ההנהלה של בארסה: מה יהיה עם הפייר פליי?

אם היינו משאירים את מסי וטובעים כלכלית מה זה היה נותן

לא חושב שיש מישהו בחייו שלא רוצה את מסי בקבוצה שלו, צריך להשלים עם זה שכנראה באמת אי היה אפשר במקום לחפש כרגיל קונספירציות.

דעתי הצנועה היא שהנוכחות של מסי הייתה טובה מקצועית בטווח הקצר, ורעה בטווח הארוך.

אני למשל מוכן לשלם את המחיר של בוסקטס ופיקה על הספסל עד לסוף העונה, ושיעלו למגרש מדי פעם ברוטציה. גם אם הם הכי טובים בעמדה שלהם.

למה? כי אני ממילא משלם מחיר בעונה הזו, אז לפחות שאני אסיים אותה עם צעירים שהופכים להיות באנקרים בעמדות שלהם כי הם התקדמו בשנה הזו (עכשיו כשכבר אין קומאן).

מה הקשר למסי?
מסי הגביל את ההתחדשות של הקבוצה. אם הוא היה פה היום, היינו מתחרים על אליפות. בלעדיו אנחנו נאבקים להגיע למקום רביעי. וזה טוב. כי צ׳אבי יצטרך למצוא פתרונות בשביל להביא אותנו לשם. וכשהוא יעשה את זה, הוא יבנה שלד לטווח ארוך.

אם מסי היה פה, הוא היה מביא אותנו במו רגליו להישגים הדלים האלה שאנו נאבקים עליהם, ולא היינו מפתחים שלד לשנים הבאות.

אז אני חושב שאולי הייתה פה החלטה מקצועית. אם כבר אנחנו הולכים לעונת בניה שבה אנחנו הולכים לשלם מחיר, אז עדיף לשלם את המחיר המלא ולצאת עם הסחורה המלאה. לאבד את מסי ולבנות שלד חזק.

אני מצדיק את לפורטה מבחינת ההחלטה לא לחדש למסי את החוזה.
אבל לפורטה צריך להתנצל פומבית בפני מסי, למלמל משהו שלא הובן כהלכה, ובלהבלהבלה, ולכבות את האש הזאת. לא מגיע למסי שום רמז שהוא חשב על כסף לפני ברצלונה.
בארסה יכולה להפיק המון תועלת ממסי גם אחרי שיפרוש, וחבל אם יהיה נתק בינו לבין לפורטה. לפורטה נהנה עדיין מתמיכה גורפת של הסוסיוס, אבל יגיעו גם זמנים קשים יותר, ואז יזכרו לו את הפרשה הזאת וימנפו אותה. הוא צריך להשלים עם מסי עכשיו.

הפוכה.

אסור ללאפורטה להגיד שהוא בחר במודע לא להאריך חוזה למסי למרות שהיה לו אופציה אחרת, כי זה יגמור אותו אצל 90% מהקהל. ברמה שהוא עלול ליפול בהצבעת אי אמון.

הוא לא צריך להתנצל על זה שהוא לא התאבד וגרם למועדון לפשוט רגל בשביל עוד שנתיים של מסי. הוא צריך להתנצל ולהבהיר שהוא לא ניסה לפגוע במסי.

הוא גם צריך להתנצל שהוא לא הצליח לקיים את הבטחת הבחירות שלו (וזה לא משנה לי אם הוא התכון או לא).

והגיע הזמן שלו להבין שהוא כבר לא מועמד אופזיציה, אלא נשיא ברצלונה. כל מילה שלו צריכה להישקל בכובד ראש. כל יועץ תקשורת רציני היה יכול “להציל” אותו מהמשפט שהוציאו אותו מהקשרו על “לשחק בחינם”.

יוסי כתב טוב. אבל אני יקצר. כל עוד מסי בברצלונה אנחנו הסתתרנו מאחורי הגב שלו וחשבנו ש"שהכל בסדר" מאמנים בינונים כמו ואלורדה וקומאן חגגו עליו. שלא לדבר על ברתומאו ורוסל ובנוסף שחקנים בינונים שחגגו עליו… שהוא לא פה. אי אפשר יותר להפוך אותו לשעיר לעזאזל כל פעם שמפסידים או לחגוג עליו שמנצחים ולחשוב ש"הכל בסדר". ברצלונה הנוכחית היא חלשה נורא אבל תוציאו את מסי מהשנים של ואלורדה ואני מבטיח לכם שהוא היה גומר את הקרירה שלו מוקדם יותר ובצורה מבוישת הרבה יותר.

משך שנים כולנו פה, קברנו את הראש בחול בגלל העוצמה של מסי ועכשיו זה חוזר לנשוך אותנו בתחת.

אני עצוב שהוא בחר בפסז וזה חבל . אבל זה כבר לא בעיה שלי.

לאפורטה מוציא 15 מיליון יורו מהקופה של בארסה, הולך לקזינו, מהמר אותם ומפסיד אותם. לאפורטה גאון.

אני לא זוכר שום צוות שלאפורטה הביא. אני חושב שהוא ירש אותו מברטומיאו. תקן אותי אם אני טועה.

תסביר בבקשה.
בהנחה שלא היה כסף בקיץ לפיצוים לקומאן, מה כבר היה אפשר לעשות?
הטעות היחידה שאני רואה בהקשר של קומאן היא לא לפטר אותו כבר בפגרה הקודמת, אחרי אתלטיקו.
ואם נניח לרגע שלפורטה שיקר והיה לו כסף לפטר את קומאן בקיץ, איך בדיוק היה אפשר להימנע מהוצאת 15 מיליון (אני מניח שזה סכום של 12 מיליון פיצוים לקומאן פלוס 3 מיליון משכורת שנתית של צ’אבי)?

הכוונה הייתה שיש כאלה שאצלם לא משנה מה לאפורטה יעשה הוא יצא גאון. אפילו אם הוא יפסיד 15 מיליון בקזינו.

נכון, אני חושב שלאפורטה עובד עם הרבה שכל.
אמנם אני חי בבועה שקוראים לה בארסה, אבל ניהול הקבוצה לא מתנהל בבועה. ראינו איך נראית הנהלה שחיה בבועה וחושבת שהיא יכולה לעשות מה שבא לה ולהוציא כסף PR (ע״ע קוטיניו, דמבלה וגריזמן) בלי חשבון. את החרא הזה אנחנו צריכים לתקן היום. אני מאוד שמח שז׳ואן לא מתנהל באופן המרושל הזה.

וואללה, לא נראה לי שזה מה שהוא עושה. פאקינג קיבל קבוצה בחובות עצומים, לא נראה לי יש לו זמן להגיע לקזינו.

אבל אם אתה מצטט אותי, בוא נהיה הוגנים:

האם היה חכם להחליף צוות בקיץ ואז להחליף אותו שוב עם ההגעה של צ׳אבי?
האם היה לנו ספק שצ׳אבי יהיה המאמן הבא של בארסה אחרי קומאן?

• ואגב, אני מבואס על לאפורטה שקשקש על כך שהוא לא בטוח שזה הזמן המתאים לצ׳אבי. לא באמת היו לו אפשרויות טובות אחרות, אז שלא יזיין בשכל.

אגב, גם אם לא הבנתי למה נתקענו עם קומאן עד עכשיו, ממה שאני מבין היינו חייבים להתחיל איתו את העונה בגלל מגבלות תקרת השכר.
התוצאות הגרועות שלנו אפשרו לנו להביא מאמן במהלך ״חירום״ למרות תקרת השכר. בדומה לרכש חירום מחוץ לחלון ההעברות (כמו זה שעשינו עם ברייטוואייט). אבל אני עם דמיטרי, היה צריך לעשות זאת כבר בפגרה הקודמת.

אפשר לספק לו הרבה תירוצים, אבל במבחן התוצאה הוא לא רק שטעה עם העיתוי של הפיטורים של קומאן אלא גם שיקר לנו פעם נוספת (אחרי השקר של “יהיו עוד 2 3 שחקני רכש יקרים”) . אם היה כסף עכשיו לפטר את הדביל ההולנדי היה גם כסף לפני חודש. ואז יכולנו עדיין לתקן בליגה את הנזק. לא ריאל ולא אתלטי קבוצות שאני באמת מחזיק מהם.

אני רוצה לקוות ולשקר לעצמי ולחשוב שהוא עשה את זה בשביל לדחות לינואר את הפיטורים, בשביל להביא את המאמן שמשום מה שכחתי את שמו מארגנטינה או איזה שפן מהכובע,. אבל אי אפשר לתת לו הנחות על זה.

אני רגיל שפולטיקאים משקרים לי והאמת שאני נהיה אדיש לזה. אבל לשקר אחרי הבחירות בעיני זה דבר חמור יותר.

אני עדיין בדעה שלשפוט אותו לרעה או לחיוב, אפשר יהיה רק בסוף הקדנציה שלו, אם הוא ישקם את ברצלונה אני יסלח לו על הכל.

אני מדבר על הצוותים שמתעסקים אצלו בעיקר באספקטים הכלכליים. הוא אומנם הביא את ג’ורדי קרוייף, אבל לאחרונה אני בעיקר מאוכזב מכמעט כל מנג’ר שמביאים חוץ מפלאנס שאשכרה מביא תוצאות טובות (וגם לא תמיד). לברצלונה אין את ה"מונצ’י" שלה שידע להכווין אותה גם כשהם מפספסים במאמנים. מקווה שזה ישתנה בקרוב והם ישקיעו בדמות מקצועית שיודעת איך לקחת את בארסה קדימה תוך שמירה על הסגנון בשנים הבאות.

ליאור, אתה שרפת את לאפורטה מהיום בו מסי יצא מהדלת. אין משהו בעולם שהוא מושלם ואני תמיד יכול להצביע על השלילי או על החיובי על כל הפעולות של כל אדם. בגלל זה יוצא שאני תמיד “מסנגר” על אנשים שנויים במחלוקת, כי אני לא חי בקיצוניות שהכל רע, וזה יהיה נכון לגבי צ’אבי. תכין את ה penitence pants, כי רכבת ההרים עם צ’אבי צפוייה להיות רחוקה מהשאיפות האידיאליסטיות שלנו. זו גם הייתה ההיערכות האישית שלי לקראת לאפורטה. הוא יכול להיות צודק או טועה, אבל לפחות יש לי הרגשה שעומד מישהו שכן רוצה לקחת את המועדון קדימה.

אין קומאן ואין ברטו, נשאר רק לזרוק את כל מוצצי הדם שאפילו הנחה בבוטיגה לא מגיעה להם.

נדב, אני (ואני מניח גם ליאור) ראינו בלאפורטה לא רק ‘לא מושחת כמו ברטומאו’ אלא כמושיע, כקוסם. כל מגע שלו הפך לזהב. בסוף הוא התברר רק כ ‘לא ברתומאו’ אז הוא ישפט בעיניי בחומרה על כל דבר שאני חושב שהוא טועה. והוא טעה ביותר מדי דברים בקדנציה הנוכחית.

זוכר שדיברתי איתכם כמה פעמים על ציפיות לא סבירות על גבול הלא הוגנות? אז זו דוגמא קלאסית.

הוא לא ה"רק לא ברטומיאו", אבל שום דבר לא קורה מהר ונטול טעויות. שיקום צריך הרבה עבודה וסבלנות. אני רק מקווה שתחוסו קצת על צ’אבי ולא תגיעו לכל משחק בהרגשה שהמאמן שלכם הוא שילוב של פפ, קרוייף ודייויד קופרפילד.

המשימה הכי חשובה של לפורטה הייתה לייצב אותנו כלכלית. גם במחיר של קבוצה חרא. את זה הוא עושה.
המשימה השניה הכי חשובה שלו הייתה לייצב אותנו כלכלית לשנים קדימה. גם את זה הוא ככל הנראה עושה, עם שיפוץ האיצטדיון שעבר את האסיפה, הבטחת חוזים ארוכי טווח לכוכבים הצעירים, לא לקח את ההלוואה של CVC.
המשימה השלישית היא להביא את המאמן עם כל הצוות שלו, צוות רפואי, צוות מסייע וכו’. את זה הוא התחיל עכשיו.
כוכבים יבואו אחר כך, כשיהיה כסף ויהיה פרויקט ספורטיבי בריא. בינתיים נשחק עם מה שיש. נקווה שצ’אבי יוצי ממה שיש יותר ממה שקומאן הוציא.

תמיד כשמעלים את לאפורטה על מזבח הדיונים יש כאלו המאמינים ללאפורטה ואצלם הוא צודק והמצב קשה, ויש כאלו החושבים שהוא יכל לעשות עבודה הרבה יותר טובה ומוצלחת - בטח בהתבסס על העבר כי אין לנו כלי אחר למדוד מוצלחות.

לא מאמין למילה שיוצאת ללאפורטה על ‘מצב המועדון’. לא אני ולא אתה נדב יודעים מה באמת קורה ואיך דברים זזים - וטוב שכך, איני בעד שקיפות מלאה לכל אוהד. עם זאת לאפורטה נוגע בדבר, וכל תירוץ של ברתומאו הנזק/אין כסף, יכול להיות גם פישלתי/הסוכנים שחשבתי שבכיס שלי דופקים עלי פוזות/או כל תירוץ אחר. עובדתית לא אני ולא אתה יודעים אלא רק ניזונים ממה שהתקשורת פלוס ההנהלה דוחפים לנו.

אני הזוי בדרישות שלי? אני רוצה בדיוק כמו מה שצ’אבי אמר היום (פשוט אדם אדיר). אנחנו המועדון הכי טוב בעולם, הכי מיוחד בעולם - גם היום, וככזה אנחנו צריכים לשחק מושלם ויפה לעין יותר קרוב לריקוד מאשר למשחק כדורגל. זו בארסה החדשה ששתיליה נטעו אצל קרויף, המשיכו דרך פפ וימשיכו עם צ’אבי. אנחנו מועדון מנצח! אין מצב להפסיד שום משחק, גם לא באימון. זה המשמעות בשבילי למועדון הזה, זה לא עוד מועדון כדורגל…

אז הדרישות לא בשמים אלא הרבה מעבר, אבל אני סבלני למי שמאמין ביסודות הללו. ולאפורטה דרס את העיקרון הקדוש הזה כשהוא הסתכל לבארסה כחברה. הוא זרק את מסי כי לא התאים לו הצטמצמות כלכלית לשנים הקרובות למרות שמסי מייצג את כל המהות שלנו - אולי השחקן האחרון שרוצה לשחק כל משחק, נלחם, כואב על הפסד ועם רעב תמידי.

מי אמר שאני ‘הקיצוני’ צודק? לא יודע, מי אמר שאתה ודימטרי צודקים? אולי אתם קניתם את הלוקש שהאכיל אתכם לאפורטה אבל בתכלס הוא נכשל?

הדרישות שלי ממנו הם בשמים, אני אסלח לכל דבר ואבלע כל דבר (נשבע כל דבר!) כל עוד אדע שאנחנו בדרך הברסאית המייחדת אותנו. לזרוק את מסי זו הייתה בושה שאין דומה לה, מודה שאיני סולח לו על זה. ההמשך של הפסטיבל עם קומאן והלכלוך בתקשורת שבכלל הפכה את הנשיא שלנו לפוליטיקאי רמת גנון בכלל היא אנטי ברסאית. כל הקלאסה שלו שהייתה פעם הלכה לפח.

אולי אני וליאור קיצוניים, אבל אולי אתה נותן יותר מדי הנחות ומעריך פחות מהמידה הנכונה את המועדון. אולי בשבילך בארסה זה עוד מועדון כדורגל שבמקרה נפגשתם והתאהבתם, בשבילי היא הרבה מעבר לאהבה.

זה טיעון שגם אתה וגם ליאור מאוד אוהבים להשתמש בו. לא פוסל שהוא שולט בחלק מהתקשורת, רק חבל שזה טיעון שעולה באופן קבוע תוך כדי התעלמות טוטאלית מכל אזכור איי פעם גם בתקופת ברתומיאו (שהוכח שהוא כן שילם עבור כיסוי חיובי) ברשתות, וגם ממוקורת שמוגדרים כ"צד שלישי" כמו SWISS RUMBLE מהם @dmitrys הביא לא מעט מידע. אף אחד מאיתנו לא יודע מה קורה במועדון, אבל שאלוהים יעזור לי אתם בטוחים שהמועדון התנהל באופן אחראי עם הכספים שלו בעשור האחרון? או שמא אתם מאמינים לברתומאו שטוען שהוא “עזב את המועדון במצב מצויין”? אוי הפרדוקס, שניהם פוליטקאים שניהם משקרים וכל אחד מאשים את האחר שהוא משקר, מי צודק? או יותר נכון מי מהם מספר פחות שקרים? תחליטו אתם.

נאומים מלאי התלהבות לחוד ומציאות לחוד. כל פרוייקט מתחיל נוצץ, כל פרוייקט מלא ציפייה. בפועל? פרוייקטים זו עבודה, כל פרוייקט כזה הוא גם מכיל מרכיב של ניסוי וטעייה. הלוואי וכל פרוייקט היה מדהים כמו מה שפפ עשה ב2008/9 שכל הכוכבים התיישרו וגם פגעו ברכש, גם עלה דור מדהים מהלה מאסיה כולל השחקן הטוב בהסטוריה, גם הביאו מאמן יוצא דופן שכל מה שעשה לפני זה לאמן בנוער וגם בין היתר הנהלה שהאמינה לו ונתנה לו יד חופשית להעיף את מי שהוא רוצה גם אם הוא הכוכב הכי גדול שלך דאז. בפועל זה לא קורה הרבה אם בכלל. הסיפור של פפ ובארסה ההיא הוא היוצא דופן ולא הנורמה לא מבחינת האיכות של הכדורגל, התארים ומשך הזמן בו כל הפרוייקט הגיע לפריחה. אני מאחל צ’אבי בהצלחה, אבל החסד הגדול שאפשר לעשות איתו זה לתת לו זמן לבנות את הדברים פה, כי שום דבר ברמה המקצועית כרגע לא בדיוק אידאלי.

ושוב חזרנו לנקודה של מסי. אומנם אני מסכים עם זה שהראיון של לאפורטה בכלל לא היה במקום (כי אני גם רואה את הדברים הלא טובים שלאפורטה עושה), אבל הגענו למצב בו ברצלונה צריכה להסכים לתנאים של ה CVC בשביל להשאיר את מסי, כי לפי כמה הערכות אין ממש כסף בקופה, ברצלונה צריכה לעמוד בתקרת השכר כדי להצליח לפתוח את העונה ואחוז השכר אצלינו הכי גבוה באירופה לפי אינספור מקורות. עולה השאלה האם למכור את אחוזי השידור שלנו כמה שנים קדימה, ובנוסף להסכים לכל הגחמות של אופ"א שעושה מה שבא לה כארגון מושחת עם כספי השידור של ברצלונה, או להשאיר את מסי. אז השאלה היא האם אני מוכן לפגוע במועדון או לשחרר את מסי, והתשובה שלי היא תמיד לטובת המועדון, ואני רוצה שתזכור את התשובה הזאת להמשך.

אני לא הולך לדבר איתך על הצד הכלכלי של המועדון כי זה אספקט שאתה לא מתייחס אליו, אבל באספקט המקצועי אני מסכים שלא נעשה מספיק, והייתי שמח לראות את קומאן עף קודם. בפועל זאת הייתה טעות חמורה, אבל האם נשיא הצליח או נכשל, זה יעלה רק בהמשך שלא לדבר על סוף הקדנציה. בכל זאת, לאפורטה מונה בקיץ ואנחנו רק בנובמבר, אם כי יש הרגשה שעובר נצח במועדון כי כל פעם קורה פה משהו חדש.

תהיתי איך לענות על העקיצה הזאת. האם לנסות לחפור ב"ספורטאנטר" ולחפש את התגובה בה אתה טוען שבארסה לא מעניינת אותך אם היא לא משחקת כמו בארסה ההיא של לואיס אנריקה שבכלל יותר מעניינת אותך מבארסה של פפ כי המשחק ישיר יותר? האם עליי להיעלב ו"להוכיח את עצמי" בשאלה “מי יותר אוהד אני או אתם?” אבל הנקודה של מסי לבדה מספיקה לי. פפ, מסי, לאפורטה, צ’אבי, אינייסטה, קרוייף ועוד כולם אנשים מיוחדים, חלקם עשו את המועדון ובנו אותו להיות מה שהוא ואיך שאנחנו תופסים אותו, אבל המשותף לכמעט כולם שם זה המקום של המועדון מעל כל אחד ואחד מהם כפרטים גם בתפיסתם. כמה מהם עזבו בהרגשה שאין להם מה לתת למועדון ועל כן לא מגיע להם להיות שם יותר? כמה מהם חזרו מתוך השאיפה שהמועדון צריך אותם? הם מבינים את ההיררכיה. הם מבינים שהם לא יכולים לקדש את עצמם על פניי המועדון שכן כל אחד מהם כפרטים אינו מעל בארסה. המועדון הוא מעל כולם, ואם עליי לבחור בין מסי, או פויול, או פיקה, או בוסקטס או צ’אבי על פני המועדון, אני אבחר בו על פני כל אחד מהאנשים הללו, ויותר מזה, כל אחד מהם אשכרה יכבד את הבחירה בבארסה על פניהם. המועדון הזה מייצג הסטוריה, אנשים ומורשת הרבה לפני הטיקי טאקה של קרוייף בשנות ה90. כשאתה שם את מסי מעל המועדון אתה מייצג את החטא הגדול ביותר אצל אוהדי ברצלונה הנוכחיים שמבחינתם “אם אין מסי אין בארסה” ,או “אם זו לא בארסה של פפ זו לא בארסה”. האמת היא, שההדדיות של הצדדים היא זו שהפכה את המועדון ואת האנשים יחד לגדולים באמת, וכל אחד מהם הוא רק פיסה קטנה ממעל 100 שנה של הסטוריה.

מוזמן לחשוב עליי מה שאתה רוצה, אבל לפחות תחשוב טוב טוב עם עצמך אם אתה מבין מה זה אומר להיות אוהד בארסה, לטוב ולרע.

קשה לנהל דיון עניני אם צד אחד חושב שהצד השני הוא שונא לאפורטה והצד השני חושב שמולו עומדים פאנבויז של לאפורטה.

זה דומה לכן ביבי לא ביבי.

אני מסכים עם הגוק המשוגע (מותר להגיד את השם?) לגבי הביקורת של על הסגנון וקומאן. והאכזבה מסוימת מלאפורטה בנושא של אמינות. אבל אני גם מאוד מסכים עם מה שנדב כתב למעלה. והסיגנון של ליאור ושלך רק גורם לי להסכים עם נדב יותר . וזה חבל.

נדב, איני עוקץ כלל, לפחות לא התכוונתי לכך. הפער בינינו הוא מן הסתם תפיסתי ולכן גם קשה לכמת את הדרישות או את מה אני מצפה מהמועדון לעומתך.

אני מוכן לקפוץ למים ולנסות להגיד לעצמי מה אני מחפש מהמועדון, מה אני רואה כשאני רואה בארסה ומה אני חש. זה לא יהיה פשוט אבל אנסה למען הסדר הטוב. ספוילר, בארסה אולי קמה כמועדון קטאלוני פוליטי-חברתי אבל בשבילי לפחות המועדון עבר הרבה תהפוכות ושינויים. כיף לשים אותו בצד המדוכא הנלחם למען החירות אבל מזמן מזמן זה חלף. אני כאוהד חדש מימי רונאלדיניו העליזים רואה מועדון אחר ממה שאתה רואה, וזה בסדר (לפחות מבחינתי)

רק נסגור את העניין של מסי, אני לא מדבר על ה cvc. הוא רע לטעמי וטוב שלא חתמנו עליו, אני רק חושב שיכולנו להשאיר את מסי גם בלי זה עם המון כאב ראש שלאפורטה לא רצה, מסי לא מעל המועדון אבל מסי הוא הברצלונה החדשה שאני ראיתי. הוא הפנים של המועדון ומה שנהיה ממנו. הייתי לוקח עוד עונותיים עם ילדודס פלוס מסי העיקר להשאיר אותו, אתה חושב שלא יכלו להשאיר אותו, אני חושב שכן. לעולם לא נדע.

כיף להגיד התקשורת אובייקטיבית אבל היא לא. ובנוסף אין לה, גישה לכל המספרים והספרים של המועדון. הם יכולים להעריך או להשען על הדלפות, זהו. הטיעון הזה חזק, הוא לא טיעון שטותי, כל דבר בטח בתקשורת הפח בברצלונה הוא בערבון מוגבל.

@mos56
כן! שמי דן. הניק הוא סתם ניק וזהו

אני אישית חושב שהביקורת על לאפורטה בקייס קומאן היא לא דבר פעוט. זה מונומנטלי.

אם הוא פוטר באוקטובר, אין שום סיבה בעולם שהוא לא פוטר ביוני. הקרקס של לאפורטה בעניין הזה, החל מ-“תן לי שבועיים למצוא מחליף”, עד ההערות לזה שקולה אמיתי צריך לעמוד לצידו של קומאן כי הוא אגדה (עד עכשיו מרגיז אותי ההרצאה הזאת על איך אני צריך לאהוד את הקבוצה), הזיגזגים הבלתי נגמרים והביזבוז המוחלט של קיץ + 3 חודשי משחק.

כל זה על גבול הבלתי נסלח. בארסה של 3 החודשים האלו - הקבוצה הגרועה ביותר שראיתי בעיניי של המועדון. זה אומר אדם שרואה את ברצלונה מאז 98’. אומנם יש יותר ותיקים, אבל עדיין משמעותי.

לכן מבחינתי לאפורטה איבד כבר לפני כמה חודשים, את מרווח הביטחון האוטומטי שהוא קיבל על סמך הפפ טים. מאותו רגע הוא נשפט מקצועית בהתאם להחלטות המקצועיות שלו. וההחלטות האלו היו זיגזג קרקסי מביך במשך הזמן הזה, בזמן שהקבוצה קורסת מכל בחינה: מקצועית, פסיכולוגית, אידאולוגית.

אז לאפורטה ייצטרך להרוויח את אמוני בדרכו הפוליטיקאית. צ’אבי זאת ההתחלה הנכונה. חבל מאוד על הדרך, וההדלפות עוד עד שבוע שעבר שהוא “לא מאמין שהוא באמת מוכן”.

אגב, חייב הערת אגב קטנה.

לא יכול להיות שעל כל הדעות שלי, דן או ליאור (נקרא לזה מחנה “לאפורטה מאכזב”) - הדרך להתגונן זה כל הזמן לכתוב שהסגנון לא נעים. אני לא הרגשתי בהודעות שלי שמץ של כתיבה פרסונלית כלפי משתמש אחר, אלא נראה לי השתדלתי תמיד להתייחס רק לעמדה שלי. ואני לא מסכים עם דן על המשפט אחד בפיסקה שרמז שלהיות פרו לאפורטה זה באיזשהו צורה להיות פחות באהדה; אבל מהכרות עם דן, זה פשוט אובר “אמוציונליות” טיפוסית שלו. ועדיין ההערות האלו על סגנון. אולי פשוט הדעה לא נעימה לטעמכם, אבל לא עדיף פשוט לפתח הדיון בלי ההערות האלו?

דניאל, דן וליאור,

אני מכיר אותכם ברמה האישית, אני יודע שאתם לא מתכוונים לשום דבר רע, ואני גם מודע לפערים בשאיפות שלנו והציפיות. אני לא נהנה מברצלונה הנוכחית. מה זה נוכחית בעצם, אני מדבר בערך מאמצע העונה השנייה של וואלוורדה, וזה כי אני עוד כן הייתי בזמנו עם טיפת הערכה אליו אל מול ההנהלה המזוויעה שהייתה פה. זה כדורגל ומצב כללי במועדון שעבדו בצורה מאוד יעילה להרוס ולחרב מזה כעשור, ולמעשה שלב הלבלוב ההרסני של פרוייקט החירוב הגיע אחרי הטריפלט שהשאיר את ברתו כנשיא עד לשנה שעברה.

לאפורטה נמצא פה אולי חצי שנה. התיקון של המועדון הוא רב מימדי, וכל אספקט חייב מימון. חלק מהדברים מיידיים יותר וחלק פחות. אני יצאתי מנקודת הנחה שכל מה שנקבל מלאפורטה במקסימום בטווח הקצר רק הרגשת הביטחון ממנו. הרי הלוואות בתעריפים טובים וקיצוצי שכר לא רואים לטווח הקצר. מקצועית, הייתי ערוך לזה שלא נראה הישגים בשנתיים הקרובות, וגם עם צ’אבי ואולי עוד 3 החתמות אני רק מייחל להיות טופ 4. לא כי ברצלונה לא מועדון גדול, זה מועדון ששרד הרבה חרא והוא כרגע בשיקום.

הטיעון המאוד מרכזי נגד ההחלטות של לאפורטה זה שכל הפרטים מהתקשורת שקריים ואולי המצב לא רע כמו שאנחנו חושבים. אני לא פוסל שמשחקים לנו בתודעה. ברתומיאו ניסה, ועדיין היו מקורות ספציפיים שהציגו את הבעיות הכלכליות במועדון. אפשר לטעון שהכל שקר, אבל תחת איזו הצדקה? כי זה לא מתאים לטיעונים? כי לדעתכם היה ניתן לעשות יותר כי ככה? אידאלית לאפורטה ניסה לשלם כמה שפחות בשביל לשמור על מאזן חיובי בפרק זמן קצר. הוא יכול היה להגדיל את המינוס ולפטר קודם את קומאן ולהביא את צ’אבי בתשלום פיצויים, או לנסות להשאיר את מסי עם הגדלת המינוס, והסיכון של אי עמידה בתקרת השכר. אני יכול רק להניח שהכל שאלה של האם זה מצדיק את הסיכון שהמועדון היה בו. אני לא חושב שלאפורטה חושב שהשאיר את קומאן ולהעיף את מסי זה טוב לpr שלו, אבל זה נעשה מתוך מטרה כלשהי שלצערי היא לא עלתה באותו קנה עם הצד המקצועי.

הוא עשה הרבה טעויות. הביזוי של קומאן, הזיגזג, הראיון לגבי “מסי בחינם” ועוד, אבל את כל הפעולות הטובות שהוא עשה נוכל לראות רק יותר זמן קדימה.

זה הבאסה עם לבנות יסודות, אף אחד לא אוהב את מה שאתה עושה עכשיו, ויגיע מישהו אחר שיקטוף את התהילה אחריך. פה למעשה הפער “ביני לבינכם”. אני לא מתעלם או מוריד מהפעולות של לאפורטה לטוב ולרע, אבל אני כן יודע שהשיקום הזה יקח זמן, גם במחיר של עונה או שתיים.

קצת מחזיר אותי לסקר המיתולוגי בספורטאנטר לקראת העונה הראשונה של פפ. מה הציפיות לקראת 2008/09:

1. כל התארים
  2. ליגה בוודאות אולי גביע
  3. “כאן בונים” אפילו ללא תארים.

בחרתי בשלוש. זו הגישה שלי ברמה האישית בכל פרוייקט חדש.