ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

העסקה עם נייקי תצא לפעול “השבוע” כבר איזה חודש.

זה ה"עניין של שעות" החדש.

המקור לא נראה אמין.
עיתון רק בשפה הקטלונית שנוסד ב 2010.
אני אישית לא מכיר אותו בכלל.
אין זכר לידיעה הזאת לא בספורט ולא ב MD.

בספורט מצטטים את איש הכספים של בארסה, מי שמתעניין מוזמן לקרוא.

זו הפעם השנייה שזה כבר מדווח.

פעם קודמת זה דווח במקורות שאתה אולי סומך עליהם יותר:

בכל מקרה ידוע שהמועדון עומד לסיים את העונה הרבה מתחת לצפי, ושכסף חייב להגיע מאיפה שהוא.

לפי איש הכספים של בארסה שמצוטט בלינק שהבאתי קודם, בארסה תעמוד ביעדים של התקציב.
הוא לא הזכיר שום הלוואה נוספת. יכול להיות שהוא מסתיר את זה, ויכול להיות שלא צריך.
שאלה אם הם יכולים לקחת הלוואה כזאת בשושו בלי להעביר את זה דרך אסיפת הסוסיוס.

נטען שההלוואה אמורה לכסות את הכסף שלא שולם על ידי ליברו, על סך 40M. אז לא ברור למה מדברים על ההלוואה בסך 100M.

הרבה דברים נאמרים על ידי הרבה אנשים. אז מה?
יש לו עד ה-30/6 ויכול להיות שהוא כבר לוקח בחשבון את העסקה עם נייק.

נטען שההלוואה אמורה לעזור לשלם משכורות כתוצאה מכך שהמועדון לא הגיע ליעדים הכלכליים שלו.
הכיסוי להפסדים הכלכליים אמור להגיע דרך נייק.

ב’ספורט’ אומרים שבארסה בטוחים שהם עומדים לסגור עסקה שתכסה את החור של ה-40 מיליון על ‘בארסה סטודיוס’, וזה יוביל את המועדון ל-1-1 בשוק ההעברות.
לכן הם גם לא לחוצים לסגור את העסקה מול נייק.

צ’אדי ריאד עבר רשמית לקריסטל פאלאס ואמור להכניס למועדון באיזור ה-10 מיליון יורו. אולי גם חלק מהאופטימיות.

מתי? “השבוע” או “בשעות הקרובות”?
“בקרוב” זו כמו הבקרוב של להגיע לניצחון המוחלט?

אחרי כל החירטוטים של החודשים האחרונים, עד שהכסף לא נכנס לחשבון אני נותר ספקן.

בצד החיובי של הדברים, אני מעדיף שלא יהיה להם כסף לרכוש את מרינו, אז לפחות זה.

יש להם עד ה-30/6 לסגור את כל הפרטים לעונה הנוכחית.

רוג’ר טוריו, עיתונאי של MD שאני יחסית מכבד, טוען שנמצא קונה ל 15% של בארסה סטודיוס.
מדובר באותם 40M שהקרן נגרמנית ליברו לא שילמה.
הוא אומר שהדיל נסגר כבר, וכרגע עורכי הדין עוברים עליו. ייחתם לפני ה 30.6 ויאפשר לבארסה לעמוד בתקציב ולסגור את העונה עם רווח קטן.
הוא גם אומר שזה מספיק כדי לחזור לכלל 1:1 , שלה ליגה כבר אמרה OK במידה וזה ייסגר.

כל זה בלי מכירות ובלי לערב את הכסף של נייקי.
הוא לא אמר מי הקונה, אני מקווה שזה לא חמסניקים מקטר.

בעניין של נייקי,
טוריו אומר שכמעט הכל סגור.
בארסה תקבל 90M קבוע לשנה פלוס בונוס חתימה 150M.
חילוקי דעות על משך החוזה, בארסה רוצה 10 שנים ונייקי רוצה 15 שנים.
בנוסף , אין הסכמה טוטלית לגבי אופן המכירה. בארסה רוצה למכור את החולצות לא רק בחנויות הרשמיות שלה, ונייקי מתנגדת.

אנקדוטה קטנה - נייקי הדפיסה כבר הרבה חולצות , אבל לא יכולה למכור אותן כי יש שם לוגו ישן של ספוטיפיי. הם מייצרים עכשיו סטוק חדש, בטח הרבה ילדים סיניים מזיעים הקיץ.
הם מקווים למכור את הסטוק הלא תיקני איכשהו מתישהו, לנו האוהדים אולי תהיה הזדמנות לקנות חולצה מקורית במחיר ריצפה.

“זה רק עניין של זמן”

אני שומע את זה כבר שנה שלמה

אחרי כל ההבטחות הריקות, אני אאמין לדיווחים האלו כשהכסף יהיה בבנק.
נגיד ואנחנו מקבלים את ה-40 מיליון ונמצאים ב1-1, זה אומר שבסיטואציה העוד יותר תאורטית בה נייקי נותנים לנו 150 מיליון מענק חתימה, אנחנו יכולים להשתמש ברוב הסכום הזה כדי לרכוש שחקנים?

לא בטוח.
אם יש מענק חתימה ביולי זה אומר שבארסה מתחילה את עונת 25\24 בפלוס ענק. זה אמור להשפיע על תקרת השכר בעונת 26\25.
לא בטוח שאפשר להשתמש בזה מיידית, או בכלל. אולי יגדירו את זה בתור lever כמו מכירת זכויות שידור שאי אפשר להשתמש כבר לקניות שחקנים.
אבל אפשר לשלם עם זה משכורות או לסגור חובות, זה בטוח.

למה שזה ישפיע על 25/26? זו הכנסה מיידית, כמו מכירה של שחקן.

סביר להניח שזו גם הסיבה לבונוס המשמעותי. זה על חשבון תשלום שנתי.

זה לא כמו מכירה של שחקן.

למה לא?

כי זה לא ממכירה של שחקנים.
זה חלק מהכנסות אחרות שיש באותה עונה, כמו למשל הכסף ממכירת חולצות. זה כאילו חלק מהתקציב של אותה עונה שבעקבותיו נקבעת מגבלת השכר לעונה שאחרי.

יש פה שתי דברים שאתה כותב שאני מכיר אותם אחרת.

1. תקרת שכר. זה נקבע פר עונה, בתחילת העונה לפי צפי של הכנסות והוצאות.
    לדוגמא, בארסה ממהרת לסגור עד ה-30/6 את ההכנסות של העונה הזו. אם מה שהיית כותב היה נכון, אז הם לא היו יודעים כמה כסף חסר כי ההוצאות של בעונה הבאה יתרחשו רק בעונה הבאה.

2. איך מחשבים הכנסות.
    זה לא מכירה של שחקן, זה מכירה של זכויות ביגוד או שיווק או איך שלא מתארים את זה. בסוף מדובר במכירה.
    אני לא רואה סיבה שזה לא יירשם בספרים וירים את תקרת השכר.

בארסה צריכה לעמוד בתקציב שנקבע בקיץ 2023 לפיו קיבלה מגבלת שכר לעונה הזאת.
חסר להם סכום מסוים שהם צריכים לגרד עד ה 30.6 .
אם יעמדו בתקציב, שהיה צריך להסתיים ברווח קטן, כבר סגרו עם לה ליגה שברסה תחזור לכלל 1:1. לכן הם יודעים בדיוק כמה כסף חסר.

מדובר בכלל 1:1, לא ביד חופשית. כלומר על כל יורו ממכירת שחקן תוכל להשתמש את כולו לקניית שחקן אחר, וכך גם בשכר.
עדיין תהיה תקרת שכר כלשהי, כמו שיש לכל קבוצה, גם לריאל. אני מניח שהתקרה תושפע מאיך בארסה סגרה את העונה הקודמת.
תקרת השכר מתפרסמת ביולי, אולי לפני שהחוזה עם נייקי ייחתם בכלל, אז הגיוני לי שזה לא ישפיע על התקרה.
ההכנסה מנייקי תירשם בספרים, אבל לא בהכרח תשפיע על תקרת השכר או על כסף שמותר להוציא על שחקנים כבר בקיץ הזה.

כל זה לא סתרתי, אבל מה שחסר פה לדעתי זה שמחושב לפי הכנסות והוצאות של העונה החולפת.
הם יודעים בדיוק כמה כסף חסר, כי הכסף.שחסר הוא בהתאם להוצאה השנתית.

יש נוסחה קבועה לקביעת תקרת שכר:

Looking at all the factors that make up the SCL, the limit for each club corresponds to a simple equation: budgeted non-sporting expenses are subtracted from the budgeted revenues, taking also into account the debt repayments, as well as the losses to be recovered. The remaining sum is the SCL of the club in question.

הכנסות צפויות - הוצאות לא ספורטיביות צפויות(ובהתחשב בתשלומי חוב וכיסוי הפסדים ישנים) = תקרת שכר.

החישוב שאתה מדבר עליו ביולי, הוא על סמך הכנסות והוצאות לעונה הקרובה.
בנוסף, תקרת השכר מתפרסמת בתקשורת אחת לכמה חודשים, אבל מתעדכנת למועדונים כל הזמן.

זה מה שאני מכיר.