ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

סתם שאבין. זה לא נכון?
לאפורטה הגיע במצב בו אין לו כסף למסי ולפי מה שאני שומע כל הורדות השכר שכן הצליח להשיג הן הצלחה אדירה.
אז לאפורטה היה במצב בלתי אפשרי, למה הוא אשם בזה שמסי עזב?

הוא אשם שהוא הבטיח הבטחות, אבל אני באמת שלא חושב שאתם יכולים להאשים אותו בעזיבה.

גם מסי לא אשם כמובן, אף אחד לא מצפה שישחק בחינם.

לפעמים יש נויה לחפש אשמים איפה שאין, או ליתר דיוק איפה שהם לא נמצאים. אני לרוב מתנגד להפלות אשמה על גורם אחד, מאוד מתנגד שמאשימים רק מאמן/שחקן/נשיא, אבל במקרה הזה באמת שהאשם היחידי והבלעדי הוא ברטומאו.

אני גם לא יודע ספרדית, אבל קראתי את הראיון מתורגם לאנגלית או על ידי מקור באנגלית, או על ידי גוגל טראנסלייט של מקור ספרדי.
באף תרגום כזה לא מופיע שלפורטה התרכז בכך שהייתה למסי הצעה מ PSG. הוא הזכיר שהייתה לו, אבל הוא רק הזכיר את זה בהקשר שהוא לא יכל לבקש או לצפות ממסי לשחק בחינם. בשום צורה הוא לא מאשים את מסי בגרידיות.
אני לא יודע מי הדגיש את המשפטים על PSG כאילו הם עיקר הדברים. הם לא.
כל הראיון מלא הערכה כלפי מסי. לפורטה בעצם מודה שהוא עצמו טעה כאשר חשב שמסי אולי ישחק בחינם, לא מאשים את מסי בשום דבר ולא רומז כך.

גם בראיון של מסי לפראנס פוטבול אין זכר לכעס שלו על לפורטה. הוא לא מרגיש צורך להחזיר לו, כי אין על מה. הוא רק מאוכזב שזה לא הסתדר והוא היה צריך לשנות את התוכניות. מסי גם מודה שהיו לו כמה הצעות, כולל PSG, אבל הוא קודם כל רצה להמשיך בבארסה. הוא לא היה מזכיר את ההצעות אם היה חושב שלפורטה לכלך עליו בהקשר הזה.

לפני כמה ימים הייתה ידעה שקבוצת משקיעים מהמפרץ הציעה לקנות את החובות של ברצלונה תמורת 1.5B יורו.
לפורטה סירב מהר מאוד.
אני קראתי לזה CVC על סטרואידים.

עכשיו ראיתי שבארסה מחפשת הלוואה עצומה בסך … 1.5B יורו בשביל שיפוץ מתחם האיצטדיון.
לא יודע על מה מדובר בדיוק, זה קודם כל צריך לעבור אישור של הסוסיוס. אבל הסכום עצום. וזה בא ממקור רשמי.
Laporta explained that the Club wants to request 1.5 billion euros of credit that will be repaid from the income generated by the development of Espai Barça

מי פרץ לו לחשבון?

:wink:

זה לא אושר בתקופה של ברתומאו ?

אושר משהו אחר, בסכום הרבה יותר קטן, וממנו ברטומיאו חרג בהרבה. זה היה אחד מהנקודות בטענות של לפורטה כלפי ההנהלה הקודמת.
לא יכול להגיד לך מה ההבדל בדיוק. אחד הדברים שיש בהצעה החדשה זה הגדלת הקאמפ ל 110 אלף מקומות. פעם ראשונה שאני שומע על זה.

תהיה שעלתה לי בנושא הגדלת הקאמפ נואו והמעבר הזמני ליוהאן קרויף -

חוץ מההגדלה (הזמנית?) של כמות המושבים בקרויף, צריך לשנות/לסדר לא מעט דברים נוספים, כספית ותכנונית, כמו התחבורה לאצטדיון (דרכים, אמצעי תחבורה). על מי נופלים ההוצאות והתכנונים בתחומים האלו? העירייה? חברות התחבורה? או הכל מהמועדון?

הרבה לפני הראיון של לאפורטה, עוד לפני שמסי עזב, חצי מהאינטרנט טען שמסי צריך להמשיך בברצלונה בחינם. לאפורטה הוא הראשון שמאוכזב מזה שהוא לא יכל להשאיר את מסי (זוכרים שרק בגללו מסי תכנן להישאר מלכתחילה?), והוא גם מספר על זה. חלק מהאנשים פה בפורום היו ממשכנים את האמא של המועדון ל50 שנה כדי שמסי ישאר, אז לא מבין מה הכעס על לאפורטה.

העזיבה של מסי רשומה על בן אדם אחד, וכולנו יודעים מי הוא. לטעמי, אם לאפורטה היה רוצה להיפטר ממסי מלכתחילה הוא יכול לספר לנו כבר באפריל או מאי שברגע שהוא נחשף לדוחות הכספיים של ברצלונה הוא מבין שאין למועדון אפשרות להחתים את מסי, ושברתומיאו ידע על זה ביום שהוא מנע ממנו לעבור לסיטי ומהמועדון להרוויח כסף על המעבר הזה.

אבל הוא לא עשה את זה. הוא לא ניסה לצאת נקי מהסיפור הזה, אלא ניסה להשאיר את מסי עד הרגע האחרון. כשהוא הבין שזה או מסי או ברצלונה, הוא בחר החלטה אמיצה שאף אחד אחר לא היה מסוגל. מסי אולי יותר גדול מהענף, אבל לא מהעתיד של המועדון שלנו.

הוא לא. הרגע האחרון היה ב- 31 באוגוסט. לאפורטה לא רצה לקחת את הסיכון הזה על הגב של מסי, וכשהוא ראה שהמרוויחים הגדולים לא מוכנים לקצץ בשכר מספיק עמוק ובלוחות זמנים שיאפשרו גם להשאיר את מסי, כשהוא ראה שטבאס שולף שפן במקום לאשר את החוזה החדש של מסי, וכשהוא ראה שלמסי יש הצעות אחרות, הוא נתן לו ללכת ולא החזיק אותו בן-ערובה ומרח אותו כאילו יש סיכוי להחתים אותו.

ברור שהאשם העיקר הוא ברתומיאו הנחש. ברור גם שטבאס ניסה לשלוף קלף ונכשל. ולשמחתי, ברגע שלאפורטה הבין לאן הדברים הולכים הוא סגר את העסק ונתן למסי את האור הירוק ללכת ולחתום בקבוצה אחרת.

עבורי זו התנהלות מכבדת. להגיד ״עשיתי כל מה שיכולתי, אבל המצב הזה הוא בור של חרא עמוק יותר ממה שדמיינו, ואין לנו יכולת להשאיר פה את השחקן שההנהלה הקודמת דחפה מפה החוצה בצורה חסרת אחריות״. אבל זה אני, אני אדם נאיבי…

אבל רגע. שזה לא יפריע לנארטיב של חלקכם לנקנק את הנשיא. אחרי הכל, אם אי אפשר להאשים את הנשיא הקודם כי הוא עסוק בלהגן על עצמו בבית המשפט מעבירות פליליות שהוא ביצע במועדון, אז יאללה. תמיד טוב שיש נשיא חדש שאפשר לחבוט בו. העיקר שיש במי לחבוט :+1:t4: :grin: :star_struck:

האמת טל אני מופתע מהדעה שלך בעיניין, ואני מרגיש שאני חייב לך התנצלות. הייתי בטוח שגם אתה תיקח צד בעיניין של מסי מול המועדון ותתפלא איך לא נתנו הכל בשבילו, אבל וואלה טעיתי. במעט דברים שאני ואתה חולקים את אותה דעה, שמח לראות שגם במשהו מהותי כמו זה אנחנו on the same page.

שווה לקרוא -

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39194390

ברתומאו: “ב-2020 קיבלנו הצעה של 150 מיליון יורו ממועדון אנגלי על אנסו פאטי. סירבנו לה. אותו מועדון אנגלי לפני זה הציע על דמבלה סכום מעבר למה ששילמנו עליו, וגם לזה סירבנו”.

giphy (7)

ההחלטות של ברתומיאו בשנה וחצי האחרונות שלו:
לקנות את קוטיניו ב150 מיליון.
לקנות את גריזמן ב150 מיליון.
לא למכור את דמבלה ב150 מיליון.
לא למכור את פאטי ב150 מיליון.
לא למכור את מסי ב150 מיליון.

אם היה צדק בעולם, בית משפט היה מחייב את ברתומיאו ב750 מיליון אירו כלפי המועדון.

קטנוני מצידי, אבל קוטיניו איתנו יותר משנה וחצי.

אתה באמת מאמין לשקרים שלו?

זה או להאמין, ולא להבין למה הוא עשה את הצעדים האלו, או לא להאמין, ולא להבין למה הוא עשה את הצעדים האלו.

מה זה משנה? גם אם הוא משקר לגביי ההצעה על דמבלה, מה חשוב אם אני מאמין לזה או לא? עצם זה שהוא נתן טיעון כזה, שלא מוציא אותו טוב בשום צורה, הז מטומטם.

עריכה: לא הגבת אליי, לא משנה.

זה באמת מדהים, שהוא כל כך מטומטם שהוא ממציא משהו שעושה אותו יותר מטומטמם.

התכונתי על ההצעות כביכול על פאטי ודמבלה.

אני חושב שהוא קיבל הצעות עליהם אבל לא בסכומים האלו.

שנה וחצי לפני שברתומיאו עזב.

הוא השאיר את מסי, למרות שידע שלמועדון אין כסף להאריך לו חוזה, בידיעה שהמועדון מפסיד 250 מיליון אירו (דמי העברה, חוזה ובונוס נאמנות) על השנה הזאת. אני חושב שבשלב הזה אפשר לצפות ממנו להכל.

אני דווקא זוכר דיווחים בזמן אמת על סכומי עתק שיונייטד הציעה לנו.

יש עליו הרבה כתבי אישום לכתוב, אבל שתכלס הוא מוציא את המשפט המטומטם הזה על דמבלה , אני לא מצליח להוציא את זה מהראש. במה הוא מתגאה? מה END GAME שלו בזה?

אתה מבין שהוא זורק את השם של פאטי כאילו להראות “קיבלתי הצעה על היהלום אבל סירבתי ואיזה גבר גדול אני ומגיע לי קרדיט על זה…” זה שקר שאני יכול להבין מנקודת המבט שלו. אבל מה שהוא אמר על דמבלה זה בעיני כל כך מטומטם גם מנקודת מבט שלו.

דרך אגב מי אתה חושב שהדליף את הבולשיט הזה לתקשורת? זה ברתומאו בזמנו. אני זוכר את הדיון הזה עם דימטרי בזמנו. אבא של פאטי הכחיש לגמרי את זה. באנגליה הכחישו את זה.

(היתה הצעה אבל לא של 150. להזכירכם אם אני זוכר נכון זה היה בתקופה של התחלת הקורונה)