ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אל תתעודד מזה בגלל 2 סיבות.

1. אם נתת למישהו שוחד, והוא לא עשה את מה שסוכם בינכם, זה עדיין שוחד.
  2. אחרי הפרשה בגללה יובנטוס הורדה ליגה, היה איזשהו מחקר סטטיסטי שהוכיח שיובנטוס לא נהנתה משיפוט מועדף במשחקים המדוברים. זה לא הפריע להוריד אותה ליגה אז, ולא הפריע להתאחדות האיטלקית לא להחזיר ליובנטוס את האליפות שנלקחה ממנה, עד היום. יובנטוס גם הגישה תביעה נגד ההתאחדות על פיצוי לנזק הכלכלי שנגרם לה, והפסידה בה.

מה שאני אומר זה שמפוליטיקאי בדרך כלל מצופה להיות חכם לפני צודק. יש בריון. או שאתה מבצע מהלך להדחתו (רק שנה הבאה בחירות ולהבנתי טבאס זוכה לתמיכה רחבה מאוד) או שאתה לומד לעבוד איתו. לא כי הוא חבר או אח אלא כי יש בכוחו לפגוע במועדון.

אז למה הם המשיכו לכאורה לשלם לו אם הוא לא סיפק את הסחורה?

מצד שני, בגלל זה כתבתי בסוף שבגלל שצמד המאפיונרים מעורבים אז באמת שאי אפשר לשלול כלום …

בכל מקרה מקווה שלפה או לשם זה יגמר מהר ככל האפשר…

כי הסופרליג גם ככה הייתה נכה צולע בעולם הכדורגל, שמתבסס על 3 מועדונים בלבד. לפני כמה חודשים ההנהלה של אחד מהמועדונים פרשה בשל חשדות לשחיתות, וכעת ההנהלה של אחד משני המועדונים הנותרים מואשמת בשחיתות.

אם הסיכוי לסופרליג הי 20% לפני עזיבת אניילי ו-10% לפני התפוצצות הפרשה הנוכחית, הרשה לי להניח שהסיכוי כרגע הוא 0.00001%.

לא שאני טוען שהיה משהו, אבל ראיתי בטוויטר שבמהלך התקופה המדוברת לא נשרק נגדכם פנדל (תקופה די ארוכה).

לא שאני מאמין שזה קשור, אבל יכול להיות שזה יעלה בדיונים.

מצד שני גם היריבות לא הצליחו להיכנס לנו לרחבה אז…

אני מניח שיש איזשהו ביסוס רחב יותר מאשר כך שברצלונה לא ספגה פנדל במהלך שנה או ש"לא נראה" שברצלונה קיבלה עדיפות על הדשא אצל השופטים. אם הסיפור היה כל כך פשוט הוא באמת היה מסתיים אחרי 3 טוויטים ונשכח אחרי יומיים.
ברצלונה רחוקה מלהימצא אשמה אבל גם צריך ללמוד את הטענות טוב לפני שפוסלים אותם.
אישית איני מבין דבר במשפטים אבל מהרעש שיש בספרד בנושא אני חושב שזה עלול להתפתח לנושא רציני. נצטרך לחכות להתפתחויות רציניות יותר כדי להיות חכמים יותר.

2014 אליפות של אתלטי, 15-16 אלה שתי האליפויות שלכם עם לוצ׳ו.

מדברים על 2016-17 אני חושב שאתם זכיתם באליפות אז. (אני זוכר את המשחק מול בטיס כאילו זה קרה אתמול)

אליפות של אתלטי הפסדנו את האליפות מטעות שיפוט ברורה של לעוז…

הסטטיקה של הפנדלים מגוחכת. תבדקו כמה פנדלים ריאל קיבלה השנה מול ברצלונה. נו מה זה אומר?

לא שאני מנסה להתנחם בזה, אבל במקרה הגרוע יגלו שעקצו את ברתומאו. זה עדיין גרוע. חחח

לא שאני טוען שאני זוכר אפלייה לטובת בארסה, כי אני לא. אבל לפחות בחלק מהתקופה הייתם בצמרת בקרבות צמודים למדי. חוכמה בדיעבד לטעון שהיה משהו וכנראה שהיו המון גורמים אחרים שהשפיעו, וכמובן שגם סתם שיפוט ספרדי רגיל ומחורבן.

אני גם בזמנו לא טענתי לקונספרציה וכתבתי את זה אז . זה שיפוט ספרדי מחורבן . זה כל מה אמרתי. מצד שני גם אי אפשר להגיד שבשנים האלו השיפוט היה “פרו בארסה” ובטח לא להביא לפה סטטיטיקה מגמתית של פנדלים. אם הייתי “דימטרי” הייתי מטריח את עצמי ממש בשביל להראות שבשנה x זה נטה לטובת ריאל ובשנה b נטה לטובתנו.

תודה רבה.

אני לא בדיוק זוכר מה היה ברמת השיפוט בשנים המדוברות, לא זוכר לי דברים חריגים מדיי. אבל אני כן זוכר שאמנם ברצלונה של פפ הייתה כמעט תמיד מנצחת בהליכה כל קבוצה, אבל בתור אוהד של ריאל ואפילו בכללי בלי קשר לריאל — היו המון משחקים שהרגישו שהשופטים עם ברצלונה. זו הייתה תקופה שהמון חוו את זה מול המשחקים מול ברצלונה.

כנראה מה שאני רשמתי לא רלוונטי כי התביעה לא מתייחסת לזה, אבל הרגשתי צורך לציין.

אחי שמנצחים כל קבוצה חמש אפס לא צריכים שופטים… הקבוצה שלך מכירה את זה טוב .

בכל מקרה אין קשר בין האישום הנוכחי לתקופה של פפ.

לא נגעתי (כמעט) :smirk:

לא מעט פרסומים שכנראה כולם מסתמכים על הדיווח הזה, שאיזשהו חבר דירקטוריון של ברצלונה לשעבר אמר שהם שילמו מתוך הגנה עצמית, כי השופטים עזרו למדריד.

לא יודע אם בארסה אשמה או לא,למי היא שילמה או לא שילמה ואם זה קשור,אבל בהחלט היו מקרים חריגים ומוזרים,במקרה נתקלתי הבוקר בתקציר של המשחק הזה נגד חיחון וזה לא נראה רק כמו שיפוט ביתי או טעות לפה ולשם,זה נראה כמו רצח מכוון של השופט,ייאמר לזכותו שלפחות הגול השישי היה חוקי.

ואיך פיקה עוצר את הכדור עם היד על קו השער בנונשלנטיות כאילו יודע בוודאות שלא ישרקו לפנדל(ואדום). :see_no_evil:

אם אתה מאמין לברצלונה, הם שילמו לו כי הוא סיפק את הסחורה. אותם דוחות על שופטים .
אם אתה מאמין שהיה שוחד, יכול להיות ששילמו לו כדי שלא יהיה יותר גרוע, או שחשבו שהוא מספק את הסחורה.
בכל מקרה, מתן שוחד הוא עדיין מתן שוחד, גם אם תביא כמה מקרים בהם בארסה נדפקה.

מדובר על תקופה 2014-2018, זה מה שחוקרים. הנה הנתונים מטראנספרמארקט, רק הליגה.
בעונת 15\14, נשרקו נגד בארסה 5 פנדלים.
בעונת 16\15, נשרקו נגד בארסה 1 פנדלים.
בעונת 17\16, נשרקו נגד בארסה 0 פנדלים.
בעונת 18\17, נשרקו נגד בארסה 2 פנדלים.
תומכי תאוריית השוחד כנראה לוקחים זמן קלנדרי החל מהפנדל בעונת 16\15 ועד הפנדל הראשון בעונת 18\17 , וזה כנראה שנתיים קלנדריות. וככה מקבלים כותרת “בארסה לא קיבלה פנדל במשך שנתיים!!!”
כאילו זה מוכיח משהו.
באותן 4 שנים בארסה קיבלה 40 פנדלים לזכותה, כולל 19 פנדלים בעונת 16\15.
לשם השוואה, גם ריאל קיבלה 40 פנדלים, ונשרקו 17 נגדה.
גם 0 פנדלים נגד קבוצה בעונה שלמה זה לא משהו חריג. בעונת 13\12 נשרקו 0 פנדלים נגד אתלטיקו.
האם יש בסטטיסטיקה הפנדלים הזאת משהו שאפשר להסיק מסקנות? לא נראה לי.

CONCEDED PENALTIES LALIGA
PENALTIES RECEIVED LALIGA

לא שאני טוען שיש לי מושג מה קרה או לא קרה שם בשיפוט של ברצלונה לאורך השנים, אבל מה שמצחיק (או עצוב) בכל הסיפור הזה, זה שהשיפוט בספרד כל-כך גרוע ואקראי, שגם אם כן היה שוחד ו"טעויות שיפוט" מכוונות - יהיה מאוד קשה לבודד את זה מכל הרעש של סתם טעויות שיפוט שבשגרה.

בגלל זה אני אומר שכל משחק בו בארסה נשדדה או קיבלה אינסוף מתנות לא מוכיח כלום.
אפשר אולי לחקור סטטיסטיקה מסוימת חריגה. אבל קודם צריך למצוא אחת כזאת. זאת של הפנדלים לא חריגה במיוחד.
החקירה צריכה להתמקד בשוחד, ואם יימצא שהיה שוחד, מה הייתה ההשפעה ומה יהיה העונש הראוי.
בינתיים אין שום ראיות לשוחד, אבל כולם בטוחים שבארסה קנתה שופטים וצריך להוריד אותה ליגה ולקחת לה תארים.