ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

הם לא פירסמו לינק עם ההודעה שלהם. קצת מוזר.
אבל מצאתי עכשיו דיווחים שתומכים בסכום המדובר(130), עוד כסף שאמור להיכנס עבור בארסה סטודיוס לפני סיום העונה מחברות אחרות. כבר שכחתי מזה לגמרי.
נחכה ונראה.

עדכון - אז כן מדובר בכסף שאמור להגיע רק בספטמבר הקרוב שהיה אמור להגיע החודש.

While desperately looking for a new ally, the board has managed to gain a greater margin of time on the next payment deadline for Barça Studios . According to the information provided by the RAC1 Tu Diràs program , the next 60 million euros that the club was supposed to receive before June 30 have been extended to September 15, which means less pressure for Laporta in the coming weeks. .

לכאורה בארסה צריכה 70 מיליון עד סוף החודש, ואז ההסכם עם נייק כנראה יכסה את ה’‘חוסרים’’ של העונה הבאה.

אני מסכים עם כל מה שכתבת לפני כן, על צפי הכנסות מדברים רגילים או על הוצאות קטנות.
אבל אני לא השתכנעתי עד עכשיו שהכנסה גדולה חד פעמית שלא ניתן לחזות מראש תשפיע מיידית על תקרת השכר.
בין אם זה נייקי או מכירה של שחקן יקר או וורן באפט נפתר ומוריש את כל כספו לבארסה.
אני חושב שברגע שתקרת השכר מפורסמת, היא לא משתנה בעקבות ההכנסות הבלתי צפויות שבאות אחר כך. אתה בינתיים לא הבאת הוכחות חותכות שאני טועה, אלא רק את דעתך.

אם אני צודק, אני מקווה שלפורטה לא הכניס את הבונוס של נייקי להכנסות צפויות לעונה הבאה או שטבאס לא קיבל את זה. העיסקה יכולה ליפול, או שנייקי יכולים לנצל את ההתחייבות של לפורטה כדי להוריד את המחיר. זה יהיה מאוד לא אחראי מצידו.

הכוונה שלי הייתה למחוק לרגע את האפשרות שהעסקה עם נייק כבר הוגשה לליגה לצורך דיון על עסקאות חדשות וההשפעה שלהן.

לגבי תקרת השכר, בוא רגע נשים בצד את מה שאמרתי.
איך אתה מסביר את הדברים הבאים בהקשר הזה:

1. אם הליגה קובעת את תקרת השכר ביוני-יולי, למה היא מפרסמת אותה רק בספטמבר אחרי שהחלון נסגר?
  2. בארסה סגרה לא מעט עסקאות ביולי-אוגוסט של קיץ 22’, והתקרה שנקבעה לאותה עונה הייתה מאוד גבוהה ושוייכה לאותן עסקאות שקרו במהלך חלון ההעברות.
  3. נניח לרגע שהליגה קבעה תקרת שכר של 500 מיליון יורו, ולבארסה התחייבויות של 600 מיליון יורו. ובמהלך הקיץ נסגרה עסקה עם נייק שמכניס בונוס של 150 מיליון יורו במכה(ונצא מנקודת הנחה שהליגה לא עושה בעיות בעניין הזה). איך אתה מחשב את הכסף הזה עבור חלון ההעברות?

אלה טיעונים חזקים ואני נוטה להודות שטעיתי ואתה צודק ברוב דבריך.
בעיקר שתקרת השכר לא נקבעת בסוף יוני אלא עיסקאות של הקיץ משפיעות גם.
בדקתי מתי הודיעו על מכירות זכויות השידור. 10% ב 30.6.22 ואז עוד 15% ביולי .
כלומר היה חשוב גם לסיים עונה קודמת ברווח וגם להכניס עוד כסף ביולי.
אז אני מקבל את הטענה העיקרית שלך שהכסף של נייקי, אם ייכנס ביולי, ייחשב לצורכי תקרת השכר.

אני מניח שבארסה פונה לליגה לפני סגירת העיסקה ושואלת מה תהיה התקרה במידע וזה ייסגר ומה תהיה התקרה אם לא. בליגה בודקים את העיסקה המסתמנת, ולפי אלגוריתם מסובך כלשהו מחליטים בכמה אחוזים מותר להשתמש להגדלת ההכנסות הצפויות שמשפיעות על התקרה.

נזכרתי בעוד פרט .
לפעמים הליגה מאשרת תקרה מוגדלת כי החלון הולך להיסגר אבל העיסקה עוד לא נסגרה. במקרה הזה הם דורשים בטחונות אישיים של לפורטה ושות’ , שיפקידו את הכסף החסר בבנק. אם העיסקה תיפול בסוף, ההכנסות של בארסה לא נפגעות.

עכשיו נשאר לנו להבין האם צריך את נייקי כבר ביוני, או שמספיק למכור מחדש את החלק של בארסה סטודיוס שהקרן הגרמנית לא שילמה עליה.

לפי הפרסום של האת’לטיק רק אחרי המענק של נייקי אנחנו נגיע ל1-1, ואז בשביל רכש צריך למכור ונוכל לקנות בסכום שנשיג ממכירות.

לא יודע אם זה נכון, אבל אם כן זו סיטואציה קשוחה. קשה לי להאמין שנצליח להכניס מספיק בשביל מישהו כמו ניקו. האופציות הכי טובות זה ראפיניה ופראן שלא רוצים ללכת.

ההודעה ההיא מאוד מעורפלת. גם לפני 1-1 אפשר להשתמש בחלק מההכנסות.
גם לא מצאתי שום כתבה חדשה של האתלטיק על הנושא הזה.

בכל אופן, לא סתם ברצלונה מנסים להכניס כסף מכל זווית.

גם רומיאו וגם לפורטה אמרו שהמצב הפיננסי התיצב ושהולכים לסגור את השנה כפי שתוכנן.
הבונוס של נייקי לא תוכנן.
אם בסוף יסתבר שיש חור של 100 פלוס מיליון, בנוסף לכסף שהגרמנים התחייבו אך לא שילמו, לפורטה יוצא חתיכת שקרן ובארסה ממשיכה להפסיד המון כסף.
אני מאוד מקווה שזה לא המצב וחסר לנו 40 מיליון, לא 140.

@Eyal, כותרת ראשית ב’ספורט’ שביום חמישי בישיבת ההנהלה תאושר עסקת ‘בארסה סטודיוס’ החדשה שתפתור את עניין התשלום של ליברו, ואז בארסה תודיע על כך רשמית. אך העניין עלול להתעכב בכמה ימים.
נשבע שככה כתבו.

כרגיל - עניין של שעות.

השנה היא 2048 ברצלונה פשטה את הרגל ירדה לליגה השלישית, ספורט ורומאו מדוחים שהשבוע ביום רביעי תכונס ישיבה לאישור ההסכם ובנוסף גם החסות מנייקי, אבל זה יתעקב בעוד כמה ימים…

השנה היא 2072 ברצלונה ירדה לליגה למקומות עבודה, ספורט ורומאו מדוחים שהשבוע ביום רביעי תכונס ישיבה לאישור ההסכם ובנוסף גם החסות מנייקי, אבל זה יתעקב בעוד כמה ימים…

השנה 2102 אתם כבר יודעים את ההמשך.

אם זה לא היה ברצלונה זה היה מצחיק

עושה לי דה זה וו לדיווחים על החזית הצפונית שאוטוטו מתחילה שם המלחמה (ככה מנובמבר בערך)

איפה רומרו שידווח שיש תנועה במשרדים?
יש סכנה שמישהו שם הזמין סושי/פיצה ואנחנו לא יודעים. הוא מועל בתפקידו

רץ ברשת עכשיו שהסכם התחליף לליברו, סוכם ואושר ונשלח לליגה.

היום ה 1 ליולי, ואין שום זכר ל 40 מיליון שחברה מסתורית הייתה אמורה לשלם.
ברלבו אומרים שאם מו"מ התחיל לפני ה 30 ליוני, יהיה אפשר להכיר בהכנסות מההסכם אפילו אם ההסכם הסופי והכסף יגיעו אחרי ה 30 ליוני.
הגרמנים היו אמורים לשלם 40M בדצמבר ועוד 20M עכשיו ביולי, כך שמדובר על חור של 60M שצריך לכסות.
ברלבו טוענים ש 60 מיליון בהחלט יספיקו כדי לחזור לכלל 1:1 בחתימות. קודם היו דיווחים על 100M, אבל לכו תדעו.
עד שיהיה הכסף, לא יהיו שום החתמות.

להכיר בהכנסות לצורך כלל ה 1:1 או לצורך הדוחות הכספיים לשנה שהסתיימה ב 30.6.2024?

לצורך הדוחות של עונה 24\23.
40M שהגרמנים לא שילמו בדצמבר 23 יהיה אפשר להכיר אפילו אם מו"מ שהתחיל ביוני יסתיים ביולי-אוגוסט.
עוד 20M שהגרמנים לא ישילמו עכשיו יהיו חלק מהתקציב של 25\24.
מחפשים מישהו שייקח את כל ההתחייבויות שלהם.

אם אפשר קצת סדר.
לגבי העסקה שהגרמנים לא שילמו מדצמבר 2023, אני מניח שביום החתימה כל הצדדים ציפו שהעסקה תושלם ותשולם לפי המועדים הנקובים בחוזה. ברגע שלא שולם זה יכול לנבוע משתי סיבות ולכל אחת “טיפול” שונה: אם מדובר בבעיה כלכלית של הרוכש שאינו מתכחש לחוב שלו כלומר קיבל מה שהובטח לו וחייב לשלם עבור זה, הרי שזה חוב מסופק או אבוד שזו הוצאה, כלומר ההכנסה נשארת אבל רושמים הוצאה בגובה של הסכום שלא צפוי שיתקבל. אם הרוכש לא מוכן לשלם כי לא קיבל מה שמובטח לו (למשל קיבל את האחוזים אבל טוען שהנכס פגום ביחס למה שהובטח) הרי שאין לרשום הכנסה (עד שיתקבל כסף או למשל פסיקת בית משפט שהרוכש חייב לשלם).
לא הבנתי איך מסתדר (לגבי 40 מיליון) שהכסף אמור היה להתקבל בדצמבר 2023 אבל המו"מ התחיל ביוני ויסתיים ביולי-אוגוסט. בכל מקרה הכרה בהכנסה היא במועד השלמת העסקה, כלומר לא מספיק שיש מו"מ אלא צריכה להיות הסיומת החיובית (חתימה והתקיימות כל התנאים המתלים אם יש כאלה) לכן אין אפשרות שמו"מ יצדיק הכרה בהכנסה.
לא הבנתי גם למה אתה מבחין בין ה-40 ל 20 מיליון. מה שליום 30.6 טרם נסגר חוזית - לא יכנס לדוח 23/24 ליום 30.6.
מה שכן, אין צורך לחכות ליום התקבול כדי להכיר בהכנסה (בתנאי שצפוי שהכסף יתקבל).

העסקה אושרה ע’‘י לה ליגה בקיץ 22’.
מאז עוסקים בהתבחבשות כדי לייצר תחליף שאשכרה ישים את הכסף.
ליברו הגיע בקיץ שעבר כדי לשלם במקום חברה אחרת, היא לא עשתה את זה.
יש 60 מיליון ששייכים לעונה הזאת שלפי הדיווחים הליגה מחזיקה במסמכים שלה, אך העסקה לא נחתמה סופית עדיין.
עוד 40 מיליון קיבלו הארכה עד ספטמבר, שוב, לפי הדיווחים.

מה זה אומר אישור ע"י לה ליגה? הרי לה ליגה אינה בעלת זכויות החלטה וחתימה בבארסה, ועסקה של בארסה תצא לפועל ללא קשר ללה ליגה. לכל היותר לה ליגה בוחנת את העסקה כדי לקבוע איך היא תשפיע על ה-FP.
אתה כותב שמתווה העסקה אושר אבל לא התקבל כסף, לכן ליברו נכנסו לתמונה. זה אומר שהעסקה המקורית כבר לא קיימת, ועכשיו ליברו רוצה לבוא במקום הרוכש המקורי, אבל היא לא שילמה. כלומר- גם איתה אין עסקה מחייבת כרגע.
לא הבנתי אילו מסמכים בידי הלה ליגה אם עדיין אין עסקה- מסמכי טיוטה לא מחייבת?
ומה זה אומר ש 40 מיליון קיבלו הארכה לספטמבר- שנחתמה עסקה סופית, ומועד התשלום הוא ספטמבר או שמקווים לחתום עד ספטמבר? לכל מצב עובדתי ברור שיש טיפול אחר מבחינת הכרה בהכנסה.

המקרה שלנו הוא שהעיסקה נחתמה, אבל לאחר מכן צד אחד התחרט וסירב להעביר תשלום. לכן הצד השני לא סיפק את הסחורה.
זה לא דומה לאף אחת מהאופציות שציינת.
התשלום של ליברו שהיה אמור להיות מועבר ב 2023 בסך 40M ,היה חלק מהתקציב של בארסה. את לה ליגה סיפור התשלום לא מעניין , מבחינתה בארסה התחייבה להכנסות מסוימות ולא עמדה בהן.
זה מה שאריאל התכוון כשאמר “העסקה אושרה ע’‘י לה ליגה” .היא הכירה בהכנסות האלה לטובת הפייר פליי של 24\23. (בניגוד למינופים אחרים)
ה 20M הנוספים היו אמורים להיות משולמים בקיץ 2024. אני מכניס את זה כי בארסה מחפשת רוכש שישלם את כל ה 60M פלוס התחייבות עתידית שלא תשולם על ידי הליברו. ה 20M אמורים להיות חלק מהתקציב ל 25\24, ולכן משפיעים על ה FP.

החידוש בכתבה הוא שכביכול לה ליגה מרשה לרשום הכנסה שנעשתה אחרי תום העונה בתנאי שמו"מ התחיל לפני. זה חוק של הליגה, לא משהו אוניברסלי.