמן אמת של שיפוט פרו יובנטוס? האם בדיעבד אפשר להגיד שאכן הורגש שיפוט פרו יובנטוס?

ככה המוח האנושי עובד, את הפנדל הברור לטובת ולנסיה בדקה ה88 שלא נשרק אתה לא תזכור עוד שבועיים.

כן, ולא רק אני, למרות שהייתי צעיר זוכר שכולם חשבו שיש משהו מסריח, הליגה האיטלקית הייתה אז מאוד חזקה ופופולרית וכמעט כולם עקבו אחריה.
אני עדיין זוכר בבירור אליפות שנשדדה מאינטר של רונאלדו עם כמה החלטות שערוריתיות במחזורים האחרונים כולל במשחק העונה עצמו.

אבל הקלצ׳יופולי היה בכלל בתקופה של קאפלו בלבד, לא? אלא אם התכוונת שלא סביר שהתחיל רק אז (ייתכן שאתה צודק).

הייתי צעיר ועבר המון זמן, אבל למיטב זכרוני, יובה היתה בשנים האלה סוג של צ׳לסי של מוריניו - דורסים את כולם 1-0/2-0. מצד שני, אלה תוצאות שקל יותר להגניב בהן פה פנדל, שם אדום. מצד שלישי, זכורים לי פערי רמות ברורים והסגל היה חזק מאד, כמעט בכל עמדה. מצד רביעי - באירופה כישלונות, אז אולי לא?

הייתי מאוד צעיר ולא זוכר הכל, אבל רונאלדו היה השחקן שהערצתי וזוכר בבירור את האליפות שנשדדה ממנו, זאת אחת האליפויות שנלקחו מיובנטוס.
במחזורים האחרונים היתה שערורייה אחרי שערורייה, כדור שעבר בבירור את הקו נגד יובנטוס לא נחשב, וכדור של יובנטוס שלא עבר את הקו נחשב כשער, וכבונוס שער של אינטר שגם עבר את הקו לא נחשב, השיא היה במשחק העונה כשפנדל ברור נגד רונאלדו לא נשרק והתקפה אחרי יובנטוס מקבלת פנדל מאוד מפוקפק, זה היה מעבר ל"שופטים תמיד עם הקבוצות הגדולות", הייתה הרגשה שקורה משהו מאוד מסריח.

אבל כן, ליובנטוס הייתה קבוצה מאוד חזקה אז ורוב הסיכויים שגם בלי השופטים היו זוכים ברוב האליפויות שלהם.

אתה טועה בוודאות. האליפויות שנלקחו היו מיובה של קאפלו ב-2004-2006. רונאלדו היה אצלנו כל התקופה.

נראה שהתבלבלתי בשנים, זה היה לפני 20 שנה :grin:, הייתי בטוח שאינטר קיבלה גם את האליפות ההיא, בכל מקרה אני בטוח שגם האליפות ההיא של יובנטוס נשדדה ע’'י השופטים, ראיתי הרבה משחקים באותה העונה וזה היה ממש מסריח, מדבר על העונה האחרונה של רונאלדו לפני המעבר לריאל.

אוף טופיק עצבני, אבל: האמת שיובה של ליפי היתה קבוצה אדירה, מה שהם עשו לנו עם נדבד ב-2003… אחריה מילאן לקחה אליפות מרשימה מאד, היחידה של אנצ׳לוטי בקריירה עד צ׳לסי - ואיזה אפס שזו היחידה שהוציא מהסגל המדהים הזה, כנראה הטוב ביותר שראיתי עד שתי המפלצות של ריאל ובארסה בעשור הקודם. אולי יונייטד של 2008 טובה יותר. רק אחריהן הגיעו האליפויות של קאפלו עם זלאטן, קנבארו, ויירה, זמברוטה, תוראם… כמובן גם דל פיירו, בופון, נדבד וקייליני.

הכתבה בויקיפדיה על המקרה אומרת שהיו שם הרבה קבוצות, הרבה פוליטיקה ובסוף רק יובנטוס נענשה. היו צריכים להוריד חצי ליגה.
בכל מקרה, לא בזה מאשימים את בארסה. היא שילמה כסף על דוחות על שופטים, אף אחד לא מאשים את בארסה בקנית שופטים (חוץ מכמה חשבונות טוויטר ברמה של טוקבקים). גם התפקיד של נגריירה הזה לא היה כזה שיכל להשפיע על שיבוץ שופטים נוחים.
מה שמעצבן אותי זה שכולם כבר החליטו שבארסה אשמה, למרות שאין שום ראיות לכלום, ורק מחכים לראות אם יורידו אותנו ליגה וכמה אליפויות ייקחו.

גם לא היה שום דבר חריג, ברור שבארסה נהנתה פה ושם מטעויות שיפוט ושיפוט יחסית ביתי, וכן גם סבלה פה ושם, אבל לא משהו שלא קורה לקבוצות אחרות. ככה זה כדורגל, בטח לפני הואר, שגם מזייף לפעמים. ובכלל בענף הזה יש הרבה מקרים בתחום האפור שהם נתונים לפרשנות.

בסוף אני לא זוכר אליפות שבארסה לקחה שלא בצדק

אם בסוף יתברר שברתומאו שיחד שופטים אז זה שיא חדש בנזק שלו לברצלונה.
לשחד שופטים רק כדי לבחור כאלה שמזיקים לברצלונה ולוקחים לה נקודות…
או שזו סתם עוד עסקה גרועה שלו.

בדיוק,לא מבין את הטענות כלפי ריאל,אם זה היה הפוך הייתם שוחטים אותנו ודורשים עונש מוות לפלורנטינו,שעד עכשיו דווקא נוהג באיפוק ולא ממהר לצאת בהצהרות.

אני דווקא יחסית רגוע. אני מאמין שהרעש הגדול הוא בשל הפרופיל הגבוה של בארסה ולא שום דבר מעבר. קשה לי להאמין שהיה פה משהו רציני, במיוחד כשבאופן די ברור בארסה זכתה באליפויות שלה בצורה די משכנעת ואי אפשר להגיד שלשופטים היה איזשהו יד בדבר.

המקרה הקיצוני היחיד שאני זוכר היה בכלל בליגת האלופות (צ’לסי), כלומר לא הטורניר הנכון ולא הזמן הנכון.

רק חבל לי שייתכן מאוד שהפרשה הזו סותמת את הגולל על הסופרליג, זו הבעיה המרכזית כאן לתפיסתי.

למה?

טבאס ניצח גם פה

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1635283851491807237

העירעור התקבל וגאבי יחזור ל30. בקיץ יהיה שחקן חופשי.

מבחינת ניהול המועדון הזה זה כשלון מוחלט של לאפורטה המלחמה שהוא מנהל עם טבאס. גם אם טבאס אשם מניאק אידיוט מדרידיסטה או איכספניוליסט זו פשוט טעות אסטרטגית שאנחנו לא מפסיקים לשלם עליה מחירים.

לפי ספורט ומונדו, הסיבה היא איחור בבקשת הרישום, לא המצב הפיננסי.
בארסה כמובן תערער.
לגבי המספר , העיתונים לא מסכימים בינהם. אחד טוען שהוא יחזור ל 30, השני אומר שהוא יכול להמשיך עם 6.

ראיתי את זה במארקה, אבל לא בספורט ולא במונדו.
הוא חתם על חוזה עד 2026. רישום או אי רישום שלו בליגה לא אמור לבטל את החוזה.
אני לא מכיר את כל החוקים, אבל מה מפריע לבארסה לרשום אותו כשחקן בארסה אתלטיק גם בשנה הבאה? בארסה אתלטיק משחקת בליגה בלי הפייר פליי של טבאס.

דיווחים שגם ממשלת ספרד נכנסה לתמונה.

מצטער אם פיספסתי אבל המון קרה בימים האחרונים. אפשר להבין איך הנושא עם השופטים הזה פתאום עלה? ועכשיו גם הרישום של גבי?

מרגיש קצת FOMO. יש הרבה להשלים. תודה מראש !

ינסה לקצר. לפני כמה שבועות התפוצצה פרשה שנחשף בה חשדות שברצלונה במשך שנים שילמה לחבר איגוד השופטים לשעבר ששכחתי את השם שלו בתמורה לשיבוץ שופטים נוחים לברצלונה . לפני כמה ימים הוגש כתב אישום נגד ברתומאו רוסל ועוד שתי חברי הנהלה לשעבר של ברצלונה וברצלונה עצמה בתור מועדון .

ברצלונה טוענת שהיא שילמה בשביל לעשות סקר שופטים. ושהיא לא המועדון היחיד שעושה את זה. השנים שהכתב אישום מדבר עליהם אלו 2014-2016.

אין בנתיים שום הוכחה שברצלונה שילמה לשיפוט מוטה לטובתה.

אישית אני לא מוצא שום ראיה להשפעה לטובת ברצלונה בשנים האלו. בטח לא ב2016 שנה שריאל זכתה באליפות במרחק של שלושה נקודות . שברצלונה נשדדה בכמה משחקים בצורה מפורשת (משחקים נגד ויריאל בטיס וגם מלאגה)

סיכום שלי אם יתברר שברצלונה אכן שילמה ותצא אשמה מגיע לה לחטוף את העונש הקשה ביותר.

אני נוטה שלא להאמין לזה וככל שעובר הזמן אני נוטה יותר להאמין שזה יותר קמפיין של טבאס נגד ברצלונה ובעיקיפין גם נגד רובילס (מקווה שזה השם שלו) מאשר פרשית שחיתות.

אבל אני כמובן משוחד. :slight_smile:

הדבר שאני “מפחד” ממנו, שברגע שאני שומע ברתומאו ורוסל מעורבים פה, אני יודע שהם מסוגלים להכל. זה מה שמפחיד אותי.

ליאור מה שאתה אומר שיש בריון שסוחט אותך אז אתה צריך להיכנע לו גם אם אתה יודע שהכניעה שלך תפגע בך.

כי זה מה שטבאס רוצה בסופו של דבר