ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

קוטיניו ודמבלה נקנו באותו קיץ בעקבות המכירה של ניימאר. רכישות מגלומניות מתוך פחד.
אני מכניס את שלושתם לאותה קטגוריה. בזבוז כסף גדול על שחקנים שלא היו שווים את זה.
אני לא משייך לזה שחקנים אחרים שנקנו בהרבה כסף אבל הצדיקו את זה לפחות על הנייר, או שחקנים כושלים שלא עלו הרבה.

איך בדיוק? הכנסות נמוכות יותר במצב הנוכחי היו איכשהו הופכות את ברטומאו ליותר בסדר?
אם הוצאת מילארד והכנסת מיליארד ונכשלת זה הרבה יותר בסדר מאם הוצאת מיליארד ולא הכנסת כלום ונכשלת. (כמובן שאם נכשלת זה עדיין גרוע, אבל פחות)

בנתיים אמבפה בדרך לעזוב בחינם עונה הבאה, האם עדיין הם דוגמה להתנהלות נכונה?
יש להם מזל שהפייר פליי לא תקף לגביהם והמון כסף, הם לא דוגמה לשום התנהלות נכונה.
אי אפשר לשפוט דרך רק על פי התוצאה הסופית.

אתה מדבר פה על סכומי העברה ולא על משכורות. אחד הדברים שפסז עושה זה לשלם משכורות גבוהות מקבוצות אחרות. בזכות זה היא הייתה הראשונה על כל שחקן שמסיים חוזה.
אפשר אז להחמיא שהיא הצליחה להנחית את ראמוס, מסי, דונארומה ווינאלדום ב0 יורו, אבל המשכורות של ארבעתם יחד היא מטורפת וקבוצות אחרות לא יכלו להרשות לעצמם, אך הפייר פליי לא תקף פה.
אם הפייר פליי וענייני המשכורות לא היו תקפים גם על קבומות אחרות אז מסי היה נשאר ווינאלדום היה גם בברסה. ראמוס היה ממשיך בריאל ובעצם מקיץ מטורף שלהם הם היו נשארים במקום רק שנה אחת קרובים יותר מלאבד את אמבפה בחינם.

אני חייב להגיד שאי אפשר לעשות השוואה בין צורת הניהול של ברצלונה או לצורך הדיון רוב הקבוצות באירופה לבין פסז.

זה לא רציני. קבוצה אחת יש לה 0 רגולציה תקציב של מדינה וזריקת זין אחת שלמה על הנהלים והחוקים וכמובן שבתמורה מקבלת מהגוף שאמור לבצע רגולציה עליה תפקיד של ניהול באחת מהועדות של אופ"א.

ושאר הקבוצות שלא משנה מה התקציב ומה האיכות שלהם . עליהם הרגלוציה עובדת באופן יחסי. יש להם תקציב מוגבל והם לפחות כלפי חוץ חייבים להראות שהם שומרי חוק.

פסז לא מעניין אותה הניהול כי איזון תקציבי זה משהו שהם לא מכירים בגלל באר הנפט שמפמפמת כסף בשבילה…
אי אפשר להשוות פה ולקבוע מה ניהול טוב יותר או רע יותר.

זה לא מקרי, כתבתי את זה אצלכם. אותו מעניין להראות שהוא לא מוכר שחקנים ולא אכפת לו הערך הכלכלי. אני חייב להודות שמסי טיפה גרם לחשוב שאמפבה בכל זאת יגיע אליכם. אבל בלי מסי לא היה סיכוי לזה.

עדיין רוב מה שאני שומע אומר שאמבפה ישאר השנה שם.

אם תוריד אותם, אנחנו מגיעים למה שפריז הוציאה באותה תקופה. אבל אז אפשר להוריד להם את אמבפה וניימאר, והם יורדים להוצאות של בערך חצי מליון. כמעט מה שהכניסו.

לא היינו מגיעים להכנסות כאלה אם הם לא היו כישלונות רצופים. הם היו נשארים אצלנו, והפער היה הרבה יותר גדול.

הייתי מגיב על זה, אבל אין לי זכות כאוהד ברצלונה. עוד שנתיים-שלוש כשלאפורטה יסיים לנקות את כל החרא מהאורווה הזאת אולי יהיה לי זכות להגיב.

מסכים עם זה, ואוסיף: בזמן שפריז עם הפסדים גדולים מאיתנו, הכיסים שלהם מאוד עמוקים. אנחנו הכנסנו 800 מיליון אירו בתקופה ברתומיאו ממכירות, אבל אין לנו גרוש על התחת. הפייר פליי פיננסי נכשל לא רק כי לא אכפו אותו כמו שצריך - אלא כי הוא היה גרוע מלכתחילה, נתן סטנסרטים אחידים למועדונים עם סוגי הנהלות שונות ממדינות שונות, ועם יכולות כלכליות שונות.

בדיוק בגלל זה אני טענתי בהודעה הקודמת שאי אפשר להשוות בין ברסה לפריז בנושא הזה. פריז כרגע מתנהלת דומה לברסה של ברטומאו, קונה מכל הבא ליד, פשוט להם אין גבול ולברסה מסתבר שיש.

גם לא הייתם מגיעים להוצאות כאלה אם הם לא היו כשלונות כאלה.
אמרתם 1.1 מיליארד. מתוכם 400 אלה שלושת הפלופים הגדולים, אבל היו גם המון קשרים ובלמים ומגנים ומה לא שמסתבר שהגיעו ל700 מיליון (בהנחה שהסכום המקורי נכון).
גם אם הרכשים שלכם היו טובים אז מצבכם היה טוב גם ללא מסי.

נו, זו בדיוק הבעיה.

נופ. אמרתי 1.289 מיליארד. בלי ה400 של טריו הבלהות, אנחנו עם 900 מיליון הוצאות, שזה כמו פריז המטורללת.

פריז לא מתנהלת דומה לברתומאו כי הם אולי מבזבים טריליונים של כסף אבל הם קונים גם שחקנים די טובים שמתאימים להם.

זה כל הנקודה שלי. השערוריה שמועדון שיש עליו רגולציה מתנהג בצורה דומה למועדון שאין עליו רגולציה,
זה כמו שאני ילך ויפזר כסף בצקים דחוים כמו שהמיוליונר שגר לידי מבזבז. אצלו יש כיסוי אצלי אין. מקווה שאתה מבין אותי יותר.

בקיצור אי אפשר לבוא ולהראות מספרים שפסז מבזבזת כמונו או יותר מאיתנו ולנסות ולהגיד שהם מתנהלים גרועה כמונו. זה השוואה שטחית. שלדעתי מי שמבצע אותה מנסה “לגמד” את השערוריה שברתומאו ורוסל ניהלו את המועדון שלנו.

אז אנחנו מסכימים בגדול.

לא התכוונתי חלילה להעלות את ערכו של ברטומאו.
התכוונתי שהם לא ברי השוואה כי הרבה יותר קל כשאין מגבלות.

עזוב, אם הדיון הוא איפה התנהלו טוב יותר, אם בפריז או בברסה אז אין דיון, ברור שפריז.
מה שהתכוונתי זה שאני מתנגד לכך שבהשוואה הזו יציגו התנהלות נכונה וחכמה של פריז.

קצת איבדתי אותך .
אם בארסה לא הייתה מוציאה 400 מיליון על השלושה היא הייתה במינוס 150 מיליון בהעברות במצטבר מאז 2010. זה לא קרוב בשום צורה ל psg.
למה אתה מנסה להוריד את ניימאר ואמבפה מההוצאות של psg? אם אני אוריד את המשכורות של מסי וסוארז מהמאזן של בארסה אז ברטומיאו שומר מצוין על מאזן השכר.

כן אותו אחד שנתן לפיאניץ 16 מיליון אירו נטו משכורת?

כולנו היינו מתנהגים כמוהם אם לא היתה רגולציה. אם אני מחר נותן לך 100 מיליון אירו בלי הגבלה אתה רוצה להגיד לי שאתה תשים 99.9999999 אחוז בחסכונות ותמשיך לעבוד כמו כלב? כמו שאנחנו עובדים עכשיו?

ובכלל , הקטע שהם לא מוכרים כוכבים או נכנעים לגחמות של ריאל וברצלונה זה די מרשים אותי אם להגיד את האמת.

זה היה בציניות משה.

אני אומר שמכרנו 65% מהשחקנים שרכשנו, ואנחנו מתים להיפטר מעוד 25% ופשוט לא מצליחים. ה65% האלה הם מה שהחזיר לנו מיליונים, כי הם היו כושלים ורק חיפשנו איך להיפטר מהם.

לא אמרתי לא לקנות, אלא למכור. פריז יכולים למכור את ניימאר ואמבפה במאות מיליונים, בזמן שאם שאתלטיקו אמרה שאם אנחנו רוצים שהם יקחו את גריזמן אנחנו צריכים לשלם להם…

כלומר, ה"הפסדים" של חצי מיליארד אירו שלהם הם לא הפסדים, אלא השקעות בנכסים טובים.

פאריז לא מכירה את המילים למכור וניימאר ואמבפה ביחד. זה לא קיים אצלם במילון :slightly_smiling_face:

אני חושב שחסרה לכם נקודה מרכזית שאולי משה הזכיר בחצי משפט והיא על מה נשפך הכסף בפריז ועל מה בברצלונה.
בעוד שפריז קנו שחקנים מוכחים שהיו נדרשים להם (טוב, אולי חוץ ממסי, אבל מי יסרב למסי?!), בברצלונה רכשו שוב שחקנים יקרים, לא מתאימים ולא נדרשים.
היה חסר בלם ומגן והביאו עוד שחקן התקפה.

זה לא רק הכמה הוציאו אלא גם על מי ומה הוציאו

זו נקודת המוצא של כל המשתתפים בדיון. לא צריך לציין שוב את הבושות שברתומיאו עשה פה במשך שנים.

אאוט אוף הדיון הזה רגע,
לאפורטה נסע לחופשה של יומיים באיביזה.
אני מבין שהוא בנאדם ובטח הסיפור עם מסי והביקורות הקשות חייב אותו לקחת אוורור אבל בחייאת דינק, הליגה מתחילה עוד שניה וחייבים עד יום שישי לסדר את החוזים והקיצוצים כדי שיהיה אפשר לרשום שחקנים. זה זמן לחופש???
או שאם אין לו את מסי אז לא שווה לשחק ושיעלו עם בארסה ב׳?!

יום שישי זה דדליין למשחק הראשון. אפשר לרשום שחקנים עד סוף אוגוסט .
אני מאוד מקווה שאנשים אחרים במועדון ממשיכים לעבוד גם כשהבוס בחופש. לא הכל לפורטה באופן אישי

אני באמת לא מבין מה לאפורטה חשב לעצמו. טעות חמורה מצידו.

אם הוא יצליח לכפות קיצוץ זה ישכח אם לא. הוא יחטוף והפעם בצדק.

אתה סתם זורק מספרים, נכון?
אין לי כוח להראות לך שאלו מספרים מצוצים מאצבע. הרי אתה תגיב עם עוד מספרים מצוצים מאצבע ואין לזה סוף. אני אפסיק פה.
גם אין שום פואנטה בשום מספר אם אתה לא מראה איך מועדונים אחרים מתנהלים.

יש פה כאלו שתקפו את לאפורטה אני מהמר שבעתיד הם יבקשו ממנו סליחה:

https://twitter.com/barcacentre/status/1425379728425357321/photo/1

ככל שעובר הזמן מסתבר הסירחון של העיסקה של טבאס .

גם אתמול כתבתי את ההודעה הזאת ואף אחד לא מתיחס לזה. זה נראה לי יותר חשוב מפסז עכשיו:

"ולנושא היותר חשוב מבחינתי . כתבתי את זה אתמול

והיום אכן מגיע אישור מריאל מדריד:

"he Board of Directors of Real Madrid CF, meeting today at 11:00 a.m., has unanimously agreed to carry out both civil and criminal legal actions against the president of LaLiga, Mr. Javier Tebas Medrano, against Mr. Javier de Jaime Guijarro responsible of the CVC Fund and against the CVC Capital Partners SICAV-FIS Fund itself.

Likewise, the Board of Directors has also decided to carry out legal actions of all kinds that are deemed appropriate to annul and nullify the possible agreements adopted by the LaLiga Assembly, to be held on August 12, 2021, regarding the agreement between LaLiga and the CVC Fund."

ריאל מדריד תפתח בהליכים הן אזרחיים והן פלילים נגד הנהלת הליגה וטבאס באופן אישי וCVC.

מניח שברצלונה תוציא הודעה דומה בשעות הקרובות.

הכי מצחיק שטבאס הוא מדרידסטה באופן רישמי. לא יכול להפסיק לצחוק מזה."