ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

שאלת ‘‘מישהו הכיר את לאפורטה ושות’ כשהם נבחרו בפעם הראשונה?’’ כאילו יש מועמדים יותר טובים מלפורטה שעדיין לא מוכרים.
אני שואל שאלה הפוכה: אתה מכיר עוד דוגמאות של נשיאים שהיו לא מוכרים שהצליחו?

ויקטור פונט עשה עליי רושם של דמגוג בבחירות האחרונות.

שאלתי את זה כי כמו שאף אחד לא הכיר את לאפורטה לפני, אף אחד לא באמת מכיר את רוב המועמדים האחרים.
להגיד שלאפורטה זה הכי פחות גרוע שיש זה להסתמך על העובדה שאנחנו מכירים אותו ולא מכירים את האחרים, אבל את לאפורטה אתה מכיר רק בגלל שהוא בעבר קיבל את הצ’אנס.

פה אתה מציג את הבעייתיות.
אני לא חי מספיק שנים כדי להכיר מספיק נשיאים ואת פועלם.
מצד שני, בהתחשב באלה שאני מכיר, באלה ששמעתי עליהם, בעובדה שרובם לא טובים או מושחתים(אם לא מרגלים סמויים), ואם מה שנחשב הכי טוב זה נשיא שמנהל את המועדון לפי קפריזות, אז עולה השאלה ששאלתי בהודעה הקודמת: האם הגיע הזמן להכניס שותפים עסקיים לבעלות המועדון?

אתם שוכחים את העובדה שנונייס כיהן 20 שנים כנשיא. אחרי שעזב כיהנו כנשיאים שזכו בבחירות רק גספרט, לאפורטה, רוסל וברתומאו.

לאפורטה בעצמו כבר הפסיד בבחירות לברתומאו. חלק ממה שהביא לו זכייה זה גם הפחד שהפסד נוסף שלו יביא עוד איזה ברתומאו.

אם פונט לא היה פאנבוי של צאבי הייתי בעדו.

אני חושב שזה רק מוכיח שהמודל הניהולי של ברצלונה לא יכול לעבוד בעידן הזה. יותר מידי רומנטיקה.

אני משער שהדבר היחיד שרע במינוי של צ’אבי תחת פונט זה בדיעבד בכך שראינו את בארסה תחת צ’אבי, אבל בזמנו זה היה מינוי לגיטימי(ופופולרי אצל האוהדים) של אמון.
פונט וצ’אבי הכירו לפני והיחסים ביניהם היו מבטיחים יציבות מקצועית שלא קיימת כרגע(והייתה מאוד נחוצה באותם ימים)

אם זה ביחס ללאפורטה בלבד, אז בסופו של דבר גם הוא מינה את צ’אבי, ובוא לא נשכח את המינוי של רייקארד בקדנציה הראשונה שלו. סוג של יס מן גם כן.

מתוך המאניה :
העיתונאי חאבי מיגל בביקורת חריפה: ״לא משנה מה יקרה, לאפורטה כבר הרס את הפרויקט של צ׳אבי בצורה שהמשכיות שלו כרגע נראית כמו דבר חסר אחריות. אני אסביר, פרויקט צריך 3 יסודות כדי לעבוד: התלהבות, ביטחון ושכנוע. לפרויקט של צ׳אבי אין אף אחד מהם כרגע״.

״קשה להתרגש מפרויקט כשאתה מסיים עונה עם 0 תארים וכיסים מרוקנים שמונעים ממך להתחזק. קשה לדבר על ביטחון כשהנשיא מלכלך עלייך ואף אחד מהמועדון יוצא ומכחיש את כל הבלגאן, להפך - יש שתיקה מוחלטת״.

״המשכיות של צ׳אבי משולה לאדם מת מהלך. אם יהיו כישלונות בעונה הבאה, לאפורטה לא יושיט יד לצ׳אבי כדי להוציא אותו מהתהום, שלא לדבר על דקו, שעדיין זוכר שצ׳אבי הגן על סמואל אטו ולא עליו לפני שגווארדיולה חתך אותו מהקבוצה״.

״צ׳אבי לא יכול לברוח מהבלגאן הזה. הוא עשה הרבה טעויות העונה הזאת, אולי יותר מדי. רובן בגלל האהבה העיוורת שלו לברצלונה, להיות איש של המועדון. לשתוק כאשר רכישות שהוא ביקש, כמו זובימנדי וקימיך לא מגיעות, אבל רכישות של הנשיא עם קשרים של סוכנים כמו פליקס או ויטור רוקה, כן מגיעות. הוא עכשיו לבד, וזאת סיטואציה בלתי אפשרית״.

״אנחנו הרענו לו כשהוא הודיע על עזיבה בתום העונה, בידיעה שיציאה מהסביבה הרעילה הזאת תעשה לו טוב. היינו בהלם כשצ׳אבי 3 חודשים אחר כך הלך לבית של לאפורטה ושיכנע אותו, למעשה התחנן, להמשיך עם הקבוצה״.

״מכאן, כל האירועים נועדו לפגוע במאמן. השיא בהפסד לג׳ירונה, שם הנשיא הביע את כעסו ודקו ליכלך על המשחק מאחורי הקלעים עם אצבע מאשימה לצ׳אבי״.

״בנסיבות רגילות, צ׳אבי הוא עדיין האופציה הכי טובה לשבת על הספסל של בארסה, הוא מכיר את המועדון והאינטריגות יותר טוב מכל אחר, אבל המועדון הזה מנוהל בצורה הכי נחותה שיש וללא הגיון בכלל. לחשוב שצ׳אבי ימשיך במצב הנוכחי שלו, זאת פנטזיה. מה שברור הוא שהפרויקט הזה, שנמצא עדיין בשלבים המוקדמים שלו, יסיים במוקדם או במאוחר, מתחת לקרקע״.

לא יודע מה רמת האמינות שלו (ומה רמת התרגום של בארסה מאניה, שכבר הוטלה בספק בעבר), אבל הוא מציג כאן, במה שהדגשתי, זווית אחרת לגמרי לאירועים - לטענתו צ’אבי הוא זה ששינה את דעתו והתחנן להישאר, ולא שההנהלה שיכנעה אותו.

זה כמובן לא מצדיק את הטמטום הכללי והמאסיבי שהולך מאז (ולפני כן, פשוט כנראה לא ידענו על זה), של כל הצדדים, אבל זה לכל הפחות מעניין.

מניח שבעיקר את @Shusaku :wink:

חאבי מיגל זה מקורב של צאבי נכון?

הפוך.

אז חאבי מיגל זה בעצם טל?

לא שמענו גירסה כזאת מאף אחד עד היום למעט טל…

אם זה אכן מה שקרה, אני חוזר בי מכל הנאמר וטל יצא גדול.

ומיגל הוא הפה אל אל חי שכל מילה שלו אמת?

לא מאמין לאף עיתונאי שם.

כן ולא. גם אם הגרסה הזו נכונה באופן מוחלט, וצ’אבי הוא זה שזיגזג בדעתו ויזם את ההישארות, עדיין ההתנהלות של אלו שמעליו פשוט לא טובה. גם אם “רק” כלפיי חוץ, ובתוך הבית הדברים כן מתנהלים בצורה הנכונה. דבר שדי מוטל בספק.

עם כמה שצ’אבי לא מאמן מספיק טוב, אני חושב שהמעטפת סביב (כושר, רפואי וכו’) בניהולו של לאפורטה רק החמירה את המצב. לא יודע איך זה היה תחת פונט, אבל ממה שהבנתי ממנו הוא רצה גישה מודרנית לבארסה שאולי היתה משפרת הרבה אספקטים אחרים.

לפסול את פונט כי גם הוא רצה את צ’אבי זה לא רציני.

אני שמעתי בעיקר סיסמאות מפונט. מה זה אומר גישה מודרנית? האם הוא אמר שהיה מחליף את הצוותים המקצועיים? איך הוא תכנן לנהל את המשבר הכלכלי? מה היה לו לתת מקצועית חוץ מהמינוי של צ’אבי דאז?

כל אלו דברים שלא ממש ברורים לי. כל פעם כשהוא מתראיין כשהמצב רע או שברצוונה מוכרת נכסים הוא טוען שהיה אפשר אחרת. איך בדיוק? יש לו כסף לתת יש מאין?

הבעיה שלי עם פונט זה שהוא מקבל תמיכה, ועד עכשיו לא ברור לי קונקרטית על בסיס מה.

לא, כי הוא עדיין נשמע שהוא רוצה את צאבי גם עכשיו

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1793253033448468744

אם זה נכון, זה כבר ברמת הברתומאו פול טיים. להפגש עם מועמד למאמן שיש לך מאמן שלא פיטרת ואתה מוצא כל הזמן תירוץ אחר לדחייה .

אני כבר לא יודע מה להגיד. זה כבר ברמת הטירלול. אם פליק יש טיפה שכל בראשו שיברח מהמועדון הזה כל עוד יש לו סיכוי להצליח…

BREAKING: Deco and Bojan Krkic are scheduled to hold a meeting with Hansi Flick in London. Both flew this morning to the British capital. [

לא לגמרי מסכים.

א. יכול להיות שצ’אבי כבר פוטר, ונגלה את זה רשמית רק אחרי המשחק מול סביליה.
ב. לגיטימי שההחלטה האם לפטר מאמן, היא בהתאם למה יכול לבוא במקום (זהות המחליף, הדרישות הכלכליות שלו, הדרישות המקצועיות שלו וכו’).

מכל השטויות שההנהלה הזו עשתה, בעיקר בשבועות האחרונים, להיפגש עם פליק כרגע הכי פחות מטרידה אותי.

מן הסתם אין לי בעיה שיפטרו אותו, אבל לא נראה לי שצאבי בסטטוס של “מפוטר”

הוא כרגע המאמן. צריך להודיע לו על הפיטורים ואז לחפש מאמן. זה מזכיר לי בדיוק מה שעשו לואלורדה.

(אם הודיעו לו שהוא מפוטר ואנחנו לא יודעים על זה זה משהו אחר, )

אני חושב שזה מה שאנחנו רואים אצל כמה מועדונים בתקופה האחרונה, שימוש באמצעים טכנלוגיים, סקאוטינג מתקדם, שימוש בבינה מלאכותית וכו’. נראה שזה באמת יכול לעזור למועדון בתקופה קשה כזאת.

אולי כי הוא היה היחיד שדיבר על גישה אחרת מהשמרנות הקטלונית שאנחנו מכירים.

אני יותר הבנתי שהוא תומך בצ’אבי במצב הנוכחי מול לאפורטה. שזה הגיוני. אבל זו עדיין לא הסיבה לפסול אותו.

לפורטה קיבל את הצ’אנס וכל הכבוד לו שניצל אותו.
אחרים שקיבלו את הצ’אנס לפניו ואחריו פישלו בענק. לא שיש מדגם גדול, הם רק 3.
בנוסף , ממה שמעתי מהמועמדים האחרים בבחירות ב 2020 הם נראו לי ליצנים, דמגוגים או ברטומיאוים קטנים.
לכן אני בעד לפורטה, עד שאראה מישהו שאומר את מה שאני רוצה לשמוע.

לדעתי חוקת המועדון אוסרת את זה.

הוא בסטטוס של “תבין את הרמז כבר”…

בעיוות לדבריו של סר אלכס פרגוסון: זהו עוד יום בהיסטוריה (ואולי בהיסטריה) הארוכה של פוטבול קלוב ברצלונה.

יאללה, שהנושא הזה ייסגר כבר, לכאן או לכאן.