ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

תעודת עניות לנשיא כפול 2, פעם אחת אם אשכרה הציע את זה, פעם שניה אם שלף את זה עכשו מהכובע מנסיבות פוליטיות כאלה ואחרות.

ממשיכים לשקוע

מסי החזיר את ההשקעה בו יופי יופי והיה מוכן לקצץ, לאפורטה אומר שהוא קיווה שיגיד שישחק בחינם, אבל הוא לא היה מסוגל להציע את זה לשחקן ברמתו.

התקשורת עושה מזה מטעמים? אחלה, לא מפתיע. לפחות אפשר לראות שלאפורטה לא משלם לעיתונאים. זה שהתקשורת עושה עם כל ציטוט מה שבא לה זה משהו אחר.

לעלות את זה לשיח זו טעות רצינית מצידו של לאפורטה. בתור אדם ותיק במערכת הייתי מצפה שיהיה חכם יותר בכל הנוגע לתגובות שלו בראיונות, אני מנסה לחשוב אם הייתה לו מטרה כלשהי באמירה כזאת, אבל במשפטים כמו אלו הקונטקסט הוא חשוב.

אפשר להתייחס לזה כמו לזה שתפסו את ואן חאל אומר שממפיס סיפר לו שהוא שמח לחזור, ואז כולם פרשו את זה בתור “רע לו בבארסה” ואז לייצר סערה תקשורתית. כל משפט כזה יכול ללכת מאוד רחוק. אני לא מעוניין להיות סנגור או מליץ יושר של לאפורטה, אבל סלחו לי שאני לא קופץ מכל הד תקשורתי.

יש לי הרגשה שבפעם הבאה שלאפורטה יהיה בכותרות והכותרת תהיה “לאפורטה נשם כמה נשימות לכיון מסי” יהיו פה כאלו שינסו לעשות מזה FAKE OUTRAGE …

אבל אני הכי צוחק על “Mean Tweets” כאילו שאחרי כל כך הרבה טרוליזים והטרלות במשך השנים אז למסי ממש אכפת שכמה טיפשים מקללים אותו בטויטר.

לאפורטה לא היה חכם, ניסה להתחכם וזה חזר אליו כמו בומרנג (בכלל הציפיה או התקווה לעבוד ממישהו בעולם בחינם זה שובר שיאים של נצלנות מבחינתי) . אני יותר עצבני, ואפילו עצבני אש, שהוא אמר שקרויף תומך בקומאן. (גילוי נאות, קראתי את זה בוואלה)

זה סיבה אמיתית להתעצבן וגם לדאוג. מצד אחד הוא זורק את גורדי בתור השעיר לעזאזל שלו ומצד שני מראה ששוב הוא נותן לאחרים להחליט בשבילו. לא מסוגל לקבל החלטה מנהיגותית. וזה באמת מאכזב וראוי לביקורת.

אבל בצורה שלא באמת מפתיעה אותי, מתמקדים בזה שהוא אמר משהו טיפשי על מסי.

דרך אגב, אם מסי היה מסכים לעבוד בחינם בלי קשר אם זה אפשרי או לא. אז הוא היה מטומטם וזה היה בושה למועדון שלנו. היה הופך אותנו באופן רישמי למקבצי נדבות.

סליחה, ה-memo לפיו אני צריך להתייחס לדברים שמעניינים אותך במקום לדברים שמעניינים אותי לא הגיע אלי למייל. אולי הוא בספאם, כבר בודק.

יש לי הרבה ביקורות על לאפורטה, במגוון נושאים. את חלקן אני שומר לעצמי, ואת חלקן אני חולק פה. אין בזה אמירה מה יותר חמור בעיניי, אלא רק מה יותר מעלה לי תסעיף.

אתה שמת פה ציטוט חלקי ובכוונה לא שמת את המשפט המלא שלו ואתה נוזף בי?

באמת.

אני מנסה להיות עדין.

א. מה הקשר בין ההודעה שלי לתגובה הזו שלך?

ב. בארסה מאניה:
“לפני שעושים מניפולציה לציטוט הזה, המשפט המלא של לאפורטה על מסי:
“אני יודע שזאת תקווה שלי, אבל הייתה לי שאיפה עד הרגע האחרון שמסי יגיד שהוא מוכן לשחק בחינם. אבל לא יכלנו לבקש משחקן ברמה של ליאו שישחק בחינם, בגלל שלדעתי כבר היו לו הצעות מפאריס על השולחן”.”

אם זה איכשהו נראה יותר טוב בעינייך מאשר הציטוט המקורי, אשריך. בעיני הביקורת בעינה עומדת גם כש"לא עושים מניפולציה לציטוט הזה".

למה זה לא הופיע בציטוט המקורי שלך ונדב היה צריך להוסיף את זה פה?

ברור שזה נשמע פחות תוקפני מצד לאפורטה שהציטוט המקורי שלך היה פה ואני כותב בתרגום חופשי

ולגבי הMEMO שלך, כרגע מסי לא שחקן ברצלונה. ומה שיותר מעניין אותי ואמור לעניין אוהדים של הקבוצה זה דרך קבלת ההחלטות של הנשיא שלה. בעיני בלה בלה בלה בתקשורת זה רע אבל המשפט שהוא אמר על גורדי מראה בעיני על בעיה בדרך קבלת ההחלטות שלו.

בעיני זה הביקורת שלאפורטה צריך לחטוף, לא איזה משפט טיפשי שהוא אמר בראיון.

מצטער, אבל אני באמת לא מבין מה אתה רוצה.
לאפורטה אמר אמירה שלא מועילה לו בכלום, ועושה למסי נזק PR. אפילו אם היא היתה רק כזו שנתונה למניפולציות תקשורתיות (וזה בדיוק מה שהבאתי בהודעה הראושנה - איך התקשורת חוגגת על מה שלאפורטה אמר) זה היה חמור וחובבני, אבל גם הציטוט המלא והמדויק הוא כזה שמשתמע ממנו שמסי לא עשה הכל. אחזור שוב על מה שכתבתי קודם - ברור שהוא לא תוקף את מסי מפורשות, אבל יש טקסט ויש סאבטקסט.

והקשר בין זה (שתי ההודעות האחרונות שלך) לבין הצקצוק שלך (שרק בגללו הגבתי לך, כי לא הבעת דעה על התוכן אלא תקפת אותי במרומז על שבחרתי להביא אותו) שאני “מתמקד בזה שהוא אמר משהו טיפשי על מסי” במקום בשאר המחדלים שלו - מקרי בהחלט.

ואחרי העריכה שלך:

כמו שרמזתי, אני לא עובד בשבילך. אני כותב על מה שמעניין אותי וקשור לברצלונה. אם אתה חושב שהמשפט של נשיא ברצלונה על הכוכב הכי גדול בהיסטוריה של ברצלונה לא קשור לברצלונה - לבריאות.
“מה אמור לעניין את האוהדים” - מי שמך להחליט?

לא כתבתי את זה, זכותך לכתוב מה שאתה רוצה.

אבל אני מתמקד בדברים אחרים. המשפט הטיפשי של לאפורטה ברור שהוא חשוב. אבל יותר גרוע בעיני שהוא למעשה מודה בפעם המי יודע כמה, שמישהו אחר שיכנע אותו להשאיר את קומאן בתפקיד.

אני לא מבין למה המשפט הזה לא מופיע פה . לא במקום המשפט על מסי, אלא בנוסף אליו.

אשכרה באותה הודעה.
יום טוב :slight_smile:

אני מציע שנעבור לפרטי

הנושא נסגר ביני לבין אנדר ואין צורך להוסיף גפרורים למדורה . הכל בסדר :slight_smile:

@Ender , אם אני מבין את משה נכון, אני לא חושב שהוא מתמקד פה רק בנושאים בהמשך ההודעות שלו, אלא בעובדה שאתה מעלה במקור ציטוט חלקי ותוקף את לאפורטה. בתגובה אני כתבתי לך שזה לא כל הציטוט, וזה כן מציג את השאיפה של לאפורטה כפיות משהו שהוא דרש, אלא יותר כ wishful thinking.

על הסאבטקסט תמיד אפשר להתווכח, ואני לגמרי חושב שזאת טעות להעלות את זה לשיח, אבל להגיד שלאפורטה התראיין ו"טינף" על מסי, וואלה זה לא מתיישר עם מה שקרה בפועל.

לגבי האוהדים, מה אני אגיד לך, יש אוהדים שהשאירו את ברתומיאו, יש אוהדים שעושים לשחקנים תנועות מגונות ויש בכללי אנשים בעולם שעדיין בטוחים שכדור הארץ שטוח. אין לי ציפיות מקהל הרחב, בטח לא ברשתות החברתיות. לא סתם הרבה מאיתנו חזרנו למשהו “מיושן” כמו הפורום.

עריכה: רק שסיימתי לכתוב ראיתי את ההודעה של משה.

זה המשפט של לאפורטה. ולדעתי, זה הבעיה החמורה איתו:

https://twitter.com/barcacentre/status/1446382121262723098

אני לא מבין איך מה שלפורטה אמר שם את מסי באור שלילי כלשהו.
“הייתה בי תיקווה שהוא יציע לשחק בחינם”? באמת?
אם הבוס שלי חושב שאני אעבוד בחינם שנה כי החברה בקשיים, הוא אידיוט. שהוא יעבוד בחינם. אני לא תאב בצע , אבל לעבוד בחינם זה טמטום. ואני באותו מקום כבר 20 שנה, בדיוק כמו מסי.
אני גם לא מבין איך טוקבקים או סקר כלשהו מוכיח משהו. שיעשו סקר “האם אתם בעד להביא את האלנד, ואן דייק ודה ברוינה לבארסה?” ואני מבטיח לך שמעל 90% יגידו כן. מה הקשר למציאות?
ברצלונה חייבת למסי הרבה יותר ממה שמסי חייב לברצלונה. הוא יכל לברוח לפני כמה שנים כבר, ואפילו להרוויח יותר. הוא היה מסתדר, ברצלונה בלעדיו לא.

אז העתקתי את החלק של לאפורטה על מסי (מבארסה מאניה. מאמין שהם תרגמו היטב כי איני דובר ספרדית בשום רמה). אני בתום ובתמים לא יודע איך זה לא לירוק לבאר ממנו הוא שתה.

״לא עמדנו בפייר פליי עם החוזה שלו. קיבלנו את התוצאות הראשונות של הביקורת הפנימית והחוזה שלו היה מסכן אותנו. הלה ליגה הציעו את ההסכם עם CVC בשביל לשמור אותו, אבל זה לא היה אפשרי. זה היה הפיתוי של נשיא הלה ליגה כדי שנוכל לרשום אותו, אבל בארסה לא יכולה להתחייב לפרויקט בלי ללמוד אותו לעומק. הכל היה מאוד מהיר, רצו שנחתום בלי לראות את המסמכים הסופיים. אף אחד לא השפיע עלינו, בטח לא ריאל מדריד. החלטנו זאת בעצמנו, אם היינו חותמים על ההסכם היינו מייצרים לעצמנו עוד חוב. אם יבצעו שינויים בנוסחאות של ההסכם שיהיו לטעמנו, יהיה אפשר לדבר על הסכם״.

מסכים שהוא לא לקח את ההסכם מבלי ללמוד אותו, כמו כן נראה שהוא היה הרבה פחות כסף ממה שיכולנו להוציא מחסויות וזכויות שידור בהסכם אחר. עדיין נשמע שבלי ה CVC החוזה של מסי לא היה אמור לעבור ואיכשהו לאפורטה בנה על זה שטאבס יסכים לאשר את מסי למרות הכל ואשכרה לא ינסה לעשות מינוף ל CVC שזה אינטרס מהמעלה הראשונה של טאבס. נשמע שלאפורטה רוקי ע"פ ההתנהלות אבל אעצור בפיסקה הזו.

״הכל מצביע על כך שהיה להם (משפחת מסי) כבר הצעה מפאריס. כולנו ידענו שמדובר בהצעה גבוהה״.

״אני לא כועס על מסי, אני מעריך אותו. כשזה לא יצא לפועל, יש אכזבה משתי הצדדים. אני יודע שהייתה לו תשוקה גדולה להשאר, אבל גם לחץ מהצד בגלל ההצעות שהיו להם״.

אתה לא כועס על מסי? תודה לך!
למה שתכעס עליו? למה שאי מי מהאנשים שצפו בו פעם יכעסו עליו (חוץ מתסכול ספורטיבי)? הייתה לו תשוקה להשאר אבל גם לחץ בגלל ההצעות שהיו להם, כל ההצעה שלך הייתה תלויה על בלימה ומסי הוא הפראייר שצריך לא לחשוב קדימה, אה? הנה קטעים מהראיון של מסי שהיו לו כבר ‘כמה הצעות ביד’ לדבריו של לאפורטה והתפרסמו אתמול -

מסי בראיון לפראנס פוטבול: “בארסה הוציאה הצהרה בה הודיעה שאני לא אוכל להמשיך. ומאותו רגע התחלתי לשאול את עצמי איך אחזור לפעילות הכדורגל שלי, אז הייתי צריך לחפש מועדון להשלים את הקריירה שלי”.

האם ציפית לעזוב את בארסה?

“בכנות, בכלל לא. חזרתי לברצלונה כדי להתכונן לעונה החדשה אחרי שניצלתי את ימי החופשה שהמאמן נתן. התכוונתי לחתום על החוזה ולחזור לאימונים מיד למחרת, אבל כשהגעתי הם אמרו לי שזה כבר בלתי אפשרי… זה הטריד אותי”.

אז מסי הופתע מלאפורטה (דרך התקשורת? בארסה ‘הוציאה הודעה’ מה זה אומר?), ולאפורטה אומר שמה שהעיב על מסי זה לחץ מהצעות אחרות… מישהו פה משקר מבין השנים.

״הוא ביקש להחתים את רומרו? אני לא נכנס לפרטים, אני מעדיף לשמור על התדמית של מסי כמו שהיא״.

ונניח ומסי ביקש, נניח. אתה אשכרה יורה עליו - על שחקן שכבר לא במועדון ושתרם יותר מכל אחד אחר בהיסטוריה של המועדון?
לא יותר קל לענות לשאלה כזו, “בולשיט חבר’ה, אתם לא יודעים מי זה מסי בכלל”

"אני יודע שזאת תקווה שלי, אבל הייתה לי שאיפה עד הרגע האחרון שמסי יגיד שהוא מוכן לשחק בחינם והלה ליגה הייתה מאשרת את זה. אבל לא יכלנו לבקש משחקן ברמה של ליאו שישחק בחינם, בגלל שלדעתי כבר היו לו הצעות מפאריס על השולחן".

״חשבתי (שישחק בחינם) בגלל שאני מכיר אותו. הוא הגיע לקבוצה הראשונה איתי, עזרתי למשפחה שלו. הוא ידע שכשנשקם את המצב הכלכלי שלנו הוא יקבל הכל כמו שסוכם״.

למה חשבת שליאו ישחק בחינם כשהוא יכול לבוא למועדונים שיסכימו שהוא לא ישחק בכלל ועדיין ישלמו לו בתור פרזנטור? כי… עזרתי למשפחה שלו… הבאתי אותו לקבוצה הראשונה… גם כשנשקם את המצב נחזיר לו הכל כמו שסוכם - מסי זה עזר מציון? הוא אמור לתרום למועדון נכה כלכלית כי הוא אדם טוב או כי הוא קולה? אם לאפורטה חשב את זה הוא באמת מטומטם, אם לא, הוא שקרן.

גם שימו לב להדגשה, לא יכולנו לבקש את זה ממסי כי היו לו הצעות מפריז… כאילו החוזה של בארסה התקרב לחוזה הנוכחי בפריז.

גם הבולשיט כאילו לאפורטה עשה איתו חסד כשהביא אותו לקבוצה הראשונה, כאילו הוא לא חשב על עצמו ועל ההצלחה שזה עתיד להביא לו. לה מאסיה זה ביזנס נטו, שום ילד לא מעניין שם את ההנהלה - רק פרה חולבת. וזה העולם היום, אז לאפורטה במחילה, אל תז*ן במוח.

״הייתי שמח לערוך אירוע הוקרה למסי. כולנו נהיה מאושרים. בזמן הנכון, ואם הם (משפחת מסי) ירצו. נעשה אירוע פרידה כמו שצריך. גם עם פאו גאסול צריך לעשות אירוע כמו שצריך. עוד לא דיברנו על להפריש את החולצה שלו״.

למה שלא ירצו? אולי פגעת בהם? ממתי אומרים דברים מוזרים כאלו בראיונות כאילו שחקן לא ירצה, וואלה סוארז רוצה (ומגיע לו) אירוע הוקרה ואותו בעטו יותר מכוער ממסי.

אבל להזכיר אותו באותו משפט עם פאקינג פאו גאסול זה או מרומז או אידיוטי ברמות. פאו גאסול שיחק שנתיים בהיותו נער בן 19 ועוד שנה - שנה שעברה, באיזה קטע מפרישים את הגופיה שלו? כן קטאלני גאה וזה, באיזה קטע הוא ראוי להיות מוזכר בכלל כשמדברים על מסי ואירוע הוקרה?

ולסיכום:
מה שאני ראיתי מהראיון זה נסיון מכוער להוציא את מסי קצת פחות קדוש והרבה יותר רע. ואיכשהו כל שורה שקוראים בראיון מתברר לך יותר מי הטיפש פה ומי בא לא מוכן. אני מעלה פה את הטענות שלי פעם אחר פעם כי אני מאמין שהכעס מעוור אותי משהו, אבל באמת שגם אם קצת השתכנעתי בסובייקטיביות שלי אני מתחיל לחשוד שאתם הסובייקטיביים הפעם. לדידי מסי מבחינת תרומה למועדון עשרות מונים על לאפורטה, לאפורטה בשבילי נמחק סופית אחרי הראיון הזה. הוא חושב שאני מטומטם, הוא לא מצליח כמעט בכל הבטחה שהוא הבטיח לפני הבחירות, והוא פעם אחר פעם מוציא כביסה החוצה על החלטות או דברים האמורים להשאר בחדרי חדרים.

לך…
לך לעזאזל!

אני לא מכיר דרך אחרת לפרש את דבריו של לאפורטה. הוא מנסה לייצר כאן נרטיב לפיו מסי והוא חולקים באותה מידה של אחריות לעזיבתו של מסי, אם לא יותר מזה. זה לא עניין של ניפוח עיתונאי או הוצאת דברים מהקשרם.

לאפורטה בסופו של דבר יימדד בסוף הקדנציה, כך שיש לו עוד מלא זמן לתקן ואני מאמין שזה יקרה, אבל התפקוד שלו בחודשים הראשונים הם עלבון לאינטליגנציה.

מכיון שלא נסכים על הנושא הזה של העזיבה של מסי. אני חייב לשאול אותכם, מנקודת המבט של מסי בלבד ואך ורק מה שטוב למסי

זה מה שאתם מאחלים למסי בסוף הקרירה המפוארת שלו? להתחרבש עם לוק דה יונג וקומאן ולקבל בראש מבנפיקה בשלב הבתים?

איך סטינג שר? if you love sombody set him free

ברור שלא… אני מאחל למסי להיות שותף בחניכת בארסה החדשה, בניצוחו של צ’אבי ובהובלת הדור הצעיר.

תשים לב שכמה שהוא חטף בברצלונה ושלא באשמתו בשנים האחרונות. אני לא רוצה אפילו לחזור על התבוסות. אני רוצה שהוא יהיה מאושר ושבאמת ובתמים יזכה במונדיאל ויסגור מעגל (להצליח עם פסז אני לא מסוגל לאחל לו הצלחה עם הקבוצה המתועבת הזו).

בברצלונה הוא לא יהיה שמח

הוא רצה לסגור על חוזה. אני אומר, אל תהיה חכם יותר ממה שמסי מספר, מסי רצה להיות בבארסה והעפנו אותו כי זה התאים כלכלית.