ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

עברתי על כל ההעברות שעשינו בין 2014 ל2020 בויקיפדיה. אבל העיקר להגיב תגובות ממתנשאות ופתטיות. נכון?

נכון, אני מתנשא עליך כי

נרכשו 118 שחקנים ונמכרו 115.
לא יודע מה כתוב בויקיפדיה, אני מסתמך על טראנספרמארקט. גם אם הם טועים ורכשנו רק 100 שחקנים מאז 2014, אין בברצלונה 35 השחקנים שמנסים להיפתר מ 25 מהם. המספרים שלך מצוצים מאצבע.

אתה יכול להגיב לי עם עוד איזה שטות, אני איתך סיימתי.
להבא, אני מבקש ממך לא לקרוא את ההודעות שלי ולא להגיב להם. אני מתנשא ופתטי, אל תטרח.

2014: טר שטגן, ראקיטיץ’, בראבו, סוארז, מת’ייה, ורמאלן, דוגלאס
2015: וידאל, טוראן
2016: דניס, אומטיטי, דינייה, גומש, סיליסן, אלקאסר
2017: מרלון, דאולופאו, סמדו, פאוליניו, דמבלה, קוטיניו, מינה
2018: ארתור, לנגלה, מלקום, וידאל, טודיבו
2019: דה יונג, אמרסון, נטו, גריזמן, קוקורייה, פירפו, בריית’וייט
2020: פדרי, טרינקאו, פרננדס, פיאיניץ’, דסט

בספירה חוזרת יצא לי 39 ולא 34. כנראה פספסתי את 2020 בספירה, אבל עדיין ממש לא ה118 המטורלל שניסית להציג פה.

27 מ39 השחקנים עזבו. זה 69% מהשחקנים שנרכשו.
12 מ39 מהשחקנים לא עזבו.
8 מ12 אנחנו מתים שיעזבו. זה 21% מהשחקנים שנרכשו.

אז תארוז את כל ההתנשאות והפתטיות שלך ושים גז. אני מגיב להודעות העלובות שלך כבר שנים, ואמשיך להגיב לכל הודעה שיבוא לי, עלובה ככל שלא תהיה. תתפוצץ.

אכן טראנספרמארקט סופר לא נכון ואני יצאתי אידיוט.
כשצריך להודות, אני מודה.

בתקשורת מתרבים הדיווחים על כך שמאחורי סיום העסקתו של חורחנל מסי עומדים שני אנשים דומיננטים: פראן רברטר, מנכ״ל המועדון ופלורנטינו פרז. התמונה הנראית לעין (צריך להיות זהירים - כרגע) היא שהשניים מנעו מלאפורטה לקחת את הכסף מ- CVC ולהבטיח באמצעותו את הישארותו של מסי.

לאפורטה מלכתחילה עשה קמפיין על הגב של מסי והשתמש בפחד של הקהל לאבד אותו. הוא הציג את עצמו כחבר של המשפחה, בעל יחסים חמים והצהיר שאת המקרה של מסי הוא פותר במנגל משותף. לא רק זאת - ידוע שבזמן הקמפיין לנשיאות לאפורטה ביקר בביתו של הארגנטינאי וכמובן דאג שהדבר ישמע בחוצות ברצלונה. לפיכך הפך, באופן טבעי, למי שצריך לקיים את הבטחת הבחירות שלו (אם כי זה המקום להזכיר שאצל לאפורטה קיום הבטחות בחירות הוא לא חובה, וזה לזכותו באיזשהו מקום).

ככל שהתקדם הזמן יותר ויותר סימני שאלה עלו באשר למסוגלות של בארסה לקיים את החוזה. נזכיר שמסי לא באמת קיצץ 50%, אלא הסכים לפריסת תשלומים על פני יותר שנים (בארסה על פי הדיווחים נמצאת בחוב עצום והחוזה של מסי לבדו מוערך בכ- 300 מיליון יורו). לאפורטה סוג של התעלם מהמצב תוך כדי שהוא מסכם הכל עם חורחה מסי ובונה על הכספים שיגיעו מעסקת CVC. למרות שידע שזו עסקה רעה, במיוחד לבארסה וריאל שמבחינתן אחראיות ל-60% מההכנסות של הליגה, הוא תמך בה כי הייתה עבורו גלגל הצלה (פה שווה להגיד שאף אחד לא באמת ידע אם העסקה וודאית ומתי הכסף שדרוש להעביר את השחקנים במוסדות ההתאחדות יגיע - אבל זה עניין אחר). לטענת התקשורת, נציגיו של השחקן כבר קיבלו מייל עם תאריך ושעה להם נקבעה מסיבת העיתונאים בה יודיעו על הארכת חוזהו.

כאן נכנס לתמונה פראן רברטר, מי שמתואר כמנכ״ל דומיננטי ואיש ריכוזי מאד. לפי הדיווחים הוא הציב אולטימטום ללאפורטה - אם אתה חותם על העסקה עם השטן אני מתפטר. רברטר מתואר כחבר של פרז מזה שנים ארוכות. האחרון, על פניו, יכול לרשום ניצחון כי שכנע את שני האנשים המובילים את בארסה לוותר על הכוכב שלהם, אבל האמת היא שהעסקה עם CVC היא פשוט מגוכחת בפני עצמה.

מסי ונציגיו ממשיכים להפנות את האצבע המאשימה לברצלונה. בסביבתו משיבים ״תשאלו במועדון״ לשאלה מדוע הוא לא נשאר ורואים בלאפורטה כמי שזכה בנשיאות על הגב של מסי ואז השליך אותו אל מתחת לגלגלי האוטובוס.

מחשבות:

1. הוויתור הגדול על כסף מצד מסי הוא קצת מיתוס. יתכן והיה וויתור מסויים, אבל מסי בהחלט דורש את מה שכנראה מגיע לו. אין ספק שאם היה מקבל משכורת הולמת הוא היה נשאר, אבל מצד שני הוא לא ירד נמוך מדי ועדיין חיפש משכורת גבוהה
  2. בארסה צריכה להגיד תודה למנכ״ל שלה שכנראה מבין את הסיטואציה ומנע מלאפורטה החלטה חסרת אחריות. לאוהדים יכולה להיות תקווה קטנה שזה האיש שיכול להבריא את המצב
  3. הישג ענק לפלורנטינו שעובדתית נפטר ממי שאחראי יותר מכולם ל(מבחינתו) כל דבר רע בעולם בערך

אני מסכים איתך כמעט על הכל, אבל פה אני חושב שאתה טועה בענק.

כמו שהצטערתי שרונאלדו עזב ללא מחליף ראוי, ולא כי אני מחבב את אוהדי מדריד בפורום, אלא כי פחדתי שנוכל לרדת ברמה ואף אחד לא ישים לב. ככה זה רע לכם שמסי עזב.

הו הבינוניות שהולכת לשלוט בליגה בשנים הקרובות…
אתם התחלתם איתה כשהפכתם את בנזמה לכוכב שלכם. לנו זה היה נוח ולא מאתגר ונשארנו גם אנחנו בבינוניות. עכשיו לשתי הקבוצות אין מוטיבציה להתחזק, וגם לא את היכולת הכלכלית.

שיט.

הוא לא אמר שזה דעתו אלא הצד של דון פלורנטינו…

אני חושב שפלורנטינו יודע טוב מאוד שתחרות זה דבר בריא.
אולי אני נאיבי.

אתה לא נאיבי, ואין לי שום צל של ספק שלריאל מדריד עדיף היה שמסי יישאר בבארסה, ופלורנטינו גם כן מבין את זה.

אם אני קורא נכון את מה שאורי? כתב למעלה, האינטרס לכאורה של פלורנטינו לבחוש בעסק, לאו דווקא קשור אם מסי ישאר או לא, אלא לוודא שלאפורטה לא יחתום על החוזה עם CVC.

דרך אגב אני באופן אישי מאוד חשדן כלפי מי שפלורנטינו רואה בו חבר וקשור לברצלונה… שתי החברים האחרונים שלו בברצלונה הורידו אותנו לסף פשיטת רגל… לידיעת החבר לאפורטה…

אפשר לדעת מה המקור של זה?

כי זה נראה שנזרקו פה אקסיומות שהן פשוט לא נכונות.

אני בעיקר רוצה להבין את הקטע של המשכורת. אם זה נכון מרגיש שמישהו פה עשה עלינו סיבוב…

בדיוק.
העזיבה של מסי היא בעצם לרעת ריאל. העזיבה ל PSG דווקא זה עוד יותר רע.
אבל אי הסכם עם CVC יותר חשוב כי מדובר על 50 שנים.
אני גם לא מקבל שפלורנטינו היה צריך לשכנע בכירים כלשהם בברצלונה שההסכם רע. זה מציג אתם כאהבלים שלא מבינים כלום, והיו צריכים את פלורנטינו כדי שיסביר להם.

לפי הרבה דיווחים, מסי היה אמור לקבל כסף גם כשהיה עוזב את ברצלונה. החוזה היה ל 5 שנים, מתוכם רק שנתיים כשחקן פעיל בברצלונה. אני לא יודע באילו סכומים היה מדובר ב 3 השנים האלה.

אני שמעתי ב el larguero

https://open.spotify.com/episode/5NCGE2LkAOCi5pz71q3bph?si=481UcZoWQByfpYLr0Gtczw&utm_source=copy-link&dl_branch=1

אבל יש עוד כתבות, למשל זו

בדיוק. בלי בארסה כוחו להתנגד יורד משמעותית

אני יכול רק לשאר שזה מגיע מהתקשורת במדריד שיש לה אינטרס להציג באור חיובי את הבוס שלהם (לא שאני יודע אם זה נכון או לא)

מראיינים שם עיתונאים קטלנים וגם את די מרציו. וכן, גם מדרידאים מן הסתם

אני מבין מהטקסט הזה שלאפורטה לא באמת ידיד של מסי ולא באמת התכוון להשאיר אותו.
אני חושב שזה שקר מוחלט.
לאפורטה אכן ידיד של מסי והתכוון בשיא ברצינות להשאיר אותו רק שזה לא צלח.

גם זה לא נכון למיטה הבנתי.
מסי כן קיצץ 50% וגם מה שנשאר נפרס לתשלומים על פני כמה שנים .

לא ראיתי את ״מסי ונציגיו״ מפנים אשמה להנהלה אלא לליגה בלבד.
כן ראיתי סרטון אחרי מסיבת העיתונאים שמסי נפרד בה שיש לחיצת יד על גבול הקרירה בינו לבין לאפורטה (למרות שיש סרטון אחר שמראה שלאפורטה ישב עם מסי והמשפחה שלו בחדר נפרד לפני תחילת האירוע) ואולי מסי ואבא שלו חושבים שהמועדון היה צריך לעשות יותר אבל הם בטח לא אמרו את זה.

אני בעצמי העברתי פה ביקורת על לאפורטה שעד עכשיו הוא די נכשל בכל מה שניסה, בדגש על השארת מסי שהוא פמפם את זה בלי הפסקה, גם אם זה באמת לא באשמתו ולא היה אפשר להשאיר.
עדיין נראה לי שהדברים האלה נופחו בתוכנית שהבאת וקצת הוצאו מהקשרם.

ועוד משהו,
אם אני זוכר נכון מסי אמר שהוא מצידו עשה כל מה שיכל וזה לא הספיק (וגם הדיווחים אימתו את זה), ככה שלא נראה לי שהוא אמר ללאפורטה ׳אני רוצה הכל עד הגרוש האחרון, מבחנתי תפרוס ל20 שנה׳ אלא שהוא באמת קיצץ ומתחת לזה לא היה אפשרי חוקית.

לא בדיוק.
לאפורטה אכן היה ביחסים טובים עם משפחתו של מסי, אך זה לא סותר את העובדה שהוא עשה קמפיין על גבו. התכוון להשאיר אותו? ברור שכן. מנגד, כל העולם היה מודע לסיטואציה הכלכלית הקשה בבארסה ולקשיים שהיא כנראה תערים. לאפורטה, שכנראה ידע טוב מכולם, לא נתן לכך להפריע לו לפזר הבטחות שהוא בעצמו יודע שיש סיכוי סביר מאד שאין להן כיסוי. לדעתי הוא פשוט הלך אול אין מתוך כוונה שמסי גדול מדי מכדי שיתנו לו ללכת, ונכשל.

כאן אבא שלו אומר ״מי אשם? תשאל את המועדון״

בכל אופן, לא הייתי קונה את זה שהם פגועים מהליגה או משהו כזה. לליגה ולעומד בראשה אין שום מערכת יחסים עם מסי. כל מה שיש זה קריטריונים שהיו שם גם קודם. נוסף על כך ישנו הסכם, גרוע אמנם, שאם כבר רק יכול היה להועיל לבארסה להשאיר את מסי. ולזה היא בכלל מתנגדת.

מבוסס על מה שנקרא ׳סעיף 41׳, והפך לאמת בהקשר הזה, אבל אני בכלל לא בטוח בכך.

1. נניח שזה נכון. אני נוטה להאמין שבמקרה של מסי היו מצליחים למצוא קונסטלציה משפטית לעקוף את החוק הזה
  2. כנראה שזה ספין כיוון שלפי מה שאני קורא החוק בכלל לא רלבנטי לליגה הראשונה. נראה שמדובר במקרים שבהם מחתימים שחקני ליגה ראשונה בליגה השניה ולא רוצים שהמשכורת שלהם תרד יותר מדי

לפי הקטע שהאזנתי לו מדובר בפריסת תשלומים.
כאן -

גוגל טרנסלייט:
Leo Messi entered as a salary in his last season at Barça 138 million gross, which in net have left him about 75 million euros once taxes have been settled. The offer that Joan Laporta has made to Messi is 300 million euros gross for playing two more years at Barça -that is, more than what was agreed in the last season-. The particularity comes in the acceptance of the player to collect that amount in five years and not in two.

לפי המקור הזה סכום החוזה אף גבוהה ממה שהורגל להרוויח, אך פריסת התשלומים הינה על פני חמש שנים

לא יודע מה זה המקור ‘מדריד-ברצלונה’, אבל מדובר בבולשיט מוחלט. בשום תסריט, עולם או קונסטלציה הוא לא היה מרוויח יותר מהחוזה הקודם.

על פי 100% מכל יודעי הדבר בברצלונה, מסי היה אמור להרוויח בחוזה החדש 20 מיליון נטו/40 מיליון ברוטו בעונה, שזה בדיוק מחצית משכר הבסיס של החוזה הקודם שלו, ואפילו יותר מחצי בסה"כ.

ואפקט ה’פריסה’ פה הוא בקשה של המועדון לתשלומים, כך שהוא ירוויח במשך 5 שנים 20 מיליון בכל שנה. לפחות 3 מהן בבארסה, שנתיים בארה"ב (אם אכן יחליט בכלל לעזוב עד אז) כפיצוי על הקיצוץ, בזמן שהוא עדיין משמש כשגריר-מותג של המועדון.

גם היה אמור לקבל עוד תשלום מיידי של 40 מיליון יורו ביוני כבונוס בסוף החוזה הקודם, אבל ויתר עליו לחלוטין במעמד הארכת החוזה.