ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אופ"א משהה סנקציות נגד בארסה, ריאל ויובנטוס, כמו שהוזכר באשכול של ההעברות.
לשון ההודעה

אתה יודע מה לגבי הקנסות של המעודונים האנגלים? אלו שפרשו? הם ישלמו את הקנס לאופ"א?

אתה צוחק משה? קנס לאופ"א? הם קיבלו כסף מאופ"א כהוקרת תודה, נראה לי אתה דיווחת על זה כאן.

לפי מה שקראתי היום, המועדונים שפרשו ראשונים, הגיעו לפשרה שהם ישלמו סכום כולל, שאני לא זוכר בדיוק כמה , לאופ"א בתור קנס.

מה שאתה מדבר זה על כספים שהועברו להם מתחת לשולחן בצורה לא רישמית כדי שיתקעו סכין בגב של פלורנטינו. בכל זאת זה ספוקלציה, לא משהו רישמי.

https://twitter.com/LaSenyera/status/1406504660735823876

https://twitter.com/LaSenyera/status/1406507266879131650

הוא מדבר ועושה, שיחשוף הכל. כל הביזה והשוד שנעשה למועדון פה בתקופת רוסל וברתומאו. אני מקווה שאחרי האסיפה הקרובה של חברי המועדון שבו הוא יוציא את זה לאור, יגיע גם השלב של התביעות האזרחיות. ברתומאו ורוסל צריכים מצידי לרדת לאשפתות.

ובנושא אחר אבל קשור:
Laporta: “Piqué’s desire to lower his salary in this delicate financial moment? We are very happy and grateful because he’s the first one who will help, for sure. He has shown his commitment to Barça in complicated moments.”
פיקה - ריספקט.
אם הוא ומסי יסכימו להוריד במשכורת, אני חושב שכל קלאב דה אמיגוס יצטרף.
אם שאר המרוויחים הגדולים לא יצטרפו (גריזמן, דמבלה, אומטיטי, פיאניץ’, דה יונג) הם יימכרו או ישבו ביציע.

ההנהלה השיגה את הסכמת הסוסיוס להלוואת ענק בסך 525M יורו ל 15 שנים בריבית של 3%.
זה ישמש לכיסוי החובות הכי בוערים ותשלום משכורות. לא ישמש לרכישות.
בנוסף יוכלו להחזיר הלוואות קודמות של ברטומיאו שנלקחו בריבית הרבה יותר גבוהה.
אפשר להבין מהידיעה שפרטי ההלוואה כבר סגורים, ורק היה צריך את האישור העקרוני של הסוסיוס.

אלה חדשות מצוינות. גולדמן סקס לא פראיירים, ואם הם מוכנים לתת הלוואה בריבית כה נמוכה, סימן שהם מאמינים שהסיכוי שבארסה תחזיר אותה מאוד גבוה. כלומר הם מאמינים בבארסה. להבדיל מההנהלה הקודמת שריבית גבוהה בהלוואות שלקחה העידו על חששות של בנקים ממנה.

@dmitrys

אני לא ליד מחשב, יש לך מושג אם פורסם נתונים על החוב שלנו?

club’s provisional adjusted debt has risen to 1,044 million euros, which will probably be even higher

לא יודע אם וכמה זה נכון -

אבל אם כן, מדובר בהצלחה ענקית של לאפורטה.

אוהדי ריאל מסתכלים במבוכה על ראמוס שלא הסכים לחוזה עם קיצוץ 5% (חוזה חדש, לא קיים!) לשנה או 10 לשנתיים.

חיפשתי את הידיעה באתר של cadena SER אבל לא מצאתי.
אם שי כתב את זה, זה בטוח נכון :grin:

מה שכן, מצאתי מספרים די מפחידים.
ב 2019\20 מגבלת השכר בליגה עבור בארסה הייתה 671 מיליון יורו.
ב 2021\22 מגבלת השכר תהיה 383 מיליון יורו. כמעט חצי. זה אומר הכנסות צפויות של 550 מיליון בלבד.
טבאס, הנשיא של הליגה, כבר הודיע ללפורטה שבארסה לא תוכל לרשום את מסי אם היא תעבור את מגבלת השכר. כמובן שאת כל החדשים גם.

אם הידיעה של בארסהמאניה נכונה, אני לא הייתי זוקף את זה רק ללפורטה , אלא בעיקר לשחקנים. פחות מפתיע אותי ששחקנים שעשו את כל הקריירה בבארסה הסכמו לקיצוץ, אלא שגם שכירי חרב ועלוקות למיניהם הסכימו גם. הרבה ריספקט מגיע להם (שוב, אם הידיעה נכונה).

צודק לחלוטין. אם הידיעה אמינה - זה שלאפורטה וההנהלה הצליחו לעשות את זה, זה ראוי לציון. אבל זה שכרגע כל השחקנים הסכימו לקיצוץ משמעותי, ללא פיצוי בהמשך - זה לגמרי ראוי להערכה משמעותית. אולי אפילו יותר.

בנתיים במשפט שברתומאו מאושם בו בחשבנות של הבוטים. ראש החברה שנשכרה מטעם ברתומאו מודה בפני השופט ש"הנהלה של ברתומאו" שילמה לו (כמובן מתקציב של המועדון) בשביל שיצור חשבונות מזויפים בשביל ל"השחיר" שחקנים שחקני עבר ומאמנים (בנהם פפ ולאפורטה).

https://twitter.com/LaSenyera/status/1417505735810945028

הבלוגר המעולה swiss ramble כתב על המצב הפיננסי של ברצלונה.
אני רק אביא את הנתונים שקשורים למגבלת השכר, כי זה מה שהכי רלוונטי כרגע.

ב 2019\20, לפני הקורונה, המגבלה הייתה 671M, כאשר המשכורות עמדו על 443M.
ב 2020\21, המגבלה הייתה 347M, כאשר המשכורות עמדו על 362M.
ברטומיאו נורא התגאה בירידה של 80M בהוצאות למי שזוכר, וזה כלל את סוארז, וידאל, ראקיטיץ, סמדו.
ב 2021\22, המגבלה תהיה באיזור 160-200M. עוד ירידה דרמטית.

איך בארסה תוכל לרדת 200M בהוצאות?
אז החוזה של מסי, לפי הרבה דיווחים, יירד מכ 100M ל 40M. מאיפה יגרדו עוד 140M אני לא יודע.
כל הסגל צריך לרדת ב 50% כדי להיות מתחת לתקרה. אני לא מבין מאיפה לפורטה שואב את האופטימיות שלו שהוא יוכל לרשום את כל השחקנים החדשים בלי בעיה.

אולי הוא לא אופטימי אבל משדר אופטימיות כדי ליצור אוירה חיובית שתאפשר מהלכים מאחורי הקלעים עם השחקנים?

אם הבנתי נכון, אז שחקנים תחת חוזה ימשיכו לשחק, ושחקנים חדשים (כולל מסי) לא יהיה ניתן לרשום.
אבל אז מה הרעיון של תקרת שכר? יכולנו להשאר במשכורות של כמעט חצי מיליארד, לכאורה, ולהמשיך להתנהל ככה כל עוד אנחנו לא רושמים שחקנים חדשים, לא? זה נשמע לי תמוה…

עוד דבר, מסי אמנם שחקן חופשי, אבל הוא יכול היה לחדש חוזה לפני שהוא הפך לשחקן חופשי, לא? כלומר, לחדש חוזה לקראת סוף העונה או לפני סוף יוני, ככה שהוא לא יהפוך לשחקן חופשי בשום שלב.

אם הבעיה היא ברישום של שחקנים חדשים בלבד אז זה עוד יותר תמוה. למה? כי לאפורטה בטוח היה מודע לנושא הזה והוא דיבר עם מסי כבר כמה חודשים. אם מסי ידע שיש בעיה וידע שהוא מתכוון להשאר, אז הוא היה מחדש חוזה לפני שתיווצר בעיה מכך שהוא הפך לשחקן חופשי.

כל העדויות מראות שמסי החליט להשאר פחות או יותר אחרי שלאפורטה נבחר. קשה לי להאמין ששני הממולחים האלו יצאו חלמאים והשאירו את הרישום של מסי ליד המקרה.

אני כמעט בטוח שאני לא מבין נכון את המשמעות של תקרת שכר בליגה.
או לחילופין, אני כמעט בטוח שקורים דברים מאחורי הקלעים שאנחנו עדיין לא יודעים עליהם.

בנוסף, איך זה שממפיס כבר משחק?
אני מבין שמדובר פה רק במשחקי הכנה ולהנהלת הליגה אין עניין במשחקים האלה, אבל שחקן תחת חוזה לא אמור להרגיש שיש בעיה אם אי אפשר לרשום אותו?

ניימאר וברצלונה הגיעו לפשרה וכל ההליכים המשפטיים הסתימו בין הצדדים

https://twitter.com/LaSenyera/status/1419624598522499073

יש אינפורמציה לגבי אופי הפשרה?
על מה הם סגרו?..

אני אנסה לענות ממה שאני יודע ומה שההגיון שלי אומר.

נכון.

כן, אבל אז לא יכולנו לרשום את דסט למשל.
כל המטרה של תקרת השכר היא להבטיח שהמועדון יוכל לשלם משכורות לעובדים שלו ולא יקפוץ מעל הפופיק.

ההיגיון אומר שמה שקובע זה חוזה חדש, לא שחקן חדש.
לכן גם אם החוזה החדש של מסי היה נחתם ביוני, הוא לא היה עובר. ההתנהלות של לפורטה ומסי, בלי לחץ של חתימה לפני ה 30 ליוני, כנראה מעידה שזה נכון.

הוא יכול לשחק במשחקי ידידות ואפילו בליגת האלופות. הוא לא יכול לשחק בליגה. אין פה סתירה.
אופ"א מחשבת תקרת שכר אחרת מהליגה. התנאי העיקרי הוא לא לעבור 70% מההכנסות, ובזה בארסה עומדת. הליגה לוקחת בחשבון גם חובות ונכסים, ופה בארסה בבעיה.

ברתומאו השתמש בכסף של המועדון בשביל לתקוף את פפ ואחרים.

https://twitter.com/andreuginola/status/1419617713551466502/photo/1