ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אני חושב שהצמרת האירופאית היא פיקציה.

אני חושב שבארסה יכולה לקרוא תיגר על הצמרת אבל לא להראות את אותה עליונות של הפפ-טים.

אני חושב שבעשור האחרון בארסה הלכה שבי והולכה שולל על ידי אינספור כוכבים יקרים שתרומתם אפסית (זלאטן, וייה, אנרי, ניימאר, גריזמן, דמבלה, קוטיניו, ארתור וסליחה בפני העשרה ששכחתי).

אני חושב שהבסיס תמיד היה מבית ושחיזוקים, בעיקר במשחק ההיקפי היו נחוצים לנו מאוד (אלבס, אבידל, סוארז, טר שטגן).

אני חושב שהשדרה המרכזית חייבת להישאר על טהרת לה מאסיה.

אני חושב שכדי לבנות שדרה מרכזית חייבים לרגע להפסיק לחשוב שניתן לקנות פתרונות מן המוכן.

ובאופן כללי אין לי בעיה שלא נזכה בכלום כל עוד אנחנו מתחרים על הכל.

לדעתי אין סתירה בין שתי הגישות שלכם אפשר וצריך לשלב בין שחקני רכש למשתלה. . אני תומך עכשיו בגישה של ליאור מהסיבה היחידה:
בברצלונה יש חרא של סקאוטינג. אז המצב הכלכלי הנוראי שיש לנו יחייב אותנו להסתמך יותר על המשתלה. אני מעדיף להמר על, גם זה אומר להיכשל בסופו של דבר, פוץ גאבי ועוד פי מיליארד מאשר להיכשל עם הפאוליניו והארדה טוראן של העולם.

שאני רואה שרוצים להביא את סטרלינג בינואר, אני מת שנחטוף שוב באן על הרכש…

נ.ב הנרי ווייה? למה אתה רואה בתרומה שלהם אפסית?

כי הם לא תרמו כלום לסגנון ולצורת המשחק והם הגיעו מעבר לשיאם אז גם המספרים לא משהו. שניהם שחקנים מעולים וסופר חמודים ומקצועיים ואין לי תלונה כלפיהם, הם פשוט לא בארסה מטריאל.

בניגוד אליי, ה CEO של בארסה חושב שאפשר להחתים שחקנים בנוסף לשיפורי חוזה של הצעירים.
Reverter: “The contract renewals of Pedri and Ansu are on the right track and player exits generated more than €20m per LaLiga’s Fair Play rules, so we can sign if we consider it necessary.”

אני חושב שאתה יכול לתרגם לעצך בגוגל טראנסלייט. ככה אני קורא עיתונים ספרדיים, בתרגום לאנגלית. לא תהיה לך עברית תקנית כל הזמן, אבל תהיה עברית מובנת.
למשל הכותרת מתורגמת כך : Due Diligence חושף התחייבויות של 1.35 מיליארד יורו במרץ 2021 ומגדיל בשיעור של 61% בשכר תוך 3 שנים, 56% בעלויות ניהול ו -600% בעלויות פיננסיות.

שחקני וורלד קלאס לא בהכרח עולים 150 מיליון ובהכרח מכניסים את הקבוצה למינוס גדול.
המודל לחיקוי צריך להיות באיירן. זאת קבוצה שיודעת לבחור את הכוכבים שלה בפינצטה, להציג קבוצה תחרותית גם בלי כוכב בסדר גודל של מסי, אין לה מינוס בבנק ויש רווח תפעולי כל שנה. וכל זה בליגה חלשה יותר ומעניינת פחות, ועם הכנסות הרבה יותר נמוכות משל בארסה.

זה משפט מדויק, הוא פשוט חסר סיכוי. יש רק סאן אנטוניו ספרס וגרג פופוביץ אחד, רק ניו אינגלנד פטריוטס וביליצ’ק אחד, כך גם בכדורגל יש רק באיירן מינכן אחת.

כל מה שאני רוצה להיות זה מועדון עם התנהלות אמצע, ולא האנטי תזה של באיירן. אם נשאף לבאיירן נגיע לאמצע, בסופו של יום מדובר בספרדים כן?!

גם ספרדים יכולים. בקדנציה הראשונה של לפורטה הייתה הצלחה אדירה גם ספורטיבית וגם פיננסית.
לא רוצה בזבזנות יתר של ברטומיאו, ועוד כמה נשיאים של לה ליגה, או קמצנות יתר של פלורנטינו.
גם לא רוצה שהנשיא יחליט את מי לקנות, בשביל זה יש לו צוות.

הוא חסר סיכוי גם מבחינת המעמד של באיירן בליגה שלה, לעומת המעמד של ברצלונה בספרדית. מידי פעם עולה התחושה, לא יודע למה, ששאר 19 הקבוצות בבונדסליגה הן קבוצות הנוער והמילואים של באיירן, וכמה שחקנים טובים מאוד הגיעו אליהם בהעברה חופשית, מה שחסך להם לא מעט כסף. זה לא קיים בלה-ליגה.

כי באיירן חיכו לסוף החוזה. גם בארסה יכולה. כמעט מכל קבוצה שחקן ישמח להגיע אלינו אם רק הייתה לו אפשרות.

כן אבל שמדובר בדוחות פיננסים אני מפחד שגוגל טרנסלייט יעשה טעויות…

דאאא להיות מצליח ברמה פיננסית כשיש לך את מסי פלוס גווארדיולה זה יותר פיס מאשר ניהול נכון. גם אם נשען רק על לה מאסיה כולל השקעות מטורפות וסקאוטרים חוצי יבשות לא יהיה עוד מסי.

באיירן עושה את זה בלי מסי ובלי פפ. זו מכונה של התנהלות מדהימה, אין לזה אח ורע בכדורגל ובקושי בעולם בספורט בכלל.

אתה לא כותב דוקטורט משה, וגוגל לא ישנה את המספרים. מקסימום ניסוח של מספר לא יהיה ברור. אני בטוח שתמצא דרך להבין. אולי אוכל לעזור בפרטי.

מסכים לגבי מסי, אבל לא מסכים לגבי פפ. מה פפ כבר עשה לפני שמונה למאמן ראשי של בארסה?
גם לא מסכים לגבי פיננסים. לפורטה השתלט ב 2003 הרבה לפני פפ ומסי, ותוך שנה שנתיים הפך את העסק מבור עמוק לרווחי. ב 2003 היו חובות בערך כמו עכשיו אם אתה לוקח ביחס להכנסות.
ב 2003 הוא הביא מאמן מוזר. הבטיח שחקן שהוא גם שחקן טוב וגם פוטוגני בטירוף שמושך ספונסרים, ובמקום הביא קופיף מקבוצה דרג ג באירופה.
היו לו אז פגיעות בול בכל דבר . הכי קרוב לבאיירן שרק אפשר.

ההשוואה לבאיירן לא נכונה. באיירן הם כמו מכבי כדורסל. כשהם רוצים מישהו בליגה שלהם, הוא יגיע אליהם, כי לא משנה איפה הוא באותו רגע זו קפיצת מדרגה עצומה לקריירה שלו. כשבאיירן רצו את פאקינג לבנדובסקי הוא לא האריך חוזה, כי לא מאריכים חוזה כשבאיירן רוצה אותך. לעומת זאת, תראו לי רכש של באיירן מקבוצות ספרדיות או אנגליות. תיאגו שרוסל זרק אותו מכל המדרגות והגיע כי פפ? סאנה שהוא גרמני? קוטיניו או חמאס שהגיעו בהשאלה?

הליגה הספרדית היא ליגה הרבה יותר איכותית, ועד לפני שנתיים-שלוש היא סגרה כמעט עשור של דומיננטיות מוחלטת באירופה. ברור שברצלונה היא קפיצת מדרגה עצומה לשחקן כמו בריית’וויט, אבל שחקן כמו ג’רמי מת’ייה שהיה שנים בולנסיה והיה לו כיף ונוח שם לא רץ אלינו. הוא האריך חוזה בולנסיה, עם סעיף שחרור כפול לפני שברתומיאו עט על הפגר.

כמו שנאמר פה, זה שאנחנו לא יכולים להיות באיירן לא אומר שאנחנו לא יכולים לחזור למה שעבד ללאפורטה בקדנציה הקודמת. ובכנות? גם סתם לא להיות מועדון שמונהל ע"י אדיוטים שמוציאים למעלה מ400 מיליון על דמבלה, קוטיניו וגריזמן היה משאיר אותנו בטופ של אירופה.

במצב הנוכחי, עם כל הבעיות הכלכליות אני חושב שרוב האוהדים היו שמחים לראות קבוצה שרצה עם פאטי, דמיר, ריקי, פדרי, גאבי, ניקו, מינגייסה, אריק, אראוחו ובלדה. אליהם אפשר להוסיף את דסט, דה יונג וטר שטגן (וממפיס?) שהוכיחו שהם שחקנים שמתאימים לרמות הגבוהות וכבר נמצאים אצלנו. אולי אפילו את דמבלה.

לא יודע איך הגעתי לקומאן, אבל התפוז הרקוב יורק לכל אוהד בארסה בפנים כשהוא קורא לסגל הזה נחות. יש פה כמות בלתי נגמרת של שחקנים צעירים (ממוצע הגילאים של 15 השחקנים שרשמתי הוא 21, אפילו 20.5 בלי טר שטגן) עם ים כישרון, שעם מאמן נכון יכולים להפוך לקבוצת כדורגל מלהיבה, שאולי לא זוכה בתארים אבל לחלוטין מתמודדת עליהם תוך כדי הצגת כדורגל טוב!

כמובן שעוד שנתיים, כשהמועדון יתאושש מהפיגוע הרצחני שברתומיאו ביצע בו, נוכל לרכוש עוד 2-3 קראקים כדי לחזק את הקבוצה הזאת שתהיה מועמדת לצ’מפיונס. בניגוד לבאיירן שיכולה ללקט אותם מהליגה הדי קיקיונית שלה אנחנו נצטרך להוציא כמה עשרות מליונים על כל אחד, אבל זו נשמעת לי כמו אחלה התנהלות למועדון צמרת.

בניגוד לכל הביקורת על לאפורטה עד כה, מבחינתי הדברים היחידים שאני כועס עליהם זה הפיטורין של פימי ואי הפיטורין של קומאן. אבל אני מבין שאנחנו לא יודעים הכל. לאפורטה אמר במילים שלו שהוא רוצה להיפטר מקומאן כבר בקיץ, ואחרי ששנים אנחנו כותבים פה על כל המחדלים של ברתומיאו, אני לא יכול להאשים אותו.

לטעמי המבחן של לאפורטה הוא לא השנה ולא שנה הבאה, אלא הקיץ של 2023. בוסקטס, נטו, קוטיניו, ואומטיטי מסיימים חוזה, יחד עם לוק ורוברטו שמסיימים כבר בקיץ הקרוב, וכולם צריכים למצוא את עצמם מחוץ למועדון. שנה לאחר מכן נוכל להיפטר מהחוזים של פיקה, בריית’וויט ואלבה. עד אז צריך להיעשות כל מאמץ להיפטר מהרשימה הזאת. מבחינתי להעביר להם מסר שהחל ממחר הם לא חלק מהסגל לאלתר, והם מוזמנים לקבל שחרור בחינם לכל קבוצה שיחפצו בה או לבלות את שארית החוזה שלהם ביציע. בוסקטס ופיקה יכולים להישאר באהבה אם הם יהיו מוכנים להיות שחקני ספסל שמשחקים 10-20 משחקים בעונה, לגבי אלבה אני חלוק.

זה היה נכון לפני כמה שנים, אבל עכשיו?

מעניין אותי מתי יפול לנו האוהדים האסימון שהם לא ייותרו על המקום שלהם בהרכב.

כולנו פה מוכנים שהם ישארו בתור סמלים ושחקני ספסל . הבעיה שהם לא מוכנים לזה.

יש שחקנים גדולים שיודעים לפרוש בזמן (צאבי איניסטה פויול לדוגמה ומייקל בכדורסל למרות שאצלו הפרישה באה לפני הזמן לצערי) ויש שחקנים שלא מסוגלים לזה. ואז זה נגמר מאוד מכוער. לצערי זה יגמר לא יפה גם איתם.

אני נוטה להסכים איתך, שהם כנראה מאמינים שהם יכולים לתרום כשחקני הרכב בבארסה הנוכחית. מבחינתי זה בדיוק התפקיד של לאפורטה להסביר להם שהם היו חלק מהפפ טים, מהמסי טים ומהחרא טים והם לא חלק מהקבוצה הבאה שתקום פה. הם כבר זקנים והקבוצה שתנסה לזכות בגביע אלופות שישי או לחלופין בתואר סופרליג ראשון תעשה זאת בלעדיהם. אחרי שהוא מסביר להם את זה, לתת להם את האופציה לחנוך בפן הערכי את השחקנים הצעירים ולשחק איזה פעם פעמיים בחודש זה משהו שהם ראויים לו.

קצת מזכיר לי את הדיון של ליאור מול שביט לגביי הקונספט של “לפרוש בכבוד”. כמו שאני רואה את זה יש שתי אופציות:

1. כמו מסצ’ה, אינייסטה וצ’אבי: אחרי שמרגישים שהם קצת מעבר לשיא עוברים לענות פרישה בליגה חלשה יותר.

2. מאלדיני ופויול- להמשיך לשחק עד שפיזית אתה לא סוחב בגלל פציעות, עד שהם אומרים שאי אפשר יותר.

אני אישית חושב שאופציה 1 מכבדת יותר את כולם. אומנם הנושא של המשכורות בימים מתוקנים לא צריך להיות המניע מבחינת מועדון לגבי אם לשחרר או לא, אבל אני חושב ששחקני הבית צריכים לחשוב יותר על התועלת שלהם בקבוצה. הרצון להפוך את המועדון לטוב יותר צריך להיות הדדי, בטח כשיש הרגשה שמנסים לשקם דברים בקבוצה.

תודה לך לאפורטה. היה מה שהיה בשיחה סגורה בינך לבין מסי, אין ספק שלטנף (ואין דרך אחרת לתאר את זה) על הכוכב הכי גדול בהיסטוריה של המועדון, והבנאדם שזכית בבחירות הרבה בעקבות התמיכה שלו בך ובעקבות מצג השווא שלך שאיתך הוא יישאר - אין ספק שזה מה שאני רוצה לראות מנשיא ברצלונה.

לך. לפחות מרוסל ומברתומאו לא היו לי ציפיות.

איזה תחתית להגיע אליה… הג’נטלמן של הקדנציות האחרונות מת, במקום זה יש לנו נשיא שלא מפספס הזדמנות לעשות פאשלות בתקשורת. הוא מכור לשיט הזה, מאכזב ברמות

מה לא בסדר במה שהוא אמר? איפה הוא טינף על מסי?
אם כבר, אז הוא עשה צחוק מעצמו. חשב ששחקן שיכול להרוויח עשרות מיליונים ישחק בחינם.

הוא גם אמר באותו ראיון שהוא בחיים לא היה מבקש ממנו גם לעשות את זה, והוא קיווה שזה יגיע ממנו. לא חושב שהוא ביזה פה את מסי, אבל זה מראה כמה נואש הוא היה. אפשר לטעון שוב שהוא לא היה מוכן, ותכנית כזאת היא ממש בזיונית ברמה האישית מצד לאפורטה, אבל זה מראה כמה הוא באמת היה ללא אופציות, וזה עולה באותו קנה עם מה שכולנו שמענו בעבר ממנו.

https://twitter.com/ESPNFC/status/1446411044251918367
תקראו קצת את התגובות של אנשים לציוץ ותבינו איך זה פתח לטינופים.
בגדול, זה מציג את מסי כתאב בצע, שיכול היה להמשיך לשחק “במועדון שהוא אוהב” ובחר לעזוב לקבוצה עשירה וחזקה יותר.
ברור שהוא לא תוקף את מסי במפורש, אבל זה עדיין פיגוע PR כלפי מסי.

אגב, טרי טרי מהטלגרם של בארסה מאניה מלפני דקות אחדות:

“המשפט של לאפורטה על ליאו מככב על השער של מונדו דפורטיבו: “קיווה למחווה של מסי שישחק בחינם”.
מסתבר שלא מעט קטלאנים ציפו שהשחקן הטוב בעולם צריך לשחק בבארסה בבחינם. בסקר שעלה אמש ב TV3, לא פחות מ-46% חושבים ככה ׳אחרי כל ההשקעה שבארסה עשתה עבורו׳.
54% חשבו שקיצוץ של 50% זה די והותר.
מה דעתכם?”

בבקשה. למה בכלל לעורר את השיח הזה? בשביל מה זה טוב?