ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אני מנסה ממש להבין את כל התיאוריות שעולות פה לאוויר מנקודת מבט של אוהדי כדורגל מאוד לא אובייקטיביים לשני צידי המתרס.

משני הצדדים אפשר להראות משחקים הזויים בעד ונגד הקבוצה שאוהדים.
לבוא עם 6-0 על ג׳ירונה שלהערכתכם בעל אופי שיפוט קיצוני לטובת בארסה שקול ללהביא את המשחק השני של ריאל מול באיירן ב2017.

פנדלים בעד או נגד דימיטרי כבר הוכיח שלא בולט בצורה חריגה ועד כה לא ידוע לנו כלום על החקירה מבחינת דברים חריגים שנמצאו.

אני מצד אחד מתקשה להאמין שיש אנשים עד כדי כך כושלים ששילמו לדמות חסרת השפעה כזו שוחד שבסוף עלה לנו בשתי אליפויות. למרות שעם ברתו ורוסיי אני באמת כבר לא אופתע מכלום.

מהצד של ריאל אני לא חושב שהייתה ביקורת נוקבת והודעה חריפה. מרגיש שפלורנטינו התקפל ללחץ האוהדים והוציא הודעה פרווה. מה הסיבה? יכולות להיות אלף… מה זה בכלל משנה כרגע?

״העיקר שפיקה נוגע ביד כי לא יוציאו לו אדום״… ״המועדון התלונן על שיפוט (לא רק כאן בפורום) אולי כטקטיקת הסוואה?״

תעשו טובה ובואו נשמור על שיח מכבד, נטול קונספירציות (שיש בערימות לשני הצדדים) ונראה איך דברים יתקדמו במשפט. אם מדובר פה בשוחד- לא קיים אוהד בפורום שיתרעם על עונש כבד, אם לא…חזקת החפות עד שיוכח אחרת.

הצעה,

בהנחה ובארסה אכן שילמה לשופטים והם מצידם לא קיימו את ההסכם להיטיב עם בארסה, אשמח שיתבעו אותם על הכסף + ריביות.

(לפרוטוקול, אוי ואבוי אם בארסה שילמה כסף לשופטים. לא משנה אם הם קיימו את חלקם או לא)

אם ברצלונה עפה לליגה השלישית ריאל מדריד גם בבעיה. אנחנו גם ככה חיים בליגה צינית ולא נוצצת, רק חסר לנו גם חוסר תחרותיות. אני חושב שעצם האיפוק של פלורנטינו מעיד על כך. החדשות האלו טובות בעיקר לקבוצות האנגליות האיטלקיות והגרמניות.
אנחנו אולי נקבל עוד אליפות או שניים אבל ככל הנראה נאבד את פרוייקט הסופרליג, נאבד את התחרותיות בליגה ונצא לדרך מאוד משעממת שסופה ברור לכולם. מילאן לדוגמה.

יכול להיות שאני מפריז, מקווה מאוד שכן. זה לא נראה טוב מבחינת בארסה ואולי גם לכן פלורנטינו הצטרף לבלאגן וזרק את ברצלונה מתחת לגלגלים, כי אולי יש דברים שעדיין לא פורסמו.

ואגב, השיח פה מאוד מכבד בטח כשמדובר בנושא כה רגיש. לא ירדנו לפסים אישיים אף לא פעם אחת, אנחנו הרבה אחרי השלב הזה. אתה מצפה שלא נדבר על זה? אנחנו בעיקר לא יודעים כרגע ומנסים לנחש, לגיטימי לחלוטין.

אם נעוף לליגה שלישית יש מצב שהקישור שלנו יזהר ושצ’אבי יהיה מאמן אגדי.

בפראפראזה על המשפט ההוא עם מוחמד וההר -
אם צ’אבי לא מוכן לאמן את ברצלונה אתלטיק בליגה השלישית לפני שהוא מגיע לאמן את הקבוצה הבכירה, אז הקבוצה הבכירה תרד לליגה השלישית כדי שיאמן אותה שם.

וגם - שריכוז מאמצי השוחד הופנו למשחק בית. נגד גיחון (ותודה ל- @EJB ).
אם כן, זה אחד ממקרי השוחד הכי קורעים שבעולם.

וגם שם פדרי ישחק עד מוות וייפצע בפברואר.

בנוסף -

ניסוח…אמממ…קצת בעייתי.

שרואים אוהדי ריאל שהולכים לי למשחק מול גיחון האימתינית (משחק שעדיין ניצחנו בו 6-0…) ומתעלמים מהמשחקים שלמים שקברו אותנו משחקים שהשפיעו באמת על מאזן האליפות אז אני מבין שאין להם שום “בשר” לטענות שלהם. (הפסדנו פאקינג אליפות על טעות שופט באותם שנים!!!) כאילו שאני לא יכול ללכת למשחקים של ריאל אם אותם טעויות לטובת ריאל…

באותו הגיון אני יכול ללכת לבופון ולהביא אותו לפורום שידבר איתי על פנדל מכריע בדקה 95 בברנבאו שלרוב האוהדים האוביקטיבים ברור שלא היה.

יש שלושה אופציות .

1.ברתומאו ניסה לשחד שופטים ונעקץ ע" העסקן ההוא יכול להיות. מקווה שלא. זה עדיין חמור מאוד וראוי לקבל עונש של הורדת ליגה.

1. ברתומאו הצליח לשחד והשופטים אכן נטו לטובתנו… לדעתי לא ויש לי סימוכין לזה. וכמו שכתבתי קל מאוד להוכיח שלא קיבלנו שום שיפוט מוטה לטובתנו בשנים 2014-2017

3.ברצלונה חפה מפשע . אני כמובן מאוד מקווה שזה נכון. אם היה מדובר בנשיאים אחרים חוץ מרוסל וברתומאו גם הייתי מאמין ב100 אחוז שאנחנו חפים מפשע, אבל מהיכורתי עם צמד המאפיונרים המעורבים בפרשייה אז איך אני יסכם, אני לא יכול להיות בטוח בכלום. דרך אגב, הם מסוגלים להכל, גם לשלם לשופטים שידפקו את ברצלונה…

נ.ב אין לי שום דבר נגד אוהדי ריאל “שחוגגים” אני גם הייתי עושה אותו דבר במקומם.

גם הגול ה4 (הפנדל עם הנגיעת יד) נראה לי כמו פנדל לגיטימי דווקא.

היה פנדל,ברך לגב לשחקן מול שער פנוי זה פנדל ואדום.
ולדעתי יש הבדל בין החלטה אחת במשחק,מכריעה ככל שתהיה,לבין להתעלל בקבוצה בצורה כזו שאתה ממציא פנדלים ומתעלם מעבירות ונגיעות יד ברורות בצד השני ומאשר גול בנבדל.

טעויות קורות,התעללויות כאלה זה כבר מעבר,ולא מחייב שזה בהכרח קשור לפרשה,יכול להיות שהשופט הזה ספציפית ממש שונא את השוער של חיחון או משהו,אבל בוא נגיד שאם הייתי מייצג את התביעה במשפט הזה,התקציר הזה היה משמש לי אחלה ראיה.

ובאותה נשימה, מתעלם מהמשחקים נגד ויאריאל בטיס מלאגה וולנסיה? ששם טעויות שיפוט קשות וברורות לקחו בצורה מפורשת נקודות באותה שנה מברצלונה בשנה שהפסדנו את האליפות על 3 נקודות לריאל מדריד? אתה באמת רציני איתי עכשיו?

אז אתה תתעלם מאלו והראיה שלך היה משחק שאף אחד לא זוכר (יד על הלב אם לא היה מתפוצצת הפרשה אתה בכלל היית זוכר את המשחק הזה?) שלא באמת השפיע על כלום . אתה רציני איתי?

אם התובע יגיע עם זה הוא יפסיד .

אתה יודע את זה ואני יודע את זה. חבל להמשיך בזה אפילו.

אני גם לא מדבר על טעות שיפוט שלקחה מאיתנו אליפות ב2014 על זה שמשבצים שופטים שהם בבירור אנטי ברצלונה כמו מנזאנו ולאוז פעם אחר פעם.

באמת שלטובת התביעה אני מקווה בשבילם שהם יגיעו עם טיעונים משכנעים יותר.

כמו שאמרתי,לדעתי הטעויות האלה מתקזזות בסופו של דבר,בטוח שהיו כאלה גם לטובתכם כמו הפנדל הברור למשל של אומטיטי על רונאלדו בברנבאו ב 3-2 של מסי ובטח היו עוד.
אבל כששופט בא עם החלטה מהבית שהיום קבוצה x מביסה את קבוצה y ולא משנה מה,זו כבר בעיה (ושוב אני לא אומר שהוא שוחד או שובץ במיוחד,אבל זה נראה רע מאוד).

זה טחינת מים אתה מביא לי טעויות שיפוט. אני לא חולק איתך וטוען למשהו שהוא לא שיפוט ספרדי מחורבן אבל טעוית שיפוט קרו לטובת ולרעת ברצלונה. זה לא מראה על שחיתות.

להדגים לי שהיה שיפוט מוטה לטובת ברצלונה אתה צריך להראות לי בצורה מפורשת שברצלונה נהנתה באותו זמן של כתב האישום מאינספור טעויות שיפוט לטובתה ובמשחק אחרי משחק. לא רק שאין את זה. אני הדגמתי למעלה איך במספר רב של משחקים ברצלונה נפגעה בהחלטות שיפוט שעלו לה ביותר מ3 נקודות. אותם נקודות שהפסדנו את האליפות בהם. אף אחד לא משלם לשופטים שיעזרו במשחקים מול קבוצות כמו גיחון…

דבר שני וזה קשור לשיבוץ. תבדקו את השופטים ששובצו לברצלונה. שובצו לנו כרגיל השופטים הכי רעילים לברצלונה.

שום דבר ממה שכתבת לא יכול להסתכם ביותר “משיפוט ספרדי מחורבן”

שוב ולהדגיש אני לא חושב גם שמה שכתבתי מזכה או מטהר את ברצלונה כי יכול להיות מאוד, שהקבוצה ניסתה לשחד ונכשלה. וזה גם עבירת טוהר המידות בצורה חמורה.

הדיון שלכם על טעויות שיפוט בנושא הזה מיותר כי זה מה שהן - טעויות.
גם אם שופטים יטו משחקים הם יעשו את זה בצורה הרבה פחות ברורה מפנדל מכריע או לא לתת יד ברורה.
זה דברים יותר בסגנון של לתת למשחק לזרום או לא, לשרוק סיסטמטית בעבירות 50 50 ,להגזים בצהובים אבל לא מידי לתת 5 דקות תוספת זמן כשמגיע 3 ולשרוק אחרי 7.

בלי קשר (ואני בעיקר די בטוח שלא ימצאו כלום חוץ מתשלומים על דוחות על שופטים בפרשה הזאת) הרבה שנים הייתה לי הרגשה שיש שיפוט שמקל על ברצלונה.
בעיקר תוספות זמן הזויות ושריקות על כל נגיעה.
אבל זה רק אני, ואני גם לא חושב שברצלונה שילמו עבור היחס הזה כמובן.

אוהדי ברצלונה בטוחים שהשופטים אוהבים את מדריד
אוהדי מדריד בטוחים שהשופטים אוהבים את ברצלונה
אוהדי מכבי חיפה בטוחים שהשופטים אוהבים את מכבי ת"א
אוהדי מכבי ת"א בטוחים שהשופטים אוהבים את מכבי חיפה

הפתעה שוק ותדהמה

עזוב שנייה דיוני שוחד והטיות משחק נגד גיחון/בטיס/חימנסטיק. זה שטויות.

אני פשוט מת לדעת איך אוהד ריאל נתקל במקרה, בזמן דיונים וחקירות על החלטות שיפוט בעד ונגד ברצלונה וענייני שוחד, בסרטון של 3 וחצי דקות, מעונת 15/16, של קבוצה שהיא היריבה הכי גדולה של הקבוצה אותה הוא אוהד, שכולל גוליאדה מול גיחון, וגם צופה בזה.

בדגש על ה"במקרה".

גלילה בפיד בטוויטר,הפיד שלי משוחד כמובן😄(בכלל כרגע הטוויטר והטיקטוק מלאים בסרטונים כאלה).
ותודה על הפרגון ליכולת הזיכרון שלי,הלוואי הייתי זוכר כמה נגמר המשחק שלכם אתמול.

זה דווקא הכי קל. זה תמיד 1:0 בעונה הזו.

לשתי הכיונים…

השופט יכול להתחמק בקלות אם היו חוקרים אותו - זה שלא שרק לעבירה של סוארז על השוער בקלות יכול להגיד שהוא פשוט לא ראה, הרבה שחקנים של ספורטינג גיחון מסתירים לו וסוארז מרים את הידיים כאילו לא עשה כלום והצליח להזיז את הרגל בזמן.
גם הנבדל, קוונים לא ראו נבדלים ברורים באינספור משחקים בכל ליגה, לא עניין של השופט.
הפנדל הראשון על ניימאר, מאבק רגיל על כדור וניימאר קופץ אבל גם פה כבר ראיתי פנדלים כאלה שנשרקים לכל קבוצה, זכור לי כמעט אחד לאחד פנדל של רונאלדו באותו מקום בדיוק במדי יובה נגד ברצלונה, שאראוחו שם גוף בצורה חוקית אבל בכל זאת נשרק פנדל.
היד של פיקה אפשר לחשוב שזה פגע לו בצלע/מותן בכלל ולא ביד, השופט הדביל הזה רחוק מהאירועים.
(ד"א פיקה בפעולה נוראית הוא יכל להימנע מהיד הזאת בקלות והכדור אפילו לא הלך למסגרת.)
הפנדל השלישי, השחקן מניח את היד על ניימאר ומפריע לו כביכול, גם ניימאר מתלונן על זה ומקבל פנדל. זה משהו מעצבן מאוד ששורקים על דבר כזה לפנדל אבל ראיתי גם פה המון מקרים ששרקו על שטויות כאלו.
אם הייתי שופט הייתי מפעיל שיקול דעת ושורק לפנדלים אך ורק אם נמנע מצב טוב לכיבוש שער, חבל שזה לא ככה וקבוצות מקבלות פנדלים גם על בעיטות עקומות שהלכו לדגל הקרן אבל בדרך פגע לשחקן ביד.

הנה דוגמא לטעות בוטה שאני ממש זוכר לטובת ריאל מדריד:

השופט הוסיף דקה מעבר לתוספת משהו שלא היה מקובל באותה תקופה (וזה היה מרגיז כי קבוצות מתבנקרות ומבזבזות זמן השופט מוסיף 3 דקות ושורק ישר) ושרק לפנדל בגלל שפפה תפס שחקן ביד ונפל יחד איתו מול העיניים של השופט.

כשהסתיים הסרטון זה הפנה אותי לזה https://www.youtube.com/watch?v=MbQiSuYpBOg
חחחח

היו הרבה משחקים והחלטות הזויות לפני הוואר ואפילו עכשיו זה קורה לפעמים.

הדוח של החברה שברצלונה הזמינה הודלף ונראה שזה יותר מחזק את הגירסה של ברצלונה שטוענת שהיא שילמה בשביל לקבל פרטים טכנים על שופטים.

" BREAKING: Leaked Negreira documents have been found by

@libertaddigital

, confirming what Barça has been saying - that they only hired such a service to get technical reports on referees, which is a normal practice. Supporting evidence, in other words.

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1635760788303405062

זה הכתבה המקורית זה בספרדית כמובן והגוגל טרנלייט עושה לי חיים קשים.