ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

משום מה זה לא נכנס.

https://twitter.com/barcacentre/status/1419612693649047553

https://twitter.com/barcacentre/status/1419614781623898115

זה מה החדש פה. שהעכברים מתחילים ל"לזמר". הסוף של ברתומאו.

דימה, תודה על הפירוט :slight_smile:

אני לא חושב שהשחקנים שהגיעו בונים על זה שהם ישחקו רק בליגת האלופות. אולי אגוארו וכנראה שגם הוא לא.

אתה לא מחתים שחקנים חדשים אם אין לך איך להעביר אותם בבקרה התקציבית (או איך שלא קוראים לזה), ויותר מזה, אני לא מאמין ששחקנים היו חותמים אם הם היו יודעים שיש בעיה להעביר אותם בבקרה התקציבית.

אני מודע לזה שמתנהלות שיחות מול טאבס לאורך הזמן, אבל עדיין דברים לא ממש מסתדרים לי.

כן, ברור שהם חתמו בידיעה שהם שחקנים מן המניין, לא רק לליגת האלופות. אני בטוח שזאת המטרה גם של בארסה.
גם אני מבולבל. יש פערים עצומים בין רמת השכר הנוכחית בקבוצה לבין המגבלה הצפויה. לכן כתבתי על זה כדי לשתף את כולם במספרים והפערים.
לא ברור לי מדוע לפורטה משדר שהכל יהיה בסדר. נשאר רק חודש עד סוף החלון, 20 יום לפתיחת הליגה, והוא צריך להתחיל לעשות צעדים דרסטיים.

יש לי אקסל בו אני רושם את המשכורות של שחקנינו שהוזכרו בכל מני מקורות שהם לא לגמרי זבל. חסר לי משכורות של כמה צעירים, וכבר הגעתי לכ 350M כולל החוזה החדש של מסי. לא ברור לי איך נרד לרמה של 160-200M בחודש.

מה הברירה שלו? להגיד לנו שהכל אבוד? הוא משדר ביטחון כי אין לו ברירה אחרת.

עצוב לי כי הוא באמת עושה עבודה טובה. חוץ מהפיטורים השערוריתים של פימי אין לי רבע טענה אליו.

ברתומאו חיבל לו בכוונה בעבודה עם החוזים של השחקנים. ימח שימו וזיכרו.

https://twitter.com/TelegraphDucker/status/1419740540174745612

לא מאמין, 34.2 לבלם (שהוא כשיר כמובן) אחד הטובים בעולם. לנו הוא היה עולה 342 מיליון אירו…

פלורנטינו פרז יוצא פריאר פה.

50 מיליון יורו על בלם שמסיים חוזה עונה הבאה ולא רוצה לחדש, בתקופת קורונה זה כסף סביר, כסף טוב אפילו, כמו 75 מיליון יורו בתקופה לפני הקורונה,הביא מחליף בחינם.

34.2 ועוד שמונה במשתנים שחלק יגיע לקבוצה הצרפתית. קורונה לא קורונה . זה חצי חינם.

זה בפאונד, קצת יותר ביורו

ריאל קיבלה מחיר מצוין. גם שנה אחרונה בחוזה, גם קורונה. אין הרבה העברות של בלמים מעל הסכום הזה גם לפני הקורונה.

42 מיליון פאונד לפי המקורות היותר אמינים לא כולל בונוסים ומשתנים.
אחלה עסקה יחסית לסיטואציה,כבר חששתי שהוא יימכר ב 30 מיליון מחוסר ברירה.

חחח, אם אנחנו היינו מוכרים אותו היינו משלמים עליו לקבוצה הקונה :man_facepalming:t2: (לפחות בתקופת הנחש).

אבל ברצינות, מעטות העיסקאות שבהן בארסה או מדריד יצאו מרוויחות.
בגדול אפשר לראות את זה ככה:
מי שמגיע אלינו עושה עליית מדרגה לפסגה, ולכן המחיר שלו בעליה.
מי שעוזב אותנו יורד מהפיסגה, ולכן המחיר שלו בירידה.

ישנם מקרים שזה לא ככה, אבל אני מניח שהם מעטים.
בעיקר מקרים כמו מאלקום שעברו אצלנו לשנה (לזמן קצר), הגיעו במחיר שפוי ועזבו במחיר דומה…

הצהרה רישמית של המועדון בקשר להחלטה של בית משפט להורות לאופ"א לבטל כל החלטה נגד המועדונים “המורדים”

חייב להגיד משהו על לאפורטה.
יכול להיות שידיו כבולות, וברור לי שהוא קיבל קבוצה במצב כלכלי ומקצועי נוראי אבל בנתיים הוא נכשל כמעט בכל מה שניסה לעשות.
הוא רכב כל הבחירות על הטיקט שהוא ישאיר את מסי והוא נכשל, נשאר עם קומאן, נשאר עם סגל נוראי ומבוגר.
לא יודע אם פונט היה יותר טוב, אבל בנתיים, למרות ימי החסד שעוד מגיעים לו, אני לא רואה את הבשורה.

הוא אמנם מתנהל מאוד באחריות יחסית לקודמיו אבל זה אמור להיות אובייס ולא בשורה למועדון.

אני ביקרתי את לאפורטה פה שהוא פיטר את פימי (החלטה אומללה שלו) . אבל אני ישמח לשמוע ממך מה אתה חושב שהוא היה יכול לעשות אחרת?

“נשאר עם קומאן”

אני חושב שלכולנו ברור שאם זה היה תלוי רק בו קומאן היה בלשכת העבודה. אבל מה לעשות, יש התחיבות חוזית ולברצלונה אין כסף לפטר אותו. (צריך לזכור שהמצב כל כך רע שלקיקה עדיין לא שילמו את כל הפיצוים ועדיין משלמים ללורד ואלורדה פיצוים).

שוב. בהנחה שאתה לא מצפה מלאפורטה להפר את החוק. אי אפשר לבטל חוזה עם שחקן באופן חד צדדי בלי לשלם לו את התחיבות הכלכלית , השחקנים עם חוזים מאוד כבדים ופשוט נעולים במועדון. אני די בטוח שאם היה מותר בחוק לבעוט לאומטיטי בתחת, לאפורטה היה עושה את זה ( בהתחלת הקיץ המועדון שלח לאומטיטי ופיאניץ מכתבי שיחרור. הם הלכו לעורכי דין שלהם והעורכי דין שלהם בצדק ידעו שזה סתם ללא כיסוי)

לגבי מסי, אני רוצה להיות זהיר כי אנחנו לא יודעים את הכל ורק ספקלוציות ואת הצד של לאפורטה. אבל כל עוד אין מידע שסותר את זה אז נתיחס לזה בתור המצב . עד 48 שעות היה הסכם עם מסי עד שהגיעה הנהלת הליגה והודיעה שהיא לא תעביר אותו בבקרה התקציבית אז מה היה מצופה מלאפורטה להעביר אותו בצורה לא חוקית?

אני שואל ברצינות ולנסות להתנתק מהרגש, מה לאפורטה היה יכול לעשות. שהוא לא עשה? אולי פעם בימים של נאפולי המאפיה האיטלקית היה אפשר להעזר בהם טיפה…

אני גם רוצה להזכיר כי נראה ששכחו פה, הוא פאקינג בערך חצי שנה בתפקיד והגיע למועדון על סף פשיטת רגל ומועדון שהנשיא הקודם שלו כנראה יכנס לכלא על שחיתות שהוא עשה פה.

תשפטו את לאפורטה לטוב ולרע. בעוד שנה שנתיים. הוא מנקה את האורות, פיטר את כל הבכירים שהיו בתקופת ברתומאו ורוסל. מינה אנשי מקצוע. זה התחלה.

אני באמת ישמח לשמוע בצורה רציונלית ולא ריגשית מה לאפורטה היה צריך לעשות.

ודבר נוסף ובאופן כללי ולא אישי נגד dovi יש פה אדם אחד שחשב שהמציאות תהיה אחרת ישר שלאפורטה יבחר?

אולי מי שלא הבין או אפילו ניסה להבין כמה המועדון בצרות וכמה המצב רע. מופתע עכשיו. מי שחשב שברתומאו ורוסל הם לא כל כך נוראים, אז אולי טיפה בהלם מהמצב הקטטסטרופלי שלנו. אני חושב שרובנו פה הבנו את המצב. אני אישית עוד חושב שהמצב יהיה יותר גרוע. לא רק מבחינה מקצועית אלא כלכלית. כבר עכשיו ראקוטן למשל התחילה לעשות קולות שהיא תשלם פחות על החסויות.

מי שאשם במצב זה לא לאפורטה ולבטח לא מסי, אלא רוסל וברתומאו. ובעקיפין הסוסיוס בברצלונה שקברו את הראש בחול כל כך הרבה שנים.

אני לא מרגיש שזה אישי, הכל טוב.

אני לא יודע אם פונט היה מצליח אחרת ואני לא יודע מה לאפורטה יכל לעשות אחרת, לי אין נסיון עשיר בניהול כמוהו, כולל בברצלונה עצמה, ואני לא חשוף לנתונים.
מצד שני אני לא הצהרתי כל שני וחמישי שיהיה בסדר ומסי בטוח יישאר ולא ניצחתי עם זה בחירות.
אני לא אמרתי שהמצב בר תיקון ואני יכול לארגן ספונסרים ויש לי דרכים לתקן את המצב.

הרי ברור שעזיבה של מסי מבשרת סיום עידן בכל כך הרבה מובנים ולא רק במובן הספורטיבי, בין היתר גם במובן הכלכלי. הרבה מאוד ספונסרים היו בגללו, ואני לא מדבר עוד על הקהל כי בנתיים בכל מקרה אין קהל.

כל הרעיון היה שרוצים לבנות למסי קבוצה תחרותית בסוף
הקריירה אבל אם הוא עוזב והמצב כל-כך גרוע ומתחילים ממש מ0, אז לשבור הכל, ממש ה-כ-ל ולבנות מהתחלה.
(אני קצת מקצין אבל) שיבעט את כולם החוצה, כולל הותיקים ואת קומאן, ימנה את פימי או משהו דומה ושיגיד לו שהמטרות הן משחק בצורה של ברצלונה והגעה לצמפיונס ועל הדרך נרוויח צעירים שמשתפשפים. אולי כן להשאיר את בוסקסט שכן יכול להתוות דרך וללמד צעירים וכמובן את אגוארו שרק עכשיו מגיע.
יהיו לנו מבוכות באירופה? בקלאסיקו? לא חושב שהמצב עכשיו כל-כך שונה.

אני בעיקר לא מבין מה ישתנה בקיץ הבא.
החוזים של אומטיטי ולנגלה לא בדרך להסתיים, לא עומדות לנחות עלינו הכנסות מטורפות והקהל לא בדרך לחזור (וגם אם יחזור, אני מאמין שהקאמפ נואו יהיה רחוק מלהיות מלא ולא בגלל הקורונה).
אז שוב, אם אין מסי, אין מה לשרוף שנה, לשבור הכל הקיץ ולקוות ששנה הבאה צאבי יוכל לבנות משהו טוב יותר.

לאפורטה הוא לא הפולטיקאי הראשון וכנראה גם לא האחרון, שמבטיח הבטחה ולא מצליח לקיים אותה, אבל זה לא שהוא לא ניסה לקיים אותה . הוא היה על סף הצלחה אבל הנהלת הליגה חסמה אותו.

שוב. אי אפשר לבעוט בשחקנים או בקומאן. אתה תבעט בהם הם יגשו לבית משפט ובית משפט יפסוק לטובתם וגם תצטרך לשלם להם ריבית ועונש על שהבאת אותם לבית משפט.

אני גם לא חושב ששנה הבאה נהיה במצב יותר טוב באופן קיצוני. והאמת אני מצפה ליותר גרוע (שלום לך ליגה אירופאית) אבל זה תהליך, הוא מחכה שהכנסות יגדלו . הקהל יחזור למגרשים ולקומאן יגמר החוזה. ולשחקנים מסוימים ימאס לשבת בספסל והם ישקלו לעבור קבוצה.

אני מכיר אוכלי חינם כמו אומטיטי, העורך דין שלו בטח אמר לו שאם ברצלונה תחסל את החוזה בית משפט “יאנוס” אותה. בגלל זה הוא רגוע.
אני כועס? ברור מאוכזב? כן. עצוב לי? כמובן, אבל אני ישפוט את לאפורטה רק לקראת סוף הכהונה שלו או שיהיה לו מספיק זמן בשביל להשפיע על הקבוצה. גם בקדנציה הראשונה שלו לא זכינו בטראבל בשנה הראשונה. וגם אז מונדו דפורטיבו רדף אחריו וביקר אותו. כולנו יודעים איך הקדנציה שלו הסתימה.

דרך אגב , בוא גם נהיה אמיתים וכנים, אני באופן אישי הייתי מעדיף שקמפיין הבחירות שלו המסר היה: “עכשיו נורא והיה עוד יותר נורא עד שהמצב ישתפר”. אבל זה רק אני באופן אישי, אם הוא היה אומר לנו את האמת. הוא היה מפסיד. כך זה כל קמפיין בחירות של כל פולטיקאי בעולם.

האמת, אני בספק כמה אנשים בעולם היו מסוגלים להגיד לא להסכם עם CVC כדי להשאיר את מסי. אני יודע שברתומיאו היה הולך על זה בוודאות, ומהמילים של פונט נשמע שהוא היה הולך על זה גם. העובדה שלאפורטה הסכים לוותר על השחקן הטוב בהיסטוריה מוכיחה לנו שאוי ואבוי אם הוא לא היה זה שמנצח את הבחירות האלה.

אני אוהב את מסי יותר מכל שחקן אחר. גאד, חגגתי את ההפסד של הנבחרת שאני אוהד 20 שנה, בגמר ביתי - רק כי מסי זכה סוף סוף בתואר. אבל השחרור שלו הוא הצעד הנכון למועדון. למרות שזה לא מוריד במאומה מהכאב שהוא לא יהיה איתנו יותר. זה סופר מתסכל שמסי ילך לאחת הקבוצות השנואות עליי, ובינתיים אנחנו נשאר עם כל הזבל שנמצא אצלנו בסגל. אבל אין מה לעשות, ברתומיאו הביא אותנו למצב הזה.

אנחנו הולכים להשאיל את פיאניץ’ ליובנטוס בחינם, העיקר להיפטר מהמשכורת שלו. האם זה כישלון? אחושרמוטה. אבל מה אפשר לעשות, כשברתומיאו הביא ליובנטוס את ארתור בתמורה אליו, והביא לו משכורת עתק עם חוזה עד 2095? כפי שזה נראה, לאפורטה לא יכול לעשות כלום בשנה-שנתיים הקרובות, חוץ מלהתחנן לשחקנים כמו פיקה לקצץ בשכר, ולחכות שחוזי עתק של כל מיני זבל כמו אומטיטי, אלבה או סרג’י רוברטו יפוגו לתת להם בעיטה בתחת.

אנחנו נמצאים במצב רע. מאוד. כל מה שיש לנו זה להתנחם בעובדה שיש לנו כרגע את לאפורטה, ואנחנו נתאושש מזה תוך שנתיים-שלוש. יכל להיות גרוע יותר, יכולנו להגיע למצב של פשיטת רגל אם ברתומיאו היה ממשיך. המועדון שלנו יכול היה להתפרק. זה נשמע הזוי, אבל בואו נתנחם בזה שלפחות לא נגיע לאשפתות.

הבעיה מבחינתי שאם לאפורטה היה מסכים לסחיטה של טבאס הוא היה פותח את הדלת גם בעתיד לזה. כך זה ברגע שאתה מתחיל להיכנע לסחטנים.

היום מסי צפוי לדבר. אחרי מסי היה אפשר יותר לדעת , אם לאפורטה נהג בחוכמה או לא. אני רוצה לשמוע את הצד שלו ואז להביע דעה נחרצת יותר. אנחנו לא יודעים את כל הפרטים.

משה, זה מאוד פשוט:
אתה לא יכול להבטיח שוב ושוב (ושוב), בבחירות ובטח כנשיא שמסי יישאר בעוד שאתה תלוי בחסדי שחקנים אחרים ובחסדי יו״ר הליגה שגם אני הקטן בישראל מבין שהוא לא בדיוק מחבב את ברצלונה בכלל ואחרי הסופרליג בפרט.

אני גם חושב שאפשר לפתוח לדיון את ההחתמה של ממפיס ואמרסון אם אין כסף (אגוארו זה בשביל מסי ואין לנו חלוץ וכנ״ל אריק גרסיה) אבל זה נושא אחר.

ההתנהלות שלו היתה מאכזבת. נקודה.