ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

בדיוק הם הוסיפו סעיף שאוסר על הקבוצות להצטרף למפעל מסוג סופר ליג.

זה הנקודה שלי. טבאס והוא לא מסתיר את זה, השתמש ב"סעיף השכר" כי הוא רצה ללחוץ על ברצלונה לחתום ובכך לחסל אפילו סיכוי תיאורטי להקמה של סופר ליג.

ברצלונה היתה מסכימה. והופה הליגה הייתה מתגמשת. ופתאום זה היה אפשרי להתגמש.

אף אחד גם לא רצה להוציא את מסי מחוץ לחוק. מסי קיצץ משמעותית בשכר שלו , ברצלונה וזה די ברור עושה מאמצים להוריד את רמת השכר. זה לא פסז למשל. אפשר להתגמש . ושוב. נראה את כל חברי מועדון “חוק זה חוק” בסוף השנה או שנה הבאה שהרייטינג יצנח והסינים יעברו לראות את הליגה הצרפתית.

מה אתה חושב שרק מברצלונה מפרסמים עכשיו בורחים בגלל מסי? נחיה ונראה בעוד שנה או שנתיים.

לא ידעתי שיש סעיף כזה של סופרליג, אז תודה.
גם בלי הסעיף הזה טוב עשה לפורטה שלא חתם.

ככל הנראה גם 50% קיצוץ לא היה מספיק. בכל מקרה היה צריך להוציא אותו מחוץ לחוק כדי להעביר. אני נגד זה.

אתה כנראה לא יודע מה הולך בליגה הצרפתית. הפער בין PSG לכל השאר כל כך גדול שזאת לא ליגה מעניינת.
הרייטינג יצנח כי עוד סינים יעברו לראות את הליגה האנגלית. אבל זה היה קורה גם אם מסי היה נשאר. כמו שרונאלדו לא הציל את הליגה האיטלקית, כוכב אחד זה לא מספיק.

מי בדיוק ברח? לפורטה משדר ההפך, המפרסמים עומדים בתור. ובעוד שנתיים מסי היה הולך בכל מקרה.

יש משפט שבאנגלית זה נשמע יותר. טוב. אתה מטיף לבן אדם הלא נכון…

אני מודע טוב מאוד לליגת החקלאים הצרפתית (אנגלית זה גם נשמע יותר טוב חחח) ולאפס עניין שיש לי בה ובשגיא כהן חופר תשעים דקות בגיבריש.
תודה לאל שיש את one… . אבל אני באופן אישי לא קהל היעד שלה. אלא מיליוני יפאנים ובעיקר סינים…

אתה שוכח שרונאלדו עזב לבדו לקבוצה מזדקנת ונטולת כוכבים גדולים.

מסי עזב לשחק יחד אם ניימאר אמפבה ווראטי ועוד כמה כוכבים. עכשיו יש גם איזה פנטזיה שרצה בשוק השמועות שרונאלדו גם נמצא בדרך, אולי שנה הבאה.

מצטער אבל קשה לכתוב מהנייד מתוך בית חולים…:frowning:

נ.ב2 אולי זה דעה לא פופולארית בפורום פה, אבל מהמעט שיוצא לי לראות ליגה איטלקית בשנתיים אחרונות אני נהנה ממנה לא פחות מהליגה הספרדית… לא יצא לי לראות אותה יותר מידי אז זה לא עובדה מדעית.

זה מה שלאפורטה טוען… השאלה אם יש לזה תימוכין.

לא מבין את הקטע עם זכויות שידור. הרי בארסה לא מוכרת זכויות לשידור משחקי ליגה. לה ליגה עושה את זה. אני טועה? אז למה להליגה צריכה את החתימה של בארסה? ולמה נטען שבארסה ממשכנת 10.5% ל50 שנה?

זה עיסקת שידור חדשה ובשביל זה צריך את אישור של רוב הקבוצות שחברות בבתאחדות. לא של ברצלונה באופן אישי.

אותי מעניין, מה יקרה עכשיו והאם ינקטו נגד ברצלונה וריאל סנקציות .

בטויטר של טבאס הוא מספיק סימוכין לזה? הוא צייץ את זה בעצמו.

דרך אגב ברוך שובך. יאללה בוא נריב בפורום פוליטיקה לזכר ימים עברו :slight_smile:

אם ככה אז לאפורטה יצא טמבל. גם העסקה אושרה ברוב גדול, גם הוא נשאר בלי הכסף, גם נשאר בלי מסי וגם הוא לא יכול לסחור בשידורי בארסה ב-לה ליגה. והכל על מזבח רעיון הסופרליג שאני בספק אם היה מקבל רוב אצל הסוסיוס. את הציוץ פספסתי כנראה.

מאז שנתניהו לא ראש ממשלה התנתקתי לגמרי מפוליטיקה. סוףסוף קצת שקט🙃

קודם כל הוא היה מאבד אפשרות חוקית להצטרף לסופר ליג…

אבל בגדול ובצורה שיטחית כי מהנייד קשה לי להוציא הסבר יותר מעמיק

ההסכם הזה הוא סוג של הלואה. מזרימים לך טיפה כסף בשנה הראשונה אבל אז אתה משועבד להחזיר את ההלוואה ובריבית מאוד גבוהה בשנים הבאות…

לצורך העניין תבדוק מה ולנסיה מקבלת לדוגמה ומה היא צריכה בשנים הקרובות להחזיר , סכום של קרוב לחצי מיליארד אירו… עכשיו תבדוק אם ברצלונה והסכום שהיא מקבלת וזה יצא סכום אדיר.

הניחוש שלי שבעוד כמה שנים אנחנו נגיד פה תודה ללאפורטה שנראה למשל את ולנסיה מתרסקת
לרסיסים…

אז אתה חוזר לפורום, אז לפחות תספר לנו מה הרגשת אם הקופה… סוף סוף אה

לא מבין איך העובדה ש-@Ganjo כותב פה לראשונה אחרי 3 שנים עוברת פה בכזו חוסר התלהבות. בטח גם בזה ברתומאו אשם. או טבאס.

@Ganjo מרגש!!

חחח מצחיקים. האמת הופתעתי לגמרי כשפתאום גיליתי שהפורום עוד חי. חשבתי שפייסבוק אכל את כולם ולא נשאר כלום בעולם.

בענייני בארסה השנה שעברה הייתה הגרועה ביותר שחוויתי ואני מצפה לשנה גרועה עוד יותר כל עוד קומאן על הקוים. אני אשכרה יושב ורואה כל משחק בתהיה מתמדת: אני רוצה שננצח ושיהיה לנו עוד מהדבר הנוראי הזה או שאולי עדיף פשוט להפסיד וגמרנו כדי שמתישהו משהו טוב יצמח מהמצב הזה. לאפורטה בינתיים מאכזב מידיי.

לגבי הקופה זה היה פשוט מטורף. הוכחה לכך שמזל או מקריות זוכה בתארים לפחות בחצי מהפעמים. ארגנטינה הציגה כדורגל די עלוב משעמם ואנמי, אבל הגיע לה והכל הלך לה כמו שצריך. להגיג שהתרגשתי עד דמעות? האמת שכן! התרגשתי עד דמעות. הלכתי שבוע עם חיוך מפגר. אחרי הזכיה בקופה הכל פשוט יותר טוב. העולם חרבנא אבל לארגנטינה יש קופה. העולם חרבנא אבל זכינו בקופה בברזיל. העולם חרבנא אבל ברזיל יותר

דמיטרי, אתה אחד שמתעמק במספרים, רציתי לדעת מה ההשלכה של האי חתימה של הקבוצות להסכם רכישות השידור.
בגדול הבנתי שהכסף יועבר לשאר הקבוצות והכסף שלהם יישאר בחשבון נאמנות אבל הכוונה שלי לגבי העתיד, לדוגמא- שנה הבאה שייתקבל הכסף לזכויות השידור הם יקבלו חלק יותר גדול ממה שהם אמורים לקבל אלמלא הם היו חותמים (פשט- אם החלק שלהם החה למשל 80 מיליון לשנה ואם וכאשר הם היו חותמים הם היו אמורים לקבל 70 מיליון, אז במקרה של אי חתימה הם יקבלו את הסכום המלא דהיינו 80 מיליון או שזה לא משנה ובגלל שהשאר חתמו הכסף כבר נוכה והם יקבלו 70?).
ואני שם לב לטעות נגררת פה שהכסף הוא הלוואה, למיטב הבנתי זה לא ככה. הקבוצות לא יחזירו את הכסף אלא הוא ינוכה בעשרות שנים הקרובות על חשבון זכויות השידור וכיוצא בזה.
אגב- מוזר לי שההתאחדות הספרדית יצאה בצורה די אגרסיבית נגד ההסכם והקבוצות הסכימו לו, לא אמור להיות תיאום ביניהם בנוגע להצלחה של הקבוצות. מין הסתם הצלחה של הליגה משפיעה על ההתאחדות ולהיפך. הייתי שמח אם מישהו היה מסביר לי יותר לעומק את הבור בין השניים.
דעתי על ההסכם- כמו שעמית סגל אמר פעם שאם הוא לא יודע מה דעתו על משהו אז הוא קורא הארץ וחושב אחרת, ככה גם אני עם פיטר לים.

האמת שההסכם עם CVC מקבל דיווחים סותרים כל יום.
למשל אני לא ראיתי שום אזכור שקשור לסופרליג, אבל החב’ה פה אומרים שזה מה שהוכנס ברגע האחרון.

למיטב הבנתי זאת לא הלוואה שצריך להחזיר בכסף במשך שנים. הקבוצות מחזירות בכך ש 10.95% מזכויות השידור הולכות ל CVC במקום אליהן. אפשר לקרוא לזה הלוואה, אבל זה יותר דומה כשאני משלם לך מראש כדי שתעשה בשבילי עבודה כלשהי.

כרגע יש הסכם שידור קולקטיבי שמנוהל על ידי הליגה. כל הקבוצות חתומות. אז אלה שחתמו יקבלו 10.95% פחות ממה שהם חתמו פלוס הכסף של CVC, ואלה שלא חתמו יקבלו את מה שמגיע להם במלואו כשחתמו על ההסכם.
בדיוק כמו בדוגמה שלך עם 80 ו 70 מיליון.
במקרה של בארסה מדובר על 165M יורו בעונת 2019\20.
ההסכם הנוכחי בין הקבוצות ללה ליגה תקף לעוד 3 שנים נדמה לי. אם בארסה או ריאל לא ירצו לחדש, הן יכולות. ואז נחזור לימי קדם, כאשר כל קבוצה ניהלה את זכויות השידור בעצמה. כולם יפסידו מזה , אבל הקטנות יותר.
הכסף שהקבוצות שלא חתמו היו אמורות לקבל, יישב בנאמנות בינתיים. יחזור ל CVC בעוד 3 שנים אם לא יחתמו.

הבעיה היא שאין עיתונות אמיתית בספורט ואז אנחנו פשוט ניזונים מטוויטים… כולם מדברים על הסכם שאף אחד לא קרא.

אין הסכם גלוי כי יש מישהו שרוצה להסתיר אותו. מעניין למה.

הקטע עם הסופר ליג זה “סוד גלוי”. הרבה עיתונאים כותבים על זה. אני לא רביב דרוקר ואני לא יכול להביא לכם מסמכים חתומים. או לעשות תחקיר על זה. אני גם פיספתי את הציוץ של טבאס שהוא בעצמו צייץ שהוא נפגש עם לאפורטה והציג לו את העיסקה בתמורה למסי. זה פיספוס קשה שלי. היה חוסך הרבה מהדו פינג פונג שיש פה.

מוש אני לא בטוח שהבנת את כוונתי. אין הסכם גלוי וזה מאפשר לשני הצדדים לטעון מה שנוח להם ומסתדר עם האינטרס שלהם ולהסתיר את הפרטים שפוגעים בהם.

כמעט כל מה שאני קורא בבארסה מניה בmd ובsport מוטה לחלוטין לטובת בארסה או יותר נכון לטובת לאפורטה. כל ידיעה ממוסגרת אוטומטית לפי איך היא מחזקת את הטיעון של לאפורטה ומחלישה את זה של טבאס.

אני אגב נוטה להסכים עם טבאס. בארסה רוצה שהליגה תעלים עין או תתגמש ותאפשר שוב חריגה מתקרות השכר? (גם אם מתעלמים לרגע מכך שאותן חריגות הן אלה שהביאו אותנו למצב הנוראי הזה) סבבה. שתרד מרעיון הסופרליג. רוצים שלה ליגה תתחשב בבארסה? שבארסה תפסיק לאיים על לה ליגה עם סופרליג. אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

בסוף לאפורטה בחר בסופרליג על חשבון מסי. שיפסיק להתחבא מאחורי טבאס ויגיד את האמת.

אני מסכים שהמצב הכלכלי שהגענו אליו מן הסתם. הוא לא באשמת הליגה. כולנו יודעים מי אשם בזה.

אבל אני אחרי שביום הראשון התלהבתי מההסכם. ואז הגיעה המציאות. זה הסכם רע. ודרך אגב, זה לא רק ברצלונה מתנגדת אליו. גם ריאל מדריד ואם אני לא טועה בילבאו. ריאל מדריד למשל הודיעה שהיא תתבע את הליגה ואת טבאס באופן אישי. כולל משפט אזרחי. פלורטינו הוא לא ברתומאו.

ואם לא היה סופר ליג. אז זה הסוף של הספרדיות בשנים הקרובות מול פסז והאנגליות. אפשר לא להתלהב מהרעיון הרומנטי מאחוריו. אבל אם רוצים לחזור להיות קבוצה תחרותית באירופה בעוד כמה שנים אי אפשר להמשיך במצב שנוצר. תבדוק את מירוץ החימוש של צלסי יוניטד וסיטי ושלא לדבר על פסז ותגיד לי איך ברצלונה גם במצב כלכלי טוב יותר תוכל להתחרות בהם בלי סופר ליג.

יש לנו מודל לחיקוי.
קבוצה שבלי שייחים וטייקונים , בלי חובות ועם רווח תפעולי מועמדת לזכות בליגת האלופות כל שנה.
אפשר לעשות את זה, ואני מאמין שלפורטה מסוגל.

dmitrys

President Joan Laporta has secured a 10 year loan for Barça from the Goldman Sachs investment fund worth €455M. The club will have to return the loan in full within the 10 years, with an interest rate of 1.98% and a guarantee in Barça’s television rights.

The agreement also ensures the issuing of a new debt of €70M in the event that the club has to make late payments

https://twitter.com/barcacentre/status/1428778771763671041

מכיר את זה?

לא, זה משהו חדש.

אני מכיר הלוואה אחרת, ל 15 שנה, על סך 525M בריבית של 3%. זה בערך הדבר הראשון שלפורטה עשה כשנכנס לתפקיד, וזה מה שהציל אותנו מפשיטת רגל.

כתבתי את דעתי אז, וההלוואה החדשה רק מחזקת את דעתי.

1. כל ההלוואות קצרות מועד שלקח ברטומיאו בריבית גבוהה מוחלפות בהלוואות ארוכות עם ריבית נמוכה. בישראל זה נקרא משכנתא.
  2. בנק אמריקאי ענק מאמין שברצלונה מסוגלת לייצר את כל הכסף הזה שהוא הלווה לה.
  3. ברטומיאו לא קיבל הלוואות כאלה עם ריבית כל כך נמוכה, לפורטה כן.
    אגב, לפי מונדו דפורטיבו, יש חלק נוסף של 140 מיליון בשביל סגירת החוב הקודם. כלומר בארסה חייבית לגולדמן זקס 595 מיליון בריבית של 1.98% ועוד 385 מיליון בריבית 3%.

אלה חדשות מעולות, ולפורטה יכול להראות עכשיו אצבע לטבאס עם הסכם ה CVC שלו.

אני סומך על מה שאתה כותב. אז אני יקח את זה כדבר מוסמך. והנה הדברים שלאפורטה מצליח בהם. בכל הכבוד למסי או קומאן, המשימה האמיתית שלו והחשובה וזאת שעומדת מעל הכל, זה קודם כל לשקם את המועדון ולבנות אותו מחדש. לא לזכות השנה באליפות או משהו כזה.

אני הייתי באמת שמח , אם בקמפיין הבחירות שלו הוא היה אומר את המשפטים האלו . אבל כולנו יודעים שהוא היה באותו הרגע מפסיד את הבחירות לפונט.