ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

רק לאחרונה פורסם שהחוזה שלו יכול היה להגיע ל 550 מ יורו ב 4 שנים, כן? (בפועל הרוויח 510)

לכן בשום מצב הוא לא יכול היה לקבל יותר מהסכום הזה בחוזה החדש… הוא היה אמור להרוויח 100 מיליון נטו (200 ברוטו) ב-5 השנים הקרובות סך הכל.

אמרת 50%

כן, 50% משכר הבסיס הקודם.

כל מסיבת עיתונאים בזמן האחרון יותר טובה מקודמתה…

לפני כמה ימים ברתומאו שלך מכתב תגובה ללאפורטה. לא הוספתי את המכתב שלו לפה כי אני חושב שכל מי שמשתף פעולה ומפרסם את השקרים שלו הוא משת"פ שלו.

זה כל מה שאתם צריכים לדעת על המכתב שלו:

https://twitter.com/barcacentre/status/1427220136235307011

כל כך נכון, אני והרבה טובים מזהירים משתי הפושעים רוסל וברתומאו. שנים הסוסיוס העלובים התעלמו מזה, וזה התוצאה. שכל אחד יכנס ויבין איזה חוב ברצלונה מצויה היום אני לא מסוגל לכתוב את המספר. ואני לא יקבל תשובות “אבל אתלטיקו גם בחובות” אז בבקשה תחסכו ממני את זה.

https://twitter.com/Liraninho/status/1427236775924314119

רק חושב שהבן זונה עדיין חושב שהוא במעמד של לשלוח מכתבים למישהו. אין לו שום טיפת בושה או יסורי מצפון. אני באמת חושב שגם אם תשימו אוהד ריאל אמיתי בתור נשיא הוא לא היה מחרב את הקבוצה כמו רוסל וברתומאו.

יש עוד הרבה מה לדון במה שנאמר במסיבת העיתונאים המרתקת/מזעזעת/מפחידה/דוגרי לפנים הזו של לאפורטה, ואעשה את זה כנראה רק אחרי שאקרא את התמלול המלא.

בינתיים אני מחכה לתגובה של פונט למסיבת העיתונאים הזו: “אם אני הייתי הנשיא, הכל היה נפתר בקלות. עובדה, הייתה לי תוכנית: להביא את צ’אבי”.

משהו לא מסתדר לי במספרים של לפורטה.
אם החובות הן 1350 מיליון, ו net debt הוא מינוס 450 מיליון, אז שווי הקבוצה והמותג של ברצלונה הוא 900 מיליון בלבד.
הוא אמר שהמשכורות הן 617 מיליון ומהוות 103% מההכנסות, כלומר ההכנסות הן 600 מיליון.
לא הגיוני ששווי כל העסק שנקרא ברצלונה הוא רק פי 1.5 מההכנסה השנתית.

עוד משהו.
בפעם הקודמת הוא אמר שבלי המשכורת של מסי ההוצאות היו 90% מההכנסות הצפויות, ואם מסי היה נשאר זה היה 105%. כלומר החוזה החדש של מסי הוא 15%. אם ההכנסות 600 מיליון, אז החוזה של מסי יוצא 90 מיליון.
זה החוזה החדש, שהוא קיצץ ב 50%, ומדובר על שכר בסיס. לא יכול להיות ששכר הבסיס היה 180 מיליון קודם.

או שאני לא מבין משהו, או שלפורטה טיפה לא מדייק. אשמח אם מישהו יבדוק אותי.

לגבי החובות, עכשיו קראתי ש 1350 מיליון יורו זה חובות במובן הכי רחב של המילה. לא חובות לבנקים וספקים כמו שאפשר לחשוב.
מתוך 1350 מיליון, 617 מיליון הן אכן חובות לבנקים, כאשר 560 מתוכם זאת ההלוואה שלפורטה לקח בריבית מאוד נמוכה של 1.9% לאיזה 30 שנים. הלוואי על כולנו ריבית כזאת.
389 מיליון הן התחייבויות למשכורות של שחקנים. אלה בעצם הוצאות שוטפות ולא אמורות להיחשב כחוב.
56 מיליון התחייבויות לאספאי בארסה.
79 מיליון הן זכויות שידור שברטומיאו קיבל מראש. אני לא מבין למה זה נחשב כחוב, הרי בארסה לא מתפרקת והיא תמלא את מה שהיא התחייבה בהסכם על זכויות השידור.
את היתר לא הבנתי.

אמנם החובות אדירים, אבל קצת פחות אדירים ממה שחשבתי קודם.

דמיטרי אתה נכס.
אם היה אפשר לתת יותר מלייק אחד הייתי נותן, אז קבל את התגובה כלייק שני.

תודה רבה, מחמם את הלב.

אני לא לוקח קרדיט על המספרים. אני בדרך כלל מתרגם מה שנראה לי אמין ומעניין. שמח לראות שהמספרים מעניינים מישהו אחר חוץ ממני.

משהו מעניין ממארקה, שלדעתי יותר אמין גם משני העיתונים של ברצלונה ובטח מ AS.
הוא טוען שמגבלת שכר השנה תהיה 88M בלבד. שזה בערך מה שמסי הרוויח לבד אצל ברטומיאו.
אני בשוק.
מדהים בהשוואה למשכורות של מעל 400M גם בלי מסי, ומדהים גם בהשוואה למגבלה בשנה שעברה של 347M.
אם זה היה הסכום בשנה שעברה, היינו במקום 8 בליגה באספקט הזה (פחות מאתלטיק, סוסיאדד וולנסיה).

איך בדיוק היה אפשר לרשום את מסי גם אחרי קיצוץ משכורתו ,עם הנתון הזה ,אני לא יודע.

עוד ניואנס מעניין: טבאס דיבר על יחס 1:4. כלומר אם אתה מעל התקרה, ומכרת שחקן, מותר לך להשתמש ברבע מהסכום.
מסתבר שאצל מרוויחים גדולים היחס הוא חצי.

פיקה בחוזה הקודם הרוויח ברוטו 38M (יופי ברטומיאו) וירד לחצי, 19M. מה 19M שהוא ויתר אפשר להשתמש ב 9.5M.
כל יתר השחקנים שעזבו הרוויחו ביחד 40M. בגלל שהם לא מהמרוויחים הגדולים, אפשר להשתמש רק ברבע מזה, כלומר 10M.
ה 19.5M האלה הספיקו כדי לרשום את ממפיס, גרסיה ומנאי. אבל לא הספיק גם לאגוארו .

יש עוד כמה דברים מעניינים בכתבה, ממליץ לקרוא (באנגלית).

כמו שזה נראה, מצפים לנו כמה קיצים פיננסיים. לא נוכל להרשות לעצמינו לקנות שחקנים רציניים. רק להעלות שחקנים מבארסה ב’ ולקוות שהיקרים יעזבו ונוכל להשתמש בחצי מהמשכורות שהשתחררו כדי להשלים את הסגל.

הקיצוצים הללו מזעזעים. אין לספרדיות שום סיכוי להביא שחקנים ככה. זה רק מעצים יותר את הפערים בין ספרד לאנגליה ואפילו מצרפת.

לא ברור לי כמה רחוק טבאס מנסה ללכת עם זה.

טבאס משרת אינטרסים זרים. לדעתי הוא פיון של אופ"א.

שהקלאסיקו הבא יעמיד את בנזמה מול ברייטויט כולם יבינו מי זה.

זה ממש מרגיש ככה.
העובדה שהוא נתן למסי ללכת לליגה הצרפתית היא ממש ממש תמוהה. הוא לא דפק עם זה רק את ברצלונה.

מעניין מה ההליכים להדחה של נשיא הליגה. הרי התנאים החדשים שהוא לא מוכן להתגמש בהם דופקים את כל הקבוצות. ההסכם עם CVC טוב אולי רק לקבוצות קטנות שממילא לא מכניסות הרבה מזכויות שידור. קבוצות אמצע טבלה ומעלה שמצליחות לשמור על יציבות בליגה הראשונה לאורך עשורים נדפקו עם הסכם מזעזע לחמישים שנה קדימה שמסנדל את ההכנסות שלהן באופן שהן יוציאו ככל הנראה פי שלוש ממה שהן קיבלו כהלוואה היום.

זה נראה שכל הקבוצות צריכות לרצות להעיף אותו. יש מצב שראשי הקבוצות יכולים להשפיע על בחירה \ הדחה שלו?

זה ממש נראה שטבאס עושה לליגה ברתומיאו.

ובאמת, אם יש מאחוריו כזה כוח… אז הדחה שלו תהיה אפילו עוד יותר קשה.

אגב, מאוד סביר לדעתי שהוא קיבל מ CVC שלמונים רבים בדרך עקיפה כזו או אחרת. אחרת, למה לו לדחוף את הקבוצות להסכם כל כך גרוע ועם ריח לא חוקי? אם האינטרס של הליגה היה גם האינטרס שלו, הוא לא היה מסכים להתקרב להסכם הזה גם עם מקל באורך שלוש מטר.

ואני יודע מה הולכים להגיד לי המחנה הנגדי, שהליגה לא היתה יכולה להתפשר ו"לעגל" את החוק בשביל מסי.

אז מה אם לאפורטה היה מסכים ל"סחיטה" של טבאס פתאום החוק לא חשוב? הוא בעצמו צייץ את זה בטויטר.

יוסי אני מקווה שאתה זוכר שברתומאו וגם רוסל הצביעו בעד טבאס. ויותר מזה, אם זיכרוני אינו מטעה אותי, פלורטינו רצה להדיח אותו לפני כמה שנים וברתומאו התנגד. אבל פה יכול להיות שאני טועה, אבל בודאות ברצלונה של ברתומאו הצביעה בעד הכהונה של טבאס.

אני חושב שמגבלות הליגה הנוקשות נועדו להגן על הקבוצות מפני בעלים או נשיאים כמו ברטומיאו.
זה לטובת הקבוצות, לא נגדן. הגדולות סובלות יותר כי הן צריכות להתמודד עם קבוצות מחוץ לספרד.
ההסכם עם CVC הוא לא משהו שנכפה על הקבוצות. כולן יכלו לא לקבל אותו, כמו שעשו אתלטיק ואוביידו.

טבאס צייץ את זה בעצמו, שהוא הציג את זה ללאפורטה בתוך עיסקת חבילה. זה לא אני .

אני לא אומר לעשות ליגה בלי הגבלות. ברור שיש חובה להגביל שכר. אבל בחיים יש מצבים שאתה אומר “לכל כלל יש יוצא מן הכלל”.

זה נעשה כל הזמן, לפעמים צריך להפעיל סוג מסוים של שיקול דעת ולהתפשר. שאתה מבין ,שזה ליגה בלי שום כוכב לבין ליגה עם מסי. אני יכול להבטיח לך שכל אחד היה יודע מה הוא צריך לעשות.

ומה שחשוב שכל אחד יודע וטבאס בעצמו אמר את זה . הליגה היתה מתפשרת בקטע של הגבלת שכר עם לאפורטה היה נכנע.

הוא לא רצה לשמור על מגבלות של שכר ופייר פליי , סמוך עלי שזה בכלל לא מעניין אותו. הוא רצה שלאפורטה יותר על הסופר ליגה ויחתום על ההסכם. זה כל מה שעניין אותו.

לא רואה שום קשר בין CVC לסופרליג.
CVC זה מישכון של 10.95% מזכויות השידור העתידיות בליגה. אין קשר לאיפה בארסה תשחק בנוסף - בצ’מפיונס, בסופרליג , או בליגה אדריאטית.

במקרה הזה לא היה צריך להוציא את מסי מהחוק. זה היה יוצר יותר מדי בלגן.
גם לבארסה אולי עדיף ככה. עם כל החובות, ועם סגל לא מספיק טוב סביבו, עדיף לנו לשחק בלי מסי. התוצאה תהיה כמעט זהה.

לפי הדיווחים אחד מתנאי החוזה שצצו בסוף זה חתימה על איסור הצטרפות לארגון אחר - קרי סופרליג, לכן היו כל סיסמאות ה"מסי או סופרליג".

זו כנראה לא הסיבה המרכזית שוויתרו על העסקה (אם כי לאפורטה כן הגיע להסכמה עם טבאס עד ששינו משהו בחוזה, שנוגע לפלורנטינו לפי נשיא הליגה), אלא עניין זכויות השידור, אבל זה עוד היבט שמסנדל את החופשיות של המועדון לשנים קדימה.