ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אם אתה מרגיש מאוכזב , לגטימי לחלוטין. אין לי מה לנסות לשכנע אותך אחרת. אני גם מאוכזב.

אמרסון זה החתמה לגטימית לחלוטין ונכס לעתיד . ממפיס זה רכש של מאמן. קומאן עדיין מאמן ברצלונה ואי אפשר לסרב לכל בקשה שלו

לברצלונה יש תקציב . כדי שלאפורטה יקיים בכח את הבטחת הבחירות שלו הוא צריך לגרום לפשיטת רגל של ברצלונה. כי רק כך אפשר היה להיפטר מהשחקנים “הכבדים” של ברצלונה. אני לא משפטן, אבל יש מישהו שיכול להגיד לי שאפשר להיפטר משחקן מסוים באופן חד צדדי ולהימנע מקנס כבד בבית משפט? אם כן, אני מסכים איתך לחלוטין. (מהיכרות מוקדמת עם בתי משפט לעבודה בישראל. אני חושב שאין)

האכזבה שלך לגטימית. אבל גם אם ויקטור פונט היה זוכה , במקרה הטוב היינו באותה נקודה.

דרך אגב, אגוארו אמרסון וממפיס אריק גרסיה הם דוקא כן דוגמה להתנהלות אחרת ויותר בריאה. כולם הגיעו בשכר נורמלי ואגוארו וממפיס עם חוזה יחסית קצר. אריק גרסיה לאפורטה כפה עליו להגיע עם שכר נמוך ממה שברתומאו הבטיח לו, אז כן יש שיפור.

אגוארו לדוגמה, אם היה מגיע בזמן של ברתומאו היה מקבל 16 מיליון אירו נטו וחוזה לחמש שנים.

אני לא מתווכח שיש התנהלות טובה יותר, אבל כמו שכתבתי קודם, זה האובייס.
לא בחרו בלאפורטה כדי שיחתים שחקנים במשכורות שפויות.

אבל אתה מבין שזה רק חצי שנה בתפקיד שלו נכון?

כל דבר צריך להתחיל איפהשהוא. וזה נקודת ההתחלה שלו

שוב אני מאוד ישמח לשמוע אלטרנטיבה ריאלית ולא ריגשית לאיך אפשר היה להשאיר את מסי בלי להפר את תקנות הליגה, לגרום לקיצוץ שכר של שחקנים שלא מסכימים לקצץ בשכר שלהם ולגרום לשחקנים שלא רוצים לעזוב למצוא קבוצה חדשה בצורה חוקית ובלי להגיע לבתי משפט ולקבל בראש שם.

יש מישהו?

אכזבה ? ברור שיש. אבל אני לא שופט את לאפורטה עכשיו. מה שמפריע לי שברתומאו הצליח במזימה שלו. הוא ידע את התוצאה של להשאיר את מסי עוד שנה אבל רצה לדפוק את לאפורטה וההנהלה החדשה. המזימה הצליחה לו. הרס את ברצלונה וגם דפק את המחליף שלו.

נ.ב אני לא יכול להדגיש את זה מספיק, אני מקבל לחלוטין שיש (לא מסכים) ביקורת על לאפורטה ואכזבה ממנו. אני גם מודה שהסיבה שאני אישית פחות מאוכזב ממנו , זה הציניות המובנת שיש לי כלפי פולטיקאים שמפרים הבטחות. אחרי שהצבעתי פעם אחרי פעם לבנט ושקד ולפני זה לשמחון. אני כאילו לוקח כמובן מאליו שפולטקאים משקרים ומרמים. אני בכלל לא אכפת לי מהבטחות בחירות שלהם יותר.

אני לא יודע מה לאפורטה חושב על רמת התחרותיות של הסגל הנוכחי ולאן אפשר להגיע
אני כן הייתי שוקל לשבור את כל החוזים (ושיעייף אותם בבתי משפט במטרה להגיע להסדר ואם לא, מקסימום ישלמו הכל, בכל מקרה משלמים).
כלומר את כל הכסף שממילא משלמים ישולם על שבירת החוזים, גם של קומאן.
בינתיים הקבוצה תשחק עם צעירים + כמה בעלי הניסיון שכן נמצאים (דה יונג, אגוארו ובוסקסט למשל) וככה תוכל לבנות קבוצה בצורה תחרותית החל מהשנה הבאה או עוד שנתיים.

אני מזכיר שוב שהחיים בלי מסי שונים לא רק ברמה הספורטיבית אלא גם ברמה הכלכלית (ספונסרים וקהל).
שום דבר לא ישתנה כל עוד החוזים של אומטיטי, לנגלה, גריזמן ושאר השודדים נמצאים איתנו ולכן גם בקיץ הבא ובשנים שלאחריו נראה את אותם הסיפורים.

אני יודע שזה נראה קצת תגובה ברמת ילדי הפייסבוק של בארסה מאניה, ואולי היא מעט קיצונית, אבל לדעתי עם מסי לא היה הרבה מה למכור, ובטח בלעדיו. צריך להתחיל את הבניה מ0 מיום חמישי לרבות שבירת החוזים ולשלם את הסכומים המלאים אם זה מה שנדרש.

ועדיין פוליטיקאים מבטיחים הרבה דברים שיעשו ובתכלס הם רק מנסים וגם זה לא תמיד.
בגלל זה התוכנית חשובה מהאמירות.

להגיד כל אחד יכול. לעשות, פה הבעיה ופה השאלה של איך
עושים ועל חשבון מה.
לפני הבחירות שלכם אני טענתי שמסכן פונט שהכין תכנית וחשב קדימה והוציא אתכם מהבוץ רק כדי שלאפורטה יזרוק כמה משפטי מחץ וינצח.

מפה לשם אבל בעיני לאפורטה פועל בהחלט בצורה נכונה והגיונית ונראה שהוא באמת עושה מה שאפשר.

לטווח הקצר בטח שעזיבת מסי רעה. אבל לטווח הארוך זה כבר סיפור אחר. אולי עדיף לכם להתחיל מחדש כמו שצריך מבלי להתפס על העבר.
תואר לא תיקחו ככה או ככה אז לפחות תחסכו כסף ותבנו מחדש.
כשמסי יעזוב שחקנים אחרים יוכלו לעשות את הקפיצת מדרגה, כי לצד מסי קשה לבלוט.

אני הייתי בנסיבות אולי לא דומות, אבל בבית משפט לעבודה. ולא אתה לא היית משלם על רק על הכל . אתה היית משלם את מה שאתה חייב לשחקן ועוד תוספת של פיצוים עוגמת נפש ודברים כאלו) עכשיו על שחקן אחד אתה יכול אולי ללכת בגישה כזו. אבל שיש מספר שחקנים ועוד חוזים מאוד כבדים זה לא ריאלי. ואני גם לא מדבר על הנזק העצום התדמיתי שיגרם לקבוצה במקרה כזה.

בארסה למשל חיסלה את החוזה עם פרננדס. זה המקס כי החוזה שלו לא היה כבד. ולצערי אני מאמין שאם זה יגיע לבית משפט הוא יזכה.

וזה הבעיה הענינית לגבי הביקורת נגד לאפורטה. אף אחד לא מציג תוכנית אלטרנטיבית ריאלית למה ששהוא היה צריך היה לעשות. אלא יותר תגובות ריגשיות , שאומנם אני יכול להבין, אבל זה לא יכול להתקים במציאות. מועדון או גוף עיסקי לא יכול לחסל חוזים עם עובדים ולסכן את העתיד הכלכלי שלו. לא משנה כמה חשוב והיסטורי “העובד” הספיציפי שנפרדים ממנו.

ואני שם לב שזה מגיע בתגובה לגב אז זה טעות . חחח זה תגובה לדובי :stuck_out_tongue:

אני עקבתי אחרי התוכניות של פונט. כולן התחילו והסתימו “אני יביא צאבי בלה בלה בלה”

והוא הפסיד בגלל שלאפורטה ניצל את זה . הוא גם לא אמר אמת כי חלק מהאנשים שהוא הבטיח להביא בלעדית איתו עובדים עכשיו יחד עם לאפורטה. דוגמה קרויף . וצאבי אמר במפורש שאין לו שום התחיבות איתו.

לפונט קל מאוד לדבר. אבל אני לא מתפלא שבתוך ליבו, הוא אומר “איזה מזל שהפסדתי כי אם הייתי מנצח היה לי את כאב הראש שיש ללאפורטה, ועכשיו אני רק יכול להיות פופיליסט ולשחרר סיסמאות לטויטר”

הוא יודע שבמקרה הטוב לאפורטה יעשה סדר ובבחירות הבאות הוא יכול לשחק על הקלף של “לאפורטה שיקר בקשר למסי” וזה התרחיש האופטימי בתרחיש הרע לאפורטה יכשל והיה לו יותר קל לזכות בבחירות…

פונט לא הציג שום תוכנית שבאופן ריאלי גורמת לשחקנים כמו אומטיטי ולנגלה לעזוב את הקבוצה . הוא היה באותה נקודה כמו לאפורטה עכשיו.

לא קראתי את כל ההודעות בנושא, אז אני מתנצל אם אני ממחזר.

לפורטה עשה דבר מאוד גדול. הוא השיג הלוואה עצומה בתנאים נוחים שמנעה מברצלונה פשיטת רגל.
למועדון זה יותר חשוב מהישארות של מסי אפילו. אם לא זה, היינו היום מועדון תחת פירוק, כי לא מסוגלים לשלם חובות.
אני לגמרי לא בטוח שפונט או מועמד אחר היה משיג את זה. אולי בתנאים גרועים יותר.
עצם ההלוואה אומרת שהבנק מאמין בפרויקט החדש.
הבנק לא מטומטם, גם הם ידעו שמסי זה לא בטוח, ואם כן אז רק לשנתיים, כך שאי אפשר להגיד שלפורטה הבטיח להם את ההישארות של מסי ורק ככה קיבל את ההלוואה.

לפורטה נכשל בהישארות של מסי, נכון. אני לא יודע איזו ברירה הייתה לו. במצב הנוכחי לא נראה לי שנשיא אחר היה מצליח יותר.
הוא גם לא מצליח להיפתר מכל העלוקות, אבל על זה נדבר ב 1 לספטמבר.

הנה מה שמסי אמר:

https://twitter.com/barcacentre/status/1424313831036268544

Messi: “It’s exactly like how Laporta explained it.”

https://twitter.com/barcacentre/status/1424313900548374528

הוא גם אמר במפורש שהכל היה מוסכם בין שתי הצדדים עד שלה ליגה שמה רגליים והכשילה את העסק.

וכרגיל אני מבין טוב מאוד שאסור לסמוך על חלקים מאוד גדולים בתקשורת הקטלונית שבילבלו את המח שמסי כועס על לאפורטה. מוכיחים לי פעם אחרי פעם שהם שונאים את המועדון כמו ברתומאו.

אני יכול, לצערי, לתת רק לייק אחד להודעה הזו.
אז הנה, ציטוט = לייק.

להיפטר מכל העלוקות זו חתיכת משימה קשה.
הנה, אצלנו כל קיץ מגיע וכולם כבר מפנטזים על ה100 מליון יורו שנעשה מהמכירות של איסקו, בייל, מריאנו, מרסלו, יוביץ’ והנה כולם עוד אצלנו.
ברגע שקבוצות מודעות למצב שאתה מנסה להיפטר משחקנים הקלפים כבר לא בידיים שלך, במיוחד במקרים כמו של אומטיטי וקוטיניו למשל שאני ממש מתקשה לראות מי לוקח אותם ואת החוזה שלהם בלי השתתפות של בארסה.

אני מגן על לפורטה, לא תוקף אותו.
ברור שזה קשה, למכור משהו שאין לו שוק. אבל נחכה ונראה.

שינסה למכור לחיילים משוחררים, שמעתי שהם פראיירים.

אני חושב שההצהרות של לאפורטה בהקשר הזה היו שמסי יסכים לחדש חוזה בברצלונה. לאו דווקא בהקשר של הבעיות שצצו אח״כ בבקרה התקציבית.

זה שברתומיאו השאיר אותנו עם חוב של 200 מיליון אירו ידענו. זה שהוא השאיר אותנו עם חוב של ~490 מיליון אירו, את זה לא ידענו.

מבחינתי לאפורטה עמד בהבטחת הבחירות שלו. לפני שנה מסי שלח ביורופקס למשרדי ההנהלה והודיע שהוא עוזב את הקבוצה. לאפורטה נבחר ומסי חזר בו והסכים לחדש חוזה. לאפורטה עשה את מה שהבטיח.

באותו עניין אבל באופן שונה, אני תוהה אם מסי היה יכול לחדש את החוזה לפני שנסע לקופה.
לכאורה, בגלל שאסור היה לשלם לו פחות מ- 50% מהשכר הקודם שלו, אז גם החתימה החדשה נחשבת לחידוש חוזה ולא ל״רכש״ של שחקן חדש, גם אם הוא שחקן חופשי.

פשוט לעתים נדמה לי שהמעבר הזה לסטטוס של ״שחקן חופשי״ ולא חידוש של ״שחקן תחת חוזה״ מהווה בעיה שיכולנו לא למצוא את עצמנו ניצבים מולה. אבל אני לא מבין מספיק בחוקים של הליגה בשביל לדעת אם זה היה עובד או לא.

יש מין תקופת צינון, מספר חודשים, שבהם גם אם השחקן כרגע הוא שחקן חופשי (כמו מסי) זה עדיין נחשב להארכת חוזה. מכאן אי היכולת לרדת מתחת ל50% לפי החוק הספרדי. פאו גאסול בילה שנה בnba ולכן יכל לחזור לשחק בחינם כשחקן חופשי. זאת למיטב הבנתי הסיטואציה.

זה ויכוח על דקויות אבל ההתחייבות היתה: “מסי יישאר בברצלונה” אני מניח שתקרת השכר והמסתעף לא היה חדש לו.
אמנם זה שהחוב היה יותר מכפול לא היה ידוע לו אבל זה לא נודע לו ביום חמישי.

הוא היה יכול להתחיל להתנסח בזהירות.

אפשר להגיד שלפורטה ניצח את הבחירות הקודמות בגלל שקר. הבטיח בקהם אבל קיבלנו רונאלדיניו.

אני מאמין לו שעד יום רביעי הוא האמין שמסי יעבור. שטבאס יתקפל, או שבארסה תקבל את ההלוואה של CVC. אני מאמין שקרה משהו ביום רביעי, או שטבאס הודיע שהוא לא יתקפל או שעורכי הדין של בארסה הבינו איזה סינדול החוזה עם CVC.
אני בוחר להאמין לזה, אין לי הוכחות. קשה לי לדמיין שהוא הוליך את מסי שולל עד הרגע האחרון בזדון.

העיתונאי הזה שלדעתי היה מהבודדים שאמרו במשך חודשים שברצלונה לא תוכל להחתים את מסי בגלל מגבלות של השכר טוען שבלי קיצוצים נוספים או מכירות גם שאר ההחתמות לא יוכלו לשחק.

https://twitter.com/Ramon_AlvarezMM/status/1424636668485771272

ופה אם זה נכון, לאפורטה צריך לחטוף. הוא היה צריך להגיע עם תוכנית סדורה איך להוריד את השכר או להכניס מקורות הכנסה מהרגע שהוא נבחר . זה ביקורת שנגדו שאני יסכים איתה לחלוטין.

ניסיתי לחפש הרבה מידע שזה מגיע לעיניין המשכורות והאופציות שהיו למסי ולאפורטה. מודה שלמרות שזה מעניין אותי האספקט הכלכלי לרוב זה לא ה STRONG SUIT שלי, אבל הודות ל @mos56 ול- @dmitrys שממשיכים לשתף הרבה מידע רלוונטי ועיניי בעיניין התמונה מתחילה להיראות ברורה.

כמה דברים שאני חושב שאני יכול להסיק:

1. למרות שחלק מהעיתונאים יכלו להסיק מראש שזאת תהיה בעיה, אני לא חושב שהיה מראש הרבה מה לעשות איתה. לאפורטה אולי חשב שיש לו מספיק אמצעים להתמודד כלילית עם המשבר ותקרת השכר, אבל הוא לא יודע כמה המשחק של האחוזים מול הגירעון עמוק. אני לא חושב שהייתה דרך אמיתית להשאיר את מסי חוץ מהתגמשות עם טבאס, אבל העסקה הזאת היא רעה באופן אובייקטיבי והייתה דופקת את המועדון שנים קדימה. אין הרבה דרכים להתמודד עם הסיטואציה שרוב המדדים לאם אפשר לעמוד בשכר של מסי הם ברובם רטרו-אקטיביים (מאזן הכנסות הוצאות והאחוז הנגזר מהם למשכורות בעונה החולפת) והאופציות קצרות הטווח שהיו מאפשרות את ההישארות של מסי (CVC).

2. לאור מה שאמרתי קודם אני באמת לא נותן הרבה מחשבה למה שפונט אומר. אלא אם לפונט הייתה הלוואה עצומה מהחלל אני לא חושב שהיה תרחיש בו הוא מצליח להשאיר את מסי ומצליח להעיף את העלוקות. היינו נשארים באותה נקודה ואף גרוע ממנה ואת זה אסביר בסעיף הבא.

3. היחיד שהיה יכול לקחת על עצמו את העזיבה של מסי בהסתכלות קדימה על צרכי המועדון הוא רק לאפורטה. בעוד כל היתר לא היו מסוגלים לקחת על עצמם נטל כזה (כולל פונט, שלא לדבר על יורשי ברתומאו והנחש עצמו), הוא האיש תחתיו כל מה שהיה טוב בשנים האחרונות קרה, והוא זה שיכול לקחת את האחריות בלסיים את זה מבלי שיורידו ממנו את היושרה מאחורי מעשיו. אם יש טעות אחת שהוא באמת עשה זה לקפוץ בראש עם הבטחה גדולה כפי שהוא עשה עם עסקת בקהאם לבארסה בתחילת הקדנציה הראשונה. המצב היה הרבה יותר גרוע ממה שהוא חשב, וזו טעות בפרמטר שהוא היה חייב לקחת בחשבון, אפילו שהיא מעבר ללא סבירה.

4. אומנם הגעתי עם ציפיות לעונה הזאת, אבל העזיבה של מסי היא חתיכת WAKE UP CALL. אני עוד מרשה לעצמי להיות אופטימי לעונה הבאה, אבל גם אז אי אפשר לדעת. הבור הכלכלי הוא כל כך גדול שאנחנו רואים את ההשלכות באופן חד וישיר. את הפירות מהחשיבה קדימה של לאפורטה וה- DAMAGE CONTROL שהצוות שלו עושים זה משהו שלא צפוי להסב לנו שום אושר בטווח הקצר. זה בדרך כלל חלק מאוד לא פשוט ומאוד כפוי טובה בלקחת את ההחלטות הנכונות ברמה הכלכלית. אתה סופג הרבה חרא כרגע רק בשביל שאולי תהנה ממנו כמה שנים קדימה במקרה הטוב, ובמקרה הרע מי שיחליף אותך יהנה מהפירות מבלי שאפילו תצליח לזכות בקצת הכרת תודה.

לאפורטה הוא האיש הנכון לעשות את זה, ודווקא הסיפור הקשה עם מסי הוא לדעתי ההוכחה החד משמעית כמה הוא פועל מהמניעים הנכונים, גם כשנראה שהכל הולך הפוך.

דרך אגב שכחתי להביא את זה אתמול ואיבדתי את הציוץ ו(ואם יש אוהד ריאל מדריד שיכול לעזור בזה) אבל אני חושב שקראתי שלפלורנטינו הגיע מידע “מפליל” על אופן חתימת ההסכם עם cvc .

רק לפני כמה ימים נאלצתי להחמיא לטבאס על ההסכם הזה שלרגע נראה כמו “הצלה של הרגע האחרון”. חוזר בי לחלוטין. לקרוא את הציוץ שלו מאתמול שבפה מלא הוא מודה שהוא “סחט” את לאפורטה שהוא יאשר את ההסכם של מסי אם ברצלונה תסכים לחוזה ותזנח את הסופר ליג. הבושה נעלמה לו ולדעתי הוא גם עושה את זה בשליחות של אופ"א.

מבחינתי הסופר ליג זה האופציה היחידה שנשארה לברצלונה או הספרדיות להציל את עצמן משנים מאות אפורות.

ז׳אומה יופיס, חבר ההנהלה שהתפטר אמש התראיין לרדיו סר:

“מסי אמר שהוא לא יודע אם המועדון עשה הכל. אני לא חושב שהמועדון עשה הכל. מסי ירד מתקציב השכר אבל יש עוד הרבה לרדת. לדעתי בהנהלה נבהלו מההפסדים והם פעלו כמו חברה גדולה שנמצאת במשבר”.

“לפי דעתי היו צריכים לחסל חוזים. כן, בסוף משלמים את הכל ואולי יותר אבל זה לוקח שנתיים-שלוש בבית משפט. הם לא רצו לקחת את הסיכון בגלל החוב”.

איזה מזל שיש לנו את לאפורטה, בחיי.