ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

יש עכשיו כנס של הסוסיוס, בו לפורטה יבקש לחרוג מהסעיף של בחירות חדשות במקרה של מאזן שלילי במשך שנתיים רצופות. הוא יטען ובצדק שזאת הירושה שהוא קיבל, הוא לא אשם בזה.

בינתיים כמה דברים מעניינים:

1. אחרי כל הורדות השכר והעזיבה של מסי, המשכורות במועדון הן 420 מיליון יורו. אחרי ההורדות כן? כשהמכסה של הליגה עומדת על 97 מיליון.
  2. הוא מבטיח לתת סקירה ולהסביר את המאזן השנתי כל שנה.
  3. התבססות על הלה מסיה.
  4. ההכנסות ב 20\21 ירדו ב 217 מיליון, מתוכם רק 92 מיליון כתוצאה מקורונה.
  5. חוזר שוב על הפסדים של 481 מיליון (מתוכם קורונה אחראית רק על 92 מיליון) ב 20\21 וחוב כולל של 1350 מיליון.
  6. מאז 2012, ברצלונה הוציאה על רכישות שחקנים 801 מיליון יורו יותר ממה שהכניסה ממכירות השחקנים. זאת הסיבה העיקרית לרוב ההלוואות.
  7. ברצלונה עדיין המועדון עם ערך מוערך של 4000 מיליון יורו, לפי פורבס. הכי גבוה בעולם.
  8. התביעות נגד המועדון עמדו על 400 מיליון יורו. (לא הבנתי מה הסכום כולל). ההנהלה החדשה בחנה אותם מחדש והגיעה להסכם לגבי 79 מליון מתוכם .
  9. ב 20\21, המשכורות היו 98% מההכנסות.

אעדכן בהמשך אם יהיה עוד משהו חדש ומעניין .

מי שרוצה לקרוא: Laporta suspende la Asamblea del FC Barcelona sin votar, en directo
ולהצליב עם Asamblea FC Barcelona | La Asamblea de compromisarios del FC Barcelona, en directo y online

בקשר למה שכתבתנו פה:

https://twitter.com/ManagingBarca/status/1449647676203491328

https://twitter.com/barcacentre/status/1449764039224082439

בהמשך להודעה הקודמת, מה שהיה באסיפה .
10. לפורטה לא פוסל תביעות נגד ההנהלה הקודמת. יש ממצאים, אבל עדיין אוספים ראיות, זה לוקח זמן. תהיה אסיפה נוספת כשיהיו מספיק ראיות. we are going to fight against a management that we believe is criminal.
11. החליפו עורך דין. לפורטה אמר שהקודם דאג לאינטרסים של חברי ההנהלה, והוא רוצה אחד שידאג לאינטרסים של המועדון.
12. לפורטה שוב חזר על מילים טובות לגבי מסי והגישה שלו. גם אמר שהיו מגעים עם ניימאר והאלנד, אבל אז הם הבינו את גודל הבור ונאלצו לוותר על הכל.
13. תקציב לשנת 21\22. הכנסות של 765M, רווח תפעולי 5M. מצד שני EBITDA 98M (לא הבנתי למה הפער כל כך גדול)
14. המשכורות ירדו ב 147M, מ 617 ל 470M. זה 61% מהתקציב. לפורטה נשאל, ונאלץ להודות שחלק מהחיסכון הזה הוא בעצם דחיית תשלומים. לא פירט כמה.
15. ההוצאות ירדו מ 1136M ל 784M (אני לא מבין איך ההוצאות יותר גדולות מההכנסות, והוא עדיין אומר שנרוויח. משהו לא מסתדר לי פה)
16. מחפשים ספונסר ראשי (החוזה עם ראקוטן נגמר ב 2022, והשנה הם משלמים רק 30M במקום 60M).
17. אספאי בארסה. ההנהלה הקודמת העריכה את העלות לא נכון, ב 600M. זה נמוך מדי. עלויות באיצטדיונים אחרים באירופה נעים בין 700 ל 1000 מיליון, כאשר שיפוץ של ברנבאו עולה 850M.
18. הערכה לשיפוץ, כולל פלאו בלאוגרנה וכל המתחם מוערכת ב 1500M. מתוכם 900 ילכו לשיפוץ הקאמפ נואו, שיאכלס 110 אלף אנשים. ההכנסות מהשיפוץ מוערכות בכ 200M בשנה. המימון לשיפוץ יושג על ידי הלוואה בגובה 1500M ל 35 שנה בריבית נמוכה. העבודה תחל ב 2022 ותסתיים ב 2025. (אני מדגיש - כל זה הערכות שהוגשו לסוסיוס, לא משהו מוגדר וחתום)
האסיפה הסתיימה בנקודה הזאת. ההצבעה על השיפוץ נדחתה למועד מאוחר יותר, בגלל שהזמן אזל.

מי שרוצה , מוזמן להסתכל בניתוח של הנתונים הפיננסיים לעונת 20\21 שעשה swiss ramble.
https://twitter.com/SwissRamble/status/1450700543396130817

ברטומיאו מאשים את הקורונה בכל ההפסדים.
אבל ההפסדים שלנו בסך 481M יורו הם פי 2 יותר גבוהים מקבוצה במקום השני. ריאל דיווחה על רווח מזערי. עוד הוכחה שהוא משקר, אחרת כולם היו בהפסדים כמו שלנו.
ההפסדים בשנתיים האחרונות הרבה יותר גדולים מסך הרווח שהנהלת ברטומיאו דיווחה בכל שנותיה. מחזק את טענת לפורטה על חוזים שגדלים עם הזמן ודחיית תשלומים על ידי הנהלת ברטומיאו.

יש עוד הרבה נתונים מעניינים שמוצגים בצורה מובנת, כולל השוואות לשנים קודמות ולקבוצות אחרות. מוזמנים להסתכל.

זה משהו בעייתי בשם הזה…? :thinking:

אתמול השלימו את האסיפה.
ההצעה על שיפוץ עברה ברוב גדול. זה עוד לא אושר סופית, צריך רפרנדום של כל הסוסיוס כדי לאשר סופית. מדובר על סכום ענק של 1500 מיליון יורו, מתוכם כבר הושקעו 145 מיליון. בארסה תיקח הלוואה עצומה כדי לממן את זה, וההחזרים יימשכו 35 שנים.

לגבי סעיף 67, שדורש התפטרות של כל ההנהלה במקרה של הפסדים בשנתיים רצופות. לפורטה טען שהסעיף צריך להידחות, כי הוא ירש את המצב מההנהלה הקודמת. האסיפה אישרה את הדחיה, כך שההנהלה יכולה להמשיך לעבוד.

ואלי הכי חשוב בשבילינו, האוהדים שלא גרים בברצלונה : רוצים לאפשר לכל אחד להיות סוסיו. לא צריך להופיע פיזית במשרדים, לא צריך קרוב משפחה סוסיו, כלום. כל אחד יכול, והכל אלקטרוני.
הסעיף הזה הביא להרבה שאלות, כי הסוסיוס הקיימים רוצים לשמור על בארסה קטאלונית, כולל השפה. גם שאלות לגבי השתלטות על בארסה בעזרת הרבה סוסיוס פיקטיביים. לפורטה הרגיע שיש הרבה אמצעים לגלות מזימות כאלה, והזכיר שלהרבה מועדונים אחרים יש חוקים דומים.

בעקרון, נראה לי לפורטה זוכה לתמיכה גורפת. כל הצעה שלו עברה, וברוב מוחץ.

העיקר שלא ממשכנים את העתיד ל-40 שנה אה?

יש גם שאלה של תנאים ותמורה אתה יודע …

הלוואה בריבית נוראית בשביל להשאיר מסי בן 33 לשנתיים X
הלוואה בריבית נמוכה בשביל אצטדיון חדש ומשופר V

מועדון במצב שלנו שלא מסוגל להתחרות ספורטיבית חייב תחילה לדאוג לאספקט הזה. שידחו את תחילת הפרויקט בשנתיים ויעסקו בשיקום ההריסות.

היו דיווחים על ליקויים רציניים בתשתיות של האצטדיון. מה ש sos תיקנו בקיץ, אבל השיפוץ הוא בלתי נמנע ונמתח תקופה ארוכה, בניגוד להלוואה מcvc ממנה לאפורטה העדיף להימנע.

הבעיה האמיתית שלי היא שאותו אחד שאמר ‘אני לא מוכן/יכול/רוצה למשכן את העתיד של בארסה ל40 שנה’ עכשיו אומר ‘אני מוכן/יכול/רוצה למשכן את העתיד של בארסה ל40 שנה’

ליאור, אני חושש ששתית את הקפה שלך נטול קונטקסט הבוקר.

יש משהו הכרחי לעומת משהו שלא הכרחי. ברצלונה תחת מספיק הלוואות, ולהיכנס לאחת שהיא לא הכרחית היא בעיה לטווח הארוך. אגב חלק גדול מהחישובים בכל הראיונות של לאפורטה היה גם תוך התייחסות תמידית לשיפוץ.

קפה נטול קונטקסט😁

להתחרות ספורטיבית לא הכרחי. לשפץ איצטדיון כן הכרחי. הבנתי.

ליאור, זה לגמרי לא אותו דבר.
קודם כל, ההחזר של ההלוואה תחל 5 שנים אחרי שלוקחים אותה, וההחזר יהיה מתוספת הכנסות שהשיפוץ יביא כבר אז. זה לא יביא לירידה בהכנסות כפי שהסכם עם CVC היה מביא.
דבר שני, זה לא מגביל את בארסה מבחינת סופרליג או זכויות שידור.
דבר שלישי, אני כבר לא זוכר באיזה ריבית ההלוואה של CVC הייתה מסתיימת בסופו של דבר, אבל זאת הייתה ריבית גבוהה, באיזור 8-10%. ההלוואה לשיפוץ היא ככל הנראה באיזור ה 2% כמו ההלוואה הנוכחית מגולדמן זקס.
דבר רביעי, כבר הושקע סכום רציני, 145 מיליון. אם לא עושים את השיפוץ, הוא יורד לטמיון.
כך על פי לפורטה, אם אתה חושב שהוא משקר או מטעה, זו זכותך.

בסופו של דבר, בארסה היא לא חברה למטרות רווח. כל סכום נוסף שירוויחו כתוצאה מהשיפוץ פחות התשלומים על ההלוואה יושקע בחזרה לקבוצה, וזה, בתאוריה , השקעה לתחרותיות ספורטיבית. אתה לא תראה את זה במיידית, אבל מתישהו זה אמור להשתלם.

אני אסביר את זה אחרת. כל מה שעושה לאפורטה הוא על גדר survival mode. להשקיע מיליוני עתק בשחקנים ומאמן כרגע זה לחלוטין מותרות ביחס ללשמור על אצטדיון תקין ולשמור על מאזנים כדי לפתוח את העונה. כרגע הכי טוב שהוא יכול לעשות זה לשמור על הטאלנטים הקיימים ולהיפטר מאחרים. הוא לא תמיד יצליח כי הכסף האנגלי והפריזאי עושה את שלו, אבל זה מה יש. אין דרך לפתור את זה, אלא אם אתה חושב שעדיף למכור את המועדון לשייחים ואז בכלל הויכוח שלי איתך הוא הרבה יותר פילוסופי לגבי מהות המועדון.

זה הכל בתקווה שתהיה קבוצה שתמשוך 100 אלף פלוס אוהדים למשחק.

אתם מדברים כאילו לעשות פאוזה מוחלטת באיזושהי רמה מקצועית בקבוצה, וזאת המשמעות של המשך של קומאן, אפשר פשוט אחרי זה לחזור לקבוצה אטרקטיבית ומושכת.

תשאלו איך הלך לארסנל או מילאן או אינטר וכמה שנים זה לוקח.

במובן המקצועי, כמו גם במובן הכלכלי נטו (משמעות של הדחות מוקדמות וכו’), לאפורטה עוד יגלה שלהשאיר את קומאן יעלה לו יותר מלהגיד להתראות.

לא מדויק.
רוב הכסף הנוסף מתוכנן לבוא מחדרי VIP, מכירת אוכל ומשקאות, יותר מעליות שיתנו למבוגרים גישה יותר נוחה , הגדלת התכולה של אולם הכדורסל שישכירו אותו גם לקונצרטים, גג כדי שיגיעו אוהדים גם במזג אוויר לא טוב, ועוד.
יש המון המון פרטים בתמליל שהבאתי בלינקים. אני לא תירגמתי הכל, זה מייגע.

לפורטה השווה בין קומאן לרייקארד, וזכרתי שהעונה הראשונה של רייקארד התחילה בצורה קטסטרופלית.
משעמם לי, אז בדקתי עד כמה קטסטרופלית.
אחרי הפסד ביתי בקלאסיקו, 1-2 גם כן, היו לבארסה 20 נקודות אחרי 15 משחקים והיא הייתה בחלק התחתון של הטבלה.
אף פעם לא הבנתי איך אחרי ההפסד הביתי בקלאסיקו לפורטה לא העיף את רייקארד קיבנימט. אבל הוא צדק, וסיימנו את העונה 2003\4 במקום השני והשאר היסטוריה.

כרגע יש לנו 15 נקודות מ 9 משחקים.
אני לא חושב שיקרה משהו דומה העונה, רק אומר שתמיד אפשר לקוות לטוב.

ערכתי עכשיו ביותר ברור, מי שמגן על לאפורטה בהתנהלות הזו יורק למסי בפרצוף, הפעם מסי אמר את זה בהכי ברור שאפשר.

עיתונאי: “לאפורטה הגיב שהוא חשב שתגיד לו שאתה מוכן לשחק בחינם, היית עושה את זה אם היו מבקשים?”

מסי: “האמת היא שכמו שהסברתי בעזיבה שלי, עשיתי הכל כדי להמשיך. אף פעם בשום רגע לא ביקשו ממני לשחק בחינם. כן ביקשו ממני לקצץ ב-50 אחוז ואת זה עשיתי בלי שום בעיה. היינו במצב לעזור למועדון יותר. הרצון שלי ושל כל המשפחה שלי היה להשאר בברצלונה. אף אחד לא ביקש ממני לשחק בחינם ולכן המילים של הנשיא היו לא במקום. הם כאבו לי בגלל שאני חושב שהוא לא היה צריך להגיד את המילים האלה. זה כמו להעביר את הכדור למגרש שלי ולא לקחת אחריות על ההשלכות. זה גורם לאוהדים לחשוב או לייצר ספקות לגביי שלא מגיעות לי”.

עיתונאי:“חזרת לדבר עם לאפורטה?”

מסי:“לא, לא”.

(ציטוט בארסה מאניה)

לי זה ברור מאוד. לאפורטה לא היה מוכן להכניס יד לכיס ולכרוך את המועדון עם עוד חובות או התאוששת כלכלית איטית יותר מהתוכנית שלו (נניח שהייתה) בשביל להשאיר את מסי. ולא, אני לא מדבר על CVC אלא על הרבה פחות.

האמת היא שאני לא יודע איך לאפורטה (ושאר חברי ההנהלה) מתפקד מבחינת התנהלות כלכלית, לפחות לא באופן מלא (אין לי מידע לגביי הסכמים עתידיים, נוכחיים, ביצוע ביחס לתכנון בהתאם למצב שהוא נכנס אליו וכו’), ולכן בפן הזה קשה להעביר עליו ביקורת. ועדיין, נראה לי שהוא כן מצליח לקצץ את ההוצאות והחובות (כמובן כשזוכרים שאין פתרונות קסם שקורים ברגע), וכן במינימום של המינימום לפחות מנסה לשפר את המצב. שזו כבר התקדמות משמעותית.

אבל, וזה אבל גדול מאוד, אחד הטיקטים הגדולים של לאפורטה, אם לא הגדול שבהם, הוא עצם היותו פוליטיקאי. ומכזה אומנם מצופה שישקר, אבל בו בזמן גם מצופה שהוא יידע לחרטט, או לפחות יידע להתבטא בצורה נורמלית מול גורמים במועדון ומחוצה לו. וכשהוא מפשל דווקא בפן הזה - זה מאכזב.

התנהלות שונה מול קומאן ובדברים שנכתבו פה למעלה, בהקשר של מסי, אלו הדברים המינימליים שהייתי מצפה מנשיא ברצלונה, בטח מלאפורטה. אתה לא יכול לשרוף את הגשר עם המאמן שלך, מול כל העולם, ואז להחזיק אותו עוד חצי שנה, ואתה חייב להתנהל אחרת מול שחקן (לשעבר) שעונה לשם “לאו מסי”. אי אפשר היה להחזיק את מסי? ואם כן, זה היה דורש שיעבוד כלכלי לעשורים קדימה? מעולה, סיבה מספיק טובה מבחינתי לעזיבה שלו. לא משנה מה מסי היה עושה, זה לא היה עוזר? גם לגיטימי. אבל אל תעביר את הכדור, גם לא ברמז, לארגנטינאי, אלא אם זה מוצדק. זה לא מוסיף כבוד לאף אחד מכם.