ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

כל העסקאות שנחתמו אך בסוף לא יצאו לפועל לבטח לא נרשמות בספרים ומן הסתם בגלל שלא היו- לא יחשבו ל FP.
לגבי הרוכש החדש ב- 60 מיליון מן הסתם לא יכנס לדוחות 2023/24 אלא רק בתקופה שייחתם, ואז לה ליגה יתחשבו בו, אם הם כבר אישרו את ההתקשרות אף שטרם נחתמה.

שוב, זה לרשום את ההכנסה לטובת ה- FP, ולא נראה הגיוני שהליגה תאשר לפני החתימה כי כל מו"מ עלול לא להבשיל.

אני לא דיברתי על רישום בספרים, אלא בחישוב עבור ה FP.
ה FP לעונת 24\23 חושב בקיץ 23 , כאשר הכנסות של 40M מליברו נלקחו בחשבון. אבל הם הפרו את החוזה ולא שילמו.

אני לא איש פיננסים, אבל אני מכיר בהכרת הכנסה ברגע חתימת החוזה למרות שהכסף עדיין לא שולם בפועל. אצלינו בחברה עושים את זה המון - לחץ לסגור עיסקה עד תום הרבעון כדי לדווח הכנסות לבורסה, ואז עובר X זמן עד שהכסף מועבר.
לא נראה לי מצוץ מאצבע מה שכתוב בכתבה.

אבל הייתה חתימה וצד שני הפר את החוזה. אולי זה מקל מבחינת הליגה?
יכול להיות שיש הבדל בין רישום הכנסה בספרים עבור צורכי מס נניח, לבין הכרה של ההכנסה עבור צורכי ה FP. יכול להיות שלליגה יש חוקים משלה, ועבור צורכי ה FP תאריך תחילת מו"מ הוא זה שקובע.

אני לא משוכנע שהכתבה נכונה, אבל אני גם לא רואה סיבה וודאית לפסול אותה.

מסכים בהחלט- תזרים הכסף אינו תנאי לעיתוי ההכרה בהכנסה, ובתנאי שצפוי שהכסף ישולם.
ה FP אינו כללי חשבונאות אלא כנראה כללי טבאס.
כאשר יש חתימה על חוזה מכירה, וצד הקונה מפר את העסקה, וברור גם שלא הולכים לבית משפט כדי לכפות את ההסכם אלא פשוט מבטלים את החוזה - אין רישום של הכנסה.
לכל היתר שרשמת- אני לא מתיימר להבין (ענייני ה- FP), ובהחלט הגיוני שאתה צודק

העסקה המקורית אושרה ע’‘י לה ליגה בקיץ 22’ והשפיעה על תקרת השכר לאותה תקופה. 200 מיליון עבור 49% מבארסה סטודיוס.
התשלומים של אותה עסקה חולקו לכמה פעימות, כשאין תשלום תקרת השכר באותו רגע נפגעת.
לליגה לא אכפת מי משלמת כל עוד משלמים. הבעיה מתחילה כשלא משלמים.

כרגע חסר 40 מיליון של קיץ 23’.
ישנם עוד 60 מיליון של קיץ 24’ שלפי הדיווחים, הליגה הסכימה לדחות מיוני לספטמבר. אם לא יהיה תשלום, זה יפגע שוב בתקרת השכר.

ל-40 מיליון, שדחופים לעכשיו כי אחרת הליגה לא תתן לבארסה לפעול ב-1:1 בשום מצב, לפי הדיווחים יש הסכם מוכן שאמור לקרות בימים הקרובים והמסמכים נמצאים אצל הליגה. בשביל שקיפות/אמינות או כדי להוכיח שיש עסקה בפתח ושהיא תיכלל לעונת 23/24.

מעולם לא עניין אותי הקטע של הכנסות לצורך תקרות שכר ורכישות. כל מה שכתבתי זה בהקשר של דוחות כספיים לפי הכללים המקובלים.
מה שרשמת על העסקה של ה- 200 מיליון עם תשלומים בפעימות, שאושרה לצרכי FP, ופתאום לא מתקבל הכסף זו שערוריה עם ניחוח של קומבינה כי מי עושה עסקה בכזה פרופיל (שפרטיה הם בעין הציבור ולא חסויים) ולא משלם חלק מהתמורה כשהצד השני לא מנהל מלחמת חורמה להשיג את הכסף/את האחוזים שלא שולמו, אלא אם כן הקונה בכינוס נכסים/פירוק?
בוסף מעלה תהיה: המועדון כל הזמן מתנהל סביב ה 1:1, שאם אני מבין נכון משמעו שכדי לרכוש שחקנים ב X יורו חייבים למכור שחקנים עם תמורה של X יורו. עצם ההתעסקות הניהולית סביב ה 1:1 מלמד שתשומת לב המועדון היא איך לרכוש שחקנים וכיצד לגרום שכל עסקה תאושר. איך זה עומד בקנה אחד עם אמירת הנשיא שבארסה כמועדון שם את הדגש על הלה-מסאיה?

אין לי ספק ש’בארסה סטודיוס’ זה תרגיל לניפוח הוצאות וכתבתי את זה כבר בעצמי. אפשר להבין את זה גם מהבנה שהרוכשים עצמם עד כה הם מקורבים של לאפורטה.

בנוגע לחלק השני, המועדון אף פעם לא התבייש מלקנות שחקנים, אבל זה לא אומר שאי אפשר לשלב את זה עם קידום שחקנים מלה מאסיה. גם טכנית אם אתה ב-1:1 זה לא אומר שתצליח לייצר מספיק הכנסות כדי לרכוש שחקנים.

פשוט מאוד - לאמין בימין וניקו בשמאל.

image

לא בטוח בכלל שמכירת בארסה סטודיוס היא תרמית.
לפורטה אמר במפורש שבארסה הולכת לתבוע את ליברו.
אני לא מאמין שזה תרגיל פיננסי נטו.
אני די בטוח שזה גם אסור על ידי אופ’'א, ובארסה תיענש קשות אם זה כך .
יכול להיות שלפורטה מכר להם לוקשים, והערך לא שווה את ההשקעה. ליברו, כמו אלה שקנו אחוזים לפניו, גילו את זה אחרי חתימת החוזה ומעדיפים לספוג קנס מלשלם את מלוא הסכום.
גם זה גרוע לבארסה, אבל פחות גרוע מתרמית שאתם רומזים.

כמו שאריאל אמר, התבססות על לה מסיה לא אומרת שאין רכש. גם בדור הזהב שלנו היה בקבוצה רכש. מה לעשות שאין לנו ילד ווינגר ברמה של ניקו או קשר אחורי וורלד קלאס.

מארקה ו MD אומרים ביחד שהמכירות של מושבי VIP בקאמפ נואו החדש הולכות מצוין ולמעשה נמכרו כבר 95% מהמושבים האלה.
הרוב בחוזים של 8-10 שנים, כלומר יש אמון בעתיד של בארסה.
המחירים נעים בין 8000 ל 22000 יורו לשנה ויש 9400 מושבים כאלה. הכנסה צפויה רק מזה היא 120M לשנה.

@dmitrys אנחנו עשירים? :joy:

BREAKING: Barcelona will finally receive the €40M Libero money today through a club sponsor who will keep the shares of German fund. Agreement to be signed THIS afternoon

https://x.com/BarcaTimes/status/1820765635292315846

לא יודע למה זה מזכיר לי את זה מהסרט

אך אני מתגעגע לשנים האלו של התחלת המילניום… תחזרו אוי יורוטריפ שפכתי ניטים מגללו…

“אחרי הצהריים” זה ה"עניין של שעות" של היום?

''תיחתם אחרי הצהריים, אך עלולה להידחות לערב או למחר בבוקר".

אני בעד שהיא תידחה עד לשנייה אחרי תום מועד ההעברות. אולי ככה אולמו לא יגיע.

הודעה שלא התיישנה טוב.

אז…מתי בחירות?

אז בשעה טובה יש הודעה רשמית על ההסכם עם המחליפה של ליברו.

נשאר ׳רק׳ ההסכם עם נייק.

נשאר “רק” לקבל את הכסף.
את הסכם המכירה כבר חתמנו פעמיים לפני האראמארק האלה.
אבל זאת בעיה של הקיץ הבא אם הליגה תכיר בהסכם הזה.

קצת מוזר שחברת קייטרינג קונה חלקים מחברת מולטימדיה ועוד ב 40 מיליון יורו.
חיפוש של 2 דקות בגוגל מעלה שחברת האם Bridgeburg Invest מחזיקה ביו"ר העונה לשם ז’ואן לפורטה. יש עוד חברי החונטה בדירקטוריון.

מצד אחד נראה מסריח , מצד שני נראה שלפורטה ושות’ שמים את הכסף שלהם כדי להציל את בארסה.

עדיין לא הייתה עסקה אחת של בארסה סטודיוס שלחברה הקונה לא היה קשר אישי ללאפורטה.
ברור לי שזו קומבינה מארץ הקומבינות. דרך לאפשר לבארסה למשוך זמן עד שיוכלו להרים את ההכנסות של המועדון. אמרתי את זה מזמן.

אני גם בסדר עם זה כל עוד זה מקדם את המועדון.

מה היה הקשר של לפורטה לליברו?

בזמן שהעסקה נחתמה/סוכמה המנכ’‘ל היה פיטר קניון(לשעבר מנכ’'ל מנ.יונייטד וצ’לסי) ומכר של לאפורטה.

אני רוצה לתקן את עצמי.
החברה המוזרה שלפורטה היו"ר שלה היא לא חברת האם של Aramark.
Aramark שקנתה את החלק של ליברו היא חברה אמריקאית גדולה עם הכנסות של עשרות מיליארדי דולרים בשנה.

Bridgeburg Invest בעצם חלק מבארסה ויז’ן, היא לא חברה חיצונית.
לפורטה לא שם את הכסף שלו בעיסקה. אולי הרוויח איזו עמלה על הדרך.